WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Jkownciaal Tlieuws De TIP der TIPS Uw merk is GIBBS! TANDZEEP, SCHEERZEEP, HUIDCRÊME en andere Toiletartikelen. kosten 27.50 per jaar en een bedrag van 26 voor aanleg daarvan. De voorzitter achtte voor politiediensten deze doorverbinding gewenscht. Werd z. h. si. goedgevonden. Een voorstel tot wijziging van het percen tage van een geldleening groot 2100 van 5 op 5 54 pCt. -werd mede algemeen goedge vonden, alsmede een wijziging oj de supple- toire begrooting dienst 1931 en eenige af- en overschrijvingen op deze begrooting. Een voorstel van B. en W. tot wijziging van de tarieven van het G. E. B. voor de Schermer, hetwelk was behandeld in de commissie van het G. E. B. en wat betreft de ontheffing varr het vastrecht en gelijke tarie ven als de bewoners van het dorp werd mede z h. st. goedgevonden. Vastgesteld werd het kohier hondenbelas ting dienst 1932, terwijl eenige pensioen grondslagen werden vastgesteld. Hierna werd een bespreking genouden over het al of niet stopzetten van de werkverschaf fing. De heer de Groot meende dat door den raad was vastgesteld de werkverschaffing tot 1 Mei te doen doorgaan en was derhalve voor voortzetting tot genoemden datum. De heer Broersen vroeg hoe het met het baggerwerk in Mijzen staat. Er is volgens verkregen inlichtingen een bedrag verwerkt van 105, terwijl verwerkt had mogen wor den 240. Om welke reden zijn de Schermer- hornter arbeiders van dit werk verwijderd? Volgens den dijkgraaf zijn die arbeiders ont slagen, omdat te kort werk door hen werd verricht. Spr. achtte dit een motief die arbeiders ge heel of voor een week uit te sluiten van de werkverschaffing. Hij had gaarne deze mede- deeling van den voorzitter gehoord. De heer Plugboer sprak zijn leedwezen uit over het geringe plichtsbesef van de arbei ders. De heer Bosga zeide dat enkele arbeiders te kort werk hadden verricht, door den verren afstand, omdat het loopen te veel tijd in beslag nam en vaak geen middelen aanwezig waren voor onderhoud van de fiets. De heer de Groot zeide, dat, wanneer het raadsbesluit was uitgevoerd en een persoon voor toezicht was aangesteld, dit niet ge beurd zou zijn. Weth. Los was er slecht over te spreken, dat de burgemeester, nadat hij de werkver schaffing had stopgezet, toch 3 arbeiders werk had verschaft, zonder zijn voorkennis. De voorzitter was er voor de werkver schaffing tot einde April te handhaven, wat z. h. st. werd goedgevonden. Rondvraag. De heer Mantel vroeg inlich tingen naar het verloop van de oprichting van het plaatselijk crisiscomité, daar hier een groote achterstand is in vergelijking met andere gemeenten. De voorzitter zeide dat hij een vergadering had uitgeschreven, maar veel leden waren verhinderd. Z.i. heeft dit comité hier geen reden van bestaan, daar de inzameling zal tegenvallen. De belastingdruk is hier reeds hoog. De heer Broersen vroeg of dienaangaande geen bericht is ingekomen van de Tuinbouw- vereeniging, wat de voorzitter bevestigde Een heftige discussie hierover werd gevoerd door de heeren Mantel, Los, Broersen, Plug boer en den voorzitter, waarna de voorzitter toezegde een comité te zullen oprichten. De heer Broersen vroeg naar de huur van de baggerschuiten. Weth. Los antwoordde dat die huur veel te hoog was en hij de betalingsmandaten had geweigerd te teekenen. De heer Plugboer vond het bevreemdend dat raadsbesluiten vaak anders worden uit gevoerd dan is besloten, wat niet is veroor loofd. Ook sprak de heer Plugboer alsnog over het land in huur bij K. Alles, die z.i ten onrechte 20 pCt reductie heeft gehad De heer Bosga achtte het billijk dat voor de werkverschaffing den Goeden Vrijdag uit betaald werd, wat door den voorzitter werd toegezegd. De heer Plugboer zou de salarissen van de ambtenaren willen korten met 3 pCt. De voorzitter antwoordde dat de korting in deze gemeente niet wordt toegepast en dit niet kan zonder het georganiseerd overleg, terwijl de jaarwedden van burgemeester en secretaris door Ged. Staten worden vast gesteld. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD. Dinsdagmiddag kwam het polderbestuur in algemeene vergadering bijeen onder voor zitterschap van Dijkgraaf van Slooten. Naar aanleiding van de notulen maakte de heer Oudeman de opmerking, dat niet hij, doch de heer de Boer gevraagd had of de exploitatierekening der firma Thomassen aanwezig was. De heer Poland zeide, dat hij nog speciaal naar deze rekening had gevraagd en toen ge zegd werd, dat deze er niet was. Hij vond dat vreemd, aangezien deze eerst een paar uur van te voren was ingekomen. De secretaris had toen nog kwansuis naar deze bescheiden gezocht, doch gezegd ze niet te kunnen vin den. Hij wenscht aanteekening van dit feit in de notulen. Hierop ontspon zich een discussie tusschen den secretaris en den heer Poland, naar aan leiding waarvan de voorzitter de opmerking maakte, dat het scheen of de heer Poland de meening was toegedaan, dat dit opzettelijk is geschied. Dergelijke insinuaties kon hij niet deelen. ,Op het oogenblik, dat naar deze bescheiden gevraagd werd, had de secretaris ze niet direct kunnen vinden. Spijt was daarover be tuigd en verder had ieder der inzenders de behandeling gehad, waar hij recht op had Hierna werden de notulen goedgekeurd, waarna nog de heer Poland vroeg of de vol gende vergadering deze kantmelding zou worden voorgelezen. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van eenige ingelanden om de particuliere sloot tusschen de heeren de Wit en Oudeman verder voor rekening van den Polder te wil len nemen. De heer C. van Langen was de meening toegedaan, dat onderteekenaars in plaats van dit verzoek beter een dankbetuiging aan den polder hadden kunnen richten voor het in orde maken dezer sloot. Hierna kwam het punt loonsverlaging, waarover in de vorige vergadering de stem men staakten, aan de orde. De heer de Boer maakte er nog attent op, dat in de laatstgehouden vergadering niet gesproken was over het bedanken van den tweeden timmerman. De voorzitter antwoordde, dat de polder baas van oordeel was, dat bij den tegenwoor- digen stand van het werk deze nog niet ge mist kon worden. Hierna werd overgegaan tot het nazien der feloofsbrieven van het nieuwgekozen lid, den eer P. Kostelijk en tot diens toelating be sloten. De voorzitter richtte zoowel tot den nieuw benoemde als tot den heer Wonder, herkozen hoofd-ingeland, het woord, waarop de laatste eenige woorden van dank sprak in het in hem gestelde vertrouwen, waarbij de heer Kostelijk zich aansloot. Hierna werd doorgegaan met het voorstel tot loonsverlaging. De heer Poland meende, dat het in de vori ge vergadering behandelde voorstel opnieuw in stemming diende te worden gebracht, aan gezien in het reglement de zinsnede voor kwam „dan wordt het voorstel geacht ver worpen te zijn" en dit heel iets anders was dan „dan is het voorstel verworpen". De heer Kostelijk vond dit argument onlo gisch. Er waren twee voorstellen. In het reglement staat, dat bij staken van stemmen een voorstel geacht wordt verworpen te zijn Duidelijk is, dat dan het tweede voorstel in behandeling komt. De voorzitter zeide, dat het dagelijksch bestuur van meening was, dat een verlaging als in dit voorstel belichaamd niet kon wor den ingevoerd. De heer Wonder had gaarne in de begroo ting 1932 reeds een verlaging der tractemen- ten gezien. Een algemeene verlaging van 1'5 achtte hij wel gemotiveerd. De voorzitter zeide, dat het dag. bestuur de voorgestelde verlaging van 10 voor de ambtenaren reeds belangrijk had gevonden Gemeend had men voorloopig niet hooger te moeten gaan en bij een aanhouden van den toestand het volgend jaar nog 5 hierbij te nemen. Van de arbeiders had men de kor ting op 5 cent per uur vastgesteld. De heer Poland wees op de belangrijke verhooging der ambtenaarssalarissen nu een paar jaar terug. De voorzitter antwoordde, dat deze zijn ge daan, daar het geheele bestuur toen unaniem van meening was, dat de belangrijk vermeer derde werklaamheden dit motiveerden. De heer Wonder wilde, als er een verla ging moest zijn, deze over het geheele perso neel op gelijke schaal toepassen. Waarom zou een ambtenaar minder moeten bloeden dan een arbeider? De voorzitter