i ASPIRIN WAT KIKKER KAREL EN 1 TUIMELTJE BELEEFDEN Maar onvergeeflijk is de vergissing en hef on- j versland, warneer U „Ersatz"- producten en namaak inplaats van hef eenige, nie; j te vervangen, echte Aspirin aanneemt. Zij het om eenige centen te willen besparen, zij het door een opdringende, veelbelo- vonde reclame verleidt, steeds echter be gaat U de dwaasheid, te licht Uw gezond- heid op het spel te zetten. eenig op de wereld KOEDIJK. lijksch toezicht bij ons. Bij flink werken kan 27 cent per uur worden verdiend en ook meer. 2 weken hebben wij 27 cent per uur uitgekeerd maar volgens de Ned. Heide maatschappij moet op last van den minister in accoordloon worGen gewerkt zooa's nu gebeurt. De werkverschaffing heeft gekost vanaf 2 Nov. '31 tot 27 Febr '32 2107.86, met rijkssteun vanaf 14 Maart tot 9 Apri! 1932 577.15, totaal 268^01 Aan steun werd uitbetaald 170.02. De subsidie die van het rijk wordt ontvangen is nog niet bekend, hoewel al een verzoek is gedaan. Op het oogenblik zijn wij er aan toe dat deze zaak bij suppl. begrooting dient geregeld te worden. Hoe dient deze uitgaaf gedekt te worden? Door de winst van het G. E. B 1931 te storten in de gemeentekas voor dek king 1931 en over 1932 hetzelfde? Wij zul len er niet komen als wij het werk door laten gaan. 16 April a.s. loopt de verlenging ten einde, maar verlenging kan worden aange vraagd voor 1 maand. De post werkverschaf fing te verhoogen met 3000, steun met 300 te dekken uit de winst G. E. B„ de steun in natura te verhoogen met 200 en 200 aan het pl. crisiscomité te dekken als voren. Besloten werd de werkverschaffing met 15 Mei a.s. stop te zetten. De huurder van het land zal ook langer werken na dien tiid niet toelaten. Mei alg. stemmen werd aldus besloten en eveneens vaststelling suppv begrooting zooals 'n concept voorgelezen. Ingekomen een schrijven van den heer Mul waarin hij ontslag vraagt als lid van den raad, lid van de schattingscommiss-e en lid van de commissie tot wering van schoolver zuim Kogerpolder. Met dank voor de pret tige vergaderingen met den raad. De voorzitter: Ik denk wel namens den raad te spreken als ik den heer Mul dank breng voor hetgeen hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Ingekomen was een schrijven van den neer Schermerhorn dat hij wegens vertrek uit de gemeente met ingang van 1 Mei a.s. ontslag neemt als lid van den raad. De voorzitter: Den heer Schermerhorn breng ik dank namens de wethouders en den raad voor den tijd dat hij de belangen van de gemeente heeft voorgestaan, voor de wijze waarop wij hebben vergaderd en waarop mij de leiding als voorzitter gemakkelijk is ge maakt. Ik hoop dat het U met Uw gezin in uw nieuwe woonplaats goed moge gaan en dat U moge vinden wat ge U er van voorge steld hebt. Rondvraag. De heer Groot: In de werk verschaffing wordt 27 ct. per uur verdiend. Bij particulieren wordt dit loon niet uitbe taald. Een andere regeling is dan ook ge- wenscht. De heer van 't Hof: Daar kunnen wij in den natijd wel eens over spreken. De heer Schouten: Ik ga daar direct niet mee accoord. De menschen werken acht uur dus verdienen per week 12 a 13. Als men neemt woninghuur 2.50 per week, kosten waterleiding, verschillende verzekeringen, dan is dat loon niet te hoog. Ik keur uw idee niet af. Bij bouwers en bollenkweekers is het loon altijd hooger dan bij de veehouders. De heer van 't Hof i 5 per week gaat er direct af. De heer Gróót: Er moet een prik kel zijn om bij anderen werk te zoeken. De voorzitter: h^et grondloon blijft buiten beschouwing. De, minister herziet het grond loon op zijn tijdren blijft daar 3 cent beneden. Deze zaak regelt zich na de rustperiode bij de werkverschaffing. De heer Schermerhorn: Mijnheer de voor zitter. Ik dank U' voor de woorden tot mij gesproken en hoop dat U, de wethouders en de leden van den raad in lengte van dagen in het belang van Akersloot mogen samenwerken en dat er voor de gemeente Akersloot spoedig betere dagen mogen aan breken. Hierna sluiting I Vertrouw daarom alleen