Alkmaarsche Courant. ff ais®# £11 Publicaties Spoct JUmmeuws HEERENBAAI Stad en Omgeving. Een koninklijke kunst |g! ftondenl vier en dertigste Jaargang. Zaterdag 23 April. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Het voetbalmenu voor morgen. oud als onze beschaving zelve en reeds beoefend door de vorstinnen van Egypte, is de gelaatsmassage. Zij her geeft het gelaat de soepelheid en elasticiteit, die de charme van het gezicht van meisje en jonge vrouw uitmaken. Volg dezen koninklijken weg en mas seer van tijd tot tijd Uw gelaat met Purol, dat alle vöttcn böv&t, welk© Uw huid voor haar gezondheid en schoonheid behoeft. Zwaluwen naar Zürich. Programma kampioenscompetitie. Alcmaria's nederlaagwedstrijden. Van Kol. Het overlijden van Colle. HU WARUM LACHELST DU, MONA LISA? Victoria-Theater- per Yz pond 20cL per ons 10ct.per1/2ons No. 96 1932 PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op WOENSDAG 27 APRIL as. de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen i gebracht over de FRIESCHEBRUG en de KORTE NÏEUWESLOOT worden de jebracht over de FRIESCHEB van Handelskade af. De paarden over de Boombrug bij het Zeglis naar de markt gebracht, moeten den weg volgen langs de Voormeer en de Bier kade, over de Schermervlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Alle dieren, die niet over de Frieschebrug de stad binnenkomen, moeten zoodanig wor den vervoerd, dat zij door de Korte Nieuwe sloot van de Handelskade af ter markt ko men; alle óverige toegangen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren dieren des kundig worden onderzocht en zal het ver schuldigde marktgeld moeten worden vol daan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl na des morgens 10 uur geen paarden meer ter markt worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de Dijk, de Marktstraat, het Waagplein en de Gedempte Nieuwesloot. Voor het plaatsen der veulens een gedeelte van het Waagplein. Voe tba 1. Na den grooten dag van Nederland—Bel gië zitten we morgen weer midden in de competitiebeweging. Weliswaar zijn de ge wone competitiewedstrijd nu voorbij, maar er wordt nog volop gevochten om de hoog ste eer en er wordt nog fel gestreden om promotie ofbestaansrecht Voor het landskampioenschap dan twee wedstrijden 'op het programma. Een daar van is eigenijk van geen belang: P.S.V. Veendam. Beide clubs hebben zoo goed als geen kans meer, al moeten de anderen reke ning houden met de lampjesmenschen Sinds echter P.S.V. haar midvoor v. d. Broek kwijt is (deze speler heeft nog steeds een verwonding en is dus uitgeschakeld), kan ze blijkbaar niet doelpunten. Toch laat het zich aanzien, dat er morgen wel eenige ga ten in het Veendam-net geschoten zullen worden, want dat Veendam hoort heelemaal niet in deze kleine competitie thuis. Van veel meer belang is de andere wed strijd: EnschedéAjax. We weten eigenlijk niet, wat we van dezen wedstrijd schrijven moeten. Ajax heeft weliswaar mooie succes sen behaald, maarop de beide zwakste clubs. Men moet dus wel een beetje voor zichtig zijn met oordeelen over de kracht van Ajax! Enschedé daarentegen heeft een paar moeilijke ontmoetingen gehad en de re sultaten daarvan zijn hoogst bevredigend. Het is tenimnste gebleken, dat Enschedé een gevaarlijke out-sider is, die best voor de noo- dige verrassingen zou kunnen zorgen. 