DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het JUu tDagetijksch OjueczicfU OHuiteniand Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. hanco door het geheele Rijk 2.50. Directeur: C, KRAK. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIEN; Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatstuimte. Brievec franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. HET ARGENTIJNSCHE CONGRES BIJEEN GEKOMEN. Voor het eerst sedert vier jaar op den constitutioneel vastge- stelden tijd. 134e Jaargang. DE NIEUWE TARIEF VERORDENING IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Aangenomen met 405 tegen 70 stemmen. TWEE AUTO-ONGELUKKEN IN HONGARIJE. In totaal zes dooden. ONTSLAGAANVRAGE VAN DEN DUITSCHEN RIJKSMINISTER VOOR ECONOMISCHE ZAKEN. DRIE KINDEREN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Losse nummers 5 cents. VRIJDAG ft JIED 1932 \o. lOft Dit nummer bestaat uit drie bladen. DEN HAAG, 4 Mei 1932. Een onverwachte vertooning hebben wij heden in de Tweede Kamer bijge.woond: een minister van Justitie, die een pistool op den voorzitter der Kamer richt. Gelukkig was het maar een schijnvertooning, want het was slechts een schijnpistool, waarvan minister Donner de ongevaarlijkheid juist trachtte aan te toonen, doch toen de voorzitter, quasi verschrikt, den minister toeriep maar liever in de eerste plaats het pistool op eigen borst te richten, kan men zich wel voorstellen, dat er algemeene vroolijkheid tot uiting kwam. Aanleiding tot het humoristisch incident was de herziening der Wapenwet, strekkende om strenger beperkingen en scherper straf bepalingen in zake de bevoegdheid tot het hebben van wapenen in de wet op te nemen. De commissie van rapporteurs had een amen dement voorgesteld om zoogenaamde alarm pistolen mits zij voldoen aan bepaalde eischen, bij Alg. Maatregel van bestuur vast t* stellen, buiten de wet te doen vallen. De heer Schaepman (r.k.) verdedigde dit amendement onder betoog, dat we hier eigen lijk te maken hebben met knalpistolen, welke wel leven maken doch geen kwaad doen. Als beveiligingsmiddel zijn ze zeer geschikt en spr. vond er geen enkel bezwaar tegen dit af weermiddel buiten de wet te houden Minister Donner was het hiermede toch niet heelemaal eens, omdat een alarmpistool ook wel door aanvallers kan gebruikt worden en dan nog veel meer uitwerking kan hebben dan als afweermiddel. Bovendien is een glarmpistool wel om te vormen tot een echt vuurwapen. De minister had enkele dier toe stellen ter argumentatie meegebracht. Nu goed, zeide de commissie van rappor teurs, na eenig debaf, laten we dan bepalen, dat bepaalde alarmpistolen, bij Alg. Maatr. v Best. nader te omschrijven, onder de Wa penwet zullen vallen. Aldus geschiedde, waarna de Kamer zich zonder stemming met de wijziging vereenigde. Twee punten bij de behandeling van dit punt dienen we evenwel nog te releveeren. In de eerste plaats de te rechtwijzing, door minister Donner aan den heer Zadelhoff gegeven naar aanleiding van zijn bezwaren tegen de wet, welke volgens de sociaal-democraten niet ver genoeg zou gaan. omdat er niets in te vinden is omtrent de wapenfabricage hier te lande. In de eerste plaats herinnerde de minister er aan, dat in 1919, toen de Wapenwet aan de orde was, de partij van den heer Zadelhoff in het ge heel niets van de wet wilde weten. Nu vindt zij echter dat de wet niet ver genoeg gaat en haalt er dingen bij, die er niets mede te maken hebben. De voorstellingen omtrent een oorlogsindustrie, waarmede de heer Zadel hoff weer was komen aandragen, verwees de minister naar het land der fabelen. Doch bovendien heeft deze wet niets met de indus trie te maken, stelt enkel straf op het onrecht matig bezit van wapensn De heer Zadelhoff heeft terecht deze bemerking onbeantwoord gelaten. In de tweede plaats is de wijzigingswet