Txjovmdaal Hieuw R>ucqedi{ke Rechtszaken Joornei £ootste Aecichten i £uchtvoact Weigert namaak! Combineert Uw bezoek aan de bollenvelden met een bezoek de aan TENTOONSTELLING NASH PACKARD CASTRICUM (April). OUDORP (April). heemskerk. Uit onze Staatsmachine rijkssteun aan den zuivel. BOMAANSLAG OP EEN EGYP- TISCHEN TREIN. Twee spoorwegbeambten ge» dood. DOODELIJKE VAL VAN PARACHUTE-SPRINGER. ELLY BEINHORN NAAR PANAMA. Vraagt de echte Poeders en Tabletten I Echt rijn re alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt eind der Middeleeuwen een dergelijke zede lijke en raoreele inzinking was geweest. Het is dwaasheid toe te geven aan de zwak-, heid van het verlangen naar een sterke mensch geworden God of een hechte organi satie, die de vrijheid opheft en de geest over- heerscht. Zoodoende ontstaan ook stroomin gen zooals het communisme en het fascisme Maar meestal gaat dan de blik over de Alpen naar Rome. Dit is echter niet het verlangen naar reli gie, maar het verlangen niet meer verant woordelijkheid te dragen en niet meer zelf te denken, het is hetzelfde, als het verlangen naar een sterkere persoon, die de verantwoor delijkheid en het handelen een oogenblik van ons afneemt, maar het is géén religie. Wij willen niet meer opgeven het geestelijk goed, dat wij door de eeuwen heen verworven hebben. Want we kunen nog spreken van geestelijke vrijheid. En moet, omdat enkelen deze vrijheid niet verdragen kunnen, de heelt wereld een geestelijke gevangenis worden.-' Wij kunnen van de orthodoxie nog veel lee- ren. maar wij willen voor ons zelf de vrijheid in God te gelooven op onze eigen manier. Geloof is levensaanvaarding, dat wil niet zeggen doffe berusting, maar wel de hand aan de ploeg slaan. Daarvoor hebben wij noodig geloof, niet in de beteekenis van aan vaarding van geloofsartikelen, maar een levend geloof, in den vorm van levensaan vaarding. In onze beste oogenblikken weten we, dat goddelijke liefde alles tesamen bindt, weten wij boven de menschen een macht; omhoog komen wij tesamen. Wanneer wij gelooven aan God, en niet aan een god, die als een schaakspeler naar believen met menschelijke stukken omgaat, maar aan Een, die is een hoogere kracht in het leven, die als een vader zijn kinderen tesamen brengt, dan zien we de weg en da nzien we over de tijdelijke dingen heen. Dan ziet ons geloof boven de tijd uit naar de toekomst, want als kinderen van God leven wij niet voor dezen tijd alleen. Wij willen een religie, die het kruis niet alleen voor zich uitdraagt, maar die het draagt in het hart en die van het menschelijk leven maakt een lamp, waarin de vlam van God brandt, religie, die de menschelijke geest zal opheffen en zal brengen tot samenwer king en opbouw. Hierop lieten de zangkoren van Zaandam en Koog aan den Zaan zich hooren met een paar mooie stichtelijke lieden en betrad ds. H. W. Bloemhoff, Ned. Herv. predikant te Hei- loo, den kansel om te spreken over „Geluk zoekers". Allen zijn we gelukzoekers. We beginnen tastend te zoeken naar de ware weg van het - geluk. Gaat men de scholen na van de oude wijsgeeren, dan zien we, dat ze allen verschil lende manieren aanwijzen. Tegenover de leuze Leeft u uit" zeide Epicurus: Let niet alleen op den smaak, maar ook op den na smaak; de stoïcijnen echter trachtten bij