Agenda Jünnejtlaitd Anistetdamscfie Jieucs JCet& Sxfiaol Weec&ecUftt ÜMtaeeC I Stad m Omgeving föucqecliike Sicutd van 2§ April 1939. Opgave van 1 oord hol laiidseh Landbouw crctfiet V. saoo BKIiAITIIGA AIGIFTEN. S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. 152. LEERAAR M. O. BOEKHOUDEN. - - ACCOUNTANT. DE VERGIFTIGINGSZAAK TE BERGEN (N.-K.) Dondtrdag 28 April. 7.30 uur, Cinema Americain: De Zigeu nerbarones (operette); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het geheimzinnige masker (sens.), 2. Zwendelaars (sens boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Warum lachelst du, Mona Lisa (rom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, 't Gulden Vlies, chr. soc. verbond Patrimonium, spreker ds. von Meijenfeldt. 7.45 uur, Harmonie, bridgewedstrijd. 8 uur De Rustende Jager te Bergen, con cert. Vrijdag 29 April. 8 uur, Harmonie, feestavond Chr. Oranje- vereeniging, herdenking verjaardag prinses Juliana. 8 uur, 't Gulden Vlies, jubileumvoorstel ling Eduard Verkade. Zondag 1 Mei. Meifeest s. d. a. p. en Alkm. Best. bond. VERMIST MEISJE TERECHT. Het 15-jarige meisje Elisabeth van Liempt te 's-Hertogenbosch. dat sedert Zaterdag ver mist werd, is terecht. Het was uk vrees voor straf naar Eindhoven gefietst en had daar reeds Zaterdag bij kennissen onderdak ge kregen. Dinsdagavond heeft de Eirvdhoven- sche politie haar naar Den Bosch terug gebracht. VERGADERING PATRIMONIUM. De tweede dag. Het Ned. Werkliedenverbond Patrimonium Zette Dinsdag zijn vergadering te Zwolle voort. Het allereerst kwam aan de orde de bespreking van de artikelen 17 van het nieuwe concept-sociaal program, waarbij de voorzitter, de heer C. Smeenk uit Arnhem, uitvoerige toelichtingen gaf. Alleen de eerste drie artikelen bleken be sproken te kunnen worden, zoodat, met het oog op den tijd, ook de vier overige artikelen tot een volgend jaar moesten worden aange houden. De uitvoerige discussies liepen vrijwel ge heel over theologische opvattingen. Namens het Ned. Lutbersch Jongelings verbond sprak ds. C F. ten Rouwelaar. uit ZwoHe. Dr. H. W. de Groot, uk Zuidlaren hieki een philippica tegen het feit, dat de menschen gedwongen worden te gaan werken in werkverschaffingen, terwijl er voldoende werk objecten zijn. Hij wilde voor de werk verschaffing thans uitgegeven bedragen doen toekomen aan de gemeenten voor werk ter plaatse. Ds. Munnik, uit Zwolle, sprak een opwek kend slotwoord over de begrippen „Indivi dueel en sociaal". LOONSVERLAGING IN DE GRONINGSCHE STEENINDUSTRIE. Er is overeenstemming verkregen omtrent de loonen en verdere arbeidsvoorwaarden voor het tijdvak 1 April 1932—31 Maart 1933 tusschen de steenfabrikanten in Oostelijk- Groningen en de Veenkoloniën. Met een tweetal firma's worden de bespre kingen over de afsluiting van een collectief contract nog voortgezet De steenfabrikanten in Noord-Groningen hebben thans de eerst-voorgesfelde loons verlaging van 10 pCt. teruggebracht op 7 pCt. DE MOORD TE NAALDWIJK. Naar wij vernemen, is het psychiatrisch onderzoek naar de geestvermogens van den 22-jarigen letterzetter de B., die is gearres teerd in verband met den moord op de 16- jarige Coba van der K- te Naaldwijk, thans beëindigd. Naar voorts vernomen wordt, concludee- ren de beide psychiaters, dr. Scholtens en dr Gerritsen, in hun rapport tot verminderde toerekeningsvatbaarheid. CHANTAGE. Te 's-Hertogenbosch is in arrest gesteld L. R. A. L., bewaarder bij de gevangenis al daar, verdacht van chantage. BRANDEN. De oorzaak van den brand in Utrecht. Het is gebleken, dat de brand in de takken- bossenloods op het terrein van de Nederland- sche spoorwegen te Utrecht ontstaan is door dat een drietal knapen, waarvan twee van 5 jaar en een van 8 jaar, met de takkenbossen wilden spelen en deze in brand staken Toen zij zagen wat zij hadden gedaan, zijn zij naar huis gehold. Wat de brand in de zeilmakerij betreft, is gebleken, dat deze door broeiing is ontstaan. Een verklaring voor het feit. dat bij de con trole niets bijzonders ontdekt is. zoekt men hierin, dat een eventueele brandlucht naar den kap van het hooge gebouw kan zijn ge trokken. terwijl de tocht het vuur in alle hevigheid naar buiten heeft doen slaan. In een winkel van haarden en kachels. Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in het winkelpand van haarden, kachels enz. der firma Aschman te Delft. De vlammen sloegen fel aan alle kanten uit De brand weer heeft met vier stralen op de motorspuit de vlammen gebluscht. Na anderhalf uur was men het vuur meester. Er ontwikkelde zich veel rook. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. KORTE BERICHTEN. Te Enschedé, waar in den laatsten tijd vele rijwielen werden gestolen, is een fietsen dief uit Gronau aangehouden, die schuldig is aan tal van deze diefstallen. De raad der gemeente Roermond be handelde in zijn zitting van Dinsdag de salariskorting voor het gemeentepersoneel. Met tien tegen zes stemmen werd aangenomen een gedeeltelijke korting toe te passen op denzelfden voet als ook voor de rijksambte naren geschiedt. BEZUINIGINGSMAATREGELEN BIJ DE POST. De Kamer van Koophandel voor Rotter dam deelt mede, meldt de Telg, dat, naar zij van den directeur van het postkantoor hier ter stede heeft vernomen, tot de bezuinigings maatregelen, welke de directeur-generaal van den P.T.T.-dienst in de huidige omstandig heden gedwongen is te nemen, behoort het verminderen van het aantal postbestellingen tot twee per werkdag in de kom van die plaat sen, waar die kom niet meer dan 5000 inwo ners telt. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers vaa beden te: STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4K Nederl. 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind» Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft CerL Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cilies Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika liin Gem. Eij. Kon. Ned. Stoomboot, Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb 'Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE Vori Vorige koers pl.in. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 1013/ie 98 92 59 38 49 82 39'/, 41 271/4 16 401/4 31/16 95 57 951/4 273/4 27»/.-8 40 97'/, 57 95'/, 3-i/s 563/4-7 95 5/s 94'/,-5 3i/s 94-3A ICS/4 10i%6 2 14'/2 4i/g 29/is 2^/4 5i/s 1% 103/1 IOVB 2 14'/, 4 303/4 5 13/4 14%-} 43/i6 21 4Vs i»As 1361A 98 55 34 Va 21 50 135'/, 96 55 34 134 134-'/, 135-6 IO8S/1 12 71 108'/, 12 107J-8J 106-7'/, 1031/4 114 83 49/l6 3 97 81 1071/4-9 ÜVie IO8.S/4 21-iVr. 108- 2Ï%6-3 268/8 «V» 8i/s 261/, 7 7 27.3/4 271-3/4 6 Vis 6 l»/s l»/s 9 8 40'/s 39 39'/, 93 43/8 96'/, lOJ'/i 90 5 97 101 48'/, 73/4 56 V, 2'Vl6 8 23/4 23/4 ge koers 1 pCt. Heden 1 pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië j I I Vorige koers 9.021/, 53.671/. 9.72»/4 34.95 47.95 49 50 44 25 44 50 246.*A 12 70 Koers op heden 2 uur 9.04 58.75 972 34.571 47 92i/, 45 25 45 50 246 Vs 12 70 VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op 27 April eóndigde de cursus, die 2 winterhalfjaren heeft geduurd. In tegen woordigheid van de regelingscommissie namen 18 kaasmakers aan het eind examen deel welke alle het diploma verwierven. De namen der gediplomeer de kaasmakers zijn: A. Bakker te Berk hout, S. Bleeker te Abbekerk, Jb. Bom- mezij te Edam, S. Buwalda te Middelie, K Dekker te Keinsmerbrug, P. L. van Kren te Midden-Beemster, W. de Jong te Schellinkhout, W. Keijzer te Venhui zen, W. Klaver te Opmeer, A. Koeman te De Rijp, K. Nieuweboer te Hem, C. Petiet te Wijde-Wormer. D. Plas te Groothuizen, J. L. Roe te Wieringer- waard, W. Reitsma te Binnenwijzend, K. Rutgers Jr. te Asgendelft, A. Scho- nenburg te Callantsd'og en A Vooistra te Stompetoren. getuigenis afleggen van hun kunde- Zij zul ten hun vliegtuigen met bekwame hand sturen naar de verschillende vliegvelden; zij zullen minitueus nauwkeurig op het juiste tijdstip landen in Enschedé, in Eelde, op Schip- hoi! En ze zullen met wiskundige zekerheid morgenmiddag precies boven ons sportterrein