„FONGERS Z58 innenland Spoct Jietk Sxhool Jilmnktms ENORME GEBR. PESSER, FONGERS' Agentschap: Koorstraat 43-45, Alkmaar. Moor kleine tuinen. De neer Wintermans wilde in de toe komst voorkomen, dat de gesalarieerden af hankelijk zijn van hen. die zij moeten con- tróieeren. Men moet een commissie benoemen om een indeeling van salarisgroepen vast te stellen De heer Jensiiu was van oordeel, dat men dan aan de lijfband van de regcering gaat loopen. Spr gevoelt er niet voor, dat de vergadering de plannen vaststelt, doch wel moet de vergadering het recht hebben om te zeggen, dat de salarissen omhoog of omlaag moeten. De heer J o u s t r a constateerde, dat het te doen was om verlaging en die kan z.1. ook op andere wijze worden verkregen De heer Kuiper herinnerde er aan, dat aan de fabrieken de salarissen met 10 zijn verlaagd en sinds dien is de economi sche toestand slechter geworden. Spr. gal het bestuur in overweging dit voorstel terug te nemen en te komen met 10 verlaging, ongeacht het heengaan van den heer Kwan- tus. De heer Jongejans sloot zich aan bij het betoog en wenschte ook de bestuursuit- gaven te verlagen. Voorts wilde hij de ver goeding voor een rijwiel van 65 op 50 te rug brengen. De voorzitter was bereid het voorstel Kuiper in het bestuur in behandeling te nemen. Spr. geloofde niet dat één der be stuursleden er tegen zal zijn om het vacatie geld van 6 op 4 te brengen. De vergoe ding voor een rijwiel dat dagelijks gebruikt wordt moet zeker 65 blijven. De heer Jongejans protesteerde nog tegen de post 500 als vergoeding aan hei Rijkszuivelconsulentschap, aangezien de kos ten daarvan z.i. geheel door het rijk be hoorde te worden gedragen. Verschillende aanwezigen drongen er nog bij het bestuur op aan om de toezegging te doen, de salarissen met 10 te verlagen. De heer Commandeur gaf de verga dering in overweging om de begrooting maar te verwerpen, dan moet het bestuur met een nieuwe begrooting komen. De voorzitter merkte nog op dat het bestuur de voorgestelde oplossing de juiste oordeelde. Hierdoor wordt toch 10 verla ging op de salarissen verkregen. Overigens is het vaststellen van de salarissen aan het bestuur. Verschillende personen oordeelden het nog onjuist, dat de pensionneering van een con troleur, die niet vervangen wordt, in de sa larisregeling wordt betrokken. Op voorstel van den heer Bos ging het bestuur een oogenblik in comité om zich te beraden, aangezien uit de vergadering geen enkele stem vóór het bestuursvoorstel was opgegaan. Na heropening der vergadering deelde de vodrtitter mede, dat het bestuur de wenschen van de vergadering zal overwegen en op grond van tactische overweging en gelet op de ernst van den toesthnd heeft besloten de salarissen met 10 te verlagen, ingaande 1 April. Voorts is er één geval, dat afzonderlijk be keken moet worden en wel dat voor den laagst gesalarieerde. Met een verlaging van het vacatiegeld van 6 op 4 ging het be stuur accoord, doch de vergoeding voor een rijwiel dient 65 te blijven. De vergadering ging hiermede accoord. De heer Jongejans ging met de be grooting accoord, wanneer ook de 500 voor het Zuive'consulentschap geschrapt werden. Devoorzitt r verdedigde met warmte handhaving van deze post, al gaf hij toe, dat deze uitgave door het Rijk gedragen moest worden. De heer Jongejans erkende, dat de dienst noodig was doch de post behoorde niet op de begrooting. De heer Kuiper had toen de regeering het blauwe potlood voor het station had ge bruikt, om het station zoo goed mogelijk te laten werken, pogingen gedaan om die 500 op andere wijze te verkrijgen en dit in overleg met andere organisaties. Spr. drong er op aan om voor dit jaar de 500 in het belang van de geheele N.