KING Stad m Om JUawudaal Tlieiuus DE ECHTHEID Bij alles, wat wer kelijk goed en mooi is, bestaat geen ver schil in smaak. Men ziet dit ook weer aan KING pepermunt. Door de bereiding uit het edelste natuurproduct, is DufoELUK iedere gebruikervol lof over de onge ëvenaard fijne geur en smaak. PEPERMUNT ZUIDSCHARWOUDF. van de Kieft, S. de Wolff, J. van der Wijk en mevr. Wibaut (de heer van de Kieft was de eerste onderteekenaar van het op het Paasch- congres der S.D.A.P. met groote meerderheid verworpen bemiddelingsvoorstel), welke op roep als volgt luidt: „Ondergeteekenden, die een actief aandeel genomen hebben in de bemiddelingspogin gen van de afgeloopen weken, achten het noodig een bijeenkomst te houden met de le den der S.D.A.P., die met die pogingen heb ben ingestemd. Zij wenschen gezamenlijk de vooruitzichten te bespreken, die de thans ge schapen toestand in de partij biedt voor hen en de met hen gelijkgezinden. Deze bijeenkomst zal op per advertentie bekend te maken plaats worden gehouden op Dinsdagavond 5 April. Ieder partijgenoot, die zich tot de bovenge noemde „gelijkgezinden" rekent wordt drin gend verzocht daar aanwezig te zijn". DE VRIJHEIDSBOND. Algemeene vergadering te Leeuwarden. Zaterdagmiddag werd te Leeuwarden de algemeene vergadering der liberale staats partij De Vrijheidsbond gehouden. De voorzitter Mr. D. Fock opende de ver gadering met een kort welkomstwoord. Spr. verheugde er zich over, dat men in zoo grooten getale was opgekomen. Spr. be tuigde zijn dank aan de afdeeling Leeuwar den voor de ontvangst. Tien jaar is het ge leden, dat de Vrijheidsbond is opgericht en spr. wilde den drie oprichters een woord van •lof en hulde brengen. De ééne is de heer Dresselhuijs geweest, dien men allang heeft moeten missen; de tweede is de heer Treub, ,die in het afgeloopen jaar is overleden. Spr. herdacht de nagedachtenis van Treub met groote dankbaarheid. Wèl heeft hij zich kort na de oprichting uit het actieve politieke •leven teruggetrokken, maar voor de zaak en voor het bestuur is hij een goede steun ge weest. De derde is de heer Rink, wiens 80- jarig jubileum in September van het vorige jaar met groote dankbaarheid is gevierd. Thans meent de heer Rink, dat hij zich te rug moet trekken uit het dagelijksch bestuur. 'Men heeft getracht hem te bewegen terug te komen op zijn besluit. Het mocht niet geluk ken. Het bestuur kon meegaan met het voor- stel-Den Haag, dat door Baarn wordt on dersteund, om den heer Rink blijvend te bin den aan de partij, door hem te benoemen tot eere-voorzitter der partij. Onder applaus werd hiertoe vervolgens besloten. Aan het slot zijner rede gekomen, sprak de voorzitter de hoop uit, dat het een belang rijke vergadering mag worden, die de ver broedering der- afdeelingcn mag versterken, en dat de overtuiging levendig mag worden, dat de liberale partij niet dood is, maar nog een groote toekomst heeft. Hierna voerde de heer Pelletier van Leeu warden het woord als voorzitter der Wel komstcommissie. Besloten werd een telegram van hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Hierna werd door mr. H. F. van Leeuwen, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart en mr. J. Belinfante gesproken respectievelijk over „De Bank en het economische leven"; „Eco nomische tegenstellingen tusschen liberalis- |me"; en de „Encycliek voor Quadragesimo 'Anno en de Liberale Beginselen". De openingsrede. Bij de avondvergadering hield mr. Fock 'zijn eigenlijke openingsrede, welke per radio werd uitgezonden. Mr. Fock wees op den toestand van ver waring, zoowel op politiek als op economisch gebied, in Europa en in de geheele wereld. Steeds meer streven de verschillende regee ringen er naar om door beperkende bepalin gen het internationaal verkeer te belemmeren en zoodoende te trachten den