NOORDSCHARWOUDE. HEILOO. LIMMEN. HEERHUGOWAARD. OUDKARSPEL. BERGEN. WINKEL. OTERLEEK. CASTRICUM, WIERINGEN. !Btiuteu£and DE NEDERLANDSCHE DOKMAATSCHAPPIJ. Het bedrijf ligt neg stil. Bij onze informatie hedenmiddag om half twee naar den toestand bij de Nederlandsche dokmaatschappij vernamen wij, dat het be drijf nog geheel stilligt, en dat er tusschen de bij het conflict betrokken partijen nog geen contact heeft plaats gehad. HET STUWBEKKEN IN ZUID-LIMBURG, W atervoorziening voor het Juliana- kanaal. Naar wij vernemen zal het stuwbekken in Zuid-Limburg, dat gebruikt zal worden voor het opwekken van electrische energie, gebouwd worden boven het station der Ne derlandsche Spoorwegen Geullem op het plateau van den Snijdersberg. Het boven- bekken zal een groote uitgestrektheid be slaan en tevens dienen om het Juliana- kanaal in droge zomers van water te voor zien. Het benedenbekken zal zich langs de spoorlijn Sittard^Maastricht uitstrekken en zal een lengte van eenige kilometers hebben. Het plan voor deze bekkens is ontworpen door den ingenieur Klink, directeur van de Oranje Nassau-mijnen en prof. Gelissen, directeur der Stroomverkoopmaatschappij in Limburg. Dit plan komt in de plaats van het oorspronkelijke plan te Eepen in Zuid- Limburg, waartegen bezwaren gerezen zijn in verband met de schending van het na tuurschoon. Wij vernemen verder, dat de uitvoering van dit plan ongeveer acht millioen gulden minder zal kosten dan het oorspronkelijke olan. EEN ADRES VAN DEN BOND VAN LANDPACHTERS AAN DE TWEEDE KAMER. Het hoofdbestuur van den bond van land- pachters in Nederland heeft zich met een adres gewend tot de leden van de Tweede Kamer waarin met klem wordt verzocht het wetsvoorstel van den heer Ebels e.a., hou dende de bijzondere maatregelen houdende loopende pachtovereenkomsten ongewijzigd aan te nemen. Dit voorstel is volgens den adressant de laatste en eenige kans tot red ding van tienduizenden pachters. EEN KLOOSTERBEGRAAFPLAATS. In den pastorietuin der herv. gem. te Noorddijk (bij Groningen) is vermoedelijk ren vroegere kloosterbegraafplaats gevon- ien. LIEFHEBBERS VAN EEN GRATIS AUTORITJE. Te Brielle zijn aangehouden de 16-jarige J. Ni. en de 17-jarige L. v. d. B. Zij hadden Za terdagavond elk een auto gestolen uit een garage in Den Briel en waren aan het toeren gegaan over het eiland. Daarbij heeft een van hen een fietser aangereden, wiens fiets geheel is vernield. De auto is daarna tegen een boom gereden en zwaar gehavend. EEN SPREEKBEURT BELET. Naar Het Volk bericht, zou Zondagavond ds. A. van der Heide voor het Religieus So cialistisch Verbond in het Old Fellow Huis te Amsterdam spreken. Dit is hem door een groep dienstweigeraars onmogelijk gemaakt, toen hun medegedeeld werd, dat debat niet was toegestaan. De zaal is door de politie ontruimd. VERKEERSONGEVALLEN. Ernstig motorongeluk. Gistermiddag kwam te Laren op den Eemnesserweg de vrachtrijder S. uit Eem- nes, die met zijn motor in de richting Laren reed, juist op het moment, dat hij zijn stuur met één hand vasthield, met zijn voorwiel in een kuil van den weg terecht. De motor sloeg verscheidene malen over den kop, waardoor de heer S. tegen den grond geslin gerd werd. Dr. Holtmann uit Laren, die toe vallig passeerde, constateerde een schedel- basisfractuur. In zorgwekkenden toestand is het slacht offer naar het ziekenhuis te Laren overge bracht Oeen drankvrij autobestuurder. In den nacht van Zaterdag op Zondag reed de bierbottelaar W. uit Vroomshoop met zijn auto op het Westeind te Almelo. De wagen slingerde en op een gegeven moment reed deze recht op het kanaal af. Op het laatste oogenblik botste de wagen echter nog tegen een hoop steenen. W. werd door den schok uit den wagen geslingerd en be kwam een zeer ernstige hoofdwonde. Zijn toestand is zorgwekkend. De auto werd beschadigd. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat W onder den invloed was van sterken drank. Proces-verbaal is door de politie opgemaakt. Wind oorzaak van een overrijding. Zondagmiddag reed J. R. uit Terbregge met zijn fiets op de Molenlaan te Hillegers- berg. Een hevige windvlaag deed hem van richting veranderen, met het gevolg, dat hij door een autobus gegrepen en op straat ge slingerd werd. R. bleef bewusteloos liggen. Na geneeskundige hulp werd hij naar huis vervoerd. Hij had een lichte hersenschudding gekregen. De fiets werd geheel vernield. Twee ernstig gewonden. Zondagavond omstreeks 10 uur is te Ede jen ernstig auto-ongeluk gebeurd in een bocht van den rijksweg Arnhem—Amster dam. De door den heer Cozijnse uit Arnhem bestuurde auto reed daar met groote snel heid tegen een boom. Mevr. Cozijnse werd ernstig aan het hoofd verwond; de heer Co zijnse brak eenige ribben en kreeg een long bloeding. Dr. De Waard van de Klomp verleende de eerste geneskundige hulp, waarna de gewon den per ziekenauto naar Arnhem vervoerd werden. BRANDEN. Brand in den I]-polder. In den afgeloopen nacht ontdekte een «jrveilleerende agent op Sloterdijk dat er brand was uitgebroken in den IJ-polder Hij waarschuwde de brandweer. De brand bleek te woeden in een opslagplaats van hooi en rogge. Het vuur was betrekkelijk spoedig ge- bluscht, maar nog hedenmorgen was de brandweer bezig aan het uit elkaar halen van het hooi. Brand in een draadnagelfabHek te Helmond. Hedennacht ongeveer een uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in een gedeelte der voormalige Welwit-draad- nagelfabriek op de Kanaaldijk te Helmond die dienst deed als garage voor autobussen van de firma Kupers uit Venraay en van den autobus EindhovenHelmond. Het gedeelte der fabriek, waarin de brand was uitgebro ken brandde af. Drie autobussen werden •vernield. Toen de brand door enkele omwo nenden werd ontdekt had het vuur zich reeds over de geheele ruimte verspreid. De vlam men sloegen hier en daar reeds door het dak naar buiten en bedreigden de aangrenzenden stroohulzenfabriek. De stroofabriek kreeg eenige waterschade. Bij de firma Evers v. d. Weyden, daarnaast heeft het vuur vrij aanzienlijke schade veroorzaakt. Een ge deelte van het dak is weggebrand. Door het verlies van olie en vet, welke voor de fabri- kage van draadnagels noodig zijn zal waar schijnlijk eenige stagnatie ontstaan. Het ver brandde fabrieksgebouw behoort aan den heer van Wel en was in huur bij de firma Kupers uit Venraay. KORTE BERICHTEN. Te Schoonoord (Drente) heeft het vier jarige dochtertje van den arbeider K. een trap van een paard gekregen, waarvan het kind een zware hersenschudding en een schedelbreuk kreeg. Het is spoedig overleden. Op verzoek van de Leidsche politie is te Voorburg aangehouden een reiziger, ver dacht van verduistering van een bedrag van 250 ten nadeele van een Leidsche firma. Uit een kamer in een hotel aan de Vij zelstraat te Amsterdam is een portefeuille, inh. plm, 600 francs aan bankpapier, twee biljeten a 50 Belg. francs en papieren, ont vreemd. Jkooinciaal Tlieuws *Naar wij uit goede bron vernemen, heerscht er onder het personeel der Gem. Lichtbedrijven ontevredenheid over het feit, dat er door de gascommissie nog steeds geen behoorlijk werkliedenreglement