-H. zuivelbereiding zal toe staan. Hierna werd de begrooting vastgesteld. Contributieschema voor 1932. De totale kaasproductie met merk bedroeg in 1931 19.890.182 K.G., terwijl dit in 1930 was 20.553.950 K G., een vermindering dus van 643.768 K.G. Er kan slechts contributie worden geheven van een totale productie van 19.835.720 K.G. Volgens de begrooting zullen de bijdragen der leden over 1932 een bedrag van 35.000 vormen, hetwelk zal worden opgebracht met behulp van een contributieschema, dat 10 pCt lager is dan dat van het vorige jaar. Het bestuur stelt U voor dit contributie- schema vast te stellen, hetgeen ten opzichte van 1931 een contributieverlaging van 10 pCt. beteekent en wijst U verder nog op de 7e alinea van art. 4 van he+ Huishoudelijk Reglement: „Het minimum bedrag door een aangeslotene in een zekere klasse over zijn geheele productie te betalen, is gelijk aan het maximum dat een aangeslotene der lagere klasse kan hebben te betalen. Aldus werd besloten. Op een vraag van den heer Joustra gaf de voorzitter inlichtingen waarom een verbrui ker van vol vette kaas meer voo: de merken moet betalen dan een verbruiker van 40 plus kaas. De heer Joustra gaf nog in overweging om aan groote afnemers de merken goed- kooper verkrijgbaar te stellen. De voorzitter zegde hiervan overwe ging toe. een vraag van den heer v. d. Meer, •entte N". de Waal toe waarom de bemonste- •ng was veranderd Men benaderd daardoor linieer het vetgehalte in de droge stof. aav.ii1' Ham bracht een woord van hulde n net bestuur voor de ingenomen houding. wC u 0 0 r z i11 e r zeide dat het bestuur net m het belang van het station het niet op eai conflict heeft willen laten aankomen. (Applaus). Si c h e i sprak nog een woord van dank oor .net goedkeuren van de post voor het ri,rv"ne'consu'entsciiaP- De instelling kreeg een geweldigen slag oen het aantal assistenten van 2 op 1 werd terug gebracht Spreker heeft desondanks om de in stelling op peil te houden, vaak ten koste vaa zijn gezondheid en i;e van zijn assistent. Door het toegestane bedrag kunnen onder zoekingen weer gratis verricht worden Het besluit geeft hem kracht om in de vol gende jaren in het belang van de zuivel- bereiders werkzaam te zijn. (Applaus). De heer Zeilemaker vroeg of het niet gewenscht was om een protest in te dienen tegen de hooger heffing op de uitvoer krach tens de contigenteering naar Frankrijk. De voorzitter zeide, dat ook hij de heffing van 7 per 100 K.G op oude kaas zeer betreurt. Een protest zal niet baten. Vol gens de wet is het mogelijk. De heer Ham wilde pogen het op de helft teruggebracht te krijgen. De voorzitter zeide dat dit in het bestuur van den Bond van Zuivelfabrieken ten sprake zal komen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met zijn voldoening er over uit te spreken, dat men toch tot een vergelijk was gekomen, al speet het hem dat dit ging ten koste van de ambtenaren. NATIONAAL CRISISCOMITE. In de week van 29 Maart tot en met 4 April ontving het N.C.C. een bedrag van 24.046 aan giften, waardoor het totaal steeg tot 773,367. De dagbladen hebben in die week 178.60 overgemaakt. In geld werd uitgekeerd 22.807 in de afgeloopen weck, dus in totaal J 151,352. Aan B-steun (extra hulp aan werkloozen) 74.521 in de afgeloopen week, dus in to taal 261.245. Bovendien heeft het N.C.C uitgedeeld 182 dekens en 55 ton eierkolen. UITSTEL VAN BETALING NIET NOODIG GEACHT. Advies van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel aan de regeering. Bij de regeering is in onderzoek de vraag of er aanleiding bestaat wettelijke maatrege len inzake uitstel van betaling, als getroften bij de wet van 4 Sept. 1914 (sedert dien weer ingetrokken) wederom te doen treffen. Gevraagd naar haar oordeel heeft