„Alkmaar-Pocket". SNELGOEDERENDIEHST Moordaanslag op president Doumer. SHELGOEDERENDIEHST „Alkmaar-Packet". n.n. 12 uur van Alkmaar naar Amsterdam^ De president doodelijk getroffen HIERVOOR WORDEN OOK GOEDEREN VAN HUIS AFGEHAALD. Aquida Vrijdag 6 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Dê prinses en de loodgieter (amuse ment); hoofdrollen Maureen O'SulJivan en Charles Farrell. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Liefde op bevel (militaire klucht); hoofdrollen Hans Junkermann en Olga Tchechowa. Toegang voor personen bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Shanghai Express (rom.); hoofdrollen Clive Brook en Anna May Wong. Toegang voor personen boven 18 jaar. Zaterdag 7 Mei. /s 7.30 uur, Cinema Americain: De prinses en de loodgieter (amusementsfilm (alle leef tijden). Op het tooneel de karakterkomiek Carel Brensa 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theeater: Liefde op bevel (mil. klucht); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Shanghai Express (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, De Unie, feestavond V. C. J- G. Een autobus van den dienst Postma te Rotte- valle, waarin 12 arbeiders van de werkver- scnaffing waren gezeten, geraakte bij de stuurinrichting onklaar. Daardoor sloeg de bus over den kop en kwam in Je sloot naast de berm van den weg terug Drie der inzit tenden w erden vrij ernstig gewond Een ar beider had een beenbreuk bekomen, een tweede had zijn pols gebroken en een derce slachtofter had ernstige snijwonden in het gelaat bekomen. De andere personen kwamen met den schrik vrij. Dr. Pasma te Beetster- zwaag verleende de eerste hulp. De bus is zwaar gehavend. Tengevolge van aanrijding over leden. De 17-jarige N. Waasdorp, wonende te Amsterdam, die gistermiddag op den Heeren- weg is aangereden door een auto welke met groote snelheid twee andere auto's trachtte te passeeren, is in den afgeloopen nacht over leden. E>e automobilist, die de aanrijding ver oorzaakte, de 49-jarige reiziger O. te Rotter dam, is door de politie aldaar aangehouden. De auto is in beslag genomen. JUtMicaiies DRANKWET. (Staatsblad 1931 nr. 476). Ingekomen is een verzoek van H. J. Smit, Alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Magdalenenstraat nr. 15. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 6 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. ra /Binnenland, BRANDEN. Brand in een kinderwagenfabriek. Woensdagavond om half zes is een uit slaande brand uitgebroken in de kinderwa- fenfabriek „Stadion" te Utrecht, aan het iankaplein, van de firma v. d. Brand Co De brand werd door een aantal spelende kin deren ontdekt, die den buren er opmerkzaam op maakten. Deze hebben onmiddellijk de brandweer gewaarschuwd en een naast de fabriek gelegen woonhuis, waarvan de bewo ners afwezig waren, alsmede het fabrlekskan- toor ontruimd. Een onheilspellend gekraak kondigde echter aan, dat men daarmede ech ter niet langer voort kon gaan. Op dat oogen- blik sloegen de vlammen aan alle kanten naar buiten. Het gebouw, dat men een groote hoeveel heid brandbare materialen als rubber en lak was gevuld, is geheel uitgebrand. Het dak stortte met een donderend geraas ineen en de zijmuren en de ijzeren balken werden door de groote hitte geheel verbogen. Tegen zeven uur was de brandweer het vuur meester, doch zij is nog geruimen tijd doorgegaan met de nablussching. De muren van het gebouw zijn voor een groot gedeelte omgetrokken. Om trent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Een meubelfabriek uitgebrand. Woensdagavond is brand uitgebroken in de ifleubelfabriek „De Hoop" staande vlak bi; de kom der gem. IJsselstein. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, greep het vuur zoo 'snel om zich heen dat de fabriek weldra in lichterlaaie stond. De brandweer beperkte zich er toe de belenden perceelen, alle woningen met een rieten dak, nat te hou- den(, daar hiervoor groot gevaar bestond. De fabriek brandde geneel uit. Gistermorgen werden de staande muren, die een gevaar op leverden voor het publiek de fabriek staat vlak langs een verkeersweg omgehaald. De schade is aanzienlijk. De eigenaars zijn slechts laag verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Door den brand geraken ongeveer 25 arbeides zonder werk. Groote voorraden eikenhout, meubelen en de machines werden een prooi der vlammen. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijk ongtluk. Op den Rijksweg onder Maarden tusschen der. Tierensweg en de Karnemelksbrug is Woensdagavond omstreeks acht uur een doodelijk ongeluk gebeurd. De garagehouder Van Kooy uit Soest, kwam met zijn auto uit de richting van Naarden. Hij moest een zijner wagens, die volgens telefonisch bericht defect geraakt was, van den Rijksweg halen. Hi;> stak zijn richtingwijzer uit en zag op 50 M achter zich een wagen met groote snelheid naderen. Hij hield in en werd op hetzelfde oogenblik aangereden. De linkerzijruiten van den wagen werden verbrijzeld Het voorstuk werd ingedrukt. De wagen, die de aanrijding had veroorzaakt, kantelde. Een der beide in zittenden sprong eruit; degeeu, die aan het stuur had gezeten, viel uit den wagen, toen het portier geopend werd. Hij had daar be kneld gezeten. Toen dr. Ugghelen ter plaatse verscheen was de man reeds aan inwendige verbloedden overleden. Het slachtoffer is de ongeveer 60-jarige gehuwde heer Stork wonende Koninginneweg te Amsterdam. De andere inzittende was zijn broer, die zeer van streek was. Het lijk is naar de Ma- jellastichting overgebracht. Wielrijder aangereden. Gisiermiddag te omstreeks kwart voor één is op den Wagenweg te Haarlem een 17- jarige jongen, die zich per rijwiel in de rich ting Heemstede begaf, aan den rechterkant van den weg aangereden door een uit tegen overgestelde richting naderenden luxe auto. De jonge man kwam te vallen en werd be wusteloos opgenomen. Hij werd naar het Diaconessenziekenhuis overgebracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd. De automobilist is onbekend gebleven. f Autobus in een sloof. Woensdagavond te ongeveer 6 uur heeft te Beets (Fr.) een ernstig ongeval plaats gehad. Vrachtauto van den dijk gereden. Waarschijnlijk door het verblindende licht misleid is gisteravond, zien we in de Crt. te ongeveer elf uur een vrachtauto uit Wierden bij Almelo afkomstig van den hoogen Twelloschen dijk gereden. Door tijdig uit de stuurkast te springen wisten de bestuurder en de inzittenden zich intijds in veiligheid te stellen. De auto sloeg eenige malen over der. kop en werd aan de voorzijde geheel ver nield. Van de Huurkost bleef nagenoeg niets over. Het is daarom als een geluk te beschou wen dat beide inzittenden bijtijds uit den auto sprongen. Naar wij vernemen was de inhoud van den auto, een verhuisboedel, niet verzekerd. Roekelooze autobestuurder. Ten gevolge van de ergerlijke roekeloos heid van een autobestuurder is op den Wa genweg een jeugdig fietser aangereden en ernstig gewond. Men vreest voor zijn leven. Op het klinkerfietspad naast den grooten