alles wat ook mocht gebeuren, hun diep- sten wezen, hun eigen persoonlijkheid onge schokt, ongeschonden te laten. En we voelen, dat zij al zeer na aan het Christendom ko men. Dan komt Boedha met zijn „Staat als een ivoren toren in de wereld en blijft onbewo gen". Daartegenover staat dan Christus, die zegtWeest mensch, durf de wereld aan met uw hart en uw gevoel. Boedha wil de per soonlijkheid oplossen in het niet, maar Chris tus zegt: weest iemand, wordt mensch, durft een persoon te zijn, waar iets van uitgaat. Alle politieke partijen bedoelen de men schen gelukkig te maken of in ieder geval hun stoffelijk heil te verzekeren. Maar zoekt eerst het koninkrijk Gods in zijn gerechtigheid, de andere dingen zullen U toegeworpen worden. Spr wilde echter niet het stoffelijke ver waarloozen. Christus zei zelf: Geef ons he den ons dagelijksch brood; maar hij zei ook: Gij zult bij brood alleen niet leven. Velen zeggen: Hoe kunnen wij nog geluk kig zijn in deze tijden? Spr vond deze vraag sympathiek, als zij inhield, dat men het arm of ellendig had, maar als die vraag bedoelde een ontkenning iets hoogers in dit leven te kunnen vinden, wees spr. haar af. Ook in geestelijken zin willen de handen gevuld worden. Het gaat als met den bede laar voor den tempel, die door alle menschen wordt bedacht en die ook naar Petrus en Jo- hannes de hand opheft, om haar weer terug te laten vallen, als Petrus zegt: Zilver en goud heb ik niet, maar wat ik heb zal ik u geven; in den naam van Jezus Christus, wandel. En de bedelaar, die lam was liep; er was iets tot hem uitgegaan van den Pink stergeest. Ook wij hebben nog iets anders noodig, dan het materieele. Als men echter de menschen spreekt over hun ziel, schuiven ze heen en weer op hun stoel en worden ze onrustig, Spr. ervoer op zijn huisbezoeken vaak, dat men de menschen over alles mak spreken, alleen niet over hun ziel. De mensch van tegenwoordig zoekt zich vaak te verliezen, hij gaat naar cabaret, bioscoop, hij danst; maar stilzijn durft hij niet. Vraagt men: „Zijt gij gehikkig?" Dan ant woordt hij: „Hoe zou een menschenkind gelukkig kunnen zijn?" En zeker kan een mensch gelukkig zijn in deze tijden, als hij 7a*T z.!chzelf niet ontvliedt, maar zichzelf dunt zijn. Wij hebben het te zoeken in het diepste van ons wezen, in ons hart, ons ge weten, bij God. Een oude gelijkenis, die niet in de Bijbel staat, vertelt van een poort, die naar het ge luksland leidde. Op deze poort stond ge schreven: Weest rein. En de menschen sloof den zich af, maar konden niet binnengaan. 1 oen kwam Jezus en hij schreef er opWeest rein van hart. En velen konden nu binnen gaan. Maar de kerk van Rome bouwde een brug vooi de poort en schreef er opBidt, vast kasteidt u, en weest lid van onze kerk. Luther deed dit en toch kon hij niet tot het geluksland ingaat» DEN HAAG, BEZUIDENHOUT No. Geopend op werkdagen van 10-9 's Zondags van 11-5 uur. Ondertrouwd: Antoon Joseph Ker sten en Margaretha Cornelia de Wever. Getrouwd: Joris de Boer en jantje Konijn. Dirk Pieter Nieuwland en Catha- rina Maria Delver. Overleden: Dirk Bleijenberg, 70 j., echtg. van Elisabeth Wilhelmina Schinkel. Anna Gerarda Mul, 1 jaar. Toen schreef hij er op: Ingaan zult ge door uw geloof en uw geweten. En wee: konden velen komen in het geluksland. We