Stad en Omgeving. Jiucqetliike Stand jtdvectenüën SCHOORL. A. KLOOSTER JOOST. ALI, ziekte zoo goed als steeds op de zittingen tegenwoordig. Iedere maand werden op de gewone wijze de boeken en bescheiden, zoo mede de kasftihoud gecontroleerd. Op 1 Jan. '32 waren er 134 spaarders met 87933 61 (vorig jaar 133 met 91407.51). Ingelegd is 66257.08 en terugbetaald 69730.98. Op 1 Jan. '32 wareii er 41 voorschotten met 60294 05 (vorig jaar 46 met 64329.05). Afgelost is 66370 en ver strekt 62335. Op 1 Jan. '32 bestonden er 19 Loop-rek. met debet 58418.28 en 2 met credit 168,10. De rek. C.C.B. stond credit 31922.63 (vorig jaar waren er 17 Loop rek. met debet 54122.61. De rek. C.C.B stond toen credit 31218.47. Alle voorschotten zijn op tijd vernieuwd of heeft de vastgestelde aflossing plaats gehad. Slechts 2 voorchotnemers hebben uitstel van rentebetaling verzocht. De rente van de tuin- derscredieten is nog niet gevorderd. Het aantal dagboekposten bedroeg 821 (vorig jaar 789). Het dagboek sloot met een ontvangst van 323392.19 en een uitgaaf van 321547 28. De netto jaarwinst bedraagt 858.20. Met het oog op mogelijke terugbetalingen aan eenige van onze grootste spaarders vond het bestuur het gewenscht, indien ons be staande crediet bij de C.C.B. 50.000 kon worden verhoogd. Dit bedroeg vroeger bij Alkmaar ook 70.000 en later 80.000. Na peroonlijke besprekingen te Eindhoven werd met bereidwilligheid ons crediet verhoogd tot 100000 Wij kunnen dus wat dit betreft, met gerustheid de toekomst tegemoet gaan. Mede door deze credietverhooging hebben wij moeten beloven, de bepalingen van statuten en huishoudelijk reglement en de voorschrif ten der CC B. behoorlijk te zullen nakomen. Er is dit jaar weer 250 door Alkmaar uitgekeerd. Alleen hiermede kon dus de rest van het verliessaldo, dat nog 206.51 be droeg, al worden afgeboekt, zoodat dit ge heel. van de baan is. De winst van dit jaar, zijnde 858.20 kan dus in zijn geheel aan dé reserve worden toegevoegd. Deze bedraagt dan 1880.41. 2 nieuwe leden zijn in 1931 ingesthreven Totaal aantal is nu 76. Aan 2 leden werd tuinderscrediet verstrekt tot een totaal bedrag van 1200. In het volgende punt werd verslag uitge bracht, dat de rekening en balans zoomede de uittreksels zijn onderzocht en in orde bevon den. Zonder op- of aanmerking worden deze dan ook door de Alg. verg. gcedgekeurd. De rekening gaf een totaalcijfer van 23587.40, de balans van 121904.75 Bij de verkiezing van een bestuurslid, afir. de hter S, de Boer Kz., werd deze herkozen. Bij de verkiezing van 3 leden van den Raad van Toezicht, aftr. de heeren C. de Boer Cz., Nic. Kramer Gz. en K Kostelijk Tz. werden alle 3 herkozen. Medegedeeld werd, dat de rentestand voor 1932 voor spaargelden en loop.-rek. credit wcrdt bepaald op 3X> De rente van voor schotten en loop.