Alkmaarsche Courant. ZOO OUD ALS GIJ U VOELT {Buitenland INTERNATIONAL Stad m O Spoct Honderd fier eo dertigste Jaargang. Vrüflay 6 Mei De Vrochtwagenfabriek met de grootste ervaring Vrachtboot van 34 M. lengte te West-Graftdijk over den dijk gezet. No. 106 1932 HET OOSTENRIJKSCH KABINET AFGETREDEN. Het Oosten rij ksche kabinet onder leiding Van den bondskanselier, dr. Buresch is he denmorgen afgetreden. Nadere bizonderheden. Omtrent het aftreden der Oostenrijksche regeering wordt nader gemeld, dat na een zitting van het fractiebestuur der Christelij ke sociale partij de ministerraad vanmorgen om half elf bijeen kwam en besloot den bondspresident het ontslag der geheele re geering aan te bieden. President M i k 1 a s, zal de huidige regeering verzoeken, voorloo- pig de zaken te blijven waarnemen, tot een nieuwe regeering is gevormd. De verschillen de partijleiders zijn uitgenoodigd om met den president de kwestie der regeeringsvor- ming te bespreken. In parlementaire kringen verwacht men dat de bondspresident den mi nister van landbouw in de afgetreden regee ring dr. D o 11 f u s s ftiet de kabinetsforma tie zal belasten. Er schijnen pogingen in het werk te worden gesteld, om niet slechts he. Heimatblok, doch ook de groote Duitschers voor een regeeringsmeerderheid te winnen. In het parlement doen geruchten de ronde, dat de groot-Duitschers om hen tot het deel nemen aan de regeering te bewegen liet mi nisterie van buitenlandsche zaken zou zijn aangeboden waarbij echter als voorwaarde zou zijn gesteld, dat de persoon van dr. Schober uitgesloten zou worden. De zitting van de grondwetscommissie die de beraadslagingen over het voorstel, tot ontbinding van het parlement zou voortzet ten is verdaagd. TREINBOTSING IN BEIEREN. Gistermorgen te 8.25 uur reed een uit Berchtesgaden komende personentrein ten gevolge van een verkeerden wisselstand op een gedeelte van deriop het station Rosen- heim staanden extra-trein van de Spoorweg- Sportvereeniging „Rosenheim". De bagage wagen en een personenwagen van den trein uit Berchtesgaden en een wagon van den extra-trein ontspoorden, terwijl de beide lo comotieven en drie wagons beschadigd wer den. Een groot aantal reizigers werd ge wond, maar er was spoedig een Eerste Hulp-colonne uit Reichenhall ter plaatse, die de gewonden verbond. Het bleek toen, dat alle gewonden hun reis konden voortzetten. Door het inleggen van een extra-trein en met behulp van autobussen kun het verkeer voortgang vinden, en tegen 12 uur was het trapect wepr vrij. BLOEDIGE TWIST MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Gistermiddag speelde zich in het confectie magazijn „Hansa" nabij het hoofdstation te Gelsenkirchen een bloedig drama af. Voorbij gangers hoorden eenige schoten en vonden in den winkel den eigenaar Wirnpfheimer, zijn 11-jarig dochtertje en zijn 7-jarig zoontje zwaar gewond en badend in hun bloed op dpn grond liggen. Alle drie waren zij door eenige schoten in het hoofd geraakt en het knaapje overleed korten tijd later aan de gevolgen, terwijl de toestand van de beide andere gewonden bedenkelijk is. De schoten bleken te zijn gelost door den koopman Cohn een collega van Wimp- heimer, met wien hij op straat een twist had gehad, waarbij ook Wimpheimers vrouw en beide kinderen tegenwoordig waren. De twist liep zoo hoog, dat Cohn in zijn woede plotseling een revolver trok en blindehngs op het gezin schoot. Hierna bracht hij zich zelf een schot in den schouder toe. Vracht wagens Tractors Omnibussen N.V.H. ENGLEBERTS AUTOMOBIELHANDEL OEN HAAG THERES1ASTRAAT 145, TELEFOON 772085 AMSTERDAMWETERINGSCHANS 130, TELEFOON 34359 MIDDELBURG; KORTE DELFT A83. TELEFOON 626 DE BANKIER BERNHEIM GEARRESTFFRD. De directeur van het Berlijnsch bankiers huis Bernheim, Bluui Co., de bankier