!Bimteu£and ^BitcqecÜjke Stand ^Boeken Jijdschdften MacktfteckfUen Aft i sleidamsche Jieucs M.V« KOK EN DE HAAS UITGELEVERD. De beide voortvluchtige personen, Kok en De Haas, die 20 Januari 1.1. te Marseille ge arresteerd werden in verband met den dief stal van 60 mille ten nadeele van de Nederl. Landbouwbank te Amsterdam, van Frankrijk naar ons land overgebracht. Na aankomst in de hoofdstad is het tweetal onmiddellijk in het huis van bewaring opgesloten. VOOR HET NATIONALE CRISIS- COMITE. In de week van 5 tot en met 10 April heelt het Comité een bedrag van 18,887.89 aan giften ontvangen, waardoor het totaal tor 792,255.82 is gestegen. Hiervan werd door de dagbladen 1018.31 overgemaakt BANKBEDIENDE BEROOFD. Dader ontsnapt. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is een Ltrechtsch bankbediende beroofd van een portefeuille met bankpapier en coupons ter waarde van 6000. Deze bankbediende had het geld in den loop van den ochtend bij verschillende kan toren te Amsterdam geïnd. Hij zat reeds in den trein naar Utrecht op het W. P. station, toen een man de coupé binnenstapte en hem vroeg of het de trein naar Utrecht was en die daarna weer uit stapte. Nauwelijks was de man verdwenen, of de bankbediende ontdekte, dat de porte feuille met het geld uit zijn binnenzak was verdwenen. Onmiddellijk waarschuwde hij den stationschef. De wagon werd doorzocht, maar de man was niet meer te vinden. Een dame, die hem had zien instappen, kon een nauwkeurig signalement opgeven, waarna het gehcele station aan een nauwkeurig on derzoek werd onderworpen. De man had in- tusschen reeds kans gezien zich uit de voe ten te maken. Men vermoedt dat hij den bankbediende den geheelen morgen gevolgd heeft en op het laatste moment, zijn kans schoon ziende, zijn slag heeft geslagen. Ge lukkig zijn alle nummers van het gestolen bankpapier bekend. De zaak is in handen ge geven van de Amsterdamsche recherche. De gedupeerde bank, de firma Vlaer en Co., is tegen diefstal verzekerd. SOLLICITEEREN PER VLIEGTUIG. \,Als dit niet lukt, lukt niets", was de aan hef van een sollicitatiebiljet, dat heden per K. L. M.-vliegtuig in tienduizenden exem plaren boven Rotterdam en Den Haag werd uitgeworpen door een werkzoekend schei kundige. Moge de originaliteit van dezen sollicitant beloond worden! EEN GEHEIMZINNIGE GESCHIEDENIS. De man met het masker. Twee agenten van het politiebureau aan de Hof laan te Rotterdam werden gistermorgen aangesproken door een zenuwachtig man, die hun een verward verhaal deed, dat hij op het Toepad was aangehouden door een man met een bruin masker voor, die hem had toegevoegd, dat hij nu maar eens over de brug moest komen! hevig verschrikt had hij het echter onmiddellijk op een loopen gezet, waardoor hij aan den man met het masker was ontsnapt. De Twee agenten stelden onmiddellijk het bureau aan de Hoflaan van deze mededee lingen op de hoogte, waar men in allerijl een politieauto requireerde en op onderzoek uit ging. Het bureau stond even op stelten, want er is in deze buurt ook sprake geweest van een man met een revolver en de politie stelde er dus prijs op, den gesignaleerden struik- roover aan te houden. Men beschikte slechts over 'n vaag signalement, doch kenmerkend daarvan was, dat de man met het masker een bruine tasch onder zijn arm droeg. Inderdaad trof de politie op den Honin- gerdijk een man aai:, die een bruine tasch bij zich had en ook verder wel eenigszins aan het signalement beantwoordde. Dat moest de geheimzinnige man met het masker zijn! En hij