weg reed een 17 jarige jongen uit Amster dam met een vriendje in de richting van Heemstede toen uit de tegenovergestelde richting drie auto's kwamen, aie op dat punt, waar het zeer druk was, elkaar trachtten voorbij te rijden. Op het oogenblik dat twee auto's op dezelfde hoogte waren, trachtte de derde aiftomobilist de wagens voorbij te rijden met het gevolg dat een der fietsers ge raakt en over het stuur op den gornd geslin gerd werd. De jongen kreeg eên ernstige ver wonding aan het hoofd en verloor het be wustzijn. Hij werd per ziekenauto naar het diakonessenhuis vervoerd. De automobilist is in den vooravond te Rotterdam aangehouden, terwijl zijn wagen in beslag is genomen. Hedenmiddag is op den president der Fransche republiek een moordaanslag gepleegd. De president werd door een revolverkogel in het onderlijf getroffen en is in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. /Bucqectiike Slattd ALKMAAR. GETROUWD: Frederik Marinus Hogeweg en Dina Kwakkel. ONDERTROUWD: Cornelis Godijn en Jannetje de Jongh Gerardus van Spanje en Gerharda de Boer Nicolaas van Stralen en Doortje Kuijs. GEBOREN: Johannes Adriaan z. v. Johannes Haas broek en Adriana de Witte. Cornelis z. v. Ja cob Maats en Elisabeth Hart. Frederik Jo hannes z. v. Jan den Hollander en Geertrui- da Appelman. Adelbertus Antonius z. v. Adelbertus Zentveld en Antonia Leijen. Ge- sina Maria Elisabeth d. v. Hendrikus Bek en Anna Peetoom. OVERLEDEN: Aaltje Bal 2 jaar. Trijntje Kolder gehuwd met Pieter Smit 56 jaar. Engel Zwart 35 jaar. WARMENHUIZEN, 4 Mei l932 Roodé Kool les./ 0.702.50, 2e s0 60; Gele Kool le s. 2.60—4 10; Witte Kool le s. 0 60-/0.90. Aanvoer: 4125 K.G. Roodc Kool, 3600 K G. Gele Kool; 6400 K.G. Witte Kool. JiacMecichtm DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 6 Mei 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aangevoerd 175 H.L.'s als: 60 H.L. gerst chav. 6.65 6 75; 61 H.L. haver 6—8.50; 28 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen 6.50, bruine boonen 9.—10,duivenboonen 8—9.50, witte boonen ƒ11; 10 H.L. karwijzaad 218 H.L. blauwmaanzaad 30, 1 H.L. blauwmaanzaad; 7 H.L. erwten w.o.: groene erwten (kleine) 13; groene erwten (groote) 2328; grauwe erwten 30; vale erwten 20, alles per 100 K G. Handel goed. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 6 Mei 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 69 stapels, we gende 135000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 49 stapels Kleine 20; 20 stapels Commissie 20. Boerenkaas: 6 stapels Kleine 18.75; 9 stapels Commissie 20. Alles met rijks- merk. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Mei '32. Langendijker Groentenveiilng. 18600 K.G. Roodc Kool les. 1.30—3; 3000 K.G. Gele Kool le s. 4.20-/ 4.90; 15000 K.G. Deensche Witte Kool 0.60—1.20; 280 K.G. Tomaten: A 63. C 60 en CC 18, alles per 100 K.G- DE KAASMARKT. Onder den invloed van de steeds lager wor dende kaasprijzen hebben de bonden van zui velfabrieken tot de kaaszetters een schrijven gericht waarin wordt medegedeeld, dat voort aan voor het kaaszetten, waarvoor het loon, al naar de grootte van den stapel varieert van 30 tot 40 cent voor 200 kazen, voortaan vanaf 1 Mei 25 cent zou worden betaald. De kaaszetters, een 20-tal, die niet in dienst zijn van de gemeente, doch, naar een oud gil- dengebruik, het recht hebben de kaas op de markt te zetten, weigerden voor dit bedrag het werk te verrichten, waardoor eenige stagnatie op de markt ontstond. De aanvoerders gaven tenslotte order de kaas