INTERNATIONAL fis Jledksza&m JCeck ÓL Sxfiool Jüukt&ecichtm Amstecdamsche Jieucs t" Ü'.W. m0m VIER BONDEN-WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. L. V. B.—H. V. B. 2—1. A. V. B.—N. H. V. B. 5-4, na verlenging. Nog een vrij onverwachte nederlaag der „Noord-Hollanders". Een te zwakke verdediging! Onze medewerker schrijft: Zoo kregen de „Noordhollanders'' nog een vrij onverwachte nederlaag te «likken. Niet velen zuLen gedacht hebben dat den N. H V. B.-ers toen zij na rust eenmaal een nut tigen 42 voorsprong behaald hadden de overwinning nog zou kunnen ontgaan en o.i. schuilt hier wel de grootste fout in de doelbezetting. Het feit dat de doelman zich eens, uit een zeer slecht genomen strafschop liet passeeren, wekte veler verbazing- Bo vendien liet hij zeer nerveus spel zien en maakte bepaald een zwakken indruk. De beide backs (daar Herwerden niet van de partij kon zijn, bezette de Alkmaarder Janson diens plaats) lieten heel aardig spel zien en vooral v. d. Braber was goed op dreef, ondanks het feit dat hij niet altijd de gewenschte steun van zijn kanthalf onder vond. In de half 1 inie was Rijkers met recht de spil waar alles omdraaide, terwijl hij in Schuit een goed partner had. Van der Hilst, die stellig over goede capaeite ten kan be schikken. "demonstreerde soms te veel zijn spil-kwaliteiten. a's gevolg, dat hij nogal vaak naar het middenterrein afdwaalde, waardoor de Am3terdamsche rechter*» leugel nogal vrijheid van beweging kreeg De voor hoede was stellig hei beste deel. de beide vleugelspelers gaven goede productieve voor zetten. Schaap is in zijn starten te angzaam, de rechtsbuiten indri blijkt een speler met goede techniek te zijn, evenals de midvoor Homan, die vaak zeer gevaarlijk was. ue linksbinnen Scheerman was de zwakste en Wolthuis, die de rechtsbinnenplaats bezette, demonstreerde iets te veel zijn midvoorneigin- De Amsterdammers beschikten over een zeer goede ploeg die snel spel te zien gaven, waarin vooral v. d. Velde, Admiraal en Oost- wal verdienstelijk werk lieten zien. De wedstrijd zelve stond op tamelijk hoofe neil er werd van doel tot doel flink in tempo gespeeld, waardoor de ontmoeting het aan zien ten volle waard was. Beide doelen ont- snapten meerdere malen aan groot gevaar en er werden nogal wederzijdsch corners gefor- ceerd, die echter, hoewel vaak zeer goed ge- nomen, niets opleverden. Tamelijk publiek woonde deze bondsont- moetingen bij, die gespeeld werden op het mooie vlakke A. S. C.-terrein, waaraan alle zorg was besteed. Over de leiding, voornamelijk bij de ont moeting A. V. B.N. H. V. B., zijn we niet bijster te spreken. Zonder van partijdig heid te spreken, werden er beslissingen ge nomen vaak ten nadeele van de „Noordhol landers" en sterk ten voordeele var. de Am sterdammers. Over den wedstrijd zelve het volgende: Om drie uur zien we de volgende opstel lingen in het veld: N. H. V. B.: v. Beek (Andijk); Janson (Alkmaar) en v. d. Braber (Andijk); Schuit (Alkmaar), Rijkers (Succes) en v. d. Hilst (Alkm. Boys); Indri (Alkm. Boys), Wolthuis M. L. D.), Homan (Alkmaar). Scheerman (Z. F. C. 4) en Schaap (M. F. C.) A. V. B Neusselink; Snijders en Post; Bonking, v. d. Velde en de Moor; Partner, v. d- Berg, Admiraal, de Graaf en Oostwal. De Noord-Hollanders winnen de toss en Amsterdam trapt af. Het N. H. V. B.