Agenda £aatste Ae £aad: en JaUh&ouw £ucfUuaact !Bucgedijke Stand MacMteachten 3jtqzzonden Stukken Stad en Omgeving. yUeeriedcfit SNELG OËD EREN DIENST „Alkmaar- Packet". SNELGOEDERENDIEKST „Alkmaar-Packet". Dagelijks n.m. 12 uur van Alkmaar naar Amsterdam. HIERVOOR WORDEN OOK GOEDEREN VAN HUIS AFGEHAALD. Woensdag 6 April. 2 uur, A. B T., matinee, vertooning film De privé-secretaresse (voor eiken leeftijd). 2.30—5 en 7—10 uur bazar Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der onderwereld (sens); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscooptheater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 8 uur, Dancing Harmonie, verg. „De vereenigde Staten van Europa", spreker Ta co Mulder. Donderdag 7 April. 2.305 en 79 uur bazar Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der onderwereld (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens toegang boven 18 j. 8 uur, Groote Kerk, Wijdingssamenkomst voor de alg. verg. der Evangelische Maat schappij; sprekers ds. Dorgelo uit Naar- den en ds. roeken uit Haarlem; zang en or gel; opening en sluiting door ds. Baar. 8 uur, Harmonie, vertooning film over Noorwegen voor de Volksuniversiteit en de N. R. V. DE EERSTE NATTE DAG IN FINLAND. Zonder alcohol. Det met groote spanning verwachte ophef fing van het alcoholverbod op gisteren heeft in Finland een overwachte sensatie gebracht. Voor de eerste maal n.1. sedert de invoering van het alcoholverbod voor 13 jaar was het gister niet mogelijk in de restaurants spiri tualiën te verkrijgen. Dit merkwaardige feit is ontstaan, door dat de restauranthouders en de leiding van het alcoholmonopolie, dat gister in werking is getreden, het niet eens zijn kunnen worden over de prijzen. HET PROCES TE MOSKOU. De doodstraf geëischt tegen Stern en Wassiliew. Na het verhoor en de verklaring van Stern en Wassiljew kreeg in de avondzitting de hoogste openbare aanklager der Sovjet-Unie, Krylenko, het woord, die verklaarde dat het Russische strafwetboek voor de in de acte van beschuldiging genoemde daad de dood straf eischte. De aanslag die Stern en Was siljew hadden beraamd, had de Sovjet- Unie in de hoogste mate kunnen benadeelen en duizenden slachtoffers kunnen eischen. De bedoeling was, den aanslag te plegen op den Duitschen ambassadeur Von Dirksen. Door de acte van beschuldiging en het be wijsmateriaal, waarover de rechtbank be schikte, was bewezen, dat Wassiljew in ver binding had gestaan met de terroristische groep van Ljowbarski, die zich tot taak had gesteld de Sovjet-regeering door geweld- maatregelen ten val te brengen. Het contact met Poolsche onderdanen door bemiddeling van de groep Ljowbarski was eveneens be wezen. De beklaagden Wassiljow en Stern waren reeds verscheidene jaren tegenstan ders van het Sovjet-stelsel en hadden reeds geruimen tijd getracht actief aan een actie tegen de Sovjet-Unie deel te nemen. Stern en Wassiljew ter dood veroordeeld. Na een vrij korte zitting van het Opperste Gerechtshof der Sovjet-Unie heeft het ge rechtshof hedenmorgen vroeg de beklaagden Stern en Wassiljew wegens overtreding van de paragrafen vier tot zes van het Wetboek van Strafrecht, ter dood veroordeeld. Het lot van Stern en Wassiljew- Het Opperste Gerechtshof van de Sovjet- Unie heeft heden het presidium van het Cen traal Executief Comité der Sovjet-Unie alle acten inzake het proces tegen Stern en Was siljew toegezonden, alsmede het vonnis, dat door het presidium bekrachtigd moet worden. Indien het presidium geen