Agenda Hit het Jiademmt S&ucqedii&e Stand £iuhtvaact Jiunst jen Wetenschap Stad m O Whec&ecicht Jjiqezonden Stukken BERGEN. POSTVLUCHTEN. NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT 1932. Maandag 25 April. 7.30 uur, Cinema Americain: De Zigeu nerbarones (operette); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het geheimzinnige masker (sens.); 2. Zwendelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterWarum lachelst du, Mona Lisa (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Feestrede naar op bestelling; alle leeftijden. 8 uur, Kerkconcert voor Het Witte Kruis. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van ONDER WIJZER(ES) aan da Gemeenteschool nr. 3, Hoofd de heer J. N. KROONE. Vereischt is voor een onderwijzeres het bezit van bevoegdheid voor nuttige handwerken, terwijl voor beiden het be zit van bevoegdheid voor lichamelijke oefening of het bewijs van het met goed gevolg doorloopen hebben van een ap plicatie-cursus alsmede van bevoegd heid voor handenarbeid tot aanbeveling strekt. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatiestukken (adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of op 11 Mei a.s. Overlegging van getuigschrift (en) van zedelijk gedrag kan voorshands achter wege blijven. Burgemeester en Wethouders voornoe WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. Alkmaar, 25 April 1932. KORTE BERICHTEN. Te Rijnzatervvoud j heeft Vrijdag een landbouwer vijf ':op aardappelen geruild tegen vijf kop eieren. In de Zaterdag gehouden algemeene vergadering van den Bond van Haagsche Politieambtenaren in Nederland werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. W. Haarman, A. van IJsendijk en H. J. van Dijk herkozen, eerstgenoemde als voorzitter. VERKEERSONGEVALLEN. Overreden en gedood. Gisteren is tusschen Nijmegen en Kleef de 40-jarige J. D. door een onbekende auto overreden en doodelijk gewond. Eenige uren later is de man overleden. Een autobestuurder en een motorrij der botsten gistermiddag op de hoek van de Schoollaan tegen elkander. De bot sing bleef beperkt tot materieele schade aan de auto en het motorrijwiel. De po litie maakte procesverbaal op. Verbetering. De schrijver van het overzicht der verga dering van de Tweede Kamer op Vrijdag 1.1. deelt ons mede zich omtrent de stemming over de amendementen van den heer Van der Waerden aan een ernstige verschrijving schuldig te hebben gemaakt. Het amendement-Van der Waerden om in art. 1 van het ontwerp betreffende de dekking van het verlies van de Nederlandsche Bank uitdrukkelijk te bepalen, dat, wanneer de schuld welke de Staat daartoe op zich neemt, niet is ingelost zoodra de Bank ophoudt cir culatiebank te zijn, zij automatisch als ver vallen zal worden beschouwd, is niet verwor pen doch met 44 tegen 10 stemmen door de Kamer aangenomen. Daarentegen is verworpen met 32 tegen 23 stemmen een amendement van den heer Van der Waerden om de reserve van de Bank niet op acht millioen doch op drie millioen terug te brengen, waardoor het ver lies wel eerder zou gedekt zijn doch de waar borgen verzwakt. Zonder principiëele veranderingen is dus het ontwerp ten slotte goedgekeurd met, gelijk wij mededeelden, 34 tegen 23 stemmen. GEBOREN: Simon z. v. Pieter Blom en Elizabeth Kla ver. Jan Nicolaas z. v. Dirk Bood en Trijntje Blokker. Bartholomeus Marinus z. v. Petrus van den Bosch en Maartje Baltus. Wilhelmi- na d- v. Petrus Kaandorp en Anna Greuter. OVERLEDEN: Margaretha Francina Kal gehuwd met Wouter Nooteboom 76 jaar. Neeltje Fok wed. Gerrit