Alkntaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Jladionieims Stad. en Omgeving. 5euilteton £and; en Jmh&ouw- Honderd vier en dertigste jaargang. Vrijdag (i Jlei. Wordt vervolgd. No. 106 1932 Zaterdag 7 Mei. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend V.A.R.A) 6.457.en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8Gramofoonpl 10.VPRO-Morgenwij- ding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrij ven: „The Marinelly's, Michel Swaab, zang. Joh. Jong, piano en VARA-tooneel. 12 I.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en granio foonplaten. 2 15 Liederen der Maories. toe gelicht met gramofoonplaten. 2.45 Paul Kies: Van het Ontwapeningsfront. 3.Ver volg van 2.15. 3.3^ M. cfe Haas: School en vrede. 3.45 Saxofoon-recital J. Huy. Piano: Joh Jong. 4.05 O. van Tussenbroek: Mensch ofmachine. 4.25 Vioo.recital N. van Kinsbergen. Piano: Joh. Jong en gra mofoonplaten. 4.45 S. Broekman: Arbeiders- sport. 5 Beoefening der huismuziek o.l.v. P Tiggers 5.30 Actueel Allerlei. 5.45 Zang door „De Wielewaal". 6.— Henk van Dijk: Uit de roode Jeugdbeweging. 6.15 Vervolg zang. 6.30 Literair halfuurtje door A. M de Jong. 7.— Groningsch uurtje, m. m. v. Mej. Rijkens, voordracht. A. W. v. Tholen, luit- zanger J. Molles, lezing. 8.Bonte Avond Teun de Klepperman, VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. Joh. Jong, orgel, VARA-tooneel 0 1 v W. van Cappellen, Accordeon Harmo- nists o.l.v. G E. den Boer; Hawaiian-kwartet ol.v. J. Kok; Sch ram meikwintet o.l.v. W. Drukker; Mia Dorel, zarg en Tummers, conferencier. 11.Vaz Dias 12.Siuiting. Huizen, 1875 M. 8—9.15 Gramofoonpl. 10.11.30 Trioconcert. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.15—1 45 bextetconcert. 2.— Gra mofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.— Gramofoon platen. 4.30 HIRO. £.30 Gramofoonpl. 5.45 Lezing. 6Gramofoonpl. 6.10 Lezing. 6.30 Gramofoonpl 7.10 Causerie. 7.45 Le zing. 8.Orkestconcert. 9.Vaz Dias. 9.15 Hoorspel. 10.15 Concert. 11.12.Gramo foonplaten Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9 50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. II.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Brid ge. 12.05 Orgelconcert R. New. 12.50 Com modore Grand-orkest. 1.50 Opera „Caval- leria rusticana" van Mascagni. 2.55 Lon- densch Zigeuner-orkest m. m. v. C. Baumer, piano. 4.05 Orgelconcert R. Foort. 4.35 Kin deruur. 5.20 Berichten 6.05 Vioolrecital door S. Whinyates. 6.25 Causerie. 6.50 Fragmenten uit „Derby Day", opera-comique van A. Reynolds. Orkest en solisten o.l.v. den componist. 7.20 Vaudeville. 8.20 Lezing en berichten. 9.— „Ori' with the dance" m. m. v BBC-Theater orkest. 95511.20 Am- brose en zijn orkest. Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 8.05 Vroolijke avond o. 1 v. Jean Bastia. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Con cert uit „Wivex". 1.50—2.20 Gramofoonpl. 2 20 Kinderkoorzang. 2.504.50 Omroep orkest o.l.v. Reesen. 7.20 Ouderwetsche Dan sen o.l.v. Gröndahl. 8.30 Liederen met piano begeleiding. 8.45 Suppé-concert o.l.v. E Reesen, o.a. Ouv. „Banditenstreiche" en ouv. „Boccaccio". 9.35 Populair programma, sa xofoon, zang en piano. 10.2011.35 Dans muziek. Langenberg473 M. 6.257.20 en 11.20 12.10 Gramofoonpl. 12 201.50 Concert uit Stuttgart. 1.55—2.45 Gramofoonpl. 4.20 —5 35 Middagconcert. 7.20 Vroolijke Avond met de kapel Eysoldt. Hierna tot 11.20 Dansmuziek o.l.v. Wolf. 11.2012.20 Gra mofoonplaten. (Dansmuziek). Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonpl. 8.05 Lyrisch drama met muziek van Fr. Cilea, m. m v. Omroeporkest, koor en solisten. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 11.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Mathieu Crickboom-programma, zang, viool en piano. 7.20 Fragm. uit „Veronique Messager orkest en solisten o.l.v. Fr. André. In de pauze: Radio-tooneel. Na afloop: Max Alexys'orkest. 