t 4- KING WAT KIKKER K/>3EL EN TUIMELTJE BELEEFDEN BROEK OP LANGENDIJK. WIE ZIEK IS PEPERMUNT JUovuidaal Tlieuws betreft geen ambtenaren, doch personen in lossen dienst) werd z. h. st. goedgekeurd. Steunregeling werkloozen De voorzitter zeide, dat B. en W. alles hebben gedaan om pioductief werk te geven, doch dat het bijna afgeloopen is. Wij gevoelen, aldus spr., dat er geen vooruitzicht is dat de werkloozen aan productieven ar beid geholpen kunnen worden, althans voor- loopig niet. Daarom stelden B. en W. voor het volgende te bepalen: a. Steun wordt gegeven aan reglementair nog niet recht hebbende of uitgetrokken werkeloozen f 12 per week voor gehuwde en ongehuwde kost winners, benevens f 1 per kind en per week te beginnncn bij het tweede kind beneden d 14 jaar met een maximum van 18 per week; b. Voor ongeorganiseerden: 9 per week voor gehuwden en kostwinners en 0.50 per kind, te beginnen bij het tweede kind, be neden de 14 jaar. Die steun mag nimmer meer bedragen dan 55 pCt. van het loon, dat zij bij een 48-urige werkweek zouden kunnen verdienen. De beoordeeling van de vraag of iemand voor steun in aanmerking komt, behoort tot de competentie van B. en W. Óp de beslis sing van het college is geen beroep. De uit keering zal geschieden van 1 October tot 1 December en van 15 April tot 1 Juni. ter- wij! op 1 December de gewone werkver schaffing in werking treedt. De werkloozen, die voor steun in aanmerking komen, moeten ingeschreven staan bij den correspondent voor de arbeidsbemiddeling ter plaatse en een jaar in de gemeente woonachtig zijn. Op een vraag van den heer Dekker, welk bedrag de regeering geeft, zeide de voor zitter: van 55 tot 75 pCt., afhangende van de opcenten op de gemeentefonds belasting. Na een uitvoerige bespreking werd het voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vroeg wethouder Pep ping wanneer de werkverschaffing eindigde. De voorzitter antwoordde: vermoedelijk 1 Mei. Daarna ging de raad in comité fer be handeling van reclames Plaatselijke belasting Vrijdagavond vergaderde de raad, onder roorzitterschap van burgemeester Slot. De voorzitter herinnerde er aan dat H. M de Koningin op 21 Maart j.1. een niet offici eel bezoek heeft gebracht aan de markt om deze gade te slaan en zich te laten voor lichten over de moeilijkheden welke de tuin bouw ondervindt. Uit deze komst kwamen eenige moeilijk heden voort, daar het enkele dagen voordien bekend was, terwijl het eigenlijke uur der komst pas des Zaterdagsavonds bekend was. De voorzitter had er kennis van gekregen dat het geen officieel bezoek was, wat even wel geen beletsel was voor een groot aantal inwoners om van hun sympathie blijk te ge ven. De voorzitter kon H. M. uitvoerig op de hoogte stellen van de moeilijke toestanden waarin bet tuinbouwbedrijf verkeert. Spr. ge loofde namens het College te mogen zeggen, dat een dergelijke belangstelling op hoogen prijs wordt gesteld. Ingekomen stukken. Van de Commissie der gemeentebesturen van West-Friesland betreffende het zoeken naar een uitweg inzake de garantie der 30 rentelooze tuinderscredieten werd medege deeld dat de werkzaamheden op niets zijn uitgeloopen en dat men niet klaar kon komen noch bij Ged. Staten noch bij den Minister Brief van Ged. Staten in aansluiting op het schrijven van den Minister met de mede- deeling dat het bezwaar nog steeds bestaa: tot het verstrekken van steun aan landbou wers voor het laten verrichten van arbeid; hieraan kan geen gevolg gegeven worden in verband met andere bedrijven. Tevens waren eenige verslagen ingekomen Door de Ned. Spoorwegen was berichf dat de garantie der toevoerlijn naar Broek op Langendijk nog bedraagt 3930,38, het welk voor deze gemeente als aandeel wordt een bedrag van 663,25. De Goedkeuring op de exploitatie-rekening der woningbouwvereeniging welke sluit met 7637,76. Het nadeelig saldo bedraagt 3635,41, waarna als rijksbijdrage ontvan gen wordt 2726,56, zoodat voor de ge meente een bedrag komt van 908,85. Van den Minister van Binnenlandsclie Zaken dat de steunregeling voor de landar beiders is verlengd tot en met 23 April 1932. De heer v. d Molen vroeg of weer om