de Ka mer van Koophandel te Rotterdam den mi nister van Arbeid, H. en N. medegedeeld, dat h.i. de tegenwoordige toestand niet van dien aard is, dat daartoe aanleiding zou be staan. Ongetwijfeld ondervinden verschillende zakenlieden door de ongunstige economische omstandigheden moeilijkheden bij het zich verschaffen van de noodige liquide middelen ter voldoening van hun schulden, doch dit wil niet zeggen, dat daardoor over het alge meen het voortbestaan van hun ondernemin gen zou worden bedreigd. SMOKKELARIJ AAN DE OOSTGRENS. Twee gewonden. De smokkelarij in Noord-Limburg, Duitsch grensgebied,-duurt, ondanks het feit dat door de sterke bezetting van de grens hon derden smokkelaars gearresteerd worden, onverminderd voort, zegt het Hbld. Don derdagnacht werd in de nabijheid van Vest een smokkelbende door een douanepatrouille overvallen. De smokkelaars sloegen op de vlucht, achtervolgd door de kommiezen, die kans zagen vijf van hen te arresteeren. Een van hen kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. Hij werd naar het zieken huis te Geldern overgebracht. Ruim 200 Kg. koffie en tabak viel den douanebeambten in handen. In de onmiddellijke nabijheid van het sta tion te Geldern betrapte een douanebeambte een smokkelaar, die een partijtje koffie ver voerde. De man trachtte te ontkomen, maar toen hij na herhaalde waarschuwing niet bleef staan, loste de beambte een schot, da? hem in den voet trof. Ook deze pechvogel werd in het ziekenhuis te Geldern ter verpie ging opgenomen. Werd vroeger bijna uitsluitend door Duit schers gesmokkeld en vergenoegden de grensbewoners op Nederlandsch gebied er zich mede de smokkelwaren met een zoet winstje te verkoopen of tegen een ruime be looning op te slaan, den laatsten tijd is het aantal Nederlanders dat aan de smokkelarij zelf deel neemt, zeer aanzienlijk toegenomen. Van heinde en verre komen de liefhebbers naar het grensgebied om als overbrenger te fungeeren. Als regel komt men nog handen te kort. Gedurende de maand Maart zijn in het district Düsseldorf tientallen Nederlan ders wegens smokkelarij gearresteerd en in Duitsche gevangenissen opgesloten in aï- wachting van hun berechting. Indien men weet dat 't dragersloon van 3 tot 4)4 gul den varieert, waarvoor men behalve de kans op een arrestatie het gevaar loopt neerge schoten te worden, is het duidelijk, dat met de smokkelarij een karig stuk brood verdiend wordt. Het meest profTteeren van de smokke larij de in de onmiddellijke nabijheid van de grens wonende boeren, die hun schuren voor opslagplaats beschikbaar stellen. De zak ken graan worden door de smokkelaars inge bracht en uitgedragen zonder dat de boeren er een hand voor hoeven uit te steken. Zij ontvangen een opslagloon van 10 cent per zak. Dat de bittere nood in Duitschland vele menschen tot smokkelen verlokt, die in nor male omstandigheden geenszins met den sluikhandel in hun onderhoud zouden willen voorzien, vindt bewijzen in het feit, dat zich onder de aangehoudenen vele werklooze boekhouders, kantoorbedienden en zelfs ge wezen officieren bevinden. vw/mtmv/jxmn PRIJSDALING 1932 THANS COMPLEET MET VRUWlEL •AttACIDRAGÏi CM KETTINGTROMMEL DERTIG METER-KADEMUUR INGESTORT. Een auto te water geraakt. Gistermorgen bemerkten eenige arbeiders, die werkzaam waren op een schip in de Nieu we Haven te Rotterdam, dat er een stuk ka demuur losraakte en te water viel. Achter het gat, dat zij in den muur zagen, bemerkten de mannen een holle ruimte; ze vluchtten zoo spoedig ze konden en kort daarop stortte de kademuur over een lengte van ongeveer der tig meter in. Een auto van den heer Peppel uit Dordrecht, die achter de boomen gepar keerd stond, geraakte tengevolge van het in storten te water. De