we', zonder stemming aanvaard, maar eerst na de verklaring van den heer De Visser comm.. dat hij en z'n partijgenoot Wijnkoop tegen het ontwerp waren, omdat de wezen lijke bedoeling er van zou zijn het proleta riaat te ontwapenen en de bourgeoisie te be wapenen. Wat er al niet in zulk een eenvou dig ontwerp verscholen kan zitten! De rest van den middag heeft de Tweede Kamer gewijd aan de behandeling van het wetsontwerp tot instelling van een Econo- mischen Raad. Deze Raad, bedoeld als cen traal adviseerenü college, zal uit 10 a 15 leden bestaan, deskundigen op het gebied van economie, handel nijverheid, landbouw, scheepvaart, bankwezen en middenstand, en de regeering zal er door middel van haar ambtenaren voortdurend mede in contact staan. Naast dien Raad zullen er vaste com missies van advies komen, die wel formeel er toe zullen behooren doch zelfstandig de regeering van voorlich*ing zullen kunnen dienen. Verder komen er erkende colleges van advies, zooals de Nijverheidsraad, de Mid- denstandsraad en de Commissie voor de her ziening der handelsverdragen, terwijl ten slotte de Economische Raad voor bepaalde onderwerpen bijzondere commissies zal kun nen aanwijzen. Over het algemeen is dit voorstel niet on gunstig in de Kamer ontvangen. Er waren leden, zooals de heeren Van Braambeek (s.d.a.p.), Sloiemaker de Bruine (c.h en Kuiper (r.k.), die niet veel ver wachting van dit nieuwe rad in de staats machine koesterden. De heer Van Braam beek gevoelde meer voor een meer direct op treden der uitvoerende macht in den geest van de socialisatie, de heer Kuiper pleitte voor een soort van evenredige vertegenwoor diging van representatieve organisaties van werkgevers en werknemers, dr. Slotemaker was niet overtuigd van veel praktisch resul taat van al dat geadviseer zonder vaste lijn. Daartegenover lieten de heeren Knottenbelt (lib Kortenhorst (r.k.) en Joekes (v.d.) zich zeer welwillend over het voorstel uit al had den zij enkele opmerkingen. De heer Van Voorst (r.k.) haalde zijn schouders op voor het ontwerp met de vraag: wat heeft de landbouw daar nu aan? Minister erschuur heeft als minister van Economische Zaken en Arbeid zijn nieuwe titel het ontwerp verdedigd en daarbij in 't bijzonder betoogd, dat de regeling enkel bedoelt een organisatie in het leven te roepen die met kennis van zaken haar ter zijde kan staan bij de bevordering van de groote nati onale belangen en de practijk zal moeten uit maken, of de Economische Raad een zegen dan wel een folter zal zijn. Hierop zijn reeds enkele artikelen afge handeld, waarop geen amendementen waren ingediend. Dinsdag a s. wordt de behandeling voor het ontwerp voortgezet. DE EX-KEIZER EN DE EX-KROONPRINS VAN DUITSCHLAND SPREKEN! Kroonprins Wilhelm over den nood in zijn land. Keizer Wilhelm huldigt het fascisme. Ex-kroonprins Wilhelm, die dezer dagen zijn 50ste verjaardag vierde, heeft gisteren een onderhoud gehad met den Berlijnscben vertegenwoordiger van de Associated Press. Louis P. Lockner. In dat onderhoud deed de gewezen kroon pretendent een beroep het Amerikaansche volk en verzocht het, begrip te toonen voor datgene, waarom het in Duitschland thans gaat, het Duitschland, dat door economi sche zorgen en deemoedigende beperkingen van zijn souvereiniteitsrechten tot vertwijfe ling wordt gebracht. Wanneer hem aldus de ex-kroanprins naar aanleiding van zijn vijftigsten ge boortedag verzocht wordt, iets tot het Ame rikaansche politiek te zeggen, kan hij niet zwijgen over de afschuwelijke ellende in Duitschland, de voortdurend groeiende ver twijfeling, over de verschijnselen van voort durende verwoesting, waarom met onverbid delijke gelijkmatigheid dag aan dag groote en kleine, in lange jaren met moeitevolle en taaie arbeid geschapen, organismen ten offer vallen. Men zegt in Duitschland: nood leert bidden. Zeker. Maar