Alkmaarsche Courant. De Alkmaarsche Courant en de rondvlucht over Nederland. JUibticaties Speet W Honderd vier en dertigste Jaargang. tlaandafr 25 April 1. Twee leerlingen van de hoogste klasssen der middelbare scholen door het lot aangewezen. I No. 97 1932 PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op WOENSDAG 27 APRIL a.s. de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden gebracht over de FRIESCHEBRL'G en de KORTE NIEUWESLOOT van de Handelskade af. De paarden over de Boombrug bi) het Zeglis naar de markt gebracht, moeten den weg volgen langs de Voormeer en de Bier kade, over de Schermervlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Alle dieren, die niet over de Friescmebrug de stad binnenkomen, moeten zoodanig wor den vervoerd, dat zij door de Korte Nieuwe sloot van de Handelskade af ter markt ko men; alle overige toegangen tot de markt .worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren dieren des kundig worden onderzocht en zal het ver schuldigde marktgelc moeten worden vol daan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl na des morgens 10 uur geer paarden meer ter markt worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de Dijk, de Marktstraat, het Waagplein en de Gedempte Nieuwesloot Voor het plaatsen der veulens een gedeelte van het Waagplein. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo ning eéner vergadering op Donderdag 28 April a.s. nam. 1 uur, ten einde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging der verorde ning op het heffen van opcenten op de Ge meentefonds-belasting (bijlage Nr. 72). 3. Idem omtrent toepassing van de Wet inzake de tijdelijke korting op de uitkeering uit het Gemeentefonds (bijlage Nr. 73). 4. Idem inzake toepassing Winkelslui tingswet (bijlage Nr. 66). 5. Idem inzake de gemeentelijke vergoe ding over 1929 ten behoeve van het bijzonder lager onderwijs (blllage Nr. 49). 6 Idem tot verkoop van aan de Juliana van Stolberglaan gelegen grond (bijlage Nr. 62). 7. Idem inzake liet verzoek van de Ver- eeniging St Joseph betreffende de exploi tatie van haar bouwterrein aan de Bleekers- kade (bijlage Nr. 69) 8. Idem tot vaststelling eener suppletoire gemeente-begrooting, dienst 1931 (bijlage Nr. 70). 9. Idem inzake uitvoering van de Vleesch- keuringswet in de gemeenten Limmen, Eg- niondbinnen en Ursem (bijlage Nr. 74). 10. Idem inzake jaarwedde Burgemeester, Secretaris en Ontvanger (bijlage Nr. 71). Voet b a 1. De kampioenswedstrijden. De kampioenswedstrijden hadden tot Zondag een vrij noimaal verloop gehad. Weliswaar deed Enschedé iets meer, dan van haar verwacht werd en deed P. S. V. een stukje minder, maar verder ging alles ge woon. En nu kwam daar het zwakke Veendam kansloos naar P. S. V. enhet keerde met een overwinning naar de veenkoloniën terug! Hoe kon dat? P. S. V. kwam volledig op, zoodat v d. Broeke de mid-voor-plaats weer ir. nam. Nu wilde het, dat alles op dezen speler gespeeld werd, maar dat had Veendam gauw in de gaten, zoodat v. d. Broeke eigenlijk geen kans kreeg. Verder was Roosies in het Veen- dammer doel goed op dreef en sloeg eiken aanval af. Zoodat ondanks een meerderheid in 't veld P. S. V. niet kon doelpunten. Ook Veendam wist voor de rust niet te doelpunten, ondanks wind-voordeel. Na de thee was P- S. V. nog sterker dan voor de rust, maar ook nu was het samenspel veel te kort, zoodat