wees op de steeds zich ver meerderende werkzaamheden. De heer C. van Langen kon niet met het bestuursvoorstel eerst 10 en dan een vol gend jaar zoo noodig nog 5 meegaan. Hij vond het gewenschter dan in eens een verla ging van 15 te nemen. Ook de heer K. van Langen wilde 15 handhaven. De heer Groen was van meening, dat uit den boezem der vergadering geen voorstel tot verdere verlaging dan de voorgestelde 10 was gekomen, omdat men de vorige vergade ring feitelijk met twee voorstellen was blijven zitten. De heer Poland kon zich niet indenken, dat Ged. Staten niet met een loonsverlaging der ambtenaren accoord zouden gaan. De heer Kostelijk wees er op, dat de Hugo- waard wat uitkeering salarissen en loonen betrof, lager stond dan andere polders. Het feit deed zich echter voor, dat men momenteel ook wel het zwaarst bezocht was. Het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden was 10 voor de ambtenaren. Intusschen is met Ged. Staten rekening te houden. In de vergadering ontdekte hij echter een sterke strooming van 10 De heer Gootjes voerde aan, dat hij het voorstel-van Stralen gesteund heeft, omdat hij dit voorstel aannemelijker vond dan dat van den heer Green. Na nog eenige i i;cussie werd aangenomen alle loonen en sa.arissen met 13 te ver lagen, waarbij de voorzitter opmerkte, dat dit niet zijn instemming had, doch hij zich bij de meerderheid zou neerleggen. Voorgelezen werd hierna een schrijven van den Hoofd-Ingenieur van den Prov. Waterstaat, den heer Reigersman, waarin een bespreking gevxraagd werd betreffende een bespreking gevraagd werd betreffende ten, benevens het overnemen van de oeverver dediging van die dijken, welke niet in de overname betrokken zijn. Uit de voorlezing bleek, dat bijna de geheele ringdijk, benevens de Boterweg en een groot gedeelte van den Laanweg hierin betrokken waren, benevens de daarin gelegen waterwerken en bijbehoo- rende bruggen. Ook de strijkmolens te Rus tenburg en Oudorp vielen hieronder. De voorzitter meende, dat voor deze voor stellen werkelijkheid zouden zijn, nog wei eenige dagen zouden verloopen, en de noo- dige besprekingen zouden moeten worden ge voerd. Bij de hierna gehouden verkiezing van Heemraad werd herkozen de heer K. van Laneen. terwiil tot secretaris opnieuw be noemd werd de heer H. Hcogland, die beiden onder woorden van dank in het hen gestelde vertrouwen opnieuw deze functies aanvaard den. Door de commissie, belast met het nazien der rekening 1931, werd tot goedkeuring ge adviseerd. Op een vraag van den heer van Langen, waarom de rekening van den N.-Scharwou- der polder hierin niet is opgenomen, ant woordde de voorzitter, dat deze niet tijdig genoeg was ingediend. Den heer de Boer was het opgevallen, dat met een batig saldo werd begonnen en met verlies werd gesloten. De voorzitter antwoordde, dat nog was te innen over 1930 een bedrag van 11392 achterstallige lasten, over 1931 liep dit op tot 4818.46. De heer Kostelijk zei, dat speciaal de laat ste post hem getroffen had. Ruim 1900 was daar uitgetrokken voor de Alkmaarsche Ijzergieterij, terwijl uit de rapporten was ge bleken, dat het door deze verrichte laschwerk zeer veel te wenschen overliet. Hij noemde dit daarom weggegooid geld en vond het geen reclame voor de betrokken firma. De heer Poland vond, dat we juist dank baar moesten zijn, dat dit werk dusdanig is ogeleverd. Was het in orde geweest, dan zou ook het lasschen van de tweede ketel hebber; plaats gevonden en waren we nog met de dure stoombemaling door gegaan. De heer Gootjes vend dit een bijkomende zaak en meende, dat het niets had uit te staan met de kwaliteit van het afgeleverde werk. Op een door hem hierna gedane vraag be treffende 27 de Vries, antwoordde de voor zitter, dat dit geld was uitgegeven voor vei lingen, enz. De heer Poland was de post Hoogheem- raadslasten een doorn in het oog. Door een hoofdingeland van den Beemster was hem verzocht op deze vergadering mogelijke af schaffing van dat waterschap te propagee- ren. De voorzitter merkte op, dat men in den Bond van Waterschappen de meening was toegedaan, dat trachten naar