Vrachtwagens flsitaihasseii I KAASUITVOER NAAR DUITSCHLAND. mi n.v. h. englebert's automobielhandel ONGEREGELDHEDEN TE DELFT. Commissaris van politie aan gevallen. ONBEWAAKTE OVERWEG. Twee kinderen door den sneltrein gegrepen. een prijs van 15— f 20 voor le soort niet hoog. Rabarber was in trek en duur. De bos>- sen, die niet zoo zwaar zijn als elders in Ken- neinerland. golden voor le soort 12—f 17 en voor 2e soort f 610 per 100 bos. Radijs, mooie kwaliteit, was duur, de no teering 3.oO7.50 pe*- 100 bos. De volle grondsproducten raker, uitgeput en de prijzen zijn aan den lagen kant. Kool we kunnen alles wel over één kam scheren gold f 2.50 tot f 4 per 100 stuks, voor zoover le soort. Spruiten golden ongeveer 8.50— f 12 per 100 K G. en uien vrij goede kwaliteit 9.50 per 10C K.ö. Witlof mooie kwaliteit gold ongeveer f 10—18 per 100 KG-, 2e soort gold zoo goed als niets. De mooie doosjes aardbeien waren duur, de prijs 0.75—1. 2e soort goki f 0.35 —f 0.60. duur te noemen is. D>e aanvoer van vroege aardbeien per stuk is afgeloopen Hij wordt van die beteekenis dat de „eerste" vrucht in doosjes wera aan gevoerd. Er is dit jaar zeer groot verschil in kwaliteit, wat in den prijs tot uiting kwam. De noteering was 0.40— f 1.10 per doosje, :nhoud 15 a 25 stuks. WARMENHUIZEN. Overzicht „C.V.V." van 4 tot en met 9 April 1932. Roodc kool. Sporadisch komt het den laat- sten tijd voor, dat voor le kw. roode kool boven de 3 wordt betaald. Slechts op j.i. Vrijdag is 3,20 voor de mooiste soort roode kool betaald. Op de andere dagen werd voor de eerste kwaliteit roode kool betaald 0.60 tot 2.80 per 100 K G. De tweede kwaliteit roode kool werd verkocht voor 0.60 tot 2.10 per 100 K G. In de vorige week werd voor de tweede kwaliteit roode kool nog 2.50 per 100 K.G. betaald. De aanvoer bedroeg in deze week 366.700 K.G. tegen 236.425 K.G. in de vorige week. Gele kool. De prijzen van de gele kool vie len mee. Op het laatst van deze week bedroeg de hoogste noteering van de eerste kwaliteit gele kool 2.70 terwijl in de vorige week ten hoogste 2.50 werd betaald. De groote gele kool (eerste kwaliteit) werd op Dinsdag j.1. verkocht voor 0.60 per 100 K G. De twee de kwaliteit gele kool bracht op van 0.60 tot 1.70 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 83.075 K.G, tegen 44.325 K G. ir. de vorige week. Deensche witte kool. Met de vermeerde ring van den aanvoer zijn de prijzen aanmer kelijk gedaald. De vorige week is voor de eer ste kwaliteit Deensche witte kool 2.20 per 100 K.G. betaald, terwijl in het begin van deze week ten hoogste 1.70 per 100 K.G. werd betaald. Deze daling was blijkens nog niet oldoenc'e want op het einde van deze vei- lingweek kon men voor de mooiste Deensche witte kool hoogstens 1.30 bedingen. De laagste noteering hiervan bedroeg 0.70 per 100 K.G. De tweede kwaliteit Deensche wit te kool is in deze week verkocht voor 0.60 tot 1.10 per 100 KG. De aanvoer bedroeg 288 825 K.G. tegen 155.050 K.G. in, de vorige week. Bieten. 325 K.G. bieten zijn verkocht voor 1.20 tot 2 per 100 K.G. Gele uien en Drielingen. De handel in uien is momenteel van weinig beteekenis. Met den dag daalde de prijzen. Op j.1. Dinsdag werd nog gewone uien verkocht voor 10.30 per 100 K.G. en op den laatsten dag van de ze veilingweek slechts van 8.50 tot 8.60 per 100 K.G. De grove uien is verkocht voor 8.70 tot 8.50 en de dielingen van 8.60 tot 6.20 per 100 K.G. De totale aanvoer bedroeg in deze week 5650 K.G. tegen 3100 K.G. in de vorige week BESTRIJDING VAN EMELTEN. Daar van verschillende plaatsen weder om de aanwezigheid van emelten in gras land wordt gemeld, vestigt de Plantenziek- tenkundige Dienst de aandacht op de bestrij ding van deze vaak zoo schadelijke larven. Emelten, ook wel eemt of grauwe worm