't Wil ons dan cok voorkomen, dat Ajax nog lang niet van Enschedé gewonnen heeft. De wedstrijd is zeer belangrijk, vooral voor Enschedé! Ze heeft hier n.1. ongeveer haar laatste kans. Er moet dus door haar gewonnen worden, wil de strijd om het kam pioenschap zich verder niet uitsluitend be palen tot Ajax en Feijenoord. In elk geval't wordt spannend en Ajax mag met een gelijk spel tevreden zijn. o De Haarlemsche clubs hebben morgen ook belangrijke ontmoetingen te spelen. In Haarlem zelf spelen E.D.O. en Haarlem te gen elkaar, 't Gaat om een plaatsje in de eerste klasse en't is een plaatselijke ont moeting! Er is dus alle reden voor, om een sensationeelen en spannenden wedstrijd te voorspellen. Wint Haarlem, dan is zij bijna eerste klas- ter Verliest ze, dan hebben alle drie clubs nog een beste kans! H.F.C. gaat naar Gouda, dat vrijwel kansloos is. Speelt H.F.C. zooals ze thuis deed tegen Gouda, dan kan ze morden win nen. En dan is het eerste k lasserschap nog niet vaarwel gezegd, al blijft D.H.C. ook dan nog favoriet. In het Oosten ontvangt Z.A.C. de Ensched. Boys. De Boys wisten veertien dagen geleden thuis Quick te kloppen en zijn dus sterk. V e kunnen er weinig van zeggen, wie winnen zal, maar o.i. mag Z.A.C. al blij zijn met een .pfpjiilr etspl I In het Zuiden twee wedstrijden: Middel burgHelmond en de ValkJuliana. Ju- liana schijnt ons de zwakste van deze vier en verliest dus. Maar Middelburg thuis van Helmond zal winnen, is nog lang niet zeker. De kans er op is er echter. Het Noorden heeft Noordster—F.V.C.-ont- moeting. Wij houden het op de Fnezen> al IS een gelijk spel lang niet onmogelijk. Indrukken van een leek. v. d. B schrijft in de Sportkroniek over Nederland—België: Heppik het je niet vooruit gezegd, dat net een ieuzesof zou worden? Weet jij wie eigenlijk de Hollanders wa ren, Miek? Ik heb zitten vernikkelen van de kon en ik heb er geen draad van gesnapt. Heb jij mij niet verteld, dat zij in België een speciale opleiding hebben voor grens rechters? Daar hebben zij dan een reuzesuc ces mee! Drie reuzesofkoole voor je spieee. Past U op me oog mit die perrepiu? Spele die Belzen effe fuil? Espres hebben ze Lagendaal gekreukeld. Nee, bij ons zie ie nooit niet es een trukkie. Toen ik jong was meneer, toen hadden wij Mannus Francken en Edu Snethlage en Jan Thomee en die schoten van de midden lijn af door het net heen. Kom daar nou ereis om. Heb jij Babs der nieuwe dopje gezien. Net iets voor dat sj>ook om met een veulen jas en een blauw hoedje op de tribune te zitten en zooveel mogelijk op te vallen. Nest! Vier reepe foor een kwartje! Wat een mazzel dat ik mijn tweede zijvak voor acht vijftig versneesd heb. Wat is nou toch eigenlijk die W-formatie? Die Belgische grensrechter was zeker de lolligste thuis. Die gooser was vast bij Gleich weggeloopen. Wat een flauwe mop om die eene aldoor Adam te noemen. Het is toch een achte volkssjjört gewur- den. Bah. Het is maer goed, dat ze de prijzen een beetje op peil houden hah? Was dat nou meneer Groothoff met die regenjas aan Ik heb je toch altijd gezegd dat Lagendaal niks is. Ga je mee naar Carlton om bij te komen Ik ben bevroren, ik geloof dat de bloemen op mijn voorhoofd staan. Geel bandje meneer? Een reuzefijne wedstrijd. Hebbe de Belzen effen een sof. Ze hadden Piet motte nemen. Hé, nummer 20 duizend zooveel, bij ons in Noordholland geven zij altijd een signaal als zij achteruitrijden. Wat een malaise he, tachtigduizend pop voor anderhalf uur amateursvoetbal. Wat een affaire. Als zij dat bij Kreuger Toll geweten hadden zouden zij een stelletje val- sche kaartjes hebben laten drukken. Zit jij voor het eerst in een auto meester, denk je een beetje om mijn spatbord? Hadden wij maar naar Buster Keaton ge gaan. Ze moesten je eigenlijk de helft van je cen ten teruggeven na zoo'n wedstrijd van niks. Wat rekent jouw kapper voor watergol ven? 