WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN JUovwciaai Tlieuws da fijne Custard 17\*Psfifiar/D£LTJES- ^VDËLU^x PUDD/rtO Pluimveeteelt. HOORN. TEXEL. SCHOORL. WINKEL. HEERHUGOWAARD. AUTOBUSDIENSTEN. De Tentoonstelling te Parijs en en Ultra-Violette Stralen. nieuw instituut, dat der Landdagen. Waar schijnlijk zal daarin eenige verandering moe ten worden gebracht. Spr. achtte meer rechtstreeksch contact tusschen de gemeenten en het bestuur der A. D S. wenschelijk. Men zorge er echter voor, dat op de landdagen niet enkel de leeraren, maar vooral ook de gemeenten komen. De A. D. S. moet er naar blijven streven „in liefde dienende" te zijn. NED. HERV. PREDIKANTEN- VEREENIGING. De Ned. Herv. Predikanten-Vereeniging heeft Maandagavond te Utrecht haar jaai- vergadering ingezet met een godsdienstige samenkomst van voorgangers en gemeente leden in de Domkerk, onder leiding van ds. L. D Poot uit Amsterdam, die sprak over „Padvinders van Christus". Gistermorgen werd de vergadering, onder presidium van dr. J. Lammerts van Bueren, geopend Ds. J. N. C. Kamsteeg uit Gorssel hield hierna de openingsrede naar aanleiding van Joh. 15 2. Spr. herdacht na het uitspreken van zijn rede de overleden predikanten, onder wie ds J. W. E. van Loon te Barsingerhorn. Hierna verkreeg prof. dr. W. J. Aalders uit Groningen het woord voor het houden van zijn referaat over de incarnatie. Vervolgens hield ds. J. N. Bakhuizen van den Brink uit Rotterdam een inleiding over „Onze kerk en het moderne leven". BOND VAN NED. PREDIKANTEN. Doopsgezinde groep. Gisteren heeft te Amsterdam de Doops gezinde Groep uit den Bond van Ned. Pre dikanten haar vergadering gehouden onder voorzitterschap van ds. N. v. d. Zijpp uit Joure. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord met erkentelijkheid de instelling van het kindergeld vanwege de A. D. S. Er is een uitvoerige bespreking gehouden over de Groepsbelangen, waarbij niet uit het oog werden verloren de moeilijkheden der gemeenten in dezen tijd van malaise. Bij eventueele moeilijkheden dienen de leeraren contact te zoeken met het Groepsbestuur. De bondsscretaris, ds. D. Boer, preciseer de nog eens sterk het Bondsstandpunt en pleitte krachtig voor organisatorisch optre den. MODERNE THEOLOGEN. Gisteravond hebben de Moderne Theologen hun jaarlijksche vergadering in het gebouw van de Vrije Gemeente te Amsterdam ge houden. De bijeenkomst is door prof. dr. M. C. van Mourik Broekman met een toespraak geopend. Als eerste spreker behandelde dr. J. C. 'A. Fetter uit Rotterdam het onderwerp: Hedendaagsche Amerikaansche Religie. De tweede spreker van den avond was dr. J. L. Snethlage uit Oijen. die tot onderwerp had: De Religie van het Bolsjewisme. LUTHEKSCHE PREDIKANTEN- VERGADERING. De Evang. Luth. Predikanten-Vereeniging heeft gisteren haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van ds. G. Munter te Amsterdam gehouden. Tot bestuurslid is gekozen dr. Herbschleb te Doetinchem. 1Ufi pdoefpakje] uemi i BIJ pakjes j RECLAP1E ■5L -3-PCLfiJi -GROMI NG£N WOGNUM. In de vergadering vart den gemeente raad was een verzoekschrift ingekomen van een negental patroons uit de gemeente om de aanbesteding der uitbreiding van de O.L. school plaatselijk en partieel te doen geschie den. De voorzitter ondersteunde het verzoek, mits de inschrijving de begrooting niet te boven gaat. De heer Helder was eveneens voor inwilli ging van het verzoek. Ook de heeren Weder en Hoebe onder steunden het verzoek. Laatstgenoemde waar schuwde echter tegen een te ruime begrooting. De heer Kok kon in beginsel ook met het verzoek meegaan. Wethouder Klaver was van oordeel, dat het in het belang der gemeente is onj de aan besteding publiek te houden. De voorzitter bleef bij zijn meening, dat 't werk in de gemeente moet worden gehou den, daar anders de mogelijkheid bestaat, dat menschen uit andere gemeenten hier dan werk vinden en de gezellen, die ondersteu ning genieten, moeten toekijken. Teri slotte werd het verzoek der patroons