als bedoeld bij de nieuwe ambtenarenwet, is vastgelegd. Wanneer men nu weet, dat genoemde wet 1 September 1930 van kracht werd, en de gemeenten een jaar den tijd kregen een re glement vast te stellen, dan is er wel eenige reden tot ontevredenheid. De gascommissie heeft de wettelijke ter mijn dus al met 7 maanden overschreden. De Sokot-Turnfilm. Zondagmiddag werd door ons een vertooning van de Sokol-Turnfilm bijge woond ten lokale van den heer J. de Bak ker, op welke film de beide gymnastiek- vereenigingen „Hercules" en Hygiëa" be slag hadden gelegd. Het was 's middags de jeugd welke in meerderheid tegenwoordig was, daar de film 's avonds voor de ouderen werd afge draaid. UITGEEST. Bij het slijpen van een vleeschmachine had de heer T. alhier het ongeluk met het mes van de machine op zoodanige wijze in aanraking te komen dat hem eën gedeelte van zijn linker duim werd afgesneden. Door het gemeentebestuur is de levering van boomen en plantsoen opgedragen aan de firma L. Vaaszen Zn. te Tegelen. Door B. en W. is aan de St. Willebror- dus-stichting alhier goedkeuring verleend voor den bouw van een 3e paviljoen. Het tweede paviljoen is bijna gereed. Bij de stemming van den Groot-Limmer- polder zijn als hoofdingelanden gekozen de heeren G. Albrink alhier en C. Twisk te Castricum. De melkfabriek „Hollandia'', die ruim 30 jaar heeft bestaan, is opgeheven. De on gunstige tijdsomstandigheden zijn de oor zaak. Zaterdagavond gaf de afdeeling Heer- hugowaard van den V. C. J. B. een gezellig avondje in de Ned. Herv. kerk. Door de muziekclub onder leiding van den heer P. de Geus van Stompetoren, welke belanglooze medewerking verleende, werden eenige nummers zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht, terwijl het uit leden gefor meerde zangclubje onder orgelbegeleiding verschillende liederen ten beste gaf. Voor de opvoering van „De verloren zoon", bewerking van ds. Spelberg, hield de heer Smit van Zuidscharwoude een inleiding Het spel zelf stond onder leiding van mevr Smit Door de Operettevereeniging „Caecilia" werd Zondag de opera „Cavalleria Rusti- cana" opgevoerd in dc zaal van den heer C Vis. Alvorens de opera op te voeren werden eerst twee mooie zangnummers gegeven door gemengd koor. Vervolgens deed het kinderkoor zich hoo- ren in een 7-tal nummertjes. Door de natuurlijke weergave, de heldere stemmetjes en de vrije manieren van de kin deren werd ieder hart gestolen. Na de pauze werd de opera opgevoerd. De jonge boerin Santuzza werd door mevr. T. v. DijkMaars heel goed uitgebeeld, schitte rend was haar zang tot zelfs de hoogste tonen w erden goed weergegever Ook de jonge boer Turiddu, weergegeven door den heer J. Wiersma was goed, zooals we dat van hem gewend zijn. Zijn moeder Lucia, mej. N. de Boer, die een bescheiden rolletje had, was goed, evenals de koetsier Alfio, de heer L. Nipkes en zijn vrouw Lola, mej. N. Kok. Het koor van landslieden bracht kleur en leven aan 't geheel. De dirigent, de heer H. J. Zaal, begeleidde de zangers op een Ibach vleugel. Het was een zeer genotvolle avond. OMZET DER VEILINGEN. Door de 36 veilingen in Noordholland, welke zijn aangesloten bij het Centr. Bureau v. d. veilingen in Noordholland is in 1931 omgezet voor een bruto bedrag van 13.088.581.65 tegen 15.527.580.35 in 1930. De totale omzet over de Landelijke organisatie, waarbij 10 provincies zijn aan gesloten was voor 1931 80.149.363.52, tegen 85.594.557.05 in 1930. Als men nagaat dat de omzet van 1930 ook reeds aan den lagen kant was, dan' geven genoemde cijfers wel een treurig beeld