brandweer werd gewaarschuwd ten einde eventueel opruimingswerk te kunnen verrichten, maar gelukkig waren er geen per soonlijke ongelukken voorgekomen. Het instorten van den muur is waarschijn lijk te wijten aan het feit, dat de kade reeds geruimen tijd ondermijnd is geweest en dat het hooge water van de laatste dagen het metselwerk heeft losgemaakt. WIE HET ONEERSTE UIT DE KAN WIL HEBBEN Te Wageningen hebben de gezamen lijke slagers besloten hun varken» niet meer in het gemeentelijk slachthuis te slachten ,doch dit te doen bij hun colle ga's in Bennekom (gem. Ede). Volgens de lachthuistarieven kost het slachten, koelen en thuis brengen enz. van een varken, onverschillig hoe zwaar, 7.25. Bij slachting te Bennekom (de gemeente Ede heeft geen slachthuis) en invoer van 't vleesch in deze gemeen te zijn de kosten totaal pl.m. 3. Voor den slager beteekent deze maatregel dus een voordeel van pl.m. 4 op ieder var ken. Waaar er dagelijks ongeveer 20 var kens worden geslacht, lijdt het slacht huis aanzienlijke schade. Het gemeentebestuur overweegt, blij kens mededeeling van den burgemeester in de jongste raadsvergadering, wat het in dezen kan doen. RELLETJES IN OOST- SCHOTERLAND. In de Donderdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Schoter- land zijn zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld de rapporten van de raadscommissie, die een onderzoek instelde naar de toestan den in de werkverschaffingen in die ge meente. ?n deze rapporten wordt o.m. ge constateerd, dat geen enkele fout is ge bleken, waaruit zou kunnen worden ge constateerd, dat het conflict te wijten is aan de ondeskundigheid van de per sonen, die met de leiding van het werk zijn belast. STROOIBILJETTEN UIT LUCHT VAARTUIGEN. De minister van Waterstaat heeft aan de colleges van Ged. Staten medege deeld, dat hij voornemens is om in het vervolg in den regel geen ontheffing van het verbod te verleenen voor het uitwer- ]>en van strooibiljetten boven gemeen ten met bebouwde kommen van eenige beteekenis welker besturen daartegen bedenking hebfceu. In verband hiermede heeft de minis ter een opgaaf van bedoelde gemeenten gevraagd, welke ter kennis van belang hebbenden zal worden gebracht, ten einde het onnoodig indienen van verzoe ken te vermijden. In de 2e helft dezer maand kunnen we ver schillende eenjarige bloemsoorten in den vollen grond zaaien. We zaaien dan o.a. Eschscholtzia of slaapmutsjes, Iberis of scheefbloem, Gail- lardia, Dianthus chinensis of Chineesche anjers, Delphinium Ajacis of eenjarige riddersporen, Clarkia, Crysanthemum carinatum, Centauer of korenbloem, Calliopsjs, Calendula of goudsbloe men, Lupinus, Papaver of klaproos, Reseda odorata, Helianthus of zonnebloem e. a. Het zaaien moet met zorg geschieden. We maken de grond vooraf fijn en zaaien niet te dicht, daar veel soorten moeilijk of in 't geheel niet te verplanten zijn en allen toch een behoorlijke afstand moeten hebben. Daarom moeten de jonge plantjes vroegtijdig worden gedund, al naar de soort tot op 25 a 40 c.M. afstand. Dit mag niet worden verzuimd, daar te dicht staan de planten slap opgroeien, spoedig omvallen en kleine bloemen geven. We zaaien vooral op een zonnig plekje en nemen onze maatregelen opdat het kiemende zaad of de jonge plantjes niet door droogte verloren gaan. Gieten doet gewoonlijk meer kwaad als goed, daar het zaad of de jonge plantjes licht weggespoeld worden, en de grond te veel dicht slaat. Beter is het om het gezaaide met een mat, en de jonge plantjes met fijn vertakt rijs tegen zon en uitdrogende winden te beschutten. Met het zaaien van Go- detia of zomerazalea, Balsamine en Tropaeolum of O.I.kers wachten we liefst nog tot begin Mei. Tenslotte noemen we nog een drietal