DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. sfftfc Hit het JUu 'Bayeliiksch Oveczicht buitenland 134e Jaargang. ALKMAARSCHE COURANT Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsiuimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9 postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. *o. ;>4 Directeur: C KRAK. DOVDKHUAO *il APRIL 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. wa—hupsi.. i u. iiiiwmi Dit nummer bestaat uit drie bladen. bat gesloten. Morgen komt de motie-Hiem- stra in stemming. Dat zij verworpen zal worden, staat wel vast. Den Haag, 20 April 1932. In een korte vergadering heeft heden de Eerste Kamer zonder stemming haar goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp, dat een uitvloeisel is van de reorganisatie van de departementen van Binnenlandsehe Zaken en van Arbeid, waarbij laatstge noemd departement de afdeel ing Landbouw overneemt van Binnenlandsche Zaken en daarvoor in de plaats geeft de sociale verze kering en werkloozenzorg. Die omwisseling moet in verschillende wetten worden vastge legd en de Eerste Kamer heeft daaraan hare goedkeuring gehecht, nadat de heeren W e s- ter dij k (v.d.) en De Gijselaar (c.h.) enkele opmerkingen hadden gemaakt In antwoord aan eerstgenoemde heeft minis ter Ruys, die het voorstel verdedigde, mede gedeeld, dat zijn ambtgenoot van Arbeid zijn Beslissing over de benoeming van een direc teur-generaal van den Landbouw wenscht aan te houden tot hij zich in de zaken heeft ingewerkt en.... hij meent de hand te kunnen leggen op een goeden titularis. De Kamer is weer voor onbepaalden tijd uiteengegaan. De Tweede Kamer heeft heden bij den aanvang der vergadering met 73 tegen 1 stem( die van den heer W ij n k o o p) hare goedkeuring gehecht aan het wetsvoorstel van den heer Ebels (v.d.) in zake de loopen- de pachtcontracten. Aan de heeren Ebels en Oud is opge dragen het ontwerp bij de Eerste Kamer te verdedigen. Daarna zijn de beraadslagingen over de motie-Knottenbelt betreffende het ingrijpen der overheid in burgerrechtelijke overeen komsten alsmede de motie-Hiemstra betrel- fende de inmenging der overheid in het be drijfsleven voortgezet De heer C o 1 ij n (a.-r.) heeft als eerste spreker uiteengezet, waarom hij met geen van de beide moties kan medegaan. De mo tie-Knottenbelt is in theorie zeer mooi, maar zal^ in de practijk weinig effect kunnen heb ben. De motie-Hiemstra berust op een vergis sing Het loon is een belangrijk element bij de prijsbepaling doch niet het eenige element, en zonder regeeringsinmenging zal de ver laging er van toch wel komen. De regee ring kan geen directen, wel echter indirecten invloed daarop hebben en zij dient in ieder geval daarbij op eigen terrein te blijven. Op economisch terrein blijve de regeering daar bij zooveel mogelijk neutraal. Zij staat toch onmachtig tegenover de economische feiten in het maatschappelijk leven van dezen tijd. Zij volsta liever minnelijk overleg tusschen werkgevers en werknemers te bevorderen ten einde tot een internationaal loonpeil te ge raken. Aan het slot van zijn rede heeft de heer Colijn zich in ongewoon krasse bewoordin gen uitgelaten over het eigengerechtigde op treden van den heer Kersten in de vorige ver gadering De Voorzitter moest hem zelfs ver manen zich in zijn woorden te matigen! Zijn voorbeeld werd gevolgd door den heer Van der Heide (s.d.a.p) die den heer Kersten een boetprediker en zedenmeester heette en hem harteloosheid tegenover steun- trekkenden en hulpbehoevenden verweet. Nadat de heer Albarda (s.d.a.p.) een verdediging van de motie-Hiemstra had ge geven, heeft minister Verschuur een haast professorale rede gehouden to: toelichting van de maatregelen waartoe de regeering bereid zou kunnen zijn. Na met zeer donkere kleuren den huidigen economt- «chen toestand te hebben geteekend, zette hij uiteen, dat het ongeraden is met