komen! In een lange sierlijke en gracieuse kolonne zullen ze over Alkmaar scheren. En wij, aardsche stervelingen, wij zullen met een doodnuchter gezicht naar boven kij ken en noteeren, welke toestellen we zien, welke hoogte ze hebben, welke letters ze dra gen enz enz. Of we zullen ons kiektoestel ngar de lucht richten en gauw een aardig kiekje maken van het een of andere vliegtuig, of vliegtuiggroepl. Want we doen natuurlijk allemaal mee aan de twee wedstrijden, die door Alcmaria V.V.V. zijn uitgeschreven- We doen natuurlijk mee; niet in de eerste plaats om de te winnen prij zen, maar om ons plaatselijk crisiscomité op een aardige, sportieve wijze te verrassen met de dubbeltjes. Alkmaarders, jong en oud, doe mee aan deze wedstrijden! Laat het morgenmiddag op het sportterrein eens buitengewoon gezellig druk worden! Laat het er krioelen van jonge ren en ouderen En laat een donderend hoezee-geroep op stijgen, als de vliegtuigen passeeren, zoo sterk, dat de luchtvaarders, waaronder zicli ook Alkmaarders bevinden, het kunnen hoo- ren! Morgenmiddag om half vier naar het sportpark! En zorgt voor invulbiljetten! Dat is het devies DE DUIVEL. Jubileumvoorstelling Eduard Verkade. Morgenavond zal Eduard Verkade hier zijn jubileumvoorstelling geven en deze hoogst belangrijke figuur uit het Nederland- sche tooneelleven van de laatste kwarteeuw verdient op dien avond ook de Alkmaarsche belangstelling en hulde. Bijzonder lijkt het ons, dat men nog eens de gelegenheid krijgt den acteur Verkade te zien in de rol, die zeker tot zijn meest be roemde en hoogst artistieke mag gerekend worden, n.1. die van De Duivel in het schit terende en satirische stuk van Molnar. Zelfs bij het voor de derde maal zien van dit stuk, boeide het ons in de hoogste mate, ook door het groote verrassende element, dat in dit spel aanwezig is. En daarom zal naar wij hopen de zaal van het Gulden Vlies morgen feheel bezet zijn omdat acteur en stuk aller elangstelling verdienen.^ Zij die reeds voor de voorstelling inschre ven krijgen hun plaatsen bij loting toegewe zen en thuisgestuurd. Voor hen, ale alsnog de voorstelling bijwonen, zijn aan de zaal kaarten te verkrijgen a 2.20, 1.50 en 0.90 alles inbegrepen. In Bergen bestaat voor deze voorstelling veel belangstelling. Reeds 70 leden van den Berger Kunst kring gaven zich op. Naar en van de voorstelling loopt een ex tra bus. Vertrek 7.30 Stationsstraat Bergen. Deze bus rijdt door tot het Gulden Vlies. Na afloop worden de reizigers ook weer van het Gulden Vlies naar de Stationsstraat ge bracht. CORRESPONDENTIE. Nog een N.H.-lidmaat, alhier. Uw stuk is van zoo persoonlijke aard, dat plaatsing daarvan zeker niet kan geschieden als U het niet met uw vollen naam onderteekent. Ook dan nog zal eenige wijziging noodzakelijk zijn. Red. Alkm. Crt. DE RONDVLUCHTEN BOVEN NEDERLAND. Nog een dag en de Fokkers, de Koolhovens, de Pandertjes en hoe ze allemaal meer mogen heeten, zullen het luchtruim kiezen en een groote tocht door en boven ons land maken. Nog een dag en overal zal men getuige kunnen zijn van de kunde der Nederlandsche luchtvaart. Men zal de producten van Neder- landsch fabrikaat kunnen aanschouwen, men zal de toestellen in de lucht zien rennen, de toestellen, die Nederland in de eerste rij der vliegende landen gebracht hebben, de toestel len, die over de geneele wereld een bizonderen goeden klank hebben! Onze Nederlandsche luchtvloot kiest mor gen het luchtruim! Onze pleziervliegers zul len toonen, dat hun opleiding goed is ge weest; onze K L M.-piloten zullen opnieuw Naar wij vernemen, is de behandeling van de Bergensche vergiftigingszaak, die op 17 Mei a.s. in hooger beroep voor het Hof zou dienen, uitgesteld. Het slachtoffer B. is nog niet voldoende hersteld en stelt er prijs op, persoonlijk als getuige te worden gehoord. Voorts heeft de verdediger van de vrouw, Mr. de Groot, den wensch te kennen gege ven alsnog een nader psychiatrisch rapport betreffende zijn cliënte aan te vragen. De verdediging, Mr. Muller Massis en Mr. de Groot, hebben uit dien hoofde uitstel van de behandeling in hooger beroep gevraagd. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van 27 April 1932 benoemd tot brandweerman bij het korps „Burgerplicht" M. Smit en P. H. J. Koorn en tot brandweer man bij het ladderkorps S. Noom. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES, AFD. ALKMAAR. Gisteravond werd in de Unie een algemee- ne ledenvergadering gehouden van het Cen traal Genootschap, afd. Alkmaar. Dr. Korteweg, de voorzitter, opende met een woord van welkom aan de aanwezigen, maar betreurde het dat de leden met opkomen zoo weinig animo hadden betoond. Het eerst aan de orde kwam het jaarver slag, waarin o.a. vervat was, dat 37 kinde ren werden uitgezonden met totaal 2371 verpleegdagen (vorig jaar 25 kinderen met 1165 verpleegdagen). Een vermeerdering dus van 1206 verpleegdagen. Geen kind behoefde geweigerd te worden. Voor 13 kinderen werd een verlengd verblijf op advies van den kolo nie-arts toegestaan. Vijf kinderen werden in B-v&pleging uitgezonden met 738 verpleeg dagen. 1931 was dan ook. zooals dr. Korteweg vaststelde, wat betreft het aantal verpleeg dagen, een recordjaar geweest. Na vaststelling van het jaarverslag wer den de aftredende bestuursleden mevr. Van Dam, mevr. Hak, dr. Degenaar en dr. Kor teweg herkozen, Hierna kwam in behandeling de begroo ting voor 1933, die werd vastgesteld met voor ontvangsten en uitgaven 1875, ter wijl besloten werd aan de gemeente subsidie te vragen ten bedrage van 500. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering gaf geen aanleiding tot verdere bespreking. Vervolgens kwam aan de beurt de reke ning. Uitgegeven was 2093.421/;,. Ontvan gen was 2672.61, waaronder ruim 600 netto van de loterij, 7000 loten a 0.10 wa ren verkocht. Aangezien de rondvraag niets opleverde volgde sluiting. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.3 mM. te Vardö en Breslau. Laagste barometerstand 746.1 te Black- sód. Verwachting, geldig tot den avond van 29 April: Meest matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind; aanvankelijk betrokken met regen; la ter tijdelijke opklaring; iets zachter. Overzicht. De rug van hooge druk die gisteren over ons land trok ontwikkelt zich vooral over Scandinavië. De depressie bij Ierland, breid- de zich tot ons land en Frankrijk uit. Spanje houdt hooge druk, die met het Azorengebied samenhangt. Bij dezen toestand zijn de tem peraturen in de bovenlucht in Zuid-Duitsch- land reeds sterk gestegen, blijkens de vlieg- tuigwaarnemingen ook hier te lande, zoodat tijdens opklaringen hoogere temperaturen aan de oppervlakte te verwachten zijn. De depressie brengt aan de Britsche eilanden regen en matige tot krachtige wind, die he den tot ons land doordringen. Duitschland zal bij gedeeltelijk helderen hemel, heden reeds hoogere temperaturen krijgen, terwijl tegen den avond in het westen ook regen kan volgen. Uit Scandinavië verdween de vorst. De ochtendtemperatuur was er nog onder normaal. Er viel regen op vele plaat sen, maar geen groote hoeveelheid, alleen La coruna had 9 mM. GETROUWD: Anthonius Baart en Johanna Boots. Lu- bertus Peereboom en Rosa Kouba. GEBOREN: Ferdinand z. v. Albert Bragonje en Eliza beth Fokkinga. OVERLEDEN: Elsje Geel wed. Maarten Boetel 75 jaar. steeds gelegenheid en tijd ook de kunst te blijven dienen, zoodat hij in het volle bezit van zijn technische bekwaamheden en als kunstenaar in Europa is teruggekeerd. Zeer zeker zal een groote opkomst op Za terdag 21 Mei a.s. ervan getuigen dat men ook hier een warme belangstelling in den kunstenaar ..lbert Schweitzer heeft. EEN RECTIFICATIE. Wij namen gisteren een berichtje op over het redden van een 7-jarig knaapje uit hét N.H. Kanaal. Men verzocht ons te willen melden, dat de redder van dit ventje was de heer S. Vermeulen, bediende bij de fa. Appel en Adolf. PROF. Dr. ALBERT SCHWEITZER. Reeds in twee artikelen is de aandacht ge vestigd op Prof. Schweitzer n.1. als theoloog en als medicus. Ook