Blaauboer 74 jaar. Jacobus Jo- sias Visser 79 jaar. De „Havik" (uitreis) Zondag vertrok ken uit Cairo; aangekomen te Bagdad. De „Reiger" (thuisreis) Zondag ver trokken uit Bangkok; aangekomen te Akyab. De „Specht" (uitreis) heden vertrok ken uit Palembang; aangekomen te Bandoeng. Uit Amsterdam wordt gemeld: De behandeling voor de op 29 en 30 dezer bepaalde rondvlucht over Neder land overtreft de verwachtingen. Voor den eersten dag, waarop de tocht over Noordelijk Nederland gaat, hebben zich reeds circa 30 passagiers opgegeven, buiten de vertegenwoordigers van de pers, waarvo:r de K L M. een afzonder lijk vliegtuig beschikbaar heeft gesteld. Er zijn nog 5 plaatsen onbezet. Voor den tweedén dag, waarop de vlucht over Zuid-Nederland plaats vindt is de toeloop nog niet zoo groot, af- schoon toch reeds een vliegtuig met be talende passagiers is volgeboekt. Op een dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden bespreking is op instigatie van den heer C. A. van Woelderen, burge meester van Vlissingen, een bedrag ter beschikking gesteld voor het aanschaf fen van een beker, welke ter gelegen heid van de Nederlandsche rondvlucht 1933 als prijs onder nader te bepalen voorwaarden zal worden uitgeloofd. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. Het concert in de Groote Kerk, heden avond 8 uur, belooft goed te zullen slagen. Er is een zeer aantrekkelijk programma, en de kaartverkoop gaat naar wensch. A' Kb? ST. LOUIS Met twee uitvoeringen, waarvan de eerste gisteravond in het Gulden Vlies gegeven is, en de tweede hedenavond plaats vindt, her denkt het populaire muziekkorps zijn twaalf en een half jarig bestaan. 't Was dus een feestconcert en de jongens hadden er blijkbaar alles op gezet om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. En dat is hun ook gelukt. Men begon met de St. Louis-marsch van den dirigent Willy Kohier; 'n flinke, goed ge schreven marsch en pittig gespeeld. Vervol gens gaf men de ouverture ,Loyaute van J. Martin, grootendeels zeer verdienstelijk; ook de wals „Suspinul" van Ivanovici kreeg een goede vertolking, en in de fantaisie „La Folatre" van J. Werkman, was het vooral het koper, dat maakte dat die gedeelten tot de best geslaagde van dit nummer behoorden. Alles bij elkaar genomen, een goed ge slaagde uitvoering. Kohier kan tevreden zijn, want de door hem gehouden repetities voor dit feestconcert zijn niet te vergeefs geweest. Indien de leden van het corps maar zoo goed mogelijk zijn wenken en raadgevingen in practijk brengen, zal St. Louis steeds hooger stijgen. De resultaten van dezen avond zijn daar borg voor. Tusschen het 3e en 4e nummer kwamen eenige sprekers het corps en den dirigent complimenteeren. Allereerst de praeses van de St. Josefsgezellenvereeniging, de heer Persoon, die o.m. herinnerde wat de op richter en eerste dirigent, broeder Theodorus, voor het corps 'geweest is. (Deze woorden werden door het talrijk publiek met applaus bekrachtigd). Vervolgens gaven blijk van belangstelling de Eerw. Deken Rengs, Br. Theodorus, die als steeds 'n geestig woord sprak, mej. Rieu, die namens van Vollen- hoven's bierbrouwerij een medaille schonk, en de heer Groot, voorzitter van St. Caecilia. De burgemeester was door familieomstandig heden verhinderd te komen. Bloemen waren er gekomen van den heer Mooij, van den heer Bruin (speeltuin, Bergen), van St. Caecilia en Excelsior. Door den praeses der Gezellenver- eeniging werd den sprekers dank gezegd voor hun tegenwoordigheid en voor hun hartelijke woorden. Kohier trad ook op als