verlaging der kosten van Heemraadslasten weinig succes zou hebben. De heer Poland zeide, dat het er om ging het heele Hoogheemraadschap op te doeken. De voorzitter memoreerde het ontstaan hiervan en wees er op, dat men moeilijk een begrip van de tegenwoordige verdeel ing der lasten over de geheele provincie kon krijgen, aangezien bezuiden het IJ de provincie de lasten betaalde. De heer C. van Langen was voor afschaf fing, terwijl de heer K. van Langen de mee ning was toegedaan, dat men zich er tegen moest verzetten dat dit waterschap zichzelf langzamerhand tot wegschap promoveerde, bij gebrek aan ander werk, nu de voltooiing der Zuiderzee-afsluitdijk werkelijkheid begon te worden. De heer Poland zou gaarne vernemen, welk bedrag uit den geheelen polder voor het Hoogheemraadschap werd opgebracht. Toegezegd werd dit punt in den Bond van Waterschappen ter sprake te zullen brengen. De recognitie molens Geestmer-Ambacht vond de heer Poland mede veel te hoog. De heer van Langen deelde mede, dat in het bestuur van dit waterschap omtrent ver mindering hiervan staakten. Mede was de heer Poland van meening, dat verschillende toelagen personeel van het budget dienden te verdwijnen. De voorzitter verwees dit naar de begroo ting. De post pensioen-inkoop en bijdragen ad f 6000 was mede door den heer Poland zeer hoog gevonden. De heer Kostelijk vond een aderlating van 15 voorloopig al genoeg en hoopte, dat de vergadering er niet aan denken zou ook nog pensioenverhaal in te voeren. Hierna werd de rekening van den polder in ontvangst en uitgaven ad 99.668.5054 vastgesteld. Bij de behandeling van de rekening der wegen werd gememoreerd, dat hierop alsnog te innen polderlasten is verantwoord totaal een bedrag van 113.92 over 1930 en 5083.86 Yt voor 1931, waarna goedkeuring volgde tot een bedrag van 91.588.62 in ontvangsten en uitgaven. Bij de behandeling der begrooting 1932 bracht de heer Kostelijk handhaving van een constant peil in bespreking. Waar reeds bij het dag. bestuur een proef met 2 poldertjes ter voorbereiding is, werd hier niet verder op ingegaan. De heer Poland vroeg of het getal 200.000 steenen niet met de helft verminderd kon worden. De voorzitter meende, dat men z.i reeds ver gegaan was, aangezien men het vorig jaar 700.000 steenen had verwerkt en de Midden weg minder goede gedeelten had. De heer C. van Langen rees den toestand van den Hasselaarsweg, bepleitte echter ver breeding van het geteerde wegdek met 1 a 1 54 voet. De heer Poland klaagde er over, dat de Hondenweg den laatsten tijd kleefde. Toegezegd werd, dat een en ander zou wor den onderzocht, men echter nog met proeven "bTm Opmerking van den heerr Ko betreffende mogelijke verlaging van laste nu de uitgaven zooveel lager begroot war.», wees de voorzitter cp den hoogen post van kasgeldleeningen der laatste jaren. De heer Wonder meende, dat het cons blijven der lasten reeds een meevaller vv. aangezien men het vorig jaar reeds ernsti„ verhooging onder de oogen had moeten zi Hierna werden de beide begrooting ong■- wijzigd aangenomen in ontv. en uitg. voor den polder op 61.309.94J4 en voor de wegen op 96.795.45. Bij het punt aanschaffen motoren meencie de voorzitter op de praatjes te moeten wijzen, die de ronde deden. Beweerd werd n.L, dat ue bestuursleden groote bediagen van betref ten- de firma's waren toegezegd. De heer Wonder meende, dat men hier boven moest staan. De voorzitter gaf dit toe, doch vond derge lijke geruchten, die een blaam op iemands naam wierpen, volstrekt niet aangenaam voor degenen wien het betrof. De heer Kostelijk meende, dat de oorspron kelijke verspreider hiervan diende te worden opgespoord. De heer Wonder wilde in verband met een rondschrijven van den voorzitter nog opmer ken, dat èn het dag. bestuur èn Hoogingelan den tegen benoeming van een adviseur wa ren. De voorzitter vond het verbazend moeilijk als leek uit de ontvangen inzendingen te kie zen. Van den Waterstaat had men ook geen medewerking te verwachten, zoolang men geen keuze gedaan had. Daar wilde men niet den schijn op zich laten aan een bepaalde fabriek de voorkeur te