Aqmda J^iimentand £aatsteAe Stad en Omgeving. föucgedijke Stand Sproeien komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SprutoL Bij alle Drogisten. Vrijdag 15 April. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De kuische Jozef (klucht), hoofdrollen Harry Liedtke, Felix Bressart en Ida Wüst. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, eerste hoofdnummer De verliefde jongeling (klucht), hoofdrol Barbara Kent; 2e hoofa- nummer Scotland Yard (detective-verhaal), hoofdrol Edmund Lowe. Toegang voor per sonen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Afzwaaien (militaire klucht), hoofdrollen Paul Horbiger en Lucie Englisch. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7 uur, De Unie, fancy fair van de Alk- maarsche Boys. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN ZUID-SLAVIE. 32.000 personen dakloos. De overstrcoming in Zuid-Slavië neemt steeds ernstiger afmetingen aan. Behalve Save en Theiss is thans ook de Donau buiten haar oevers getreden, zoodat het water van alle kanten de laagvlakten in het Noorden des lands overstroomt. Het water stijgt zoo snel dat talrijke dorpen niet konden worden ont ruimd. Omtrent het lot dei bevolking is men in het onzekere. In het Save-gebied hebben nog 17.000 personen hun woningen moeten verlaten, zoodat thans het aantal dakloozen •in dit betrekkelijk kleine gebied alleen reeds 32.000 bedraagt. De waterstand van de Theiss is anderhalve meter hooger dan ooit, sinds menschenheugenis. het geval is geweest. In geheel Zuid-Slavië regent het zonder op houden, terwijl er eveneens zeer veel sneeuw is gevallen. Tienduizenden werken in koorts- achtigen haast aan de versterking der dijken. ONTPLOFFING IN ITALIAANSCHE VESTIGING TE BAZEL. In het nieuwe gebouw van de Italiaansche Kolonie te Zurich is een lading springstof ontploft in een hoek van het trappenhuis ten gevolge waarvan de muur gedeeltelijk is ge scheurd en nog eenige schade werd aange richt. In den aangrenzenden nieuwbouw wer den talrijke vensterruiten en kozijnen ver nield. Men neemt aan dat het een aanslag be treft. gepleegd door anti-fascisten. Het is evenwel ook mogelijk, dat er sprake is van een wraakneming van eenige ontslagen bouwvakarbeiders. 4 MILLIOEN AAN RUSSISCHE ORDERS GEPLAATST IN ENGELAND. Naar de Engelsche Kamer van Koophandel meedeelde zijn in de naaste toekomst voor Engelsche firma's tot een totaal bedrag van ongeveer 4 millioen orders uit de Sovjet Unie te verwachten. Thans vertoeven verte genwoordigers van drie Russische import organisaties in Engeland, ren einde te onder handelen over opdrachten voor spoorweg installaties, machines voor krachtinstallaties en andere machines en werktuigen. NIEUWE ONTHULLINGEN OVER KREUGER? Svenska Dagblad-et publiceert het gerucht, dat de werkzaamheden van de commissie van onderzoek van het Kreugerconcern tot het opzienbarende resultaat hebben geleid, dat behalve de groote onregelmatigheden met de Italiaansche staatsobligaties ook nog een dubbele beleening van stukken grond ten be drage van ongeveer 100 millioen kronen plaats gevonden heeft. Deze stukken grond liggen in Duitschland. Kreuger bezat o.a. waardevolle perceelen grond in het centrum van Berlijn. AARDBEVING ZUID-AMERIKA. Krachtige aardschokken in San tiago. De Chileensche regeering deelt officieel mede, dat de vulkanische uitbarsting aan de Chileensche zijde van de Andes geen men- schenlevens heeft gekost. De vulkaan Plan- chon, die tot nog toe volkomen rustig was, is echter plotseling gaan werken. In Santiago worden krachtige aardschokken waargeno men. BELEEDIGINGEN