zijn, zeide spr., van te hooge afkomst, om het bij het materieele alleen te kunnen vinden. Ais wij dat andere zoeken te vinden, dan zullen we onze bestemming bereiken, en dan zuilen we vinden het geluk, nea, mis schien niet eens het geluk. Dan zal de geluk zoeker het geluk gevonden hebben als hij vrede gevonden heeft. Spr. haalde nu aan uit ,,De kluizenaar" van Edda Pauli het streven van de vrouw, die het geluk zocht, maar dit door onrecht niet vinden kon, en die door zelfverloochening tot vrede kwam. Wie zijn kruis opneemt, zijn leed draagt en zijn last opheft, zal vrede vinden. Het geluk wordt zoo vaak gezocht aan de buitenkant. Maar we zullen uitdragen, dat gene wat God in ons heeft gewekt. We zullen niet alleen gelukzoekers zijn, maar we zullen om vrede vragen. Na de toespraak van ds. Bloemhoff werd gezongen door het zangkoor van Oostzaan en sprak ds. Deetman het slotwoord. Het hemelvaartfeest werd altijd gevierd met een openlucht-samenkomst, dit was nu niet zoo geweest, spr. bracht daarom de kerk voogdij dank voor he: afstaan van de kerk en zegde namens het comité dank aan zan gers en sprekers. Dit was niet alleen, zeide spr., bedoeld als een natuurfeest, maar ook een broederfeest, want van alle kanten waren ze samen ge komen vogels van diverse pluimage, luther- schen, Ned. hervormden, doopsgezinden, re- monstranten en misschien ook anderen, die niet tot deze richting hooren, maar die hier waren gekomen om te beluisteren een vroom en goed woord, een woord, dat moed en goed vertrouwen wekt. Het hcofd omhoog en het oog naar boven. De koude voeten, zeide spr., moeten we maar spoedig vergeten, maar niet het warme hart, dat de sprekers ons hebben gegeven en laten we er ook naar buiten en in onze ge zinnen iets uitdragen van hetgeen hier in ons is gewekt. Spr. hoopte voorts, dat men de herinne ring aan dezen mooien dag nog lang zou bewaren en verzocht den aanwezigen tof slot te zingen gezang 194 5 U zal ik eeuwig eeren, Die eeuwige Goedheid zijt! EINDEXAMEN GYMNASIUM TE ALKMAAR Dit eindexamen zal gehouden worden op 21, 22, 23, 24, 25, 27 en 28 Juni. Gecommit teerden zullen zijn: dr. P. J. Enk, hoog leeraar, Groningen; dr. I. H. Gosses, hoog leeraar, Groningen; dr. J. C. Xluyver, oud- hoogleeraar te Leiden, aan wie zullen worden toegevoegd op 21, 22, 23 en 24 Juni dr. W J. de Haas, hoogleeraar, Leiden. DE INVOER VAN SCHOENWERK. Het Tweede Kamerlid Kuiper heeft den ml nister van economische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: lo. Wil de minister mededeelen, in hoeverre juist is, dat in de maanden Januari, Februari en Maart 1932 het bij Koninklijk besluit van 5 F.e- bruari j.1. vastgestelde contingent voor in te voeren lederen schoenwerk is overschreden met 136 percent, en dat van rubberschoeisel met 134 percent? 2o. Indien overschrijding heeft plaats gehad, wil de minister dan mededeelen, om welke re den deze overmatige invoer van schoenwerk is toegestaan? 