DAGBLAD VOOR ALKMAAR De Duitsche presidentsverkiezing O Dxigeliiksch Ojoecücfit 3$MUen£aad No. 86 Persstemmen uit verschillende landen. Weinig wijziging in de Duitsche regeering? - 134e Jaargang. G. v. EEN GOEDE SCHOEN SPAART GELD. VERLAAGDE PRIJZEN. NIEUWKUYK, Houttil. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. 'Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENT1EN Van 1—5 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rebat. Groote letters naar plaatsiuimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. IMNSDAft 12 APRIL Dit nummer bestaat uit drie bladen. Het spreekt vanzelf, dat de presidentsver kiezing in Duitschland aanleiding is gewor den tot uitvoerige commentaren in duizenden kranten van de heele wereld. Wij zullen er vandaag een serie noemen, doch beginnen met een interview, dat Adolf Hitier aan een spe- cialen correspondent van de „Daily Express" toestond. Hitier verklaarde in dit interview o.m.: „Wij hebben een groote overwinning be vochten. Ondanks het verbod van mijn dag bladen en mijn radio-redevoeringen heb ik twee millioen stemmen gewonnen. Ik be schikte slechts over mijn eigen stem om al de leugens af te wijzen, die door de tien mij bestrijdende partijen verbreid waren. Ik schrijf deze overwinning ten volle toe aan bet feit, dat ik niet voor een schijnbare neder laag bij de eerste verkiezingsronde ben geca pituleerd. Ik wil erkennen, dat mijn verkie- zingspropagandisten na den eersten ronde in den beginne moedeloos waren. Dit werd echter door mijn verkiezingscampagne met de vliegmachine overwonnen. Daardoor werd nieuw vertrouwen gewekt en dit heeft ons tot deze overwinning gevoerd. Ik zal thans op nieuw den strijd aanvangen, bij de parle mentsverkiezingen in Pru;sen en in Beieren. Ik zal voortgaan zooals ik begonnen ben Ik zal aanvallen, aanvallen en nog eens aan vallen." Tenslotte verklaarde Hitier, dat naar zijn meening de sterke daling der communistische stemmen hierdoor is veroorzaakt, dat Mos kou den communisten bevolen zou hebben, op Hindenburg te stemmen. Dit werd volgens Hitier bevestigd door het feit, dat de commu nisten ongeveer evenveel stemmen verloren hadden als het millioen, dat Hindenburg ge wonnen had. Hitier verklaarde, ervan over tuigd te zijn, dat geen communist op hem had gestemd. o En nu de persstemmen! De Parijsche bladen van gisteren wijden uitvoerige beschouwingen aan den uitslag van de verkiezing en verbergen daarbij niet hun teleurstelling eii verrassing over de sterke stijging van de op Hitier uitgebrachte stemmen Men leze slechts: De „Echo de Paris" schrijft, dat de uitslag een bewijs is vooi de sterke macht der natio- naal-socialistische beweging. Geen mensch kan op het oogenblik hopen bij overleg en onderhandelingen, Duitschland te kunnen be vredigen. De iaatste pacifistische sluier, waarmee Stresemann zich had omhuld, om Engeland en Frankrijk een bepaalden indruk te géven, is thans definitief verscheurd. Het „Journal" trekt uit den verkiezings uitslag de conclusie, dat Hitier meer dan ooit een man blijft, waarmee men rekening moet houden. Wanneer de taak der Duitsche repu blikeinen bestaat uit zich verdedigen, dan is het de taak van Frankrijk, te .vaken. De ver kiezingsuitslag kan in Frankrijk noch enthou siasme, noch vertrouwen wekken. De „Petit Parisien" ziet in den verkiezings uitslag een verdere complicatie van den bin- nenlandschen politiek en toestand. Het sucos van Hitier zal het dynamische element in de nationaal-socialistische bewe ging nog versterken Ook de links georiënteirde bladen schrij ven over de weinig gunstige vooruitzichten voor de regeering Braun-Severing, waarop het succes der nationaal-socialisten voor de komende Pruisische verkiezingen wijst Het „Petit Journal" schrijft, dat de Duit sche republiek door de overwinning van Hin denburg tijd heeft gewonnen om eenigszins te bekomen, doch zij zal nauwelijks voldoen