wettelijke maatregelen in economische verhoudingen In te grijpen. Dat weigert dus de regeering. Maar zij wil wel helpen de prodetiekosten te verlagen. Daartoe behoort ook loonsverla ging. Over de beteekenis van het loon bij het productieproces stelt op het oogenblik op verzoek der regeering de Hooge Raad van Arbeid een onderzoek in, dat evenwel langen tijd in beslag zal nemen. Is dat afgeloopen, dan kan de regeering pas haar houding be palen. Maar aat de loonen moeten dalen zoowel bij de nijverheid als in het verkeer is buiten kijf. In de tweede plaats kan de regeering de daling der huren bevorderen door de bouw- bedrijvigheid te stimuleeren met medewerking van de gemeentebesturen. Ten einde in de derde plaats tot een daling van de prijzen van levensmiddelen mede te werken wil de regeering periodieke publicaties in het licht geven betreffende de toestanden in verschil lende gemeenten, wat mede als prikkel ten goede kan werken. De minister verklaarde zich een heftig tegenstander van inflatie, welke hier te lande geheel uit den booze zou zijn en wilde ook niets weten van de sociali- satie-motie van den heer Hiemstra.. Den heer Knottenbelt ried hij aan zijn motie, nu zij haar dienst heeft gedaan door een verkla ring der regeering omtrent haar economische inzichten uit te lokken, in te trekken. Na een vrij uitvoerige repliek heeft de heer Knottenbelt aan dien raad gevolg ge geven en na nog eenige bespreking, waarbij de heeren Kersten en Colijn elkander eenige onvriendelijkheden toevoegden werd het de REDEVOERING VAN DR. SCHACHT. e -o- De nood in Duitschland en de gevolgen. o— Den laatsten tijd worden herhaaldelijk groote redevoeringen gehouden over de in ternationale crisis, de algemeene malaise en de mogelijke oplossing van al die ellende. In verreweg de meeste gevallen wordt Duitsch land uitvoerig besproken als zijnde het land, dat wellicht het meeste van den oorlog ge leden heeft. Bij de opening van de Duitsche voordrach tenreeks van het „Internationale Radio Forum" heeft de voormalige president van de Duitsche rijksbank dr. Schacht, een rede voering gehouden, waarin hij o.m. het vol gende zeide: Toen ik in den herfst van 1930 mijn Ame rikaansche toehoorders voor de eerste maal in het openbaar opmerkzaam maakte op de catastrophale gevolgen var. de zinnelooze naoorlogspolitiek voor het geheele zaken leven van de wereld en in het bijzonder voor het EHiitsche economische leven, stiet ik nog herhaaldelijk op verwondering en onge loof. De gebeurtenissen van de laatste 18 maanden hebben mij volledig in het gelijk ge steld. Wanneer ik toen uiting gaf aan pessi mistische gevoelens, geloof ik thans op iets vertrouwender toon tot u te kunnen spreken. Niet, dat ik ergens ter wereld een materieele verbetering van het zakenleven kan ontdek ken. Maar ik merk toch op vele plaatsen een psychologische verandering ten goede. De economische waanzin van den oorlog wordt overal erkend. Thans wordt het steeds duide lijker, dat de internationale naoorlogs verdra gen vaak slechts een vereeuwiging van dien waanzin beteekenen en derhalve op vele pun ten onhoudbaar zijn. Niet alleen Duitschland en de landen, die met dit land den oorlog ver loren, maar ook een deel der overwinnende landen en der neutralen hebben hun econo mische en financieele reservés geheel of bijna opgeteerd. Twee factoren spelen daarbij mede: ten eerste, dat zonder een bloeiend zakenleven op den duur geen staat bestaan kan, aangezien de belastingen dan uitblijven, die de financiën van den staat dragen en ten tweede, dat een wereld, die slechts door po litieke en niet door economische bedoelingen geleid wordt het internationale crediet bui ten werking stelt En dat is het bijzondere teeken van de huidige wereldomvattende de pressie. Het zakenleven van Duitschland en dien tengevolge van een groot deel van de overige wereld staat stil. Het komt mij