eike aan val strandde. Plotseling een uitval van Veen dam, een corner en 't was 91- Nog heftiger viel P. S. V. aan, maar ver der dan een aantal corners kwam het niet. In tegendeel, de achterstand werd nog grooter bij een snellen uitval van Veendam. dat even later haar eerste overwinning te pakken 'had! In Enschede was het anders. Daar kwam Ajax op bezoek bij de Sportclub! Ajax, het sterke Ajax, tegen het enthousiaste Enschedé, dat goed begreep, dat de korste weg naar het doel langs een rechten lijn gaat. Geen enkel oogenblik liet Enschedé haar tegen stander vrij spel. 't Werd een strijd, fel, maar eerlijk. Een strijd van enthousiasme tegen techniek. En beide factoren waren precies tegen elkaar opgewassen. 't Duurde meer dan een half uur, voordat er een doelpunt kwam. Ajax was de geluk kige, om bij een goeden aanval te scoren Heel lang duurde de vreugde evenwel niet, want een ver hard schot van Frölich trof doel (1-1). De tweede helft begon dus weer met ge lijken stand. Maar nu veranderde het strijd - beeld. Enschedé werd vermoeid en de tech- 'ek begon te zegevieten. Ajax werd sterker. Een kw artier voor t einde werd die meer derheid ;n een doelpunt uitgedrukt (1—2). Toen kwam Enschedé weer in den aanval ennet mocht een strafschop nemen. Heel hard suisde het leer langs den buitenkant van de paal! Nog vijf minuten! Voor de derde maal schoot v. Reenen een gat in de Enschedé- veste. Ajax had dus gewonnen, aaar 't scheen. Toen kwam de sensatie. Mei enorm enthou siasme ging Enschedé tot den aanval over Een knal2—3! Nog een aanval! Corner' Nog een... 33! En toen mocht Ajax blij zijn. dat Enschedé niet won. want een laatste aanval kon Bonneveld met veel geluk stoppen De stand is nu: 4 4 5 5 4 Ajax Feijenoord Enschedé Veendam P. S. V. 4 3 2 2 1 19— 4 12— 4 12— 9 4—22 2—10 1 2 2 1 4 1 3 Promotiewedstrijden. De promotiewedstrijd zijn gisteren over algemeen niet voordeelig geweest voor de eerste klassers. E.D.O. heeft voor de tweede keer van Haarlem verloren en weer was die nederlaag te danken aan een verkeerde spelmethode. De eerste keer hield E.D.O. het spel veei te kort; nu ging ze na een kleinen voorsprong verdedigen. Tot 10 minuten voor 't einde had E.D.O nog een 1—0 voorsprong, doch het steeds aanvallende Haarlem zag toen eindelijk den gelijkmaker komen. Vlak voor 't einde kreeg Haarlem nog een strafschop te nemen en toen was een schijn baar verloren wedstrijd in een overwinning omgezet- Haarlem heeft nu nog één puntje noodig, om eerste klasser te zijn, terwijl H.V.V. alles moet winnen, om met Haarlem gelijk te ko men. Dat ziet er dus leelijk uit voor H.V.V. o H.F.C. trok naar Gouda en was in 't veld sterker. Het had echter geen enkelen schutter en aangezien Gouda een keer wist te doel punten, verloor H.F.C. Ook hier zal dus D.H.C. weldra eerste klasser zijn In het Oosten kon Z.A.C. tegen de Ensch. Boys gelijk spelen. Of beter gezegd, de Boys wisten gelijk te spelen, want Z.A.C., dat eerst een 2—0 voorsprong en later een 31 voor sprong had, moest tenslotte zien, dat de Boys gelijk maakten! Toch is de strijd voor Z.A.C. nog niet verloren. In het Zuiden won Middelburg van Hel mond na een gelijk opgaanden strijd. De Valk verdedigt haar eerste klasserschap vinnig en klopte thuis Juliana met 30. 