van den desola- ten toestand in den tuinbouw. Zaterdagmiddag omstreeks half drie had op den Bergerweg bij den voormaligen tol door het tekort nemen van de bocht door een der bestuurders een aanrijding plaats tusschen een tweetal luxe auto's van B. J. K. en J. C. D. K. beiden alhier, tengevolge waarvan de auto van den handelsreiziger K. werd vernield en door een kraanwagen moest worden weggesleept. Persoonlijke on gevallen kwamen hierbij niet voor. Tegen den bestuurder K., die er met zijn auto heel huids afkwam, is door de politie proces-ver baal opgemaakt. Het Raadsbesluit tot onderhandsche verkoop van het terrein der oude openbare lagere school op den hoek Dorpsstraat Schoolstraat is door Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd. Aangezien er den laatsten tijd weder verschillende honden zijn aangetroffen in di verse weilanden, zal door de politie ten strengste op deze voor schapenhouders in het bijzonder zoo gevaarlijke dieren worden ge let. REDUCTIE HUURPRIJS LANDERIJEN. Naar wij vernemen heeft het Burgerlijk Armbestuur van Warmenhuizen, behoudens goedkeuring van de Raad der gemeene, be sloten een reductie van 25 pCt. op de pacht te verleenen aan de huurders van bouwland en aan de huurders van het z.g.n. löèse land een reductie van 30 tot 50 pCt. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Kwantes, is door Burgemeester en Wethouders van Oude Niedorp benoemd tot leerling-ambte naar ter gemeente-secretarie. Door het Instituut tot Maatschappelijke Ontwikkeling te Hilversum, zijn van 2931 Maart examens afgenomen voor verschillende technische vakken. Onze vroegere plaatsge noot, de heer J. van 't Riet, thans te Rens- woude, die aan dit examen deelnam, slaagde aldaar voor carrosserie-technicus-teekenaar. Men schrijft ons: Een krantenberichtje meldde eenige dagen geleden, dat het gemeentebestuur van Oter- leek met het P.E.N. in onderhandeling was getreden, om eventueel het Gem. Electrici- teitsbedrijf over te doen aan dat lichaam. Over den verkoopprijs werd in dat berichtje niet gesproken, evenmin over de tarieven, wel ke dan zouden gelden voor de verbruikers Niettemin was die onschuldige publicatie oorzaak, dat de gemeentenaren zich direct in twee kampen verdeelden. Bezien we nu eens even de nuchtere feiten en cijfers, zooals die blijken uit de rapporten van het P.E.N. De directie is bereid, Ged. Sta ten van Noord-Holland voor te stellen de stroomlevering in de gemeente Oterleek rechtstreeksch fer hand te nemen. Het laag spanningsnet van het G.E.B. wordt dan door het P.E.N. overgenomen volgens boekwaar de. Oterleek-dorp zal geheel ondergrondsch worden gemaakt, ter lengte van een K.M. langs de Noordervaart eveneens. Wat boven- grondsch blijft, wordt geheel verzwaard en waar noodig, nieuwe palen geplaatst, zoo dat gesproken mag worden van een grondige verbetering van het geheele geieidingsn-1 Vanzelfsprekend brengt dit enorme kost" i voor het P.E.N. met zich mee. Daartegenover krijgt zij de beschikking over 't reservekapi taal, het banksaldo, het kasgeld en andere eventueele eigendommen van het G.E.B. Voor de lichtgebruikers zal een z.g. „vast recht" worden ingevoerd. Als basis voor h te bepalen bedrag wordt genomen, de ver bruikte stroomeenheden over het voorgaande jaar, verhoogd met 5 pCt. en vermenigvul digd met 25. De K.W. prijs bedraagt 5 cent. Heeft een verbruiker over een vol jaar méér betaald dan gemiddeld 30 cent per K.W li., dan wordt hem of haar het méér betaa'de gerestitueerd. Daarboven moet een bedrag van 6 aan meterhuur worden betaald. Ter verduidelijking en vergelijing een paar voorbeelden: een arbeider betaalde aan het G.E.B. verleden jaar 12 vastrecht. Hij ver bruikte 87 K.W.U. of 0.15 per eenheid, waarvoor hij betaalde 13.05. In totaal be taalde deze verbruiker dus 25.05, aan het G.E.B. Bij het P.E.N. zou hij een vastrecht moeten betalen van 87 verhoogd met 5 pCt. is plm. 91 x 25 is 22.75. Aan stroom zou hij moeten betalen 87 x 5 cent is 4.35. Deze verbruiker komt dus op een gemiddelde K.W. U.