't Is toch tegenwoordig een goeie regeling dat de Bond alleen aan voetballers kaarten geeft. Nou komen der tenminste alleen men- schen die der verstand van hebben. Waarom lach je zoo, idioot? Op 16 Mei, 2en Pinksterdag, zal een Zwaluwenploeg te Zürich uitkomen tegen de Grashoppers. In overleg met het bestuur van den K.N.V.B. zijn de volgende spelers uitgenoodigd Van der Meulen (H.F.C.), Veenendaal (Naaldwijk), Weber (A D.O.), Lelyveld (V. U.C.). Pelikaan (Longa), Jongeneel (H.F.C.), v. d. Wildt (V.U.C.), Geutskens (R.C.H.), v. d. Sloot (D.H.C.), Mol (K.F.C.), Bonsema (Velocitas), Verkerk (R.C.H.), Smit (R.C.H.) en Van Gelder (V.U.C.). De Bondstrainer Bob Glendenning zal de ploeg vergezellen. 24 April: P.S.V.Veendam. Enschede—Ajax. 1 MeiFeijenoordAjax. VeendamP.S.V. 5 Mei (Hemelvaartsd.)P.S.V.Enschede, Ajax—Feijenoord. 15 Mei: VeendamFeijenoord. 16 Mei: P.S.V.Ajax. 22 Mei: Feijenoord—P.S.V. Enschede—Veendam. 5 Juni: AjaxEnschede. Alcmaria heeft met Pluvius een contract afgesloten, zoodat het morgen mooi voetbal- weer zal kijn. De voetballiefhebbers kunnen dus hun hart weer ophalen aan twee ont moetingen! Allereerst spelen om 1 uur Alc maria II en Beverwijk I tegen elkaar en de water-ontmoeting van twee weken geleden heeft wel bewezen, dat dit een spannende partij kan worden. Na dezen wedstrijd komt Alcmaria I te gen Blauw Wit I in 't veld. Laatstgenoemde club vat deze ontmoeting niet alleen op als een poging, om den eersten prijs te bemachtigen, maar ook als een se rieuze poging, om straks zoo sterk moge lijk in de competitie uit te komen, 't Wordt dus heusch geen ,,laksche" wedstrijd, maar wel degelijk een, die boeiend en spannend belooft te worden. Natuurlijk zijn alle oogen morgen gericht op Gerritsen, de aalvlugge rechtsbuiten van Blauw Wit! Wat zou die met de Alcmaria- verdediging doen?! Naar het „Volk" verneemt zal Van Kol, de bekende achterspeler van Ajax en oud-inter nationaal, binnenkort niet meer voor Ajax uitkomen. Hij zal namelijk trainer worden van een tweede-klasse club te Amsterdam en waarschijnlijk ook de oefeningen van een derde-klasse club gaan leiden. Hij zal dientengevolge in de beroepsklasse worden geplaatst. Schaken. Nu de Belgische schaakkampioen Colle zoo plotseling gestorven is, geven wij hier weer een van zijn bekendste partijen, zooals de N.R.Crt. die genoteerd heeft: Wit: ColleZwart: Euwe. Uit den wedstrijd te Hastings in 1924. D4-opening. 1. d2—d4 d7—d5, 2. Pgl— f3 Pg8—f6, 3. e2e3 Rc8 f5, 4. c2c4 c7c6, 5. Pbl c3 e7e6, 6. Rfl—d3 Rf5Xd3. 7. DdlXd3 PbSd7, 8. 0—0 Rt'S—dó. 9. e3—e4 d5Xe4, ló. Pc3Xe4 Pf6Xe4, 11. Dd3Xe4 0-0, 12. li Rel—g5 Rd6—e7, 13. Rg5—d2 Tf8—e6, 14. Rd2<3 Dd8c7, 15. Talcl (In latere partijen ook in de bovenvermelde, speelde Colle 15. Tadl), Ta8—d8, 16. Tfl—el Pd7 f8, 17. h2h4 (Als het zwarte paard naar g6 gaat kan Wit het door h5 verjagen. Ook is nu Pf3—h2—g4 mogelijk) Re7—f6, 18 Pf3h2 Dc7b6, 19. Tel—dl Db6—aó, 20 Ph2g4 Rf6e7, (Zie 20Dc4: 21. Pf6:+ gf6:, 22. Dg4+ Kh8, 23. Te4 met de bedreiging 24. d5 en dan Rf6: mat). i abcdefg h Stand na 20Re7. 21. d4—d5! c6Xd5. 22. c4Xd5 e6Xd5, 23. TdlXd5 Re7dó, (23Td5:, 24. Dd5: Pe6 zou beter zijn geweest, doch Zwart stond dan ook slecht), 24. Td5g5 (Zie nu 24 Pgó, 25. De8:t Te8:, 26. Te8:t Rf8, 27. h3 h6, 28. Td5 Pf4, 29. Td5—d8 Peó. 30 Tf8:+ Pf8:, 31. Rb4 en Wit wint ook). 24. Te8Xe4, 25. Pg4—h6t Kg8—h8. 