-rek. debet blijft bepaald op 4 3/4 Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, De voorzitter bedankte in zijn slotwoord de kassier vgor de aangename samenwerking en diens juiste beheer EGMOND AAN ZEE liet Fanfarecorps „Ons Genoegen" gaf een muziekuitvoering met medewerking van het Duo van Noordt Over het algemeen werd verdienstelijk gespeeld. De liedjes en voordracbtjes van het duo vielen ook zeer in den smaak van het publiek. De avond werd niet een gezellig bal besloten. HEEMSKEPK. Heemskerksche zwéfnclub. Als er een sport is in or.ze plaats, die een overweldigende belangstelling van onze bur gerij heeft, dan is het ongetwijfeld de edele en nuttige zwemsport. Verleden jaar is deze club opgericht en thans telt zij reeds ongeveer 200 leden. Maandagavond kwamen de leden in het lokaal „De Oranjeboom" in jaarvergadering bijeen in hoofdzaak voor net ontwerpen van een reglement er. wijzigingen te brengen in de uren. waarin men deze sport, die gehouden wordt in het u'terst zuidelijk deel onzer ge meente, beoefent. De opkomst, bestaande uit dames en heeren, stond in 't te-eken eener le vendige belangstelling. De secretaris las het jaarverslag voor, dat aan opgewekt leven niets te wenschen over liet en waarin ook de financiën naar voren kwanten, welke zich in eer- bloeiende staat mochten verheugen. Hierna kwam de begrooting ter tafel en omdat men als beginnende vereeniging nog al tamelijk veel kosten hid gemaakt, werd be sloten. om over te gaan tot eene geringe contributieverhooging, leden betalen f 2 en kinderen 1 contributie. Tot zoover gir.g alles goed. Toen kwam aan de orde „ontwerp regle ment'. Het kardinale punt hierin voorkomende was wei of nieuwe leden, dus zij die zich dit jaar vuoi het lidmaatschap hadden aangebreid, al of geen stemrecht deze avond zouden nebben. Het werd soms rumoerig in de zaal er, ver schillende malen moesten er.ke'e leden tot de orde geroepen worden, maar eindelijk, zeer laat in den avond, kwam het reglement tor stand er. werd goedgekeurd, waarna de bij enkomst. nadat de zwemuren nog werden vastgesteld, werd opgeheven. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Dezer dagen ontstond een begin van brand in de montagekast, staande in den masttransformator van het provinciaal elec- triciteitsbedrijf aan den Driehuizerweg, in de Schermer, onder deze gemeente. Inlekkend hemelwater schijnt kortsluiting te hebben ver oorzaakt. De brand was van zeer geringen omvang. Niettemin werden zoowel van het P E. N als van het G. E. B. eenige techni sche onderdeden der installatie beschadigd. Door het gedeeltelijk wegsmelten van de iso latie van een kabeleindsluiting geraakte één faze van het laagspanningsnet der gemeente defect, zoodat de stroomvoorziening voor som mige aangeslotenen stagnatie ondervond. Personeel van provincie en gemeente hebben de storing betrekkelijk spoedig kunnen ophef fen. Wat bepaalt de Winkelsluitingswet Onder groote belangstelling vergaderde Maandagavond de alhier onlangs opgerichte Winkeliersvereniging, in het lokaal van den heer Louwe te Katrijp. De voorzitter, de heer J. Smit, heette de talrijk aanwezigen welkom, inzonderheid den burgemeester en leden van den gemeente raad, alsmede den heer Herm de Raat, die uit Alkmaar was overgekomen, bereid om de vergadering voor te lichten inzake- de toe passing van de Winkelsluitingswet. Spr. hoopte, dat het aan de aandacht van de aanwezige raadsleden niet zou ontgaan, dat vooral zij het zijn, die de Schoorlsche winkeliers in deze kunnen steunen. Hierna verkreeg de heer de Raat het woord. Indien, zoo begon spr. zijn betoog, men is gekomen om een spreker te hooren, welke zich zal verzetten tegen de beoalingen van de Winkelsluitingswet, en