IN ANONIEME BRIEVEN. Men schrijft aan de N. R Ct.: Sinds eenige jaren ontving de burge meester van de gemeente Dussen regel matig anonieme brieven, waarin hij op do schandelijkste wijze werd beleedigd. Het laatste jaar ontvingen ook de ma joor van de rijksveldwacht en de ge meenteveldwachter brieven, waarin zij eveneens op verregaande schandelijke wijze werden beleedigd. Ondanks een streng ingesteld onder zoek kon de politie het spoor van den schrijver niet vinden, waarom een re chercheur uit Den Bosch de zaak in han den werd gegeven. Na een langdurig onderzoek kwam deze tot de ontdekking, dat het schrift zeer veel overeenkwam met dat van den heer A. van Honsewijk, zoon van den oud-burge meester. Deze werd langdurig in verhoor genomen, doch bleef pertinent ontkennen, de schrijver te zijn. Bij een verder onderzoek kwam de recher cheur tot de ontdekking, dat enkele letters veel gelijkenis vertoonden met letters door den hoofdambtenaar van de secretarie ge schreven. Een verder onderzoek werd in die richting ingesteld. Na eenige dagen in ver hoor te zijn genomen, bekende de hoofdamb tenaar eindelijk aan den majoor der rijks veldwacht, de schrijver van alle brieven te zijn. Om de verdenking op een ander te werpen, had hij studie gemaakt van het schrift van den heer Van Honsewijk. Motieven voor zijn daad had de hoofc. ambtenaar niet. Steeds ging hij vriendschap pelijk met den burgemeester ojo* SCHADELOOSSTELLING R.K. KAMERLEDEN. In de vergadering van den kring 's-Gra- venhage van den Centralen Raad van de r.k. Staatspartij zal, naar de Maasbode meldt, in behandeling komen een motie, ingediend door den heer G. Th. Jansen c.s., luidende als volgt: De Centrale Raad, overwegende, dat de salarissen an het rijkspersoneel met ingang an Maart 1932 wederom zijn verminderd, met welke vermindering de r.k. Tweede Ka merfractie unaniem heeft ingestemd, in ver band met den ernst dertijden; overwegende, dat het billijk is, dat nu ook de leden van de r.k. fractie van de Tweede Kamer der Staten- Generaal an hun bij de Grondwet gewaar borgde schadeloosstelling ad 5000 s jaars, een zeker percentage hiervan tenminste d pCt. in -s Rijks schatkist zullen storten, van bovengenoemde datum tot en met den dag, dat op de salarissen van het rijksperso neel, de in deze bedoelde vermindering za; worden toegepast; besluit het vorenstaande ter kennis te brengen van de r.k. iractie van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de r.k. pers. ONDER DE TREIN GERAAKT Vannacht deed de ruim 45-jarige gehuwde K. uit Heerlen als remmer dienst op een goe derentrein, die van Nuth naar Susteren ver trekken moest. Toen deze trein in Susteren was aangekomen, werd K. vermist. Even bui ten het emplacement van Nuth werd K. gevon den, die overreden bleek te zijn en reeds was overleden. Bij het vertrek van den trein moet hij er onder zijn geraakt. Het stoffelijk over schot, dat door de gemeentepolitie van Nuth in beslag is genomen, is tijdelijk gebracht naar een der gebouwen van het station te Nuth. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Vootrgezet werd de behandeling van het wetsontwerp-Ebels betreffende loopende pachtovereenkomsten. De heer Ebels nam een amendement- Beumer over, om de we toepasselijk te doen zijn met 1 Nov. '31 gelijk was voorgesteld, doch op 12 Febr. '32( datum van indiening van het wetsvoorstel). Voorts nam de heer Ebels een amendement-Goseling over, hou dende een overgangsregeling bij het verval len der wet. Over het wetsontwerp wordt Dinsdag ge stemd. Aan de orde was daarna de motie-Knot tenbelt betreffende het nemen