de reeds meer dan 30 jaar j beproefde en over de geheele wereld j verbreide Aspirin-Tabletten. Let op den oranje band. Prij» 7S ct». Tot Jan. wordt de prijs voor de electrische stroom voor licht 35 cent per K.W.U. en voor kracht 12 cent. De minister zette het mes op de keel van de gemeente. De afd. N. H. van de Ver. van Ned. Gemeenten zal worden ver zocht tegen de geste van de regeering te protesteeren. De raad vergaderde Dinsdagmiddag ten 2 ure voltallig. Devoorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord het 12V4-jarig jubileum van de heeren Mulder en Hart en sprak de hoop uit dat de prettige samenwerking met hen be stendigd blijft. In deze moeilijke tijdsomstan digheden is niet alleen het wethouderschap, maar ook het raadslidmaatschap geen sinecu re meer. Hij feliciteerde de heeren met hun jubi leum. De heer Mulder bracht hiervoor namens de fractie dank en zeide, dat de ondervonden sympathie van de raadsleden hem en den heer Hart goed hadden gedaan. Mededeelingen Dat op 2 Maart 1.1. heeft plaats jjehad de opneming van kas en boeken van den gem.- ontvanger. In kas moest zijn en was 1767.89; dat van Ged. Staten goedgekeurd zijn te- rugontvangen het besluit tot credietverlee- ning aan tuinbouwers en het besluit tot ver huring van een perceel bouwland aan N. Brammer dat van den Bond van landpachters is in gekomen een dankbetuiging voor de verleen de reductie op de landnuur over 1931; van den minister van arbeid, handel en nij verheid goedkeuring toeslagregeling op de uitkeering uit de werkloozenkassen van den minister van binnenlandsche za ken en landbouw geldigverklaring steunrege ling voor werklooze landarbeiders; van de Centrale Commissie van advies in zake credietverleening ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland mededee- ling inzake het voorloopig beschikbaar te stellen bedrag. Het bedrag is groot 39.800. 17015.40 meet de gemeente hieraan toevoegen. B. en W. komen hierop terug in verband met de ondervonden moeilijkheden om een geldlee- ning te sluiten. Verschillende ingekomen verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde was hierop een voorstel van B. en W. om een kasgeldleening van 10.000 aan te gaan en het besluit om een leening van 5000 aan te gaan tegen 6 pCt. in te trekken, aangezien Ged. Staten het rentetype te hoog oordeelde en dit besluit geen zin meer heeft. In de begrooting zit een kasgeldleening van 10.000, welke gelden reeds opgenomen Z1JDe gedrukte omstandigheden maken het gewenscht de nieuwe kasgeldleening aan te gaan. Voorts zal nog 17000 geleend moeten worden met het oog op de aan tuinders te verkenen credieten. Conform het voorstel werd besloten. Besloten werd de suppletoire begrooting te wijzigen en in te trekken het besluit tot aan gaan van een geldleening van 9500 ten las te van de woningbouwvereeniging, omdat de minister daartegen bezwaren heeft. B. en W. stellen voor om de woningbouw vereeniging tegemoet te komen, door het ter- ren voor 5000 over te nemen. Het terrein wordt reeds gebruikt voor doel einden waarvoor het gedacht wordt. De heer C r a m e r vroeg of het entree van de voetbalwedstrijden voor de gemeente komt. De voorzitter: Als het eigendom is van de gemeente komt de huur van de verec- nigingen aan de gemeente ten goede. De heer Hart vertrouwde er op, dat het terrein in gemeentebezit nog meer door de gemeentenaren voor festiviteiten gebruikt zal worden. De heer Smit vond het niet duidelijk, dat de gemeente 5000 betaalt, terwijl de wo ningbouwvereeniging nog 9500 aan de ge meente schuldig is. De voorzitter zegt, dat de schuld vau de vereeniging 5000 kleiner wordt. De ge meente zal voor dit bedrag dezelfde annuiteit betalen aan het rijk. Het voorstel werd hierop z.h.st, aangeno men. In verband met de herbenoeming van den burgemeester, feliciteerde de heer Mulder de burgemeester namens den raad daarmede. Veel is er reeds in de eerste 6 jaren van zijn ambtsvervulling gebeurd en over de samen werking kan de raad tevreden zijn. De burge meester heeft