geven. Hij constateer de, dat men dus nog even ver stond als bij het sluiten der vorige vergadering. Wat hemzelf betrof, hij bleef voor electri- sche bemaling, doch dit kwam nog steeds ruim 800 duurder per jaar dan motoren. De heer Kostelijk hield een warm betoog voor het alsnog aanstellen van een adviseur op korten termijn om van de verschillende voorstellen een objectief rapport te krijgen. Dit voorstel werd aangenomen met als marimum een bedrag van 500 voor een des betreffend advies, nadat men algemeen had ingezien, dat hierdoor 'n groot deel der ver antwoordelijkheid van de schouders van het bestuur zou worden afgewenteld. Bij stemming bleken tegen te zijn de heeren Wonder, Poland en Groen. In verband met de in werking treden van het reglement op de waterschappen werd het dag. bestuur alsnog opgedragen een onder zoek in te stellen naar de opbrengst van een belasting op het gebouwd naar het type dar Hoogheemraadsbelasting. Bij de rondvraag, welke weinig belangrijks opleverde, vroeg de heer de Boer o.a. nog of het niet mogelijk zou zijn, dat de pers toe gang tot de vergadering van het dag. bestuur had, zooals naar hij meende ook in Hens broek het geval was. De voorzitter zegde in deze een onderzoek toe. Huisvtijttentoonstelling. Dit jaar zal de gewone jaarlijksche huis- vlijttentoonstelling in het lokaal van den heer Rus worden gehouden. De inzendingen schij nen nog steeds excelsior te gaan, zoodat het bestuur in de beste stemming de vele aan een tentoonstelling verbonden werkzaamheden verricht. Naast de keur van werk, reeds van inwo- nenden ingeschreven zal de bezoeker dit jaar ook een inzending der landbouw-huishoud- school te Alkmaar kunnen bewonderen, wel ke ter opluistering zal worden ingezonden. De demonstratie kantklossen zal voor da mes zeker belangwekkend zijn, terwijl de hee ren zullen kunnen genieten van een fraaie collectie koperwerk. Onder hetgeen we al gewend zijn op deze tentoonstelling te zien zal het werk der leer lingen der O.L. school I zeker weder aller aandacht trekken, terwijl tevens teekeningen zullen worden tentoongesteld van leerlingen der vakteekenschool De heer Jb. Borst zal zorgen, dat de radio in orde komt, terwijl een poppenkast klein en groot zal trachten te amuseeren, terwijl mede nog andere succesnummers o.a. het draaiende rad op het program staan. HEEMSKERK. „De laatste eer". Hoofdzakelijk om de plannen tot het ver krijgen eener eigen begraafplaats tot vastere vormen te krijgen had het bestuur onzer be- grafenisvereeniging „De laatste eer" de leden in een bijeenkomst in het lokaal 'j j3" bi]een öeroePen- Een commissie voor dat doel reeds vroeger samengesteld en be staande uit de heeren P. de Vries, Th. A Bakker Dz. en B. v. d. Kolk, bracht rapport uit Gerapporteerd werd dat men moeite gedaan bad> ten eerste voor een streek grond aan den Oosterweg en behoorende tot de terrei nen van Marquette, ten tweede bij baron v- Thuyil aan 't duinpad, en ten derde bij jhr. U. Boreel, te Heemskerk voor een strook arond genaamd „Het HorntjeBeide eerst genoemde onderhandelingen waren afge. sprongen omdat men voor dit doel geen Vrond wenschte af te staan, terwijl laatst genoemde eigenaar met het voorstel der com missie accoord ging. De oppervlakte, benoodigd voor den doo- denakker inclusief de daaraan grenzende „rond zou dan 1500 M2. beslaan, terwijl buiten' den grondaankoop, hiermede f ^OCO gemoeid zou zijn. De meerderheid der aanwezigen voelde weinig voor deze plaats als begraafplaats en na zeer vele geanimeerde discussies werd besloten andermaal pogingen in het werk te stellen aan den Oosterweg. zijnde de voor dit doel meest geschikte plaats, beslag te leg gen op een strook grond. egmondbinnen. Dinsdagmiddag had op den Hoeverwe^ een auto-ongeval plaats. De heer F van Heiloo reed met een luxe auto richting Alkmaar en verklaarde door een uit tegenovergestelde richting komenden auto verkeerd te hebben moeten uithalen, zoo dat zijn auto aan den linkerkant in de sloot De*'heer F wist zich door het stukslaan van een ruit uit zijn benarde positie te red- den en kwam met den schrik en een nat pak