nationalen handel, landbouw en nijverheid in stand te houden. Spr. betoogde, dat op economisch terrein eendrachtige samenwerking noodig zal zijn en juichte het toe, dat in de laatste jaren tusschen onze zuidelijke naburen en ons. land een toenadering is tot stand gekomen, die sa menwerking op velerlei gebied heeft mogelijk gemaakt. Dat in de laatste jaren ons land niet alleen met de drie Scandinavische rijken maar ok met België steeds meer contact heeft 'gekregen en menigmaal in internationale 'vraagstukken één lijn heeft getrokken, heeft warme instemming gevonden. Tot de onderhandelingen over een nieuw verdrag met België komend, maakte mr. Fock gewag van de ongerustheid, ontstaan door de geruchten in zake de Rijn-Schelde- verbinding. Hij meende dat een nieuw ver drag niet aan de goedkeuring van de Staten- Generaal zal mogen worden onderworpen, alvorens ons volk bij de stembus gelegenheid heeft gehad om deze belangrijke kwestie ie betrekken bij zijn uitspraak, aan wie het zijn vertrouwen voor de toekomstige wetgevende periode wenscht te schenken. Spr. achtte het gelukkig, dat uit de rede van minister Bee- laerts in de Eerste Kamer is gebleken, dat itt deze parlementaire periode geen tractaat meer zal worden voorgelegd, althans niet zal kunnen tot stand komen. Spr. wees vervolgens op het verschijnsel, dat niet alleen in ons lana, doch ook in ver schillende andere nog parlementair geregeer de landen onder het volk de invloed en het aanzien van de volksvertegenwoordiging da lende is. Naar zijn meening is dit hieraan toe te schrijven, dat men van het parlement iets verwacht, dat het niet geven kan en niet geven mag, namelijk het verschaffen of ver zekeren van zoo groot mogelijke voordeden voor de eigen groep. rarr was..mr Fock van oordeel, dat de aio-zendtijdverdeeling het aanzien van het Parlement niet heeft verhoogd. Om, evenals slprh».er i Reiinier> hH algemeen belang als een sectarisch partij-belang te lievend V°°r 's 011S v0"{ no£ vrijheids- Fock besprak vervolgens de houding Tprnc»rtraLer! 'S^nover het wetsontwerp- i b£treffende het lager onderwijs hrpnaT hL zwar€n '«gou dit ontwerp zijn, Hm F. re *'etsontwerp enkele wijzigingen, Adellfc*raJen bunnen toejuichen. Spr. doel- f 'er Pp mogdijkheid, die het wetsont- erp schept om het hoofd van de openbare school ook weer ambulant te kunnen doen zijn. ten verbetering is ook, dat volgens het ontwerp op de lagere school weer onderwijs in een vreemde taal kan worden gegeven. Wat betreft de loon-politiek, wees spr. op de macht van de vakvereenigingen, waar door de vrije prijsvorming werd verbroken. Mr. Fock besloot zijn rede rret een beroep te doen op alle Nederlanders tot samenwer king, tot versterking van het saamhoorig- heiasgevoel, om gezamenlijk te trachten aan de moeilijke omstandigheden van het oogen- blik het hoofd te bieden. Door het bestuur werd daarvan een com muniqué uitgegeven. Tot voorzitter der partij is herkozen mr. D. Fock. Gekozen werden tot leden van het hoofd bestuur bij eerste stemming de heeren S. van den Bergh Jr., mr. G. A. Boon, beiden af tredende leden van het dagelijksch bestuur, mr. J. Drost en mr. W. C. Wendelaar en bij herstemming prof. dr. B. D. Eerdmans en mevr. J. van den Griendt-Bunk. Hierna had een bespreking plaats over het beleid der Kamerfractie. Het voorstel van het hoofdbestuur tot wij ziging van art. 10 van het huishoudelijk reg lement werd met algemeene stemmen aange nomen. Vervolgens werden de voorstellen van de afdeeling Rotterdam besproken, luidende: De algemeene vergadering, overwegende dat bij de tegenwoordige practijk van het parlementarisme bevordering van groeps egoïsme door partijvormen en partijhandel te zeer mogelijk wordt gemaakt, van oordeel, dat een tegenwicht tegen dezen uitwas van het par'ementarisme noo dig