zijn taak om boven alle partijen te staan schitterend ingelost en spr. uitte de wensch, dat dit ook in de toekomst het geval zal zijn. De voorzitter kon zich bijna niet in denken, dat al weer zes jaren voorbij zijn sinds zijn benoeming. Met den raad heeft hij steeds prettig samengewerkt. De burgerij kan er van overtuigd blijven, dat hij steeds het belang van de gemeente voorop heeft ge zet en zal voorop zetten. Van den heer P. Zut was het verzoek in gekomen om hem, in verband met de nood der tijden, vergoeding te geven voor het ver voer van zijn schoolgaande kindereu naar Alkmaar. Eerder werd dit verzoek afgewezen omdat zijn kind eerst in Koedijk op school was ge gaan. Thans gaan er twee kinderen op de school en B. en W. stellen thans voor hem de helft van de kosten zijnde 3 maand en per kind te vergoeden. De heer Hart vroeg of de heer Zut geen recht heeft op de volle vergoeding. De voorzitter: De wet spreekt slechts van een tegemoetkoming en daarom besloot Enkhuizen 1 cent per kind en per maand t? vergoeden, omdat men daar van oordeel was, dat er in de gemeente voldoende gele genheid was het gewenschte onderwijs te volgen. De heer Hart oordeelde, dat dit in Koe dijk niet het geval is. De menschen hebben het noodig en spr. is er daarom voor om het geheele bedrag te vergoeden. Wordt dit voor stel niet aangenomen, dan wenscht spr. aan het voorstel van B. en W. terugwerkende kracht te verkenen vanaf 1 Jan. 1932. Weth. W. Visser is er tegen, omdat de kinderen ook per tram kunnen reizen, wat minder kost. De voorzitter betwijfelde dat de tram gcedkooper zou zijn, omdat het overzetten er bij komt. Weth. J. V i s s e r wees er op, dat in meer dere gevallen ook de helft vergoed wordt en ook in die gevallen betreft het ouders die het noodig hebben. De voorzitter handhaafde het voorste! van B. en W., doch met terugwerkende kracht van 1 Jan. 193 Weth. W. V i.er was dn ar tegen. Wan neer de heer Zut zijn kool n et geheel had vastgehouden, zou ook hij toi Maart hebben kunnen betalen.. Het voorstel-Hart om vanaf 1 Maart 6 per maand te vergoeden, werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen de wethouders en de heeren Cramcr en Smit. Het voorstel om de halve vergoeding van 3 niet vanaf Maart doch vanaf 1 Jan. te doen ingaan, had een gelijk resultaat, waar op het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen werd aangenomen. Van de R.K. en Moderne Arbeidersbond was een verzoek ingekomen te willen bevor deren, dat de ongeorganiseerden zich orga- niseeren. B. en W. stelden voor aan het verzoek te voldoen. Reeds in comité had spr. er destijds verschillende motieven voor aangevoerd. Weth. W. Visser wees er op, dat straks een arbeider 15 verdient. Hiervan moet hij verschillende fondsen betalen en daarvan kan hij zeker geen 0.75 voor een organisatie be talen* r.k om per De heer Groen geloofde, dat de arbei ders beter dokters- en ziektefondsen op zij kunnen gaan zetten en liever in een organi satie met verzekering tegen werkloosheid kun nen blijven. De heer Hart onderschreef dit betoog. Een eerste plicht blijft voor den arbeider he te blijven van een organisatie met werkloo- zen-verzekering. Het B.A. kan straks even min als de gemeente betalen. De heer Mulder vond het een vreemd verschijnsel dat de een het wel en de ander het niet kon betalen. Er zijn elementen die weigeren en tegenover dezulke wenschte spr. een stok achter de deur te plaatsen. De voorzitter wees er nog op, dat er vercenigingen zijn die alleen voor werkloos heid verzekeren. Men kan zich daarbij aan sluiten en betaalt dan minder, als bij de vak bonden. waar men lid van moet zijn, om bij de werkloozenkas aangesloten te zijn. Weth. J. Visser oordeelde, dat als het d" kant opging, die de heer Groen aangaf, het hard gaat. Ook het lidmaatschap van de plaatselijke sociale vereenigingen is ook een gemeentebelang. Weth. W. V i s s e r oordeelde, dat men niet moest vergeten, dat de gemeente en het rijk voor de georganiseerden ook groote offers brengt. Spr. wilde wel opwekken tot organi- seeren, doch geen dwang. Besloten werd een schrijven van den raad te doen Uitgaan aan ongeorganiseerden, waarin ze worden opgewekt zich aan te slui ten. Voor kennisgeving werd het bekende adres van Bloemendaal aangenomen inzake onma tige scholenbouw. B. en W. stelden voor om afwijzend te be schikken op een verzoek van de afd. St. Pan- cras van het Witte Kruis om een bijdrage van 2 per dag te verleenen voor verpleging van een t.b.c.