'onstipatie MflflGPILlEN imteidand WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Verstopping verstoort Uw gestel co humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van ti)d tor ti)d de zacht werkende Posters het ideale laxeermiddel. 0.65 pci flacon. Wij hebben met ons laten sollen, zei spr., hebben ons overgegeven aan de „heeren, die het wel zouden weten'. En dezen hebben ons in den steek gelaten; als de boeren en tuin ders hard schreeuwen, wordt wel een kluif toegeworpen, maar dat is dan geen vette kluif, neen, meestal is zij al uitgezogen door de heeren zelf, die zich met goede oaantjes en vaak dubbele pensioenen hebben gelukkig gemaakt. Een toeslag op kool was door de regeering afgewezen, op het argument, dat het buiten land die als dumping kon beschouwen. Het regeeringscrediet, dat de gemeenten diep in de schuld brengt, zal geen voldoende uit komst brengen, omdat het neerkomt op 3 cent per 100 kilo. Met een variant op een bekend gezegde zei spr.: Veel beloven en weinig geven Doet boeren en tuinders in armoe leven. De boeren worden niet veel gekend in het land. Dit ondervond de heer Weitkamp, toen hij een interpellatie in de Tweede Kamer wenschte te houden. Garantieprijzen werden door de regeering afgewezen, met de bemerking, dat die groen ten, welke geen behoorlijken prijs kunnen op brengen, zeker niet geschikt zijn voor men- schenjk voedsel. Dit nu is een bespotting, want de veilingen laten niet anders dan goede producten toe. Men meent, dat het nog rustig is onder de boeren en tuinders, maar men vergist zich daarin. Spr. stelde vast, dat de voedselvoorziening der wereld in de war zou loopen als de pro ducenten, door armoe gedwongen, hun arbeid moeten opgeven. Krachtig hoopte hij, dat het nooit zoover zou komen, maar dan moeten ook de producenten zich vereenigen en voor hun bestaansrecht opkomen. En eerst dan 'zal van Maastricht tot Den Helder weerklinken „De boeren hebben overwonnen, hiep hiep hoera". De heer C. B e e t s uit Koedijk sprak af keuring erover uit, dat geen samenwerking was aanvaard met het Boerencomité, wat niet echt neutraal was te noemen volgens spr. Alle politieke geschillen moeten op zij wor den gezet, samenwerking tusschen alle be langhebbenden is noodig, om te bereiken, dat Dat er nu nog arbeiders uit Koedijk met een bijslag werken jn de duinen, hoewel zij hoog- noodig zijn in de tuinderijen, betreurdi de boeren krijgen, waarop zij recht hebben zit K lig zijn in de tuinderijen, betreurde spr., evenals hij er zijn kwalijk ingehouden veront waardiging over uitsprak, dat er dit jaar vele aardappelen moesten worden gepoot in on- bemest land. De heer de Vr i es van St. Pancras con stateerde, dat op den land- en tuinbouw van toepassing is: „En zij zaten met gescheurde kleeren in zak en assche". Spr. respecteerde den moed der Westfriesche vrouwen, die steeds maar weer moeten borgen. In de oorlogsjaren, toen de boeren en tuinders zorgden voor de voedselvoorziening, zijn er millioenen aan hen verdiend en men heeft toen met die millioenen gesmeten: 700.000 gaf men per week voor een Ameri ka vastgehouden schip, evenveel als nu de land- en tuinbouw krijgt als crediet voor een heel jaar. Gezamenlijk moet gestreefd worden naar inwilliging der tuinbouw-eischen. 