de op kracht kunnen komen om het hoofd te kunnen bieden aan de steeds wassende golven van het nationaal-socialisme en het mili tairisme. Ook de „Oeuvre" constateert, dat de ver- Juezingsuitsiag, ondanks de overwinning van Hindenburg, een weinig gunstige uitwerking °p de verkiezingen in Pruisen zal hebben. De „République" beschouwt den verkie zingsuitslag geheel uit het oogpunt van in ternationale politiek en schrijft, dat de ver- KKzing van Hindenburg-geen vreugdevuur entVaardjgt Geheel Duitschland streelt het ze toe doel na. Niettemin kan men tevreden zijn. dat de politiek van afwachten en lang zaam overtuigen de overwinning heeft be- naaid op op die van de dreigende vuist. De socialistische „Populaire" schrijft Bit ter s succes toe aan den steun, die hij van mo narchistische en communistische zijde heeft genegen. Anderzijds gelooft het blad, dat ook Von Hindenburg;steur, van communis tische zijde heeit gekrege',- en wel door die groep van communisten, die het parool van hun partij niet hebben opgevo.gd en toena derend staan tot de sociaal-democratie. o De Engelsche pers is veel kalmer dan de Fransche. Algemeen begroet de Engelsche pers de herkiezing van Hindenburg, terwijl zij in de toeneming van het aantal op Hitier uitgebrachte stemmen een merkwaardig voorteeken ziet voor de verkiezingen in Pruisen. De „Morning Post" schrijft, dat het pleit voor de aangeboren stabiliteit van het Duit sche volk, dat hei Hindenburg trouw is ge bleven. De vermeerderde invloed van Hitier toont echter, dat men voor de toekomst reke ning met hem moet houden. In hoeverre dit zal moeten geschieden, zal voornamelijk af hangen van het succes, dat de Europeesche staatslieden bij de behandeling der moeilijke Europeesche kwesties weten te behalen. In denzelfden zin uiten zich ook de „Daily Mail", de „Daily Express", de „Financial Times" en „News Chronicle", welk laatste blad nog eens den nadruk legt op de te ver wachten successen der nationaal-socialisten in Pruisen. De socialistische „Daily Herald" staat op het standpunt, dat de groei van de op Hitier uitgebrachte stemmen voornamelijk veroor zaakt is door communistische hulp. De Duitsche sociaal-democraten hebben hierdoor een dankbare verkiezingsleuze gekregen bij de komende verkiezingen voor den Pruisi- schen Landdag. o Als slot nog enkele persstemmen uit andere landen. De Italiaansche pers wijst in het bizonder op de vooruitgang van het stemmencijfer van Hitier. De Lavora Faseista schrijft o.m.: Het feit dat meer dan 13 millioen kiezers op Hit- Ier hebben gestemd, hoewel zij van te voren wisten, dat hun "andidaat niet gekozen zou word^|, geeft deze stemmen behalve huil indrukwekkend getal, nog -en bizondere kwa litatieve beteekenis. In een hoofdartikel schrijft de (Amerikaan-, sche) „New York Times", dat indertijd het ontslag van Bismarck niet met zooveel span ning is verwacht als thans het resultaat van de verkiezing van den Duitschen Rijkspresi dent- Het blad juicht den uitslag toe als een bewijs van de stabiliteit d<-r Duitsche repu bliek. F De „New York Herald Tribune" wijst op de sterke toenemingjAer nationaal-socialisti sche stemmen en scKTijft, dat pas de Pruisi sche verkiezingen een duidelijk beeld van de kracht der partijen zullen geven, niet beïn vloed door Hindenburg's populariteit. o En nu de Duitsche bladen, de onmiddel lijk belanghebbende dus! Het „hamburger Fremdenblatt" schrijft, dat het voornaamste kenteeken van deze ver- mteste stemmen heeft behaald, doch belang rijk meer dan de oppositie der Nationaa°l- Socialisten en communisten samen. Conclu sies voor de Landdagverkiezingen kan men uit dezen uitslag moeilijk trekken, doch reeds daarom kan men een geheel ander beeld ver wachten, omdat de thans samen om Hinden burg gegroepeerde partijen, dan weer ieder hun eigen weg zullen gaan. De „Hamburger Nachrichten" schrijft, dat de verkiezingen geen verrassingen hebben