minder bekende, ook in den vollen grond te zaaien zo merbloemen. Schizanthus, een voet hoog groeiend sterk vertakt plantje, wat gedurende weken overdekt is met fraai gekeurde, fantas tisch gevormde bloempjes. We zaaien zoo mo gelijk op een, tegen wind beschut liggend plek je, daar ze anders soms veel te lijden hebben. Kochia Childsi of zomercypres. is eigenlijk meer een blad- dan een bloemplant, maar daarom niet minder mooi. De planten worden 60 tot 70 c.M. hoog en groeien fraai zuilvormig op. In het najaar worden de fijne, lichtgroene blaadjes paarsrood. Dan zijn deze planten wel het mooist. En tenslotte Phacelia, een 40 c.M. hoog groeiend plantje met zuiver blauwe bloempjes en zeer lang doorbloeiende. Ook deze drie laatste zaaien we pas in Mei. A. G. Het aardige lied;e „Het Bananenvrouwtje' van W. M. Kruseman en J. F. Tierie Jr. sluit het nummer. Ds. Buskes te Oosterend op Texel heeft het beroep naar de geref. kerk in her steld verband te Amsterdam-Zuid aangeno men. Hij zal daardoor voor de tweede maal optreden als leeraar in de hoofdstad. Tot onderwijzer aan de St. Adelbertus- school te Bergen is benoemd de heer M. C. van de Klundert, uit Dordrecht. Bij de Vrijdagavond te Oterleek ge houden verkiezing voor een notabel der Ned. Herv. Kerk alhier, werd de heer Jb. Dekker gekozen. Deze v rkiezing was noodig ge worden door het bedanken van de heer H. Klerk. Er bestond veei belangstelling voor deze verkiezing. Zelfs de dames waren sterk ver tegenwoordigd. Tot nog toe was dit nog niet voorgekomen. MADAME EN HAAR CHAUFFEUR. Victoria Theater. Felix Bressart, bekend uit de film De Privé-secretaresse, is een der meest bekende komische filmacteurs van dezen tijd. In de film, die deze week in het Victoria Theater loopt, treedt hij allereerst als acteur van een reizende variété-gezelschap op, een gezelschap, dat over meer fantasie en op timisme dan over geld beschikt, zoodat de twee jonge mannen, die beiden als aristocraat op het tooneel moeten verschijnen, waar zij eenzelfde prima donna het hof maken, tesa- men slechts over één paar lakschoenen be schikken. Hoe zij het klaar spelen samen op het tooneel te verschijnen zonder dat het publiek de schoenenverwiseling, die telkens plaats vindt, bemerkt, is buitengewoon komisch en doet de bezoekers tranen lachen. Maar ten slotte loopi alles spaak en Felix wordt door een woedenden directeur de deur uitgewor pen als daar juist in de persoon van een be roemde schrijfster Charlotte Susa een dame met haar gezelschap tevergeefs naar een chauffeur staat uit te kijken. FelLx ver huurt zich als zoodanig en blijft haar chauf feur ook als de schrijfster weer in haar wo ning te Berlijn is. Daar besluit r net -wn te lec- ren kennen en maakt daarvoor, gekleed als een eenvoudig kantoormeisje, kennis met een knappen en ergieken monteur, terwijl Felix, die zijn chauffeursjas onmiddellijk met een colbertje verwisselt zoodra hij zijn meesteres heeft weggebracht, zich tegenover een aardig fabrieksmeisje als directeur-generaal van een groote onderneming en eigenaar van den auto voordoet. Beiden spelen dus een dubbc-le rol en het komt tot een komisch conflict als het meisje met den directeur-generaal een bezoek aan den jongen monteur brengt, die hun zijn vriendinnetje voorstelt. Mevr. en de chauffeur vinden de situatie even pijnlijk en Felix vreest reeds zijn ontslag te krijgen als zijn meesteresse hem vergeving schenkt op voorwaarde, dat hij ook haar niet zal ver- klampen. Ten slotte kom* natuurlijk alles uit. en ter wijl Felix, die zich dan weer als acteur voor doet, niet veel moeite h-vft zijn uitverkorene aan zich te binden, bemerkt de rijke roman schrijfster, dat een eenvoudig, maar eerlijk werkman haar slechts trouwen