daarop critiek zal uitoefenen, dan komt men bedrogen uit, daar spr altijd ten groot voorstander is ge weest van een wettelijk geregelde winkel sluiting. Met voorbeelden haalde spr. aan, hot de winkelier vroeger geen rust had voor en aleer de goêgemeente ter ruste ging, en hoe deze wet ook voor de gezinnen der zakenmenschen, althans in de avonduren en op de Zondag rust zal brengen. Op Middenstandscongressen was men over deze wet hopeloos verdeeld Men hoorde er de felste tegenstanders en de welsprekende voorstanders. Dit alles is echter achter den rug. De wet is er en treedt 1 Mei in werking. Thans is 't nog slechts onze taak, te trachten om deze wet op de best mogelijke manier toe gepast te krijgen. Uitvoerig stond spr. stil bij de verschillende artikelen van deze wet. Zeer duidelijk toonde hij tan. weike de strek king en de bedoeling van deze artikelen waren. Zoo hoorde we dat bij wetsover treding. de klant niet. doch de winkelier wel de verantwoording heeft te dragen. Clandestiene verkoop is uitgesloten daar verkoop over het hekje verboden is in den sluitingstijd, en niet slechts de winkel doch 't geheele huis en erf worden geacht onder tien winkel te zijn begrepen. Slechts enkele bedrijven zijn van de be palingen dezer wet uitgezonderd. Zoo b.v. grossierderijen en fotografische ateliers, en café-restaurants; deze laatste mits zij ver- koopen ter plaatse, en zij na het sluitingsuur geen tabaksartikekn verkoopen Rijwielreperatie en het leveren van onder deden. Voor die reperatie, benevens den ver koop van benzine, valt niet onder de wet, ter wijl het stallen van rijwielen ook vrij is ten allen tijde. Ook de verkoop van broodjes met vleesch is vrij, doch alieen voor verkoop ter plaatse. Voor den verkoop van brood, banket, chocolade- en suikerwerken is vrijheid op 4 achtereenvolgende uren op den Zondag. Deze uren kan men willekeurig stellen en wille? keurig wijzigen, doch spr raadde aan om deze uien te houden, zooais men ze stelt. De winkelier heeft bij deze bepaling te zorgen, dat in of aan zijn winkel, in elk geval duide lijk zichtbaar vanaf de straat, deze uren voor liet pubiiek te lezen zijn. Deze bekendmaking moet niet enkel op dit uren, doch altijd aan wezig en zien zijn. 't Venten is verboden gedurende den slui tingstijd, zulks ter voorkoming van oneerlijke concurrentie. Op de avondsluiting zi]n. zooals straks zal blijken uitzonderingen van toepassing, doen in geen geval zal deze sluiting later mogen zijn dan 's avonds 10 uur. Op Zaterdagen en nog enkele andere belangrijke verkoopdagen in 't jaar, is de avondsiuiting op 10 uur ge steld. Op alle andere tijden op 8 uur. Voor kappers bestaat een extra uitzonde ring. Deze zullen op deze dagen hunne zaken mogen open houden tot 11 uur 's avonds, doch ze mogen na 10 uur absoluut geen rook artikelen of parfumerieën verkoopen, al ge- looit spr., dat de controle daarop verbazend moeilijk zal zijn, Dan is er nog het z.g afhelphalfuurtje. Na 't sluitingsuur mogen de winkeliers de klan ten. dié vóór dit sluitingsuur in hunne zaak aanwezig waren, nog bedienen Zoo mogen de kappers b v. nog doorwerken tot 1130. doch dan de patroons alleen. Den bedienden is dit verboden. Men mag na 't sluitingsuur ook artikelen nog bezorgen, mits deze vóór 't