met 6 tegen 1 stem (die van den heer Kla ver) aangenomen. VENHUIZEN. *De heer L. Davidson alhier slaagde te Amsterdam voor het examen van adspirant- inspecteur van politie. BERKHOUT. Bij beschikking van den Directeur-Gene raal is aan den kantoorhouder H. Mol op zijn verzoek met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend. Wegens vertrek naar Groningen is aan den heer C. A. Meyer te Medemblik met in ging van 1 April eervol ontslag verleend als lid en voorzitter der Gezondsheidscommis- sie gezeteld te Hoorn. De architect D. Saai van Alkmaar heeft Maandag in hotel Texel voor de N.V. T. E. S. O. te Oudeschild aanbesteed het bouwen van een pakhuis met wachtkamer, bovenwoning, nabij de haven te Oudeschild Een groot aantal biljetten was ingekomen voor ieder perceel afzonderlijk en nog een viertal voor het werk in massa (behalve het schilderwerk). Laagste inschrijver was in massa de heer Jb. Drijver te Oosterend voor 19580 en voer het schilderwerk de heer J. G. Dekker te Den Burg voor 1548. Bi] vergunning van den Rijkswaterstaat zal den Iaagsten inschrijvers het werk worden opgedragen. Dezer dagen heeft het bestuur van T. E. S. O. besloten aan leerling-en van Texel, die onderwijsinrichtingen te Den Helder bezoeken, vrij vervoer op den boot- dienst Texel—Den Helder toe te staan. ZIJDEWIND. Telefoonstation. Naar wij vernemen gebeurt het herhaal delijk, dat inwoners komen tekfoneeren zon der daarvoor geld mee te brengen, waar door reeds enkelen gedupeerd werden. Men pleegt tegenwoordig wel veel op credieU ge daan te krijgen, doch het is raadzaam er re kening mee te houden dat hier niets op cre- diet wordt toegestaan. De uit te voeren electriciteitswerken aan het in deze gemeente te bouwen Broederhuis voor Doopsgezinde Predikanten zijn gegund aan den Iaagsten inschrijver, den heer A. C. Kroon, electriciën, wonende alhier. De plannen voor den bouw van een elec- trisch watergemaal met machinistenwoning in den Weerepolder zijn goedgekeurd, ter wijl inmiddels door Gedeputeerde Staten de vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend. tuurlijk het geheel zeer stoffig wordt, vooral wanneer er, zooals soms gebeurt, een 50.000 bezoekers op één dag komen. Er zijn jarer. geweest, dat deze tentoonstelling in totaal ongeveer 200.030 bezoekers trek. Voorwaar een enorm getal bewijzende de groote liefde die het Parijzer volk gevoelt voor kippen en vooral voor duiven en konijnen. Deze ten- toonselüng is dan ook beslist een bezoek ten volle waard en ik wil er gaarne wat van ver tellen. Eerst moet ik echter een paar lezers uit den brand helpen met de beantwoording hunner vragen. Is het U ook bekend, dat er in Engeland een soort glas in den handel is genaamd Windolite. Het laat Ultra-violette stralen door en wordt met succes gebruikt voor kip penhokken. Het zou bewezen zijn, dat door ultra-violette bestraling door dit men glas men met grocter succes kuikens kan fokken, en de legkracht der hennen en de vruchtbaar heid van de eieren vergroot wordt. Zou de door U genoemde Engelsche ziekte of coeci- diosis door aanwending van dit glas in de hokken in plaats van het gewone glas bestre den kunnen worden. Deze vraag raakt een uiterst belangrijk punt der geheele moderne pluimveehouderij. n.1 de invloed van bepaalde stralen op het pluimvee en wel in dit geval van ultra violette stralen. Laat mij er thans niet op in gaan wat dit voor stralen zijn, doch U alleen vertellen, dat deze stralen uit bepaald*: stof fen in het vet van het dierlijk lichsam -en stof vormen, die de werking heelt van vita mine D, dus het vitamine dat cl. kalk-phcs- phorus stofwisseling regelt en zoodoende En gelsche ziekte genezen kan. Gewoon vensterglas laat de ultra-violette stralen van het zonlicht niet door. Dat deze stralen een sterken invloed hebben op onze huid, weten allen, die zich bij de sport des zomers wel eens te veel ontbloot te lang in de zon gewaagd hebben. Na een poosje wordt de huid rood, gaat gloeien en als het erg is, kan men er