Sinaasappel' saus Een 22-jarig meisje aangerand. JCeck Sxhool ^Binnenland 10 JAREN MAAGZUUR. Voordat hij het middel ertegen voüd. Veel menschen lijden onnoodig. Deze man Ook. Als hij 10 jaar geleden geweten had, wat hij nu weet, zou hem heel wat narigheid bespaard zijn. „Ik moet een paar waardeerende woorden over Kruschen Salts schrijven. 10 jaren heb ik aan maagzuur geleden. Ik probeerde zoowat van alles, totdat een vriend mij aanraadde Kruschen Salts eens te probeeren. Ik neem het nu twee maanden in en het doet mij genoegen te kunnen zeggen, dat ik geen last meer van zuur heb gehad". w. B Kruschen Salts neutraliseert spoedig het maagzuur, ontneemt het alle pijnlijke eigen schappen en drijft het zacht uit het lichaam En door Uw afvoerorganen tot volmaakt geregelde werking aan te sporen voorkomt Kruschen, dat dit schadelijke zuur zich ooit weer ophoopt. Daarna zult U geen last meer hebben r.a Uw maaltijden. Kruschen Salts zal U inwendig schoon houden. Zuiver en ver sterkt bloed wordt naar elk deel van Uw lichaam gevoerd. U zult zich wonderlijk energiek en goed voelen. Zoo gezond en vroolijk als een mensch zich bij mogelijkheid maar voelen kan. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. type-vliegtuig in Mei 1929 een drietal door de lucht naar Indië zijn gebracht en dat toen een dezer toestellen bij Bagdad tegen een brug over de Tigris is geslagen en veronge lukt, waarbij toen de officier-vlieger 2e klas se P. S. Everts is gedood, en een ander toe stel kort daarop in Indië door het vuur ver nield werd BRANDSTICHTING. De advocaat-generaal bij hec gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren bevestiging ge vraagd van het vonnis van de rechtbank te Assen, waarbij A. van der H., 35 jaar, land bouwer te Eenerveld (gemeente Norg), thans gedetineerd, werd veroordeeld tot 1H jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis wegens brandstichting in een bij hem in huur zïjnde boerderij, welke in vlammen is opgegaan. DOOD DOOR SCHULD. De 34-jarige chauffeur P- C. v. d. E. heeft gisteren voor de rechtbank te Rotterdam te recht gestaan ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. Verdachte zou op 16 juli ongeveer 4 uur in den namiddag met zijn auto hoogst roekeloos en onachtzaam, in staat van dronkenschap, in de Oranjeboom straat hebben gereden, waarbij hij den 66- jarigen Johann Mohr heeft aangereden, ten gevolge waarvan deze een combinatie van let sels had bekomen, o.a. breuk van den wervel kolom en het bekken, waarbij het ruggemerg was gekwetst, aan welke verwondingen Mohr nog denzelfden avond is overleden. Het O.M. eischte 6 maanden gevangenis straf met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van l jaar. MEINEED. Voorts heeft terechtgestaan vcor de Rot- fcrdamsche rechtbank de 39-jarige agent van politie A. S., die op 30 October in de zitting van den politierechter alhier, voor wien de zaak behandeld werd tegen zijn echtgenoote, die zich moest verantwoorden ter zake van beleediging, een meineed zou hebben afge legd door te verklaren, dat zijn vrouw den buurman W. B. Tange niet zou hebben uit gescholden. Verdachte bleef er ook thans bij, dat wat hij ia zijn eed verklaard had de waarheid was Het O. M. dat er op wees, dat deze zaak voor verdachte ernstige gevolgen kan hebben, achtte het lioorer. van den niet verschenen ge tuige Tange noodzakelijk en het vroeg aan houding tot 26 Mei. De rechtbank stelde de zaak daarom uit De noodlottige aanrijding op den Boulevard te Scheveningen. De Haagsche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen de 40-jarige vrouwelijke can didaat-notaris te Amsterdam, tegen wie het O. M. een maand