338 M.: 11.20 Trioconcert 12.20 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek. 5.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Werken van Jef van Durne, m. m. v. A. Corbet, zang en de componist, piano. 8.20 Dansmuziek. 9.30 10.20 Max Elexys en zijn orkest. Zeesen, 1635 M. 7.20 Zie Langenberg. 9.20 Berichten en hierna tot 11.50 Dansmuziek door Oskar Joost en zijn Band. uit het Engelscb door A. Treub. 24) Welk deel van de activa der firma kon ge geven zijn voor een leening van iemand als sir Peter Brace, sir Peter, de hardste man op het gebied van geldleeningen! Eric keerde zwijgend naar het huis terug. Hij zou de inlichting sir Peter afdwingen, desnoods met geweld! Hij trad de studeerkamer boos en vastbera den binnen en bleef opeens staan, toen hij Enid bemerkte. Sir Peter keerde zich om bij het opengaan der deur en toen hij Eric erkende, kwam zijn toorn weer boven. Ha! gromde hij. Weer terug? Ik hoopte, dat ik je vanavond niet meer zien zou. Maar vermoed, dat het dwaas is op een voortduring van goed geluk te hopen. Bij de onverwachte tegenwoordigheid van Enid ondergingen Eric's onmiddellijke plannen een snelle verandering en hij glimlachte vrien delijk. Het schijn wel, dat mijn verwelkoming hier vanavond een lange uitbarsting van enthousias te vreugde is, antwoordde hij luchtig. Het kan U zeker niet schelen als ik blijf? Wat mij betreft, antwoordde sir Peter kortaf, is je aanwezigheid en afwezigheid even onverschillg, maar ongelukkig is Enid het in dit opzicht niet met me eens. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Ledenvergadering ten Stadhuize op Woensdag 4 Mei. Afwezig de heeren Ringers, Schmalz, Col- tof, Endel, De Raat en Moens, allen met kennisgeving. Bij de opening herinnerde de voorzitter, de heer S. W. A r n t z, aan het 10-}arig be staan der vernieuwde K. v. K., die met het oog op de tijdsomstandigheden niet is her dacht. Voorts 'herinnerde spr. aan het 40- jarig bestaan van de Langedijker Crt. en aan het 25-jarig jubilé van den heer G. Nobel als ontvanger der gemeente Winkel. Ingekomen stukken. Een groot aantal ingekomen stukken werd zonder meer voor kennisgeving aangenomen. Van de overige noemen wij: Verzoek van den heer P. Dekker, café houder te Oudeschild (Texel), om schade loosstelling voor het gedwongen verplaat sen van zijn bedrijf tengevolge van de haven werken. Het Bureau der Kamer had hieraan ad- haesie betuigd. De secretaris deelde mede, dat na een onderhoud met den ingenieur te Hoorn maatregelen zijn getroffen, die doen ver wachten, dat aan de wenschen van adres sant en 3ndere bij de zaak betrokkenen zal worden tegemoet gekomen. Adres van de centrale van vereenigin- gen voor den aardappelen-, groenten- en fruithandel te Den Haag, inzake de beharti ging van hare belangen oij den export in Denemarken. Het Bureau oordeelde het zenden van een adhaesiebetuiging gewenscht. De heer Grondsma vond in de discus sies aanleiding op te merken, dat Denemar ken een levend voorbeeld is van het land dat zich teleurgesteld ziet in de verwachting dat verlaging van de valuta den handel zou ver levendigen. De adhaesiebetuiging werd goedgekeurd. Adres van het kanalencomité in Noord- Brabant nopens de Rijn-Scheldeverbinding, met verzoek om ad'haesie. De voorzitter meende, dat men zich beter niet kan inlaten met deze moeilijke zaak. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. Export naar Duitschland. Adres van de centrale, genoemd onder <b., strekkende gunstiger voorwaarden te ver krijgen voor den export van groenten en fruit naar Duitschland. Adressanten wijzen erop, dat de Duitsche invoer in Nederland in 1931 bedroeg circa 620 millioen en de uitvoer van ons land naar Duitschland 256 millioen, zoodat er een overschot was van 360 millioen, hetwelk naar zij wenschen de minister zal gebruiken als een machtsmiddel om gunstiger bepalingen af te dwingen. De voorzitter zei, dat hij de leveran ciers zijner zaak den laatsten tijd circulaires zond, waarin gezegd werd, dat er moeilijk heden zullen ontstaan, als Duitschland nog doorgaat met den Nederlandschen invoer te bemoeilijken. In de daarop ontvangen ant woorden werd gezegd, dat zij de zaak funest vonden en zouden bespreken met fabrikanten e.a. Deze zijn het niet eens met de regeering, die hoofdzakelijk gedreven wordt door de agrariërs. I>e heer Wagenaar merkte op, dat de belanghebbenden in Duitschland elke maand deviezen ontvangen, maar elke maand minder. Zou het nu niet goed zijn, als de K. v. K. in formeerde of zij vrijheid hebben daarmee te gaan naar het land hunner keuze? Als dit mocht blijken juist te zijn, zou er een heele wijziging kunnen komen in onzen invoer naar Duitschland, vooral ten aanzien van groenten. Over een maand zal de handel in aardappe len weer beginnen, maar spr vreesde dat die zal stranden op de deviezen, want de hande laren hebben langzamerhand al zooveel geld vastzitten in Duitschland, dat zij niet meer durven. De heer Grondsma meende, dat Neder land met zijn goeden gulden het beste uit- voerland is voor Duitschland. De voor zit ter merkte op, dat ver schillende groote zaken (Deutsche Stahlwerke e.a.) nog: slechts alleen leveren in het binnen- land, omdat zij tegen andere landen in het buitenland niet kunnen concurreeren. Wij kunnen in ons land daardoor goedkoop Enid bloosde verlegen onder de laatdunken de ruwheid van haar vader, maar Eric's glim lach werd breeder. En, daar het Enid is, die ik kwam bezoe- ken, sir Peter, antwoordde hij met rustige bru taliteit, is Uw verpletterend sarcasme gelijk aan het luiden van tooverklokjes. Een ander keer had sir Peter zich geneigd kunnen voelen gehoor te geven aan de prikke ling van zijn voet, maar vanavond, bezig met vérstrekkende plannen voor de naaste toe komst, dacht hij niet na over den geheelen om vang van Eric's onbeschaamdheid. Hij zag ook in, dat Eric niet precies de groote gek was, dien hij voorgaf te zijn en dat de jonge man een zeer groot struikelblok zou kunnen blijken als hij dieper wilde doordringen in de zaak der in pand gegeven obligaties. Hm! bromde hij, zijn pince-nex afzettend, en naar het open raam gaande, voor het oogen- blik niet denkend aan de obligaties op tafel, in zijn verlangen om aan Eric's kinderlijke aan wezigheid te ontkomen, voordat hij door de onbeschaamdheid van den jongen man tot on voorzichtige drift werd verleid. En Enid vindt dat ik slechte manieren heb! Enid stak haar hand ter verwelkoming uit. Eric, zei ze ernstig. Enid, meisje, antwoordde Eric vurig, snel op haar toetredend. Sir Peter keerde zich om. Nu, dat jelui je voldoende geïdentifieerd hebt, zei hij scherp, gaat nu maar vrijen. Ik zal voor jullie plezier in den tuin gaan. En de daad bij het woord voegend, verdween hij in het donker. Er ontstond een gedwongen stilte; toen grin- koopen en konden onze fabrieken enz. daar door lang op gang houden. Wij zouden ook onze fabrikaten, gemaakt van die goedkoope grondstoffen, goedkoop kunnen verkoopen. onze scheepsbouw zou b.v. het goedkoopst kunnen zijn van de heele wereld, als de loonen en sociale lasten hier te lande maar lager waren. De heer K u ij p e r zou willen adviseeren een adres te richten aan alle K. v. K. en op te wekken zich niet langer neer te leggen bij alle regeeringsbesluiten. Met afwachten hoe de toestand zal worden, gaan we steeds meer achteruit en blijven we in het moeras. De heer Grondsma geloofde dat men dit nu allerwege wel al begint in te zien en het is een groote zet geweest van den oud minister dr. Posthuma, dat hij de hoofden allen in één zak heeft gekregen en zoowel landbouw en nijverheid als den handel heeft weten te winnen voor een manifest aan de regeering. Het eind van de besprekingen was, dat geïnformeerd zal worden overeenkomstig