opgeleverd. Propagandisten voor Hinden burg hadden het geheele openbare apparaat en de radio ter beschikking voor hun agita tie, terwijl Hitier slechts over de propagan distische kracht van zijn idee beschikte. Al is Hindenburg ook gekozen, toch is de uitslag voor Hitier een groot succes. Het zal de Nationalistische leiders tot het bewustzijn brengen, dat bij de komende parlementsver kiezingen het Nationale front weer hersteld dient te worden op de basis van Harzburg, en als de rechtsche partijen weer een gesloten front vormen, zullen zij in staat zijn de over winning te behalen. De „Frankfurter Zeitung" schrijft o.a. dat de deelneming aa.i de verkiezingen van giste ren een bewijs zijn voor de buitengewone po- ljtiseering van de natie. Het is merkwaardig dat Hitier de organisatorische kracht heeft bezeten om na zijr. nederlaag van 13 Maart een dergelijk resultaat te bereiken. Hij is er echter niet in geslaagd zijn beweging in ge heel Duitschland het succes te bezorgen dat hij kort geleden nog in Hessen kon boeken Het is thans de vraag of hij in staat zal zijn zijn groote partij als werkelijke politieke partij te leiden en er politiek werk mee te ver richten. De „Frankfurter Nachrichten" schrijft, dat Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. niet de conclusie mag trekken dat de Nationale golf die door Hitier en zijn partij het buitenland uit den verkiezingsuitslag is opgezweept, gebroken is. Het buitenland zal er goed aan doen in dezen golf slechts een laatste wanhopige poging van het Duit sche volk te zien om de nationale hartstoch ten terug te dringen en verstand en bezon nenheid de overmacht te doen behouden o— Rijkskanselier dr. Bruening heeft gister morgen, zooals na de verkiezing van" den Rijkspresident gebruikelijk is, Rijkspresident Von Hindenburg het ontslag van het geheele Duitsche Rijkskabinet aangeboden Von Hin denburg heeft daarop dr. Breuning verzocht, met zijn kabinet in functie te willen blijven, aan welk verzoek door dr. Bruening is vol daan. Het feit, dat bekend was dat dr. Bruening aan deze formaliteit zou voldoen, is waar schijnlijk oorzaak van de geruchten, dat er na de presidentsverkiezingen belangrijke wij zigingen in het rijkskabinet zouden komen. Niettemin acht men het niet uitgesloten, dat deze gelegenheid of een nieuwe gelegenheid, die zich kan voordoen bij de officiëele ambts aanvaarding van het nieuwe Rijkspresident schap door Von Hindenburg op 12 Mei a.s. zal worden gebruikt om eenige wijzigingen in het kabinet te brengien en wel ten aanzien van de portefeuillesvan binnenlandsché en van buitenlandsche zaken. Voor de bezetting van het ministerie van binnenlandsche zaken, dat thans wordt waargenomen door den Rijksweerminister Groener, wordt gedacht aan den commissaris voor de pri'zencontrole, dr. Goerdsler, terwijl als rijksminister van buitenlandsche zaken wordt genoemd de huidige staatssecretaris in dit departement, Von Bülow. Een bes'issing hierover zal ech ter niet vóór het begin van Mei vallen. DE A.S. VERKIFZINGEN VAN DEN PRUISISCHEN LANDDAG. Soc.-dem. verkiezingsdemon stratie in Berlijn. De soc.-dem. partij heeft gisteravond den verkiezingsstrijd geopend met een druk be zochte demonstratie in het Sportpaleis. Rijks dagpresident Loebe en de Berlijnsche presi dent van politie Grzesinski waren ter verga dering aanwezig. Rijksdagafgevaardigde Kuenstler richtte tot de communistische arbeiders den oproep in den Pruisischen verkiezingsstrijd het prole tarische eenheidsfront tot stand te brengen. Minister-president Braun, die vervolgens het woord voerde, keerde zich tegen de nat.