-elftal pakt reeds dadelijk •geducht aan en een snelle doorbraak wordt 'besloten door een keurige voorzet van Indri, de geboden kans en een zeker schijnend doel punt, worden echter om hals gebracht. De Amsterdammers zitten echter ook niet stil en er ontwikkell zich een vlugge strijd van doel tot doei. Er worden wederzijds enkele corners geforceerd, die echter niets opleveren. Dan zien we één van Indri's goede voor zetten juist rakelings over de lat verdwijnen, terwijl enkele aanvallen door buitenspel onder broken worden. Als het spel ongeveer twin tig minuten oud1 is weet Amsterdam uit een goed opgezetten aanval keurig te doelpunten, terwijl even later de Amsterdammers een pracht kans krijgen om hun voorsprong te vergrooten, doch het schot faalt. Nadat eerst een gevaarlijke N. H. doorbraak op buiten spel strandt, scoort Homan bij een volgende aanval op keurige wijze de gelijkmaker 1—1. De Noord-Hollanders zitten er nu geducht op, een goede trough van Schuit en een goed schot van Homan gaan juist naast. Nadat v d. Hilst eerst keurig voor eigen doel redt, breekt hij door de geheeie Amsterdamsche defensie iieen, doch zijn schot gaat tegen de lat. Na eenige wedefzijdsche aardige momen ten komt de rust zonder verandering. Na rust wordt wederom flink aangepakt en men krijgt hetzelfde vlugge spelbeeld te zien. Ook thans gaat de strijd van doel tot doel, afgewisseld door heel goede spelmo menten. De Noord-Hollanders komen gelei delijk in de meerderheid en Homan geeft hen met een mooi doelpunt de leiding 12. De vreugde is echter van korten duur, want uit een strafschop kunnen de Amsterdammers gelijk maken 22. Doch het N.-H.-overwicht blijft voort bestaan en Wolthuis kopt een voorzet van links keurig in, terwijl Homan er eenigen tijd later, uit een goed genomen strafschop 24 van maakt. Zij die aan een N. H. V. B.-zege dachten, komen echter be drogen uit. Het gelukt de Amsterdammers eenige minuten voor het einde, v.n.1. uit zwak spel in de N.-H.-verdediging gelijk te ma ken, zoodat het einde met een 4—4 uitslag kwam. De reglementaire verlenging kwam thans van toepassing en de ploeg die het eerst scoorde had definitief gewonnen. Amsterdam was de gelukkige, want nau welijks was de eerste 7 Yi minuut gespeeld of zij wist uit een doelscrimmage op zeer ge lukkige wijze te scoren 5—4. Het einde kwam met een Amsterdamsche zege. De ontmoeting L. V. B.H. V. B. die voor af werd gespeeld, bood niet veel fraais. Er werd matig gespeeld en.... heel veel fouten gemaakt. Het einde bracht hier een Leidsche 2—1 zege, zoodat a.s. Zondag op hetzelfde terrein de winnaars-finale gespeeld zal wor den tusschen A. V. B. en L. V. B., terwijl de N. H. V. B. met den H. V. B. om de derde en vierde plaats zullen strijden Vracht wagens Traetor» Omnibussen De Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring N V H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEl DEN HAAG: THERESIASTRAAT 145, TELEFOON 772085 AMSTERDAM: WETfRINGSCMANS 130. TELEFOON 3435» MIDDELBURG: KORTE OIIRI *83, TELEFOON 624 Schieten. Schietwedstrijden op komst. Naar wij vernemen zal op 9, 10, 23 en 24 Mei op de schietbanen van den heer Van Gijzen aan de Breedstraat een schietwedstrijd gehouden worden tusschen de plaatselijke schietvereenigingen „Nimrod". „Alcmaria", „Willem Teil" en de Alkm politie. Zij komen elk uit met 2 5-tallen voor korps. Ook is hier aan verbonden 'n personeele baan, een vrije baan en een geluksoaan, waaraan alle schut ters van Alkmaar kunnen deelnemen. Tevens kan een ieder deelnemen voor den titel van beste schutter van Alkmaar, waar voor waarschijnlijk een gouden medaille be schikbaar gesteld zal worden. De volgende prijzen zijn reeds toegezegd: een beker van den heer Oolders, een beker van den heer Van Gijzen, een verguld zilve ren medaille van den heer C. Besteman en oen zilveren plaquette van den B.V.L. Dat het hier spannen gaat is zeker, daar toch de B.V.L. op de nationale wedstrijden, uitgeschreven door Nimrod, 'n len prijs be haalde en de andere deelnemende vereenigin- gen ook hun beste beentje wel zullen voor zetten. Worstelen. Mooi S. S. S.