-patiënt in een sanatorium. De heer Hart vroeg inlichtingen. Weth. W. Visser zeide, dat B. en W. af wijzend voorstellen, omdat de gemeente geen geld heeft. De heer Hart en Mulder verzochten een bespreking in comité. De t.b.c.-bestrijding ging hen zeer aan het hart en zoo mogelijk wilden zij hulp verleenen. Na een zitting in comité werd het voorstel van B. en W. zonder stemming aangeno men, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat er een nader overleg zal plaats hebben. Besloten werd adhaesie te betuigen met het adres van Oostellingerwerf aan het Rijk om spoed te betrachten in het uitbetalen van de tuinderscredieten. Weth. W. Visser betoogde, dat het meer dan erg was, dat de regeering zoo nalatig blijft in het nakomen van gedane toezeggin gen. Deze meening werd ook door den heer Groen onderschreven, die van meening was, dat men verzoeken aan deze regeering wel achterwege kan laten. De heer Hart wenschte aan de adhaesie betuiging een uiting van misnoegen toe te voegen. Z.i. moesten de gemeentebesturen in drommen naar Den Haag. Met weth. W. Vis ser was hij het eens, dat de massa die van de tuinders leeft, zit te hunkeren naar hulp. De heer Mulder maakte bij het verslag van Gezinsverpleging de opmerking, dat er een groot verschil was in de salarieering van de zusters te St. Pancras en die van Schoorl en Koedijk, terwijl de werkzaamheden van de laatste grooter waren. Devoorzitterzal deze opmerking over brengen. Wijziging eleclriciteitstarief. B. en W. stelde voor in verband met hec aangaan van een leening voor rentelooze voorschotten, als tijdelijke maatregel het elec- triciteitstarief te wijzigen. Voorgesteld werd aen prijs voor het licht op 35 cent per K.W.U. en voor kracht op 12 cent te brengen. De heer Hart oordeelde, dat B. en W. niet anders kunnen doen, doch een woord van protest tegen het Rijk, die, dit in verband met de leening eischt, was z.i. wel op zijn plaats, van de afd. N.H. van de Ver. van Ned. Ge meenten bijeen te roepen om plannen te beramen, opdat desnoods door de platte landsgemeenten door het rijk zal worden op getreden. De heer Groen was tegen het voorstel wanneer niet vast stond, dat bij aanneming het geld er was voor de 30 pCt. van de cri- dieten. die de gemeente moet verschatten. De heer Hart: Als wij het niet doen be staat de zekerheid, dat er niets van terech. komt. t, Weth. W. V i s se r: De regeering heeft ons het bedrag renteloos toegezegd, maar ge- eischt, dat het in 5 jaar moet worden afge- lost, waardoor het licht met 50 pCt. verhoogd moet worden. Ze zuigen ons uit tot er geen geld is om brood te koopen Wij hebben hier 183 tuinbouwers. Deze ontvingen 175000; waarvan ze aan verze kerde arbeiders betaalden 103.100 en J 15.000 aan kunstmest. Voor hen bleef 25.000 en daarvan moest grondlasten, polderlasten enz. betaald wor den. Toen de inillioenen aan de Hol. Loyd ver schaft werden, stelde de regeering dergelijke voorwaarden niet. als thans eerlijke Neder landers wordt opgelegd. Spr. wilde een verzoek richten tot de ko ningin. De heer Hart bleef op georganiseerd op treden door de plattelandsgemeenten aan dringen. Wat thans meet gebeuren is een ramp voor het bedrijf. De voorzitter deed het eveneens leed. dat een dergelijk voorstel gedaan moest wor den. De noodzaak noopt er toe. Spr. zag geen andere uiting. Met het voorstel-Hart om een vergadering van de afd. N.