den wensch van den heer Wagenaar en dat voor het overige het resultaat van bovenbedoeld manifest zal worden afgewacht. Geen buurtverkeer op de lün Den Helder—Haarlem. Afdruk van het verslag van de dertiende vergadering van den Spoorwegraad en van de daarbij behoorende verslagen van de com- missiën voor algemeene zaken, voor tarief- belangen en dienstregelingen. De heer I< o 1 s t e r lichtte dit toe en zei o.a., dat van het invoeren van buurtverkeer op de spoorlijn Den Helder—Haarlem nog geen sprake zal zijn, omdat de Dirctie niet gelooft in een veel drukker reizigersvervoer daardoor. Tariefverlaging in het algemeen blijft ook nog uit. De wenschelijkheid werd uitgesproken dat de gemeentebesturen de K. v. K. zullen steu nen in haar streven om de genoemde zaken ingevoerd te krijgen. De haven van Oudeschild. In verband met een klacht van de afd. Alkmaar van „Schuttevaer" omtrent de aan wezigheid van voor de scheepvaart hinder lijke steenen in de haven te Oudeschild (Texel) zei de heer L eber, dat de klacht (ondersteund door de K. v. K.) een gunstige uitwerking heeft gehad en dat de toestand thans geheel in orde is. Zondagsluiting. Schrijven van B. en W. van Alkmaar, inzake winkelsluiting op Zondag. Daar een antwoord vóór einde Maart gewenscht werd, heeft het bestuur, r.a voeling te hebben ge houden met de plaatselijke middenstands- vereenigingen, haar antwoord verzonden. Daarin wordt aangedrongen op een soepele toepassing der wet en de wenschelijkheid uit gesproken, dat B. en W. voortaan van ge noemde raiddenstandsvereenigingen opgaaf zullen vragen van de bijzondere omstandighe den, welke zij aanwezig achten om afwijkin gen van de wettelijke bepalingen voor be paalde groepen van winkels te rechtvaardi gen. Dit antwoord werd goedgekeurd Tegen prikborden. Adres der K. v. K. te Terneuzen inzake prikborden. Tot steun aan d'f adres werd besloten, nadat de heer Grunwald had verze kerd, dat in Den Helder aan die prikborden veel wordt geofferd, wat beter in het gezin was besteed, zooals spr. als penningmeester van het steuncomité kon weten. Vastrecht electriciteit. Schrijven van een firma te Alkmaar, dat het nieuwe electriciteitstarief (vastrecht) haar circa 10 duurder komt dan het vorige tarief. Het Bureau stelde voor de behandeling dezer zaak uit te stellen, totdat er gegevens van meerdere zakenlieden zijn ontvangen. De heer K u ij pe r zei, dat hij plm. 125 voordeel heeft van het vastrechttarief, waar op de voorzitter zei, dat ook voor hem dit tarief voordeelig is. Overeenkomstig het advies van het Bureau werd besloten. Contingenteering. Adres van de centrale, onder b. genoemd, inzake de Nederlandsche contingenteerings- maatregelen. De secretaiis had onlangs met den heer Schmalz een vergadering van genoemde Centrale bijgev/oond. De voorzitter dier vergadering had toen gezegd het beter te vinden, dat men niet tornde aan de contingenteering, maar zich bepaalde tot het aanwijzen van de fouten. De contingenteering is een noodmaatregel; men moest er steeds maar weer op wijzen, dat zoo- nikte Eric tamelijk zenuwachtig. Dit is erg aardig van je vader, zei hij. Hij wil blijkbaar niet, dat ik zal omkomen als het gevolg van een koude, opgedaan, terwijl ik ge duldig in de kille duisternis wachtte tot ik een mogelijken glimp van je schaduw op het gordijn zou krijgen. Hij merkte dat het meisje tranen in de oogen kreeg en werd ernstig. Enid, ging hij teeder voort. Hij nam haar hand en leidde haar naar den Chesterfield. Het schijnt, dat onze respectieve vaders een grooter verantwoordelijkheid zijn dan wij gedacht had den. Enid ging neerslachtig zitten en met de eigenaardige gewoonte van haar sekse drukte zij een zakdoek tegen haar lippen om de tranen tegen te houden Oh, Eric, zuchtte zij ongelukkig. Vader is onmogelijk. Eric bedwong een ingeving om geestdriftig toe te stemmen en streelde zwijgend haar vrije