hechtenis had geëischt ter zake dat het aan haar schuld te wijten zou zijn, dat in den namiddag van Zondag 1 Oc tober 1931 op den Boulevard te Scheveningen twee dames en een kind. die daarop een bank zaten met een door haar bestuurde auto wer den aangereden, ten gevolge waarvan een dame uit Roiterdam op slag werd gedood en een andere dame na twee dagen lijden is overleden De rechtbank achtte niei bewezen hetgeen aan verdachte was ten laste gelegd en sprak haar mitsdien vrij. TOL BESTOR MER VOOR HET 'AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF Veertien dagen gevangenisstraf ge- eischt. Het naspel van een der tolbestormingen te Jutfaas speelde zich gister af voor het ge rechtshof te Amsterdam. Op 7 November van het vorige jaar had het comité tot bevordering van opheffing van tollen een aanval voorbereid op den tol te Jutfaas. Een groot aantal automobilisten be vond zich op net parkeerterrein, op een af stand van ongeveer 120 M. van den tol. Vlak daarbij bevindt zich een zijweg. De gemeenteveldwachter sprak een der autobestuurders aan en sommeerde hem öf tol te betalen öf den zijweg in te slaan. De be stuurder dacht er echter anders overhij was naar zijn meening op dat gedeelte van den weg nog niet tolplichtig hij zou nog 120 M. moeten rijden vóór hij aan den tol kwam Voorts antwoord de de automobilist, dat een agent géén tolgaarder is en dus niet ge rechtigd is om tol te innen. Ten overvloede stond de man met syjn auto oo een groot par keerterrein, officieel als zoodanig door het gemeentebestuur van Jutfaas bestemd. Toen de agent weinig succes met zijn vordering had, ging hii over tot krachtiger maatrege len: „ik moet U voorgeleiden voor den hul officier van justitie, volgt u mij maar". De tolbestormer verzette zich niet, maar toen het tweetal een vijftien pas had afgelegd, greep de agent zijn „arrestant" vast. Dit scheen tamelijk hardnandig te gebeuren, de ar restant pogode zich los te rukken en de maat regelen van den agent namen in kracht toe Tenslotte werd de tolbestormer. eerevoorzit ter van het comité, met een tweeden arrestant- tolbestormer ingesloten in een cel om later te worden verhoord door den burgemeester, die op het terrein van den strijd was - Voor den Utrechtschen kantonrechter stond de eere-voorzitter van het comité B.Y.C J. te IJsselstein, garagehouders, terecht wegens het niet ovolgen van een bevel door een agent gegeven. Hij werd veroordeeld tot 40 boete. Voor den politierechter te Utrecht had hij zich bovendien te verantwoorden wegens wederspannigheid van een ambtenaar in functie. De politierechter veroordeelde hem tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en 30 boete. Van dit laatste vonnis ging verdachte in hooger beroep en gister diende zaak voor het gerechtshof. Tijdens de zitting verklaarde de Jutfaasche agent, dat verd. wel vrijwillig was meege gaan, maar hij had hem in zijn kraag gegre pen, omdatverd. zoo kwaad keek. Verd:.: Ja, zijn nagels stonden in mijn hals, zoo stevig pakte hij me vast. Verd. ver klaarde, dat hij zich poges los te rukken, om dat de agent hem tegen de beenen schopt^. De procureur-generaal mr. Bauduin eischte vernietiging van het vonnis van den politie rechter en verd.'s vreoordeeling tot een on voorwaardelijke gevangenisstraf van veer tien dagen. De verdediger, mr. H. J. P. Hemsing uit Utrecht, pleitte ontslag van rechtsvervolging, subs. vrijspraak, meer subs. een geringe geldboete. Arrest 28 April. Gister heeft de Geref. Bond tot Ver breiding en Verdediging van de Waarheid in de herv. kerk zijn jaarvergadering gehouden te Utrecht, onder leiding van ds. M. v. Grie ken, te Rotterdam. Na de opening hield