-succes. Zondag j.1. werden in het IJ-paviljoen te Amsterdam de z.g. „Brassard"-wedstrijden gehouden in worstelen en gewichtheffen. De heer H. Boersen, lid der vereen. „S. S. S.", heeft beslag gelegd op den 3den prijs in de afdeeling m.a. 1ste kl. worstelen. Een zeer goede prestatie temeer daar hij tegen W. Massop, kampioen Ned. 1928-'29- '30-'31 na een spannende partij op punten verliezer werd. Korfbal. Om het kampioenschap van Nederland. Het Zaansche K. Z. trok gisteren naar W. K. (Noord, kampioen) en kwam met een 3—3 gelijk spel terug in de Zaan. Een mooi succes voor de Noordelingen! EEN DOKTER VEROORDEELD. Dr. M. B. uit de Columbusstraat in Den Haag heeft voor de Haagsche rechtbank te recht gestaan wegens het misdrijf genoemd in art. 25Ibis W. v. S. (het uit winstbejag in behandeling nemen van een vrouw). De rechtbank verklaarde verdachte schul dig en veroordeelde hem tot een jaar gevan genisstraf. DE VERDUISTERINGEN BIJ DE BOSSCHE HANZEBANK. De chauffeur veroordeeld tot een jaar en drie maanden. De chauffeur van het curatorium der in staat van faillissement verkeerende Hanze- bank te 's-Hertogenbosch, die teretfit had gestaan verdacht van oplichting, subs. ver duistering en valschheid in geschrifte en te gen wien het O. M. bij de rechtbank te s-Hertogenbosch twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorar rest had gevorderd, terzake van valschheid m geschrifte, is op grond van dit misdrijf, meermalen gepleegd, veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar en drie maanden met aftrek van het voorarrest. ZIJN STIEFVADER BESTOLEN. Een los werkman te Hilversum, die reeds tienmaal werd veroordeeld, en onlangs te recht heeft gestaan wegens diefstal van 43.50 uit het geldkistje van zijn stiefva der, is thans door de Amsterdamsche recht bank overeenkomstig den eisch tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. BRANDSTICHTING. De rechtbank te Assen veroordeelde een verpleegde uit Veenhuizen, thans gedeti neerd, wegens brandstichting in een der ge bouwen aldaar tot vier jaar gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was drie jaar gevan genisstraf. VERBOD VAN MELKBEZORGING OP ZONDAG. De raad der gemeente Zwolle heeft inder tijd vastgesteld een verordening, waarbij ver boden werd de aflevering van melk op Zon dag, behalve ten behoeve van ziekenhuizen, zwakken, zieken, zuigelingen en israëlieten De verordening werd vastgesteld ondanks het verzet van de meerderheid van B. en W. en de juridische raadscommissie. De afdee ling Zwolle van de Maatschappij tot bevor dering der Geneeskunde nam een motie aan, waarin zij uitsprak, dat zij de verordening nadeelig achtte voor de volksgezondheid. De vereeniging van Zwolsche huisartsen weiger de iedere medewerking voor de uitvoering van deze verordening. De gezondheidscom missie verzocht de Kroon de verordening te vernietigen, omdat zij deze nadeelig acht voor de volksgezondheid en omdat niet vóór de totstandkoming der verordening het advies gevraagd was van de gezondheidscommis sie volgens de bepalingen van de gezondheis wet. Een landbouwer te Zwolle heeft nu een vervolging uitgelokt, teneinde een uitspraak te krijgen over de rechtsgeldigheid. De kan tonrechter veroordeelde hem tot 0.50 boete. Donderdagochtend werd de zaak in hoo- er beroep voor de rechtbank te Zwolle be- andeld. In een uitvoerig pleidooi bestreed mr. Willinge Gratama de rechtsgeldigheid. Z.i. heeft de gemeenteraad zijn bevoegdheid overschreden, daar de regeering, zoowel in de arbeidswet en den desbetreffenden alge- meenen maatregel van bestuur als in _de win kelsluitingswet uitdrukkelijk