gebruik maakt van het recht tot gratieverleening zal het vonnis binnen 72 uur door de G.P.OE. wor den uitgevoerd. Gisterenavond - ond nog een besloten zit ting plaats, waarin de betrekkingen, die tusschen Stern en Wassiljew en hun buiten- landsche opdrachtgevers hebben bestaan, be- spioken werden. Aan de hierop volgende openbare zitting werd deelgenomen door ver tegenwoordigers van de Duitsche ambassade en het Poolsche gezantschap. Ongecorrigeerd. EEN AUTOBUS TEGEN EEN BOOM. Een inzittende gedood; vier licht gewonden. De autobus, die rijds op het traject Hooge- weenMeppel is hedenmiddag nabij Ruinen, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting tegen een boom gereden en totaal vernield. Van de inzittenden werd de pl.m. 50-jarige aannemer Kiers uit Rui nen bijna op slag gedood, terwijl vier school kinderen lichte verwondingen bekwamen. De overige passagiers en de chauffeur ble ven ongedeerd. DE VEHTPARTIJ IN CAFE LUYCKX. Omtrent de vechtpartij in café Luyckx on- de rde gemeente Hoeve vernemen wij nader, dat het onderzoek nog heeft geleid tot de arrestatie van twee personen, n.1. een zekere M. M. uit Rupfen en zekeren F. T. R., bijge naamd Frans den Belg en uit Antwerpen af komstig en gevestigd te Eindhoven, die meer malen in deze streek venten. Zij zijn in he; arrestantenlokaal te Hoeven ingesloten. 'In den loop van heden zou aldaar ook J. H. worden onder gebracht die heden uit het ziekenhuis te Oudenbosch werd opgehaald. In het arrestantenlokaal te Bosschenhoofd bevinden zich, zooals reedsg emeld, N. H. en J. H. De vrouw van laatstgenoemde, die eveneens was gearresteerd, is weer op vrije voeten gesteld. STEUN AAN DE ZUIVELBEREIDING Een wetsontwerp tot steun aan de zuivelbereiding heeft het departement van binnenlandsche zaken en landbouw verlaten. WARMENHUIZEN- Ov er zicht„C. V. V." van 29 Maart t.m. 2 April 1932. K o o a e K o o 1. Na de kleine prijsda ling op het einde der vorige week trad medio dezer week een kleine stijging in en wel zoo veel, dat wij op het einde dezer week we derom de oude prijzen van pl.m. 14 dagen behaald hebben. Op Maandag is vanwege Paschen geen veiling gehouden. Dinsdag daarop was zeer weinig aangevoerd. De grootste aanvoer komt den Taatsten tijd steeds op Zaterdag. Op laatstgenoemden dag bedroeg de noteering van 0 60—3.20 per 100 Kg. Wat betreft de tweede kwaliteit was tusschen de eene dag en de andere dag niet veel verschil in de prijzen te constatee- ren. De tweede kwaliteit roode kool is in deze week verkocht voor 0.602.50 per 100 Kg. Aangevoerd werd in deze week 236.425 Kg tegen 262.675 Kg. in de vorige week. Gele Kool. De prijzen van de gele kool waren in deze week vrijwel gelijk aan die van de vorige week. De eerste kwaliteit gele kool is in deze week verkocnt voor 0.60 tot 2.50 per 100 Kg. en de tweede kwaliteit gele kool van 0.601,60 per 100 Kg. Het verkochte kwantum tweede kwa liteit gele kool is in deze week zeer gering geweest. De aanvoer bedroeg 44.325 Kg. te gen 59.800 Kg. in de vorige week. Deensche Witte Kool. De prij zen van de Deensche witte kool zijn in deze week wel het kind van de rekening geweest. Op Zaterdag 26 Maart betaalde men voor de eerste kwaliteit Deensche witte kool ten hoogste 2,20 per 100 Kg. Slechts éénmaal in deze week n.1. op Donderdag is de prijs betaald; op de overige dagen slechts ten hoogste 2 per 100 Kg. De laagste notee ring bedroeg 0.60 per 100 Kg. De tweede kwaliteit Deensche witte kool is verkocht voor 0.601.50 per 100 Kg. De aan voer