is, verzoekt het hoofdbestuur het onder werp referendum of cenig ander zoodanig tegenwicht in studie te nemen of te doen nemen en vóór den a.s. winter hierover een rapport te doen verschijnen. Het tweede voorstel luidde: De' algemeene vergadering, betreurende dat in allerlei klassen en bedrijven het groepsegoïsme hoogtij viert; van oordeel, dat samenwerking tusschen klassen, bedrijfsgroepen enz. op den grond slag van sociale samenhoorigheid uit alle macht moet worden bevorderd; overwegende, dat daartoe noodig is het goed begrijpen van elkanders mentaliteit, hetgeen door onderling verkeer in school, militairen dienst, sportbeoefening en ander vereenigingsleven, maar ook door nauwere samenwerking in het bedrijfsleven kan wor den bevorderd; overwegende dat daartoe voorts gewenscht is, dat leidende personen in hun bedrijven het oog gericht houden op de sociale gevol gen daarvan achten het noodzakelijk dat van overheidswege het onderling begrijpen en samenwerken en de ontwikkeling eener sociale mentaliteit wordt aangemoedigd, verzoekt het hoofdbestuur vóór den a.s. winter te rapporteeren over de mogelijkheid, deze gedachte in concrete maatregelen tot uiting te deen komen. Beide voorstellen werden toegelicht door prof. Polak, waarna door den voorzitter na mens het hoofdbestuur werd toegezegd dat beide voorstellen i studie zullen worden ge nomen. Aan het einde der vergadering werd bij acclamatie de volgende motie aangenomen: De vergadering, kennis genomen hebbende van het rapport en de conclusies van de Landbouw-commissie, ce oogen niet sluiten de voor de mogelijkheden in verschillende bedrijfstakken, verklaart diep overtuigd te zijn van den noodtoestand, waarin de Nederlandsche landbouw verkeert, dringt er bij de Kamercommissie op aan om in den geest van het conceptwerkprogram al het mogelijke in het werk te stellen en te steunen, wat een verlichting in deze zal kun nen te weeg brengen. Een telegram van Mr. P. Rink te 's-Gra venhage was ingekomen met dankbetuiging voor zijn benoeming tot eere-voorzitter en van H. M. de Koningin voor de betuiging van hulde. ONAFHANKELIJKE SOC. PARTIJ. Te Delft is opgericl* met aanvankelijk 60 leden, een afdeeling van de nieuwe On afhankelijke Socialistische Partij. Voorzitter is de heer H. A. den Ouden, lid van den ge meenteraad voor de s. d. a. p. Te IJmuiden kwam een afdeeling tot stand met ruim vijftig leden. Voorts werden nog afdeelingen opgericht te Hilversum en Apeldoorn met resp. 135 en 50 leden. De ApeldoornsChe soc. dem. raadsleden zullen hun zetels blijven bezetten voor de O. P S. Te Gouda is Zondag een afdeeling opge- i icht van de Onafhankelijke Socialistische Partij met 184 leden. SPECIALE TREIN IN AANSLUITING OP DE „HUYGENS De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip Chiistiaan Hugens zal morgen om 10.20 van Genua vertrekken. Aankomst 6 April om 7.05 te Zevenaar, 7.57 te Arnhem. 8.48 te Utrecht, 9.40 te Den Haag S. S.. 9.36 te \msterdam W. P.. 9.51 te Amsterdam C. S. en 10.01 te Rotterdam (Maas). R.-K. VOLKSPARTIJ Tiende jaarvergadering. De R.-K. Volkspartij hield haar tiende jaar vergadering (congres) op Zaterdag en Zon dag te Nijmegen. Zaterdagavond werd het congres om ruim 8 uur geopend door den voorzitter der partij, den heer C. D. Wesseling vanT)en Haag met een korte rede. waarin hij constateerde, dat er in de partij nóch crisis, nóch malaise heerscht, integendeel is er eenheid en krach tige vooruitgang. Spr. heeft nog nimmer kun nen constateeren, dat vanuit dit katholieke centrum protesten tegen onrecht en verdruk king b.v. in de vervolging, welke wij, R K. V.P. moeten doorstaan, nog onlangs naar aanleiding van het gevai-Ude, zijn opge gaan. Erg meende spr. het, dat geen der pro fessoren der juridische faculteit van de r.