vioolsolist en had daarvoor gekozen „Andante Religioso" van Thomé, en Rondo uit de Haffner serenade van Mozart. Het eerste nummer gaf hem ge legenheid z'n viool te laten zingen, in het tweede kwam z'n groote technische vaardig heid tot uitging. De aanwezigen waardeer den zijn spel en terecht ten zeerste. Joh. Kuiper begeleidde hem op den vleu gel en sloot zich volkomen bij het solo-spel aan. Na de pauze speelde het korps nog een populair Schlager-programma, en bracht de tconeelvereeniging „Kolping" de klucht „de Boemelbarcn" van Frits van Duinen. De St. Louis Band verleende eveneens medewer king. A. K. Over de levensgeschiedenis van „Saint Louis" schrijft men ons van bestuurszijde nog het volgende: 1 October 1919 was de oprichting van het corps door Broeder Theodorus, toenmalig Overste en Hoofd der R.K. Jongensschool Hij kwam hiertoe doordat hij gemis aan muziek constateerde bij de schoolfeesten der R.K. Jongensscholen. Aanvankelijk waren er weinig muzikanten en werd het corps verstrekt door enkele Eerw. Broeders. Men droeg geen uniform, maar wel petten. Na enkele jaren was het een flink corps ge worden, dat thans compleet in uniform op treedt en een steeds groeiende populariteit geniet. Na het vertrek var. Broeder Theodorus werd het corps ondergebracht bij de St. Josephgezellenvereeniging en de heer Willi Kohier als dirigent benoemd. Bij de deelname aan het concours in den Muziektuin van „Ons Genoegen" werden een eersten prijs in den Marsch-wedstrijd, een eersten prijs in den Concert-wedstrijd en door den heer Willi Kohier een dirigents- prijs behaald. Het is van algemeene bekendheid, dat wel haast alle belangrijke feestelijke gebeurte nissen in Alkmaar en vele daarbuiten opge luisterd werden door „Saint Louis". In '28 ontstond een groote donateurs-actie onder het motto „St. Louis" roert den groo- ten trom. De geheele stad werd in 4 weken tijds be werkt. Eerst werden circulaires gezonden, den volgenden dag was een muzikale rond gang door de bewerkte w ijk, den daarop vol genden dag het inhalen van de „oogst". Er was groot succes. Zeer veel nieuwe dona teurs en begunstigers traden toe. Uitbreiding en vernieuwing van instrumenten en unifor men kon toen plaats vinden. Thans wordt het 1214-jarig bestaan ge vierd. In de afgelocpen periode is ernstig ge studeerd ter verhooging van het muzikale peil. Een klein 20 leerlingen traden toe ter uitbreiding van het corps, waar een goede corpsgeest heerscht. Orde in en liefde voor de vereeniging wordt alom geconstateerd. Thans zijn er nog slechts 3 leden die ai on der Broeide:' Theodorus lid zijn geworden. Steeds wisselen de leden, daar het de bedoe ling is zooveel mogelijk jonge leden te houden. Zondagmorgen ving de viering van het 12L>-jarig jubileum aan met een gezongen H. Mis en algemeene H. Communie in de Laurentiusiterk. Daarna was er een gemeen- schappeluk feestelijk ontbijt Ook Broeder Theodorus was bij een en ander aanwezig. Na het ontbijt in intiem? omgeving was er o.a. een leuke speech van Broeder Theodorus. Deze ving aan met te zeggen, dat. zoo hij al eenige verdienste had gehad met net op richten van „Saint Louis", hij had dit alles toch gedaan ter eere Gods. Hij prees ver volgens den heer Kohier als goed musicus en ideaal dirigent voor „Saint Louis Zich zelf noemde hij, bescheiden, een musicus van den kouden grond. Doch onder de leiding van den heer Kohier en eendrachtige samen werking van de leden kon „St. Louis" nog veel bereiken. Op de hem zoo eigen joviale wijze vroeg hij voorts waardeering voor het vele, dat de heer Koelman, de beschermheer, en „engelbewaarder" van „St. Louis", met zoovee! opoffering voor de vereeniging doet en spoorde hij de leden aan, den goeden corpsgeest, die hij tot zijn vreugde had kun nen constateeren. vooral tot uiting te laten komen door schouder aan schouder te staan voor de vereeniging en steeds te zorgen voor orde en goede samenwerking. Na afloop van het ontbijt werd in den tuin een foto genomen van de jubileerende ver eeniging. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Jb. Zeeman, M. Zeeman— Binnenwijzend, Oudegracht alhier, vier de Zaterdag zijn gouden huwelijksfeest. Mevr. Zeeman, een krasse, pientere 70-jarige, is geboortig uit Edam en mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen. De heer Zeeman telt 73 jaar, is even eens nog wat men noemt kras, doch heeft van doofheid te lijden. Met hun huwelijk vestigde het echt paar zich in de Schermeer, bij het zwarte kerkje, gemeente Akersloot, waai de heer Zeeman het veehoudersbedrijf uitoefende. De heer Zeeman was vele jaren raads lid en wethouder van de gemeente Aker sloot, penningmeester van de kaasfa- briek „De Eendracht", poldermeester van de Schermeer en kerkeraadslid. Het feest werd te midden van tal van bloemstukken in familiekring gevierd. Als een bijzonderheid vertelde mevr. Zeeman ons, dat twee van haar school kameraden, te weten de heeren D. Go- vers te Alkmaar en P. Groot te Beem- ster, in dezelfde week gelijk met haar getrouwd waren en thans ook hun gou den feest hadden'gevierd en vol trotsch toonde ze ons de felicitatiebrieven die ze van hen mocht ontvangen. Het echtpaar ook op deze plaats onzen hartelijken gelukwensch. NOG EEN GOUDEN HUWELIJKS FEEST. Het echtpaar J. Koopman, G. Koop manLangedijk verkeerde heden in de gelukkige omstandigheid zijn gouden huwelijksfeest te kunnen vieren. De man is 71, de vrouw 68 jaar en bei den verheugen zich in een goede ge zondheid. Van hun 13 kinderen zijn er nog 8 in het leven en aangezien ze zich in het bezit van 24 kleinkinderen en één achterkleinkind verheugen, werd het feest in hun woning aan de Akerslaan in een vroolijke familiekring gevierd. Vanmorgen werd te hunner eere een plechtige mis in de St. Josephkerk op gedragen. Het echtpaar mocht voorts tal van fe licitaties en bloemstukken ontvangen. Ook dit gouden echtpaar onzen hartelij ken gelukwensch. „De VRIJHEIDSBOND". Mr. Wendeiaar tot lid van het dagelijksch bestuur gekozen. Het hoofdbestuur van de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond" kwam op Zaterdag 23 April bijeen ter uitvoering van verschil lende besluiten, door de algemeene vergade ring aan hem opgedragen. In de beide vacatures in het dagelijksch bestuur, ontstaan door het bedanken van mr. P. Rink als lid van het hoofdbestuur en van mr. P. Droogleever Fortuyn als lid van het dag. bestuur, werden gekozen mr. M. H. de Boer en mr. W. C. Wendeiaar, terwijl de af tredende leden, de heer S. v. d. Bergh en mr. G. A. Boon, bij acclamatie, werden herkozen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van Ant. Meijer te Anna Paulowna, R.c. mr. H. M. Fruin, cur. mr. C. de Groot te Alkmaar en van S. Zijm te den Burg, Texel, R.c. mr. J. Krabbe, curator mr. C. Smal te Alkmaar. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET N. V. Aan het verslag over het boekjaar 1931, uit te brengen in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op 2 Mei a.s, ontleenen wij het volgende: De gang van zaken over 1931 stemt, gezien de zeer abnormale tijdsomstan digheden, tot tevredenheid. De bruto-winst bedraagt, het saldo van het vorige jaar ad 1301.67 inbegre pen, 796.676.84 (vorig jaar 799.838.04), terwijl de onkosten beloopen 386.598.03 (vorig jaar 386.501.81), zoodat een net towinst resteert van 410.078.81 (vorig jaar 413.336.23). Hiervan moet een bedrag van 23.567.04 worden vergoed aan het Pensioen- en Ondersteuningsfonds, terwijl voorgesteld wordt af te schrijven: op gebouwen 4.292.45 (vorig jaar 35.600.56)op on roerende goederen 5000.— (vorig jaar nihil)op safe-inrichtingen en meubilair 8.554.18 (vorig jaar 14.811.74), waarna uit hoofd als naar gewoonte voor 1. op de balans voorkomt; voorts te reser veeren voor diverse belangen 70.000. (vorig jaar 40.000.—), waarna onder toevoeging van 35000.— aan het statu taire reservefonds (vorig jaar 36.000), zoowel op de preferente als op de gewo ne aandeelen een dividend van 6 kan worden uitgekeerd. De preferente aan deelhouders hebben in mindering hier op in November 1931 reeds een interim dividend van 3 ontvangen. In de balans komen o.a. de volgende posten voor: Activa: acceptatierekening 8.289.590.—, debiteuren 3.543.997.78, te zamen 11.833.587.78 (v. j. 12.680.755.43). Voorschotten tegen effecten onderpand 2.448.978.96 (v. j. 3.055.267.53), safe inrichtingen en meubilair 1.— (als vo rig naar), gebouwen 470.000 (als vorig jaar). Passiva: kapitaal gewoon 2.000 000, 6 cum. pref. 1.500.000.samen 3.500.000.— (als vorig jaar), beide ge plaatst en volgestort. Reserve 585.000.— (v. j. 550.000.—). Depositorekening 2.644.450.77 cre diteuren 3.655.482.50, 6.299.93327 (v. j. 7.477.494.89) Het pensioen- en ondersteuningsfonds wijst, na bovengenoemde toevoeging van 23.567.04 een kapitaal aan van 382.683.45 (v. j. 386.832.07). Op het ef fectenbezit van het pensioen- en onder steuningsfonds moest 61 853.77 worden afgeschreven. Hierin kon voor 31.965.03 worden voorzien door de re serve voor koersverschillen, het restant ad 29.888.74 werd op het kapitaal van het fonds afgeschreven. waarvan 1.364.785.42 op jaarde posito. EEN POLITIE-LEZING. Dinsdag a.s., des avonds te half acht, wordt in de trouwzaal van het Stadhuis hier ter stede een lezing gehouden be treffende de africhting en het gebruik van politiehonden. Spreker is de heer Th. van der Most, inspecteur van politie en chef van de politiehondenbrigade te Amsterdam. De lezing is toegankelijk voor leden der rechterlijke macht, burgemeesters, politie en jachtopzieners. AUTO ONDER OTERLEEK V TE WATER. Een tweetal jongelui uit Hoorn waren Zaterdagavond met de luxe wagen naar Alkmaar gereden, om een beetje ont spanning te zoeken. Vermoedelijk waren ze daarin goed geslaagd, althans Zon dagmorgen vier uur gingen ze eerst den terugtocht aanvaarden. Nabij Oterleek toonde de „Renault" verdachte neigingen om den berm op te zoeken met als ge volg, dat wagen en inzittenden in de diepe ringvaart terecht kwamen. Door het stuk trappen der ruiten wisten de jongelui weer op het drooge te komen, zij het dan ook niet zonder eenige lichte kwetsuren en met een nat pak. Ze wer den door een ingezetene, die men uit z'n bed had gehaald van droge kleeren voorzien. Een kraanwagen uit Hoorn wist den wagen later weer op 't droge te brengen. Dit veroorzaakte nog heel wat stagnatie in het verkeer. De vermoe delijke oorzaak is een defect aan de stuurinrichting. De wagen werd z\vaar gehavend. UITKIJKEN,'WEGGEBRUIKERS! Zaterdagnacht te ongeveer half één werd bij de politie aangifte gedaan van een aan rijding op den Helderschen weg, Bij onder zoek bleek, dat een zekere R. dert D. te Schoorldam was aangereden