was het ook. Bij zijn aanhouding en verhoor kwam al spoedig de waarheid aan het licht. De waar heid, die tevens een ontknooping van de ge heimzinnige geschiedenis beteekende De aangehoudene, die een bakker bleek te zijn, is bijziende en hij draagt daarom een bril. Dat lijkt nog niets op een masker, maar wegens den regen had de bakker dien morgen 'n bruine zonneklep opgezet om te voorko men, dat zijn bril zou beslaan. Et viola. daar stond opeens ce man met het masker! Daarmee was echter nog niet de bedrei ging opgehelderd om „over de brug te ko men". De oplossing daarvan heeft op het po litiebureau een onbedaarlijk gelach veroor zaakt. Aan het einde van het Toepad is bij de fabriek van Deutz een smal bruggetje, om weer op den Nesserdijk te komen. Het bruggetje is zóó smal, dat niet meer dan één man tegelijk er overheen kan, en nu had het toeval gewild, dat de bakker en de man. die naar de politie was geloopen, ge lijktijdig uit tegenovergestelde richting 't bruggetje bereikten. Eén van de twee zou eerst moeten passee- ren en daarom had de beleefde bakker, die nog al een zware stem heeft, naar den over kant geroepen: „Kom jij maar eerst over de brug!" Tot zijn groote verwondering was daarop de andere man ijlings op den loop gegaan. De angst-aanjagende bakker heeft het bureau onmiddellijk kunnen verlaten. PREMIEBETALING ZIEKTEWET. Bijzondere bepalingen. Bij K. B. „Staatsblad' no. 134, is afge kondigd een wijziging van het K B. van 27 Febr. 1930 tot vaststelling van een alge- meenen maatregel van bestuur als bedoeld in art 141 der Ziektewet, houdende afwijken de bepalingen voor personen in dienst van kermisreizigers, schippersknechts, bij wijze van werkverschaffing te-werk-gestelde perso nen en voor seizoenarbeiders ten aanzien van de inschrijving, de bepaling van het dag loon en de ziekengelduitkeering en voor per sonen in dienst van ondernemingen en pu bliekrechtelijke lichamen, wier werkzaamhe den zich uitstrekken over het gebied van meer dan één Raad van Arbeid, ten aanzien van de premiebetaling, zooals dat besluit is ge wijzigd bij K. B. van 20 Mei 1930. Dit besluit is op 4 April j.1. in werking ge treden. HET ROTTERDAMSCH HAVEN- VERKEER. Het eerste kwartaal van 1932 bracht geen verbetering in de malaise in het scheepvaart verkeer te Rotterdam, integendeel deze drie maanden brachten den Waterweg ruim en Rotterdam bijna een millioen ton scheep vaartverkeer minder dan hetzelfde tijdvak van 1931. JOODSCHE ZEE EN BOSCHKOLONIES „WIJK AAN ZEE". Ledenvergadering. Onder voorzitterschap van den heer mr. W. A. Moerel, heeft de Vereeniging Jood; sche Zee- en Boschkolonies „Wijk aan Zee" haar jaarlijksche algemeene ledenvergade ring te Amsterdam gehouden. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 1931 naar Wijk aan Zee 494 kinderen met 22721 verpleegdagen en naar Hilversum 472 kinde ren met 19308 dagen, in totaal 966 kinderen met 42029 verpleegdagen werden uitgezon den; in vergelijking met het vorige jaar een vermeerdering van 84 kinderen met 701 ver pleegdagen. Het resultaat der uitzending was zeer be vredigend. De kinderen bleven zeer vaak meer dan een groep; te Wijk aan Zee was het langste verblijf 174 dagen, te Hilversum 84. Uit het verslag van de penningmeesters blijkt, dat het ledental door de malaise ach teruitgegaan is. Niettegenstaande de groot ste zuinigheid in acht is genomen, sluit de balans niet een tekort van 497. STEUNVERLEENING. De Rijksregeling door Enschede aangenomen met steun der S.