Bernheiin werd Woensdag wegens vergrijp tegen de ceviezenvtrordening gearresteerd, en in- verzekerde bewaring gesteld. Batikier Blum heeft zich naar bekend Za terdagmorgen na zijn verhoor van het leven beroofd. MACDONALD AAN HET RECHTEROOG GEOPEREERD. Operatie goed geslaagd. MacDonald is gistermiddag te vier uur aan het rechteroog geopereerd De behande lende ger.eesheeren deelen in het officieele bulletin, dat hedenavond werd gepubliceerd, mede. dat de operatie goed geslaagd is. Na de operatie aan zijn rechteroog, die volgens mededeeling van zijn geneesheer goed is geslaagd, moet MacDonald minstens 24 uur rustig in bed blijven zonder eenige beweging. Aangezien hij een onrustige pa tiënt is en stilliggen beslist noodzakelijk is ligt hij met handen en voeten in bed vast gebonden. KINDERHANDEL. Voor den kinderrechter te Lincoln ver scheen gisteren, iezen we in de N.R.Crt., een echtpaar, beklaagd van oplichting van een jonge vrouw van 13 pond sterling. Het bleek, aat het echtpaar zich aan kinderhandel schuldig maakte. Het was in het begin van het jaar uit het Zuiden van Engeland naar Lincoln gekomen met drie kleine kinderen, waarvan er nu een vermist werd. De zaak zat aldus in elkaar. Het echtpaar had in een Kentsch blad geadverteerd, dat een jong echt paar een kind wilde aanrfemen, tegen volle digen afstand en een kleine vergoeding. Een ongehuwde moeder uit Sussex stelde zich in verbinding met het echtpaar en stond het op 22 Febr. te Londen haar kindje af met 6 pd in geld ën de belofte verder maandelijks af ie betalen. Even later plaatste het echtpaar een acvertentie voor iemand, die de zorg voor een kind op zich wilde nemen. Het vond iemand bereid voor 10 shilling per week, gaf die het kind, betaalde een paar weken en liet toen niets meer van zich hooren. De politie vermoedt, dat het kind thans in een asyl is en denkt, dat het echtpaar op deze manier met meer kinderen te werk is gegaan. Het liet degenen, die de kinderen hadden afgestaan, natuurlijk rustig doorbetalen. jSPTri DE FATALE HIEL. Onlangs was er ingebroken, meldt de N.R. Crt., in een juwelierswinkel op Gerrards Cross. De politieagent, die een onderzoek in stelde vond in den winkel een afdruk van een rubberhiel. Den volgenden dag kwam zekere Clarke op het politiebureau om te vragen naar een vermiste fiets. De agent, die het on derzoek naaf den inbraak in de juweliers winkel had ingesteld, was op het bureau en zag toevallig, dat de afdruk van Clarke's hiel op de treden van het bureau met dien van den inbreker overeenstemde. Hij volgde Clar ke en deed huiszoeking bij hem, waarbij bleek, dat hij goed gezien had. De buit was in Clarke's huis verborgen. IN GEVANGEN GENOMEN V'LIFGERS IN VRIJHEID GESTELD De Britsche vlieger-officieren Veils en Evans, die eenigen tijd geleden bij een vlucht over het Noord-Westelijk district een nood- laiijling moesten maken, waarbij zij door een stem uit Noord-Koerdistan gevangen weroen genomen, zijn thans in vrijheid gesteld en naar hun basis teruggekeerd. WERVELSTORM IN BENGALEN. Tot nog toe 20 dooden en honderd gewonden. Gisternacht is het Oostelijk gedeelte van Bengalen geteisterd door een heviger- wervel storm, die groote verwoestingen aanrich.te en talrijke slachtoffers maakte. Tot nog toe wordt melding gemaakt van twintig i_ooaen en ruim' honderd gewonden. Geheele dorpen en stukken bosch zijn vernield. Ook de en tal van kudden vee hebben ernstige schade opgeloopen ROOFMOORD OP TAXICHAUFFEUR. Donderdagmorgen tegen 4 uur stond op den Mirotzburgerweg nabij Waldschenke Hellerau (nabij"Drecden) een taxi. De chaui- feur, de 33-jarige Hugo Rost lag doodge schoten in den wagen. Volgens mededeeltn- gen van politie waren de portefeuille en de geïnde vrachtgelden verdwenen, zoodat inen aanneemt, dat men hiei te