in de muziekwereld neemt Schweitzer een vooraanstaande plaats in als organist en musicoloog. Als organist kreeg hij zijn opleiding van Ernst Münck te Straatsburg en van Ch. M. Widor te Parijs. Een bijzondere voorliefde toonde hij steeds voor Bach. Hij werkte als organist mee aan de Bach concerten in de St. Willemskerk te Straats burg en aan de „Société J. S. Bach" te Parijs van welke laatste hij mede oprichter is (1906) Behalve zijn boek „Deutsche und französi- sche orgelbaukunst is zijn werk „Jean Se- bastien Bach, ie musicien poète", in 1905 ge schreven, waarvan ook een uitgebreide Duit- sche bewerking in 1907 (3e druk in 1913) verscheen, een der belangrijkste werken der moderne Bach-literatuur. Zeer belangrijke mededeelingen heeft Schweitzer hierin gedaan omtrent de regi stratie der orgelwerken van Bach. Zijn gaan naar Lam>arcue was voor zijn muziek-vrienden dan ook een groote teleur stelling. Zijn leermeester Widor en eenige vrienden boden hem bij zijn vertrek een orgel aan. Dank zij zijn groote energie vond hij naast de zware taak, die hij op zich genomen heeft. BEKENDMAKING. De commissaris van politie te Alknwat maakt bekend, dat personen, die dit jaar een vergunning willen hebben tot het innemen van een vaste standplaats met paard en rij tuig (snorders) bij spoor en boot, hiertoe vóór Woensdag 4 Mei 1932 het verzoek schriftelijk aan heeren Burgemeester en Wet houders dezer gemeente moeten doen. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de arrondissementsrecht bank werden heden gedeponeerd drie uitdee- lingslijsten. te weten, die in het faillissement van de N.V.Tim merfabriek S. M. v. Latum te Alkmaar, rechter-commissieearis mr. A. M. Ledeboer, curator mr. H. Judell te Bergen met een uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 2% pCt. Ten tweede in het fail lissement van J. Stam te Opmeer, rechter commissaris mr. J. Krabbe, curator mr. A. Veldman te Helder met een uitkeering van 1.776 pCt. Ten derde in het faillissement van N. Kuin, aannemer te Spanbroek, rech- ter-commissaris mr. J. Krabbe, curator mr A. Veldman te Helder, met een uitkeering van 1.51 pCt., alles behoudens verzet tegen deze uitdeelingslijsten. PRINS HENDRIK BEZOEKT DE ZUIDERZEEWERKEN. Gister bracht, zoo bericht de Tel., Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek aan de Zuider zeewerken en den Wieringermeen>older in gezelschap van zijn adjudant, jhr. Lainan Trip, den heer von Mühlen, een pensoonlijken vriend van den Prins, en den directeur-gene raal der Zuiderzeewerken, ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler. Uit Alkmaar reed men in een tweetal auto's naar Medemblik, waar bij ir. S. Smeding het hooge gezelschap bege leidde. Na bezichtiging van het gemaal de „Lely" werd de Wieringermeerpolder door kruist en het dorpje Sluis I bezichtigd. Vervolgens ging men naar de woning van den burgemeester van Wieringen, waar aan de firma Kolff een bezoek werd gebracht. Het gezelschap gebruikte den koffiemaaltijd in net directiegebouw der Zuiderzeewerken te Den Oever, vanwaar te 2 uur per auto over den nieuwen betonweg op den afsluitdijk werd gereden naar het punt, waarop thaii* het grootste gedeelte van het materiaal tot dichting van het laatste sluitgat in den af sluitdijk .genaamd „de Vlieter", is geconcen treerd, alwaar ir Ringeling, ingenieur van de directie der Zuiderzeewerken, aanwezig wai voor de ontvangst. Van dit punt uit beschouwde Prins Hen* drik met belangstelling de werkzaamheden der zuigers, baggermachines, kranen, sleep" booten en alles wat in het stralende weer zwoegende was om de beide einden van den afsluitdijk dichter naar elkaar toe te bren gen. Per stoomboot „Vlieter" maakte men daar na een tocht langs de in uitvoering werken in het thans nog 1700 M. brêedc sluitgat, terwijl enkele baggermolens van zeer nabij werden bezichtigd. Te kwart over drie was de boottocht geëm- digd en vertrokken de hooge gasten wederom oer auto naar Alkmaar-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2