't Zal er eindelijk toe moeten komen, dat de grond aan de gemeenschap komt. Met het verzot verzoek om een adhaesiebetuiging te zenden aan het Kamerlid Van den Bergh, dat voorstelde om alle betalingen op te schor ten. eindigde spr. De heer Kramer (Zuidscharwoude) was verheugd over het beleggen dezer verga dering en hoopte dat de Neutrale Bond op dezen weg zal voortgaan en eerlijke actie zal blijven voeren. Deze bond was noodig, om dat ook op de laatste vergadering der L.G.C. bleek, dat men daar niet voor strijd te vin den is. Een volgend jaar moeten bij een pro testvergadering geen twee maar vier zalen noodig zijn. De heer Kooiman: Dat moet dan niet meer noodig zijn. De heer Kramer stemde met dit verlan gen in, maar zei tevens, dat er nog altijd ge noeg wenschen voor de tuinbouwers overblij ven om daarvoor groote vergaderingen te be leggen. De Staat der Nederlanden heeft belang bij het blijven voortbestaan van een sterken tuinbouwersstand. Langs den weg van een drachtige samenwerking moeten wij dien zoo hoog mogelijk opvoeren. Stem uit het publiek: Je woont in Zuid scharwoude, nietwaar? Doe dan de compli menten aan je sympathieken burgemeester. (Gelach.) De heer J. Schouten uit Harenkarspei herinnerde aan de studiereis van mr. Duys op verzoek der regeering, met als gevolg, dat deze bereid was een steun te geven aan Westfriesland tot een bedrag van 700.000, op voorwaarde dat de gemeenten er 30 pCt. bijvoegen. Dit is Harenkarspel nog niet mogelijk ge bleken en nu krijgt zij heelemaal niets. De armste gemeenten worden hierdoor nogmaals getroffen. Spr. verzocht de vergadering en speciaal den heer Kooiman mede te helpen om hieraan een einde te maken en te bewer ken dat een voor deze gemeenten billijker re geling worde getroffen. De heer D e W ee r t, uit Nederhorst den Berg, zag in het drukke bezoek een bewijs voor den hoog gestegen nood in boeren- en tuinderskringen. Daarover is dan ook veel ge sproken, maar te weinig aandacht is geschon ken aan de middelen om aan dien nood een einde te maken. Er is evenmin aangegeven wat de oorzaak is van de huidige wereldcri sis, al wilde spr. zijn voldoening niet verhee- len over het feit, dat men zich blijkbaar heeft losgemaakt van de officieele organisaties. Als men geduldig wil blijven wachten op verbetering zal die nog lang uitblijven. Men zal dan nog verder afdalen en het peil bereiken van de boeren in Duitsch- land en Oostenrijk, die alles wat nog eenigs- zins naar luxe zweemt, hebben moeten prijs geven, niet meer rpoken, geen ploegen meer hebben, klompen maken van boombast enz. Dien kant zal het hier ook opgaan, als wij ons bepalen tot moties en resoluties. De Ne derlandsche regeering zal zich daarover niet bekommeren. Alleen zal zij zwichten voor het geregeld weer aangeven ook in eigen gemeen te van de richting waarin wij willen dat het in de toekomst moet gaan. Tot dergelijk in zicht wekte spr. op en als deze vergadering in die richting heeft gewerkt, heeft zij goed werk gedaan. Moties. De voorzitter las aan het eind der vergadering de volgende motie voor: De vergadering van den Neutralen Bond van boeren, land- en tuinbouwers, gehoord de besprekingen, van oordeel zijnde, dat het onmogelijk is bij de geweldige verliezen door land- ai tuinbouw de laatste jaren geleden op deze wijze hunne bedrijven in stand te houden, keurt ten sterkste af de houding in dezen tot dusvere door de Nederlandsche re geering aangenomen, de schrielle maatregelen ten opzichte van de Noordhollandsche tuin ders getroffen, welke voor deze categorie slechts beteekenen, een verhooging van den reeds veel te zwaren schuldenlast, terwijl in geen enkel opzicht daadwerkelijke steun van flinke beteekenis tot heden werd verstrekt; hoewel erkentelijk