-k. universiteit te Nijmegen het heeft opge nomen in dit geval voor den Oostenrijkschen collega. Nu de R.K.V.P. gestadig aan kracht, straks ook aan daadwerkelijken invloed win:, vóór voelt hij komende vervolgingen van allerlei aard. Geweld en dwang zullen ons ideaal. dat uit Christus is. echter nooit kunnen neer-j halen, roept spr. uit. Nadat ook de voorzitter der ontvangende afdeeling een woord van welkom had ge sproken en enkele huishoudelijke mededee- linger» had gedaan en de notulen der vorige jaarvergadering waren gelezen er, goedge keurd, was het woord aan den heer mr. P. M. Arts, oud-lid der Tweede Kamer, lid der Staten van Noordbrabant en den gemeente raad van Tilburg, tot het uitspreken der congresrede. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. De dienstbode, in de Cronjéstraat te Arn hem, die zware brandwonden bekwam, is gis teren in het gemeenteziekenhuis te Arnhem overleden. KORTE BERICHTEN. Het voorloopig verslag inzake de wetsontwerpen tot regeling van den in voer; idem van tricotgoederen is ver schenen. De 80-jarige visscherman J. de Blauw te Lemmer is gistermiddag in een vischvlet gevallen. Hij kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij binnen een half uur aan de gevolgen is overleden. Om de kosten van werkverschaffing te dekken stellen B. en \V. van Aiphen aan den Rijn voor, om d- prijzen voor gas en electri- «chen stroom te verhoogen met resp. 2 en 5 cent. In de Rotteroamsche haven zijn in totaal 107 schepen opgelegd, waarvan 76 Nederlandsche. De bruto tonnenmaat be draagt in totaal 453.996. Met het oog op de tijdsomstandigheden werd door den gemeenteraad van Waspik be sloten de kermis te beperken tot Zondag, Maandag en Dinsdag. De schoenfabrikanten in Noordbrabant hebben de met den Ned. r.k. fabrieksarbei- dersbond, den Ned. Bond van chr. fabrieks- en transportarbeiders afgesloten collectieve arbeidsovereenkomst opgezegd. NEUTEN RIEGEN. De Groninger Vereenigingen zijn inder tijd opgericht, niet alleen om de overal ver spreid wonende Groningers zoo nu en dan te laten samen komen, om in gezelligen kout een paar amusante uurtjes door te brengen; niet alleen ook, om feestavondjes onder el kaar te organiseeren en „kefvie mit kouk" te verorberen, maar vooral ook, om de oer- echte zeden en gewoonten, die den Groninger kenmerken, te laten voortleven. Dat laatste kan op verschillende manieren gebeuren. Een goed tooneelstuk bijvooroeeld, geschreven door een Groninger en behande lende Groninger toestanden, zooals ze waren en zijn, kan heel veel goeds doen in die richting. Men denke maar eens aan het be kende „Onder ain Dak", waarin Fabricius op zeldzaam treffende wijze een brok Gro ninger leven weergeeft en waarin vooral de karaktereigenschappen van den Groninger op zuivere wijze geschilderd zijn. Maar ook op andere wijze kan men de zeden en gewoonten in eere houden. Daar zijn bijvoorbeeld de oude gezelschapapelen Welke Groninger heeft niet uren lang „getie- peld" en diverse keeren den „tiepel" door het raam van een woonhuis geslagen! Welke Groninger heeft nimmer mee gedaan aan het Nieuwiaar-wenschen en ettelijke glazen „brandewien mit rezienen" naar binnen ge werkt bij die gelegenheid? Welke Groninger kent niet het feest van Sunter Meerten en ziet zich op dien feestdag niet in gedachten terug in het ouderhuis, waar „voader of moe ke" zoo'n „aibels mooien sukkerbait oet- holl'n hart' voor de „kiender", of herinnert zich niet het .handje steken", dat nog veel mooier was, dan met een „lichien" te loopen zingen? En... welke Groninger kent niet het „neu ten riegjen", het „dikk'n en dunn'n? De niet-Groninger, die gisteren een be zoek had gebracht aan onzen Stedelijken Mu- ziektuin, zou raar opgekeken hebben. Hij zou daar een groot aantal Groningers aan getroffen hebben, die een spelletje speelden met een rij noten en een ijzeren kogel. En., hij zou wellicht weinig begrepen hebben van dit zuivere Groninger spel. Wat was er dan wei te doen! De Alkmaarsche vereeniging „De Molle- boonen" had op dezen Zondag, „Lutje Poask" geheet en, haar teden opgeroepen naar den, welwillend door den heer Timmer man afgestanen, muziektuin, om te „neuten riegjen". Zeer velen hadden aan dien oproep gehoor gegeven en kwamen. Niet minder dan vijf banen moesten uitgezet worden, om de liefhebbers te gerieven! En... (we zullen nu maar verder gaan in de „moudertoal"!) 