voor, dat het waardeering verdient, dat het Duitsche volk desondanks algemeen besloten :s al zijn par ticuliere schulden te betalen, of die schulde naren nu zakenlieden, gemeenten of staten, of het rijk zijn. Ik heb de vaste overtuiging, dat het daartoe ook in staat zal zijn. Het kan zijn, dat ook voor de gefundeerde particuliere schulden nog eens tijdelijke overeenkomsten over een uitstel noodzakelijk worden. Maar ten slotte zal geen bezitter van Duitsche lee ningen schade lijden. Voorwaarde hiervoor is echter, dat de huidige Stillhaltepsychose wordt overwonnen. De loopende zaak mag niet te gronde gaan aan het feit, dat men de voor den omzet noodige credieten in ijs con serveert. Hoe langer de omzet op korten ter mijn stokt, hoe meer men de gefundeerde lee ningen gevaar doet loopen. Het meest voor de hand liggende zou geweest zijn, te rech ter tijd een eenvoudig transformatorium uit te vaardigen, maar tegelijkertijd de mogelijk heid open te laten, dat de Duitsche schulde naar in Rijksmarken op een Duitsch conto zou betalen. E)e transfer zou dan voor een later, geschikter oogenblik kunnen worden voor behouden. De gevolgen van een dergelijken maatregel zouden zekerlijk zijn geweest, dat de ontzaggelijke beroering in het Duitsche bank- en beurswezen vermeden was en dat de zaak aan den gang bleef. De moeilijkheden van het transfer zullen in de eerstvolgende maanden zeker nog grooter worden. Wat echter niet grooter worden mag is het ver dere verlammen van den handel. Om dit te vermijden zal het Duitsche vOik wel helder der opvattingen moeten verwerven over zijn nationale verantwoordelijkheden en zal een essentieel andere lijn moeten worden gevolgd als dit in de laatste 15 jaar gebeurd is. Wij hebben gedurende aicn tijd te zeer uit gekeken naar financieele hulp uit het buiten land en te zeer vertrouwd op internationale conferenties Ook hebben wij in deze jaren vele fouten gemaakt in onze binnenlandsche finnacieele politiek. Het Duitsche volk heeft dit thans echter duidelijk ingezien. Daarom ben ik vast overtuigd, dat Duitschland bin nen zeer korten tijd weer een betrouwbaar lid van de internationale economische gemeen schap zal zijn. De buitenlanders zijn helaas dikwijls geneigd in Duitschland een ontwaken van chauvinistische en zelfs militaristische ge voelens te zien- Niets is verkeerder dan dat. De huidige beweging ,n de Duitsche open bare meening is veeleer de uitdrukking van een groeiend verantwoordelijkheidsgevoel en v«n den wensch door grootere eigen initia tieven tot saneering van de wereld en tot herstel van een vergroot vreedzaam inter- nationaal verkeer bij te dragen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Het besluit der Commissie van Negentien voor Japan onaan nemelijk. De vertegenwoordiger van de Japansche regeering heeft Woensdag verklaard, dat het besluit der Commissie van Negentien van den Volkenbond, waarbij de gemengde internatio nale commissie te Sjanghai gemachtigd wordt, den termijn voor de evacuatie van Sjanghai te bepalen, voor Japan volkomen onaannemelijk is. Aangenomen kan worden, dat de Japan sche vertegenwoordiger te Genève, Sato, het besluit in de openbare zitting zal afwijzen, zonder te voren ruggespraak te plegen met Tokio. Mocht het besluit in de openbare zit ting worden aangenomen, dan zou Japan dit eenvoudig negeeren. De omwikkeling der ge beurtenissen te Genève versterkt de mogelijk heid van het uittreden van Japan uit den Volkenbond. Activiteit der Witte Gardisten. Volgens berichten uit Chabarowsk deelt het consulaat generaal van het station Pogra- nitsjnaja aan den Oost-Chineeschen spoor weg mede, dat in den laatsten tijd een steeds groeiende activiteit valt op te merken onder de bandieten en Witte Gardisten, die zich uit gaven voor Sowjet-Russische onderdanen. Groepen bandieten verschijnen op de stations van den spoorweg en zeggen, dat zij Tsjekis- ten