bedroeg in deze week 155.050 Kg. te gen 115.000 Kg. in de vorige week. Peen. 425 Kg. peen is verkocht in deze week tegen 525 Kg. in de vorige week. De kleine peen bracht op 1.50 en de groote peen 3.50 per 100 Kg. B i e t en. 325 Kg. bieten is verkocht voor 0.60—0.80 per 100 Kg. Gele Ui en en Drielingen. Dat de tuinbouwers bijna allen hun uien reeds hebben uitverkocht is achteraf niet zoo kwaad bekeken. De prijzen worden met de week lager. Op het einde dezer week is voor de gewone uien betaald van 10 tot 10.90 per 100 Kg. en voor de grove van 9.30 tot 9.60. De drielingen uien zijn in verhou ding het meest in prijs gezakt. Slechts één partij is hiervan verkocht voor 6.70 per 100 Kg. De totale aanvoer bedroeg in deze week 3100 Kg. tegen 9100 Kg. in de vorige week. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Reiger (uitreis) is gister na een tus- ding te Karachi geland te Djask. De Raaf (thuisreis) is gistermorgen uit Jodhpur vertrokken en na een tusschenlan- schenlanding te Bushir geland te Djask. ALKMAAR. GETROUWD: Jacob Zwarteveen en Henriëtte Cornelia Stoutjesdijk. GEBOREN: Johan z v. Luitjen Duijff en Cornelia Catharina Sweerts. OVERLEDEN: Anna Konijn gehuwd met Hermann An- tonius Michels 47 jaar. Ariën Visser 73 j. Johannes Frank 83 jaar. Pieter Blom 58 jaar. HARENKARSPEL. (Maart). Geboren: Adrianus Antonius, z. van J Pankras en G. Nanne. Johannes Hendri kus, z. van Adrianus Tijm en Corne'ia Maria Kramer. Adina Cornelia, d. van W. W. Bleeker en A. Roozendaal. Maartje, d. van H. Domper en A. Schipper. Mattheus, z. van Mattheus Pronk en Elizabeth Stroo- per. Petrus Gregorius, z. van J. Groot en M. A. Klaver. Geertruida Margaretha, d. van Nicolaas Bleeker en Anna Cornelia Spaans. Johanna, d. van N. Frederiks en R van der Sluis. AKERSLOOT. (Maart). Geboren: Gerardus Petrus, z. van P. Schouten en N. de Haan. Adrianus Jo, zeph, z. van C. Vader en M. Bloedjes. Jacob Cornelis, z. van D. Schoen en A. C. Stammes. Johannes, z. van N. Hollenberg en M. Woestenburg. Jacobus Johannes, z van J. J. Kuijs en M. A. de Lange. Ondertrouwd: A. Zoontjes en E. Leering. Overleden: Louwrens Adrichem, oud 51 jaar, overleden te Terneuzen. BROEK OP LANGENDIJK. (Maart). Geboren: Petronella, d. van G. Beers en W. van der Molen. Geretje, d. van C. Mienes en J. W. Schrieken. OUDORP. (Maart). Geboren: Cornelis Adrianus, z. van Adrianus Dudink en Maria Geertruida Hoebe. Margaretha Cornelia, d. van Gerardus Kunst en Cornelia Kraakman. Ondertrouwd: Petrus Bos en Mar garetha Johanna Jong te Alkmaar. O n d e r t r o u w d: Cornelis Bijpost en Elizabeth Neeltje Koorn. Willem Beers en Catharina van der Stoop. Getrouwd: Cornelis Bijpost en Eliza beth Neeltje Koorn. Overleden: Johannes Petrus Stevers, oud 1 jaar. Cornelia Helena Klijbroek, oud 12 jaar. Cornelis Schouten, ond 52 jaren, echtgenoot van Trijntje Kuiper. Anna Biersteker, oud 3 jaren. Jan Maste- ling, oud 65 jaren, weduwnaar van Trijntje Zuijdam. SCHOOR L. Maart. Geboren: Jacoba Elisabeth d. v. Cor nelis Geurts en van Lina Klok. Anna Ja coba d. v. Theodorus Zut en van Adriana Roozendaal. Ondertrouwd: Martinus Zut en Ja coba Maria Zwagerman. Overleden: Maria Marjot 57 j. echt- genoote van Jan Stam. Grietje Stapel, 79 jaar weduwe van Dirk Schagen. Cathari na Opdam 80 jaar, weduwe van Jan Hil- brand. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 April 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 325 vette kalveren, le kw. 56—62 cent, 2e kw. 44—54 cent, 3e kw. 32 —42 cent per K.G, levendgewicht; 105 Nuchtere kalveren 1.504; 840 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 2829 cent, zware varkens 2628 ct. en vette varkens 2526 cent per K.G. slachtgewicht. De vette kalveren met ruime aanvoer. De eerste kwaliteit prijshoudend, de tweede en derde kwaliteit lagere prijzen Geen vraag. Nuchtere kalveren met behoorlijke aanvoer. De prijzen waren over het algemeen lager De afloop zeer slecht. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 April 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd Aanvoer 1 lading, zijnde 160 H.L. BROEK OP LANGENDIJK. 6 April 1932. Langendijker Groentenveiling. 75000 K.G. Roode Kool le s. 0.60-ƒ 2.70; 90000 K.G. Gele KoU le s. 0 60—2.30; 105000 K.G. Deensche Witte Kool 060— 1 90; 550 K.G. Uien, Uien 1 .90, grove uien 11—11.50; 2500 K.G Bieten 1.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 5 April 1932. 3800 K.G. Uien, Drielingen 6.807.10, Uien 10.9011.30, Grove Uien 11.10 11.60; 5500 K.G. Kroten 0.60— 1.80; 260800 K.G. Roode Kool 0.90— 2.80, doorschot 0.60—2; 357000 K.G. Deensche Witte Kool 1.101.70, door schot 0.601.40; 109700 K.G. Gele Kool 0.702.30, doorschot 0.60— 1.20, alles per 100 K G. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 4 April 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 155345 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 2 2.30; 62— 66 2.20—2.70; Kleine eieren 1.50—2; Eendeneieren 22.10. TEXEL, 4 April 1932. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 49 Nuchtere kalveren 37; 19 Biggen 372 Koeien en 1 kalf, waarvan de prijzen niet genoteerd. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Stompetoren, 5 April 1932. Geachte Redactie! Mag ik s.v.p. de aan mij gestelde vragen van den heer Tromp even beantwoorden? Bij voorbaat mijn dank. Vraag 1. Een gemeentebestuur is niets ver plicht. In mijn ingezonden stukje zal de heer Tromp niet hebben kunnen lezen, dat ik het ergens toe verplichtte. Met recht zouden ze daaraan maling hebben. Het zijn toch alle geen leden van een Partij,, die zich vrijwillig naar één richtsnoer moeten voegen. Doch daarom is het in ons vrije Nederland nog niet verboden, om mijn zienswijze in een al- gemeene zaak kenbaar te maken, en ik geloof stellig, zooals de meeste lezers wel zullen hebben begrepen, dat een groot bedrijf als het P- E. N op den duur goedkooper stroom zal kunnen leveren. Ook zal er niemand te vinden zijn die het bedrijf der Posterijen weer uit handen van den staat zou wenschen Nu moet de gemeenteraad in zijn e.v. ver gadering besprekingen voeren, en daar re- geeren vooruitzien is, leek het mij de ge schiktste tijd om mijn oordeel niet uit te spreken na de vergadering, doch er voor. De wereld is grooter dan onze gemeente Oterleek, het is klein het eigen winstje vast te houden, en de groote lijn uit het oog te verliezen. Onze tijd leent zich niet voor klein gepruts in eigen gemeenten. De vergadering van boeren, gehouden in Alkmaar, heeft menigeen, die daar vroeger niet van weten wilde, kunnen leeren, dat men toch ten slotte regeeringshulp van noode heeft. De gemeen ten staan machteloos, ook met de winst uit het G E. B. Vraag 2. Natuurlijk moet een raadslid de belangen der gemeentenaren behartigen. Daarom begreep ik nimmer, dat het raadslid Wi'te veen bezwaren maakte, toen ik vroeg om betere ventilatie in de school, en er tegen stemde, met de motiveering, dat er gewacht moest woiden op de nieuwe school. Dat was in 1928, thans is nog het nieuwe gebouw