sluitingsuur de zaak hebben verlaten. Voor den verkoop van kleine eetwaren is eveneens op de Zon dag uitzondering toegestaan. Op bepaalde, geen openbare terreinen, is venten en verkoopen geoorlpofd. Verkoop door middel van automaten is vrij De invoering van deze wet zal aanleiding geven dat de exploitatie van automaten door maatschappijen hand ovf hand zal toe nemen. vooral ook waai deze apparaten zoo technisch volmaakt worden. Deze exploitatie zal schadelijk zijn voor de middenstanders en de gemeentebesturen mogen in deze geen bepalingen maken, welke in strijd met de wet zijn. Echter bestaat een mogelijkheid voor de gemeentebesturen om toch de winkeliers ter wille te zijn. Ze kunnen n.1. een besluit nemen dat zulke automaten geplaatst moeten zijn aan den openbaren weg, en aan gevels van winkels. Gaarne en met klem beval spieker het nemen van een dusdanig besluit den aanwezigen raadsleden ter ov idenkinp aau. Nog deelde spreker eenige dingen mede over het Werktijdenbesluit voor het personeel, doch in Schoorl, waar weinig personeel in de winkels werkt, is dit van niet zooveel belang. Art. 9 van deze wet is het befaamde art dat perspectieven opent voor de noodige uit zonderingen op Zondags- en avondsluiting, en daardoor de wet zoo aannemelijk doet zijn. Vooral voor seizoenplaatsen als Schoorl is dit artikel van groot belang. Naast de 21 dagen, welke de gemeenteraad in den lop van het jaar vrij kan geven zon der bekrachtiging van hooger gezag, bezit deze het recht om in biizondere omstandig heden, bijzondere bepalingen te maken. De kroon zal deze bepalingen hebben goed te keuren, doch als men voor 't seizoen vrijstel ling vraagt van Zondagssluiting, en de avondsiuiting tot 10 uur, wanneer deze vrij stelling werkelijk reden van bestaan heeft en men niet meer vraagt dan men noodig heeft, dan is er alle kans dat de kroon hare sanctie zal geven. Voorts kunnen B. en W. in bijzondere on voorziene omstandigheden vrijstelling geven. Zij maken dif kenbaar door publiciteit. Spr. zou 't een genoegen zijn, indien de gemeente raad van Schoorl een ruim standpunt wilde innemen inzake de toepassing van deze wet. Hij hoopte ook dat de winkeliers, ondanks de vermeende bezwaren, tot de overtuiging zullen komen, dat deze wet nog zoo kwaad niet is Door de actoviteit van de talrijke midden standsvereeniging D de wet geworden tot wat ze thans is. Laten we haar toegepast trachten te krijgen naar de eischen van onze plaatselijke belangen, alsdan zal deze wet een zegenrijke werking hebben. Men begrijpe goed dat de tijd van het op zich zelve zijn aangewezen, reeds lang achter ons ligt. Slechts door organisatie is in deze moei lijke tijden het bestaan van ons bedrijf ver zekerd. Wordt dus allen lid van de Nieuwe Schoorlsche Middenstandsvereeniging, en dat deze met den steun van het gemeente bestuur tot grooten bloei moge komen. Bij 't beëindigen van deze mooie rede ontving de spreker een welverdiend aplaus. Na een korte pauze stelde de voorzitter de gelegenheid open tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. O.a. vroeg de voorzitter: Heeft de raad de macht om in het seizoen, 1 Mei15 Septem ber, vijstelling te geven en ook verlenging van het avondsluitingsuur tot 10 uur? Kan de raad dit sluitingsuur ook later