-H. van de Vereeniging van Ned. Gemeenten aan te vragen ging spr. ac coord. Een gecentraliseerd verzet is noodig, desnoods van de plattelandsgemeenten waar de tuinbouw wordt beoefend. Besloten werd dit verzoek tot de afd. te richten. Het voorstel van B. en W. tot verhooging van het electriciteitstarief werd hierop z.h.s. aangenomen. De voorzitter xerdedigde hierop een voorstel van B. en W. om aan den volontair ter secretarie een gratiicatie van 100 toe te kennen. Hij deed uitkomen, dat de crisis omstandigheden veel werk van de secretarie vorderen. Het bedrag is noodig om het zon der ambtenaren te kunnen redden en de Jon ge man in de gelegenheid te stellen zich te bekwamen, opdat hij in het leven kan sla gen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Hierop werd formeel ontslag verleend aan de vroegere leerkrachten bij het vervolg onderwijs, die de gemeente hebben verlaten. Van de r.-k. Vereeniging voor Kinderuit zending was verzoek ingekomen subsidie te verleenen voor het uitzenden van twee kinde ren, die hoog noodig uitgezonden moeten worden. Aangezien geen bepaald bedrag werd ge vraagd oordeelde de voorzitter het moeilijk oen beslissing te nemen. Weth. W. Visser stelde voor 25 te geven. De voorzitter stelde voor een subsidie van 0.25 per kind per dag te geven tot een maximum van 30, zooals aan de ver eeniging aan den Kanaaldijk was toege kend. Aldus werd besloten. De leening voor de 30 van de tuinderscredieten. B. en W. waren er niet in geslaagd om hiervoor bij de banken 17000 te leenen. Ten slotte hebben zij zich tot den minister van financiën gewend, die, na een uitvoerige correspondentie, vandaag een afschrift van een ontwerp overeenkomst aan Ged. Staten gezonden, heeft doen toekomen. De minister wenscht 10000 te leenen a 5 onder voorwaarde, dat als de ge meente de aflossing niét nakomt, het Rijk de uitkeering uit de gemeentefondsbelasting kan inhouden. Spr. betreurde het, dat maar 10.000 ge geven wordt. De minister is van meening, dat de gemeente de ontbrekende 7000 moet zien te krijgen bij banken tegenover promissen bij de Ned. Bank, doch daarvoor is noodig, dat men iets achter zich heeft. Spr. wil nu probeeren om naar verhouding van de 10.000 van de 39000 die het rijk voor de credieten beschikbaar heeft een deeï te krijgen en afgescheiden daarvan wil spr- een dringend telegram aan den minister zenden om het bedrag van 10.000 te ver hoogen tot 17000. Het besluit om de 10.000 te leenen wil spr. evengoed ne men, evenals een besluit om 7000 bij een bank te leenen, om op alle mogelijke wijze klaar te komen. Besloten werd aan den minister van finan ciën telegrafisch te verzoeken het bedrag van 10000 te verhoogen tot 17000 aan gezien met het oog op het voortzetten van de bedrijven, langer wachten niet mogelijk is. Besloten werd de geldleening van 10000 bij het Rijk aan te gaan en een kasgeldlee ning van 17000 aan te gaan. Wanneer het Rijk 17000 leent, wordt de kasgeldleening er één van 10.000. De voorzitter zou alles in het werk stellen om te slagen. Hierna sluiting. £and= en Jxiw&üuul Aan de veiling Kennemerland verscheen heden reeds de eerste rabarber getrokken uit de natuur. TUINBOUWCURSUS TE CASTRICUM. De eindles van den tweejarigen cursus tuinbouw, welke gegeven is onder leiding van den heer v. Westen en met den heer Muijen uit Heemskerk, werd Vrijdag in te genwoordigheid van de pl. afd. L. T. B. en den geestel adviseur Kapelaan de Boer, ge geven. De rijkstuinbouwconsulent Ir. Haze- loop was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Na opening ving deze eindles aan met verschillende vragen van de zijde van de leeraren, die door de cursisten als regel zeer juist werden beantwoord. Hierop volgde de uitreiking van de diploma's aan vijf van de 12 cursisten werd dit diploma uitgereikt onder toevoeging dat het onder wijs met zeer veel vrucht is gevolgd. De heer Spaansen, als voorzitter van den L. T. B. hierna het woord verkrijgende, feliciteerde de cursisten met het behaalde succes en bracht mede een woord van dank aan de leeraren voor hun werk. Met een woord van dank van de zijde van den leider van den cursus werd de les als geëindigd beschouwd. KENNEMERLAND. In Ge vorige week liep de