niet voltooid. Gelukkig dacht de liberale meerder heid er anders over en kregen de kinderen dadelijk gelegenheid frissche lucht te happen onder de schooluren. Van denzelfden persoon het bezwaar, dat inënting tegen diphtherie uitslag om de kin dermonden zou veroorzaken. Breed nam wederom de meerderheid de zaak op, die geheel tot genoegen van ieder uitgevoerd is. Nimmer weerklonk van dat raadslid de roep door de raadszaal om betere woning toestanden, totdaf de borden de onbewoon baar verklaarde krotten sierden Intusschen is de tijd te ongunstig geworden, en sukkelt men zoo maar verder. Wie achter de feiten aansukkelt, heeft kans de deur toe te vinden. Ook om den bouw van de nieuwe school hebben zich tafereelen afgespeeld, die duide lijk gebrek aan vooruitzicht verrieden. Vraag 3. Bij het raadslid Witteveen is de heer Tromp in goed gezelschap, omdat zij twee zielen met één gedachte zijn. Beiden hebben zij geen zir de S. D. A. P. te dienen. Aileen, de heer Tromp komt daar ruiterlijk voor uit, het raadslid heeft de Partij ge bruikt, om op zijn zetel te blijven. Geen enkel lid van de S. D. A. P. moet den heer Ed. Polak iets vragen, maar wie trouw strijdende arbeiders, die het moeilijke werk in de gemeenteraden doen, zullen gebruik maken van het adviesbureau vai. de Ver. van S.-D. Raads- en Statenleden, waarvan hij voorzitter is, en ieder S.-D. raadslid zich ver plicht lid te zijn. Degene, die twijfelt aan eigen inzicht, vindt daar hulp. en omdat ik graag zekerheid wou hebben, dat mijn over- tuiging niet indruischte tegen de belangen van de arbeidersklasse in het algemeen, vroeg ik het, omdat deze man bij zijn partijgenooten niet alleen, doch ook de achting van zijn te genstanders heeft. Hierin schuilt toch geen kwaad? U, mijnheer de Redacteur, nogmaals mijn dank voor de gastvrijheid. L. VAN DE WAL—DE BOER, Stompetoren HET KORTINGSWET[E EN DE SALARISSEN VAN AMBTENAREN EN WERKLIEDEN. Voor 1 Mei zal men, nu het z.g. Kortings wetje in 't Staatsblad is verschenen, moeten beslisser, of, gedurende drie jaar, de salaris sen van de ambtenaren en werklieden met 3 verlaagd zullen worden. Zooals men weet, zijn de gemeenten vrij dit al of niet te doen, doch heeft de regeering als dwangmaatregel, om de salarissen van het gemeentepersoneel in overstemming te bren gen met die van de rijksambtenaren, bepaald, aat de gemeenten, die de verlaging niet in voeren, 3 van het bedrag dat de gemeen ten aan salarissen uitbetaalt, gekort krijgen op de uitkeering van de gemeentefondsbelas ting. Hoewel de vereeniging van Nederland sche gemeenten hiertegen met kracht heeft geprotesteerd, aangezien bij de invoering van de gemeentefondsbelasting aan de ge meenten gedurende vijf jaar de uitkeering gewaarborgd werd, werd onder den druk der tijden, het wetsontwerp toch door beide Ka mers aangenomen. Wanneer de gemeenteraden zich richten naar hetgeen de regeering en de hoogere wetgever wil, dan brengt dit voor de ge meentekassen in werkelijkheid een voordeel van 6 op het bedrag dat aan salarissen wordt uitbetaald. B. en W. hebben besloten de zaak bij dc commissie voor het Georganiseerd Overleg aan de orde te stellen. De ambtenaren en werklieden organisaties verzetten -zich, als overal, tegen iadere loons verlaging en verwacht mag dus worden,-dat de meerderheid van deze commissie zich niet met een verlaging zal vereenigen. Wanneer dit geschiedt, dan kan deson danks verwacht worden, dat B. en W. aan den raad het voorstel zullen doen de ge- wenschte verlaging