zijn, of agenten van den GPOE, of van den Komintern. Hieruit blijkt duidelijk, dat men hier te doen heeft met agent-provoca teurs. Generaal Ma van zijn functies ontheven. De regeering Poe Yi heeft generaal Ma ontheven van zijn functie van minister van Oorlog. Ma is verder geen lid meer van den Wetgevenden Raad. Geen algemeene staking op den Oost-Chineeschen spoorweg? De regeering Poe Di verklaart, dat de be richten betreffende het uitbreken van een al gemeene staking op den Oost-Chineeschen spoorweg onjuist zijn. In geval van een alge meene staking zal de regeering alle Sowjet- Russische employés uit den dienst van den Oost-Chineeschen spoorweg ontslaan en de leiding van den spoorweg zelf in handen nemen. DE WERKZAAMHEDEN DER NAZI'S. Verklaring van Hitier. Naar Wolff aan het Hbld. bericht is vol gens een mededeeling van het persbureau der N.S.D.A.P. het bericht, als zou Hitier ontkennen voor buitenlandsche persverte genwoordigers te hebben verklaard, dat de ontbinding der S.A. onder Fransche pressie is geschied, onjuist. Hitier denkt er niet aan, dit te loochenen, hij neemt de verantwoorde lijkheid voor zijn uitlatingen ten volle op zich. Hij verheugt zich in het door hem te gen Theodor Wolff aanhangig gemaakte proces en het tegen zichzelf voorgestelde disciplinair onderzoek de kwestie van de be weegredenen tot het verbod der S.A. met me dewerking van belangrijke getuigen te kun nen uiteenzetten. De plannen der nazi's in Hessen. Men herinnert zich, dat enkele maanden geleden in Hessen eenige voor de nazi's zeer compromitteerende documenten werden ge vonden, ten gevolge waarvan tegen eenige leiders, o.. de gouwleider prof. dr. Best, lid van den Hessischen landdag, een proces we gens hoogverraad aanhangig werd gemaakt. Blijkens een officieele mededeeling, zoo meldt het W. B. thans uit Darmstadt, bevin den zich onder de geschriften, die in Hessen in verband met het verbod der S.A. gehou den huiszoeking zijn gevonden, documenten, die van groot belang zijn voor de ophelde ring van den hoogverraadzaak, met name een brief van Best aan het bestuur der N.S.D.A. P. te München, waaruit blijkt, dat de com promitteerende stukken, de z.g. Boxheimer documenten, volstrekt geen particulier werk van Best zijn, zooals het partijbestuur het trachtte voor te stellen, doch in overleg met dit bestuur zijn vervaardigd. In den brief leest men o.a.: Wij veronder stellen den volgenden gang van zaken: Na de ineenstorting der werkloozenondersteu- ning der tegenwoordige rijksregeering slaagt de K. P. D. met ondersteuning der honger lijdende massa's in de steden er in de macht aan zich te trekken en de autoriteiten om het tegenwoordig regiem op zij te zetten. Wij trekken onze en de wel ons verwante krach ten uit de steden terug om allereerst, met insluiting der steden, het platteland van plaatselijke communistisché organisaties te zuiveren. n den brief worden twee mogelijkheden gegeven voor de inbeslagneming van levens middelen: Wij reiken voor elke inbeslagne ming kwitanties uit, wij leggen er beslag op zonder tegenprestatie. Daarbij wordt tijde lijk een zuivere „Naturalwirtschaft" inge voerd: ieder handels- en geldverkeer is daar bij verboden, alle executies, elke rentedienst, huurbetaling en ook elke belastingbetaling wordt opgeheven, elke verplaatsing van ver mogens is ongeldig. Natuurlijk wordt ook op het arbeidsvermogen der menschen beslag gelegd en in den vorm van dienstplicht voor ae productie der levensbehoeften en het on derhoud van goederen (huizen, enz.) produc tief gemaakt. DE ENGELSCHE PERS OVER DEN FINANCIEELEN TOESTAND VAN ENGELAND. Commentaren op de begrooting. De commentaren van de Engelsche pers op de begrootingsrede van Sir Neville Cham- berlain kenmerken zich door den toon van ernst, waarmee men over den fir.anciëelen toestand van Engeland schrijft. Algemeen wijzen de bladen er op, dat de moeilijkheden