ds. J. A. v. Nie te Hoogeveen, een referaat, ge titeld: „Het Woord der Schrift in de bedee ling der kerk". DE LINGUAFOON. Velen zullen wel eens gehoord hebben van taallessen op gramofoonplaten, die men in een rustig hoekje bij de haard kan laten af draaien wanneer en zoo vaak men maar wil. En velen zullen waarschijnlijk verrast zijn geweest door dit werkelijk limieuze idee Nu dan, gisteren waren we bij den Alk- maarsche vertegenwoordiger van het Lingua- phone Instituut, den heer IJpma, in de gele genheid ons te overtuigen van de werkwijze der linguafoon." Want een linguafoon is een gramofoon, die dienst doet als taalleeraar en de lingua- foonmethode om zich een vreemde taal eigen te maken berust op het achtereenvolgens af draaien van de vijftien dubbelzijdige platen, die tot een cursus behooren. Op deze platen zijn dertig lessen, handelende over alledaag- sche onderwerpen, vastgelegd; de lessen worden gesproken, uitsluitend door hoog leeraren uit het land der taal. Zoo krijgt men dus het gesproken woord niet te hooren door een leeraar, die zich toch door studie nooit volkomen het accent der Vreemde taai kan eigen maken, maar door menschen, die in het land der taal zelf uitmunten door zuivere uit spraak. En dan komt daar nog bij, dat men niet één persoon te hooren krijgt, want de stem men van tien verschillende leeraren en leera- ressen zijn op de platen van een cursus vast gelegd, zoodat men kan onderscheiden wal in de uitspraak individueel is en wat daarin hoort. Verder maakt men gebruik van een tekst boekje, waarin de tekst staat van hét op de platen vastgelegde woord en waarin met il lustraties voor gemakkelijk begrijpen wordt gezorgd, van een grammaticaal supplement en van een studieboekje, waarin staat hoe men met de studie te werk moet gaan, een soort stille raadgever dus. Dan krijgt men bij een cursus nog een grammaticaal oefen boekje en een blok blanco correspondentie formulieren, waarop men vragen kan stellen en opstellen kan schrijven om die te laten corrigeeren, want indien men besluit zich een cursus aan te schaffen, heeft men tevens recht op eenige correspondentie-lessen. De linguafoon is door verschillende ou- derwijs-autoriteiten gunstig beoordeeld, b.v. door dr. Michelson, leeraar aan de derde H. B.S. met driejarige cursus te Amsterdam en op vele scholen wordt dan ook al de lingua foon gebruikt, zooals in onze stad op de Handelsschool, de Julianaschool en het in stituut Burdorf. Al voldoet echter de linguafoon ook op scholen, zij is het aangewezen middel voor zelfstudie. Want door het duidelijk gespro ken woord en de illustraties in de tekstboek jes doet de linguafoon een beroep op het oor en het oog, terwijl men al lezende in het tekstboekje het gesproken woord volgt, zoo dat ook het combinatievermogen in het geval wordt betrokken. Erg gemakkelijk voor den leerling, die zich door middel van de lingua foon een tweede of derde taal wil eigen ma ken, is ook, dat voor alle talen de boekjes op dezelfde manier zijn ingericht dat de lessen op de platen en in de tekstboekjes dezelfde onderwerpen in dezelfde volgorde behande len. Allemaal dus factoren, die spreken voor de linguafoon. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 April. Groote Kerk, voorm. 10 uur, ds. Hak. Kapel, voorm. 10.30 uur, ds. Deetman. Avond 6 uur, ds. A. E. v. Baaien, van Broek op Langendijk. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds F. Kuiper. Collecte. Remonstrantsch-G,reformeerde Kerk, av. 7.30 uur, ds. Rapnold. Gereformeerde Kerk voorm 10 uur. ds. Bij twee paKjes ^-TiP^-pudding PUDDING FABRIEK 'jr-p OZ.o4 K GRONINGEN v. Meijenfeldt. Avond 5.30 uur, ds. v. Meij- enfeldt. Coll. Evang. i. d. provincie. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Consistorie kamer Groote Kerk, Woens dag 20 April, des avonds 7 uur, ds. J. van Apeldoorn, van Leiden. The Star of Hope Mission, samenkomst Maandag 18 April 's avonds 8 uur, de heer Kuiper, Bilthoven, bovenzaal Central, Hof plein. LEGER DES HEILS. Zaterdag 8 uur Openluchtsamenkomst op de Steenen Brug. Zondag 10 uur Heiligingsdienst. Zondag 3.30 uur bij gunstig weer een Openl. Samenkomst te Heiloo, anders in de Legerzaal. Zo iondag 8 uur Verlossingssamenkomst. Deze samenkomsten onder leiding van de Officieren. 9 uur, 12.30 en 5 uur samenkomsten voor de jeugd. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, avond 7 uur, ds. v. d. Kie- boom. Hervormde Evangelisatie Maranatha voorm. 10.15 uur, de heer Dun, van Alk maar. EGMONDBINNEN, 10.15 uur, ds. Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Rooker. GROET, 7 uur, ds. Boeke. HEILOO, 10 uur, ds. Roobol. Nederl. Herv. Evang. lokaal a. d. Kerk- laan, v.m. 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. v. d Kieboom. KOEDIJK, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 2 uur, ds. Hak. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Boeke. ZUID-SCHARWOUDE, 7 uur, ds. Jelle- ma. URSEM, avond 7.30 uur, ds. Buiskool. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 2 uur, de heer van Ginkel, van Amstelveen. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem. 12 uur Kinderkerk. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer M. van den Brink, van Bloemendaal. 11.40 uur Zondagsschool. WARMENHUIZEN, avond 7 uur, ds. Seulijn. 4 ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Nijen- huis Ockhuijsen, van Sappemeer. DR. J. TH. DE VISSER. Betuigingen van deelneming. Zoodra het overlijden van dr. De Visser in Den Haag bekend was geworden, begon de stroom van betuigingen van deelneming en rouwbeklag binnen te komen aan het huis van den overledene aar. de J Ceenstraat. Een der eersten, die persoonlijk hun deel neming kwamen betuigen, was prof. Slote- maker r c Bruïne. Kort daarop kwam baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer, eveneens aan de weduwe en verdere familie zijn deelneming betuigen. Even later verscheen ook de oudste vriend van dr. De Visser, de 92-jarige ds. Wartena. Onder de telegrammen en schriftelijke be tuigingen van deelneming, die gisteren ten huize van wijlen dr. de Visser zijn ontvangen, waren brieven van verschillende ministers en oud-ministers. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van dr. de Visser, van het Roode Kruis Ziekenhuis naar de woning overgebracht. Maandag zal een rouwdienst gehouden worden, welke geleid zal worden door ds Weiter. waarna de teraardebestelling te Rotterdam plaats heeft. Prins Hendrik heeft gistermiddag een bezoek van rouwbeklag gebracht bij de weduwe van den overleden minister van staat dr. J. Th. de Visser. De functies van dr. de Visser. Dr. de Visser was als gedelegeerde der regeering lid van den Raad van commissaris sen dei Maatschappij tot expl. van Staals- spoorwegen en der Holl. IJzeren Spoorweg Maatschappij, vele jaren lid van het Rijks college van toezie' t op het tucht en opvoe- dmgswezen. permanent vertegenwoordiger van den minister vpn binnenlandsche zaken in dé commissie van toezicht op de openbare leerzalen, lid van de commissie van bijstand voor het Nederlandsche woordenboek, be stuurslid van den Zeemansbond, lid van de Maatschappij van Letterkunde en het Prov. Utrechtsch Genootschap voor kunsten en wetenschappen. Sedert de instelling van den Radioraad was hij voorzitter van dit college en tevens voor zitter van