van tijdelijke maatregelen tot oplossing van de belemme ring, welke tal van burgerrechtelijke overeen komsten vormen, om te komen tot een spoedi ge verlaging van de productiekosten en de kosten van levensonderhoud. LIEFDESTRAGEDIE TE ERFURT. Hedenmorgen werd te Erfurt een 24-jarige jongeman, mede-eigenaar van een gróót con fectiemagazijn te Erfurt, voor zijn huis dood op straat gevonden. Hij had zich uit de derde verdieping van het huis geworpen. In zijn woning vond men een 24-jarig meisje, die door een schot door het hoofd gedood was. Uit een brief bleek, dat de beide jongelui had den besloten samen den dood in te gaan, doch de sporen in het vertrek wezen er op, dat het meisje niet zonder verzet was doodgeschoten. Waarschijnlijk was zij op het laatste oogen- blik voor de daad teruggeschrikt. HET KORTINGSWETJE OP DE~ SALARISSEN VAN DE GEMEENTE AMBTENAREN EN WERKLIEDEN. Naar wij vernemen zal hedenavond de vergadering van het Georganiseerd Overleg niet doorgaan. In deze vergade ring zou beraadslaagd worden over het advies van B. en W. over de 3 salaris korting of de 3 verhooging van de pensioenbijdrage, in verband met het kortingswetje, dat van de gemeenten eischt, dat de salarisuitgaven vóór 1 Mei 3 lager zijn dan in 1931, aangezien anders dit bedrag door het Rijk op de uitkeering uit de gemeentefondsbelas ting wo*'dt ingetrokken. Wij hebben ons hieromtrent tot den wethouder van financiën gewend om te vernemen wat de reden van het niet doorgaan van de vergadering was. De heer Westerhof had geon bezwaar mede te deelen, dat de vergadering in derdaad was uitgesteld tot 22 April. Bij de lezing van den tekst en de memo rie van toelichting op het kortingswetje en door de mededeeling die het gemeen tebestuur van den minister mocht ont vangen, is gebleken, dat, ook a'. zouden de loonen worden verlaagd, bovendien de progressie in de opcenten rp de ge meentefondsbelasting zal moeten ver dwijnen. Nu heft Alkmaar op de gemeente fondsbelasting 40 tot 30 opcenten, welke, wanneer aan dezen eisch van de regee ring wordt voldaan, over het gehee! 70 zouden moeten worden. Op grond hiervan hebben B. en W. in hun meerderheid besloten over deze kwestie eerst den raad uitspraak te laten doen, alvorens het Georganiseerd Overleg de andere kwestie onder de oogen ziet, aangezien het nu zoo staat, dat ook al zou het G. O. zich vereenigen met 3 loonsverlaging of 3 verhoo ging van de pensioenpremie, doch de raad zou de progressie niet loslaten, de 3 korting van het salarisbedrag op de uitkeering van de gemeentefondsbelas ting toch wordt toegepast. De raad zal dus de volgende week uit spraak hebben te doen of reeds nu de progressieve-heffing in de opcenten op de gemeentefondsbelasting, waardoor zoowel de arbeiders als de middenstan ders worden getroffen, zonder dat de absolute noodzaak vast staat, zal moeten worden prijs gegeven en dit alleen, aldus de wethouder, om de korting, waarmede de regec-ring dreigt en ook zal toepassen, ai te weren. EEN JUBILEUM BIJ DE FIRMA YPMA. Als iemand bij een en dezelfde firma veer tig jaren lang werkzaam is geweest, veertig jaren lang trouw zijn plicht gedaan heeft, veertig jaren lang gewerkt heeft voer een zaak, alsof het zijn eigen was, als iemand in die veertig jaar niet alleen het vertrouwen veroverd heeft, maar ,<jaarnaast ook nog de groote, eerlijke vriendschap van zijn supe rieuren en zijn collega's verworven heeft, dan is dat alles wel de moeite waard, om er een feestdag van te maken, wanneer eindelijk de dag van een jubileum is aangebroken. De heer A. Klooster heeft vandaag zulk een dag gehad