wil als hij van haar volle liefde en toewijding over tuigd is. Felix Bressaart is hier op zijn best en doet herhaaldelijk de toeschouwers schudden va:i het lachen. Charlotte Susa en Truus van Aal- ten staan hem trouw terzijde en het geheel is 'een film, die deze week ongetwijfeld volle zalen zal trekken. Vooraf gaan een leuke screensong, een ko mische hondenfilm en een uitgebreid en in teressant journaal. EEN REDEN TOT ECHTSCHEIDING. Theater Harmonie. In het Theater Harmonie gaat een Ufa-film waarin Johan Riemann en Lien Deyers de hoofdrollen vervullen. Een reden tot echtscheiding is een alleraar digste film en Lien Deyers, de Hollandsche filmster, krijgt volop gelegenheid hier haar talent te demonstreeren. De film behandelt het onverwachte avontuur van een pas gescheiden man en het meisje, dat voor een paar honderd gulden zijn „reden" tot echtscheiding werd. Johannes Riemann is de man van een vrouw, die zoo dikwijls in bewondering voor andere mannen vervalt, dat het ten slotte tot een echt scheiding komt. De man neemt ten slotte alle schuld op zich en wordt daarbij geholpen door een studente, een wees, die buiten haar schuld haar erfenis is kwijt geraakt en die hij nu wat laat verdie nen door haar te laten fungeeren als „de vrouw in het spel'. Hij heeft het meisje zelf nooit gezien en hij herkent haar zelfs niet als hij haar na de schei ding ontmoet, maar hij wordt dadelijk op haar verliefd en het gevolg is natuurlijk een roman tisch huwelijk. Deze film biedt naast de beide hoofdfigurfh nog kostelijke typen als de drukke, zenuwach tige ex-gemalin van den vliegtuigfabrikant, een komische kantoorklerk, een alles begrijpend advocaat en het kwasterige zoontje van een on- aangenamen minister van Justitie. Dajos Béla's orkest is in deze film te bewon deren en bij herhaling wordt de Schlager uit deze film „Zwei blaue augen und ein Tango" gespeeld. Dialoog en spel zijn zeer vlot en men behoeft zich bij deze amusante operette-film geen oogenblik te vervelen. Vooraf gaan een uitgebreid journaal en een zeer gevarieerd voorprogramma, waarin o.a. Dwergen van den Oceaan, Luchtacrobaten en de komische film „Mijn koninkrijk voor een zwembroek" vertoond worden. i CINEMA EN THEATER. Hel Weekblad begint deze week met „Ster ren in hun huis". Het betreft Joan Fairbanks Crawford, die zich volgens de photo s zeer luxieus heeft ingeriéht, en vervolgt met o. m. „De moord tijdens de seance", een compleet verhaal van D'Alvarez; Joseph Stevens, een be roemd hondenschilder, vele artistiek uitgevoer de portretten, o.a. van Max Pallenberg, de be roemde Duitsche tooneelspeler, van de danseres Phylis Lightstonc, photo's van de films „Wcek- end im Paradies de ..Rebel van 1812". Voetbal. Om het kampioenschap van Nederland. 't Wordt morgen pas ernst met de kleine, doch zware competitie om het kampioenschap van Nederland. In Am sterdam verschijnen Ajax en P. V. in 't veld en in Rotterdam zal Feijeitoord het elftal van Enschedé moeten be vechten. Beide wedstrijden zijn van zeer groot belang, omdat we weer een stapje dich te bij den titel zullen komen. Ajax krijgt nu eerst recht de gelegen heid, om te toonen, waartoe het staat is. De twee wedstrijden tegcr. Veendam kunnen immers bezwaarlijk als kracht metingen worden beschouwd. Welnu, Ajax—P. S. V. zal beslissen of Ajax inderdaad favoriet is en blijft. Zoo oogenschijnlijk zullen twee vrij gelijk waardige ploegen in het veld komen en we gelooven, dat het heel wat moeite zal kosten, om tegen de sterke verdedigin gen doelpunten te maken. Alleen Bonne- veld lijkt ons een zwakke plok! Feijenoord ontvangt het op revanche zinnende Enschedé, dat een paar weken geleden door haar geklopt werd. Na do overwinning van Enschedé op P. S. V. is elke tegenstander wakker geworden, omdat bleek, dat Enschedé geducht mee telde. Welnu, we zullen zien, wat Enschedé in Rotterdam zal doen. Voorloopig hou den we het op de thuisclub. Promotiewedstrijden. Gouda ontvangt het arme II. F. C., dat echter nog een klein kansje heeft. H. F. C. kon n.1. de vorige week Gouda met 30 slaan en als de Haarlemsche club ook morgen wint, staan haar kansen nog heusch niet slecht. Er is o. i. een klein kansje op een H. F. C -zege. E. D. O.