de Radio-omroepcontrólecommissie en de algemeen programmacommissie. Dr. de Visser heeft ook buiten zijn ambte lijke loopbaan in vele functies getuigd van zijn belangstelling in de openbare zaak Zoo was hij voorzitter van de vereeniging voor christ. volksonderwijsvan den Centr. Bond voor chr. phil. inr., eere-voorzitterf van den Christelijk Nationalen Werkmansbond; lid van het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging voor lupusliiders; lid van het college van toezicht, bijstand en advies voor het rijkstucht- en opvoedingswezen; lid van de ineenschakelingscommissie voor het on derwijs, voorzitter van het bestuur der op voedingsgestichten Valkenheide en Martha- stichting en eere-voorzitter van de geweste lijke landstormcommissie Z.-Holland (West). De tijdelijke vervanging van de functies van dr. de Visser. Naar het Hold. verneemt, zullen de func ties van dr. J. Th. de Visser, die naar men weet voorzitter was van den Radio-raad. van de Radio-omroep-contrólecommissie en de Algemeene programma-commissie, zoo lang niet in de vacature is voorzien, worden waargenomen als volgt: het voorzitterschap van den Radioraad door mr. B. de Gaay Fortman, het presidium van de Radio- omroep-contrólecommissie door mr. W. H. M. Werker en dat van de Algemeene programma commissie door mevrouw BoonVan der Starp. Telegram van de koningin. De koningin heeft een persoonlijk tele gram van deelneming gezonden aan de nage laten betrekkingen van wijlen dr. J. Th. de Visser. Herdenking voor de Avro-microfoon door den heer W. Vogt. Gisteravond om 8 uur heeft de directeur van de A.V.R.O., de heer W. Vogt, dr. De Visser in een korte rede herdacht. Met ont roering ze#e spr. hebben wij heden vernomen, dat de voorzitter van den Radio- Raad, dr. J. Th. de Visser, voor goed van ons is weggeroepen. Zijn figuur was voor ons vaderland en voor spreker te goed en te no bel, dan dat men anders dan met eerbiedige bewondering en dankbaarheid aan hem kan denken. De heer Vogt schetste met enkele woorden de persoon van dr. De Visser en noemde van zijn vele maatschappelijke functies in het bij zonder het voorzitterschap van den Radio- Raad. Een droevige niet te verzaken plicht is 't hier afscheid te moeten nemen van den voorzitter van Radio-Raad, Algemeen-Pro gramma-Commissie en Radio-Contröle-Com- missie. Dr. De Visser bezat dien voornamen tact, die zijn persoon zoo geschikt maakt voor de leidende functies. Hij was een vriend van de A.V.R.O. en schatte haar werk op de juiste waarde, 't Zal heel moeilijk zijn hem als voorzitter te vervangen Hoffelijk en voorkomend was dr. De Vis ser. Hij kende alle schuilhoeken van het men- schelijk gemoed, de menschelijke sluwheid zag hij ook. Maar had men zijn vertrouwen dan was hij de gevoelige beschermer met het groote meevoelende hart. Spr. herinnerde er ten slotte aan, dat dr. De Visser herhaaldelijk voor den radio-om roep gesproken heeft en twee maal op den laatsten dag des jaars bij het oude in het nieuwe. Laat zijn voorbeeld er toe opwekken te leven en te handelen zooals hij deed, hij, die een rechtschapen en rechtvaardig mensch geweest is. een mensch, die altijd eenvoudig gebleven is DE AANSLAG TE PARIJS. De correspondent van de N.R.Crt. te Parijs meldde gisteren Bij het onderzoek inzake den mislukten aanslag, door den Oostenrijker K. eergisteren op de Nederlandsche kooplieden Vos en Mos kou gepleegd, is gebleken, dat hij met voor bedachten rade handelde. Het pakhuisje, waarheen hij hen meetroonde, had hij voor frs. 300 gehuurd, en de kisten, die er ledig stonden, voor frs. 50 gekocht. K. erkende aan de politie er financieel heel slecht aan toe te zijn. Hij hield