en van hem mag gezegd wor den, dat hij een huldiging verdiend heeft. De heer Klooster toch kwam als 17-jarige jongen bij de firma, niet, omdat hij zulk een uitstekend vakman was, maar vooral, omdat hij als jongen zooveel voor de muziek voelde. Vakman was hij toen heelemaal niet. Want toen hij de deur van de zaak der firma Ypma opende en voor het eerst zijn baantje als rei ziger in koloniale waren enz. verruild had voor een geheel ander en nieuw vak, toen had hij geen nptie van een piano. Hij wist in de verste verte niet, hoe zoo'n instrument er we! uit zag van binnen. Maar de jonge knaap voelde voor het nieu we werk en legde zich met a! zijn kracht toe op het verzamelen van kennis en langzamer hand groeide die kennis, totdat hij t'ndelijk na eenige jaren een uiterst bekwaam vakman werd. De firma Ypma was dus voor hem een soort opleidingsschool geweest, maarde firma werd meer. De jongen werd grooter en cuder en naarmate de jaren verliepen, werd re band tusschen patroon en bediende hech ter en zco kon het gebeuren, dat de thans ,';:bileerende pianostemmer er niet aan dacht, om van firma te veranderen. Hij kreeg de zaak lief, hij werkte niet meer voor zich zelf, hrj werkte voor de zaak en mede door hem werd deze tot bloei gebracht. Vandaag was het dus veertig jaar geleden, dat de heer Klooster voor het eerst als leer ling bij de firma Ypma kwam en het was dus zeer begrijpelijk, dat deze dag niet ongemerkt voorbij mocht gaan. De winkel was dan ook tijdelijk in een ontvar.gvertrek herschapen. Er was ruimte gemaakt voor de belangstellenden, om met den heer Klooster te jubelen. Teen wij vanmorgen even voor 12 uur bin nen kwamen, stond het personeel al klaar, om hem den jubilaris toe te zingen. Het duurde echter nog even, doch eindelijk daar ging de deur open en geleidde de oudste der firmanten, de heer D. Ypm2, den jubilaris en diens echtgenoote binnen, terwijl een der vele piano's een „Lang zal hij leven!" uit galmde. Toen kon de huldiging plaats hebben. Na dat de familie Klooster was gezeten, nam de heer D. Ypma het woord en huldigde den jubilaris met deze dag. Spr. herinnerde aan de groote trouw en plichtsbetrachting, die de heer Klooster steeds was nagekomen Spe ciaal wees spr. er op. dat er in moeilijke tij den zoo op den heer K. kon worden gerekend. Dan werkte hij voor twee en dan was zijn steun onmisbaar. Spr. wenschte hem nog vele jaren van goede gezondheid en hoopte, dat de heer K. nog lang aan-Öe zaak verbon den mocht blijven. Namens de firma overhandigde spr. den jubilaris een enveloppe met inhoud. De heer N. Ypma, de jongere firmant, sprak daarna eenige woorden van hartelijke gelukwenschen. Hij wees er vooral op, hoe de heer Klooster zich als vriend deed kennen in moeilijke en droevige omstandigheden en hij dankte hem voor al, wat de heer K. als vriend heeft gedaan voor de zaak. Ook deze spr. wenschte hem nog vele jaren van sterke ge zondheid. Namens het personeel sprak de heer Schouten. Hij bracht eveneens hulde aan dén jubilaris en als blijk van waardeering, die het geheele personeel voor hem koestert, bood spr. den jubilaris een compleet tuinameuble- ment aan, daarbij de hoop uitsprekende, dat de familie K. nog dikwijls van dit ameuble ment mocht genieten. De heer Massink sprak namens het depar tement Alkmaar van het Nut van 't alge meen. Ook deze spr. huldigde den jubilaris en bood hem namens het Nut het diploma van deze instelling aan. Nadat al de aanwezigen nog eens het „Lang zal hij leven" gezongen hadden, nam de jubilaris.zelf het woord en herinnerde in globale trekken aan wat hij in deze veertig