op de markt te plaatsen, hetgeen tegen de tot nog toe geldende voorwaarden geschiedde, zoodat in het conflict nog geen overeenstem ming is verkregen. De volgende week vergadert de Bond van op coöperatieven grondslag werkende zuivel fabrieken, waar de zaak ter sprake zal komen. Nu staan de kaaszetters feitelijk in dienst van de aanvoerders, doch deze zijn verplicht om het werk op te dragen aan die kaaszetters, die in het bezit zijn van een döor B. en W. getee- kende kaart, die hen het recht verleent dit werk te verrichten, zoodat het de aanvoerders niet vrij staat dit werk aan andere personen op te dragen. Het is hen echter wel geoorloofd dit werk zelf te verrichten. Het lijkt ons intusschen in het belang van de markt wel gewenscht, dat in het conflict oplos sing wordt gevonden langj organisatorischen weg. De bonden van Zuivelfabrieken hadden beter gedaan om een commissie te benoemen, die in onderhandeling treedt met een commissie uit de kaaszetters en wij hopen alsnog dat dit zal ge beuren. BENOEMD. De heer D. G. G. Margadant, directeur van Gemeentewerken, is benoemd tot lid van de examencommissie Technische hoogeschool, afd. algemeene weten schappen. INBRAKEN TE HEILOO. Op drie plaatsen ingebroken. Nadat het hier geruimer tijd rustig is geweest met de inbraken met diefstal (zij het dan ook kleine inbraken of po gingen daartoe) is in den nacht van Woensdag op Donderdag op drie plaat sen ingebroken en wel in het café van den heer v. G., bij den banketbal ker M. en bij het hoofd van de school, den heer H. Bij den heer v. G. is uit de cassa 4 ontvreemd en bij de anderen is niets vermist. Alles wijst er op dat de dieven het op gêld gemunt hebben want niets anders is vermist. De politie doet onder zoek. ne werd er rijkelijk overgegoten, een lucifei zorgde voor de rest. Hoog laaiden de vlammen op en toen kwam het apparaat in werking, n een dun ne, ragfijne straal spoot de geheimzinnig vloeistof door de vlammen en in enkele minu ten was het gevaar geweken. Een tweede demonstratie volgde. Op ne> plein werd asfalt neergelegd en dit met olie bestreken. Weer zorgde een brandende luciter voor het vuur. Dikke rookwolken stegen op, maar ook nu weer deed het apparaat zijn 't Was een demonstratie, die de aandach' trok. En die besproken is geworden door de autoriteiten, 't Apparaat is heel mooi en werkt snel. Maar toch, een zuivere demon stratie werd het niet. Een brandstapel, waar men van alle kanten om heen kon loopen, is gemakkelijker te blusschen dan een huis, dat bij voorbeeld aan één zijde onbereikbaar is En wij voor ons gelooven, dat dit brandje door het water even snel gebluscht zou zijn. Enfin, de demonstratie gelukte uitstekend Een half uurtje later was het Waagplein weer in diepe rust en de gezelligheid ver plaatst naar het Verdronkenoord, waar in het zaaltje van den heer London de brand weer zelf een inspectie hield. Plotseling een telefoontje: brand in Heiloo! En onmiddel lijk werd door de manschappen en hun com mandanten herinnerd, dat ze straks een ge nerale repetitie hadden gehad. Nu zou de groote uitvoering komen. In vol ornaat snelde alles naar Heiloo. Maar Heiloo was even rustig als altijd! Geen brandje viel er te blusschen. En 't heeft er alles van, dat een grappenmaker de brand weer een poets gebakken heeft. Daar kan men om lachen. Wij voor ons meenen, dat deze grap zeer misplaatst is. En dergelijke praktijken kunnen alleen na- deelig zijn voor Alkmaar en omgeving. PRIJS BEHAALD. De chr. zangvereeniging op geref. grond slag „Asaf", welke gisteren deelnam aan het Chr. Nationaal Concours te Zandvoort, uit geschreven door den ring Leiden en omstre ken van den Bond van Chr. Zangverenigin gen in Nederland, mocht er, onder leiding van haar eminenten dirigent den heer Corn. Dorland, in slagen in de tweede afdeeling met 3391/z punt een eersten prijs te behalen. Het verplichte nummer was „De Krekels en De Wandelaars", woorden van C. S. Ada- ma va nScheltema, comp. van Jac. Bonset, het vrije nummer „Lentezang", woorden van A. C. W. Staring, comp. van J. N. Bosch De jury bestond uit de heeren Joc. Bonset, Nico Hoogerwerf en Jos. Vranken. Vermelding verdient zeker dat dit de eerste maal was, cfat door deze nog jonge vereni ging aan een concours werd deelgenomen. 4lüeec&eticfit FAILLISSEMENTEN. Door de Alkm. rechtbank werden Woens dag failliet verklaard de navolgende per sonen: J. Dekker Azn., blo em b ollen k we eke r te Lirnmen; rechter-commissaris mr. H. M. Fruin; curator mr. H. Th. v. Loos; H. Slot, den Helder; rechter-commissaris mr. J. Krabbe, curator mr. E H. J. Wynne; K. Stroet, veehouder te Nieuwe-Niedorp rechter-commissaris mr. A. M. Ledeboer, curator mr. A. Veltman, den Helder; A. Stierp, Lirnmen, rechter-commissaris mr. Fruin, curator mr. Dwars; A. J. Kamen, vrachtrijder teOudorp, rech ter-commissaris mr. Krabbe, curator mr. Judell te Bergen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte met het blauwe bloempje door het Alkmaarsch Drankweercomité heeft opgebracht 155.43. Jammer dat het weer zoo slecht werd waardoor de opbrengst zoo weinig moest zijn. HET WATERFEEST VAN DE BRANDWEER. Woensdagavond voor Hemelvaartsdag, 't Is 7 uur ongeveer. Op het ruime Waag plein verzamelen zich de menschen, de bewo ners van Alkmaar. Netjes vormen ze een carré, dank zij de wenken van politie-diena- naren. De rijen worden dikker, de Voordara wordt veroverd. De ramen van woonhuizen worden opgeschoven en er onder liggen men schen met het hoofd naar buiten. 't Is het waterfeest van onze Alkmaarsche brandweer! Zooals e'k jaar op dezen avond, zou ook nu de brandweer geïnspecteerd wor den, zullen ook nu de aiverse spuiten den Waagtoren zijn schoonmaakbeurt geven, zullen brandweermannen den hoogen brand ladder opklimmen en ergens hoog in de lucht de spuit hanteeren. En straks zullen de jon gens opnieuw gedoopt worden door het in tijne straaltjes neervallende water! Och, eigenlijk is het feect steeds weer het zelfde. Den eenen keer mag men eens een push-ball-wedstrijd houden, 'n anderen keer mag men eens een vuurwf rkje maken, maar ook alleen het aanvullend programma kan variëeren; de rest niet! 't Was dus weer als vanouds. De diverse autoriteiten waren op de plaats desheils aanwezig en bespraken den stand van zaken op blusschingsgebied. Alleen één ontbrak er: de commandant. De heer Ringers was ziek en had zijn commando moeten overgeven aan zijn plaatsvervanger, den heer Lutjeharms Enfin, er is geïnspecteerd en er is gesprch ken. De stralen korden ook nu weer de wij zerplaat bereiken. En de jongens konden weer hoera roepen en een nat pak oploopen Het aanvullend programma bestond uit een paar demonstraties met brandbluschap- paraten van de N. V. Boycefabrieken te Am sterdam. Een houtstapel was gemaakt, benzi WERK OPGEDRAGEN. Door den bouwkundige J. M. de Jong te Broek op Langendijk, werd namens zijn lastgevers, de heeren van Gorcum en Boot te Alkmaar, onderhands aan besteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Fontein Verschuir- straat te Alkmaar. Laagste inschrijver