nood, die boven een ze kere grens uitkomt, die zoo groot wordt, dat het nutteloos schijnt, nog te strijden, maakt de menschen, die niet meer gelooven in een zedelijke wereldorde, slechter. Dergelijke nood brengt vertwijfeling en vertwijfeling kent geen remmen. En daarom roept hij met allen hartstocht diegenen, die naar hem luisteren willen, toe: Wat is er van ons Duitsche volk gemaakt, dat met een kracht en overgave zorder gelijke langer dan vier jaren stand heeft gehouden tegenover een wereld van vijanden! Het is niet waar, en de onjuistheid er van is reeds lang bewezen, dat men mag spre ken over een Duitsche schuld aan den oor log Hoe staat het vandaag met de stelling betreffende de noodzakelijkheid van een strijd voor de vrijheid der kleine volkeren, met wel ke leuze de Ver. Staten den oorlog tegen Duitschland ingegaan zijn? En hoe staat het met de 14 punten van Wilson, op welker na koming Duitschland ook heden nog iecht heeft? Zij zijn in Parijs prijsgegeven. Hoe zien vandaag de Lansing-nota's er uit, waardoor de Duitsche keizer gesteld werd tusschen zijn volk en de toen even aanlokkelijke als huichelachtige kans op een goeden vrede? Hoe staat het met 'net dictaat van Versail- les, dat, opgebouwd op de leugen van de schuld van Duitschland aan den ooriog, Duitschland ontzaggelijke vernederingen op drong en ondragelijke lasten op het land leg de?" Hebt gij er eenige begrip van, gij vrije, trotsche Amerikanen, wat het beteekent, een groot, trotsch volk op de basis van een leu gen onder een speciaal recht te stellen? Is het nog noodig uiteen te zetten wat het al leen reeds beteekent een volk, dat geworden is in eeuwen van oude geschiedenis, welks grenzen bovendien naar alle kanten heen open liggen, het recht te ontnemen zelf zijn bewapening te bepalen? Ik werp juist deze vragen op, omdat zij midden in de brandende, Duitsche schande, in de ontzettende Duitsche ellende grijpen. Dit dictaat van Versailles, waaronder de ge heele wereld lijdt, en de geest, waaruit het ontstaan is, is ten slotte de schuld van al het onheil. Zeker, gij Amerikanen hebt het niet enderteekend, maar gij hebt het mogelijk ge maakt en gij duldt nog steeds den daardoor geschapen, onmogelijken toestand. Het be hoeft thans wel niet meer gemotiveerd te worden, dat alleen wanneer de herstelbeta lingen ophouden, wanneer de beperking op houdt der Duitsche souvereiniteitsrechten, aan ons gaarne arbeidend, werklustige Duitsche volk eindelijk de ingeboren schep pingskracht en de zin voor een vreedzamen opbouw van het leven der volkeren wordt te ruggegeven. Slechts door het herstel van een verstan dige ordening in deze wereld kan ook worden tegemoet gekomen aan de Amerikaansche wenschen. Ten slotte wees de kroonprins naar Frede- rik den Grooten, die op een groot en voor het Amerikaansche volk beslissend uur, met ver- zienden blik inzag, wat toenmaals voor Amerika en de wereld het juiste was. o Zoo sprak de ex-kroonprins van Duitsch land over zijn vaderland. En ongeveer tezelf dertijd werd zijn vader door een Italiaan- schen journalist geïnterviewd. De ex-keizer sprak niet over Duitschland, sprak niet over de ellende, die zijn vroeger rijk thans kent Neen, hij huldigde Italië en zeide o.m.Italië heeft bewonderenswaardige dingen tot stand gebracht. Dat, wat Mussolini verwerkelijkt heeft, heeft de opmerkzaamheid van de ge heele wereld getfokken en zal door allen worden nagevolgd De fascistische opvat ting: „Staat-Natie" zal in de toekomst een groote beteekenis hebben. Vooral was de ex-keizer uit over de sociale politiek van Mussolini, die de werkloosheid bestreed met openbare werken. Ten slotte uitte Wilhelm zijn tevredenheid over het feit, dat hij gelegenheid had gehad iets over Italië te zeggen en droeg den cor respondent op zijn groeten aan Mussolini over te brengen. De ex-keizer sprak niet over zijn land. Maarbij zijn opmerking over het fas cisme zal hij toch wel even gedacht hebben aan de nationaal-socialisten, zal hij toch wel even gedacht hebben aan Hitier. die een tweede Mussolini schijnt te zijn. En wellicht is hem de actie van Hitier niet onwelkom. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Wapenstilstand tusschen Japan en China. De wapenstilstand tusschen China en Japan is geteekend. De Japansche vertegen woordigers Chigemitsu en Quotaichi, die de vorige week bij den bomaanslag werden ge wond, onderteekenden de wapenstilstands actie op hun bed. De datum voor het bijeen roepen van een ronde-tafel-conferentie ter op lossing van de nog hangende kwesties, is nog zeer onzeker. De inhoud van de Japansch-Chi- neesche wapenstilstandsovereen komst. Zooals gemeld werd, is gistermorgen vrij onverwacht de Chineesch-Japansche wapen stilstands-overeenkomst geteekend. De voor naamste punten der overeenkomst zijn de volgende: 1. Definitieve staking der vijandelijkheden vanaf het tijdstip van onderteekening der overeenkomst. 2. De Chineesche troepen blijven in hun huidige stellingen. 3. De Japansche troepen trekken zich bin nen de internationale nederzetting en de aan grenzende straten van het Hongkioe-district terug, overeenkomstig den status quo van 28 Januari 1932 voor het uitbreken der vijande lijkheden. Enkele Japansche strijdkrachten mogen tijdelijk in de aangrenzende gebieden gestationneerd blijven. De terugtrekking der Japansche troepen moet binnen een week na onderteekening der overeenkomst beginnen en binnen een maand voltooid zijn. 4. Een gemengde commissie van twaalf, bestaande uit twee vertegenwoordigers van Japan, China, Amerika, Engeland, Frankrijk en Italië, houdt toezicht op de uitvoering van de ontruimingsbepalingen door Japan. 5. Het politie-regime en het civiele bestuur van Shanghai wordt weer aan de Chineesche autoriteiten overgedragen. De Chineesche regeering stelt terstand een buitengewoon politiecorps in, teneinde de orde te hand haven in de door de Japanners te ontruimen gebieden. Dinsdag werd slechts de Engelsche tekst van de overeenkomst onderteekend. Gister zouden de Chineesche en de Japansche tekst onderteekend worden. Heden begint het terugtrekken der Japansche troepen. Het Japansche hoofdkwartier te Shanghai deelt mede, dat morgen het terugtrekken der Japansche troepen zal beginnen en dat voor bereiding worden getroffen voor het transport van ongeveer de helft van alle Japansche strijdkrachten uit Shanghai naar Japan. DE KREUGERAFFAIRE. Woensdag heeft de Stockholmsche crimi- neele politie het eerste omvangrijke rapport inzake de huidige resuitaten van het onder zoek in de Kreugeraffaire bekend gemaakt Vastgesteld is, dat Kreuger zonder gewetens bezwaren van de diensten van zijn personeel heeft gebruik gemaakt. Bijzonder belangwek kend is de vervalsching van de balans van 31 December 1930. Activa en passiva op deze balans stonden met elkaar in evenwicht tot een bedrag van 883 millioen kronen In een voorloopigc balans werden buitenland- sche vorderingen ten bedrage van 330 mil lioen kronen geboekt. Daarna werden ver scheidene wijzigingen aangebracht, waar door langzamerhand van Kreuger's privat- konto dat met 155 millioen belast was, door onderscheidene transacties met de z.g. doch termaatschappijen in het buitenland de schul den verdwenen en reusachtige waardelooze posten ontstonden. De gearresteerde perso nen hebben verklaard, dat zij zich geheel en al verlaten hebben op de gegevens van Kreu ger. Bijna ongelooflijk is het rapport over de door den gearresteerden directeur Holm ge voerde millioenen-trar.sacties tusschen de Ne-, derlandsche Maatschappij Kreuer Toll en de vroeger reeds genoemde Danziger Bank. Ofschoon die bank toentertijd in het geheel niet bestond werd een bedrag van 34 millioen Hollandsche