genoemd, kunnen met succes bestreden wor den, door het uitstrooien van een mengsei van Parijsch-groen met tarwezemelen. Per H.A. worden gebruikt 25 Kg. zemelen en 1 Kg. Parijsch-groen. De droge zemelen wor den zeer zorgvuldig met het Parijsch-groen gemengd en eerst daarna wordt dit mengsel al kneedend zoodanig bevochtigd, dat de massa fijn kruimelig wordt, zoodat ze ge makkelijk breedwerpig over het te behande len perceel kan worden uitgestrooid. Ge woonlijk is 0.6 liter water per Kg. zemelen noodig, maar deze hoeveelheid kan varieeren. Het mengen en bevochtigen kan geschieden in kuipen. Om morsen te voorkomen moeten de kuipen niet al te vol gemaakt worden. Een goede menging kan ook verkregen worden in de trommels die gebruikt worden voor de ont smetting van granen. Ook hierin moet eerst drooggemengd worden en daarna wordt wa ter toegevoegd. Nakneeden van de massa is noodig, daar ze in de machine gaat klonte ren. De werkzaamheid van het middel hangt ten nauwste samen met het tijdstip, waarop het wordt uitgestrooid. Noodig is, dat de emelten boven den grond komen en dit doen ze alleen, wanneer de temperatuur niet te laag en de grond ook niet al te droog is. Men wacht dus met het uitstrooien tot een „zachten" dag. Desnoods kan men eerst een klein stukje van een perceel behandelen. Ziet men hiervan resultaat, dan kan den volgenden dag, wanneer het weer gunstig is gebleven, de rest worden bestrooid. Het uit strooien geschiedt in den middag, de emel ten komen n.1. des nachts alleen boven den grond. Om na te gaan, of emelten aanwezig zijn, kan men hier en daar enkele zoden onder zoeken op de aanwezigheid van emelten. Ge makkelijker gaat dit door op verschillende kleine plekjes op den akker e: kleine hoe veelheid benzine op den grond ie gieten. De emelten komen dan binnen zeer korten tijd naar boven. Parijsch-groen is een zeer sterk maaggif. Het is dus noodig, dat voorzorgs maatregelen worden genomen otn inade ming van het poeder te voorkomen. Dit kan geschieden door bij het afwegen van Pa rijsch-groen en het mengen, een doek voor den mond te binden en kleine wattenpropjes in den neus te doen. Wanneer de massa vochtig is, kunnen doek en watjes verwijderd worden. De menger moet geen open wonden hebben. Na de behandeling worden de han den goed gereinigd. Er moet voor gezorgd worden, dat geen vee van het klaargemaak te mengsel eet. Is bij het klaar maken eenig materiaal gemorst, dan moet dit zorgvuldig worden opgeruimd. Zekerheidshalve houde men het vee pl.m. 3 weken uit de behandelde weilanden, bij regenachtig weer zijn 2 weken voldoende. Op bouwland mag het mengsel niet worden ingeëgd. Steeds ga men na, of het middel succes heeft opgeleverd en ook of er nog veel levende emelten in den grond zijn achtergebleven. Zoo dit het geval is, dan herhale men de behandeling op een gunsti ger tijdstip. Zij die bezwaar hebben tegen het gebruik van het giftige Parijsch-groen kunnen gebruik maken van het veel minder giftige kiezel-fluoornatrium, in dezelfde of in iets grootere hoeveelheid, maar de uitwer king daarvan is lang niet zoo snel en dus ook niet zoo zeker. Nadere inlichtingen zijn gratis te bekomen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de daarbij werkzame ambte naren. En de deviezenregellng. De Bond van Kaasproducten te Gouda heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw' een adres gericht, waarin hij er op wijst, dat het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken aan het lid van de Tweede Kamer dr. Lovink op diens vragen inzake het verschaffen van de viezen in Duitschland tot misverstand en verkeerde uitlegging aanleiding kan en zal geven. Adressant ontkent dat de Duitsche koop kracht en de hoogere prijs der Nederland- sche kaas de werkelijke redenen