was de heer H. Vos te Alkmaar voor de som van 9750 aan wien het werk is opgedragen. Begrooting 9750. WINKELSLUITING. TER VERDUIDELIJKING voor de winkeliers en publiek volgen hieronder in het kort de voornaamste bepalingen, die thans gelden voor de SLUITING van WINKELS in Alkmaar, zulks in verband met de gemeentelijke verorde ning, die nog voortdurend aanleiding tot vragen bij de politie geeft. In het algemeen mogen op werkdagen de winkels geopend zijn van 5 uur v.m. tot 8 uur n.m. Het venten is ook gedurende die uren toege staan, mede hieronder begrepen het bezorgen van melk. Des Zaterdags mogen de winkels geopend zijn tot 10 uur. Voor den Zondag geldt in het algemeen, dat alle winkels, ook sigarenwinkels, den geheelen dag gesloten moeten zijn. De a.s. Pinkster- Maandag wordt beschouwd als een gewone werkdag. Visch- en fruitwinkels mogen op Zondag geopend zijn van 5—12 uur v.m. en van 28 uur n.m. Melkwinkels mogen op Zondag geopend zijn tot 12 uur s middags, doch het melkventen is op Zondag geheel verboden. Winkels, waar in hoofdzaak brood, banket, chocolade of suikerwerk wordt verkocht, mo gen op Zondag geopend zijn van 10 uur v.m. 1 uur n.m. en van 58 uur n.m. Voor vaste stalletjes of karren met een vaste standplaats langs den weg gelden dezelfde be"- palingen als voor de winkels, waar dezelfde ar tikelen worden verkocht. Verkoop van ijs blijft onbeperkt geoorloofd, behoudens het hebben van een vergunning tot het innemen van een vaste standplaats. Een jeder, die op Zondag gedurende bepaalde uren zijn winkel geopend mag hebben, denke er aan, dat op de winkeldeur op duidelijke wijze deze uren moeten staan aangegeven, b.v, op een karton de woorden: „Op Zondag ge opend van 10—1 en van 5—8 uur". In geval van twijfel wende men zich tot het bureau van politie om inlichtingen, DE WAARSCHUWING" Wij hebben Woensdag een waarschuwing van den commissaris van politie alhier opgeno men en daarin is helaas een fout geslopen. Het adres, waarvoor gewaarschuwd wordt, is niet Appelsteeg 5, maar Mosterdsteeg 5. De kleer makerij van den heer J. Walter, gevestigd in de Appelsteeg 5, heeft dus met deze kwestie niets te makenl ELECTRIFICATIE OPGEDRAGEN. De electrificatie van het in aanbouw ziind gebouw voor het Witte Kruis aan de oiüt huisstraat alhier is opgedragen aan het tlec. Technisch Bureau A. B. Meiman al hier- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,0 mM te Jan Mayen. Laagste barometerstand 750,8 mM. te Bi- arritz. Verwachting, geldig tot den avond van 7 Matige tot zwakke Zuidelijke tot Westelijke wind; meest zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien; wellicht nachtvorst; weinig verandering in temperatuur overdag. Overzicht. Een kleine depressie, die zich sinds gister ochtend zeer langzaam van Denemarken Noordwaarts heeft verplaatst, deed in on# land den wind krimpen, doch hoewel de rich ting in dfie van de hoofdstations Zuid- Zuidwest was geworden was de temperatuur nog meer onder de normale dan gisteren, toen de richting tusschen Westen Noord lag. De hooge druk in het Noordwesten is sinds Woensdag sterk afgenomen en nog zijn de drukdalingen op IJsland aanzienlijk, hetgeen de mogelijkheid <~>pent, dat aan de koude Noordelijke tot Noordoostelijke luchtstroom binnenkort een einde komt. Voor morgen Is in onze streken nog guur weer te verwach ten, waarbij regen of hagelbuitjes wel niet zullen uitblijven. AANRIJDINGEN. Woensdagavond 10 uur werd de wielrijder J. v. B. in de Langestraat aangereden door een auto. De fiets werd