- soc. en sprak over de duistere hulpbronnen van deze partij. Hitier poogt een „bij de gra tie Gods" te copieeren en leeft van de politieke onrijpheid van het Duitsche volk. Hugenberg heeft in Beieren gesproken over een „Sau- preussentum". Het systeem, dat het nationale front bestrijdt, is het democratisch republi- keinsche systeem, dat opgebouwd is op de ruïnes na de ineenstorting. De republiek heeft op het gebied van den landbouw, van de ko lonisatie, van het schoolwezen etc. meer ge presteerd dan de monarchie. De binnen landsche politieke strijd der laatste twee jaren werkt verlammend op het geheele economi sche leven. Met het nat.-soc. gespook moet daarom zoo spoedig mogelijk woraen afgere kend. Het gaat niet aan, dat men in de hoog ste rijksbestuurskringen een tolerante hou ding toont tegenover deze beweging. De staats-autoriteit moet daarbij te gronde gaan. Maar ook den conjunctuurpolitici in zekere ambtenaars- en rechtersfuncties, die zich bij hun werk reeds hebben ingesteld op het Der de Rijk, moet duidelijk gemaakt worden, dat hun speculatie mislukt is. Het rijk moet met Pruisen samengaan. Het particuliere le ger van Hitier moet zoo snel mogelijk ver dwijnen. Na het gevonden materiaal mis schien is dat ook bewijskrachtig voor die kringen, die tot dusverre dit niet hebben wil len inzien bestaat er geen twijfel meer, dat de beweging een hoogverraderlijk karak ter draagt. Ook de landsverraderlijk gevaar lijkheid wordt er door bewezen. Hitier heeit in Lauenburg verklaard: Wanneer eens de Duitsche grenzen beschermd moesten wor den, zou hij zijn strijders niet voor dit systeem offeren, maar hen terugtrekken van de grens teneinde eerst dit systeem te vernie tigen. De verzekering van Hitier betreffende le galiteit is een farce. Duitschland staat voor het alternatief: Met Hitier en zijn despera- dos volkomen in den afgrond te tuimelen, of in democratische gelijkgerechtigdheid op den grondslag van den republikeinsche volksstaai zich langzaam en taai weer omhoog te wer ken. Ten slotte sprak de partijvoorzitter rijks dagafgevaardigde Wels, die eveneens de noodzakelijkheid van een proletarisch een heidsfront betoogde. De Duitsch Nationalen in den verkiezingsstrijd. Dr. Hugenberg heeft Maandagavond het woord gevoerd op een verkiezingsvergade ring van de Duitsch-Nationalen, belegd in verband met de a.s. Pruisische verkiezingen. Dr. Hugenberg zeide qjn. dat de alles of niets politiek der nationaal-socialisten ten slotte ook geleid heeft tot de eerst scherp af gekeurde candidaatstelling van Hitier, welke een mogelijk succes der nationale rechterzijde heeft onmogelijk gemaakt. Spr. zeide van meening te zijn, dat de nationaal-socialisten in den achter ons liggende zes maanden niet steeds goede practische politiek hebben ge voerd en dat ik in het algemeen belang er niet goed aan heb gedaan, niet ons allen daarvcor verantwoordelijk te stellen. De mil- lioenen die van de nationale oppositie de red ding van Duitschland verwachten, moeten en zullen geheel zeker er van zijn dat zij een goede en juiste politiek zal voeren. Daarom maak ik mijn „Zoo gaat het niet" vroegtijdig en luide hoorbaar. Het komt er thans niet meer op aan of iemand voor Hitier of Hin denburg heeft gestemd. Duidelijk staat thans het doel der Pruisische verkiezingen voor ons: Duitsch-Nationalen en Nationaal-socia listen moeten de meerderheid van den Prui sischen landdag verkrijgen. Slechts dan ga randeert dat zonder omverwerping en onrust de nationale idee het economisch vernuft aan het bewind komen. Slechts de Duitsch- Nationalen kunnen, aldus dr. Hugenberg, de ze garantie bieden. WITBOEK INZAKE ENGELSCH 1ERSCHE KWESTIE. De correspondentie, welke kortelings is ge wisseld door De Valera, den leider van de regeering van den Ierschen Vrijstaat en Jh. Thomas, minister voor de Dominions van het Vereenigd Koninkrijk, betrefffende den parle mentairen eed van trouw in den Ierschen Vrijstaat en de schadeloosstelling voor de landaankoopen, is gisteravond in den vorm van een witboek gepubliceerd. Het geschil spruit voort uit de bewering der regeering van den Ierschen Vrijstaat, dat de eed in het Engelsch Iersche verdrag van 1921 niet verplichtend is gesteld en