hand met een sympathiek gebaar. Er bestond een merkwaardige kameraad schap tusschen hen beiden. Dat zij elkander lief hadden met uitsluiting van alle andere aan nemelijke leden der tegenovergestelde sekse, was reeds sedert lang door hen als een onom- stootelijk feit erkend, maar tot nu toe had geen van beiden hun teedere gevoelens in even zoo veel woorden uitgedrukt. Het is waar, er wa ren romantische trekkingen geweest, zooals Eric ze min of meer beschaamd noemde, die hun beiden buitengewoon aangenaam waren geweest, maar, in het algemeen gesproken, drukte hun liefde zich voornamelijk in een ge lukkige kameraadschap uit, de gezonde vriend schap van twee zuivere naturen, die genoten wel minister Verschuur als dr. Colijn eigen lijk voorstanders van vrijhandel zijn. De heer Grondsma was voor meer for- sche maatregelen. Hij had zijn ideeën daar omtrent (in de vorige vergadering uiteen gezet) ook medegedeeld aan dr. Posthuma en die had daarop verklaard: Je hebt groot gelijk. Aanvulling Art. 3 Ongevallenwet. De heer Kluitman vroeg of het niet gewenscht is aan te dringen zooals de K. v. K. te Amsterdam gedaan heeft op een aanvulling van Art. 3 der Ongevallenwet (verzekeringsplicht van in de zaak van den vader werkende zoons). De heer Hoogland toonde de wensche lijkheid van deze aanvulling nog aan met een voorbeeld uit eigen bedrijf, zijn zoon overkomen. Na eenige bespreking werd besloten zich in verbinding te stellen met de Amsterdam- sche K. v. K. en dan eventuëel een adres te sturen, zoo noodig aan te ''uilen met voor beelden. Menggebod margarine en accijns op boter. De heer Nobel hield eenige beschouwin gen over dit onderwerp. Hij concludeerde dat wegens den meer dan slechten toestand van het veehoudersbedrijf steun noodzakelijk is. De wijze echter waarop het ingediende ont werp dien steun wil verkenen, kon spr.'s goedkeuring niet wegdragen. Hij geloofde dat de margarine zal verdwijnen en dat het mengsel boter-margarine 2 'A maal zoo duur zal worden dan thans de boter kost. Van die menging vreesde spr. een verkeerden indruk in het buitenland, ofschoor de thans gelden de controle voor exportboter blijft bestaan in vollen omvang. Een groot gevaar zag spr. in het verloren gaan van den export. Het bedrag, uit de voorgenomen steun maatregelen te halen, zal onvoldoende zijn voor hulp aan de veehouderij. Getracht n.oet worden het wetsontwerp te wijzigen. Er zal moeten komen een matige heffing op marga rine en een accijns op boter en er moeten maatregelen komen, die verhinderen dat de export van boter zooveel daalt als met dit' wetsontwerp mogelijk is Als een en ander niet bereikt kan worden, voorsoelde spr. nog verdere verliezen voor de veehouderij, met alle gevolgen daarvan ook voor andere be drijven. De heer Grunwald onderschreef de noodzaak van steun aan de veehouderij, maar wees er op, dat de margarinefabricage een Nederlandsche industrie is geworden, die aan zeer velen brood geeft. Van een meng gebod zal ook de handel in boter veel schade ondervinden. De heer Grondsma vond het weinig zeggend, als men wil „trachten" het ontwerp te verbeteren. Beter is te zeggen: „het deugt niet" en er dan b.v. het advies der commissie- Lovink tegenover te steilen. De heer B 1 a a b o e r verzekerde cat de organisaties wel iets concreets beoogen: iets dat het midden houdt tusschen het advies der commissie-Lovink en het wetsontwerp. Door amendementen zal dit kunnen worden bena derd. Rondvraag. Postbestellingen. De heer Schmalz had schriftelijk aan bevolen een bespreking te houden over het plan der posterijen om een bestelling in te trekken voor plaatsen in welker kom minder dan 5000 zielen wonen. De v o orzitter zag een groot gevaar voor handel en industrie in dezen maatregel, en de andere heeren waren het hierin volko men met hem eens. Twee bestellingen (één 's morgens en één 's avonds) ".verden beslist onvoldoende