gulden overgemaakt. Bij de Hollandsche maatschappij is noo t een on derzoek ingesteld Aan den gearresteerden revisor Wellter werd in 1926 het verdrag tusschen Kreuger cn de Spaansche regeering voorgelegd, volgens hetwelk de Spaansche regeering de ontvangst van -en leening van 200 millioen pesetas bevestigde. Dit contract is naar bekend door Kreuger vervalscht. Bij de „controle" van deze papieren was Kreu ger onrustig op en r.eer geloopen, weshalve Wednler, naar hii beweerd, geen nauwkeurig onderzoek instelde. Hij herinnert zich even wel, dat de betrokken handteekening van Primo de Rivera minstens 10 centimeters lang was. Uitvoerig wordt dan nog rapport uitge bracht over de vervalschte Italiaansche wis sels ter hoogte van 400 millioen kronen. Avontuurlijk zijn de bijzonderheden over de geheimzinnige dochtermaatschappij Ga- ranta DE WEG OOK IN ENGELAND GEVAARLIJK. Sir Herbert Samuel, de minister van bin- nenlandsche zaken, heeft, meldt de N.R.Crt., Maandag in het Lagerhuis medegedeeld, dat er per dag in Groot-Britannië 18 menschen op den weg het leven verliezen. Verleden jaar is het totaal aantal doodelijke ongeval len 6691 geweest, wat 614 minder was dan een jaar f§ voren, het aantal gewonden was 202.119 of 24.224 meer. Ondanks de vermin dering van het aantal doodelijke ongevallen noemde de minister den toestand uiterst ern stig. Over het eerste kwartaal van dit jaar zijn de cijfers weer hooger, het aantal doo delijke ongevallen steeg van 289 tot 314, dat der gewonden van 9943 tot 10865. Onder de omgekomenen waren verleden jaar Januari Maart 216 voetgangers, die jaar 224. Van deze 224 hebben 114 zichzelf den dood op den hals gehaald door onvoorzichtig den weg over te steken, 34 door te aarzelen of te weifelen en 25 door voor of achter stilstaan de voertuigen om te loopen. Naar de voertuigen verdeeld veroorzaak ten de bussen 44, doodelijke ongevallen en 636 verdere ongevallen in het eerste kwar taal 1932, tegen 40 en 762 in het eerste kwar taal 1931, voor trams en trolleybussen wa ren deze cijfers 3 (10) en 376 (524), voor taxi's 11 (11) en 365 (398), voor particuliere auto's 104 (87) en 4045 (3777), voor motor rijwielen 33 (21) en 1603 (1096), voor vracht auto's 98 (108) en 1830 (1733), voor fietsen 16 (9) en 1720 (1351), voor vrachtwagens met paarden bespannen 4 (3) en 261 (277). Merkwaardig is vooral de vermeerdering van het aantal ongelukken met motorfietsen, dat 50 pCt. bedraagt. De minister maakte de opmerking, dat men bij het beschouwen van de lijst van ongeluk ken zichzelf de vraag moest stellen of de oude wet, dat een auto voorafgegaan moest worden door een man met een roode vlag niet moet worden omgekeerd in dien zin dat voetgangers vooraf moeten worden gegaan door een motorrijder met een roode vlag. Maandag is Sir Malcolm Campbell, de houder van het wereldsnelheidsrecord te land slachtoffer geweest van een aanrijding in Piccadilyy, waarbij hij zijn arm kneusde. Hij zat in een auto van een vriend, die zelf reed. „Het zou mij niet verbazen", zei Sir Malcolm, „als Daytona Beach veiliger is dan Piccadilly". Daytona Beach is het strand waar hij met levensgevaar zijn records be haald heeft. Voor het eerst sedert vier jaar is het Ar- gentijnsche congres weer op den constitutio neel vastgestelden tijd bijeen gekomen en door den president der republiek persoonlijk met een officieele boodschap geopend. Generaal Justo herdacht zijn voorganger, den verleden week te Parijs overleden gene raal Uriburu. Het leger heeft de taak, den grondwettelijken toestand te herstellen, ver vult en zal zich getrouw aan zijn traditie niet meer in de politiek mengen. De financieele toestand eischt, dat alle krachten worden in gespannen om de staatsbegrooting weer in evenwicht te brengen. Argentinië zal voor geen offers terugschrikken om de reputatie van zijn crediet