uitzonderingen maakt ten aanzien van den verkoop en.."r vervoer van melk. Het vaststellen van strijdi ge bepalingen door een gemeente gaat dus verder dan de gemeentewet veroorlc Bo vendien is de verordening zoo ruim gesteld, dat ook de aflevering op particulier terrein zou zijn verboden, wat volgens jurispruder. tie van den Hoogen Raad niet toelaatbaar is. Op deze gronden en in strijd met de volks gezondheid vroeg pleiter ontslag van rechts vervolging. Uitspraak 4 Mei a.s. HET VRIJZINNIG CHRISTELIJK JEUGDWERK. Het Bestuur van de Vrijzinnig Christelijk Jeugd Centrale zendt ons het hieronder vol gende communiqué met verzoek om plaatsing: De Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale is de organisatie, waarin de Vrijzinmg-Pro- testantsche jeugd van alle schakeering in ons land is vereenigd: studenten van de Universiteiten; jongeren van 18 tot 30 jaar: Jeugdclubs van jongens en meisjes ten plattelande van 12 tot 30 jaar; jeugd (voornamelijk) uit de groote steden, van 12 tot 20 jaar, kampwerk, jeugdgemeen schappen, jeugdkerken. De V.C.j.C. kwam tot stand in 1928 door samenwerking van vier organisaties: V.C.S.B., opgericht 15 Dee. 1915; aantal leden pl.m. 750 in 7 Afd. V.C.J.B., opgericht 7 Nov. 1919; aantal leden pl.m. 3500 in pl.m. 150 Afd. (boven dien worden 1200 jongens en meisjes in clubs bereikt). „De Rijzende Kerk", opgericht in 1928; aanta leden pl.m. 2500 in pl.m. 80 Afd. „Centrale Raad voor Vrijz. Chr. Jeugd werk", met kampwerk begonnen in 1918, thans jaarlijks organiseerend pl.m. 50 kam pen op 16 terreinen met pl.m. 1650 deel nemers. Uit de Centrale Raad is ontstaan de Vrijz. Jeugdgemeenschapenbond, die pl.m 2500 jon gens en meisjes, vooral van de middelbare scholen, door clubwerk bereikt. Te zamen vormen wij één geheel en hebben tegelijk vrijheid om naar eigen behoefte en eigen aard ons te organiseeren. Wij zijn een eenheid, waarin wij allen onze eigen plaats hebben en naar eigen vermogen meewerken Samen trekken wij op, naar één doel. Juist omdat onze eenheid waarborgt vrijheid van ontwikkeling, versterkt zij onze gemeenschap en het geloof in onze ééne taak. Onze beweging groeide gestadig in op gaande lijn. In 1915 ontstond de V.C.S.B., een bond van studenten, in den geest der jeugdbeweging. Zij vereenigden zich uit de behoefte aan ka- meraadschapelijk samengaan, uit verontrus ting over den dreigenden gang van het wereldgebeuren, uit het verlangen om eigen leven en het leven der wereld te vernieuwen door geestelijke krachten. Zij zochten te zamen God als de onuitputtelijke kracht, die hun leven kon vormen en de wereld kon or denen. In 1918, nog in den oorlog, begonnen deze studenten de eerste jongenskampen te or ganiseeren. In 1919 ontstond de V.C.J.B., een bond van jongeren uit alle andere kringen. In 1923 stichtte de C.S. Oolgaardtstich- ting, het eerste Bondshuis voor V.C.S.B. en V.C.J.B. In 1925 gingen V.C.S.B. en V.C.J.B. nau wer samenwerken: er kwam een algemeen secretariaat voor beide Bonden en beider kampwerk, mitsgaders één algemeen-secre taris. Op Ambachtstraat 2, Utrecht, werden 3 vertrekken gehuurd. In 1928 was deze ruimte en de werkkracht niet meer opgewassen tegen het groeiende werk. Er bij kwam de organisatie van de plattelandsjeugd „De Rijzende Kerk". De V.C.J.C. vereenigde al het werk in één ver band, een tweede algemeen-secretaris kwam, het administratief personeel breidde zich uit tot 6 personen, een heel huis werd gehuurd. In 1931 was opnieuw een betere organisa tie nocdig. Door samenwerking met andere Vrijz. Prot. organisaties kwam tot stand het Centraal Secretariaat van het Vrijzinnig Protestantisme. Door meer samenwerking een betere organisatie zonder verhooging