doen heeft met een I roofmoord CARNERA KRIJGT EEN KLAP ZIJN GEZICHT. De bokser Garnera heeft het te Parijs met een revue-girl aan den stok gehad, zien we in het Hbld. Of liever: zij met hèm, want het meisje was ten zeerste beleedigd dat Garne ra, haar niet te woord wilde staan. Het ge beurde in een bar op de Champs Elysées, waar Garnera den avond doorbracht. Het danseresje richtte eenige verwijten tot hem in verband met den wedstrijd van Zaterdag avond j.1., waarin hij den Franschman Mau- rice Griselle versloeg. Garnera echter zeide: „Ik discussieer niet met vrouwen", een ge zegde, dat het meisje dusdanig in woede deed ontsteken, dat zij den bokser een klap in zijn gezicht gaf. Garnera is gisteravond naar Milaan ver trokken. Mèt of zonder dikke wang, wordt niet gemeld. VEREENIGING „ZORG VOOR DE LEERLINGEN EN OUD-LEERLINGEN VAN DE SCHOOL VOOR BUITENGEWOON L. O. TE ALKMAAR". Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer C. D. Kohnert, opende deze en wees op hef steeds grooter wordend arbeids veld van de vereeniging. Uit het jaarverslag bleek het volgende: Het aantal leden nam met 17 toe en steeg tot 263 In het bestuur kwam geen wijziging. Een kind werd uitgezonden en kwam vee! ver beterd terug. Het avondonderwijs verkeert in bloeienden toestand, 15 jongens en 6 meisjes, verdeeld in 2 groepen, volgden de lessen. De k'azorg-Arbeidsinrichting eischt veei zorg in deze slechte tijden. De uitkomsten ziin echter bevredigend en in idiëel opzicht beantwoordt zij ten volle aan de gestelde ver wachtingen Momenteel verrichten een 8-tal maatschappelijk ongeschikten er nuttigen arbeid. De leden werden dringend verzocht propa ganda voor deze mooie instelling te maken," daar ze alleen door de publieke belangstel ling en de sympathie van allen staande kan blijven. Vervolgens werd door den penningmeester, den^ heer J. Schcorl, het financiëele verslag uitgebracht. Door de oprichting van de Nazorg-Arbeidsiti''ehting is de administratie j belangrijk uitgebreid. De boekhoudingen vau vereeniging, avondschool en arbeidsinrich ting worden gescheiden gevoerd. De controle commissie. bestaande uit de heeren Harder en Reurslag, heeft de boekhouding ia vol maakte orde bevonden Een woord van lof werd gebracht over het nauwkeurig beheer der gelden Ook de werkmeester, de heer H. J. V», werd geprezen om de zorgvuldige adminis tratie van alles, wat de arbeidsinrichting betreft. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer P. A de Lauge bij acclamatie herkozen. De secretaris bracht verslag uit van een vergadering, gehouden te Arnhem, waar be langrijke vraagstukken, de nazorg betreffen de, behandeld zijn. Liet is zeer in het belang van alle oud-leerlingen, dat een nazorg- ambtenaar wordt aangesteld, die zich met de nazorg voor alle oud-leerlingen zal belasten. Dr. van Voorthuijser., inspecteur van het B. L. O-, dr. ïdenburg van het Centraal Bu reau voor de Statistici en de heer P. de Boer uit Amsterdam, bepleitten met warmte een goed geregelde nazorg. Met tal van pakken de voorbeelden werd het nut hiervan duide lijk gemaakt. Besloten werd het gevoelen van het gemeentebestuur in deze te vernemen. Bij de rondvraag werden nog enkele pun ten besproken. De secretaris deelde mede, dat de arbeidsinrichting weer een stand mag in nemen op de demonstratiedagen op 10 en 11 Mei van de Vereeniging van Huisvrouwen. Elierna sloot de voorzitter deze vruchtbare vergadering. Vele onzer lezers zullen wel bekend zijn met het aardige waterrijke dorpje VPestgratt- dijk in de gemeente Graft. Vanuit Alkmaar naar Purmerend heeft men, het Kanaal volgende en rijdende over West- en Oost-Graftdijk, den koristen verbin dingsweg, en het is dan ook daarom, dat deze weg, hoewel het behardingsvlak slechts 3 M. breed is, zich door een druk verkeer