stel len dan 10 uur, b.v. met kermis en Pinkste ren? De burgemeester deelde mede, dat wat be treft de automaten, op 1 September 1931 de Raad van Schoorl reeds besliste in den geest als de inleider wenschte, terwijl op 1 Sep tember 1931 eveneens door den raad is vast gesteld dat vanaf 15 Juni tot 15 September vrijstelling is gegeven. Dit besluit is nog niet goedgekeurd door de Kroon. Deze schijnt aan te willen sturen op uniformiteit in deze voor de seizoenplaatsen. Verder bracht spreker hulde aan den inlei der voor zijn leerrijke uiteenzetting. De heer Gutter vroeg of de melkslijters Zondags mogen venten. De heer de' Jong wilde gaarne weten of verkocht mocht worden aan de schepen in het Noord-Hollandsch Kanaal. De heer de Raat deze en nog vele andere vragenstellers beantwoordende, bracht hulde aan den gemeenteraad van Schoorl voor den vooruitzienden blik inzake de automaten. Van 1 Mei—15 September vrijstelling geven van de Zondagssluiting en verlating van het sluitingsuur tot 10 uur 's avonds vond spreker niet overdreven, ofschoon hij de plaatselijke behoeften niet zoo goed ken de. 't Sluitingsuur later stellen dan 10 uur en voor de kappers 11 uur, was niet.moge lijk. Voor kermis en Pinksteren kunnen de 21 vrije dagen gebruikt worden. Men over- legge hierover met den raad. Melkslijters mogen Zorfflags tot 12 uur venten, en aan doorgaande schepen mag te allen tijde worden verkocht Men besloot alsnog eetf adres te zenden aan den raad waarin wordt verzocht om de verordening van 1 Septemcer 1931 te wijzi gen in dien zin, dat van 1 Mei—15 Septem ber vrijstelling wordt verleend van Zon dagsluiting en de avondsluiting wordt be paald op 10 uur. Hierna sloot de voorzitter deze belangrij ke en vruchtbare vergadering, vooral den heer de Raat dankende voor zijne lezing, als ook de raadsleden en leden voor hunne me dewerking EEN JUBILEUM. Vrijdag 15 April zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer A. Klooster in dienst trad bij de piano- en orgelhandel van de firma P. Th. IJpma te Alkmaar. AUTO TE WAtER Hedenmiddag eirca 3 uur stond aan de Lindegracht een luxe-auto, waarvan de rem men waarschijnlijk niet waren vastgezet Door de helling van de straat begon de auto te loopen, met het gevolg dat hij weldra met den kop te water schoot. Toen even daarna de eigenaar van den wagen, de heer L. uit Oud. karspel, kwam opdagen, werden reddings- pogingen ondernomen. Een kraanwagen der firma Met werd gerequireerd, die pogingen zou doen het voertuig weer op het droge te brengen. Bij het afdrukken van dit nummer was men daarin nog niet geslaagd. EEN BESTEKKWESTIE. Blijkens een n«t* van inlichtingen op het adres van de heeren Joh. Broersma, aanne mers te Bergen, houdende verzoek de samen stelling van een commissie van advies te wil len bevorderen, dan wel dat adressanten als nog worden aangesproken voor de uitgaven, die de door hen aangenomen werken (het maken van de voorhaven van de sluis te Nijmegen) ten slotte méér morderden dan het bedrag, waarvoor hun die werken oorspron kelijk werden opgedragen, deelt de minister van waterstaat aan de Tweede Kamer mede, dat gebleken is: „dat na de rechterlijke beslis singen, in deze gevallen, geen aanleiding be staat noch om medewerking te verkenen aan de instelling van eene commissie van advies om over de onderwerpelijke geschillen te oor- deelen, noch om adressant alsnog aan te spreken voor het bedrag, dat de werken meer hebben gevorderd dan de oorspronkelijke aannemingssom. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,24 uur licht op- POLITIE-OPLEIDING Men verzoekt ons opname van het vol gende: Hier ter stede zal onder leiding van den heer J. van der Wel uit Haarlem een cursus worden opgericht voor jonge mannen die zich wenschen te bekwamen voor het Politie- diploma, uitgaande van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland. Bij het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen, slaagden vele cursisten, waarvan 3 met eer volle vermelding. CONCERT VOOR HET „WITTE KRUIS". Het bestuur van de Vereeniging hef „Witte Kruis" afd. Alkmaar deelt ons mede, dat op initiatief van het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap" dir. Corn. Jonker op Maandag 25 April 1932 des avonds acht uur in de Groote Kerk een concert gegeven zal worden met welwillende medewerking van mevr Cora de Lange— van Rijn alhier, den heer S. Swaap, 1ste Con certmeester van het Residentie-orkest te Den Haag, den heePW. H. Slinger te Alkmaar, alsmede het Schoorl's Gemengd Koor van den heer Corn. Jonker, ten bate harer vereeniging voor de meubileering van het kantoor in het nieuwe gebouw in de Gast huisstraat. Zij heeft het initiatief ten zeerste op prijs gesteld en deelde ons voorts mede, dat va-n vele zijden medewerking is toegezegd, o a. door verscheidene dames en heeren, die, na verkregen toestemming, reeds deze week de inteekenlijsten -zullen aanbieden aan de Alk- maarsche ingezetenen, en waarbij voor iedere inteekening van een bedrag van 50 cent een toegangsbewijs voor dit concert zal worden verstrekt. WATERSCHAPSBENOEMINGEN. Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot heemraad van het waterschap de Schenner de heer W. Groot Czn., te Oterleek en de heer P. N. Groot te Alkmaar. INTREKKING RIJBEWIJS. De minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan A, J. Martin, caféhouder te Alkmaar, voor twaalf maan den, ingegaan op 26 Maart. 949 van HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLAND'S NOORDER KWARTIER. Actie voor opheffing. Maandag is aan Ged. Staten van Noord- Holland een adres gericht, uitgaande van eenige veehouders en landeigenaars in het hoogheemraadschap Waterland, waarbij de wenschelijkheid wordt betoogd van spoedige opheffing van het hoogheemraadschap N.- Holland's Noorderkwartier, wegens: a. verzwaring van de bannelasten voor den boerenstand en verhooging van de dijk-, sluis- en maalgelden van het hoogheemraad schap Waterland; b. spoedige gereedkoming van den afsluit dijk tussehen de Friesche en de Noord'hol- landsche kust, waardoor de kosten van onder houd van den Waterlandschen zeedijk aan merkelijk geringer zullen worden; c. de veel te hooge uitgaven van de be- stuurshuishouding van het hoogheemraad schap Noordholland's Noorderkwartier. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Langestraat 85; uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN, Wetenschappelijke werken. A14 Abbing, A. M. Het drama Trianon. 910.8 B99 Byrd, R. E. Klein Amerika. 740 D83 Droest, W. Goethe als Zeichner. 