leelijk door verbranden en ziek worden. Deze sterk inwerkende stralen gaan niet door vensterglas en kuikens achter ven sterglas kunnen dus ook niet de voordeelen van deze stralen genieten. Zij kunnen uit hun huidvet geen vitamine D vormen en als men dus dit vitamine niet met%et voer ver strekt, komen de diertjes te kort en krijgen Engelsche ziekte, wat zich door beenzwakte uit. Nu heeft men preparaten gevonden, die NOORD-SCHARWOUDE Aan den Langendijk is opgericht een vereeniging van Eerste Hulp bij Ongeluk ken met 20 leden. De bedoeling is, om degene die reeds een cursus hebben medegemaakt van „Het Witte Kruis", in de gelegenheid te stellen dit bij te houden door eens per maand een cursus avond te houden, te beginnen met Mei a.s. ten huize van mevr. W. Muller te Zuici- Scharwoude. De contributie werd op 10 ct. per maand vastgesteld. In het bestuur werden gekozen: Mevr. Muller, Zuidscharwoude; de heeren K. Rui ter, Oudkarspel, J. Tromp, Oudkarspel; Jn Timmerman, Noordscharwoude en mej. Pas terkamp te Broek op Langendijk. Dinsdagavond ongeveer 8 uur ontdekten de buren een begin van brand in de smederij van den heer Ens aan het Verlaat. Bij onder zoek bleek dat de zolder van de werkplaats in brand stond. Daar het dak niet met hout beschoten was, vond het vuur weinig voedsel, zoodat het zich tot den zolder beperkte. Met vereende krachten gelukte het den brand te blusschen, zoodat de brandweer niet werd gealarmeerd. Verzekering dekt de schade. Ged. Staten van Noordholland hebben besloten de bij hun besluit van 11 Mei 1927, aan A. Mooy, te Zijdewind, ver leende vergunning tot het in werking houden van autobusdiensten van Moer beek naar Alkmaar en terug (op Woens dag, Vrijdag en Zaterdag) en van Moer beek naar Schoorl en terug (op Dins dag) over te dragen aan A. Spoor en E. Spaans, beiden te Harenkarspel. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Het leven van een kippen-kranten-sch rij ver is vaak zeer afwisselend, als hij tenminste er van houdt zich steeds op de hoogte te stel len van wat het buitenland voor bijzonders op kan leveren. Het eene week-end werd on langs gebruikt voor een snelle excursie naar de Groene Week te Berlijn en mijn voor gaand artikel werd al weer vanuit de groote lichtstad aan de Seine aan de redactie ver zonden. Duitschland en Frankrijk organisee- ren jaarlijks hun groote na-winter-tentoon- stellingen bijna gelijktijdig, het eene land in Berlijn, het andere in Parijs. Was het in Berlijn de malaise, die overal haar stempel op i'rnkte, in Parijs was daar van weinig te bei. .rken en was zelfs naar mijn meening het geheel fleuriger dan in het vorig jaar. Ik zou haast zeggen: Bij den in gang der tentoonstelling werden we begroet met prachtige perken Hollandsche bloemen, n.1 hyacinthen en tulpen in vollen bloei. Ik vermoed echter, dat deze wel in Frankrijk ge kweekt zullen zijn. Staan bij ons de tentoon stellingen meestal in het teeken van benauwd heid, weinig ruimte, kooien op elkaar gesta peld, in Frankrijk is er in het „Pare des Ex- positions" aan de „Porte de Versailles" zoo geweldig veel ruimte, dat men gerust een tienduizend dieren kan plaatsen en 'nog ruim te voor bloemperken en eendenvijvers kan overhouden, benevens een massa groote stands voor handelaren in pluimveeartikelen, pluimvee-fokkerijen, vereenigingen, enz. De eigenlijke tentoonstelling bestaat feite lijk uit een complex van dertien groote hal len, tot één vereenigd onder een glazen dak. Vandaar schitterende verlichting, maar aan den anderen kant komt bij koude leelijke misère, daar men deze enorme glazen kast haast niet kan verwarmen. Bovendien is de bodem van zand met grint, waardoor na wè! de ultra-violette stralen doorlaten, o a; cellophaan, waarin men tegenwoordig veei ctensweren, chocolade of sigaretten verpakt Deze stof giet men in een steunweefsel van ijzergaas en krijgt dan een knipbaar, oproj- baar, spijkerbaar preparaat, dat men in de vensteropeningen kan spijkeren, na het glas weggenomen te hebben. Ook