van Engeland nog geenszins overwonnen zijn, en dat ook in de toekomst de grootste zuinigheid door de regeering betracht zal moeten worden. De „Times" schrijft, dat de werkelijke be zuiniging, als het werkloosheidsfonds wordt uitgeschakeld, in feite slechts 14 millioen- Pond Sterling bedraagt, wat bewijst dat alle krachten moeten worden ingespannen voor nog grootere spaarzaamheid, indien men de industrie gelegenheid wil geven zich eenigszins te herstellen. De „Daily Telegraph" is van meening dat de nieuwe begrooting Engeland's positie duidelijk demonstreert en dat de belasting betaler nog wat geduld zal moeten oefenen alvorens eenige verbetering kan worden ver- wacht. De „Morning Post" wijst erop, dat het nog niet definitief vaststaat, dat de begroo ting in evenwicht is. De „Daily Mail" juicht het toe, dat de kanselier van de Schatkist rekening houdt met den ernst van de economische verhoudin gen en dat hij de situatie eerlijk in het ge zicht durft zien. De „Dailly Express" geeft uiting aan haar teleurstelling over het gebrek aan opbou wende politiek, waardoor de industrie ook in de toekomst onder den zwaren belastingdruk zal hebben te lijden. De financiëele bladen zijn van meening, dat het eigenlijke constructieve gedeelte van de begrooting slechts bestaat in de vorming van het vaiuta-compensatiefonds van 150 millioen Pond Sterling. „Fanincial News" schrijft hierover, dat Engeland niet naar Lausanne mag gaan zonder een vaste valu ta-politiek. Van de zijde der oppositie critiseert de libe rale „News Chronicle" de nieuwe tarieven op thee. Het blad spreekt zijn twijfel uit over de kans op succes van zu!k een heffing. De be grooting als geheel draagt een voorloopig karakter aangezien zij na de conferentie van Lausanne met het oog op de betalingen aan Amerika herzien zal moeten worden De socialistische „Daily Herald" ver klaart, dat de begrooting niemand iets ge bracht heeft. Zij doet vermoeden dat de re geering niets verwacht van de Ontwape ningsconferentie. De oppositie zal volledige contro'e van de te voeren valuta-politiek ver langen. De vorming van het desbetreffende fonds doet vermoeden dat de Engelsche re geering zich definitief heeft vastgelegd op een politiek van „manipuleerende valuta". MOEILIJKHEDEN DER BANKEN EN KABINETSCRISIS IN ZUID-SLAVIE. De binnenlandsch politieke toestand van Zuid-Slavië is verward. De openbare mee ning wordt beheerscht door het bericht dat de eerste Kroatische spaarbank, de grootste depositobank van den Staat, haar betalingen, ook die van beperkten omvang, heeft ge staakt. De op een na grootste bank, de credietinstelling te Laibach, zou eveneens in moeilijkheden verkeeren. De onduidelijkheid van den toestand wordt grooter, aangezien de pers de aangelegenheid verzwijgt. Naar in politieke kringen verluidt, heeft de ministerraad zich in de laatste zittingen uit voerig met het bank vraagstuk bezig gehou den. Er konden evenwel geen besluiten wor den genomen, aangezien het eerste kabinet Marinkowitsch reeds zijn eerste crisis door maakt. De minister van financiën heeft in de afgeloopen drie weken twee malen zijn porte feuille ter beschikking gesteld, evenwel zon der dat zijn ontslagaanvrage werd ingewil ligd. Evenzoo hebben de Kroatische minis ters Schibenik en Presca vergeefs ontslag aangevraagd. Ook de positie van het kabinet nopens de Skoepstjina is volkomen onduide lijk. De bedoeling om onder leiding van Ma rinkowitsch een nieuwe staatspartij te stich ten en te trachten de afgevaardigden voor deze partij te winnen, is tot nu toe zonder resultaat gebleven. Het meerendeel der afge vaardigden heef de onderteekening van de uit te vaardigen partijproclamatie geweigerd. De economische moeilijkheden van Joego Slavië. De eerste Kroatische spaarbank,welke enkele dagen geleden haar betalingen heeft gestaakt, is een moratorium verleend voor zes maanden, aangezien de