-prijs van plm. 31.15 cent, heeft alzoo te rug te vorderen 87 x 1.15 cent of plm. 96 ct. Bij het bepalen der gemiddelde K.W.U.-prijs wordt de meterhuur niet meegerekend, zoo dat zijn rekening er dan als volgt uitziet: vastrecht f 22.75 olus J 4 35 stroom is 27.10 0.96 is 26.14 en 6 meterhuur is totaal 32.14. Een rentenier betaalde In 1931 aan het O E.B. 75 vastrecht. Hij verbruikte 241 K.W. U. a 15 cent per eenheid waarvoor hij betaal- de 36.15. In totaal betaalde deze verbrui ker dus 111.15 aan het G.E.B. Bij het P.E. N. zou hij een vastrecht moeten betalen van 241 verhoogd met 5 pCt. is 253 x 25 is 62.25. Aan stroom zou hij moeten betalen 241 x 5 cent is 12.05. Deze verbruiker komt dus op een gemiddelde K.W.U.-prijs van 30.83 cent, heeft alzoo terug te vorderen 241 x 0.83 cent of plm. 1.99 Zijn rekening ziet er dan als volgt uit: vastrecht 62.25 plus 12.05 is 74 30 1.99 is 72.31 en 6 meterhuur is totaal 78.31. Deze geheel willekeurig genomen voorbeel den zijn ontleend aan de werkelijkheid. Aan de hand hiervan zal ieder thans gemakkelijk voor zich zelf een berekening kunnen maken. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat voor motoren ook een vastrecht zal worden inge voerd met een stroomprijs van 10 cent per K.W.U. voor de eerste 500 afgenomen K.W. U., voor de tweede 500 K.W.U. 9 cent tot 7 cent minimum. We zullen ons onthouden van critiek of verdediging, daar de bedoeling van dit arti keltje geen andere is, dan de ingezetenen in te lichten. Benoeming gemeenteveldwachter. Naar wij vernemen is het aantal sollici tanten voor de vacante plaats van gemeen teveldwachter tot 140 gestegen. Voorwaar een begeerd baantje. Verhuring gemeente-landerijen. De op 9 April j.1. gehouden verhuring van gemeentelanderijen, heeft de volgende uitslag gehad: De Legh, aan P. F. de Maes- schalck voor 150 (vorige verhuring P. Lont Pz. voor 340)Het wegje in de Legh, aan P. F. de Maesschalck voor 1 (vorige maal ƒ1); Gras- en rietgewas „De Haukes" aan D. van Duin voor 7 (vorige verhuring dezelfde voor 32); Grasgewas begraaf plaats, geen bod. De heer B. Kat heeft zijn benoeming tot keurmeester der gemeentelijke zeegras-ex ploitatie aangenomen. jfcheepstiidinQM STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, thuisr., 10 April v. Sabang. P. C. Hooft, uitr., 10 Febr. te Sabang Poelau Bras 10 April v. Amst. te Batavia. Kon. Holl. Lloyd, Orania 9 April v. Amst. te B. Ayres. Wido 11 April v. Bremen te Amst. Wiegand 11 April v. Bremen te Amst. Zeelandia 10 April v. Amst. te Bremerhaven Arnfried, thuisr., 6 Aril te io Janeiro. Wiegang 11 April v. Amst. via Antwerpen n. Zd.-Amerika. Zeelandia 11 April v. Bremerhaven naar Amsterdam. Holland—Amerika Lijn. Beemsterdijk 7 April v. Rott. te Boston. Binnendijk 9 April v. New Orleans n. Rott. Lochmonar, Rott. n. Vancouver, 10 April te Londen. Veendam 10 April v. W. Indië te New York. Beemsterdijk 10 April v. ott. te Philadelphia. Maasdam 11 April v. ott. te Havana. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon 11 April v. Ceuta te Genua. Almelo 9 April. v. Amst. te Montevideo. Baarn, thuisr., 9 April v. Trocopilla. Orestes, thuisr., 9 April te Buenaventura. Orion 11 April. v. Oran n. Aligers. Saturnus. 