dat de Iersche Vrijstaat volkomen gerechtigd is zijn grondwet te dien opzichte te wijzigen. In tegen stelling hiermede handhaaft de regeering van het Vereenigd Koninkrijk haar these, dat de eed een integreerend deel is van het verdrag, dat tien jaren geleden tusscheu beide landen is gesloten en tot nu toe aan beide zijden eervol werd nagekomen. Het schrijven van De Valera d.d. 5 April wordt niet als uitgangspunt genomen. Uitgegaan wordt van het feit, dat de eed een ondraaglijke last wordt geacht en de Ier sche Vrijstaat wenscht, dat deze onmiddellijk uit de grondwet wordt verwijderd. De over eenkomst van 1921 maakt tot feit wat de wil der Britsche regeering was. Het Britsche antwoord op de Iersche nota. Maandag is het Britsche antwoord op de Iersche nota betreffende den eed van trouw en de schadeloosstelling in Dublin ontvan gen. Waarschijnlijk zal het Iersche kabinet Dinsdag de nota behandelen. De Britsche regeering verklaart, dat uit de nota van De Valera duidelijk blijkt, dat de eischen de Iersche regeering niet slechts be trekking hebben op den eed van trouw en de schadeloosstelling, doch veel verder gaan Het betreft niets minder dan een afwijzing van het geheele Britsche verdrag. Inzake den wensch van De Valera inzake een Vereenigd Ierland, verklaart de Britsche regeering, dat de verhouding van het Noor den met het Zuiden in het verdrag is vastge legd. Indien beide deelen zich daartoe bereid verklaren, kunnen zij worden vereenigd. Een dergelijke vereeniging is evenwel slechts mo gelijk onder de Engelsche kroon. Wat het voornemen van Engeland betreft nopens de verwijdering van de clausule betreffende den eed van trouw uit de Iersche grondwet, kan slechts worden herhaald, dat de eed van trouw een onafscheidelijk deel is van het En- felsch Iersche verdrag, op welks handhaving e Britsche regeering gesteld is. Betreffende de jaarlijksche betalingen refe reert de Engelsche nota aan de verdragen van 1923 en 1926, waarbij de Iersche regee ring zich verplicht heeft tot de betaling van de schadeloosstelling. De Britsche regeering beschouwt deze verplichting nog steeds bin dend voor den Ierschen Vrijstaat. Over deze jaarlijksche betalingen zegt het Engelsche antwoord o.a.Dit zijn geen beta lingen van regeering aan regeering. De voor naamste transactie gaat in principe niet tus- schen twee regeeringen, integendeel, het is een transactie tusschen den Ierschen pachter- kooper en den landeigenaar, die natuurlijk zoowel in Engeland als Ierland kan zijn. Dc- zaak staat nu zoo, dat de annuïteiten door de regeering van den Ierschen Vrijstaat worden geïnd en door de Engelsche regeering worden verdeeld over de landeigenaren. De Iersche landbetalingen zijn derhalve in feite betalingen volgens een afbetalingssy steem door den Ierschen pachter voor hét land dat hij gekocht heeft, welke betalingen doo rde handen gaan van de Iersche en Brit sche regeeringen en ten slotte worden ontvan gen door de landeigenaren. Vervolgens be handelt de Engelsche nota de diverse in dit verband opgemaakte verdragen tusschen de beide landen. De Britsche regeering komt dan ook tot de conclusie, dat deze verdragen voor beide lan den bindend zijne, en spreekt de heep uit, dat de vriendschappelijke verhouding met lei- land moge blijven bestaan en geeft als haar meening te kennen, dat deze verhouding slechts geschaad kan worden door een wille keurig in gebreke blijven bij het ten uitvoer leggen der verdragen. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Bijeenkomst hoofdcommissie. Na een onderbreking van drie weken heeft de Ontwapeningsconferentie Maandagavond haar werkzaamheden hervat door een bijeen komst van de Hoofdcommissie. Voorzitter Henderson gaf in zijn openingsrede een over zicht van het verloop aer werkzaamheden. Hierna diende de Amerikaan Gibson een formeel voorstel in, inzake verbod van zware artillerie, tanks en gifgassen. Met een uit voerige toelichting motiveerde Gibson het Amerikaansche voorstel. Gibson wees er daarbij in het bijzonder op dat door de afschaffing van speciale aanvals wapenen het vertrouwen wordt versterkt. Namens de Zwitsersche delegatie verklaar de bondspresident Motta, dat deze ten voilé in stemt met de Amerikaansche voorstellen, welke hij in het bijzonder toejuichte, omdat zij eindelijk het kader der theoretische dis cussies overschrijden en positieve voorstellen brengen. De Amerikaansche voorstellen. De Amerikaansche voorstellen aan de Hoofdcommissie houden in dat onverwijfd be sloten zal worden: 1. De aanvalswapenen, zware artillerie, tanks en chemische wapenen af te schaffen. 2. De Commissie voor ontwapening te land krijge opdracht een plan op te stellen be treffende de classificatie van geschut boven een kaliber van 15% c.M. en van tanks, zoo mede van gaswapenen. 3. De staten verplichten zich deze aanvals wapenen in geval van oorlog niet te gebrui ken. 4. De politieke commissie krijge opdracht de defenitieve resolutie uit te werken en de Hoofdcommissie binnen een week voor te leg gen ter fine van beraadslaging. De Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, verklaarde, dat de Britsche regeering volledig instemt met de voorstel der Amerikaansche regeering. De Ontwapeningsconferentie staat thans voor een definitief en practisch voorstel. De Brit sche regeering spreekt dringend den wensch uit, dat alle regeeringen definitief de zware land-aanvalswapenen prijsgeven. Namens de Duitsche delegatie legde am bassadeur Nadolny een principieele verkla ring af, waarin hij het standpunt der Duit sche regeering nopens de taak der Ontwape ningsconferentie en de nieuwe voorstellen der Amerikaansche regeering uiteenzet. De Duit sche regeering legt er grooten nadruk op, dat een bevredigend resultaat der Ontwapenings conferentie nooit kan worden gezien in een beperking, doch slechts in een beslissende verlaging der bewapeningen. Nadolny constateerde, dat de these der Amerikaansche regeering veiligheid door af schaffing der aanvalswapenen in volkomen overeenstemming is met het Duitsche stand punt. De Duitsche regeering zal zich niet te vreden stellen met een oplossing van het ont wapeningsprobleem, welke slechts betrekking heeft op de afschaffing der aanvalswapenen DE BABY VAN LINDBERGH. Mevr. Lindbergh smartelijk ge troffen. Mevr. Lindbergh zou in een staat van groote nerveuze neerslachtigheid verkeeren ten gevolge van de wreede teleurstelling dat haar kind haar niet is teruggegeven. Zij vreest thans, dat de baby in gevaar verkeert tengevolge van de onthullingen omtrent een poging der federale autoriteiten de ontvoer ders terug te vinden door middel van de num mers der bankbiljetten, die als losgeld wer den betaald. Lindbergh het slachtoffer van chantage? De „Times" bevat, naar het Hbld. meldt, een lang verslag over de voorgeschiedenis van deze zaak, die zoo verdacht op chantage lijkt. Gisteren moest Lindbergh bekennen, ge dwongen door een bij toeval bekend geworden feit, waarover niet voldoende geheimhouding was betracht door de personen die ervan op de hoogte waren, dat hij meer dan een week geleden in contact was gekomen met perso nen, die zich uitgaven voor de ontvoerders van zijn kind. Hij deponeerde de geëischte 50.000 ergens te New York en was met de ontvoerders overeengekomen, dat zij Maan dag of Dinsdag 1.1. 'de baby op een afgespro ken plaats zouden achterlaten. Het geld werd afgehaald, maar de ontvoerders hielden zich niet aan de belofte het kind terug te geven. Gisteren verklaarde Lindbergh ook nog, dat hij de banken had laten waarschuwen te letten op de nummers van de bankbiljetten, een order, die geheim gehouden werd om de bandieten niet af te schrikken, maar dit toch is uitgelekt. Lindbergh is hiertoe overgegaan, omdat hij na eenige dagen wachten op het

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1