nationale bank niet in staat is, de spaarbank te steunen wel ke te dien einde 800 millioen Dinar zou be hoeven. Men rekent er op dat het noodzake lijk zal zijn, ook talrijke andere banken een uitstel van betaling te moeten verleenen, UITNOODIGING VOOR EX-KEIZER WILHELM? Naar St. Thomas te gaan. Volgens te Washington ontvangen berich ten heeft de gouverneur van de vroeger Deensche thans Amerikaansche Virgin, islands medegedeeld, dat de Handelskamer en een particuliere organisatie van het eiland St. Thomas (het grootste van de eilanden groep, dat een oppervlakte heeft van 73 K.M2., met een inwonertal van 10.000, waarvan 7800 in de hoofdstad St. Thomas) den vroe- geren keizer van Duitschland uitgenoodigd tot herstel van zijn gezondheid naar St. Tho mas te komen. Deze uitnoodiging zou het gevolg zijn van krantenberichten, volgens welke den ex-keizer het West Indische kli maat door zijn medische raadgevers warm zou zijn aanbevolen. De Amerikaansche regeeringsinstanties weigeren mededeelingen te verstrekken no pens de aan den ex-keizer gezonden uitnoodi ging. Officieus verluidt evenwel, dat de Ame rikaansche regeering waarschijnlijk geen be zwaar zal maken, ingeval de vroegere geal lieerden eveneens in een verblijf van den ex keizer op St. Thomas toestemmen. NATIONAAL SOCIALISTEN GEARRESTEERD. In verband met een gisteravond in den Lustgarten te Berlijn belegde nationaal so cialistische bijeenkomst zijn ongeveer 80 nazi's wegens het demonstreeren zonder ver lof daartoe, door de politie gearresteerd. Naar voorts door de politie van Schoene- berg wordt medegedeeld, zijn daar 19 leden van de verboden Hitler-jeugd gearresteerd. Op hen is materiaal aangetroffen, waaruit is op te maken, dat de organisatie voortbe staat. 150 VATEN ALCOHOL OPGEPIKT, Een Belgische visschersboot heeft Woens dag 150 vaten, welke 300 L. alcohol inhiel den te Nieuwpoort binnengesleept. De vaten werden gevonden binnen 2 mijlen van df haven. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-SLAVIE. De nood in het overstroomings1 gebied van de Save. De overstroomingen van de Save schijnen thans wel het toppunt te hebben bereikt. In het onafzienbare overstroomde gebied vol trekt zich intusschen een stil drama. De een na de ander bezwijken de huizen en verdwij nen in de golven. Naar de „Prawda" meldt, zijn vooral van de plaats Patscha nog maar weinige over blijfselen zichtbaar. Men vreest, dat het nog maar een kwestie van uren is voor ook de laatste huizen zullen zijn ingestort, zoodat dan geen teeken van het bestaan van de plaats meer boven de golven zal uitsteken. De overheid staat bijna hulpeloos tegenover den nood der getroffen bevolking, daar de finan ciën in een zeer slechten staat verkeeren. Men schat de materieele schade in 't overstroom de gebied reeds op 1 milliard dinaren. DE AARDVERSCHUIVING TE BOCHEM. Meerdere verschuivingen te ven wachten. De aardverschuiving te Bochem is voor de bevolking niet onverwacht gekomen. Men had maatregelen kunnen nemen, zoodat geen per soonlijke ongelukkeu piaats hebben gevonden. Daar thans een groot gedeelte van den berg naar beneden is gestort, begint er ook beweging te komen in nog hooger gelegen hellingen. Waarnemingsposten zij voortdu rend bezig observaties te verrichten, teneinde voor een volgende bergverschuiving tijdig te kunnen waarschuwen. De geoloog dr. Michel van het Pruisische geologische bureau te Berlijn, die reeds twee jaar voortdurend onderzoekingen heeft inge steld naar den stand van den verschuiven- den berg, is van meening, dat binnen afzien- baren tijd nieuwe, nog grootere verschuivin gen te wachten zijn. 600.00 kubieke M. ge steente en aardmassa's zijn nog in voortdu rende beweging, zoodat verwacht kan worden, dat ook deze rotsmassa naar beneden zal ko men. Tot dusver is nog slechts 25000 kubieke meter rots gevallen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1