-D. wethouders. Enschede was een der weinige gemeenten in den lande, waar de rijksregeling voor de steunverleening nog niet was ingevoerd. Tot nu toe heeft men in Enschede steeds hoogere bedragen aan werkloozensteun uitgekeerd, doch ten slotte zag het gemeentebestuur zich genoodzaakt, wilde de credietverleening van het rijk niet in gevaar komen, den raad voor te stellen de rijkssteunregeling in te voeren. Maandagavond heeft de gemeenteraad een desbetreffende voorstel behandeld, doch bij zonder van S. D. zijde verzette men zich te gen het voorstel, dat ten slotte met 1710 stemmen werd aangenomen. Tegen de soci aal-democraten, de communisten en de rev socialistische partij. De beide S. D. wethou ders, die niet aan de discussies hadden deel genomen, stemden voor. DEELNEMING VAN DEN MINISTER VAN WATERSTAAT. De minister van waterstaat heeft schrifte- telijk zijn deelneming betuigd aan de nagela ten betrekkingen van wijlen Dr. Ir. C. W. Lely onder mededeeling, dat door diens over lijden de Rijkswaterstaat een zijner ijverigste en meest toegewijde medewerkers heeft verlo ren. HET MUZIEKMUSEUM DER SCHEURLEERS EN DE GEMEENTE 'S-GRAVENHAGE. Omtrent de gevolgen van de déconfiture van het bankiershuis Scheurleer vernemen wij nog het volgende. De bekende muziekver zameling in het patriciërshuis der Scheur- leers aan de Carnegielaan was door den thans overleden Dr. D. F. Scheurleer in den loop der jaren uitgebouwd tot een belangrijk museum dat een zeer groote waarde verte genwoordigde. Een jaar geleden heeft de fa milie Scheurleer onderhandelingen aange knoopt met de gemeente om het muziekmu- seum aan haar over te doen. De gemeente, de groote beteekenis der verzameling erkennen de, had hier wel ooren naar, te meer waai de familie Scheurleer een bepaalde basis had gesteld waarop de onderhandelingen gevoerd konden worden en voorts door verschillende toezeggingen de zaak had vergemakkelijkt. Waar de verzameling grootendeels tot het particuliere vermogen der Scheurleers behoort en zij door de déconfiture van hun firma per soonlijk zwaar getroffen zijn, staat thans al les weer op losse schroeven. Of er, nu de zaken er zoo voorstaan, van een accoord met de gemeente iets kan komen, staat nog te bezien. Men kon ons daarover thans nog niet inlichten. VERKEERSONGEVALLEN. Door de gesloten spoorboomen reden. ge- Gisternacht is op de Kapellerlaan te Roer mond een auto met zes personen, die van een bruiloftsfeest uit Wessen huis toe keerden, door de gesloten boomen van den spoorweg overgang gereden. Op hetzelfde oogenblik passeerde een goederentrein; de auto botste tegen de locomotief en werd totaal vernield De trein stopte onmiddellijk, waarna de feest gangers door het treinpersoneel en een pas- seerenden politie-agent uit hun netelige posi tie gered werden. De inzittend waren er zonder kleerscheu ren afgekomen. Een botsing. Gistermorgen heeft op den Rijksweg Nij megenVenlo onder de gemeente Ottersum een botsing plaats gehad tusschen een trac tor met aangekoppelden verhuiswagen van den heer Syberen de Vr.es te Hoensbroek en een met eieren geladen auto van den heer Kloostra uit Venlo. Aan de Nijmeegsche zijde van Ottersum bevindt zich in den weg een gevaarlijke bocht waarin een halte van den Maasbuurtspoor weg staat. De eierauto kwam uit de rienting Nijmegen en had rechts van den weg gestopt ten einde een tram te laten passeeren. Ver moedelijk doordat de bestuurder van den tractor onvoldoende uitzicht had door den rook van de tram, is hij op den eierauto ge- reden. Deze werd aan de voorzijde geheel in- eengedrukt. De