't was 'n middag oet doe- zenden. 't Bestuur har veur neuten zörgd, 't bestuur har 'n regelment in mekoar zet en aales luip glad van stoapel. 't Was „dikk'n en dunn'n". Wie deden net, of wie bie boer op achterdeel wazzen of ien schuur. Wie koegelden d' iezeren bal weg en de neuten stoven oet mekoar. Voak gung 'n haile ris neuten d'r of en dan bleef d'r zoo aine achteran stoan. 't Was vanzuls: zuik moar in veskezak en moak 'n potje! Zoo gauw d'r dan een poar potjes wazzen, be- gund 't spul eerst goud. Den was 't „schaarp gooien". Ain gouie gooi en neuten en centen wazzen binnen; ain slechte gooi en 't was „bie zetten". Nou ja, ie kennen zuls wel noa- goan, hou 't was. Aale boanen hadd'n t drok. overal rolden de koegels en graaiden handen noar de wonnen neuten en overal was 'n bult iplezaier. Onze lutje wetholder har zien dag nait; hai dee niks as dik gooi en. En ain van dei overwaaiers, 'n Frais, del 't spul vanzuls nait kon, was d'r as de kippen bie, om de potjes op te strieken. 't Klamste kereltje van de groote koppel gooide ieselijk haard en roakte maistieds niks en zien neef mainde, dat de neuten net zoo makkelijk te behandelen wazzen as stoetdeeg! Hai mos natuurlijk betoalen. D' aalerlangste Grönne- ger har ieseluk veul verdrait van de klainste neut en de oulste griesoard pikte dat ding op 'n duur nog weg. De doames wazzen 't IN ELK TABLET EXTRA STRONG Het beste dagelijksche middel ter opwekking en ver/rissching beste zai gooiden moar roak dik en manlaif mos betoalen! En tenslotte zórgde 'n schoulmeester oet de buurt, dat hai zien raisgeld d'r net weer oet kreeg! Tusschen bedrieven deur kwamen de mon den lós. D' aine wis te vertellen, hou ze vrouger op 't loug bie schienvat nog an 't riegjen wazzen en d' aantier, hou ze potjes van rieksdoalders, nee zuls van horlogies moakten. Zoo vloog tied om. En toun 't sloeten was wie kregen oalmoal slim trek aan stoet en aier! hadden de Grönnegers 'n haile mooie dag had. Zai wazzen weer echte Grönnegers west' CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN TE LANGENDIJK. De heer A. ten Bruggencate, provinciaal kinderarts van de N.H.V. Het Witte Kruis, schrijft ons: Het consultatiebureau voor zuigelingen is bestemd om aan de moeders raad en voor lichting te geven wat aangaat de voeding eu de verzorging van hunne kleinen Menige moeder weet nog niet precies, welke eischen hieraan worden gesteld, en toch, het is zoo buitengewoon nuttig, dat zij hiervan geheel op de hoogte zijn. Want een goede voeding en verzorging hebben voor veie kinderen de gezondheid behouden en de ziekten geweerd, niet alleen in de eerste jaren, maar ook het heele verdere leven. Dat is wat het bureau wil het vooiLómen van ziekten. En de moeders, die zich net hun ne kinderen op de zittingsuren aanmelden, kunnen alle raad ontvangen, die zij noodig hebben. Uit het bovenstaande blijkt dus ook, dat het bureau niet is bedoeld om zieke kin deren te behandelen: een ziek kind hoort op het bureau niet thuis, maar moet op de ge bruikelijke wijze onder behandeling van den huisarts worden gesteld. Overigens zijn alle kinderen welkom, liefst zoo spoedig mogelijk na de geboorte, dus zonder eenig bezwaar reeds, als het kind nog slechts een paar weken oud is. Hoe vroe ger een kind komt, hoe