prijs van het grootste deel der vroege groente omhoog en er was een vlugge handel. Spinazie, die in groote kwantums werd aangevoerd, werd voor alleszins bevredigende prijzen afgeno men en trots den grooten aanvoer liepen de prijzen op. Rabarber welke teelt hier van beteekenis is mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Wel schommelden de prijzen, doch de doorsneeprijs voor le soort was hoog2e soort gold te weinig. We noteerden voor le soort 20—28 en 2e soort 6 10 per 100 bos. Vrij plotseling bestond er groote vraag naar mooie radijs en de prijs liep steeds op. De prijzen waren 4.50— 7.50 per 100 bos. Raapstelen, welke in kleine partijtjes werden aangevoerd, waren enorm duur. De prijzen oewogen zich tus- schen de 3— f 5.50 per 100 bos. Sla, welke andere jaren in prima kwaliteit wordt aangevoerd en om dezen tijd van 't jaar in beduidende kwantums, wil nu niet. Kwaliteit en kwantiteit houden gelijken tred. Gevolg was een matige belangstelling en lagere prijzen, van 24.50 per 100 stuks. Voor d-.n eersten keer kwam eenige aanvoer van bloemkool, welke niet schitterend mooi was. Niettemin was 'het nieuwe product duur, gezien de kwaliteit zelfs heel duur. De prijzen bewogen zich tusschen de 15 28 per 100 stuks. Andijvie werd in gewone kwaliteit aange voerd en gold vrij goed. De prijzen waren ongeveer f 4.506 per 100 stuks. De aanvoer van witlof was nog van be- teekenis en de kwaliteit was, voor zoover le soort, heel goed. De prijzen voor le soort waren hoog voor dezen tijd, n.1. 16f 24; 2e soort 6 10.50 per 100 K G. De aanvoer van oude groente loopt af, era behalve uien is de handel flauw; de prijzen zijn aan den lagen kant; 2e soort is zoo goed als waardeloos. Wanneer we dan ook prijzen noemen, dan is dat voor le soort. Boerekool, roode en gele kool golden ongeveer 1.50— 2.50 per 100 stuks. Spruiten in hoofd zaak uitschot of napluk 8f 13 per 100 K G., bieten, rapen en winterwortelen 1.50 tot 3 per 100 K.G. Uien waren duur, terwijl de kwaliteit er niet op vooruit gaat. Niette min was de prijs nog 3.50—13 per 100 K G. De aardappelenhande] was matig, doch 't zijn niet de beste welke over de veilingen gaan. Daarom weten we niet of een prijs van 3.505.50 per 100 K.G. duur of minder ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Na een week van gedrukten handel met matige prijzen kwam er midden in de vorige week plotseling verandering. Vrijdag j-L hooge prijzen en Maandag j.1. van redelijke tot hooge prijzen. Den oningewijde zal mis schien de enorme verhooging van spinazie zijn opgevallen, doch de werkelijkheid is iets anders, daar de kleine kist plaats maakte voor de groote kist, inhoud lé kilogram. Maar niettemin waè de prijs bevredigend en de kwaliteit liep niet zooveel uit eikander. De prijs der spinazie was 1f 1.40 per bak. Kropsla, die over het algemeen niet uit munt, was toch in trek, doordat men aan de vraag moet voldoen. De prijzen der sla waren gemiddeld 5—6.50 per 100 stuks. An dijvie, die in kleine partijen werd aange voerd. was niet goedkoop, de noteering f 5.506 50 per 100 stuks. Bloemkool, die de vorige week voor het eerst werd aange voerd, was niet duur. Voor de eerstelingen is 205. Wat hadden ze een massa hout bij elkaar gebracht. Tuimeltje ging op een laddertje staan en stapelde het hout hoe langer hoe hooger op. De ooievaar was gelukkig niet in het nest en kwam pas terug toen het al donker begon te worden. De kikkers en Tuimeltje hielden zich stil cn toen het nacht werd slopen ze naar den brandstapel. 206. Ze namen een brandende kaars en zetten die onder de houtstapel. Deze begon te rooken en in enkele minu ten stond alles in brand. De ooievaar lag nog altijd in zijn nest te slapen en toen hij wakker werd van de rook en weg wilde vliegen, raakten zijn vleugels in brand- Zoo gauw hij kon vloog hij naar een sloot en dook onder wa ter, maar toen hij er uit kwam, ontdekte hij tot zijn schrik, dat hij niet meer kon vliegen, maar dat was nog niet alles.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8