tractor met den verhuiswa gen slingerde naar de andere zijde van den weg, waar de tactor in brand vloog en totaal uitbrandde. De verhuiswagen werd geblakerd, doch bleef overigens gespaard. De inzittenden van de beide auto's kwamen met lichte verwondin gen vrij. BRAND. Boerderij met veel vee verbrand. Hedenmorgen omstreeks 4 uur is brand uitgebroken te Weerden (gemeente Lopper- sum), in de boerderij van den heer Steenhuis- Geersema. De bewoners konden op het Jaat- sté oogenblik het huis verlaten, met achter lating van hun goederen. Zes en twintig koeien, 6 paarden en eenige varkens, kwa men in de vlammen om. Slechts een paard en drie varkens konden worden gered. De brandweer die om 5 uur gealarmeerd werd, was tot in den ochtend met het blusschings- werk bezig. Alles is verzekerd. EGMOND AAN ZEE. (Febr. en Maart). Geboren: C. StamGlas, dochter. N. WijkerZwaan, dochter. A. Visser Sloot, zoon. A. DekkerDuin, dochter. A. ZwaanRomkes, dochter. M. Stam de Groot, dochter. J. PrinsConijn, zoon. J. M. J. RuigewaardBak, dochter. G. de WitMijnen, dochter. E. Buis Dekker, zoon. G. GenetBaltus, zoon. A. VisserKonijn, zoon. A. Schuitema kerde Groot, dochter. N. Visserde Groot, zoon. W. WijkerZwart, zoon. Overleden: Charlotte Margaretha Lampert, 86 jaar, weduwe van Banjer Bremer. Arendje Smit, 79 jaar, echtge- noote van Aris van Pel. Elisabeth Buis, 72 jaar, echtgenoote van Tijs Sloot. Jan Koopman, 66 jaar, weduwnaar van Aagje Bakker. Getrouwd: Wilhelmus Dekker te Zaan dam met Johanna Wijker. Thomas Wil lem de Haas te Alkmaar met Jansje Blok. Wij ontvingen een boekje geschreven door H. Waldorp „Onze Nederlandsche Locomo tieven in Woord en Beeld". Naast vele werk jes over automobielen, vliegtuigen, schepen, etc., biedt dit boekje het publiek nu eens iets over één der meest fascineerende takken van ons modern snelverkeer: n.1. het spoorweg bedrijf. Overal ziet men de belangstelling voor de techniek der spoorwegen toenemen. In het buitenland werden reeds eenige jaren gele den allerlei boekjes over spoorwegzaken on der het publiek verspreid. In ons land echter is de belangstelling voor den ijzeren weg pas in den allerlaatsten tijd met zulke ras sche schreden toegenomen. Het werkje is verkrijgbaar in den boekhan del H. Waldorp, Cura^aolaan 28, Hilver sum. Panorama heeft een interessant artikel over kasteelen op zee met afbeeldingen van het beeldhouwerk op oude scheepsspiegels. Jean Patou schrijft over voorjaarshoedjes en de filmresencent bespreekt de film „Juffrouw Kerkmuis". Er is een aardige vertelling van den dierenarts William S. Muldoon over die- rentuinhygiëne. Er zijn novellen van Jim Black en Stacy Aumonier en o.a. foto's van een haven met zeer groote oceaanstoomers, van het geschenk der nieuwbenoemde gezant van Siam aan het Vredespaleis, van den ouden stoomwagen van Eugnot van de Faust- uitvoering der Ver. spelers van Het Neder- landscli Tooneel, van een reusachtige bijeen komst der Nazi's waar Adolf Hitlejr een toe spraak heeft gehouden, benevens eenige fraaie natuuropnamen, voornamelijk uit Australië. Het Aprilnummer van De Nieuwe Gids brengt een artikel van dr. L. H. Grondijs over Anthroposophie en Oost-Christelijke Mystiek. H. W. Sandberg publiceert een tooneelspel in twee bedrijven, getiteld Drie Menschen. Na een schets van G. J. Peelen Zwever behandelt Jacob Hiegentlich het on derwerp De Jongeren schrijven romans. Ben Stroman geeft een vertelling Hannibal Boontjes, waarna H. M. Boissevain Van Deventer's „Platonische" en „Helleensche Studiën" bespreekt. N. van