kenmerkt, de onmogelijk smalle bruggetjes ten spijt, die men er moet passeeren. Een van die bruggetjes, dat het vele bin nenwater met het Noordhollandsch Kanaal verbindt en open gedraaid kan worden, ver keert in een dergelijk verouderden toestand, dat noodzakelijk vervanging noodig is. Met het oog op de veiligheid staat er aan gegeven, dat de brug slechts door voertuigen met een asbelasting van 900 Kg. gepasseerd mag worden, doch desondanks passeeren er dagelijks groote vrachtauto's met zware las ten en autobussen, omdat de weg nu eenmaal voor het interlocale verkeer gebruikt wordt. Gebeurt er vandaag of morgen daardoor een ongeluk, dan is de Rijkswaterstaat, aan wien de brug toebehoort, formeel verant woord, omdat op een zichtbaar bord staat aangegeven, dat de maximale belasting per as 900 Kg. mag zijn. Hét gemeentebestuur deed onder leiding van den nieuwen burgemeester, den heer van Staveren, reeds 't mogelijke om verbetering in den toestand te krijgen en naar wij verne men heeft thans de zaak de ernstige aan dacht van den rijkswaterstaat en bestaat het voornemen om de wipbrug in den rijksweg te Schoorldam, die door een vaste brug vervan gen wordt (de werkzaamheden hiervoor zijn reeds in uitvoering) daar te plaatsen. Moge dit voornemen tot uitvoering komen. Ook voor de eenige plaatselijke industrie is de brug een groote belem mering. Woensdag werd het ons duidelijk, dat de brug, die slechts een doorvaartwijdte heeft van 4,75 M., voor de plaatselijke scheepswerf van den heer Th. v. d. Beidt ook een hinder lijk obstakel is. Voor een tiental jaren vestigde de heer v. d. Beidt zich in dit 1200 zielen tellende plaatsje, dat in de 13e eeuw, toen de meren nog niet waren drooggelegd, door visschers werd bewoond en de grootste banne was van het Schermeerderland. De heer v. d. Beidt wist zijn bedrijf, on danks de slechte tijden voor de binnenscheep vaart, op te voeren tot een bloeiend bedrijf. Vele vracht- en sleepbooten werden door hem op stapel gezet en afgeleverd. Hoewel de scheepswerf het mogelijk maakt schepen van groote afmeting te bouwen, was de heer v. d. Beidt door de brug aan schepen gebonden, die in de breedte beneden 4,75 M. bleven, opdrachten voor het bou- men van breedere schepen moesten door hem worden afgewezen. Dezen winter stond hij voor de noodzake lijkheid om zijn arbeiders te ontslaan, het geen voor deze gemeente, met het oog op de werkloosheidsuitkeeringen een financieeie ramp zou hebben beteekend, of een middel te bedenken om een grootere boot van uit het binnenwater in het N.-H. Kanaal te krijgen. Dit middel werd gevonden, door met de fir ma Verschure en Co. te Amsterdam een over eenkomst te sluiten om de boot eenvoudig met behulp van een bok over den weg te krengen. Dit zeldzame experiment werd Woensdag middag volbracht. Aanvankelijk zou de gebeurtenis des mor gens 10.30 uur plaats hebben. Wij zorgden er voor op dat uur present te zijn, doch ver- nnmnn «-.1 nrtAanitY /-lot r\a Krib- Atirloru-flTY flACII electrisch verwarmingsapparaat aanzet. Dr. Koppen verzekerde ons, dat dit ook in zijn gemeente het geval was, doch dat hiervan, sinds de provincie een nieuw net had gebouwd, geen sprake is. De ervaring heeft hem geleerd, dat het electrisch koken etc. alleen mogelijk is met het provinciale tarief, dat in staat stelt daarvoor stroom a 3 en;2,5 cent per kilowattuur te betrekken, waardoor wij tot de conclusie kwamen dat men in dit kleine landelijke afgelegen dorp van de eiectriciteit het nuttig efTe<y kon trekken, dat men zelfs in Alkmaar en Ber gen nog moet missen. Hoewel zijn woning vlak bij de scheeps werf is gelegen, waar alle werkzaamheden electrisch worden verricht, kon dr. Koppen daarvan niet den geringsten invloed op den stroomtoevoer in zijn huis constateeren. De bok