11 April v. Salonica n. Smyrna. Tiberius 8 April v. Kingston (Ja). Triton 11 April. v. Hamburg te Amst. £aatste A TWEEDE KAMER. De voorzitter herdenkt het overlijden van het Kamerlid v. Huuren en vestigde de aan dacht op de beteekenis, die de overledene als Kamerlid verkreeg. Minister Donner sprak nam(ens de regee ring woorden van deelneming. De Kamer hoorde beide redevoeringen staande aan. De Kamer ging daarna over tot het trek ken der afdeelingen, waarna de vergadering geschorst werd voor het kiezen van voorzit ters en onder-voorzitters der afdeelingen. BRANDSTICHTING TE ZIJPE. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den boeren arbeider C. W. V., die in hooger beroep te recht had gestaan terzake van opzettelijke brandstichting. Op 21 Mei van het vorige jaar zou V. te Zijpe de schuur van den veehouder J. Z. in brand hebben gestoken, waardoor deze schuur en de aangrenzende boerenwoning af brandden. De rechtbank te Alkmaar had V. een jaar gevangenisstraf opgelegd, met aftrek van vier maanden voorarrest en zijn ter beschik kingstelling van de regeering gelast. Met dit laatste had de advocaat-generaal zich, bij de behandeling Voor het hof, niet kunnen vereenigen op grond van het feit, dat V. blijk had gegeven, zijn zaak krachtig te kunnen verdedigen. Op formeele gronden had hij verder vernietiging van het vonnis dei- rechtbank gevorderd en, opnieuw rechtdoen de, V.'s veroordeeling tot een gevangenisstraf van twee jaar. In zijn arrest heeft het Hof het vonnis dei- rechtbank eveneens vernietigd, doch verd. tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van vier maanden voorarrest veroordeeld. Zijn ter beschikkingstelling van de regee- ding werd niet gelast. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE' (Zie rubriek rechtszaken 2e blad). Het O. M. vorderde, na gehouden getuigen verhoor, ook tegen den 2en verdachte, die zich bijna 15000 heeft toegeëigend, 3 jaar ge vangenisstraf. Mr. G. H. W issenburg voor verdachte R optredende, stelde voorop, dat ook iq de zaak van zijn cliënt zich hetzelfde voordoet als in de zaak van Z., o.i geen bewijs vol- gens de wet. Voorts ontkende pleiter dat valsclrheid in geschrifte was gepleegd, terwijl hij voorjs zijn cliënt in de uiterste clementie aanbeval. Tenslotte werd behandeld de zaak van den derden verdachte, den arbeids-contractor 1 L. P., tegen wien het O. M. wegens valsch- heid in geschrifte 2jaar gevangenisstraf eischte. Voor dezen verdachte pleitte nrr Parfu meur. Uitspraak 26 April a.s. v UITKEERING PLUIMVEEHOUDERIJ. Naar wij vernemen heeft het wetsontwer tot regeling van een garanfie-uitkeering i behoeve van de pluimveehouderij het depa tement van Binnenlandsche Zaken en Lanc bouw verlaten. Mackl&etictitm ALKMAARSCHE EXPORTVEILING i ALKMAAR, 11 April 1932. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per doos 3499 cent; Andijvie jjer 100 stuks 5.306.20; Bloemkool le s per 100 stuks 217; Boerenkool per 100 st 1 20; Bieten per 100 K G. 1.40—2.10- Gele Kool per 100 stuks 0.802.50* Kropsla per 100 stuks 1.101.40; Prei per 100 bos 4.10—8 20; Rabarber per 100 bos 6—17; Raapstelen per 100 bos 1.50—2 10; Radijs pier 100 bos 3.30 7.30; Roode Kool per 100 stuks 0.80— 4; Selderie per 100 bos 1.30—3.10- Spinazie per bak 0.190.90—1.37- Spruiten per zak 0.85—1.20; Uien per 100 K.G. 5.50-/ 8.10; Wortelen per 100 K.G. 23; Witlof le s. per bak 1 70 f 2.10, 2e s. 1.05—1.50. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April 1932. Langendijker Groentenveiling. 85000 K.G. Roode Kool le s. 0.60— f 250 doorschot 0.60—2 30; 12300Ö K Gele Kool 0.80—3; 76000 K.G. DeenL sche Witte Kool 0.90—1.80; 200 K G Uien 10.60; Drielingen 6.10; 1150 K G Bieten 2 30-2.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 11 April '32 750 K.G. Uien, Uien 10.20 en Grove Uien 9.20; 500 K.G. Kleine Peen 2; 100200 K.G. Roode Kool 0.70—2 80, doorschot 0.601.80; 100800 K.G. Deensche Witte Kool 1.101.60, doorschot 0 60 1.10; 18400 K.G. Gele Kool f 1.50- 3, doorschot 1—2.10; Taaie gele 0.60—2.30, alies per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 11 April 1932. Roo de Kool le s. 1.50-/ 2.50 en 2e s. 0.60 1.40; Witte Kool s. 0.80—1.20, 2e s. 0.60. ,-^a"X-er: 6800 K-G-Roode Kooi; SöOO K G. Witte Kool. PURMEREND, IJ April 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Witlof 1.18—1.60 per 8 K.O., Roode Kool 030-/ 3.20 per 100; Witte Kool 0.502.20 per 100: Savoye Kool 1.20—3.80 per 100: Boerekool 0.20 per kist, 10 K.U.; Spinazie 0.63—1.12 per mand, 6 K.G.; Sla 2.606.40 per 160 krop; Andijvie 2565 cent per kist; Ra dijs 2.604.80 per 100 bos; Raapstelen 3.204.70 per 100 bos; Uien 2.70 per 25 K G.; Prei 8.40—18 per 100 bos. ZAANDAM, 1! April 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.531.50 p. kist; Andijvie 60 cent per kist; Peen 0.95— 1.05 per kist; Pieterselie 1—19 cent per bos; Selderie 813 cent per bos; Prei 10— 13% cent per bos; Uien 2.50—3 pier zak; Raapstelen 4655 cent per 10 bos; Spinazie 455588 cent per kleine kist; Postelein 21 cent per post; Gele Kool 1—4% cent per stuk; Br. Lof 8- 12 cent per pond; Zure apjoelen 77% cent per pond; Eieren 2.55 f 2 60 per 100; Radijs 4%—5 cent p. bos. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 11 April 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 158354 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.10—2.45; 62—66 2.302.80; 70 K.G. 3; Kleineeieren 1 80—2.15; Een deneieren 2.25; Piepkuikens per K.G. 0.90 en Oude kippen 0.55 jjer K.G. TEXEL, 11 April 1932. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Koeien 150190; 47 Nuch tere kalveren 26; 6 Biggen 3—6; 1 Paard, 2 kalveren en 6 schrammen, waar van de prijzen niet genoteerd. BEVERWIJK, 11 April 1932. Rabarber 1128 cent; Prei 6—17 cent; Radijs 3—5 cent; Selderij 13 cent per bos; Witlof 11— 21 cent; BoerekoU 7% cent; Uien lOcent; Sjalotten 2%7 cent; Aardappelen 57K cent; Bieten 1 cent per K.G.; Glasspina- zie per kl. kist 35—70 cent; id. natuur pet gr. kist 1.101.60; Bloemkool 40 ct.j Bewaarkool 4 cent; Kropsla 37 eet» per stuk; Aardbeien per schotel 2142 cent. PURMEREND, 12 April 1932. Op heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Jfl Kaas. 6 stapels Boerenkaas, wegende 1651 K.G. 22 per 50 K.G. Handel stug en 197' K G. Boter 0951.10. Vee. 638 Runderen, w.o. 270 vette 64—^ cent per K.G.; 348 Melk- en Geldekoei® 110-/ 270; 20 Stieren; handel runder® stug23 Paarden 70—140, handel stug» 46 Vette kalveren, 0.901.10, haaf?* stug; 834 Nuchtere kalveren, slacht 16, fok 10-/ 16, handel matig; JJ, Vette varkens, voor de zouterij 19—120 per K G-, voor de slacht 22—23 cent K K.G., handel vlug; 117 Magere varkens 14, handel stug; 394 Biggen handel stug; 464 Schapen J 14—2-> del stug; 10 Bokken; Kipeieren J 2.75; Eendeier en./ 2.10; Piepkuikens 95 cent; 1500 Kievitseieren 7 cent. t Eierenveiling. 37353 stuks kipo'e j 2.10—3.20; 774 stuks kipeieren b 2; 23661 stuks Eendeiet en a 1. f 2.30.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10