3o. Kan de minister de landen van herkomst noemen, en de gemiddelde prijzen tegen welke dit schoenwerk is ingevoerd? HOOG KARSPEL. Dc heer J. de Boer, oud-ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot secretaris der gemeente Oostzaan. WESTWOUD. De directie der coöp. zuivelfabriek „Eure ka" heeft den uitbetalengsorijs der melk over de laatste periode vastgesteld on 3.45 per 100 K.G. of 3.55 per 100 Liter, gemiddel de noteering. GROOTEBROEK. Alhier is het 2-jarig zoontje van den heer J. B. spelenderwijs te water geraakt en ver drenken. Geboren: Clasina Margaretha d. van J. G. Bleeker en M. Stet. Maria Antonia Afra d. van B. M. H. Kuilman en M. Lute. Ondertrouwd: Nicolaas Sijm te An dijk en Johanna Aloysia Nicola Langen kamp. Getrouwd: Johannes Theodorus Kap- tein en Maria Catharina Kuijs. Overleden: Theodorus Wolthuis, 38 j. te Velsen. Frederik Grapendaal, 70 j. echtg. van A. R. Hogenstijn. Klaas Stuif bergen. 86 j., echtg. van Marijtje Zonneveld Cornelis Marinus Labeur, 38 j., won. te Amsterdam. Geboren: Johanne z. van Dirk de Moe en Maria Wilhelmina Stavenuiter. Maria Wilhelmina d. van Nicolaas Petrus Worte! en Wilhelmina van Veen. Bavonia Mar garetha d. van Johannes Dekker en Bavonia Johanna Blom. Anna Geertruida Maria d. van Martinus Adrianus Pater en lohanna Sap. Ondertrouwd: P. v. d. Steur en H. Burgers H. v. Keulen en M. C. Huipen. H. v. Pruik en A. Elzinga. I. L. Bleeker en G. C. Denneman. W. Hoogewerff en C. Albink. J. L. N. Rijs en E. C. Verwer. A. v. Roon en Brakenhoff. Bevallen: P. BeentjesHeijne z. J. Nijman—Stengs z. Overleden: A. Schipper, 96 jaar. N. de Wildt, 74 jaar. 'Tot pjredikant in de Nederl. herv. kerk te Beverwijk is beroepen ds. Krijger to Rijsoord. M We mogen thans wel als voldoend be kend bij onze lezers beschouwen den in houd van het ingediende wetsvoorstel tot tijdelijke hulpverleening aan de melkveehouderij, korter gezegd van den Rijkssteun aan den zuivel. Naast con- tingenteering van den boter-invoer, wel ke maatregel ook dezer dagen bekend werd, wil de regeering wat de zuivel producten betreft een gecontroleerden verkoop met mogelijkheid van prijsbe- invloeding voor wat de binnenlandsche markt betreft en fondsvorming door middel van de baten van dezen verkoop; wat de margarine betreft wordt voorge- stell: opneming in de margarine's van een niet onbelangrijk percentage natuur boter, welke te mengen boter tegen iets lageren prijs dan de boter in het alge meen centraal geleverd wordt en voor andere spijsvetten van plantaardigen oorsprong wil de regeering ook gecontro leerden verkoop met mogelijkheid van prijs-beïnvloeding. Ten einde zuivelproducten te mogen vervoeren, verkoopen, afleveren of voor handen te hebben, behalve dan voor eigen gebruik, moeten deze producten voorzien zijn van een merk (evenals de sigaren en de tabak van een banderolle). De prijs van deze merken wordt door den Minister, (Me met de zaken van den Landbouw belast is vastgesteld. Daar voor geldt deze regel: Uitgegaan wordt van den wereldmarktprijs van het be wuste product, berekend wordt de aan- maakkosten van de merken, zoodat een totaal uitkomst wordt verkregen, welke de opbrengst van een (wisselenden) richtprijg voor de melk waarborgt. Deze richtprijs nu gaat de onmisbare produc tiekosten van de melk niet te boven. De zuivere opbrengst dezer merken wordt gestort in het te formeerei Crisis-Zuivel- Fonds, waaruit van hen, die melk heb ben afgeleverd aan door de Crisis-Zuivel- Centrale erkende zuivelproducenten, een uitkeering wordt gedaan, verschillend naarmate de melk tot verschillende zui velproducten is verwerkt. We laten het bij deze zeer summiere