op komst. Tegen één uur ontvingen wij het bericht, dat de bok op komst was en spoedig zagen wij het gevaarte, dat een breedte heeft van 11, een lengte van 21 en een hoogte van 29 M., gesleept door twee sleepbooten naderen. Hoewel men om 3.30 uur des nachts uit Amsterdam met één sleepboot er voor was vertrokken, schoot men tengevolge van den stevigen bries die er woei zoo weinig op, dat men reeds in de Willemssluis genoodzaakt was een tweede sleepboot te charteren. De bok heeft een draagvermogen van 65 ton, doch aangezien de vrachtboot 60 ton woog, was de last met het oog op den stevi gen wind, wel een maximum last. Om kwart over één lag de bok gemeerd en spoedig knarsten de pooten ervan in de stoelen en boog de bok, waaraan groote staalkabels in lusvorm waren bevestigd, over den weg. De vrachtboot voer in de staalkabellus sen en al vrij vlug verhief zich het ge vaarte boven den waterspiegel van het bin nenwater en bevond zich de boot, een gevaar te van 34 M. lengte, 5'A M. breedte en een hoogte van 1,75 M. van den onderkant gangboord gemeten tot de kiellijn, boven den weg. De bok naderde aan de walzijde bedenke lijk het water en kwam tenslotte vast te zit ten op den walkant, waardoor het noodzake lijk werd om de boot voor een ipoos steun op den weg te geven, met het gevolg, dat het wegverkeer hierdoor een half uur werd ge stremd. Door handig manoevreeren en den voor steven van de boot eerst in het water te bren gen, waardoor de last voor den bok verlicht werd, gelukte het echter het experiment te volbrengen. De gansche bevolking van het plaatst, werd eveneens met behulp van den te aanschouwen. Onder de aanwezigen merkten wij ook op burgemeester en wethou ders en den gemeente-secretaris en den tech- nischen ambtenaar van den rijkswaterstaat, de heer Vreugdenhil. De heer v. d. Beidt toonde zich hoogst vol daan over het werk en de mannen van de firma Verschure verdienen zeker een compli ment voor de succesvolle volbrenging van hun taak. Toen de boot in het N..-H. Kanaal was ge plaatst, werd eveneens met behulp van de bok de 80 P.K. Dieselmotor van een nabij gelegen sleepboot in de vrachtboot ge- hescnen. Het zal echter een ieder duidelijk zijn, dat in dezen tijd van scherpe concurrentie het voor de scheepswerf „Voorwaarts" niet mo gelijk is om op den duur, vóór de booten kunnen worden afgeleverd, dergelijke kost bare experimenten te verrichten. Voor hem, doch ook voor de gemeente en het wegverkeer is het te -hopen, dat' de rijks waterstaat hier spoedig de noodige verlos sing brengt. namen al spoedig clat de bok onderweg, doch nog niet in het gezicht was. In de gastvrije woning van dr. Koppen, waar ook spoedig in afwachting van de groo te gebeurtenis burgemeester en wethouders en de gemeente-secretaris verschenen, werden wij gul ontvangen en konden wij ons er van overtuigen, dat dank zij de directe levering van den electrischen stroom dcor de provin cie, dit oude houten bekoorlijke doktershuis een klein dorado is geworden. Wij vonden hier de electrisch- keuken, warm en koud stioomend water op de slaap kamers en de electrische verwarming en het electrische bad. Dit alles is, naar dr. Koppen en zijn vrien delijke echtgenoote ons verzekerden, mogelijk geworden, omdat thans de electrische stroom- levering rechtstreeks door het P. E. N. ge schiedt. Wij waren daarover wel ietwat verwon derd. omdat ons de practijk in Bergen g leerd beef», dat zelfs de gewone kaunuet- liclmng slecht wordt als een buurman een Voetbal. Om het kampioenschap van Nederland. Plotseling is de^trijd om het kampioen schap weer buitengewoon spannend gewor den, dank zij twee uitslagen, waarrop buiten staanders wellicht gehoopt, maar niet gere kend hadden. Want wie had nu durven hopen dat Ajax, het sterke Ajax, thuis door Feijen- oord