voor den niet terug te betalen steun aan den landbouw verleend, gevoelen wij tuinders ons bij dezen verbouw geheel ten achter gesteld; wijst op de vele lasten, welke in de mobili satiejaren land- en tuinbouw werden opge legd, toen in een week tijds vele wetsontwer pen tot stand kwamen, waarvan land- en tuinbouw geweldige financieele nadeelen on dervonden en nog buitengewoon hooge belas tingen bovendien; laakt daarom ten sterkste, dat nu, terwijl land- en tuinbouw in grooten nood verkee- ren, alle aanvragen tot verleening van steun verhuizen naar langzaam»werkende commis sies en het maanden duurt eer eenig ant woord tot stand komt; protesteert ten sterkste, tegen deze handel wijze van den minister en de regeering; eischt voor land- en tuinbouw een vlug gere afdoening van zaken dienaangaande en een meer rechtvaardige steunverleening. Deze motie werd met algemeene stemmen onder applaus aangenomen. Medegedeeld werd, dat de motie van den heer Hart (extra crisisbelasting op inkomens boven 5000) ook in de zaal van 't Gulden Vlies was aangenomen, echter onder bijvoe ging dat eveneens een crisisbelasting zou moeten worden geheven van vermogens boven 100.000. Onder blijken van instemming werd be paald, dat deze bijvoeging in de motie zou worden opgenomen. Sluiting. De voorzitter sloot hierna de verga dering met dank voor de opkomst en stelde voor om een demonstratieve wandeling te maken langs de Laat naar het Hofplein, welk idee toejuiching ondervond. OOK STEUN AAN BACON EN EIEREN? De Lonneker Coöp. Landbouwersbank en Handelsvereeniging had een telegram ge zonden aan de koningin, waarin steun ge vraagd werd voor de prijzen van melk, vleesch en eieren. Daarop is het volgende antwoord ontvangen: Krachtens machtiging van H. M. de ko ningin heb ik de eer, in antwoord op uw telegram van 23 dezer mede te deelen, dat de regeering in onderzoek heeft de vraag of en zoo ja op welke wijze de bacon- en eierprijzen kunnen worden gesteund, terwijl zij tot steunverleening aan de melkveehoude rij heeft besloten. BOTERINVOER IN FRANKRIJK. Naar Reuter uit Parijs aan het Hbld. meldt verneemt „Le Temps",. dat met het oog op de moeilijkheden in de voorziening van de binnenlanasehe markt de Fransche minister van Landbouw toestemming heeft verleend tot den onmiddellijken invoer van 3000 quintals buitenlandsche boter in min dering van de 16.000 quintals, die het totale contingent vormen voor het tweede kwartaal van 1932. DUITSCH INVOERRECHT OP VARKENS- EN -VLEESCH. Verlengd tot 31 December. De Duitsche invoerrechten van 40 Mark per 100 K.G. op 'evende varkens en van 55 Mark per 100 K.G. op varkensvleesch zijn verlengd tot ultimo December. HOOGERE TE VARKENSPRIJZEN ACHTEN? De Duitsche c emissie van deskundigen voor de varkensfokkerij bespreekt de cijfers der jongste varkenstelling (1 Maart) en ver wacht een verbetering der prijzen, omdat het aantal biggen met 13 pCt. en dat van drach tige zeugen met 1134 pCt. is gedaald. Na de twee jaren van stijgend aanbod en dalende prijzen zal thans een periode volgen van dalend aanbod en gunstige prijzen. In het belang eener regelmatige prijsontwikkeling acht zij het daarom niet aanbevelenswaar dig, om de fokkerij nog verder in te krimpen. WARMENHUIZEN. Aan onze veiling werd verhandeld in Maart 1932: Roode kool 1.934.425 K.G., Gele kool 464.300 K.G., Deensche witte kooi 1.134.750 K.G., Uien 67.525 K.G., Peen 8.150 K.G. en Bieten 1.725 K.G., tegenover in Maart 1931: Roode kool 1.053.860 K.G., Gele kool 325.125 K