door een hem achterop komende auto, bestuurd door den heer J. de Gr. te St. Maartensbrug. De aan- geredene kreeg een vrij ernstige hoofdwonde Nader bleek, dat de aangeredene zelf schuldig was aan de aanrijding. Hij reed op zijn fiets links van den weg en stak plotse ling naar rechts over, zonder blijkbaar acht te slaan op den naderenden auto. De patiënt is in het stadsziekenhuis ver pleegd en kon gistermorgen naar zijn woning worden overgebracht. KRAMEN ZIJN GEEN KEGELS! Zaterdagmiddag tegen 4 uur reed de vrachtautobestuurder C. Iv. alhier met zijn wagen tegen een der op de Laat staande marktkraampjes met als ge volg, dat drie tentjes omkantelden. In een van deze kraampjes lag een voorraad Eau de colognes en zeep, welke voorraad, eigendom van den marktkoopman N. S. te Amsterdam, voor een deel vernield werd. De schade werd echter dadelijk vergoed door den chauffeur, die aan het gebeurde feitelijk geen schuld heeft. EEN BERUCHT GEWORDEN HOEK. Hedenmorgen omstreeks half zeven had op den hoek NieuweslootKonings straat een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door B. K. en een rijwiel, bereden door P. A. B. te Amster dam. De wielrijder werd gewond aan zijn enkel, waarvan een beentje brak en kreeg voorts een schouderontwrichting. De schuld schijnt te liggen bij den wielrijder, die te snel reed, geen signa len hoorde en vergat, aan rechts den voorrang te geven. Procesverbaal is opgemaakt. NOG EEN VERKEERSONGEVAL. Bij de Heilooërbrug is de driewielde bak fiets van V. H. uit Heiloo aangereden door een vrachtauto, bestuurd door T. S. N. al hier. De kar werd beschadigd en de vracht (melk en pap) vormde een minder fraai wee- dek! De schuld ligt bij den vrachtautobestuur der, die de fiets nog wilde passeeren, toen een andere auto reeds naast de bakfiets „lag". Proces-verbaal is opgemaakt. JAARVERSLAG VAN DE VOOGDIJ- VEREENIGING „KINDERZORG" OVER HET JAAR 1931. Het jaar 1931 bracht onze vereeniging een nieuwe pupil, terwijl een jongen aan de voogdij ontviel door meerderjarig heid, zoodat het aantal kinderen op 31 December gelijk bleef aan vorig jaar n.1. 46. Enkele moeilijkheden die zich dit jaar hebben voorgedaan, konden geluk kig tot voldoening van het bestuur wor den opgelost. Op een verzoek van een vader tot herstel in de voogdij over zijn kinderen werd door de Rechtbank 'te Rotterdam afwijzend beschikt. De ge zondheid onzer pupillen is het afgeloo- jnrTTr—i •tritflnün mhnrfi naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775,2 mM. te Isafjord. Laagste barometerstand 750,6 mM. te Kinn. Verwachting, geldig tot den avond van 2ö April: Zwakke tot matigen Westelijke tot Zuidwes- telijken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; mogelijk nachtvorst; iets zach ter overdag. pen jaar goed geweest, ernstige ziekten deden zich niet voor. In de ledenvergadering van 17 April 1931 kwamen de volgende bestuurswis selingen voor. De secretaresse mevr. Stroink zag zich genoodzaakt, deze functie te moeten neerleggen. Een har telijk woord van dank voor de voortref felijke wijze waarop zij steeds de be langen der pupillen en van de vereeni ging heeft behartigd, is hier zeer zeker op zijn plaats. In deze vacature werd ge kozen de heer Van Ammers. Voor Mr. Van Rechteren Altena, die naar elders is vertrokken, werd gekozen Mr. Wijne, terwijl het bestuur werd uitgebreid met mevr. RingersWolzak. Dank zij de goedgeslaagde weldadigheidsavond in December, die voor onze vereeniging ongeveer 290.