26. Rc3 Xg7 mat. Motorsport. De Dumonceau-Bekerrit. De Sportcommissie van de Motorclub ,,Zuid-Holland" maakt thans eenige nadere bijzonderheden bekend over den Dumonceau- Bekerrit, welke op 4 en 5 Juni a.s. zal wor den gehouden. En daaruit blijkt, dat het over het geheel genomen een zware rit zal wor den, te meer, waar het tempo van dien aard zal zijn, dat er van de motorrijders en auto mobilisten heel wat zal worden gevergd. In vergelijking met het vorige jaar is in de eerste plaats de verzwaring van dezen rit gevonden door een verhooging van de ge middelde snelheden, welke na degelijke proef nemingen zijn vastgesteld en door goede rij ders zonder gevaar kunnen worden bereikt, te meer, omdat de routes duidelijk zijn aan gegeven. Ten einde het kaartlezen echter niet geneel te doen verleeren, heeft de Sportcom missie voor een klein gedeelte van de route de plaatsnaamaanduiding zoodanig gemaakt, dat de deelnemers genoodzaakt zullen zijn, daarbij hun kaarten te hulp te roepen. Het is de bedoeling, dat de eerste dag om 7 uur zal worden gestart in Wuestwezel aan de Belgische grens, nabij Breda en dat dan ge reden zal worden via Lierre, Leuven, Ter- vueren, naar Waterloo met een gemiddelde snelheid van 50 K.M., waarna het gemiddel de voor het verdere gedeelte van dien dag, voerende over Nivelles, Mons, Philipville, Dinant, Rochefort, Gedinne, Houdremont, Rochechaut, Neufchateaux, Arlon, Luxem burg in totaal 467 K.M. met een gemiddelde snelheid van 55 K.M. moet worden afgelegd. In Rochefort zullen de rijders kunnen koffie drinken, aangezien ze daar een uur rust krijgen. Als gevolg van de verhooging van de gemiddelde snelheid zal men reeds tijdig te Luxemburg aankomen; de eerste rijder zal er reeds voor 5 uur zijn. In Luxemburg heeft men de medewerking verkregen van den „Motor Union Luxem burg", wier voorzitter, Mr. Bodson, alle hulp heeft toegezegd en een staf van controleurs ter beschikking zal stellen ten einde een goed verloop van den rit te waarborgen. Den tweeden dag wordt met een gemid delden snelheid van 50 K.M. per uur gere den, van Luxemburg over Ehnen, W'asser- billig, Echternach, Berdorf, Beaufort, Bran- denbourg, Bourscheid, Clerceaux, Weiswam- pach naar Stavelot, waar de eerste rijder om streeks 11 uur zal aankomen. Na een lunch aldaar zal omstreeks half één worden aan gevangen met den snelheidsproef op het cir cuit van Francorchamps dat ongeveer 15 K.M. lang is en zoowel door motorrijders als automobilisten driemaal zal moeten wor den afgelegd. Het is de bedoeling dat eerst de automobilisten den proef afleggen en daarna de motorrijders. Om half drie wordt dan in Stavelot gestart voor het laatste ge deelte van den rit, dat voert over Spa, Che- min de la Roche, Montagnerusse, Mal- champs, 'Barraque, Michel, Eupen, Barrage de la Gileppe, Verviers, naar Luik. Vooral in dat gedeelte zijn talrijke non-stops, even als trouwens in Luxemburg, waar zelfs in de buurt van Brandenbourg een non-stop- proef over vier kilometer moet worden gere den. Teneinde de non-stopgedeelten niet te ge makkelijk te maken, zal in het reglement de bepaling worden opgenomen, dat de motor rijders niet met de voeten aan den grond mo gen komen. De mogelijkheid bestaat, dat de heuvelklim van Halchamps met vliegenden start zal kunnen worden genomen, terwijl verder bepaald zal worden, dat, indien meer dan één rijder voor den Dumonceau-beker in aanmerking zou kunnen komen, de precents- gewijze grootere snelheid in den snelheids proef op het circuit van Francorchamps en in den heuvelklim bij Malchamps den door slag zal geven. Zooals reeds vroeger is medegedeeld, is het ook de bedoeling, dat de rit zal worden opengesteld voor dames-motorrijdsters en tenslotte is aan de rit zelf nog een toerafdee- ling verbonden, waarvoor de deelnemers een gemakkelijker route zullen kunnen afleggen en vrijgesteld zullen zijn van