G., Deensche witte kool 651.825 K.G., Uien 165.200 K.G. en 28.025 K.G Peen. De omzet bedroeg in Maart 1932 59.805.28 tegen >55.760.07 i(i Maart 1931. EEN WEL WAT VER GEDREVEN APRILGRAP. Menschen uit huis doen vluchten midden in den nacht. In den nacht van 1 op 2 April omstreeks half één werd er getelefoneerd naar een zeer goed bekend staande familie-pension te 's-Gravenhage. De familie was niet thuis. Doordat de telefoon aanhoudend bleef bellen, is een der families, die sedert twee dagen in het pension verblijf hield, en die reedis ter ruste was, opgestaan en heeft de telefoon op genomen, daar er gedacht werd, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn. Gevraagd werd om den heer des huizes te spreken en toen werd medegedeeld, dat deze niet aanwezig was, werd geantwoord: „Dat is erg jammer, want als 'n goed vriend van hem wilde ik hem waarschuwen, dat er door bolsjewieken een bom in zijn tuin is gelegd, die na ongeveer twintig minuten ontploffen kan". Verder werd gevraagd of diegene, die aan de telefoon stond ook in het pension woonde en of die een kamer aan de achterzijde van het huis had; het ware hem dan geraden, zoo snel mogelijk die kamer en nog beter het ge- heele huis te verlaten, daar de ontploffing ieder oogenblik kon geschieden. Doodelijk verschrikt is toen de familie in nachtgewaad, met mantel of jas omgeslagen, de straat opgevlucht, en heeft alarm ge maakt. Politie arriveerde spoedig. De tuin werd onderzocht, maar er werd geen bom ge vonden. Toen werd ingezien, dat men hier met een April-mop te doen had. De eigenaar van het pension heeft sterke vermoedens tegen iemand, die hem deze poets gespeeld zou hebben, en hij heeft daarvan aangifte bij de politie gedaan. OP STAP MET 1150. Een 15-jarige bediende van een expeditie firma in de Groote Bickersstraat te Amster dam werd Zaterdagochtend uitgestuurd om bij een der banken aldaar eenige chèques, ter gezamenlijke waarde van 1150, te verzilve ren. De jongen heeft dat geld ook geïnd, maar hij is niet in de Groote Bickersstraat teruggekeerd. Van deze verdwijning heeft de firma bij de politie aangifte gedaan. RELLETJES IN DE GEMEENTE RHEDEN. Ontstemming over de subsidie regeling van de werkverschaffing. Als gevolg van het aannemen door den raad van Rheden van de rijkssubsidie-rege ling van de werkverschaffing hebben Don derdag en Vrijdagavond werkloozen gede monstreerd voor de woningen der raadsle den, die hun stem er voor hadden uitge bracht. Te Velp kwam het hierbij tot botsin gen met politie en maréchaussee, waarbij harde klappen werden uitgedeeld. Bij den r.-k. wethouder Messelink en de raadsleden Keiler en Van Leeuwen, beiden van de neu trale partij, werden ruiten ingegooid. Politie maatregelen zijn genomen tegen eventuëele herhaling. SMOKKELARIJ AAN DE OOSTGRENS. Eenige smokkelaars verrast. Een goede buit. Vrijdagnacht is in de buurt van Hulm, nabij het Nederlandsche grensplaatsje Sie- bengewald, een groote partij tarwe in beslag genomen. Smokkelaars hadden dezen voor raad per fiets over de grens gebracht en bij Duitsche boerenhoeven afgeladen. De be ambten, die lucht van de zaak gekregen had den, gingen op onderzoek uit en ontdekten bij verscheidene boeren tezamen 8000 K.G tarwe. De boeren verklaarden van de her komst van dit graan niets te weten. Eveneens werden op de Hulmerheide twee smokkelaars gesigna'eerd, waarvan er één wist te ontko- men met achterlating van de smokkelwaar, die uit een groote oartij tabak en koffie be stond. Tusschen Kessel en