zijn voor de groote vermindering van onzen export, maar dat de beperking der toebedeelde „Gesehmi- gungen" en de moeilijkheden deze te verkrij gen stelselmatig leidt tot vermindering onzer export naar die markt. Verzocht wordt zoo mogelijk aan de steun maatregelen nog vooraf te laten gaan het handelend optreden tegenover Duitschland, opdat met deze bevriende natie een voor bei de partijen bevredigende regeling worde ge troffen. die recht doet aan de belangen aan beide zijden. DE VARKENSFOKKERIJ EN DE PLUIMVEEHOUDERIJ. Het Tweede Kamerlid van Rappard heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd: A. Kan de minister mededeelen, in verband met het antwoord, dat Z.Ex. d.d. 24 Maart 1532 aan dé Geldersch-Overijsselsche Maat schappij van Landbouw heef: gezonden be treffende hei door circa 14.000 boeren onder- teekende petitionnement en waarin onder meer bericht wordt, dat de vraag of en zoo ja, welke maatregelen ten behoeve van de var kensfokkerij kunnen en moeten genomen worden een punt van onderzoek uitmaakt, of spoedig die maatregelen kunnen worden tegemoet gezien? B. Deelt de minister de meening. nederge- legd in het op 31 Maart 1932 aan Z. Exc. door de besturen van verschillende land bouworganisaties in de gemeente Barneveld gezonden request. dat de pluimveehouderij met ondergang wordt bedreigd, indien niet dadelijk hulp wordt geboden? Zoo ja, is de minister dan bereid te bevor deren, Jat zoo spoedig mogelijk een kwan tum van ten minste 100,000,000 eieren met regeeringssteun in de koelhuizen wordt op geslagen? Jjinnmland DE INBRAKEN AAN DE ZAANSTREEK. Gister hebben rijks- en gemeentepolitie te Oostzaan in Haarlem den gearresteerden C. W. een streng verhoor afgenomen. Hoewel de aangehoudene in den beginne ontkende iets met de gepubliceerde inbraken in de Zaanstreek te maken te hebben, werd het hem tenslotte zoo moeilijk gemaakt, dat hij bekende een der medeplichtigen te zijn van de inbraak in de r.-k. kerk te Diemen, welke braak dus thans geheel is opgehelderd, ter wijl hij ook van de inbraak te Jisp een volle dige bekentenis aflegde. De andere diefstal len bleef hij ontkennen. INBREKER. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de woning van den landbou wer Stevens te Kekerdom bij Nijmegen. De inbreker verschafte zich toegang door het openschuiven van een raam. Een bedrag van 700, dat klaar was gelegd om Dinsdag op de markt te Wichen vee te koopen, werd ont vreemd. Het waren de spaarduitjes van den man, die tot nu toe als boerenarbeider werk zaam was, doch dezer dagen een kleine hoeve zou betrekken. Stevens en zijn huisgenooten hebben niets van den insluiper bemerkt. Men vermoedt, dat de inbraak gepleegd is door een persoon, die wist, dat Stevens het geld in huis had. TWEE NEDERLANDSCHE KOOPLIEDEN TE PARIJS OVERVALLEN. Goed afgeloopen. Een bandiet heeft gister te Parijs getracht twee Amsterdamsche kooplieden, de heeren L. Moscou en S. Vos. te overvallen en van hun geld te berooven. De aanvaller is door de politie gearresteerd. Nader wordt gemeldt, dat onlangs een zekere Fischer, iemand van Duitsche of Pool- sche nationaliteit, de kooplieden te Amster dam heeft bezocht en bij die gelegenheid een groote partij zijde heeft aangeboden. Dezer dagen neeft hij de heeren telegrafisch naar Parijs ontboden, aangezien de zijde voor ver zending gereed was. De kooplieden gaven ge volg aan de aanbieding en hebben zich Maandagmiddag naar Parijs begeven, waar Fischer, die voorgaf expediteur te zijn en als tusschenpersoon voor een zijdefabrikant op te treden, hen in hun hotel opzocht en mon sters van de partij zijde overhandigde. De zijde zou 300.000 francs moeten opbrengen, welk bedrag direct zou moeten worden be taald. Uit Amsterdam werden, omdat de hee ren niet genoeg