geacht. Als gelegenheid werd gegeven tot afhalen van de post (velen zou den de kosten hiervan niet kunnen missen), zou die bepaling erg duur komen voor de be drijven: iedere zaak moest dan iemand stu ren, terwijl een tweetal bestellers dat werk kon doen. De door den voorgenomen maat regel niet meer noodige 9000 hulpbestellers zouden het leger van werkloozen nog ver- grooten. Uit dien hoofde alleen al zouden de gemeentebesturen zich ertegen moeten ver zetten. Besloten werd tot het zenden van een adres met bezwaren tegen het voornemen der posterijen. Steun kippenhouderij. De heer Grunwald bracht den steun aan de kippenhouderij ter sprake, dien hij ook van groot belang achtte voor de neven- bedrijven. Spr. had bezwaar tegen het uit den handel nemen van 100 millioen eieren, beter ware geweest de kippenhouderij te sa- neeren. Verschillende heeren voerden hierover nog het woord, maar de voorzitter van rivier-picnics, sport en vriendschappelijke redeneeringen over diepzinnige onderwerpen. Zij twijfelden er geen van beiden aan, dat zij zouden trouwen, want zij bezaten die aantrek kelijke ongelijkheid van aard, die een Machia vellistische natuur in het bijzonder aangewezen heeft voor het rijk maken van bruidskoekfabri kanten. Zij hadden elkander ontmoet op een middag- feest, dat mevrouw PorterHall voor een of ander liefdadig doel gegeven had een van die koude, beleefde gelegenheden, die Eric „kakel-partijen" noemde. Bij die gelegenheid was Eric er toe verleid Emmeline Vermont te geleiden, een lichtelijk verliefd schepseltje met neigingen en zulk een ongewone schoonheid, dat ze niet merkbaar was. Hij had ijs, sand wiches en kopjes thee voor haar inwendig wel zijn gehaald was bij tusschenpoozen aange wezen als oppasser van een buitengewoon ver waand Pekingeesje en zat eindelijk op een Louis XlV-stoel, in afwachting, dat er iets zou gebeuren, en peinzend over het feit, dat tijdens de dynastie der Bourbons heel Frankrijk in den meubelhandel was. Een beroemde sopraan, die vol minachting gewacht had op de docdelijke stilte, die zij als naar rechtmatige schatting was ga^n be schouwen, was gaan zingen en vroeg zich muzikaal af: of ooit de roos Ik zou volstrekt niet verwonderd zijn, indien zij had, antwoordde hij oneerbiedig en sollo voce, en daar hij niet de verwachte aanmaning kreeg, zich behoorlijk te gedragen had hij zich tot zijn gezellin gewend en in een paar grijze oogen gezien, die hem met plechtige pret aankeken. En voor het eerst had hij in een oogwenk begrepen, dat Emme- KON ZIJN SOKKEN NIET AAN KRIJGEN. Had een half nnr noodig om op te staan. Al vijftig jaar rheumatiek. Vijftig jaar verdroeg deze man uit Dord recht zijn pijnen toen ontdekte hij dat hij er in een paar maanden af kon zijn. Uit den brief, dien hij schrijft, kunt U zien dat zijn rheumatiek zeer ernstig was. „Van mijn 11e tot mijn 60e jaar werd ik steeds door hevige pijnen gekweld. Mijn werkzaamheden brachten mede, dat ik 's morgens heel vroeg op moest, maar het gebeurde vaak, dat ik alleen voor het uit bed komen meer dan een half uur noodig had. Verder moest ik net als een kind geholpen worden om mijn sokken aan te trekken enz. Thans, na het gebruik van slechts 3 flesschen Kruschen, beveel ik het uit dankbaar heid voor mijn genezing iedereen, die aan dezelfde kwaal lijdt, ten zeerste aan." Dordrecht. J. F. U moet de rheumatiek dooden, voor dat zij U neervelt. Zorg dat de rheuma tiek U niet steeds erger in haar klauwen krijgt, zoodat Uw gepijnigde gewrichten U ten slotte noodzaken het bed te hou den. Zoek de grondoorzaak van Uw rheumatiek, NU, en neem maatregelen die oorzaak te verwijderen. Rheumatiek is het gevolg van een teveel aan urine zuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur op te lossen. Andere bestand deelen van dit zout helpen de natuur deze opgeloste kristallen door de natuur lijke kanalen te verwijderen. Verder