Grünewald, tegenover het Nederlandsche Gennep, gelukte het de douane een smokkelbende van zeventien per sonen op het spoo<- tc komen. De beambten hadden zich verdekt opgesteld en nadat zij de voorposten hadden laten passeeren, om singelden ze de bende, waarvan er acht wer den gevangen genomen. De buit bedroeg meer dan 100 K.G. koffie en tabak. GEMEENTE ZONDER KASMIDDELEN In de Vrijdagavond gehouden raadsver gadering van Waspik deelde de voorzitter mede, dat de gemeente niet meer over kas middelen beschikt en derhalve de gemeente ambtenaren hun salaris niet kan uitbetalen. Ook voor steunverleening is binnenkort geen geld meer beschikbaar. Daarom zullen bons worden verstrekt, waarop de steun- trekkenden levensmiddelen kunnen bekomen. VOLOP WERK. De bekende houtbewerkingsfabriek „De Genneper Molen" te Gennep, die wegens d- crisis eenigen tijd heeft moeten stil liggen, is thans weer volledig in bedrijf. In de afdoe ling draaierij is zelfs zooveel werk, dat men het twee-ploegen-systeem heeft moeten invoe ren. SALARISSEN NIET UITBETAALD. Wegens oneenighe'd tusschen burgemeester en wethouders. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Kerkrade vroeg de heer Derkx, waarom Donderdag en Vrijdag de salarissen en loonen van de gemeente ambtenaren en -werklieden niet waren uitbe taald. Uit de debatten bleek, dat de manda ten voor uitbetaling n:et waren geteekend, omdat in het college oneenigheid was ge weest tusschen den burgemeester en de drie wethouders. De laatsten beweerden, dat de burgemeester de behandeling van de begroo ting 1932, welke nog steeds r.iet is geschied, steeds op lange baan schoof. De burgemees ter protesteerde met klem hiertegen. Het slot was, dat een voorstel-Derkx werd aangenomen, dat de salarissen en loonen zoo spoedig mogelij'' moesten worden uitbetaald PLAATSELIJKE KEURING VAN VLEESCHWAREN. De gemeentelijke weigever dient zich te onthouden. De vraag, of een gemeente het recht heeft de keuring van ingevoerde vleeschwaren bij plaatselijke verordening verplichtend te stellen en daarvoor een keurloon te heffen, is thans uitgemaakt. Men zal zich herinneren, dat de midden- standsvereeniging te Alphen aan den Rijn met steun van den Kon. Ned, Middenstandsbond deze vraag aan den rechter heeft voorgelegd en dezer dagen heeft de Hooge Raad beslist, dat een dergelijke verordening niet verbindend moet worden geacht. De keuring van vleesch waren is in de vleeschkeuringswet geregeld en de gemeentelijke wetgever heeft zich derhalve daarvan te onthouden. Deze beslissing is daarom van belang, wijl de consequentie ervan inhoudt, dat niet alleen de Alphensche verordening, dat vleeschwaren bij invoer binnen de gemeente, onverwijld naar het keuringslokaal moeten worden gebracht, onverbindend is, maar dat een dergelijk voor schrift in welke gemeente van Nederland ook, bij verordening voorgeschreven, niet houdbaar is. Op het oogenblik zijn er zeker wel dertig ge meenten in ons land, waar een dergelijke plaat selijke verordening werd toegepast. Te Alphen heeft het gemeentebestuur zich nu bij het besluit van den Hoogen Raad neer gelegd en de raad heeft inmiddels een voorstel ontvangen, waarin tot intrekking van de veror dening wordt geadviseerd. Ook andere gemeenten, die tot dusver op de ze wijze den gemeentelijken handel in dagclijk- sche verbruiksartikelen aan een ernstig belem merende belasting hebben bloot gesteld, zullen thans tot een dergelijken stap moeten overgaan. Maar of daarmee deze kwestie geheel uit de wereld