't Gaat dus tusschen de Valk en Middelburg. In het Noorden verloor F.V.G tegen de verwachting in van het toch niet sterke Noordster. Dat beteekent een mooie kans voor Sneek en een hopeloos geval voor F.V.C. De diverse standen zijn: Afd. I. Haarlem E.D.O. H.V.V. Afd. II. D.H.C. Gouda H.F.C. Afd. III. Ensch. Boys Z.A.C. Quick Afd. IV. Middelburg de Valk Helmond Juliana Afd. V. Sneek Noordster F.V.C. De Engclsche Cup. Zaterdag werd te Londen de finale om den Cup gespeeld tusschen Arsenal en Newcastle. In een zeer spansenden wedstrijd won New castle met 21 de beker, die zij thans voor de derde keer bezit. De nederlaag-wedstrijden van Alcmaria. Inderdaad, de naam ..nederlaag-wed strijden" is bizonder goed gekozen; te goed zelfs, want de elftallen meenen blijkbaar, dat ze niet mogen winnen! Dat zou men tenminste mogen opma ken uit de resultaten, welke Alcmaria I en II gisteren behaald hebben. Beide elftallen werden zoo ongeveer inge maakt, het tweede door Beverwijk I en het eerste door Blauw Wit I. Alcmaria II deed tegen Beverwijk, een zeer goede vierde klasser, voor de rust uitstekend werk. Weliswaar waren de gastheeren iets zwakk.tr, maar er werd over 't algemeen vrij aardig gespeeld. Na de rust, toen Alcmaria de wind en de zon mee kreeg, was he4 echter abso luut gedaan met haar en de Beverwij- kers zagen nog eenige keeren kans, om he- net te vinden. De nederlaag moet hoofdzakelijk ge weten worden aan schotloosheid van de voorhoede en zwak spel van de halflinie. Vooral deze laatste was „nergens" en begreep noch haar aanvallende, noch haar verdedigende taak. Daartegenover stelden de gasten zich zeer goed op. Een zeer vlot samenspel werd gezien; 't spet werd goed open ge houden en dank zij snelle voorhoede spelers was het Alcmaria-doel herhaal delijk in gevaar. De Beverwijkers wonnen verdiend. Een aardige ploeg, die zeker nog wel eens eer, rang zal stijgen! o Alcmaria I deed eigenlijk precies als het tweede elftal. Voor de rust (tegen den wind in!) ging het heel goed en kwam Alcmaria na een zwak begin, zoo goed opzetten; dat het een groot deel van de eerste helft niet zwakker, maar dikwijls sterker was dan de eerste klassers. Jammer van de thuisclub was het zeer zwakke spei van den keeper, die zeker drie doelpunten op zijn geweten heeft. We hebben denzelfden doelver- dediger Zaterdagmiddag in de sehooi- wedstnjden ook nog aan 't werk gezien, 3 2 1 10—6 5 3 1 2 7—9 2 2 1 1 7-9 1 2 2 8—0 4 3 1 1 1—5 2 3 1 2 3—7 2 2 1 1 5—4 3 1 1 3—3 1 1 1 1—2 2 2 7—3 4 2 1 1 5—2 3 2 1 1 3-4 1 2 2 2-8 2 1 1 6—3 3 3 1 1 1 4—5 3 3 2 1 35 2 Uit bovenstaand kaartje blijkt duidelijk hoe de groote rondvlucht zal plaats vinden. Vrijdag 29 April a.s. vertrekken vliegtui gen uit waalhaven en Schiphol over Soes- terberg naar Arnhem waar geland wordt en de plaatselijke V. V. V. een ontvangst orga niseert. Na drie kwartier gaat de tocht door naar Twenthe en van daar naar Eelde waar geluncht wordt. Vandaar gaat dan de tocht over Leeuwarden, Harlingen, den afsluitdam over de Zuiderzee naar Amsterdam. Op Zaterdag 30 April wordt gevlogen van Waalhaven, Schiphol en Soesterberg langs de Waal via Den Bosch en Nijmegen naar Venlo waar geland wordt. Vandaar gaat het over Maastricht, Heerlen, Helmond en Eindhoven naar Gilze Rijen en vandaar over Roosendaal en Breskens naar Vlissin- ge waar geluncht wordt. Van Vlissingen gaat de tocht over Middelburg en Veere via het vliegveld West-Schouwen (Schouwen- Duiveland) terug naar Waalhaven waar de deelnemers uiteen zullen