van kosten. Wat willen wij? Al ons werk is in den grond om één ding beginnen: wij willen een hechte gemeenschap met elkander opbouwen, van mensch tot mensch in hartelijkheid met elkander omgaan en werken, ons ontwikkelen, ons feest en onze ernst hebben. Ten slotte gaat het ons daarbij om den dieperen grond van ons leven, gods dienstig verstaan. Wij hebben het geloof en het vertrouwen, dat eerst het godsdienstig leven den mensch volledig mensch doet zijn en hem in staat stelt zich vrij te voelen, sterk en groot te leven. Wij zijn overtuigd, dat ook in het maat schappelijk leven (dat in onzen tijd een heel ingrijpende crisis doormaakt en waar naast goede ook verschrikkelijke machten, oorlog en werkloosheid, werken) eerst dan orde kan kcmei, wanneer de zedelijke eischen van het Christendom tot geldigheid worden gebracht. Wij verstaan het Christendom in een vrijen en levenden, ondogmatischen vorm. Wij weten, dat velen terecht (door de schuld der slappe godsdienstigheid) of door vooroordeel wórden afgehouden van den godsdienst; wij weten dat godsdienstig leven en zedelijke kracht ook buiten de kerken wor den gevonden. Wij aanvaarden dat alles en erkennen het. Voor ons is het een* bewijs te meer voor ons geloof, dat alleen een in vrij heid verworven godsdienstige levensovertui ging ons leven en onze wereld ten goede kan leiaen. Daarom streven wij naar een leven in ge loof, dat op de hoogte is van het gebeuren van onzen tiid en dat bij kan dragen tot een meedig strijd-leven voor een vernieuwing van onze wereld. Onze tijd heeft goeden wil noodig! Ons vereenigingsleven is bont van ver scheidenheid. Conferenties, kampen, reizen en trektochten, filmvoorstellingen en propa- ganda-avonden, alles wat noodig is voor de afdeeüngen van platteland of stad, voor studenten of jongens en meisjes. In de afdeeüngen: ontwikkelingsclube met allerlei onderwerpen, practische, zangkoren, spreekkoren, leekespelen, volksdansen. Ook sport- en muziekcluDS. Wij werken in Zondagsscholen, bij prac- tisch kerkelijk werk, in volkshuizen en bij an der jeugdwerk. Op hoogtepunten (voornamelijk lustrums) houaen wij heele groote samenkomsten met groote leekespelen Pinksteren 1927 V.C.J.B. Soesterberg: 900 deelnemers, leekespel „Didoler". 1929, lustrum V.C.J.B., Utrecht, 1000 deelnemers, spel „Advent" (M. H. K. Franken). 1930, lustrum V.C.S.B. Arnhem, 400 deel nemers, spel „Kinderen van dezen Tijd (Mevr. Roland Holst), later nog 7 maal op gevoerd. Onze uitgaven en organen komen voort uit éénzelfde streven en worden gedragen door éénzelfden geest. Tegelijk houden zij reke ning met behoeften van de bij de V.CJ C. aangesloten groepen van onze jeugd. Onze eenheid is organisch: iedere groep vervult haar eigen aard zijn plaats in het geheel en wordt ook naar eigen behoefte door het ge heel gediend. Er is één leidersblad voor de leiding van alle groepeniedere maand bevat het ook een overzicht van den stand van alle groepen en van het geheeie werk. Een liederenbundel (samengesteld en verkrijgbaar in verschillen de combinatie van deelen) is in 193f uitge geven. Een groote serie leekespelen staat met een deskundige advies-commissie voor alle afdee üngen gereed. leder jaar verschijnt de zakagenda van de V.C.J.C. De V.C.S.B. geeft tijdens het academie jaar zijn wekeüjksche „Berichten" uit en heeft maandelijks „De Smidse". De V.C.J.B. heeft een actueel 14-daagsch orgaan „Groei" en verschillende sectie-boek jes. „De Rijzende Kerk" heeft een maande- lijksch orgaan „Levenslust" en tal van hand leidingen voor clubwerk. „De Centrale Raad" (kampwerk, jeugdge meenschappen, jeugdkerken) geeft uit „Kampvuur" en „Wachtvuur" (15—18 jaar) en „Vrije Vogels" (12—15 