is, vair te betwijfelen. In verschillende groote gemeenten toch, als Leiden en Enschede, hebben de betrokken win keliers jarenlang het, ten onrechte door de ge meente geheven keurloon betaald. Dit bedrag loopt in de duizenden en het behoeft daarom geen verwondering te baren, dat in de kringen der betrokkenen ijverig gezocht wordt naar een middel om van de gemeenten dit bedrag terug te vorderen. Hiervoor bestaat te meer reden, omdat b.v. te Alphen aan den Rijn, waar blikjes geconserveerde vleeschwaren eenvoudig van een stempel werden voorzien, bezwaarlijk van „keuring" kon worden gespro ken. bureau worden doorgegeven. Op 'n controle- fcord wordt aangeduid van welk perceel de oproep plaats vond. De demonstratie ging uit van de N.V. Asto te 's-Gravenhage. BETEUGELING VAN HET CADEAUSTELSEL. Het nationaal comité tot beteugeling vaA het cadeaustelsel meldt: Zooals bekend, werd in Duitschlana reeds z.g. „afweerkoffie" in vele porcelein- en aardewerkzaken verkocht als een weermiddel tegen de „koffie met cadeaux". Naar vernomen wordt, overweegt men thans hier te lande in navolging daarvan in de kringen van belanghebbenden in de porce- lein- ert aardewerkindustrie en -handel de op richting van een vennootschap, teneinde de porcelein- en aardewerkzaken in staat te stellen, tegen kostprijs koffie aan de cliëntèle te verkoopen. Nog hebben enkele vooraanstaanden in die kringen dezen stap voor het oogenblik weten te voorkomen, omdat men hoopt, dat er spoedig een wettelijke regeling van het cadeaustelsel zal komen. NIEUW ALARMSYSTEEM TE ZWOLLE. Gistermiddag is in het hoofdbureau van politie te Zwolle voor het college van B. en w. en verschillende brandweer- en politie autoriteiten een nieuw systeem van politie- alarmeering en brandmelding gedemon streerd, dat binnenkort zal worden toegepast. De kabel voor het radiodistributienet, welken men bezig is in de stad te leggen, is zoo ge- construëera, dat hij tevens dienst kan doen voor alarmeering van brandweer en politie. Ook particulieren, die niet op de radio centrale zijn aangesloten, kunnen een aan sluiting op den kabel krijgen. Op deze wijze kan elke woning, elk kantoor en elke fabriek in directe verbinding worden gebracht met politie en brandweer. In geval van diefstal of roofoverval behoeft slechts een knop, welke op elke willekeurige plaats in huis kan worden aangebracht, te worden ingedrukt en binnen weinige seconden is de politie gealar meerd. In geval van brand mnet een schake laar worden omgezet, ten einde de hulp van de brandweer in te roepen. Met dit systeem wordt bereikt, dat de alarmseinen rechtstreeks naar het politie- RAZZIA IN EEN ZEEMANSCLUB. De politie heeft een razzia gehouden in de Internationale Zeemansclub aan de Willems kade te Rotterdam. Daartoe waren vele re chercheurs, eenige bereden agenten en agen ten van de motorbrigade bij het gebouw van de club aanwezig, terwijl een boot van de ri vierpolitie voor het gebouw op de Maas heen en weer voer. Omstreeks twaalf uur is de po litie naar binnen gegaan. De leiders van de club werden apart gehouden, de gasten wer den gescheiden in Nederlanders en buitenlan- ders. In totaal werden drie-en-dertig buiten landers naar het hoofdbureau van politie aan het Haagsche veer overgebracht. Vier man zijn weer direct op vrije voeten gesteld, de rest is, omdat ze niet afdoende papieren be- zaten of zonder middelen van bestaan wa ren, ter beschikking van den vreemdelingen dienst gesteld Onder de buitenlanders be- vonden zich