geld bij zich hadden, de ont- 1'/i fc: 9 ton Importricei OEN HAAG. THERESIASTRAAT 145, TELEFOON 772085 AMSTERDAM: WETERINGSCHANS 130, TELEFOON 34359 MIDDELBURG: KORTE DELFT A83. TELEFOON 626 brekende 125.000 francs telegrafisch over gemaakt. Fisscher heeft de beide Amsterdammers meegelokt naar een garage, waar de goede ren opgeslagen zouden zijn. Hier heeft hij met een ploertendooder den heer Moscou een slag in het gezicht toegebracht, welke een kleine wonde boven het oog heeft veroor zaakt. De heer Vos, bemerkende wat gebeur de, zag kans den bandiet in den nek te grij pen en te overmeesteren, waarna de man aan de politie kon worden overgegeven. Fischer is in arrest gesteld. Wij vernemen nader, dal de beide Amster dammers medegelokt werden naar de Rue Michel Lecomte, welke in de joodsche buurt is gelegen. Michel Kostebaum zoo wordt in dit bericht de dader genoemd heeft Moscou hier met een gummistok een hevige slag op het hoofd toegebracht, terwijl de heer Vos eveneens klappen, doch minder ernstige, heeft opgeloopen. Op hun hulpgeroep schoten omwonenden en politieagenten toe. Koste baum is in arrest gesteld. (Aangezien voor de politie is komen vast te staan, dat de overval gepleegd is door Koste baum, zou hier uit blijken, dat de man zich ten opzichte van cie Amsterdammers van een valschen naam heeft bediend.) DE WET OP DE PACHTOVEREENKOMSTEN. Amendementen-Boon op het wels- voorstel-Ebels. Op het voorstel van wet van den heer Ebels houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende pachtovereenkomsten heeft de heer Boon eenige amendementen voorgesteld, waarvan één de strekking heeft om de crisispachtcommissie te doen bestaan uit den kantonrechter als voorzitter en uit twee leden, welke benoemd worden na over leg met de centrale landbouworganisaties uit niet tot de rechterlijke macht behoorende per sonen, die deskundig zijn ten aanzien van de verhoudingen op landbouwgebied, terwijl een ander amendement voorstelt te bepalen, dat de beslissing der commissie met redenen omkleed moet zijn en uitvoerbaar is bij voor raad. BIJDRAGE STUDIE KON. MILITAIRE ACADEMIE. Door cadetten, bestemd voor Ned. Indi'è. De „St. Crt." van Maandagavond deelt mee, dat in overweging is genomen, aanvan gende met het studiejaar 19321933, wijzi ging te brengen in art. 33 van het reglement voor de K. M. A*. in dier voege, dat de alge- heele vrijstelling van de betaling der jaarlijk- sche bijdrage ter gemoetkoming in de kos ten van de K. M. A. voor den cadet, bestemd voor den dienst in Nederlandsch-Inddë, zal worden ingetrokken. Als gevolg daarvan zal, nadat de daartoe vereischte koninklijke bewilliging zal zijn ver kregen, voor den cadet, bestemd voor den dienst in Nederlandsch-Indië en als zoodanig tot de K M.A. toegelaten, aanvangende met het studiejaar 19321933 of later, een jaar- lijksche bijdrage verschuldigd zijn van 400. HOOG WATER. De regens der laatste dagen veroor zaken moeilijkheden in eenige stre ken van ons land. De geweldige hoeveelheid regen die Zon dag vrijwel onafgebroken in Friesland viel, de straffe wind, die het boezemwater al maar hooger stuwde, waren oorzaak, dat menige zomerdijk het niet langer houden kon en zomerpoldertjes onderliepen. Voor de veeboe ren beteekent dit in het maaien van de eerste grassnede minstens een vertraging van veer tien dagen. Door den vrij sterken regenval der laatste dagen en den aanvoer van water uit Duitsch land, is het water in de Schipbeek en Bolks beek zoodanig gestegen, dat de kaden over een vrij groote lengte overstroomen. Bij de Schipbeek te Markelo sloeg de kade zelfs over een lengte van 20 M. weg, waarna de doorbraak hersteld werd met behulp van werkloozen. De laaggelegen landen in de omgeving van Markelo staan wederom ge heel blank. De