Winsen geeft een korte schets „Een vreemde droom", waarna gedichten volgen van Joannes Reddingius en Hélène Swarth, alsmede „Binnengedach ten" van Willem Kloos, die tevens een sim pele terugblik slaat op zijn allervroegste wijs- geering jongensdenken. N. G. behandelt als gewoonlijk het Maandelijksch overzicht, Maurits Wagenvoort het Buitenlandsch Overzicht. Jeanne KloosReyneke van Stuwe de damesrubriek en Herman Midden dorp de Bibliographie. No. 3 der afleveringen van De Ontdekking van de Wereld uitgave „Elsevier" te Am sterdam bespreekt de Romeinen en herin nert er aan, hoe de Romeinsche legioenen destijds orde en veiligheid gebracht hebben. In het tijdperk van hun heerschappij werd Europa geleidelijk ontdekt en later ontmoet ten Rome en China elkaar zelfs bij de Steenen Toren. Interessante foto's, voornamelijk van oude prenten, diverse antieke kaarten en ver der fraaie natuuropnamen geven deze afleve- ring een bijzonder cachet. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 368 vette kalveren, le kw. 58—62 cent, 2e kw. 46—56 cent en 3e kw. 3042 cent per K G., levendgewicht; 114 Nuchtere kalveren 2.50—4.50; 520 vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G.. 27—29 cent, zware varkens 25—27 cent, vette varkens 24—25 cent oer K.G.. slacht- gevneht. Vette kalveren met groote aanvoer en slepende handel en lage prijzen. Varkens met korte aanvoer, vlugge handel en de prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Langerdijker Groentenveiling. 50000 K-O. Roode Kool le s. 0.90-/ 2.70, doorschot 0 60-/ 1 60; 83000 K.G. Gele Kool 1 3.40; 70000 K.G. Deensche Witte Kool 09o__/ 2.70; 300 K.G. Uien 10 en gro ve uien 9.30, alles per 100 K.G. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND. 12 April '32. (Weekber.) Afdeeling eieren. 208556 stuks Eendeieren 2.15—2.25 en 205992 stuks Kippeneieren waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 3.10-/ 3.90; 65—66 2.40—2.60; 63 64 2.402.50; 6062 2.20 2.4Ó; 58—59 2.20—2.30; 56—57 2.10—2.20; 53—55 2—2.20; 50—52 f 1.90—2.10; 45—49 1.80—1.90. Afdeeling Pluimvee. Prijs per stuk: Oude kippen 1.10—1.40, Jonge Hanen 1.10 1.35. Prijs per K.G.: Oude kippen 45— 50 cent en Jonge Hanen 8090 cent. NOORDSCHARWOUDE, 12 April 1932. 2400 K.G. Uien, Drielingen 6.80, Uien 9.60—10.30, Grove Uien 8.708.90; 1200 K.G. Peen 4—4.20, kleine Peen 1.502.50; 2000 K.G. Kroten 0.60— 1.90; 244300 K.G. Roode Kool 0.60— 3, doorschc 0.601.80; 227600 K.G. Deensche Witte Kool 0.80—1.80, door schot 0.70—1.10; 96600 K.G. Gele Kool 1.402.70, doorschot 0.60130 en taaie gele 0.90—2.40, alles p. 100 K.G. WARMENHUIZEN, 12 April 1932. Roode Kool les0.602.70, 2e s. 0.60 f 2.60; Gele Kool le s. f 1.20—2.50, 2e s. 0.70—1.80; Witte Kool le s. 0 80— 1.60, 2e s. 0.60—0.80; Peen (kleine) 1.50; Bieten 1.50. Aanvoer: 56425 K.G Roode Kool; 24400 K.G. Gele Kool; 54950 K.G. Witte Kool; 250 K.G. Peen en 325 K.G. Bieten. SNOEIEN VAN KAMERPLANTEN. Een der vele oorzaken waardoor de kamerplanten soms een minder florisan- ten indruk maken is een gevolg van weinig of in 't geheel niet snoeien der planten. In den tuin kan door een ondes- kundigen hand al heel spoedig veel te veel worden gesnoeid, doch bij de ka merplanten worden er vele bedorven of komen niet tot volle ontwikkeling, door dat ze nooit worden gesnoeid. Kamerplanten moeten vaak onder minder gunstige omstandigheden tot ontwikkeling komen, de groei is als ge volg daarvan zwak, meestal groeien al leen de toppen der scheuten door en wordt de plant van onderen gemakkelijk