jaar had meegemaakt. Spr. feliciteerde de firma met de eigenschap, dat ze steeds zoo goed haar personeel kon en kan houden en herinnerde er o.m. aan, dat hij in al die jaren minstens een 65.000 piano's gestemd had! Tevens dankte hij allen voor de mooie cadeaux, die hij gaarne in ontvangst ging nemen. Tenslotte werd den jubilaris op een gra- mofoonplaat een aubade gebracht. Dit was een aardige verrassing, vooral ook, omdat een van de bekende leerlingen van den heer K dit lied voor de gramofoon had gezongen. Vervolgens werden ververschingen rondge diend en bleven allen nog langen tijd bijeen in gezelligen kout en te midden van de bloemen, die de jubilaris gekregen had van de kinderen der firmanten. FIETSRIJDER UIT BERGEN TE CASTRICUM DOODGEREDEN. Gistermiddag ongeveer 5 uur wilde de 60- jarige Schut uit Bergen plotseling met zijn fiets bij den Brakerweg den Rijksstraatweg oversteken, toen hij door een passeerenden auto uit Zandvoort werd gegrepen. Het slachtoffer bekwam zulke ernstige verwon dingen, dat de dood vrijwel onmiddellijk in trad. Het lijk is door de politie in beslag ore- nomen en naar het R.K. Ziekenhuis te Alk maar overgebracht. Zeer waarschijnlijk treft den bestuurder geen schuld. EEN BOTSING. Hedenmorgen ongeveer kwart voor elf kwam aan de Alkm. Exportveiling een auto bus in botsing met een vrachtauto van den heer Modder uit Bergen. Deze werd vrij ernstig beschadigd. De autobus kwam er beter af. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. JUBILEUM ZUSTER SMIT. Men schrijft ons: Zuster A. Smit is heden 12y2 jaar ver pleegster. Sedert October 1924 is zuster Smit hoofdverpleegster van de geneeskundige af- deeling en in die hoedanigheid heeft zij allei achting en vriendschap verworven. Haar toewijding en goede zorgen worden niet alleen door de zieken op prijs gesteld, ook de dokters waardeeren haar als een der beste krachten van het Centraal Ziekenhuis. Door afwezigheid heeft zuster Smit zich onttrokken aan de belangstelling van de ve len die haar om haar werk zoo hoog achten. VOCHTIGE BROODJES! Eet Schilder's krentebrood! staat geschil derd op de mooie glimmende bakfietsen van die firma. 't Spreekt vanzelf, dat we de smakelijk heid van dit brood r.iet willen betwisten, maar toch het brood, dat vanmiddag on een der bakfietsen lag, werd heelemaal on verwacht minder smakelijk. De fiets stond bij het water aan de Voormeer en ging plot seling, zonder dat de bestuurder het merkte, aan de haal en... zocht het water op. Een mooie snoeksprong en 't heele gevalletje lag in het donkere water. Spoedig waren haken en dreggen bij el kaar verzameld en een paar minuten later kon de drenkeling weer op het droge ge bracht worden. De broodjes zullen waarschijnlijk wel ver dwenen zijn in de magen van een paar vette of half vette varkens. MIDDERNACHTZENDING Afdeeling Alkmaar opgericht. Vanwege de Ned. Middernachtzending- vereeniging werd Woensdag 13 April in het gebouw „Waakt en Bidt" een openbare ver gadering gehouden, waarin de heer P. P. Hartendorf sprak over: „Het gevaar van het Nieuw-Malthusianisme". Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Goud uit den Haag, die optrad voor den Nieuw-Malthusiaanschen Bond. Na de pauze werd overgegaan tot oprich ting der afd. Alkmaar van de Ned. Middern. Zending en werd tot bestuur der afdeeling gekozen: ds. H. J. Hak, herv. pred.; ds. C. von Meyenfeldt, geref. pred.; mevr. M. M. Dun—Quispel, secr afd. Alkmaar van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn; zr. G. F. Lanting en de heer J. H. Wiggers, ambtenaar van de kin derwetten. De vergadering die door ds. Hak met een inleidend woord was geopend, werd door ds. Von Meyenfeldt met dankzegging gesloten. NED. VEREENIGING VAN DEN VOLKSZANG, AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Maandag 18 April a.s. geeft bovenge noemde afdeeling in de Unie haar zevenden zangavond tot sluiting var. het seizoen. Er is op dezen slotzangavond een met zorg samengesteld programma; de heer K. Sixnia, de geroutineerde leider zal de aanwezigen nog eens duchtig aan de tand voelen, om ta zien of zijn zangonderwijs in den afgeloopen winter vrucht heeft gedragen. Voor de afwisseling komt een goede be kende uit vroeger jaren op het podium, «en oud-vriend van Volkszang, Melchert Schuur man, de populaire violist; zij die tot de vaste kern der bezoekers behoor en, herinneren zich nog wel, welk een attractie het was wan neer Schuurman optrad. Het zal ook nu weer ongetwijfeld een at tractie zijn; Melchert Schuurman is ouder geworden, al is hij dan nog een jonge kerel, en met het voortschrijden der jaren heeft zijn spel zich verdiept en verinnigd. Waar de kas der afdeeling een extra versterking best kan gebruiken, wordt er dien avond tevens een loterij gehouden, waar voor het bestuur der afdeeling dc toestem ming verkreeg van Burgemeester en Wet houders der gemeente Alkmaar bij missive d.d. 19 Februari j.1. Wij twijfelen niet, of het zal Maandag avond vol zijn in het gezellige Unie-zaaltje. Half acht gaan de zaaldeuren open Zegt het voort. OPVOERINGEN „WIJ WILLEN NIET". Men schrijft ons: Het dienstweigerings-actie-comité, dat in Dec. en Febr. j.1. twee zulke overweldigend bezochte dienstweigeringsmiddagen organi seerde, voelt zich hierdoor gesterkt op den zelfden weg door te gaan. Op Zaterdagavond 23 en Zondagmiddag 24 April worden thans te Alkmaar, in de Harmonie twee opvoeringen gegeven van het nieuwe leekenspel van Henr. Roland Holst: „Wij willen niet", dat een vurig piet- dooi voor radicaal anti-militairisme, dienst weigering en geweldloosheid inhoudt. De op voeringen worden gegeven door een Haar- lemsch spreekkoor van 80 jongeren, onder de uitstekende leiding van den regisseur J. Frevel. Zaterdagsavonds treedt bovendien als in leider op de heer W. L. van Warmelo, oud kapitein der artillerie en Zondagsmiddags ds. N. J. C. Schermerhorn, vroeger te Nieu we Niedorp. UITBREIDING WINKELZAAK. De sedert ruim 80 jaar op het Ritsevoort gevestigde zaak in chocolade, suikerwerk enz., thans gedreven door de wed. H. J. Nachbar, heeft een nieuwe winkel-inventaris gekregen, terwijl de voorraad artikelen be langrijk is uitgebreid. De oude, ruim 60 jaar gebruikte winkeltrommels zijn vervan gen door 't nieuwe type, met nikkelen hand grepen. In de uitstalkast zijn spiegels en een nieuwe zij-etalage aangebracht. Voorts zijn in een ruime nieuwe liggende toonbank- vitrine een flinke sorteering Ringersbonbons uitgestald, een artikel waarop de firma zich speciaal wil toeleggen. Een aardig choco- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.1 mM. te Abisko. Laagste barometerstand 752.4 mM. te Brest. Verwachting, geldig tot den avond van 16 April Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord oostelijke wind; meest gedeeltelijk bewolkt; weinig cigeen neerslag; lichte nachtvorst; overdag iets kouder. Overzicht. Geheel onverwachts is ten onzent een om slag in den weertoestand opgetreden. De de pressie in het Westen heeft zich Zuidoost waarts verplaatst en slechts in het Westen van ons land eenige lichte regen gebracht. Een gedeelte van het daalgebied trok juist ten Zuiden van ons land langs naar Oost- Duitschland, waar thans