werkzaamheden voor het Twente-Rijnkanaal, n.1. het maken van een in laat werk bij de Bolksbeek, alsmede het ma ken van een duiker bij de Schipbeek en len onderbouw der grensbrug ondervinden groote stagnatie. Van waterschapswege worden de kaden dag en nacht bewaakt, vanwege de Nederl. Spoorwegen bij de Bolksbeekbrug is eveneens een bewakingsdienst ingesteld. GEEN OPHEFFING VAN DE STAATSBOSCHKWEEKERIJ. Op de vragen van den heer ir. Van der Bilt betreffende een niet voortgaan met den aan leg der Staatsboschkweekerij, zulks in het belang van het boomkweekersbedrijf, heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat de meening, dat de bcomkweekers ten gevolge van exportmoeilijkheden thans zouden zijn voorzien van boomen van zoodanige maat als geschikt wordt geacht voor beplanting langs rijkswegen, op een misverstand moet berusten. De uitvoer heeft in de eerste helft van 1931 op normale wijze plaats gehad Eerst in het laatst van dat jaar hebben zich moeilijkheden doen gevoelen. Voor het kwee- ken van boomen op de gewenschte maat zijn echter eenige jaren noodig, zoodat de uit- voermoeilijkheden nog geen invloed van be teekenis op het voor de wegbeplanting be schikbare materiaal hebben kunnen oefenen De redenen, die tot het inrichten van een eigen kweekerij hebben geleid, zijn nog steeds van kracht. Opheffing van deze kweekerij verdient dan ook geen aanbeveling. Aange zien alle boomen, die langs de rijkswegen worden geplant, vóór de opneming in de kweekerij bij Nederlandsche kweekers worden gekocht, kan niet worden erkend, dat door de inrichting van de kweekerij aan de bedrijven ernstige schade wordt toegebracht. VOORONTWERP BEDRIJFSRADEN- WET. Naar „De Maasbode" verneemt, zou het in de bedoeling liggen om nog in deze drie maanden het voor-ontwerp Bedrijfsradeuwet in behandeling te nemen. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR DEN SCHEEPSBOUW. Bouw van twee schepen van ca. 10.000 ton. Wij lezen in het Hbld: De Nederlandsche Scheepsbouw-Maat- schapij ontving dezer dagen voor buitenland sche rekening de opdracht voor den bouw van twee dubbelschroef-moto-passagiers en vrachtschepen van ca. 10.000 ton. De voortbeweging zal geschieden door twee zes-cylinder dubbelwerkende tweetact moto ren, ieder van 4250 A.P.K. te vervaardigen door de machinefabriek Gebr. Stork Co., Hengelo. Deze fabriek zal ook de verdere machine-installatie leveren, waaronder voor elk schip drie hulp-Dieselmotoren. De snelheid in beladen toestand zal 16.'4 mijl bedragen. Daar den laatsten tijd slechts zeer spora disch schepen in aanbouw werden gegeven, is deze opdracht een verblijdend feit voor de Nederlandsche scheepsbouw- en machine industrie. VAN DE TRAM GESPRONGEN. Gistermorgen is te Sloterdijk een man uit de Haarlemmermeer van het voorbalkon van de rijdende Haarlemsche tram gesprongen. Deze tram naar Amsterdam stopt niet te Slo terdijk en ondanks alle waarschuwingen en pogingen om hem tegen te houden, sprong dc man van het balkon. Hij werd door den der den wagen gegrepen en zeer zwaar gewond Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand naar het Tesselschade-ziekenhuis te Amster dam vervoerd. BELGISCHE WERKKRACHTEN. Terwijl België Nederlandsche arbeids krachten weert, komen nog steeds Belgen in Zeeuwsch-Vlaanderen werkgelegenheid zoe ken, met name ook in den landbouw. Neder landsche werkgevers nemen allengs meer Belgische werkkrachten in dienst; de oorzaak hiervan ligt voor een zeer belangrijk deel in de kosten voor invaliditeits- en ziektewet. Het bestuur van de werkliedenvereniging te Sint Jansteen heeft zich tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw ge wend met een adres, waarin op dezen benar den toestand voor de Nederlandsche werkne mers breedvoerig gewezen wordt. Het