Duitschers, Oostenrijkers, Fin nen, Zuid-Slaviërs, Polen en Russen. UIT DE S.D.A.P. Een aantal leden van de S.D.A.P. Hk. Brugmans, E. Verwey, H. VerweyJonker, H. B. J. Waslander, A. J. WolthersArnolli, H. van Wijk en M. Stokvis hebben in de socialistische bladen een oproep „om de een heid" tot „de sociaal-democraten in Neder land" gericht, waarin o.m. het volgende voorkomt: „Wij hebben in Haarlem een aantal kame raden zien heengaan, waarin wij niet alleen onkreukbare socialisten, maar ook bewuste sociaal-democraten zien. Zeker, deze scheu ring kon plaats hebben door organisatorische fouten van hun kant, maar toch vooral, om dat anderen liever verschilpunten hebben gezocht dan te onderzoeken in hoeverre de uit- gebrachte critiek van waarde kon zijn voor de beweging. Zoo hebben, feiten, die een scheuring nooit konden motiveeren, tóch de scheuring gebracht. In deze dagen nu de wereld meer dan ooit ontvankelijk zou zijn voor de oplossingen van een concreet socialisme, heeft de inter nationale sociaal-democratie geen vast pa rool weten te geven, geen groote principieele lijnen getrokken uit den nood van het heden naar de roode toekom»!. Daaraan hebben wij allen schuld. Hadden wij dan echter het recht hartstochtelijke werkers, die meenden wel een oplossing te hebben, te verketteren uit de hoogte van onze onaantastbaarheid en zelfgenoegzaamheid? Waar was op dit con gres de deemoed tegenover den reusachtigen plicht, ons door de arbeidersklasse opgelegd? Zeker niet in een Internationale, die eer kwart van het congres in zwijgend verzet moest aanhooren. Wij zullen niet aarzelen te genover het negativisme, dat op dit congres tot uiting kwain, den eisch van een contruc- tieven socialistischen beginselstrijd te stellen. Een onwaarachtige tegenstelling heeft tot een overbodige scheuring geleid. Wij kunnen niet de blijvende mogelijkneid erkennen van een partij tusschen sociaal-democratie en communisme. Kameraden in de O.S.P.! Wij begrijpen uw houding, maar volgen kunnen wij u niet. Wij achten hereeniging met u mogelijk en noodzakelijk en ter wille van die hereeniging strijden wij voort in de S.D.A.P. Maar daarvoor kameraden, die u thans ge broken socialisten voelt, hebben wij u noo dig! Vrienden in het land, die weifeit welken stap u zedelijk geboden is! Gij staat niet al leen! Ontmoedigd en gekwetst in hun partij trouw zijn thans velen. Laat ons gezamenlijk trachten den weg te vinden tot herstel van het vertrouwen in de Partij Vóór positief socialisme! Vóór herstel van de eenheid in de Sociaal- Democratie Een tweede oproep. Bespreking van hen, die een accoord zochten. Voorts bevat Het Volk een oproep van J. 189. Hij nam een kwast en deed er wat verf aan. voor hem stond een stuk carton, maar hij kon er niet bij. Zijn beentjes waren een beetje te kort en hij klom boven op een hooge bus. Toen begon hij te schilderen. Neen, hij had nooit gedacht, dat hij dat zoo goed zou kunnen. Zoo maar ineens schilderde hij een kikvorsch. Tuimeltje was zoo druk in de weer, dat zijn vingers telkens vol verf zaten en die veegde hij aan zijn baard, zijn muts, zijn pakje aL 190. De deur ging open en daar keek Tuimeltje ineens in het gezicht van kikker Karei. Jonge, kereltje wat zie jij er gek uit, begon kikker Karei. Je bent al weer zoo druk in de weer, dat ik geloof, dat je niet veel geleden hebt van je luchtreis. Begin nou niet met die gekheid zei Tuimeltje. Ik heb al een heel schilderij gemaakt. Hoe vindt je het?

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6