regenachtig weer heerscht. In het Noorden van het waarne mingsgebied steeg de barometer intensief, zoodat zich daar een ferm hoog drukgebied vormt. Over Scandinavië en het Noorden van de Britsche eilanden heerscht thans rustig weer met lichte bewolking. Over Zuid-Enge- land en Frankrijk is het weer regenachtig met betrokken lucht. De temperatuur daalde op IJsland in het Zuiden van Groot Brit- tannië en bijna geheel Scandinavië. Zij steeg in Zoid-Frankrijk en plaatselijk in Duitschland. De sterke stijgingen van de ba rometer in het Noorden doen vermoeden dat de hooge druktcestand zich ook over onze omgeving zal uitbreiden. Door den Noord oostelijken luchtaanvoer, zal de temperatuur waarschijnlijk iets dalen, terwijl des nachts kans op lichte nachtvorst bestaat. De kans op neerslag is zeer gering. lade-stuk wordt tentoongesteld, vervaardigd in Ringers Chocoladefabriek, waardoor de bekwaamheid der vaklieden dezer fabriek weer duidelijk tot uitting komt.. Zaterdag om 6 uur wordt de zaak heropend. OPENING KAPPERSZAAK. Heden wordt in de voormalige parapluie- winkel van den heer Querelle, Boterstraat 11, de heerensalon voor knippen en haarsnijden van den heer Jan de 'poer geopend. De zaak is wat men noemt modern inge richt, smaakvolle toilettafels, nieuwe bolver- lichting enz. De betimmering is verricht door den heer Huiberts en de winkel, want tevens worden hier parfumerieën en aanverwante artikelen verkocht, is opgeschilderd door dén heer Wesseling. Naast de salon bevindt zich een ruime wachtkamer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,27 uur licht op. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE BOKKENBRUG. De overwinning van den mensch op h& element water, is dank zij de tegenwoordige techniek, ook bij de werkzaamheden bij de Bokkenbrug behaald. De put is thans op een diepte van 4 M. onder A. P. gebracht, zoodat men een mooien blauwen zandbodem heeft verkregen. In dezen bodem worden voor de fundee ring een 85 Arkel-betonpalen geslagen ter lengte van 5,25 M. Deze holle betonpalen hebben een buitengewonen weerstand en hedenmorgen is men begonnen met de stoom- heimachine de eerste palen in den bodem te slaan. Ook is een aanvang gemaakt met het leg gen van de damwanden, daarna zal de werk vloer van beton gestort worden, waarop een bewapening wordt aangebracht. Hierop volgt de bekisting en de graniet- stelling tot de schouwgording, waarna de landhoofden gestort worden, die na voldoen de versterking van de betonmassa worden aangevuld. Zooals men ziet moe er nog heel wat ge beuren. Wanneer de palen zijn geheid is men echter met het moeilijkste werk gereed. Thans is het buitengewoon interessant om in den put, dank zij de toepassing van het drainee- ringsysteem, op een drogen zandbodem te staan en het water in het kanaal 4 M hoo ger te weten. CORRESPONDENTIE. J. Al. te Heer-Hugowaard. Wij stellen ons over het algemeen op het standpunt, dat critiek op de woorden van een spreker niet in onze rubriek Ingezonden Stukken thuis behoort wanneer men die op de vergadering zelf naar voren heeft kunnen brengen. Red. Alkm. Crt. ONDERTROUWD: Cornelis Verduin en Alida Ursem. Gerrit van Niftrik en Jetta Nijland. Frans Grun- wald en Else Frankenberg. Adrianus Bak- kum en Augusta Witte. Lubertus Peereboom en Rosa Kouba. Jan Vries en Grietje de Graaf. Jacob Zentveld en Johanna Scher mer. Johannes Buijs en Elisabeth Helle* mons. GEBOREN: Nicolaas Christiaan z. v. Hendrikus Meu- lenbroek en Clasina Smit. OVERLEDEN: Dirk Marees 66 jaar. Cornelis Veldman 85 jaat,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2