die verlenging is aangevraagd, waarop be vestigend werd geantwoord. Afwijzend werd beschikt op het adhaesie- verzoek van de gemeente Oosterwolde in ver band met een reeds vroeger genomen raacs besluit inzake adhaesie-betuigingen. Van de gezamenlijke landarbeidersbon- deu een verzoek om in verband met de steeds grooter wordende moeilijkheden betreffende de werkloosheid onder de landarbeiders, op name van dezen in de steunregeling of een werkverschaffing in het leven te roepen. De voorzitter zeide dat bij een nadere sa- menspreking eener commissie van landar beiders is meegedeeld dat geprobeerd za! worden om werk te vinden in den Wieringer- meerpolder en Staatsboschbeheer. Met het uitbaggeren van slooten, enz. zal eerstdaags worden begonnen. Verslag was ingekomen van den toestand der teekenschool met de mededeeling dat ei voor deze gemeente een tekort is van 73,71, zulks naar gelang van het aantal leerlingen. Besloten werd dit bedrag wederom toe te staan Adres melkslijters met de mededeeling dat de heer J. Wagenaar uit H.-H. Waard voor nemens is van af 1 Mei a.s. melk te verkoo- pen In deze gemeente. In verband met de verordening op het vent- verbod meenen adressanten dat zulks gewei gerd moet worden daar zij aangetast worden om in de kosten van onderhoud voor hunne gezinnen te voorzien. De voorzitter zeide, dat door B. en W. dit adres onder de oogen is gezien, en zij heb ben besloten om niet tot inwilliging over te gaan. Het is waar, dat tegenwoordig de be- staansmoeilijkheden aan de orde van den dag zijn en B. en W. kunnen best begrijpen dat de melkslijters daar tegenop komen, maar zij meenen toch dat het niet aangaat de verhoudingen in de gemeente nog moeilij ker te makeu. En wanneer medewerking zou worden ver leend zou op dergelijke besluiten toch de foed keu ring niet worden verkregen van Ged taten. Wat betreft de argumentatie der ventver gunning, deze gaat niet op; zij dient tot we ring van ongure elementen. Afwijzend be schikt. Adres van de Nat. Commissie tegen alco holisme met verzoek aan de Kroon om hei maximum aantal verloven van 9 te verande ren op 3. De voorzitter zeide, dat met het oog op de wijziging der drankwet in deze zeer weinig trek en animo zal ko«en daar het 25 moet kosten, weshalve B. en W. van oordcel waren niet op het adres in te gaan. De heer v. d. Moten zeide, dat er niet veel verlofzaken zijn in de gemeente en dat er in dit verband misschien ook niet meer komen, maar spr. zou toch gaarne zien dat het maxi mum van 9 verlaagd werd tot 3. De voorzitter zeide, dat we met het ma ken van bepalingen en richtlijnen zorgen moeten zelf ook niet fn moeilijkheden te geraken. Nu worden er mat de nieuwe drankwet verzwarende bepalingen gemaakt en daarom meenden B. en W. dat er betrek kelijk geen aanleiding voor was. De heer v. d. Molen zeide dat het juist daarom zoo gemakkelijk is om het over te nemen. Na eenige discussie werd besloten het adres aan te houden tot een volgende verga dering. Verzoek van de vereeniging voor onvol waardige arbeidskrachten om een subsidie van 10. Werd afwijzend op beschikt. Ingekomen was het bekende schrijven van het prov. bestuur betreffend de jaarwedden burgemeester, secretaris en ontvanger. De voorzitter zeide, dat B. en W. van meening zijn het standpunt te handhaven door den raad bij het vorig besluit ingeno men om wel tot verlaging over te gaan, zulks mede in verband met de buitengewone omstandigheden. Besloten werd in dezen geest aan Ged. Staten hiervan mededeeling ie doen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit inzake de credietverleening aan noodlijdende tuinbouwers. De voorzitter zeide, dat het genomen be sluit in de vorige raadsvergadering tot her aangaan van een geldleening groot 25147,50, waarin opgesloten lag dat deze leening zou gaan over 20 jaar, niet de goed keuring kon erlangen van Ged. Staten. De bedoeling was de eerste 5 jaren geen aflossing te doen, maar de 15 jaren welke daarop volgen. G. S. hebben aan de 20 jaren vastgehou den doch bepaald dat, wanneer in de eerste 5 jaar door de tuinders aflossingen geschie den, de gemeente dan ook moet aflossen. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot het nemen van en kele besluiten inzake de pensioenwet. Goea- gevonden. Voorstel B. en W. tot het vaststellen van een verordening tot afwijking van bepalin gen der winkelsluitingswet in verband met den zomertijd. De voorzitter zeide dat een verzoek is inge komen van de Middenstandsvereeniging, K-ppers en L W. N. V. V. alle van dezelf de strekking om in verband met den zomer tijd het sluitingsuur met een uur te verlen gen. B. en W. hebben in deze geconfereerd met een commissie uit adressanten en zijn van meening hieraan tegemoet te moeten komen. De heer v d. Molen zeide zich er niet re gen te zullen verzetten, maar vond het toch jammer dat het voorstel is gekomen. We heb ben een wettelijken tijd en de regeering stelt er prijs op dat deze uitgevoerd wordt. Het geeft verwarring op het platteland, temeer, daar het nog gesanctionneerd wordt door B. en W. Spr. had liever gehad dat B. en W. de menschen opvoedden om aan den wettelijken tijd te voldoen. Wethouder Ooijevaar zeide dat die op het platteland practische bezwaren ontmoet. De voorzitter zeide. den zomertijd te wil len uitschakelen. We hebben een wettelijken tijd, maar de practijk ter plaatse is anders. Wanneer de menschen 's zomers 7 uur wet telijke tijd thuis komen van het werk en men moet nadien nog dringende boodschappen doen of naar den barbier, dan is het van be lang, dat de gelegenheid daartoe met een uur verlengd wordt. Door de comm. waren dan ook verschil lende aannemelijke motieven aangevoerd. We kunnen daar verschillend over oordee- len, maar we hebben toch met de belangen onzer menschen rekening te houden. B. en W. nemen allerminst et standpunt in dat dit door hun gesanctionneerd wordt en wen- schen dat geheel uit te schakelen, maar we wenschen allen onze menschen ter wille te zijn. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot het vaststellen van verordeningen op de heffing en op de invor dering van vergunningsrecht. Medegedeeld werd dat het maximum ver gunningsrecht wordt verhoogd van 25 op 40. 2 vergunninghouders betalen nu 37.50 en 1 50, hetwelk zoo blijft. Aldus besloten. Voorstel B en W. tot 't vaststellen van een verordeningen heffing en op de invor dering van verii cht. Het verlofrecht A is zwak Hiervoor moei 25 betaald worden. De venoven moeten onderscheiden worden in A en B. Voor B. behoeft niet betaald te worden, daar in die verloven geen alcoholhoudende dranken verkocht worden. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot het vaststellen van een verordening op de verdeeling van de ge meente in stem-districten. De stemdistricten worden nu als volgt ver deeld: Stemdistrict 1 in plaats van tot de veilingbrug wordt de grens getrokken tot hei raadhuis ten zuiden en stemdisrict 2 vanaf het raadhuis ten noorden. Aldus vastgesteld Voorstel B. en W. tot het vaststellen van verordening op de heffing en op de invorde ring van 40 opcenten op de gemeentefonds belasting onder intrekking van de in de vo rige vergadering vastgestelde verordeningen op de heffing en invordering van 80 opcen ten op genoemde belasting. De voorzitter zeide, dat in verband met het parallel loopen van verschillende belas tingen wij te laat waren met onze wijziging, zoodat deze niet is goedgekeurd en weer een roept den dokter. Voelt gij U echter moe en mat, zonder bepaald ongesteld te zijn, dan kunt U zelf Uw toestand verbeteren. U begint eenvoudig methetgeregeld ge bruik der origineele Evenals duizenden vóór U zult ook gij spoedig tot de erkenning komen: KING is het beste dagelijksche middel ter opwekking en ver- frissching. besluit genomen moet worden van 40 opcen ten. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot wijziging van de ge meente-begrooting dienst 1932, welke inet een bedrag moet worden verhoogd van 4921,42. Aldus besloten. Rondvraag. De heer v. d. Molen zou gaarne zien dat in verband met het adres ten opzichte der werkverschaffing het sportterrein in een be teren staat werd gebracht, daar dit bij slecht weer er treurig uitziet. Spr. zag hierin een object voor werkverschaffing. Verder were door spr. gevraagd of er in verband met de circulaire van den minister in deze gemeente nog arbeiders in aanmerking komen voor huurtoeslag De voorzitter zeide wat betreft het terrein, dat in deze met den gemeente-opzichter daar over gesproken is. Deze is de meening toegedaan dat de slechte toestand van her terrein hoofdzakelijk te wijten zou zijn dat er te vroeg gebruik van gemaakt is, zoodat het dicht is geloopen. De voorzitter wilde het nog wel eens on der de oogen zien om te verbeteren. Maar met het oog op de financiën en he? opnieuw vaststellen der begrooting en het niet verkrijgen der 40 opcenten is de grootst mogelijke zuinigheid geboden Wan neer het veel geld moet kosten is de voorzitter er voor om het een jaar te laten wachten. Wal de vraag betreft aangaande den huur toeslag, werd medegedeeld dat er op het mo ment geen steuntrekkende arbeiders zijn die daarvoor in aanmerking komen daar zij niet boven het huurbedrag komen door den minister vastgesteld. Hierna sluiting. -i mmmmm OUDE NIEDORP. De raad dezer gemeente kwam Donder dag 21 April 1932 de n.m. te 2 uur ten raad- huize in spoedeischende vergadering bijen. Naar aanleiding van het schrijven van B. en W. van Ooststellingwerf (Fr.) houdende verzoek adhaesie te betuigen aan een aan den minister gezonden besluit, waarin er op wordt aangedrongen bij het invoeren van maatregelen tot steunverleening aan den land- en tuinbouw den meest mogelijken spoed te betrachten werd in afwijking van het advies van B. en W. besloten, adhaesie te betuigen. De raad stelde hierna voorloopig vast een steunregeling voor werkloozen. Daar was aan de orde: voorstel tot intrek king van de ter openbare raadsvergadering van 1 Sept. 1931 vastgestelde verordening, houdende afwijkingen van bepalingen der Winkelsluitingswet en tot vaststelling eener nieuwe verordening te dier zake. Overeenkomstig het voorstel met intrek king der desbetreffende verordening vastge steld een verordening waarbij gedurende den zomertijd het uur van sluiting der win kels om 9 uur werd gesteld, terwijl voorts afwijkingen der wet werden toegestaan tij dens kermisdagen en soortgelijke feestelijk heden. Voorstel tot benoeming van J. H. Schië- broek als agent der arbeidsbemiddeling te vens belast met den dienst der werkloos heidsverzekering. De heer Schiebroek werd met algemeene stemmen benoemd. Concept besluit tot wijziging van den ge wonen dienst der begrooting dienstjaar 1931. Dit voorstel werd door B. en W. terug genomen. Voorstel tot vaststelling eener verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering. Nadat de voorzitter voorlezing had gedaan van het concept der verordening werd dit ongewijzigd vastgesteld. Voorstel tot intrekking van de ter openba re raadsvergadering van 8 December 1931 vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld voor de school voor gewoon la ger onderwijs en tot vaststelling eener ver ordening op de heffing van schoolgeld vooi het gewoon lager onderwijs; idem op de ver ordening. Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Voorstel om met intrekking van het ter openbare raadsvergadering van 24 Nov. 30 genomen besluit de gemeente voor de hef fing der gemeentefondsbelasting te rang* schikken in de derde klasse. Uit de toelich ting bleek, dat de financieele toestand dei gemeente het noodzakelijk maakt de gemeen te voor de heffing der gemeentefondsbelas ting in de laagste te rangschikken waardoor eéne hoogere uitkeering wordt verkregen, terwijl voorts de opbrengst der heffing van opcenten op de G.F.B. zal stijgen. Door een en ander zou een meerdere bate van plm. 1000 worden verkregen. De raad vereenig- de zich met dit voorstel. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op de heffing van 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting voor het belasting jaar 1932—1933. idem op de invordering. Conform het voorstel werd besloten om evenals het vorig belastingjaar 80 opcenten te heffen welk besluit noodig bleek, doordat tot herclassificatie voor de gemeentefondsbe lasting was besloten. Voorstel om met intrekking van het ter openbare vergadering van 22 December 1931 genomen besTuit op de hoofdsom der perso- neele belasting voor 1932 te heffen 100 op centen. De voorzitter deelde mede, dat hem bij eene bespreking ten departemente van finan ciën was gebleken, dat de met het Rijk geslo ten kasgeldleening van 100.000 slechts zou worden verlengd indien voor 1932 een bedrag van 6666. d.i. 1/15 van het leenings- bedrag werd afgelost en dat de gelden be- noodigd voor de garantie van 30 pCt. voor de tuinderscredieten alleen dan van het Rijk zullen kunnen worden geleend indien de af lossing in 5 jaren geschiedt. Een en ander zou het noodzakelijk maken 160 opcenten op de personeele belasting te leggen. Algemeen werd dit te bezwarend gevon den. Na ampele bespreking werd besloten 100 opcenten te heffen. Voorstel om met intrekking van het ter openbare vergadering van 22 Dec. 1931 ge nomen besluit voor het belastingjaar 1932 vermogensbelasting. In verband met de bij het vorig punt door den voorzitter gedane mededeelingen werd besloten 50 opcenten te heffen. Voorstel tot wijziging van het ter open bare raadsvergadering van 8 Dec. 1931 (goedgekeurd 9 Dec. 1931 no. 43) genomen besluit tot het aangaan eener vaste geldlee ning van 103.000. Conform het voorstel werd besloten tot het aangaan van een of meer geldleeningen van 103.000, of zoo veel meer als noodig blijkt, tot ten hoogste 110.000. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot aanwijzing van het tijdvak binnen hetwelk de vergunningen als bedoeld in art. 13 le lid der Leerplichtwet (verloven land en tuinbouw en veehouderij) kunnen wor den verleend. Aldus werd besloten. Het tijd vak werd bij deze verordening bepaald op 1 tot 28 Juli. Voorstel tot onderhandsche verhuring der onderwij zerswoning te Oude Niedorp. Con form het voorstel werd besloten, de woning te verhuren voor/ 300 's jaars. Voorstel inzake de verordening op de hef fing en der verordening op de invordering eener hondenbelasting, vastgesteld ter open bare raadsvergadering van 12 Febr. 1932. Dit voorstel werd door B. en W. terugge nomen daar het voorbereidend onderzoek te dier zake nog niet was afgeloopen. Nadat door den voorzitter gelegenheid was gegeven tot de gebruikelijke rondvraag, waarbij niemand het woord verlangde, werd de vergadering gesloten. DIRKSBORN. Onder leiding van den heer L. Doekes werd alhier de algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank gehouden ten huizen van den heer P. Pijper. De voorzitter opende met een korte rede en zeide daarin o.m. het volgende: Dat deze ver gadering zooveel later wordt gehouden dan vorige jaren, vindt zijn oorzaak in den on- gunstigen toestand van de bedrijven. De val in het economisch leven is wel diep te noe men. Wanneer daar meer dan de helft van al het bezit weg is, dan is zulks voor het thans levend geslachi wel een nooit gekend feit. En de val is des te grooter, daar alles nog voor weinige jaren in stop stond. De toestand is thans in dit opzicht anders dan tijdens den crisis van voor 50 jaar, dat het vereenigings- leven veel meer naar voren is getreden. Het „draaet elkanders lasten" kwam beter tot tü„ recht. Werd daarop door de regeering ook tij. dens de mobilisatiejaren aanspraak gemaakt door de bepaling dat een gedeelte der veld' vruchten tegen een vastgestelden prijs moest worden beschikbaar gesteld ten behoeve der steden, thans kon zij wel niet anders dan hét platte land wat te hulp komen, al hodden we de hulpmiddelen ook gaarne wat spoediger en ruimer zien loskomen. Toch wilae spreker zijn dank uitspreken voor den ondervonden steun, vooral aan de gemeentebesturen in de omgeving. Met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen, in 't bijzonder aan de pers, ver klaarde de voorzitter de vergadering voor geopend en verzoekt den kassier de ledenlijst af te lezen. Ruim 100 leden blijken aanwezig te zijn. De jaarrekening van den kassier, in dr-' rondgezonden en vooraf nagezien, werd vast- gesteld onder dank voor het nauwkeurig be heer. Hierna las de kassier het jaarverslag, waaruit we het volgende aanstipten. Het ledental is 152. Het eindcijfers van het dag boek wijst aan een bedrag van 265695.44. Het saldo van spaargelden bedraagt thans 335012.29, een vermindering