beter! Dan immers kunnen bestaande afwijkingen worden ont dekt en gemaakte fouten worden verbeterd, zonder dat het kind nog al te veel onder deze fouten geleden heeft. Van de moeders wordt verder verwacht, dat zij regelmatig terugko men om de kinderen te laten controleeren. Tot den leeftijd van anderhalf jaar blijft een kind aan het bureau ingeschreven en dus kunnen alle kinderen beneden deze leeftijd het bureau bezoeken. Het bureau is gevestigd te Noordschar- woude en gaat uit van de Commissie voor Kinderhygiëne van de N.H.V. Het Witte Kruis en heeft de volle medewerking van de plaatselijke afdeelingen van het Witte- en het Wit-Gele Kruis, terwijl Dr. van Hitten, kin derarts te Alkmaar, bereid werd gevonden de leiding op zich te nemen. De toegang is kosteloos. Overigens staat het bureau niet al leen open voor kinderen woonachtig te N.- Scharwoude, doch ook voor kinderen uit de omgevende gemeenten. Ongetwijfeld voldoet de oprichting van dit bureau aan een reeds lang gevoelde behoef te, gelijk dit in zoovele plaatsen in ons land het geval is geweest. Op het oogenblik zijn reeds eenige honderdtallen bureaux werk zaam, tot heil van de kinderen, waarvan sterfte en ziekte voortdurend afnemen. En dit leidt ten slotte tot een algemeene verbete ring van de volksgezondheid. Mogen de moe ders te Noordscharwoude en omgeving in het belang hunner kinderen ook hun steentje bij dragen tot deze verbetering en het Consulta tiebureau voor Zuigelingen zich blijvend in een druk bezoek verheugen De heeren A. ten Bruggencate van Broek op Langendijk en C. ten Bruggencate van Heiloo geven den laatsten tijd in dezen omtrek een serie lichtbeelden te aanschou wen. Zij doen dit geheel belangloos en de recette is ten bate van de plaatselijke Crisis- comité's. Toen wij gisteravond de kolfbaan van den heer P. Kramer binnentraden, wa ren wij teleurgesteld over het bezoek, want de belangstelling was gering. De voorzitter van het Plaatselijk Crisis-Comité, de heer S. de Boer Kz., drukte hierover en terecht zijn spijt uit en vond het ook jammer voor de Gebr. ten Bruggencate. Doch de gebroeders zijn niet direct ontmoedigd, en gevoelden zich blijkbaar gesteund door het sympathie ke doel dat zij beoogen. De heer A. ten Brug gencate hield eene korte inleiding en hoewel de eerste doekvertooning betrekking had op zijn zaak, was reclame-maken toch geenszins de bedoeling. Zijn broeder, de heer C ten Bruggencate ving nu zijne reisbeschrijving: „Een reis naar Indië" aan, wijl de projectie op het doek het gesprokene aanschouwelijk voorstelde. En was deze aanblik op het doe* schoon en duidelijk, de toelichting of uitleg ging door den heer C. ten Bruggencate was meesterlijk en zeer bevattelijk. Twaalf reizen (2X6 heen en terug) heeft hij mede ge maakt, en daarbij zeer veel studie gemaakt. Het was geen wonder dat hem een luid applaus ten deel viel. 's Middags waren de Gebroeders voor de jeugd opgetreden en wij volstaan met de me- deaeeling dat ook toen het jonge volkje ge noten heeft. Vanwege het Nat. Crisis-Comité is aan het Plaatselijk Crisis-Comité 1000 Kg. zwa velzure ammoniak voor verlaagden prijs be schikbaar gesteld. Het laatste heeft ook nog zelf 2700 Kg. bijgekocht en dit verdeeld on der de meest noodlijdende tuinders. Alhier is de prijs der melk verlaagd, en van 10 op 9 ct. iper liter gebracht. WINKEL. Vrijdag herdacht de heer G Nobel zijn 25-jarig jubileum als ontvanger de zer gemeente. In een voor dat doel be legde raadsvergadering werd de jubila ris na van zijn woning te zijn afgehaald binnen geleid in de raadszaal waar zich reeds alle raadsleden, alle ambtenaren in dienst der gemeente en het onderwij zend personeel, benevens enkele be langstellenden, hadden verzameld. De burgemeester sprak den jubilaris toe en memoreerde de beteekenis vart het