te handhaven en zijn buiten- landsche verplichtingen nauwgezet te vervul len. De regeering zal een voorstel indienen om het in 1919 genomen besluit tot toetre ding van Argentinië tot den Volkenbond te ratificeeren. Zooals de zaken thans staan heeft de eenzijdige verklaring van 1919 van president Irrigoyen nog de verklaring van 1920 dat Argentinië geen belang heeft, om tot den Volkenbond toe te treden een rechts geldig karakter. POINCARE TERUG IN DE POLITIEK? Uit zekere uitlatingen van Poincaré con cludeert men, dat het mogelijk geacht kan worden, dat hij weer zijn inferde in de poli tiek zal doen. Op een hem gestelde vraag, luidende, of hij, wanneer niemand anders er in zou slagen een coalitie te vormen van de gematigde partijen uit zijn teruggetrokken bestaan zou willen, treden, antwoordde hij „Nog niet. Maar ik zeg niet, dat ik mijzelf veroordeel tot eeuwigen rust. Dat hangt van mijn gezondheid en mijn dokter af. Op het oogenblik ben ik toeschouwer. Ik sta buiten de politiek". Het lagerhuis heeft gisteravond aangeno men, de nieuwe tariefverordening met 405 tegen 70 stemmen. Tegen de verordening stemden, behalve de arbeiders-afgevaardig den, 28 liberalen, waaronder de minister van binnenlandsche zaken, Sir Herbert Sa muel, de min. van onderwijs Sir Maclean, de staatssecretaris voor Schotland, sir Ar- chibald Sinclair en de minister voor de mij nen Foot, de liberale volgelingen van Sir John Simon, stemden met de regeering mee. Als woordvoerder voor de oppositie ver klaarde de arbeiders-afgevaardigde Sir Stef- ford Cripps dat het ongeluk, zoowel voor Engeland als voor de geheele wereld is dat Engeland zich meer en meer aansluit bij het economische nationalisme. De minister van handel verklaarde, dat de verordening de mogelijkheid schept, dat Engeland voor de eerste maal sedert drie generaties, de tarie ven kan gebruiken, als middel bij onderhan delingen met buitenlandsche staten, ter be reiking van betere tariefvoorwaarden. In vergelijking met andere landen, voerde En geland een zeer gematigde tariefpolitiek. Run- èiman wees er verder op, dat de Engelsche kosten voor het levensonderhoud, ondanks alle pessimistische voorspellingen, tot nog toe niet waren gestegen. Ook de uitvoer war niet zoo sterk gedaald als die in andere lan den. Gisteren werden naar uit Klausenburg wordt gemeld, bij twee auto-ongelukken in totaal 6 personen gedood. De auto van den voormaligen vleugel-adjudant van den in 1914 te Serajewo vermoorden aartshertog Frans Ferdinant, majoor Karl Barth, werd nabij Klausenburg door een sneltrein gegre pen. De majoor en zijn beide begeleiders werden gedood. Het tweede ongeval geschiedde bij Saza- mosujvar, waar de auto van den koopman Martin Bürger van een brug in de rivier stortte. Een kennis, die den rit meemaakte, de chauffeur en Bürger zelf verdronken. De vrouw van Bürger kon worden gered. Rijkspresident von Hindenburg heeft he denmorgen de ontslagaanvrage van den rijksminister voor economische zaken, prof. Warnbold aanvaard en op voorstel van den rijkskanselier den staats-secretaris Trende- lenburg belast met het waarnemen van de zaken voor het rijksministerie voor economi sche zaken. EEN WEEK OP EEN IJSSCHOTS. Bemanning van Russischen robbenvanger gered. Noorsche robbenvangers hebben in de Noordelijke IJszee twaalf Russische visschers. die de bemanning vormden van den verganen Russischen robbenvanger .Centrosojos gered. De Russische schipbreukelingen heb ben voor hun redding een geheele week op een ijsschots doorgebracht. Na de redding zijn de Russen van boord der Noorsche schepen overgenomen door een Russischen ijsbreker. Woensdag is de bliksem ingeslagen in een kindertehuis in het dorpje Polukno in het Wilnagebied. Drie kinderen, een knaapje en twee meisjes, werden op slag gedood

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1