kaal. Door het oordeelkundig snoeien of insnijden kunnen we dit zooveel moge lijk voorkomen. Vooral wanneer we de planten in een bepaalden vorm willen opkweeken is snoeien noodzakelijk en begint dit reeds bij de jonge opgepotte stekkeu. Wanneer men een stekplantje in struikvorm wenscht op te kweeken wordt begonnen met de kop te verwijderen. Daardoor worden de lager staande en nog slapen de oogen tot ontwikkeling aangezet. Bij het oupkweeken tot den stamvorm wordt natuurlijk de kop niet uitgesneden, doch worden alle zich ontwikkelende zij scheuten zoo spoedig mogelijk wegge nomen. Pas wanneer de plant de ge- wenschte hoogte heeft bereikt wordt de kop weggenomen, waarna de zich daar- dere malen worden ingesneden cm den na ontwikkelende zijscheuten nog meer- gewenschten vorm te krijgen. Ook jonge sti uikplanten worden tijdens de groei- peiode ingesneden om een goed gevul- den vorm te krijgen. Dit insnijden of wegknijpen kan zelfs den bloei der jonge planten beduidend vertragen, doch dit is beter dan zwakke en niet goed ge vormde planten tot bloei te brengen. Het is duidelijk dat niet alle planten op dezelfde wijze behandeld moeten wor den. Bloemplanten als Hortensia's, Pe- largoniums, Fuchia's Heliotropen en dergelijke worden als regel in het voor jaar bij het begin van hernieuwden groei gesnoeid. Doode en zwakke twijg jes worden verwijderd, wat als regel vol doende zal zijn om te voorkomen dat de plant te dicht gaat worden. De restee- rende takken kunnen waar noodig ge deeltelijk worden ingekort en wel zoo danig, dat het dichtst bij de snede staan de oog naar buiten of zijwaarts is ge richt. Uit dat oog ontwikkelt zich later een krachtige twijg en deze mag niet naar binnen groeien. Bij het snoeien moet er terdege op gelet worden of de planten bloeien op jonge scheuten dan wel op voorjaï'ig hout. Bij de Hortensia laat men de krachtige scheuten in het voorjaar ongemoeid en bepaalt men zich alleen tot het wegnemen van doode en te dicht op een staande twijgjes. In het begin zal men zeker bij het snoeien in inkijpen van zijn kamerplan ten fouten maken, doch spoedig zal men zien hoe de planten te behandelen. Klei ne fouten kunnen vaak nog geheel of gedeeltelijk worden hersteld. van 13 April 1932. Opgave van loordhollainlsch Ijaiidboiiwcreriiet (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 O/0 Nedetl. Iv32 4K Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. K&P Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb •Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE Vo V orige koers W/lG 96S/4 92 65 44 52 75 25% 15 45 2Vi 85 54 98s/s 9;; ID/ie 1% 1415/i6 4V, 29/ 34 ie '/IC 6", 1»/ 6 16 1531/4 105 57 36 22 60 e 1013/s lOVs 71 105 Va llei/s 76 3 29% t»J/l6 7V< 6'/„ "/re 2% 1% 9Vs lO'/j 467, 90 78/4 102% 125 47'/, 6Vs 54% 2i/s koers 1 Koers van heden te: pl.in. 1.30 45t/s 55 25'/, 45'/, 23/s 85 56 99V, 10 11% IS'/, 5 35 'A-i 6 1% 154 105 54 36 102 11 68 109 122 718/4 5»/t 3 293/4 7 7 6 47 92 6 102 6 53'/, 2'/s DCt. Heden - pl.111. 1.45 2V< 56£-9J 101J-3/ i2Vs-3 15}-Va pl.m. 2.00 157-8'/, 104-5 23/s 101i-24 121/sri 15'/s-6 15SS/..-9 106 pl.m. 2.15 268/4 19 45 f6 1583/4 105 57 123,'-4 j 124'/,-5 5'/ 30i/s-l 3*/i WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCu (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL. 100 Vorige koers 9.38 58.55 9.75 34.63 48.10 51 25 48 50 48.51) 246% 12 70 Koers op heden 2 uur 9.34'/, 58.57'/, 9.74 34.57'/, 48 04 50.75 48.00 48- 246 8/4 12.70

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12