jaar), beide maan delijks. Onze plannen zijn vele Hoe zou het ook anders? Onze beweging is jong en gezond, zij leeft en groeit steeds verder. Graag zouden wij alle jongeren van Nederland, die een vrij en ondogmatisch ge loof belijden, te samen brengen in onze V.C.J.C. als even zoo vele werkers voor het ééne doel Onze wereld en ons leven te vernieuwen door met al onze krachten God te dienen. Op die wijze zou er een nieuwe gen»..' van jonge frissche krachten, van «eS-'? sterke jonge mannen en jonge vrouwen 3* vormd worden, die bereid én in staat zün ?e" in dezen tijd - ja, juist nu! - op te kl0"1 voor meer menschelijkheid, meer ifeloofvT0 gere cultuurgoederen. n°°- Alleen door geloof en goeden wil, die schen sterk, zuiver en strijdbaar maakt t, onze wereld beter worden, nieuw worden vrij en ruinj. Opgave voor lidmaatschap kan plaatselijk geschieden bij mej. T. de Heer, Doelenstraat Alle nadere inlichtingen betreffende dit werk en zijn onderdeelen zullen zeker gaarn* door het bestuur verstrekt worden. N V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 23 April 1932. Op de heden gehouden eierenveiüng waren in totaal 3351 ')0 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5860 2.402.60, 60—62 2.50-/ 2.70, 62-64 2.60-ƒ 3.30; Kleine eieren 50—57 2.102.40 80.000 stuks Eendeieren 2—2 20 ALKMAAR, 25 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 36 Vette koeien 140—245, handel matig; 10 Vette kalveren 40— 100, vette kalveren per K.G. 0.601 95 Nuchtere kalveren slacht 3—12, fok f 12—25; 661 Vette varkens (zware) per K.G. 20—23 cent, Zouters per K.G. 17 cent. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 25 April 1932. Langendijker Groentenveiling. 28000 K.G. Roode Kool le s. f 3.305.20, 2e s. 0.60—2.50; 700C K.G. Gele Kool le s, f 4.806.20; 150CO K.G. Deensche Witte Kool 1.10—2.30, a'les per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 23 April '32. 100 K.G. Uien, Drieling en 7.40—7 30; 400 K.G. Rapen 0.60; 2000 K.G. Kroten 1.70—3.10; 228000 K.G. Roode Kool 2.70—5.80, doorschot 1.50—3.50; 229200 K.G. Deensche WiHe Kool 1.60— f 2 50, doorschot 0.801.90; 104400 K.G. Gele Kool .20-/ 5.80, doorschot 1 60—4.90, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 23 April 1932. Roode kool le s. 15.10. 2e s. 0.30— 3.60; Gele Kool le s. 1.30-/ 5 70, 2e s. 1.50—2.80; Witte Kool le s. f 120- 2.40, 2e s. ƒ0 .60-/1.90; Veldgele 1.40 4.60. Aanvoer: 95675 K.G Roode Kool; 8625 K.G. Gele Kool 68050 K.G. Witte Kool. van 25 April 1932. Opaave van Moordhollandscli Laiidbnnwerediel (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: STAATSLEENINGEN. 5 0/9 Nederl. 1932 4H Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Pbilips Gloeit. Gem, Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash *Ezdividend. tExclaim Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 lOlVis 98 927/i6 r 63 47 5374 80 47 52 25 151/s 4474 2ö/s 1007. 5/ 95'/, 251/, 43 100 571/4 98 97.»/, 2ÏV10-4' 56,1-7. 97-1/, 251/4*1 56-7 96'/,-7 10% HVie 2Vs 141/4 48/s ?9/i6 29»/i6 ti 11 21/8 141/4 41/4 6 14% 14716 Hl/, 1% 61/8 l®/s 1521/4 104 59 371/g 23 00 153 105 60 152'/,.3 151J-24 IOI8/4 12'/, 72 104 12'/, 73 IO68/4 107 95 103'/, 801/4 4»/. 2i%6 97 109-87, 80 2% 108-8/4 107-8 1 106f-7i 28% 7% 8'/, 61/8 28'/, 8 6 291/4 - 2 l3/s 44 45 44 93 4% 1041/4 106'/, 93 5 102 106 45 8%» 53'/, 2!,/l6 TV, 53 2% PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn I Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Vorige koers 9.24'/, 58.67'/, 9.73 34.65 47.95 35.25 50.75 45.- 45.75 Koers op heden 2 uur 9.16 58.57'/, 9.727, 34.60 47.92'/, 50 50 4500 45.50 246.1%, 12.72'/,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10