vrij. HEILOO. De tentoonstelling gaat door. Der gewoonte getrouw kwamen bestuur en leden van de L.E.T.T. gisteravond bijeen ter bespreking van he« vraagprogram. De voorzitter, de heer J. Bakker Hzn opende, heette allen welkom en zeide, dat door de slechte tijdsomstandigheden in het bestuur de vraag naar voren was gekomen Zullen we de tentoonstelling wel houden?' Het grootste deel van het bestuur was van oordeel van wel en daarom doen we het voor stel om, evenals altijd in April, het vraag program te behandelen. De heer van Gemeren zeide, dat het be- stuur voorstelde om alles te laten zooals het was, dan zijn we dadelijk klaar. De voorzitta- e.a. vonden het beter om punt voor punt te behandelen, wat gebeurde. Reeds dadelijk stelde men voor om „bijenwoningen en luxe rijtuigen" te schrappen, wat aller in stemming had. Bij de behandeling inzendin gen bloemen, snijbloemen en potplanten werd voorgesteld om de prijzen te verlagen. Een bloemenvaas met prijs van 2 50 en bloemen mand a 5 is uit den tijd. De groep planten of afgesneden bloemen bleef gehandhaafd. Ingevoegd werd een programnummer „kalf- dragende schotten". De prijzen voor vee, hoofdprijs 10, vond men ook te hoog, even als voor vette varkens De heer Schrooder merkte op, dat men voor een tientje bijna een vet varken had. Niette min bleven de prijzen gehandhaafd, omdat het vervoer van elders veel kosten meebrengt. Bij den post „geregistreerde bokken en gei ten" zeide de heer Smits, cat het kringbestuur te Alkmaar besloot cm de keuring hier ts houden. Spr. deed de volgende voorstellen: verlaging inleggeld voor de groepen van 2.50 op 1, een eereprijs beschikbaar te stellen door het bestuur en het recht tot be noeming van een jury. De heer K. Muijs stel de voor om ook te vragen „jonge bokken van geregistreerde ouders" en daarvoor prijzen beschikbaar te stellen. Op voorstel van den heer van Gemeren werd besloten geen eere prijs beschikbaar te stellen, doch de keus tus schen zilveren, resp. bronzen medailles of geldprijzen voor die groep. De voorstellen van den kring werden aangenomen met de ristrictie als de heer van Gemeren het voor stelde. Het voorstel-Muijs werd aanvaard, daar de kring 7.50 voor prijzen beschik baar stelde. Het concours-hippique had als altijd de be langstelling. Overwogen werd om het pro gram in te korten om de rijvereenigingen meer tijd te laten. De heer van Gemeren stelde dan voor (als het mogelijk was) de boerenwagens te laten vervallen, doch de boeren wilden dat nummer behouden. Het concours bleef ongewijzigd. De demon stratie der ijvereeniging zal hier plaats heb ben. Meerdere leden spraken zich uit voor een vaste commissie, die de regeling heeft. Het vorig jaar had een instructeur van een rijver- eeniging van elders de ongevraagde leiding en dat beviel niet. In de commissie, waar niemand boven staat, werden benoemd de heeren T. Koste lijk en C. Kamer, terwijl de rij vereeniging een 2-tal commissieleden zal aanwijzen. De vergadering sprak zich uit, dat men inmen- ning van anderen niet zal dulden. Na rond vraag volgde sluiting. KORTE BERICHTEN. De 24-jarige mijnwerker M. Gieghello, wonende te Blijerheide, is in een der schach ten van de Domaniaie mijn door een wagen, die de helling afgleed, zoodanig getroffen, dat hij onmiddellijk stierf. 207. Want Tuimeltje en de kikkers hadden alles afgeke ken en toen ze dichterbij kwamen, wilde de ooievaar hard wegloopen. Maar Tuimeltje liep hem met zijn korte been tjes heel vlug achterna en haalde een touwtje uit zijn zak, dat hij om den nek van de ooievaar sloeg. Toen riep hij, aat de kikkers een wagentje moesten brengen en met hun allen zetten ze de ooievaar er in. Lachend trok Tuimeltie de ooievaar in het wagentie voort- -08. Och, och, wat was het een feest in de stad. De kik kertjes kwamen Tuimeltje huldigen. In een groote stoet iepen ze achter de ooievaar aan, die nog altijd in het wagentje zat. De mooiste vlaggen en vaandels werden voor den dag gehaald en zingend trokken ze naar het pa lcis, want nu konden ze weer in hun eigen stad gaan wonen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6