te accepteeren. Hoewel het college zich nog niet heeft uit gesproken, stelt men zich toch op het stand punt, dat in dezen crisistijd, dat wat het zwaarste is, ook het zwaarste moet wegen. De zeer groote werkloosheid maakt het noodzakelijk, dat voor de uitgaven van het Maatschappelijk Hulpbetoon, geraamd op 250.000 een suppletoire begrooting van vermoedelijk 150.000 zal moeten wor den ingediend. Deze tegenvaller maakt het noodzakelijk om aan de eischen van het kor tingswetje te voldoen. Voor Alkmaar beteekent de 3 korting een bedrag van 22.000. Laat de gemeente de salarissen onveranderd, dan krijgt de ge meente dus 22.000 meer te betalen dan bij invoering van de 3 korting het geval is, doch keert het rijk bovendien aan de gemeente 22.000 minder uit, zoodat het verschil voor Alkmaar 42.000 bedraagt. De gemeente mist reeds de uitkeering van het rijk voor de werkverschaffing, zoodat het te begrijpen is, dat men zich op het stand punt stelt, dat Alkmaar zich inzake het kor tingswetje niet kan veroorloven van de door de volksvertegenwoordiging gewilde regeling af te wijken. AFSCHEID VAN DR. KRUISHEER VAN DEN KEURINGSDIENST VOOR WAREN. Gisteren in den namiddag werd door het personeel van den Keuringsdienst in het laboratorium van den dienst officieel afscheid genomen vgn Dr. Kruisheer. Hoewel deze met ingang van 1 Mei den dienst gaat verlaten, werd met het oog op de bijzondere eischen, die eene verandering van positie stelt en de beslommeringen, die een verhuizing met zich brengt, dit afscheid niet tot een der laatste dagen uitgesteld. Mevrouw Kruisheer vereerde daarbij het personeel met haar gezelschap, waarvoor een mand met bloemen, voor haar gereed gezet, uiting aan die waardeering gaf. Gesproken werd door den directeur, de scheikundige, een der analysten, een der keurmeesters en den boekhouder waarna de volontairs tezamen hun dank en goede wen schen zingende voordroegen. Het geheel werd een hulde aan den ver- trekkenaen ambtenaar voor de prettige, har telijke wüze, waarop deze, en met succes heeft medegewerkt, tot de goede, men kan wel haast zeggen, kameraadschappelijke toon, waarin het personeel samenwerkt, waarnaast het vele, dat Dr. Kruisheer aan naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,1 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 737,6 mM. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 7 April: Matige tot wellicht tijdelijke stormachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind; meest zwaar bewolkt tot betrokken; waarschijnlijk eenige regen; aanvankelijk iets zachter.' Overzicht. De depressie ten Zuidoosten van IJsland bleef zich langzaam verplaatsen, doch een voortdurend toenemen in diepte, gevoegd bij een aanhouden van de drukstijging in het Zuidwesten, hadden tengevolge, dat het luchtdruk-verval over de Britsche eilanden en het Kanaalgebied vrij groot werd. En aangezien de drukdaling over de Britsche eilanden vooral in Schotland nog voortgaat, is ook voor ons land een krachtige of storm achtige Zuidwestelijke wind te verwachten met eenige regen en wat stijging van tempe ratuur. Een andere depressiekern trok van Oost-Duitschland naar de Botnische Golf, ook in diepte toenemend, terwijl in Frankrijk en in Duitschland de barometer stijgt, zoo dat zich ook de Zuidelijke helft van bet ge bied een systeem van isobaren ontwikkelt, die van West-Noordwest naar Oost-Zuid- Oost loopen en vrij dicht opeen liggen. Over Duitschland, dat in de laatste dagen de hoogste temperaturen had