adres zegt voorts o.m. dat, waar zij verplicht zijn door invoering der tarwewet bij te dragen tot instandhouding van het landbouwbedrijf, met deze mede door Nederlandsche arbeiders (in den broodprijs) betaalde gelden, Belgi sche arbeidskrachten betaald worden, hetgeen feitelijk steun aan het buitenland beteekent, die toch allereerst den ingezetenen van het eigen land moest ten goede komen. SCHEURLEER ZOONEN. Benoeming voorloopig bewind voerders. Naar wij vernemen, heeft de Haagsche Rechtbank naar aanleiding van het Maandag bij haar door mr. J. v. Kuyk namens de ban kiersfirma Scheurleer Zoonen ingediende verzoek om sursenace van betaling tot voor- loopige bewindvoerders benoemd, de heeren mr. H. F. Visser van IJzendoorn en E. J. H. van Delden, directeur van de Ned. Ind. rfan- delsbank. TWINTIG HEERENCOSTUUMS VERDUISTERD. De Amersfoortsche recherche heeft aange houden een 22-jarige winkelbediende als ver dacht van verduistering van twintig heeren- costuums, een paar demi-saisons en een over jas ten nadeele van het kleedingmagazijn Houbaer. De man is in voorloopig arrest ge steld. Hij heeft de verduistering ten deele be kend. Hij was op het oogenblik van zijn aan houding niet meer in dienst van genoemde firma; de verduistering moet gepleegd zijn sedert 1 Jan. j.1. MALAISE. De diieetie van de Kon. Ned. machinefa briek voorheen E. H. Begeman te Helmond zal in de volgende maanr' geheele perso neel van de afdeeling c ctiewerkplaats geleidelijk ontslaan weg et ontbreken van voldoende werk. Ooi de afdeeling machinefabriek en gieterij iaat een tekort aan werk, zoodat ook hier ,der inkrimping van personeel noodzakelijk is. DR. HUGO ECKENER TE AMSTERDAM GEARRIVEERD. Gisteravond te 8.18 uur arriveerde met den „Rheingold-Expres" aan het Weesper- poort station te Amsterdam de bekende leider van de luchtschepenwerf te Friedrichshafen en commandant van het luchtschip „Graf Zeppelin", dr. Hugo Eckener, dit te Amster dam een voordracht zal houden in de Aula van het Koloniaal Instituut. Aan het station was een aantal belangstel lenden aanwezig. Na voor eenige persfoto grafen geposeerd te hebben, begaf dr. Ecke ner nich naar het Carlton Hotel, waar hij geduende eenige dagen zijn verblijf zal hou den. Hij had geen gelegenheid meer om nog nadere bijzonderheden omtrent zijn verblijf in Holland mede te deelen. Morenmiddag zal dr. Eckener zich naar den Haag begeven, waar hij bij een lunch de gast zal zijn van Frins Hendrik, DE BRANDSTICHTING TE 'S-GRAVENZANDE. Bekentenis van den verdachte. De recidivist J. Sverdacht van brand stichting in de woning van de wed. C. M. B. aan den Monsterscheweg te 's-Graven- zande, heeft bekend den brand te hebben ge sticht. Hij had zich door inklimming toe gang tot de woning verschaft en heeft toen hij niets naar zijn gading kon vinden op den zolder brand gesticht. Het blus- schingswerk heeft hij rustig tusschen het publiek staande gade geslagen. Op aan wijzingen heeft de politie hem later gearres teerd. Uit wraak heeft S., die een kleine 20 vonnissen ondergaan heeft, bij de woningen van den burgemeester en den heer V. de rui ten ingegooid. Ook dit heeft hij bekend. INSCHRIJVING TEWERKGESTELDEN BIJ EEN WERKVERSCHAFFING. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft bepaald, dat de inschrijving van personen, die bij wijze van werkverschaffing zijn te werk gesteld bij een werkverschaffing, welke geheel of grootendeels met subsidie van het Rijk wordt uitgevoerd, hetgeen blijkt door haar plaatsing op een door den minis ter van binnenlandsche zaken en landbouw vast te stellen lijst, geschiedt bij den Raad van Arbeid te 's-Gravenhage. ANSJOVIS. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw gevraagd: 1. Is het den minister bekend, da! dezer dagen een vergadering is gehouden door zouters van en handelaren in ansjovis, in welke vergadering in beginsel zou zijn beslo ten, geen ansjovis van de nieuwe vangst te zouten, te koopen en te verhandelen? 2. Wil de minister, indien hij niet of niet voldoende met het in vraag 1 bedoelde be kend is, een onderzoek laten instellen en in elk geval laten nagaan, welke gevolgen uit een zoodanig besluit kunnen voorbloeien voor de visschers en de arbeiders uit de aan verwante bedrijven? Gistermiddag hebben te Delft vrij ernstige relletjes plaats gehad. Onder leiding van de R.V.O. werd een optocht georganiseerd. Op de Wijnhaven waren de betoogers dermate rumoerig, dat de commissaris van politie te Delft, de heer U. van der Zee, het noodig oordeelde den stoet te ontbinden. Aan zijn hiertoe gedaan bevel werd geen gevolg gege ven. Een der werkloozen viel daarentegen den commissaris aan, terwijl hij een toeschie tenden agent van politie eveneens mishan delde. Hierop werd met sabel en gummistok een charge uitgevoerd, waarbij eenige demon stranten werden gewond. De aanvaller vluchtte in een wrning aan de Flow. waar hij gevolgd werd door eenige agenten. De man begaf zich naar het dak, waarna de politie enkele schoten loste, die den man aan leiding gaven zich over te geven. Hij is naar het bureau overgebracht en in arest gesteld. Gistermiddag waren eenige kinderen, w.o. de zesjarige Mienfje Lente en de achtjarige Mientje v. d. Haaf, in de z.g. Allee nabij Meppel aan het spelen op en bij den onbe- waakten spoorwegovergang van de lijn Mep pel—Groningen. De kinderen hadden alle aandacht voor een in de richting Groningen rijdenden goederentrein en lef ten niet op den uit de tegenovergestelde richting komenden sneltrein van 17.4 uur. Beide genoemde meisjes werden door den sneltrein gegrepen en vermorzeld, de kinderen waren zoodanig verminkt, dat de ouders deze aan ae kleeren moesten herkennen. De lijkjes zijn per bran card naar het ziekenhuis te Meppel overge bracht, waar waarschijnlijk eerst sectie zal moeten worden verricht. De sneltrein stopte op de plaats des on- heils en had eenige minuten vertraging. AANBESTEDINGSNIEUWS. Uitslag van de op heden door de Neder landsche Spoorwegen te Utrecht gehouden openbare aanbesteding van het afbreken van dienstwoning no. 25 bij K.M. 29.095 van den spoorweg ZaandamEnkhuizen. Ingekomen 10 biljetten. Geboden werd door N Loos te Hoorn 151; J. Ooms te Avenhorn 83; Dege- ling en v. Doornik te Blokker 80; O. K. Pik te Barsingerhorn 66 en J. Groskamp te Blokker 50. Gevraagd werd door J. v. Nijman Heems kerk 25, S. Waterdrinker, Beverwijk, 25, J. Steenman te Warder 87, Chr. Breg te Beets 150 en Ine de Vries, Purmerend, 200. KORTE BERICHTEN. De 68-jarige landarbeider G. d. Lange te Bleskensgraaf is bij het mestvaren te wa ter geraakt en verdronken. Zijn lijk is opge haald. Te IJzerlo, gemeente Aalten, is de 80- jarige vrouw K. in een sloot geraakt en ver dronken. Op de Ruysdaelkade te Amsterdam wa ren gistermiddag eenige kinderen aan het spelen qd schuiten. Een achtjarig knaapje is daarbij in het water gevallen. Na een kwar tier werd hij door de brandweer met een dreg bewusteloos opgehaald. Hij bleek te zijn overleden. Met het oog op den financieelen toe- stand der begrooting heeft de Turksche regee ring besloten haar consulaat te Amsterdam met ingang van 1 Juni a.s. op te heffen. L>e consul zal dan naar Turkije terugkeeren. Ingediend is een wetsontwerp inzake be slag op roerende goederen in door derden in gebruik gegeven ruimten, lijfsdwang en dwangsom. In het Carlton Hotel te Amsterdam is gister de vierde algemeene vergadering ge houden van den Joodschen Vrouwenraad in Nederland, onder leiding van mevrouw C. Wijsenbeek—Franken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9