gaan. Bij deze rondvluchten zal over vele Ne- derlandsche provincies worden gevlogen en zullen de fraaiste gedeelten worden bezocht. Tevens is de route zoo gekozen, dat een goed vogelvluchtbeeld van de uiteenloopende Ne- derlandsche landschaps- en stadstypen, als mede van het specifiek Nederlandsche na tuurschoon wordt verkregen. Zooals bekend, heeft de Alkmaarsche Courant de gelegenheid opengesteld voor twee leerlingen van de hoogste klas van een der middelbare scholen hier ter stede dezen tocht mee te maken, één voor den eersten dag en één voor den tweeden. Er waren in ver band met dat aanbod zeer vele brieven van vlieglustigen ingekomen die allen in een be geleidend schrijven de toestemming van ouders of voogden vermeldden om zoo het lot hen gunstig mocht zijn een dezer toch ten mede te maken. Het is natuurlijk te betreuren, dat wij van al deze candidaten er slechts twee gelukkig kunnen maken. Zoowel de ruimte in de vlieg tuigen als de vrij hooge kosten aan deze rondvluchten verbonden, noopten tot deze beperking. De gelukkigen uitgeloot. Nadat hedenmorgen te 12 uur de tijd van inschrijving was gesloten, hebben wij Dr. Postnia, directeur van de Handelsschool, ver zocht bij de loting op ons bureau ter con trole tegenwoordig te willen zijn, waaraan de heer Postma welwillend voldaan heeft. Van alle candidaten mannelijke en vrouwelijke van R. K. Lyceum, Gymnasi um, R. H. B. S., Handelsschool en Rijks kweekschool waren de namen op aparte, ge lijke, opgerolde briefjes getypt waaruit het tweetal gelukkigen werd getrokken. De uitslag is dat is uitgeloot voor de rondvlucht op den eersten dag de candi- daat HERMAN SAJET, leerling van het Gymnasium. Voor de rondvlucht op den tweeden dag werd uitgeloot de candidaat A. VAN DER MEER. leerling van de Rijks H. B. S. Wij verzoeken beide gelukkige winnaars zich over den tocht en de voorbereiding daar van Woensdag a.s. te één uur met onze di rectie in verbinding te stellen. Zooals bekend, verwachten wij van beiden na de vlucht een korte beschrijving van den tocht, welke opstellen in onze courant gepu bliceerd zullen worden. €i. ook daar bleek hij verre van safe. Wie gelooven dan ook niet. dat hij geschikt is voor Alcmariia I. Tergend is zijn uit trappen, dat uiterst laks te langzaam ge schiedt en waarbij de meeste ballen ab soluut niet geplaatst worden. In de tweede helft raakte Alcmaria blijkbaar uitgespeeld. Weliswaar bleek dat het eerste kwartier nog niet, doch toen de (verdiende) gelijkmaker niet kwam en de doelverdediger zich plotse ling voor de derde keer liet verrassen, zakte Alcmaria in elkaar. Het heele elftal liep van 't kastje naar de muur en op regelmatige wijze werden de doelpun ten door Blauw-Wit bij elkaar geschopt, zoodat een flinke 8—1 overwinning van de Amsterdammers het slot was! Alcmaria speelde voor de rust heel goed; daarna was het mis. Waaraan 'ag dat? Wij voor ons meenen, dat de sterk te van de tegenpartij na de thee eerst goed voor den dag kwam. Een tijdlang kon Alcmaria het tempo volgen met uiterste krachtinspanning, maar de Amsterdammers speelde veel gemakke lijker en verbruikten daarbii veel min der energie. De beide backs vaw Alcmaria bobben heel wat werk moeten doen. ntaar Kui per bleek te iang op non-activiteit te hebben gestaan. Ooms moest het werk opknappen. In de halflinie was Lengers goed in vorm. Heel kalm en zeker wist hij zijn aanval-momenten