110 G49 Goethe, (W. von.) Wereldbe schouwing en levenswijsheid. 370 G82 Oroei; serie leerboeken voor paedagogiek. 2 dln. 8 T 6 Helikon; tijdschrift voor moderne poëzie. 880 H75o Homerus. Odyssae. 2 dln. 916 H81 Horn, A. A., en Ethelreda Lewis. Trader Horn. 786 K46 Kleckzynski, J. Hoe moet men Chopin spelen? 2 dln. 675 K89s Kreukniet, W. Supplement op practisch boekhouden. 3 dln. 7 T 14 Kunst, De, der Nederlanden. Jrg. 1. 914 L77 Loosjes, A. Landelijk Nederla'nd in beeld. Dl. 6. Limburg in beeld. 830 L91 Ludwig, E. Goethe. 2 dln. 704 L91 Kunst und Schicksal. 730 L91 Michelangelo. 327 M'30 Morgan, Ph. Nicht warten-wir- ken. 941.1 N42 Noord-Brabant. 249 019 Okakura-Kakuzo. Het boek van de thee 880 P56g Plato. Gorgias- (en), Meno. 870 S57 Seneca. Brieven aan Lucilius. 590 T29 Thomé, O. W. Leerboek der dier kunde. Dl. 1 Met menschelijk lichaam 396 V20 Veen—Brons, A. C., (ps. Famke) De triomf van het huwelijk. 830W16.5 Wahl, H. Goethe in Bildnis 641 W29 Wat de tong streelt. 944 Z44 Zweig, S. Joseph Fouché. INGEKOMEN PERSONEN. G. J. Weekhout, N.H., leerl. klerk, Van Zevenhuizen naar Stuartstraat 26. J. K Sturing, geen, onderwijzeres, van Rotterdam naar Fontein Verschuirstraat 5. J. Bleeker, R.K., slagersknecht, van Enkhuizen naar Laat 142. T. de Geus, geen, dienstbode, van Koedijk naar Zeglis 47. G. J. Schol ten, R.K., mineraalwaterfabrikant, en echtg., van Edam naar Corfstraat 19. G. H. Borg, G.K., 1.1. kellner, van Amsterdam naar Snaarmanslaan 89. P. H. van Haren, E.L., ass. accountant, van Amsterdam naar Westerweg 85. E. W. den Olden, R.K, dienstbode, van Rotterdam naar Nassau- plein 11. G. J. Massieu, echtg. v. S. H. A. Esser, N.H., van Amsterdam naar Ken- nemerpark 20. M. G. Wokke, RK-, dienstbode, van Heiloo naar Kennemerstraal- weg 189. C. M. de Ruijter, R.K., dienst bode, van Heiloo naar Nieuwlandersinge! 40. D. Kamp, R.K-, z. b., en gezin, van Hoorn naar Koningsweg 29 B. E. Kalb- heim, echtg. Wilhelm Steinberg, buffetjuf frouw, vag Duitschland naar Nieuwesloot 85. E. Birkhahn, R.K., buffetjuffrouw, van Duitschland naar Nieuwesloqt 85. .1. J, M. KA? Ei» ALKMAAR M I ErNTS*# Kaptein, R K., leerl. klerk N.S., van Stavoren naar Stuartstraat 98. E. A. E. Taubmann, E.L., borduurster, van Duitschland naar Dijkgraafstraat 56 E. E. Blok, N.H., ass. huishouding, van Amsterdam naar Wilhel- minalaan 12. A. van Westerop, R.K., voerman, en gezin, van Amsterdam naar Mient 2. J. Gerling, NH., z. b., en gezin, van Poortvliet naar van der Woudestraat 81. Hedwig Koch, R.K., dienstbode, van Vel- sen naar Nassaulaan 41. H. Krone, echtg. v. H. Pilz, R.K., dienstbode, van Ber gen N.H., naar Westerweg 35. W. B. L. Stikvoort, R.K., en zuster, van Leiden naar Achterdam 8. M. Hemels, R.K., z. b van Schoorl naar Clarissenbuurt 15. M. Nap, wed. KI. Haringhuizen, N. H., en zuster, van Hejlco naar Kruislaan 6. Th. Boerema, N.H., z. b., en echtg., van Semaring naar Zeglis 52. D. J. M. Combée, leerl. klerk N.S., N.H., van Zaandam naar Wildeman straat 14. A. J. Kruk, N.H., dienstbode, van Koedijk naar Langestraat 64. KI. van Veen, Cbr. Ger., controleur boterfabriek, en gezin, van Helmond naar Hoeverkade. A. Blankestijn, G.K., wegwerker N.S., van Zaandam naar Hoogstraat 2a. Cl. Jonk, R.K., dienstbode, van Oudorp