—Haarlem is van zeer groot belang. Voor E. D. O. beteekent het de laatste kans op promotie en dus zal het zijn uiterste best doen, om Haarlem te kloppen. Als de E. D O.-mannen het spel niet te kort houden, heeft, de thuisclub wel een kans. In het Oosten begint de promotie competitie nu ook. De Enschedesche Boys ontvangen het Nijmeegsche Quick. Twee oud-eerste-klassers dus, die tegen elkaar uitkomen. O. i. lijkt de thuisclub de sterkste van^die twee. In het Nooraen NoordstarF. V. C. 't Wordt voor de Leeuwarderclub hoog tijd, om te winnen. Er bestaat, dunkt ons, een goede kans op een overwin ning van de Friezen, de Noordster-lieden lijken ons de zwaksten van de drie can- didaten. In het Zuiden B. V. V.de Valk. De gene, die hier wint, is veilig. En aange zien de wedstrijd op het Wilhelmina- terrein (in den Bosch!) gespeeld wordt, geven we de B. V. V.-ers de beste kansen. Geen districtswedstrijden. Op voorstel van de Technische Com missie van den K. N. V. B. heeft het Bondsbestuur besloten dit seizoen geen districtswedstrijden te houden, doch deze te verschuiven naar October of No vember van dit jaar. Alcmaria speelt weer! Morgen ontvangt Alcmaria I het Am- sterdamsche Blauw-Wit I. Dit is een wedstrijd, die behoort tot de reeks neder laagwedstrijden van Alcmaria. We zijn benieuwd naar de verrichtin gen van beide clubs. De Amsterdamsche eerste klasser kon wel eens door Alcma ria geklopt worden. Maar, dan moet cr op volle kracht gespeeld worden! Voor dat deze wedstrijd aanvangt, speelt Alcmaria II tegen Beverwijk I; ook al een nederlaag-wedstrijd. En ook hier belooft de strijd interessant te worden. Alcmaria IBlauw Wit I. Het Blauw-Wit elftal, dat morgen tegen Alcmaria I speelt, is als volgt samengesteld: de Vries Bekers Weerman Wilders de Boer Cornelissen Gerritse, Citters, Doornbos, Ferwerda JBergsma. Alcmaria speelt in dezelfde samen stelling als tegen Eindhoven. Kegelen. De wedstrijden van den Alkm. Kegelbond. Te half negen opende gisteravond de heet J. Diepen, voorzitter van den A.K.B.. het voorjaarsconcours, heette allen welkom en sprak de verwachting uit, dat een ieder er toe zou medewerken om ook dit 10-daagsche ke- gelfeest te doen slagen. Dank bracht spr. aan de heeren G. Oudes en C. Plas, die prijzen hadden beschikbaar gesteld, zoomede aan den heer C. A. Witte die voor den hoogsten gooier(ster) in den propaganda-vrije baan- wedstrijd een prijs had aangeboden. Tevens werd den exploitant van de Unie, hulde gebracht voor de verbeteringen, welke in de banen zijn aangebracht. Nu de strijd zelve, n den vrije baan-wed- strijd seniores wist de heer Diepen met 45, 44 3x, voorloopig althans de eerste plaats te bezetten, gevolgd door de heeren Kölimann met 44, 43 2x en L. Boom met 44, 43. Ook in de Junioresklasse d. eerste 5 ne gens; hier was het de heer G A. Witte, die door den heer J. Eicholt met 43 wordt ge- volgd. In de dames vrije baan-wedstrijd staat me vrouw Nordemann met 40, 38 3x op de bo venste plaats. 2e mevr. Kokkes met 40. ParenwedstrijdNiet minder dan 50 hout wisten mevr. en de heer J. Diepen te vloeren., slechts 4 beneden het maximum; 2. mevr. Nordemann en de heer v. d. Schilden 48 en 3. aayüiyyifc'H,tt" °*1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7