vol, dat hij de Nederlanders wilde berooven, omdat zij hem bij een vorige transactie benadeeld zou den hebben. Hij wist, dat zij bijna frs. 300.000 op zak hadden. Hij en de beide kooplieden zijn met elkaar geconfronteerd. De politie te Weenen heeft van haar kant bekend gemaakt, dat K. en zijn broer Sieg- fried er in Januari in geslaagd waren, zich door eenige Weensche firma's voor meer dan 100.000 schilling zijden stoffen te laten leve ren, die zij naar Londen brachten. Naar hun zeggen bezaten zij daar een groot verkoophuis. Zij haden er echter geen enkele opslagplaats Siegfried werd te Wee nen gevangen genomen, maar zijn broer ont snapte Hij heeft de zijden stoffen te Londen voor een prikje van de hand gedaan en is ver volgens naar Parijs gegaan. ONBEWOONBAAR VERKLAARD HUIS INGESTORT. Gistermiddag te ongeveer 2 uur hoorden arbeiders die bezig waren met het sloopen van de twee verdiepingen hooge, onbewoon baar verklaarde perceelen Anjelierstraat 189 en 191 in perceel 191 te Amsterdam, een verdacht gekraak. Zij verlieten ijlings het huis, dat reeds tot op de balkenlaag van de tweede verdieping gesloopt was, en waar schuwden de politie die dit gedeelte van de Anjelierstraat afzette. Inmiddels werd het sloopingswerk voortgezet met de noodigê voorzichtigheid en dit was maar goed ook, want tegen drie uur, juist toen de arbeiders een onderzoek wilden instellen naar den stand van zaken, omdat zij merkten dat de rechterbouWbuur verzakt was, stortte het bo vengedeelte met daverend gekraak omlaag Nog juist bijtijds hadden de arbeiders het werk verlaten, zoodat persoonlijke ongeval len niet voorkwamen. Inmiddels was de brandweer gewaar schuwd, die weldra met veel materiaal, o.a een ladderwagen en een materiaalwagen ter plaatse verscheen om de beide perceelen ver der te sloopen. Met behulp van de mechani sche ladder werden eenige lijnen bevestigd en gedeelte na gedeelte werd de balkenlaag losgehaald en werden de muren en stutbal ken omgetrokken. Een en ander trok in de volkrijke Jordaan groote belangstelling. De dader ontkomen. In den vroegen morgen van gister heeft in de buurtschap Reutum onder de gemeente Tubbergen een ernstig misdrijf plaats gehad. Omstreeks acht uur ietste de 22-jarige mej. M. Lansink, wonende aan het kanaal in die buurtschap, naar Almelo, om aldaar eenige inkoopen te doen, toen van de tegenover gestelde richting een ongeveer 50-jarige man, eveneens per rijwiel, aan kwam rijden. Bij het passeeren sloeg de man onverwacht zijn linkerarm om het "hoofd van het meisje, met het gevolg, dat zij van haar fiets viel en langs den berm van het kanaal kwam te lig gen De onverlaat sprong op zijn slachtof fer toe en mishandelde haar door haar met een vlijmscherp zakmes een tweelal levens gevaarlijke steken in den hals toe te bren- fen. Mej. L. verweerde zich met alle racht, waarbij de worsteling geruimen tijd duurde. De man stopte haar een doek in den mond, zoodat zij niet kon schreeuwen, waarbij hij dreigde haar in het katlaal te zullen werpen. Het meisje wist haar aanran der het mes te ontrukken en gooide dit in het kanaal.. De worsteling werd langen tijd voortgezet, waarbij het individu poogde niet nader te noemen handelingen met zijn slacht offer te plegen. Eindelijk kwam een fietser langs, doch de aanrander had dezen persoon reeds zien aankomen en had de vlucht geno men. Mej. L., die ongeveer 1 K.M. van haar huis was verwijderd, kon zoo goed en zoo kwaad als het ging haar huis nog bereiken. Zij leed zeer veel bloedverlies, daar de won den vlak bij den halsslagader waren toege bracht. Aanvankelijk leek haar toestand ho peloos, doch later trad een verbetering in haar toestand