bij het vorige jaar van 21473.02. In loopende rekening werd uitgegeven 266152,07 en terug ontvangen 242104.36 Het totaal der verleende voorschotten was 188427, waarvan terug kwam 36575,48. De winst over het afgeloopen jaar bedraagt 1231.18. Voorts werd nog meegedeeld, dat de Cen trale, speciaal met het oog op den crisis zal vormen een flink reserve-kapitaal, bijeenge bracht gedeeltelijk door de Centrale kas, ge- deeltelijK door de onderafdeelingen, terwijl aan de leden der verschillende Banken wordt verzocht, zooveel in hun vermogen is, mee te werken om de zaken goed loopende te houden E)e voorzitter dankte den kassier voor zijn duidelijk verslag. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wer- den met bijna algemeene stemmen, respec tievelijk als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht herkozen de heeren K. Wilde- boer en C. Francis. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden benoemd de heeren D. Swart en W. de Pee. Allen nemen de benoe ming weder aan. De voorzitter deelde nu aan de vergade ring mede, dat de rentevoet van de Centrale Bank vóór 1 Aprli was 2K in crediet en 4 in debet, en na 1 April is bepaald op 3 in crediet en 4% in debet. Te Dirks- horn wordt thans berekend 3 1/4 voor spaargelden en 4 3/4 voor voorschotten Naar aanleiding eener desbetreffende vraag deelde de voorzitter mee, dat deze ge tallen niet»lager kunnen worden gesteld, daar de bank de spaargelden moet aantrekken, aangezien deze eigenlijk zijn de kurk, waar op de zaak moet drijven. Verder een verzoek van de Centrale, om niet meer des avonds zit ting der Bank te houden met het oog op de veiligheid. Hierna sluiting. LI MME N. Donderdag 21 April vergaderde de Com missie, belast met de organisatie van de wed strijden in soortkennis van in bloeistaancie tulpen en narcissen, onder voorzitterschap van den heer J. Valkering Tzn. Rekening en verantwoording werden goedgekeurd. Ze werden onder dankzegging goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde bespreking der wedstrijden. Het volgende werd besloten: Iedereen kan weer aan de wedstrijden mee doen. Voor den wedstrijd in narcissen moet men zich opgeven voor 27 April a.s. Voor dien in tulpen vóór 1 Mei bij den heer P. Boschman. Voor hen, die het vorige jaar een len, 2en of 3en prijs hebben behaald, of, die thans voor het eerst aan den wedstrijd zullen deel nemen, gelden bijzondere bepalingen, bij de toekenning van prijzen. In totaal zijn 483 soorten tulpen opge plant en 58 soorten narcissen. De collectie is voor ieder gratis te bezichtigen. Ze is ge plant op den tuin van den heer J. F. Rom mel, Kerkelaan te Limmen. SCHAGEN. In de zaak contra D. C. A. Zwart, oud wethouder te Den Helder en oud-administra teur van den Bond van Korporaals der Ma rine, beschuldigd van verduistering van 24.000 ten nadeele van dezen bond, zal als .verdediger optreden mr. J. A. E. Buiskool, advocaat en procureur te Schagen. LANGENDIJK. Men deelt ons mee, dat reeds een groot aantal aangeslotenen bij de gemeenschappe lijke gasfabriek gebruik hebben gemaakt van het vastrechttarief, zooals dat door de commissie is ingesteld. We vernamen, dat verschillende winke liers er toe zijn overgegaan gezamenlijk hun inkoopen te doen, alzoo een voordeel benut ten dat vaak aan coöperatie wordt toegfi' kend. 225. Daar kwamen de torretjes met de reddingsboei aan. Ze hadden er een heele vracht aan, die kleine beestjes. Zoo vlug ze maar konden, liepen ze naar het water en toen ze er waren, en de boel in het water lieten .zinken, vielen ze alle drie uitgeput neer. Ik zal jullie er voor bc- loonen riep Tuimeltje hun toe, en hij kon nog juist naar de reddingsboei grijpen, want zijn buikje was dik van het wa ter en hij was op het punt te verdrinken. l u'meltje klom boven op de reddingsboei en liet zich langzaam voortdrijven. Maar in plaats van naar den n ne ®ri)ven, ging hij hoe langer hoe verder de rivier i." to"et'es en kikker Karei schreeuwden hem toe, m» P'obeeren moest te zwemmen, maar Tuimeltje W jSj° 5°i° van wat«r en bleef zoo goed hij kon op de reddingsboei zjtten.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6