— heeft opgebracht, kon een nadeelig saldo worden voorkomen. Wij hopen, dat wij ook in de toekomst door medewerking van velen in staat zullen zijn, onze pupillen een behoorlijke verzorging te kunnen geven. Wij sluiten dit verslag met hartelijken dank aan de pleegouders voor hetgeen zij aan de hun toevertrouwde pupillen hebben gedaan en aan allen, die op een of andere wijze hebben bijgedragen het werk der vereeniging mogelijk te makeo. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 19,43 uur licht op- (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname w de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur! Gaarne zag ondergeteekende de volgende re gelen in uw courant geplaatst. Ofschoon ik had gedacht, dat er in mijn eerste ingezon den stukje eigenlijk niets meer aan duide lijkheid ontbrak, zoo schijnen sommige din gen toch nog voor iedereen niet begrijpelijk te zijn. Op Het schrijven van den heer Jan sen, wensch ik niet in te gaan, daar moet ieder het zijne maar van denken, wel op zijn laatsten regel, om in zokelijke banen te blij ven (wat deze heer dan eerst maar op zich zelf diende toe te passen). Zakelijk waren mijn beweringen tegen de bedriegelijke voorstellingen en onwaarheden, welke in den raad werden naar voren ge bracht door de leidende personen (nu vol doende bekend), en zakelijk waren de vragen door mij en 5 raadsleden per brief aan den heer houtvester gesteld. Maar nu burgemeester van Frydagh met de heeren Gutter en Kriller zoo vriendelijk geweest is, mijn vragen met de antwoorden door den houtvester Gerbranda gegeven, op te vragen (dit vinden ze zeker behoorlijk), ben ik zoo vrij, deze hieronder te publiceereu, en hiermee niet te wachten tot de a.s. raads vergadering. Vraag 1Is het waar, dat buiten de Hout vesterij om de goedkeuring voor 't rijwielpad, in zijn geheel, door den Minister is gegeven? ten 2e dat, zooals in de bijeenkomst vafl den raad op 26 Jan. 1932 werd gezegd, de Houtvester de begrooting a 39000 heeft goedgekeurd, en 't Staatsboschbeheer 'twerk zou uitvoeren? ten 3e dat, de Vereeniging Noord Kenne- merland is toegestaan om over de gronden van den Staat achter de z.g. Brouwerskom en voor 't gedeelte Catrijp—Groeterkerk 't bewuste pad te leggen? ten 4e dat ten Noorden van den Munnl- kenweg de rooie lijn op de blauwdruk, zooals die ons door den heer Greup ter inzage werd gegeven, juist is. Hierop werden door houtvester Gerbran da de volgende zakelijke en objectieve ant woorden gegeven: le. Door den Minister is niet, buiten de Houtvesterij om goedkeuring voor het rij wielpad in zijn geheel gegeven. 2e. De begrooting van het rijwielpad is niet door mij goedgekeurd, en 't werk zou niet door het Staatsboschbeheer worden uit gevoerd. 3e. Aan de vereeniging Noord Kennemer- land is geenerlei vergunning betreffende dit pad uitgereikt. Wel is aan de Schoorlsche rij; wielpadvereeniging bij schrijvenvan 30 Mei 1930 No. 564, door mijn ambtsvoorganger namens den minister vergunning verleend tot het maken en hebben van een rijwielpad, over de op bijgaande kaart met roode kleur aan gegeven gedeelten Staatsgrond. Naderhand is met het Staatsboschbeheer overeen geko men, dat het gedeelte Postweg—Klimweg ook over Staatsgrond zou worden gelegd. Het spreekt vanzelf dat deze toezeggingen ook gelden tegenover de rijwielpadvereeniging Noord Kennemerland. Wat uw vraag in het bijzonder betreft merk ik op, dat geen vergunning is gegeve" om over de gronden van den Staat achter Brouwerskom te gaan en dat voor zoo v'er het gedeelte Catrijp-Groeterkerk betreft, al-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2