van het gebied, is het kouder geworden. anderen heeft geleerd, of waarin hij velen, in den dienst of ii. het privé leven, heeft ter zijde gestaan, naar voren werd gebracht. Speciaal werd vermeld, dat de burgemees ter, die van de plannen van het personeel op de hoogte was, heeft medegedeeld er prijs op te stellen, dat ook de dank van het gemeente bestuur aan den vertrekkenden ambtenaar werd overgebracht voor de uitstekende wijze, waarop deze zijn taak heeft opgevat en ver vuld. Hoewel allen overtuigd waren, dat er geen bijzonder stadsgezicht noodig was, om te zorgen, dat Alkmaar door Dr. Kruisheer niet zou. worden vergaten, werd hem door het personeel een fraaie ets in lijst van de Waag en de kaasmarkt aangeboden, terwijl de vo lontairs hem een keurige actetasch offreerden Zichtbaar onder den indruk dankte de scheidende ambtenaar allen voor de groote hlijken van belangstelling en waardeering, die tot uiting waren gekomen, waarna men nog eenigen tijd zeer gezellig bijeen bleef. UITVOERING T. O. P. De tooneelvereeniging T. O. P. zal Zater dag het seizoen besluiten met een uitvoering van „Phyllis", het stuk van mr. C. P. van Rossem, dat steeds zoo'n groot succes heeft gehad. Alzoo weer een oorspronkelijk stuk wat zeer is toe te juichen. Phyllis stelt zware eischen. Maar er is weer zeer serieus gestu deerd en aan de voorbereiding zijn alle zor gen besteed. Wij hopen weer een vooruitgang te mogen constateeren en de liefhebbers die steeds met groote voldoening het spel van T. O. P. hebben gevolgd, zullen ook zeker dit maal bij de opvoering van „Phyllis" niet ontbreken. AANBESTEDING. Door den directeur-generaal van de Zui derzeewerken is heden aanbesteed het bouwen van een vak gewapend betonscherm langs een gedeelte van den buitenberm van den Bierdijk aan de Noordzijde van het eiland Wieringen met bijkomende werken behooren- de tot de zee- en oeverwerken in de provincie Noordholland. Laagste inschrijver was de heer J. J. de Groot te Alkmaar voor 6950. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissement.* Rechtbank is heden gedeponeerd de uitdee- lingslijst in het faillissement van C. Haak man, curator mr. N. J. van Leeuwen, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 1.05 UITBREIDING VAN GEBOUW „WAAKT EN BIDT". Het gebouw „Waakt en Bidtwaar zooal» men weet de christelijke vereenigingen hier in de stad vergaderen, heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. De bakkerij n.1. naast het gebouw en reeds zeven jaar eigendom van de vereeniging tot bevordering van chr. belangen, is omgebouwd met het doel het ge bouw te vergrooten. Zoo heeft men dan de oorspronkelijke vergaderzaal aanmerkelijk kunnen vergrooten, terwijl er bovendien nog een aparte kleine vergaderzaal bij is geko men. Ook heeft men er een ruime verstiaire en.. toiletten bijgekregen en is de geheele hy- giënische inrichting van het gebouw verbc- terd en gemoderniseerd. Het gebouw is van binnen dan ook niet meer te herkennen, voor al gisteiavond niet. Want nu het gebouw zelf zulk een nieuw en frisch aanzien heeft gekregen, moest ook voor meubilair worden gezorgd. Vandaar het feestelijk aspect dat gisteravond de zaal van „Waakt en Bidt" bood, vandaar de bazar met de daarbij be- hoorende vermakelijkheden. Vermelding ver dient nog de „Molen van Piet", die de firma Ringers niet had gebouwd, maar van choco lade had gebakken, met een natuurgetrouw nagebootste bloemenklok, die volgens de fa.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2