ontvangersambt en hoe het zich toe droeg in den loop dier 25 jaren, hoe de bedragen welke de verschillende reke ningen aanwijzen, in die jaren een stij gende lijn volgen, verband houdende met een gelijken tred houdende vermeerde ring van werkzaamheden. Voorts de wijze waarop dit alles is verricht en de waardeering welke men heeft voor des ontvangers werk. Namens de gemeente bood spreker den jubilaris ter plaatsing in een zijner tuinen, een zonnewijzer De gemeentesecretaris huldigde den jubilaris als medeambtenaar en collega, als vertegenwoordigende het ambtena rencorps en bood hem als blijvende her innering aan deze gebeurtenis een voet stuk aan ter plaatsing van do zooeven aangeboden zonnewijzer. De heer J. de Veer huldigde den jubi laris als oud-schoolkameraad, die zich toen al kenmerkte door een ongekende neiging tot netheid eu rege'inaat, £ie hij in de uitoefening van zijn ambt, steeds heeft toegepast. De heer L. van Wijk huldigde den ju bilaris als humaan ontvanger wiens streven het steeds is geweest op gemoe delijke en vriendschappelijke wijze, na- latigen tot hun plicht te brengen. Do heer Span hoofd der school, sprak den jubilaris toe als voorzitter der commissie van toezicht op het lager onderwijs, wiens tegenwoordigheid in school steeds een vriendschr oliik ka rakter droeg en voorts als vriend der jeugd, die hij een warm hart toedraagt en steun daarvoor steeds bij hem een milde hand vindt. Als.blijk van waardeering bood spre ker, namens het onderwijzend personeel, den jubilaris een zilveren bloemenvaas aan. De heer Nobel zegde allen dank voor de waardeerende woorden aan zijn adres gesproken, en de hem aangeboden ge schenken. Spr. herdacht hen, waarmede lui in die 25 jaren had samengewerkt en de medewerking die hij steeds heeft mogen ondervinden en hoopte nog jaren op deze wijze te mogen voortwerken. Van de gelegenheid om den jubilaris geluk te wenschen is in den verderen loop van den dag een ruim gebruik ge maakt. OUDE NIEDORP. Wegens aanhoudende daling der vee- prijzen zijn bij het Onderling Veefonds met ingang van 1 April alle verzekerde waar den der runderen met 15 verlaagd. Bij den veehouder P. W. te Zijdewind ontstond een begin van brand in den schoor steen, terwijl niemand thuis was dan het 14-jarig dochtertje. Eenige buren wisten met vereende krachten door middel van een slang op de waterleiding erger te voorko men. MEDTIMBLIK. Afscheid van den burgemeester. In een daarvoor belegde buitengewone zit ting van den raad nam burgemeester P. Schoutsen officieel afscheid. Zestien spre kers voerden het woord. Den scheidenden burgemeester werd namens den raad en de gemeente ambtenaren aangeboden een pla quette in zilver, voorstellende het raadhuis van Medemblik. WIERINGER WAARD. Vrijdag 1 April heeft de neer H. Boekei na 40 jaar in gemeentedienst te zijn geweest als gemeenteveldwachter en de laatste als op zichter van de begroofplaats den gemeen te dienst vaarwel gezegd. De burgemeester heeft den afgetreden ju- bilares aan zijn woning gecomplimenteerd en wees daarbij op zijn uitstekende plichtbe trachting gedurende die lange reeks van jaren aan den dag gelegd. Als blijk van waardeering werd den heer Boekei namens de gemeente een prachtig étui, inhoudende een mooie vulpen en ditc potlood, aangeboden. Gaarne willen we hopen, dat hij nog vele jaren in gezondheid daarvan gebruik map maken. BEVERWIJK. Ter gelegenheid *an het 20-jarig bestaan van de Harmoniekapel zal te Beverwijk op 4 Sept. in het gemeentelijk Sportpark be houdens toestemming van B. en W. een muziekconcours gehouden worden. Voor deel name zullen slechts 4 der beste in ons land gevestigde Harir.oniecorpsen worden uitge nood igd die elk een verplicht en een nummer naar keuze mogen uitvoeren,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7