is kiezen. Gerritse had dan ook heel weinig tegen bent in te brengen. De voorhoede viel tegen Hamstra deed heel weinig en kreeg heel weinig te doen En het goochelen is niet produc tief! Korting, is de eerste helft buiten gewoon goed. zakte in het tweede ge deelte ook al. Peereboom blijft te lang zaam en heeft nog steeds geen balcon- tro'e. De rechtervleugel heeft soms goed gespeeld, maar toen Bos geblesseerd raakte was het mis. In 't algemeen een nuttige wedstrijd, waarvan de Aikn.aarders heel wat kon den leeren. Als ze 't nu ook maar gedaan hebben! De Blauw-Witters hadden een jonge ploeg, die haar weg w el zal vinden. Een vlot samenspel, een sterke verdediging, een voor haar taak berekende halflinie en een voorhoede met een Gerritse, die ook te veel goochelt en weinig bereikt! De elftallen waren: Alcmaria. Jongsma Kuiper Ooms Rootring v. d. Vall Lengers Bos, de Jong, Peereboom, Koning, Hamstra. O Bergman, Ferwerda, Doornbos, Citters. Gerritse Cornelissen, de Boer, Wilders Peters Weerman De Vries. Nieuws van de Alkmaarsche Boys. Men schrijft ons: Het was een drukke dag voor de Boys aan den Westenveg. Een viertal thuiswedstrij den, waaronder drie belangrijke, stonden op het programma. Allereerst een ontmoeting tusschen de ju nioren en die van K. F. C. van de Koog. De Koogers gaven voor rust goed partij en wis ten zelfs de leiding te nemen. Nog voor rust kon worden gelijk gemaakt. Na rust kwamen de Boys, flink gesteund door den wind, ge ducht opzetten en namen spoedig de leiding en toen het eindsignaal klonk had men juist de 100 voor-goals volgemaakt en. daarbij gewonnen met 101. De kans op den beslis singswedstrijd tegen Z. V. V. a. is dus be houden gebleven. Deze uitslag werkte schijnbaar aansteke lijk op de B.-adspiranten, die even later het veld betraden om den strijd aan te binden te gen Ursem a. Het einde bracht hier een ge weldige 170 Boys-zege. Het A-elftal kwam zwaar gehandicapt, niet een zestal C-adsprianten als invallers, tegen Uitgeest a in hei veld en... de kampioe nen kregen hun eerste nederlaag (1—3) te slikken. Het derde elftal sloot tegen C. S. V. de rij en wist zich door een goeae 91 overwin ning op de bovenste plaats te brengen, zoo dat er thans een beslissingswedstrijd tegen Uitgeest 4 noodig is, om uit te maken wie met het kampioenschap zal kunnen gaan strijken. Schoolvoetbal te Alkmaar. Hier volgen uitslagen der schoolwedstrij* den: Lagere scholen: KoedijkSt. Pancras 13 Voortgezet onderwijs: Ambachtschool I—Gymnasium I 24 Amb. avondschool IR.H.B.S. I 21 Gymnasium IIR.H.B.S. II 02 Amb. avondschool II—Handelsschool 114—l R.H.B.S. IV—R.H.B.S. V 4—0 Ambachtsch. IVU.L.O. Julianaschool 2—5 Zoodat op Zaterdag 30 April de volgende eindwedstrijden gespeeld worden: Afd. AI: 3.00—4.30 uur: Gymnasium IAmb.avondschool I, terrein A Afd. A II: 3.00-4.30 uur: R.H.B.S. II—Amb.avondschool II, terrein B Afd. A III: 2.00—3.30 uur: R.H.B.S. IV—U.L.O. Julianaschool, terrein C Afd. B: 2—3 uur: Julianaschool—Wilhelminaschool terrein B Afd. C: 2—3 uur: O.L. school St. Pancras4e Gem.school, ter rein A. In de kleedkamer op het Sportpark zijn een portemonnaie en een stel fietsensleutels gevonden welke bij den secretaris, den heet K Oudes, Koningsweg 51, Alkmaar, terug te krijgen zijn. Ziet zij muggen, lang van póót, Aarzelt niet, maar slaat u dooit

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9