naar Fnidsen 107. VERTROKKEN PERSONEN. G. Burkunk, G.D., monteur, van K. van Veerstraat 36, en echtg.. geen, van Ricardo- straat 6, naar Den Helder. J. j. Rijnders, N.K., verzekeringsagent, en echtg., geen. en kinderen, van .Dahliastraat 19 naar Amster dam. J. Dijkman, N.H., kantoorbediende, van Varnebroek 49 naar Amsterdam. j. A- Ravestijn, N.H., arbeider N. van Spoor straat 61a naar Warmenhuizen. J. Groene- woud, N.H., leerling machinist N. S., van Grensstraat 4 naar Amsterdam. H. A. M. A. A. S. Maas, R.K., z.b., van Spoorstraat 56 naar Kerkrade. J. Morauw, N.H., arbeider N. S., gehuwd met G. Nederveen, van Eike lenbergstraat 19 en Tulpstraat 3 naar Zwaag, Zwaagdijk. G. Timmer, R K., logement houder en echtg., E.L., en dochter, van SL Annastraat 23 naar Heiloo. A. de Raadt,-: N.H., z.b., en echtgvan Houttil 5 inw. naar. Doorn. B. G. Stoop. R.K., dienstbode, van Dijk 16 naar Heerhugowaard. G. Zander, N.H., hulp in de huishouding, van Kanaaldijk 2a naar Wageningen. M. W. Westerink, N.H., dienstbode, vat/ Wilhelminalaan 4 n. Elburg. J. E. Rol, N.H., assuradeur en makelaar, van Vierstaten 2 naar Haarlem. J. H. H. Karabeel, geen banketbakker, van Kinheirnstraat 45 naar Bergen N.-H. J. M. Lachenat, N.H., dienstbode, van Metius- gracht 5 naar Epe (Gld.) J F. van Driel, G.K., pensionhouder, en echtg., van Metius- gracht 5 naar Epe (Gld.) H. Kaal, wed. van O. Wiesner, en dochter, N.H., van Eike lenbergstraat 17 naar Duitschland. J. Zwarteveen, N.H., arts. en echtg.. van Laat 169 (Voordam 5) naar Heerhugowaard. R. Flechtmann, E.L., dienstbode, van Kenne- merstraatweg 23 naar Bergen N.-H. P. IJ. Hop, geen, kapper, van Heul 3c naar Haar lem. J. F. Köhiie, geen, machinist, van Doelenstraat 24 naar Beemster» G. Berg- mans, R.K., z.b., van Mient 11 naar Bever wijk. A. van der Weijde, R.K., huishoudt ster. van Ropjeskuil 50 naar Heerhugowaarxi. J. G. Bartels, R.K., handelsreiziger, van Roemer Visscherstraat 22 naar Purmerend. F. J. Wildenburg, R.K., onderwijzer, van St. Josephstraat 7 naar Aalsmeer. D. Bleeker, R.K., dienstbode, van Stationsweg 106 naar Grootebroek. M. G. Bruijnsteen, D.G., onderwijzeres b. 1. o., van Prins Hendrik straat 48 naar Dieren. S. van der Meulem, R.K., winkelbediende, van Oudegracht 104a naar Den Helder. H. P. Cloeck, N.H., z.b., van Emmastraat 77 naar Amsterdam. GETROUWD: Taco Rudolf Mulder en Anna Happée. GEBOREN: Pieternella d. v. Pièter Blom en Anna van den Berg. Cornelis Johannes z. v. Johannes Plas en Hendrika Sporre. Levenloos'aange- geven kind van Dirk Koning en Maria Wal- Taart. OVERLEDEN: Dirk Dilling 3 maanden. 1892. 1932. 15 April 40-jarig Dienstjubileum van den Heer bij de firma P TH. YPMAs Plano- en Orgelhandel. Receptie Vrijdag 15 April van 1 tot 2^ uur Gezellenhuis Ver- dronkenoord No. 12. De Heer en Mevrouw VAN GELDER—FRET geven kennis van de geboorte van hun zoon Bergen (N.H.), 12 April 1932. Zeer getroffen door de groote belangstelling en deelneming die we hebben ondervonden bij het zoo smartelijk verlies van onze lieve dochter brengen we onzen welgemeen- den dank Inzonderheid aan Dokter Destrée en Zuster Nop pen voor de liefderijke behande ling tijdens hare ziekte. Uit aller naam, P DOVES. St. Pancras,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5