uiteenzetting van wat met dit wetsontwerp wordt be doeld. Hoofddoel van deze bijdrage is echter uit de Memorie van Toelichting te doen uitkomen de groote noodzakelijkheid van dezen maatregel. De toestand van 't vze- houdersbedrijf is ten gevolge van een tot heden ongekende waardedaling van de opbrengst der melkproductie zóó ongun stig geworden, dat de bevolking van het platteland, waarvoor de veehouderij een der voornaamste bronnen van inkom sten is, aan het gevaar van economi- schen ondergang van het bedrijf en der halve aan algeheele verarming is prijs gegeven. Vooral in het laatste kwartaal van 1931 t,oen in Duitschland en Enge land belangrijke financieele gebeurtenis sen plaats grepen, is de kwetsbare zui- vel-export zwaar geslagen. De verzwak king van het vertrouwen in het wereld- ruil-verkeer vond zijn directen weer klank in onzen buitenlandschen "afzet. Zoowel de deviezenregeling in Duitsch land als de depreciatie van de standaard- munt in Engeland, welke beide landen in 1930 nog 90 van den wereldboter- uitvoer tot zich namen, hebben onzen zuivel-export voor welhaast ondragelijk risico geplaatst, terwijl bovendien de waardedaling van de betaalmiddelen der Scandinavische landen, welke zulke be langrijke quanta van den wereld-uitvoer leveren, een concurrentie op de wereld markt in het leven heeft geroepen, waar door de exportprijzen beneden de uiter ste grenzen der rendabiliteit zijn ge drukt. Om een en ander het hoofd t.e kunnen bieden heeft de zuivel-export zich toen in 1931 op België en Frankrijk gesplitst. De contingenteering van den boter-invoer in Frankrijk en de verhoo ging van het Belgisch invoerrecht van 20 op 140 francs per 100 K.G. maakten een bevredigend resultaat van den uit voer naar die landen zeer twijfelachtig. Later kwamen weer nieuwe Duitsche maatregelen. Alles bij elkaar genomen is nu de toestand zoo geworden, dat. mede door de daling op de binnenland- she markt, de prijzen zoozeer zijn ge daald. dat elke K.G. melk, welke wordt geproduceerd, voor den veehouder een tekort oplevert. Globaal genomen wordt het op plm. 2 cent per K.G. berekend. Het gaat hier om een hoeveelheid van ruim drie miliard K.G. melk, welke tot zuivel producten wordt verwerkt. Men kan dus begrijpen, hoe groot de ontwrichting van het veehoudersbedrijf is, hetwelk een groot gevaar meebrengt voor heel ons agrarisch leven. Het is daarom dat de regeering ge meend heeft met voorstellen te moeten komen, waardoor aan dit bedrijf hulp wordt aebodeu. VERTROKKEN PERSONEN. Tr. H. Visser, z.b., geen, van Baansingel 35b naar Bergen (N.FL). P. I. van den Hoven, off. L. des H., van Limmerhoek 40a naar Velsen. C. J. Verduip, veehouder, R.K., van Roemer Visscherstraat 2 naar Cal- lantsoog. H. van Eek, dienstbode, N.H., van Touissantstraat 13 naar Rotterdam. G. Hartkoorn, barbier, G.K.. an Doelenstraat 2 naar Bovenkarspel. W. Eggink. koop man, N.H., van Luttik Oudorp 17 naar Utrecht. A. Timmer;, dienstbode, R.K., van Julianastraat 9 naar Schoorl. C. E. Fesell, verpleegster, R.K., van Spoorstraat 83 naar Rheden. W. v. d. Weerd. dienstbode, R.K., van Kennemerstraatweg 189 naar Heems kerk. M. Bommert, dienstbode, R.K., van Prins Hendrikstraat 42 naar Bergen (N.H.). H. W. de Koning en gezin, leeraar, geen, van Prins Hendrikstraat 42 naar Bergen (N.H.). M. E. Dekkers, en kinderen, z.b., geen, van Nassaulaan 1 naar Heiloo. C. I. Kruisheer, adj. directeur Keuringsdienst, geen, en gezin, geen, an Westerweg 92 naar Enschede. K. Willemse, ass. N.S., en echtg. R.K., van Van Leeuwenhoekstraat 25 naar Assendelft. KI. Molenaar, z.b., N.H., en echtg., van Nassauplein 4 naar 's-Graven- hage. T. Bos, kappersbediende, geen, van Langestraat 64 naar Groningen. N. J. A. Stroomer, bakker, R.K., van Spoorstraat 63 naar Heiloo. Chr. Jansen, kok, N.H., van Van Houtenkade 9 naar Baarn. C. v. d. Zande, waschknecht, en echtg., R.K., van Voormeer 21 naar Oudorp. J. W. Bouw meester, dir, postkantoor, en echtg., geen, an Koorstraat 12a naar Heiloo. C. Oudes, en gezin, koopman, geen, van C. W. Bruin visstraat 27 naar Bergen (N.H.). A. A. Adler, ingenieur, N.I., van Emmastraat 73 naar Amsterdam. M. C. Adrichem, dienst bode, R.K., van Nassauplein 19 naar Heiloo. H. J. H. Göcken, waterbouwkundige, R.K. van Spoorstraat 30 naar Wieringen. M. C. Kuijs, dienstbode, R.K., van Emmastraat 66 naar Harenkarspel. Wed. C. v. d. Haa- gen, en kinderen, N.H., an Comansstraat 8 naar Hilversum. H. J. de Richemont, z.b., en zusters M. C. en A. M., N.H., van Ber- gerweg 130 naar Dordrecht. G. Bommer, echtg. van H. Schonewille, R.K., van Voor- dam 2 naar Heerhugowaard. B. Verhage, verpleegster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Graft. L. R. E. van Drunen, echtg. van Simon Schager, R.K., van Koningsweg 29 naar Spanbroek. M. P. Reedijk, z.b N.H., van Roemer Visscherstraat 13 naar Mijnsheerenland. M. H. Hulsbergen, echt- gen. yan M. Maasdam, geen, van Roemer Visscherstraat 13 naar Ned. O.-Indië. M. Krasnycki, dienstbode, R.K., van Snaarmans- laan 127 naar Buer-Gelsenkirhen (D.) F. F, Sehstedt, bakker, R.K., van Liefdelaan 24 naar Parijs. M. Th. Winder, dienstbode, R.K., van Nieuwpoortslaan 13 naar Zuid- Scharwoude. H. Gorter, dienstbode, geen, van Nassauplein 39 naar Amsterdam. C. Visser, koetsier, en gezin, geen, van Baan singel 35b naar Heiloo. S. A. Groot, wijn handelaar, en gezin, R.K., van Kanaalkade 30 naar Velp. C. Doffer, z.b., R.K., van Krelagestraat 33 naar Heiloo. C. W. D. Stavenuiter, z.b., R.K., van Hofstraat 8 naar Zuid-Afrika. J. Wipperförth, dienstbode, R.K., van Stationsweg 44 naar Düsseldorf. INGEKOMEN PERSONEN. G. J. Schouten, z.b., R.K., van Schagen naar Varnebroek 39. A. F. M. Leesberg, z.b., R.K., van Amersfoort naar Kennemer straatweg 17. R. Grasmeijer, auto-mon teur, N.H., van Assen naar Spoorstraat 61a. J. van Zeist, huisknecht, N.H., van Voor schoten naar Noorderkade 61. M. Bakker, dienstbode, R.K., van Obdam naar Everdin- genstraat 18. Tr'. Kloosterboer, h.i.d.h., N.H., van St. Pancras naar Stationsweg 108. M. Dekker, z.b., R.K., van Obdam naar Emmastraat 12. Wed. A. W. van Zuijdam, D.G., van Velsen naar Wilhelminalaan 11. L. Heida, boerenknecht, N.H., van Den Helder, naar Westdijk 14. J. Hoogscha- gen, landbouwer, N.H., en gezin, van Den Helder naar Westdijk 14. G. M. Jongkind, dienstbode, R.K., van Purmerend naar Cos- terstraat 21. PASGEBOREN KIND DOOR VERSTIKKING OM HET LEVEN GEBRACHT. Twee jaar gevangenisstraf geïischt. Voor de rechtbank te Assen stond heden terecht de 29-jarige gescheiden vrouw A. H. te Oldendiever, die op 20 Maart j.1. een kind waarvan zij toen is bevallen, terstond na de geboorte door verstikking van het leven heeft beroofd. Tien dagen na den moord vond de marechaussee het lijkje in een bedstee. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. De officier van justitie éischte 2 jaar gevan- genisstraf. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Opvoering van „De Distel", blijspel in drie bedrijven van J. Fabricius. Het Alkmaarsch Tooneel heelt gisteravond in het Gulden Vlies het seizoen besloten met een opvoering van Fabricius' blijspel Pietje de Landlooper (De Distel). Opnieuw is bewezen, welk een uitstekend stuk dit voor dilettanten is. Het A. T. heeft er tenminste een groot suc ces mee behaald. En dat was welverdiend. Want er is inderdaad heel goed gespeeld en de zeven medewerkenden hebben allen, zonder on derscheid, er toe bijgedragen om het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen. Velen zullen zich ongetwijfeld nog herinneren de schitterende opvoering die „de Wilsons" in hun glorietijd van dit stuk gaven, ook voor de abonné's van onze courant. Er werd toen in Westfriesch dialect gespeeld. De inhoud breed voerig herhalen is zeker niet noodig. Maar de oude boer Kees Kok met zijn zoons Kobus en Bart, die eerst door het bloembollensucces van Bart zoo vijandig tegenover elkaar staan, zal men zich nog best herinneren. Ook het vrijmoe dige optreden van den wereldwijzen Pietje, de man die op zijn zwerftochten zoo veel heeft ge leerd en zoowel in de familie Kok als bij Hen drik en Geesje alles in orde brengt en ten slot te zelf trouwt met Klaartje. De oude boer, Kees Kok, werd bij het A. I". uitstekend gespeeld en getypeerd door den heef L. de Leeuw en vooral in het tweede bedrijf was hij bijzonder op dreef. De heer M. Qui. vooy had van Pietje een heel goed type ge maakt en de wijze waarop hij dezen zwerver met zijn levensphilosogie uitbeeldde, droeg zeer veel tot het succes bij. Kobus Kok vond een juiste vertolker in den heer J. Swier, terwijl Mevr. KootKramer zijn dochter Klaartje met juist begrip de vereischts plaats in het stuk deed innemen. De heer W. v. d. Wal zag er wel iets jong uit voor een broer van Kobus, maar hij wist de tekst uitstekend over het voetlicht te bren gen met goede actie. Het echtpaar uit de her berg „de Slanke Geisha" was ook hier een attractie voor de bezoekers. Mevr. Narold— Bas en de heer Rossenbacker wisten dit eenige stel, dat afwisselend de baas speelt, met veel koqjische kracht uit te beelden. Na elk der be doven klonk een enthousiast applaus. De tooneelknecht, Tjeertes, had bijzonder veel werk van de tooneelen gemaakt. Dat zag er goed uit. De regisseur, de heer Rossen backer en het bestuur konden over het succes zeer tevreden zijn. De bezoekers hebben het stuk en de vertolking zeer gewaardeerd. De goede muziek van den heer Schuurman en zijn band tijdens en na de uitvoering mag zeker genoemd. Voor den aanvang heette de heer Slinger namens het bestuur alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak vooral zijn dank uit aan de donateurs, die ondanks de slechte tijden het A. T. waren blijven steunen. Ongecorrigeerd. TWEE PERSONEN DOOR GASVER- GIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN. Hedenmorgen omstreeks 10 uur wef- den in een woning aan de Bilderdijklaan 14 te