in. De burgemeester van Tubbergen werd met het misdrijf onmiddellijk op de hoogte ge steld, en deze begaf zich, vergezeld van eeni ge politiebeambten, naar de plaats van het misdrijf, waar een zeer nauwkeurig onder zoek werd ingesteld. In den namiddag arri veerde ook het parket en de rechter-commis- saris uit Almelo om een onderzoek in te stel len. Het mes is uit het kanaal opgeviseht. Het onderzoek naar de verblijfplaats van den dader wordt voortgezet. Er zijn eenige aanwijzigingen van personen verkregen en er wordt in een bepaalde richting gezocht. Er is een vrij nauwkeurig signalement van den dader, die ongeveer 50 jaar moet zijn en gekleed is in een grijs pak met donkere over jas, grove zware schoenen. Hij is meer dan middelmatig groot, tamelijk mager en heeft een bleeke gelaatskleur. De dader, die een jockeypet droeg, spreekt Twentsch dialect met een enkel woord Hollandsch. Op zijn kleedingstukken moeten zich verschillende bloedvlekken bevinden. VERLAGING VAN DEN WERK- LOOZENSTEUN IN WESTLAND. Men meldt aan de N.R.Crt. In het Westland worden de steumiitkeerin- gen aan werkloozen belangrijk verlaagd, ten einde nu de werkgelegenheid in de tuin bouwbedrijven weer grooter is grooteren aandrang op de werkloozen om werk te zoe ken, uit te oefenen. De gemeenteraad van Monster besloot reeds de steunuitkeering met 25 pCt. te verlagen, welk voorbeeld thans door Naaldwijk gevolgd zal worden. STOOMSCHIP OPGEPIKT. De sleepboot Drente van het Bureau Weis- muller te IJmuiden, heeft gistermiddag het stoomschip Heemskerk, dat op de Noordzee zonder schreef ronddreef, opgehaald. Het schip wordt naar IJmuiden gesleept, waar het tegen middernacht zou aankomen. Sleep- booten van de firma Goedkoop zullen de Heemskerk naar Amsterdam sleepen, waar het stoomschip in een van de dokken van de Amsterdainsche Droogdijk Maatschappij zal worden opgenomen. SCHEEPSWERF DE LIESBOSCH TE JUTPHAAS. Conflict vermeden. De scheepswerf de Liesbosch te Jutphaas had aan het personeel een loonsverlaging van 5 pCt. aan^zegd tegen 5 April en 5 pCt. op 29 April. Daarop was het personeel van p.an in staking te gaan. De rijksbemiddelaar ir. A. H. van IJsselstein heeft met partijen geconfereerd, zcodat een loonsverlaging van 6 pCt. is aanvaard. Een conflict is dus verme den. OPNIEUW RELLETJES TE DELFT. Nadat de ochtend vrij rustig was verloö- pen, zijn gistermiddag te Delft een groot aantal werkloozen de stad ingetrokken ten einde tegen de arrestatie van twee betoogers op Dinsdag j.1. te protesteeren. Op enkele punten in de stad heeft de politie onder lei ding van inspecteur Oerlemans de betoogers gesommeerd uit elkander te gaan. Hierbij vielen enkele rake klappen. De betoogers trekken verschillende kanten uit, doch de po litie hield hen zoo veel mogelijk uit de bin nenstad, waartoe enkele straten tijdelijk moesten worden afgezet. DE TOONEELCR1SIS TE AMSTERDAM. In den gemeenteraad hebben gisteravond uitvoerige besprekingen plaats gehad over de tooneelcrisis naar aanleiding van een voor; dracht om in te trekken het besluit, waarbij de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel tot vaste bespeelster van den Stadsschouwburg werd aangewezen. De wethouder van de kunstzaken, heeft medegedeeld, dat door de debacle van de Kon. Vereeniging een einde is gemaakt aan het geven van den Stadsschouwburg aan een vasten bespeler. Men zal met de verhuring van den Stadsschouwburg een geheel ande ren weg inslaan. Binnenkort is een nota van B. en W. te verwachten. Hoe het met het ge ven van subsidie zal gaan is nog niet te zeg gen. Daarover moetpn r en W. Jiog beraa slagen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10