heeft men ui - gevonden glas dusdanig te maken, dat het ook ultra-violette stralen doorlaat. Dergelijke preparaten nu komen onder hopeloos veel na men op de wereldmarkt. De eene fabrikant vindt zijn preparaat natuurlijk steeds het beste en tot deze preparaten het in Engelano veel aangeprezen Windolite. Nn we dit weten, kunnen we de vragen dus gemakkelijk be antwoorden,, n.1. aldus: In het voorjaar, als de zon schijnt, zitten de kuikens achter dergelijke preparaten warm en krijgen ultra-violette stralen, in den winter, als er weinig is, hebben we er niets aan. Daar de preparaten nog al duur zijn en weinig duurzaam, zijn ze er in het groot niet best ingegaan en heeft een veel eenvou diger middel om de kuikens vitamine D toe te dienen gemakkelijk de concurrentie door staan. Dit middel is namelijk goede lever traan dat het voedsel met het vitamine doet opnemen en dat ook 's winters als er weinig zon is werkt. Waar het voer geen gcede traan bevat, kan in het voorjaar, als de kuikens binnen zitten, Windolite of andere stoffen hulp bieden. Ook kan het bij minderwaardig voer den leg be vorderen en de vruchtbaarheid, ook de -chaalvorming en nog veel meer. Dit alles bereikt, men zooals gezegd, met goede lever traan veel gemakkelijker. Het oreparaat kan dus tegen Engelsche ziekten helpen, tegen coccidiosis echter niet. In zekeren zin wel doordat het de kuikens sterker maakt bij min derwaardige voedering. Ik nam dezen winter een aardige proef met een paar „lamme" kui kens, Noord-Hollandsche blauwen. Toen :k ze kreeg, lagen ze allen met beenzwakte tegen den grond. Een paar stierven er spoedig, ze waren te ver. De overblijvende kwamen in een gewoon vertrek achter gewoon venster glas, kregen levertraan en gist en waren- met een week vlug ter been en groeien nu al ette lijke weken als koolLaat dus het dure glas preparaat rustig weg en help Uw dieren door de donkere dagen heen met levertraan (mits goede met niet meer dan 6 vrije vetzuren) DR. TE HENNEPE. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Matth. Ger. P., Alkmaar, mishandeling, 50 boete of 25 dagen en schadevergoeding. Joh. K., voorheen Wieringen, thans Fries land, mishandeling, aangehouden tot 3 Mei. Ger. St., Egmond aan Zee, hooger beroep vonnis kantongerecht ter zake overtreding jachtwet, 20 boete of 20 dagen. Petrus Joh, L., Blokker, melkvervalsching, 100 boete of 100 dagen. Joh. Nic. K., Purmerend, hooger beroep vonnis overtreding motor- en rijwielwet, 15 boete of 15 dagen. EEN SCHRIFTKUNDIGE SLAGER EN ONBETROUWBARE NEEF. De 41-jarige slager Caspar M., wonende te Hoorn, stond terecht ter zake het opmaken en onderteekenen van een machtiging, waar door het hem mogelijk gemaakt werd op het postkantoor aldaar 100 gulden te bemachti gen, welk geld stond ingeschreven op de postspaarbank ten behoeve van de tante van verdachte, mej. A. Wittenberg, die zich des tijds in een ziekenhuis bevond en wier gelde lijke zaken door den slager werden geadmi nistreerd. Volgens de stukken had deze on eerlijke neef zich aan meerdere fraude schul dig gemaakt, zulks met betrekking tot ont vangen huurgelden, doch voor deze feiten stond de man niet terecht. Hetgeen hem bij dagvaarding was tenlaste gelegd, werd door verdachte erkend. In deze zaak werden gehoord een drietal getuigen, in de eerste plaats de 53-jarige mej. Wittenberg, de benadeelde tante van verd. Deze had reeds in Febr. 1931 haar belan gen toevertrouwd aan haar neef, die zich be lastte met het innen der huurpenningen van perceelen aan de tante toebehoorend. Voorts had neef, toen tante in een ziekenhuis moest worden opgenomen, haar inboedeltje in zijn huis gehaald en daaronder behoorde ook het bewuste spaarbankboekje, waarvan neef zulk een oneerlijk gebruik maakte. De heer Geert van Koldam, assistent bij de posterijen te Hoorn, herinnerde zich nog dat verdachte de blanco machtiging had ont vangen en later deze machtiging ingevuld had ingeleverd, waarop hem IC) werd uit betaald. Ten slotte werd nog gehoord de heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, die om trent verdachte een rapport had. ingeleverd, met de conclusie, dat verdachte nog één kans moest worden geboden, zich op te richten en op dien grond het opleggen van een voorw. straf werd geadviseerd. Verdachte zou zich dan moeten verplichten, niet alleen tot geregelde aflossing zijner schulden, doch bovendien moeten toestaan een scherpe controle op zijn geldelijk beheer. De officier gevoelde echter niet voor reclas- seering van dezen onbetrouwbaren man, te gen wien de maatschappij moest worden be schermd, omdat hij bleek te zijn een systema tische pleger van fraude. Zooals de officier door voorbeelden aantoonde. De officier achtte hem zelfs onverbeterlijk in dit, opzicht, en vorderde op grond van den ernst van het feit en de slechte antecedenten 6 maanden ge vangenisstraf. Ik ben nooit slecht geweest, repliceerde de verdachte. Ik heb nooit iele verduisterd en al tijd alles afbetaald. Hij verzocht daarop een voorw. straf in het belang van zijn huisgezin. Uitspraak 19 April. DE WAAKZAME CHAUFFEUR. Een 20-jarig meubelmaker uit Amsterdam, genaamd Joh. Jac. v. D. was op 4. Jan. met een vrachtauto naar Oudkarspel gereden, misschien met het nobele doel de nijvere Kool streek eens te bezichtigen. Toen hij voldoen de had genoten wilde hij weer naar zijn dier baar Groot-Mokum wederkeeren en alstoen gebruik maken van een rijwiel, eigendom van P. Nap, dat onbeheerd en verleidelijk hem toewenkte. Maar de heer L. Tromp, 'n krach tige chauffeur met detective instinct, had hem reeds lang in de gaten en het jongmensch al te pakken, alvorens hij één trap op het pedaal had kunnen geven. De heer Tromp leverde den toerist over aan een rijksveld wachter, die niet naliet den zwijntjesjager te arresteeren. Het jongmensch werd in voorloopige be waring gesteld en stond heden terecht. Mr. de Groot was uitverkoren hem bij te staan als raadsman en verdediger. De verdachte beweerde echter niet het voor nemen te hebben gekoesterd, het rijwiel zich wederrechtelijk toe te eigenen, doch alleen het karretje te hebben willen bezigen om zijn woonplaats weer te bereiken. Aanvankelijk had de verdachte meer ruiter lijk erkend, wat de officier betreurde, omdat thans bleek, dat het schuldbesef ontbrak. De officier vorderde alsnu een gevangenisstraf voor den tijd van 11 weken. Na beëindiging daarvan ging verdachte over in militairen dienst. Mr. de Groot hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij ten slotte concludeerde het op leggen eener straf, gelijk aan den tijd door verdachte in voorarrest doorgebracht Het was de bedoeling van pleiter. Jen jongen uit de gevangenis te houden De officier kon zich met dit verzoek niet vereenigen en persisteerde, na ontwikkeling zijner motieven, bij zijn requisitoir. De verdediger leverde vervolgens de noo- dige repliek, waarop de behandeling der zaak- werd gesloten en de uitspraak bepaald op Dinsdag 19 April. ACHTER DE. SCHERMEN. Het nog resteerende gedeelte van den zit. tingsmorgen werd besteed aan de behande ling van twee zedendelicten, respectievelijk betreffende de artikelen 247 en 239 Wetb. v. Strafrecht, welke zaken op grond van de be kende publiciteitsbezwaren, met geslotep deuren werden behandeld. EEN JACHTOPZIENER „EN CORPS" AFGEDROOGD De drie heeren gebroeders Cornelis, Petrus en Johannes B., respectievelijk 2423 en 21 jaar oud, geboren en wonende te Castricum, stonden in de middagzittiug broederlijk- terecht ter zake gezamenlijke mishandeling van den jachtopziener P. Weetik aldaar. Het was broeder Cornelis, die den jacht opziener met een gesloten knipmes in het gelaat sloeg, waatdoor hij achterover viel. Vervolgens sprongen de drie gebroeders te gelijk op den machteloozen jachtopziener om hem een aantal slagen en stompen toe te dienen. De heeren waren in woede ont stoken, omdat Weenk een paal in den grond had doen slaan die naar hun meening aan hun moeder toebehoorde. Volgens verklaring van Cornelis B. was deze heer extra boos op