de verschillen de zware proeven. De route voor deze afdee- ing is echter zoodanig gekozen, dat de deel nemers eveneens zullen worden gecontro leerd en de gelegenheid krijgen om de non stops en snelheidsproeven te kunnen bijwo nen. Alles bij elkaar mag verwacht worden, dat deze Dumonceau-Bekerrit een der zwaarste, maar ook tevens een der mooiste ritten van het seizoen zal worden, te meer. waar reeds thans tal van voorloopige inschrijvingen zoowel in de klasse der motorrijders als in die der automobilisten zijn ontvangen. Nadere inlichtingen zjjn verkrijgbaar bii den secretaris der Sportcommissie, Stations weg 52 te 's-Gravenhage, aan welk adres binnenkort ook de reglementen verkrijgbaar zullen zijn. Zwemmen. Onze zwemsters naar Los Angeles. Naar de „Tel." uit Rotterdam verneemt, heeft de Nederlandsche Zwembond, met het oog op de Olympische Spelen, een achttal Nederlandsche zwemsters uitgenoodigd in training te gaan, ten einde over eenigen tijd twee selectiewedstrijden te houden, waarbij definitief de Nederlandsche damesploeg, die Nederland te Los Angelos zal vertegenwoor digen, zal worden samengesteld. De volgen de dames hebben deze uitnoodiging ontvan- gen: mevr. PhilipsenBraun (Ö.D.Z.), Wil- ly den Ouden (R.D.Z.), mej. Kastein (H.D. Z.), Truus Baumeister (R.D.Z.), Puck Over- sloot (O.D.Z.), mej. Selbach (A.D.Z.), Marie Vierdag (IJ), mej. Laddé (IJ). Een film, die op historische gegevens be rust al is de geschiedenis thans met roman tiek overgoten. Want men zal zich nog wel herinneren, dat het beroemde schilderij van Leonardo da Vinei, de Mona Lisa of Gioconda werkelijk uit het Louvre gestolen werd en dat de ge heele wereld in spanning was waar dit Itali- aansche meesterwerk was gebleven tot het ten slotte terug gevonden en weer naar Frankrijk gebracht werd. In deze film is Willy Forst, bekend uit de film Das Lied ist aus, een eenvoudige schilder en glazenmaker bij een schilderijenhandel in Parijs. Hij krijgt opdracht de Mona Lisa in het Louvre van een nieuw glas te voorzien en geraakt zoo in extase door Mona Lisa's raadselachtigen glimlach, dat hij een reproductie van het schilderij koopt en er op zijn zolderkamer met zijn mandoline serenades aan gaat brengen. Opkijkend ziet hij in de omlijsting van een zolderraam van een tegenover gelegen huis een meisje, dat hem zeer sterk aan de Mona Lisa doet denken. Het is een dienstmeisje in een pension en het gelukt den Italiaan met haar in kennis te komen. Weldra bespeurt het meisje, dat hij niet de rijke kunstschilder is voor wien hij zich uitgeeft. Zij weigert een huwelijk onder armoedige omstandigheden en belooft alleen zijn vrouw te zullen worden als hij voor haar iets doet waarover de ge- heele wereld za! spreken. Hij besluit dan het beroemde schilderij uit het Louvre te stelen en hoe hem dat op klaarlichten dag gelukt wordt uitvoerig op deze interessante film weergegeven. Hij weet zich zelfs een alibi te verschaffen en hoewel hij herhaaldelijk met de politie in aanraking komt wordt hij geen oogenblik van den dief stal verdacht. Het meisje voo- wie hij de daad beging maakt intusschen een pleizierreisje met een heer uit het pension waar zij diende en de Italiaan krijgt dan genoeg van ijn misdaad en brengt het schilderij naar Italië, waar hij vindt dat het thuis behoort omciai Napoleon het destijds vandaar naar Parijs gebracht heeft Op welke geraffineerde wijze hij er in slaagt het kostbare stuk onopgemerkt over de grens te brengen is zeer interessant, maar een Amerikaan, die reeds lang poogt het schilderij voor zijn opdrachtgevers te koopen is hem op het spoor en verraadt hem aan