Hilversum de lijken gevonden van de bewoonster mevr. v. d. M. geb. v. L., oud 57 jaar en Jiaar Duitsche dienstbode mej. H. R., oud 28 jaar. Vast Is komen te staan, dat de beide vrouwen ooor gas vergiftiging om het leven zijn gekomen; Een onderzoek heeft uitgewezen, dat vermoedelijk in den afgeloopon nacht, door het springen van een gasslang die van den muur naar een gascomfoor loopt zooveel gas in de woning is ge stroomd, dat dit den dood van beide vrouwen heeft veroorzaakt. De politie was om twaalf uur nog met het door haar ingesteld onderzoek bezig. TWEE KINDEREN VERMIST. Sinds gistermiddag wordt te Smilde vermist de 16-jarige Cornelia Jongejan die onder toezicht staat van de vereeni- ging kinderzorg te Rotterdam. Te Appel scha wordt een jongen vermist, die ook uitgezonden is door bovengenoemde ver- eeniging. Vermoed wordt, dat zij samen gevlucht zijn. j Onbekenden hebben nabij Cairo een bomaanslag gepleegd op den extra trein van den Egyptischen minister-president Nahas Pasja. De bom ontplofte echter te vroeg, zoodat slechts de rail werden be schadigd. Twee spoorwegbeambten wer den gedood en drie gewond. In den trein die korten tijd later de plaats van de aan slag moest passeeren bevonden zich be halve de minister president ook nog de minister van verkeerswezen, de minis ter van onderwijs, de vice-president van de Egyptische kamer en andere voor aanstaande personen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Specht (thuisrei: ken; te Medan gelan De Specht (thuisreis) uit Batavia vertrok- m geland. De Duif (op de heenreis) van Calcutta ver trokken; te Rangoon aangekomen. De Uil (op de terugreis) van Bagdad ver trokken; te Cairo aangekomen. Gistermorgen te 6.38 uur is de „Ibis" van Schiphol naar Indië vertrokken. Te 9.31 uur maakte het toestel een tusschenlanding te Leipzig. vanwaar het weer te 10 uur vertrok. Te 14.14 uur (plaatselijke tijd) arflveerde het vliegtuig te Boedapest. Het toestel heeft 224.360 K.G. post en 11.900 K.G. lading aan boord. Gisteren is op het vliegveld Bron bij Lyort tijdens een ter gelegenheid van Hemelvaarts dag georganiseerd vliegfeest een jeugdig pa rachutist doodelijk verongelukt. De parachu tist had nog kort geleden van zich doen spreken door met goed succes van een 142 Meter hooge brug te springen. Gisteren voerde hij op ongeveer 300 Meter hoogte aaji een vliegtuig allerlei acrobatische toeren uit, waarna hij besloot door met zijn para chute naar beneden te springen. Tot groote ontzetting van de toeschouwers opende het valscherm zich niet en de ongelukkige kwam met den rug op den grond terecht. Begrijpe lijkerwijze werd hij op slag gedood. VLIEGTUIG VERONGELUKT IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Tijdens een oefenvlucht stortte gistermid dag een militair vliegtuig, waarin twee per sonen gezeten waren, van 100 M. hoogte na bij het plaatsje Gbel onverwacht naar be neden. Door den schok geraakt het toestel in brand. De bestuurder en de waarnemer kwa men in de vlammen om. De oorzaak van net ongeval is nog niet bekend. De Duitsche aviatrice Elly Beinhorn ii Dinsdag van Sidnev naar Wellington gevlo gen. Gister vertrok zij weer met bestemming iiaar Panama, van waaruit zij een rondvlucht door Zuid-Amerika wil maken-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11