zijn er weer andere zouten ir, Kruschen die gisting van het voedsel in de ingewan den voorkomen en houden daarbij niet alleen de vorming van urinezuur tegen, doch ook van andere lichaamsgiften die de gezondheid ondermijnen. Onthoudt dus dat het „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts is die Uw lichaam bevrijdt van urinezuur en U verre houdt van de ketenen der rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.,0 per flacon. erop, dat heden (Woensdagmiddag) de in de Tweede Kamer in behandeling wees zaak in de Tweede Kamer in behandeling komt. De Kamers van Amersfoort en De venter gaven hare bezwaren tegen het ont werp reeds aan de Tweede Kamer te kennen Uitvoerig werd een kwesiie nog besproken maar een besluit werd niet genomen. Na eenige bespreking over den colorado kever in Frankrijk en een daartegen door Nederland genomen maatregel met als ge volg een tegenmaatregel van Fransche zijde, werd besloten de voorgenomen conferentie te Den Haag tusschen vertegenwoordigers van de betrokken landen af te wachten. In handen van de verkeerscommissie werden gesteld een kwestie van een autobus dienst HippolytushoefSchagen (waarte gen bezwaar is ingebracht door de directie der spoorwegen) en de vraag of het perso nenvervoer over den afsluitdijk van de Zui derzee uitsluitend aan de A. T. O. zal mogen worden opgedragen dan wel of ook toestem- ming daarvoor zal dienen te worden verleend aan andere autobus-ondernemingen. Hierna volgde sluiting der openbare ver gadering. VERGADERING „TUINBOUW- BELANG" TE NOORDSCHARWOUDE Dinsdagavond vergaderde de tuinbouw» vereeniging „Tuinbouwbelang" ten huize van den heer J. de Bakker, alhier. Voorzitter was de heer G. Barten. De heer G. Kaan vroeg naar aanleiding van de notulen hoe de andere lichamen over de door hen voorgestelde aardappelsorteering dachten, waarop de heer J. Ootjers ant woordde, dat nog niets definitiefs bekend is. Spr. was van meening, dat hetgeen kans van slagen zal hebben. „De Koophandel" heeft weer een andere sorteering in het hoofd. Behandeling beschrijvingsbrief N.M.B. Het bestuursvoorstel om bij een eventueele overvoerde markt een bepaald aantal num mers te laten veilen en de restant te laten liggen tot den daarop volgenden dag werd na eenige bespreking aangenomen. De heer P. Swager Kzn. vroeg of men wel op den goeden weg is met het niet meer ver strekken van bonnen. line Vermont's oogen onaangenaam bruin waren. Dit was het begin geweest en Emmeline Vermont had bitter tegen haar vrienden ge klaagd, dat Eric Aimsbury allesbehalve een genteleman was, terwijl, wat Aimsbury Supe rior Biscuits betrof, de naam ongelukkig ver keerd gekozen was! Toen Eric, door slim navragen, ontdekt had, dat het meisje met de grijze oogen de dochter van sir Peter Brace was, was hij voor een oogenblik terneer geslagen, want ondanks de angstvallig gehandhaafde traditie der Nieuw Zeelandsche democratie, beteekende een titel allerlei sociale hinderpalen, die ver nietigd of overwonnen moesten worden. Na echter de afdoende en scherpe veroor deeling van sir Peter Brace door zijn vader gehoord te hebben, met alles, wat betrekking op sir Peter had, van het begin der historie tot dezen tijd toe, evenals de nadrukkelijke verklaring, dat geen Aimsbury ooit de minste aanraking met het Huis Brace zou hebben, had' Eric moed gevat en de eerste de beste ge legenheid aangegrepen om na de verlegen uitnoodiging van het meisje, het huis van den baronet in de rijk buurt van Cavanagh Ave nue Remuera te bezoeken. Hij had uitge maakt, dat als zijn vader de waarheid sprak, zulk een lief meisje een beschermer noodig had, en een critisch zelfonderzoek in den spie gel had hem overtuigd, dat sir Galahad al leen in de vederen van zijn helm zijn meer dere was. En de deuren van het Huis Brace hadden zich voor hem geopend.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5