de Italiaansche politie waardoor hij gegrepen wordt op het moment dat hij het juist aan den antiquair heeft afgestaan. Het meisje Trude von Molo hoort van de groote rechtszaak waar de Italiaan terecht staat en haast zich daarheen om hem van haar liefde te overtuigen. Te laat, want als hij haar in de gerechts zaal ziet, bekent hij dat hij 't schilderij heeft gestolen niet om een vrouw maar om het schilderij zelf. Hij wordt tot een gevangenisstraf veroor deeld maar intusschen wordt door volks redenaars in Italië op het vaderlandslievende van zijn daad gewezen. Zij verheerlijken zijn patriotisme en hij kan er zeker van zijn, dat. a! is de vrouw uit zijn leven verdwenen, hij bij zijn landgenooten tot een held van alge meene bekendheid is geworden. Willy Forst geeft in deze film met zijn te genspeelster buitengewoon goed spel en de film biedt menigmaal verrassende effecten. Vooraf gaan een screensong, een honden- film en een zeer uitgebreid journaal. FEESTREDENAAR OP BESTELLING. Theater Harmonie. In het Theater Harmonie gaat Zondag- en Maandagavond een alleraardigste U.F.A- film, namelijk Feestredenaar op bestelling, waarin Willy Forst de titel vervult. Carry Clips weet heel handig te oreeren op bruilof ten, doopfeesten, verlovingsfeesten, enz. en hij heeft het daardoor zelfs zoo druk, dat hij zich met zijn assistente Lillebel (Else Elster) f>er auto naar de plaats van bestemming laat brengen. Titi, secretaresse van den beroemden pro fessor Emanuel W'ielander, weet niet wat zij moet doen nu deze beroemdheid voor een mondaine club uitgenoodigd is een rede over zijn bekroond werk te houden. Want de pro fessor heeft een spraakgebrek en men be sluit nu, dat hij alleen de mondbewegingen zal maken, terwijl Clips, achter een gordijn verborgen, de rede val voorlezen. De presi dente komt onder de bekoring van des pro- fessor's stem en de charmante vrouw wil daarom nader met hem kennismaken. Aan het diner moet hij opnieuw spreken, maar Clips, al kellner verkleed, komt hem weer te hulp. Clips wordt verliefd op de gast vrouw tot groot verdriet van Lillebel, inaar ook Titi is met den gang van zaken niet tevre den en zij besluit het geheim te verraden. Zij bewerkt, dat de barones den professor alleen zal spreken, maar Clips snelt te hulp, hoewel dezen keer zijn aanwezigheid ontdekt wordt In de daarop volgende ruzie van den pro fessor en Clips windt eerstgenoemde zich zoo op, dat hij zijn normale spraak weer terug krijgt. Hij wint daardoor de genegenheid van de barones, die daarna met hem in het huwe lijksbootje stapt. Carry Clips ontsnapt dus aan het gevaar en trouwt zijn ijverige assis tente. De film wojdt tot oprette door het zonder* ECHTE FRIESCHE Cts Iinge bal, waarbij zich onder de gasten phe- nomenale dansparen blijken te bevinden en het geheele dienstpersoneel wel uit dansers en girls schijnt samengesteld. Deze'alleraardigte film houdt de toe schouwers onophoudelijk in een vroolijke stemming. Vooraf gaan een paar vroolijke filmpjes, een screensong, een U.F.A.-cabare' en een uitgebreid journaal. CINEMA EN THEATER. In dit Weekblad vindt men nu de portret* ten van Ramon Novarro, Norma Shearer- met bijschrift Tilly Lus met haar jong- sten zoon; Dolly Haas en Heinz Rühmann in de nieuwe Ufa toonfilm „Es wird schon wieder besser". Mariene Dietrich met bij schrift Joan Crawford en Clark Gable, Robert Montgomery, Ann Harding, Mau- riche Chevalier, als cowboy, Else Elster; af beeldingen van films, alles in magnifique uitvoering, veel lectuur, waaronder een ar tikel over Emile Zola; en een liedje „Harle kijntje" van Piratea met muziek van Nico Snel. DE