totaal vernield. De auto reed door. Een onderzoek wordt ingesteld. Op den hoek KoningsstraatNieuwesloot had gistermorgen een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door A. K. uit Bergen, en een luxe wagen, bestuurd door J. H. v. O. ta Amsterdam. Vermoedelijk hebben de bestuur- ders eikaars signalen niet gehoord. De luxe wagen werd beschadigd. OPENING ZOMER-SEIZOEN STED. MUZIEKTUIN. A.s. Zondag 8 Mei, 's middags half drie, zat weder de reeks gemeente-concerten in den Sted. Muziektuin alhier aanvangen. De eer van dit eerste «concert valt te beurt aan het ex-Sted. Muziekkorps „Alcmaria Vic- trix wat tevens het eerste concert is dat ge geven wordt onder leiding van den nieuwen dirigent Jac. Jansen te" Bergen. Het corps heeft zich gedurende de winter maanden weder opgewerkt tot een frisch en krachtig ensemble. Met animo en ijver is er geoefend, waardoor men met een welverzorgd programma dit eerste optreden kan openen. Bij de keuze van de uit te voeren muziek werken is rekening gehouden om elk wat wils te geven, d. w. z. vóór de pauze meer ernstige muziek, o.a. een schitterend kwartet voor 2 trompetten en 2 baritons; en een groote fanta sie uit de opera „Tosca" van Puccini, een werk vol schoone melodieën, welbekend door de radio-uitzendingen. Na de pauze een lichter genre, o.a „In het Automaten-Salon" waar de werking van ver schillende automaten wordt weergegeven, een werkelijk komisch muziekstuk; enz. Wij wekken u allen op deze concerten wel te willen bezoeken, 't is een genot een tijdje doo» te brengen in onzen prachtigen muziektuin. HET CONCERT TEN BATE VAN „HET WITTE KRUIS". Het bestuur van Het Witte Kruis schrijft ons: Op Maandag 25 April werd in de Groote Kerk een Liefdadigheids-concert gegeven door het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", directeur de heer Corn. Jonker, met welwillende medewerking va nmevr. Cora de Lange—van Rijn, de hee ren Sam Swaap en W. H. Slinger en Schoorl s Gemengd Koor, eveneens onder lei ding van den heer Jonker. Het bestuur van „Het Witte Kruis", afdee ding Alkmaar, deelt ons mede, dat te harer bokking, is gekomen een bedrag van J 0-9.22, zijnde het batig saldo, voor welk be drag in Alkmaar kantoormeubelen voor het nieuwe gebouw zullen worden aangekocht. Voor dit buitengewoon prachtige resultaat dankt het bestuur in de eerste plaats den directeur en zangers van het populaire dub bel mannenkwartet en voorts allen die aan dit concert hunne medewerking hebben ver leend, dus ook de dames die het kwartet heb ben geholpen bij het circuleeren der lijsten voor dit concert, de pers voor de berichten en verslagen, en last not least de inteekenaars respectievelijk bezoekers van dit in alle op. zichten, zoowel artistiek als financieel, ge slaagde concert. MUZIEKTUIN. Matiné op Zondag 8 Mei van 2'/i tot 4;^ uur, door Alcmaria Victrix, v.h. Sted." Muziekkorps Directeur Jac. Jansen. 1. A 1'attaque Marche célèbre, H. C. Blankenburg- 2 Ouverture „Bandietenstreken", v. Suppé- 3. Kwartet voor 2 trompeten en 2 baritons a. scherzo, b, adagio raolto, c. finale, P. Gibson. 4. Fantasie „Tosca", Puccifli' Pauze. 5. Ouverture „Das Glockchen des Eremiten, A. MailUrt. 6 Walzer „Ganz allerliebst", E. Waldteufel. 7. Im Automatensalon, humor, potpourri, R. Vollstedt. 1. Inleiding. 2. Kinderpolka. 3. Twee Hu zaren-trompetiers 4. Klokkenspel. 5. Pho- nograph. 6. De Kleine Tamboer. 7. Bo" heemsche Dorpsmuzikanten. 8. Uren-Polka. 8 Marsch, Lorraine, L. Ganne.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2