Weenk, naar aanleiding van het feit, dat Weenk hem met een stok een klap toediende. Voorts beweerde verdachten, dat Weenk ze nuwachtig was en zijn revolver had ge trokken. De heer Weenk, als eerste getuige gehoord, deelde mede op bewuster, datum in de duinen bezig geweest te zijn, om palen in den grond te plaatsen. Hij ontdekte dat een der palen 18 meter verder van den grond van de moeder der beklaagde was verplaatst. Weenk en zijn assistent haastten zich deze paal weer te verzetten, waarop de heeren B. ver schenen en betreffende deze paalverplaatsing 'het hierboven aangeduide incident plaats greep. De heer Weenk ontkende op eenige wijze aanleiding tot dit gewelddadig optreden te hebben gegeven. i Door de gebroeders werd ontkend de col lectieve mishandeling hun tenlaste gelegd. De heeren Theodorus en Gerrit Ineke had den op bewusten datum op last van zekeren heer Dokter met den jachtopziener zich naar Geversluinen begeven om aldaar scheidings- palen te plaatsen. Er werd geconstateerd dat een der reeds geplaatste palen was verplaatst een aantal meters verder, waarop zij, op bevel van den jachtopziener, de paal opnieuw op de oude plaats zetten. Daaropinkwamen de drie ver dachten en'een hunner sloeg Weenk in het ge laat, waarop deze achterover viel. In net vooronderzoek had Theodorus Ineke broeder Cornelis als de dader aangewezen. Voorts verklaarde deze getuige, dat alle drie der ge broeders op Weenk waren losgesprongen en hem hadden mishandeld. De zoon van dezen getuige, bevestigde de verklaring van zijn vader. Door den officier werd aangenomen, dat bewezen kon worden verklaard, de mishande lingen, den verdachten bij dagvaarding ten laste gelegd en gerequireerd tegen Cornelis 60 boete of 20 dagen en tegen beide ande ren ieder 40 boete of 20 dagen. Gerele veerd dient te worden dat de verdachten overigens gunstig bekend stonden en over een blanco strafregister mochten beschik ken. Uitspraak 19 April. In verband met een eventueele civiele pro cedure, woonde mr. P. Langeveld deze straf zaak als belangstellende bij. MISHANDELING DOOR EEN MARECHAUSSEE? Voor den krijgsraad te 's-Hertogenboscl* heeft gisteren terechtgestaan de 26-iarige maréchaussée te paard R. G. uit Nijkerk, van de 4e divisie, die in den nacht van 24 op 25 October 1931 eenige personen moest arrestea ren en te Kollumerland voorgeleiden. De arrestanten bedreigden de maréchaus- sées, £r ontstond een worsteling en de ar restanten wisten te ontvluchten. Bekl. som meerde hen eenige malen te blijven staan en toen zij hieraan geen gevolg gaven, loste hij vier schoten, waardoor zekere V. aan rug en hals werd verwond. Bekl. meende gerechtigd te zijn geweest om te schieten. Ook getuige, wachtmeester J. Zoethout, was die meening toegedaan. Het gewicht der arrestatie maakte het noodig. De arrestanten bedreigden de maréchaus- sées met jachtgeweer en revolver. Bovendien zou hun opsporing zeer moeilijk zijn geweest. De auditeur-militair meende, dat het ge bruik van wapenen niet noodzakleijk was ge- 193. Ook de torretjes en kevertjes bleven niet achter. Ze hadden allemaal een versje geleerd en wezen met hun handjes naar het mooie schilderij: Tuimeltje wat is dat mooi, Sprak heel de torrenschaar, Wij hopen dat gij met dit stuk, Eens vangt de ooievaar. Nou zei Tuimeltje verlegen, ik vind dat jullie nu maar naar huis moesten gaan, dan kan ik verder zien, hoe de ooievaar te vangen. Ifefc:v.rsy 194. Nu nam Tuimeltje het schilderij en hing het aan de boom, waar het nest van de ooievaar zat. Voorzichtig ging hij met kikker Karei en torretjes zitten kijken of het dier niet wilde komen. En jawel hoor, daar kwam ie zijn nest uit met zijn lange snavel- Hij stapte recht op het scnilderij toe en pakte het vast. Toen vloog hij er mee naar een sloot en ging er boven op staan. Wat zou hij willen uit voeren, fluisterden de torretjes. Ik ben bang, dat hij naar het kikkerland wil drijven, zei Tuimeltje en hij trok een benauwd gezicht.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6