SCHERMEER. in de trouwzaal van het Stadhuis alhier werd Vrijdagmiddag ten 2 ure een Alge meene Vergadering gehouden van Hoofdin gelanden van de Schermeer. De dijkgraaf, de heer C. K r a m e r G l ij n is, deelde mede, dat de heer M. N. de Koning wegens ongesteldheid afwezig was en dat Ged. Staten hebben goedgekeurd den verkoop van 2 molenerven. In verband met deze goed keuring stelde hij voor het bedrag ad. 100 definitief te beleggen bij de Nutsspaarbank te Alkmaar. Aldus werd besloten. Aan de orde was hierop de vaststelling der rekeningen en verantwoordingen van den penningmeester over het dienstjaar 1931 van de Schermeer en de Molens, waartoe, na gunstig rapport van de commissie, werd be sloten. Bij de behandeling van de begrootingen van ontvangsten en uitgaven over het dienst jaar 1932, deelde de dijkgraaf, na een opmer king van den heer de Kening, mede, dat het dagelijksch bestuur al blij was dat de uit gaven door de ontvangsten gedekt kunnen worden. De heer P. N. Groot wilde pogingen doen. alsnog bezuinigingen aan te brengen en dit met het oog op de benarde tijden. Er valt niet veel te besnoeien, doch aan gezien alles naar beneden gaat, wil spr. het voorstel doen om de loonen met 10 pCt. te verlagen en die van de poldermeesters van 20 op f 15 brengen, omdat zij door de electrificatie minder werk hebben. Gok wilde hij dit jaar de drie gastdagen achterwege laten. Dit om aan de ingelanden te bewijzen, dat het bestuur alles doet, wat gedaan kan worden. Met het oog op het saldo, meende hij ook te moeten voorstellen de polderlasten met f 1 te'verlagen. De d ij k g r a a f zeide, dat het dagelijksch bestuur gemeend heeft de salarissen, niet hoog zijn, onveranderd te laten. De poldermeesters verdienen zelfs te wei nig en ook op de uitgaven van de Hoog heemraden en die van den penningmeester, valt niet te verladen. Wie weet, hoeveel werk de Hoogheemraden hebben, weet ook dat 200 weinig is, evenals net salaris van den secretaris. Met een verlaging van het salaris van den dijkgraaf gaat hij accoord, doch voor een verlaging van de salarissen van de beambten meende iiij te moeten waarschuwen. De poldermeester heeft reeds een hoogen leeftijd en met het oog op diens pensioen mag zijn salaris niet verlaagd worden. Over het afschaffen van de gastdagen valt te denken. De heer P. N. Groot beweerde geens zins, dat de salarissen te hoog zijn, doch alles gaat lager en spr. deed het voorstel namens meerderen. Hij wil echter niemand in zijn per soon treffen. De heer D. de Boer betreurde het, dat de heer de Koning niet had aangegeven, hoe bezuiniging verkregen moet worden Als hoogheemraad wil hij geen salaris op strijken. als men meent, dat het niet voor 100 pCt. verdiend wordt en daarom steunde hij het voorstel om het salaris van de heem raden te verlagen. Laat men daarover eerst beslissen. Het denkbeeld van 10 pCt. verlaging over de geheele linie wil hij los laten. De provincie heeft het recht om een technicus als polder baas aan te wijzen en als men er een krijgt in plaats van den polderbaas K. Nierop, dan zal men niet gelukkig af zijn. De gastdagen moet men er aan geven. De heer D J. Go vers maakte voor het laatst een vergadering mee. Hij vroeg zich af wat men met deze voorstellen kan be reiken. Zelfs een verlaging met 10 pCt. brengt niet de mogelijkheid om met 1 te /erlagen. De verhuring van dijken en wegen is tegen gevallen. Ook aan de sociale lasten is men van hooger hand gebonden. Spr. wil dit jaar doorgaan, zooals het bestuur voor stelt. Büjft de toestand slecht dan wil hij het vol-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9