geklopt zou worden. Niemand immers! Ajax ontving de Rotterdammers en zou mis schien kampioen woroen na l'A uur spelen. Welnu, Ajax heeft IA gespeeld en. het ge volg is, dat Ajax, Feijenoord en Enschedé alle nog een kans op den titel hebben en alle drie een behoorlijke kans! Een bijna uitverkocht stadion was getuige van den grooten wedstrijd Ajax-r-Feijenoord. En het zag, hoe de middenlinie van Feijen oord, met de gebroeders Paauwe aan het hoofd, domineerde en voortdurend de voor hoede opstuwde. Het zag, hoe Ajax terug gedreven werd en hoe v Reenen zoo werd „beschaduwd", dat hij absoluut ongevaarlijk was. De middenlinie van Feijenoord deed goed werk en aan haar was het te danken, dat er doelpunten kwamen. Telkens weer werd het leer voor het herigdom van de Boer ge plaatst en het kon bijna niet uitblijven, dat doelpunten werden gema-ast. En zoo gebeur de het, dat de Rotterdammers drie goaltjes maakten en Ajax slechts een. EnFeijen oord won! Op litf zelfde oogblik streden in Eindho ven P. 5. V. en Enschedé tegen elkaar. Het verjongde P. S. V.-elftal vocht tegen de enthousiaste Enschedè-ers en wist een gelijk spel te bevechten; een stand, die meer was, dan de thuisclub verdiende. De uitslagen zijn zoo, dat Ajax nog steeds de leiding heeft, maar het kan die elk oogen- blik verliezen, 't Wil ons voorkomen, dat dat Ajax een zwaarder programma heeft te verwerken dan Feijenoord. Het ontvangt n.1. Enschedé en moet nog naar P. S. V. Twee z- er moeilijke wedstrijden. En Feijenoord ont vangt P. S. V. nog en brengt vervolgens nog een bezoek aan Veendam. De Rotterdammers kunnen dus vier pupten verzamelen en Ajax ook, maar wjj betwijfelen het. of Ajax ait maximum zal weten te behalen. Enfin, tijd zal letten! De stand is thans: i Ajax Feijenoord Enschedé P. S V. 1 Veentlam de Het leven is een genot, zelfs als gij 80 jaar zijt, mits gij u maar jong voelt. Natuurlijk zijt gij niet meer zoo sterk, doch vele kwalen van den ouden dag kunnen voorkomen worden door de or ganen gezond te houden. Pijn ia de lendenen, stijve en pijnlijk» gewrichten en spieren, urinestoornissen, aanvallen van duizeligheid en soortge lijke klachten zijn te ernstig om ver waarloosd te worden. Draag zorg, dat urinezuur en andere vergiftige onzui verheden behoorlijk uit het bloed ga. filtreerd worden dan bestaat geen gevaar voor rugpijn, rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking of water zucht. Neem zonder uitstel Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel heeft duizen den dankbare gebruikers gelukkig ge maakt, frisch, gezond en opgewekt. Volg hun voorbeeld en gebruik Foster's Pillen. Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. Om een plaatsje in de eerste klasse. Het is H. V. V. niet gelukt, om van Haar lem te winnen. Met 52 (rust 20) werd de Groote Haagsche geklopt en voor het eerst sinds haar bestaan moet ze degradee- ren, terwijl Haarlem voor de zooveelste keer eersteklasser is geworden. 't Spel was niet fraai, maar wel span nend. Haarlem was over 't algemeen sterker en won verdiend, al mag niet ontkend wor den, dat het geluk aan haar zijde stond. En nu zal de club van J. v. d. Berg in September weer in de oude eerste klasse te rug komen en zal ze weer winnen van de sterkste en verliezen van de zwakkere broer tjes. Dat .is immers tradifie? In het Zuiden wil de Valk blijkbaar haar eersteklasserschap behouden. Het deed ten minste uitstekend werk, door in Middelburg met 41 van de club van dien naam te win nen. Weliswaar kan er nog van alles gebeu ren, maar de Valk heeft nog twee thuiswed strijden voor den boeg en dus ontegenzegge lijk de beste kansen. Helmond won thuis met 3—2 van Juliana. De stand is De Valk Helmond Middelburg Juliana 4 4 4 4 1 1 1 2 4 10— 3 9— 6 10—12 2—10 RotterdamBrussel 50. Te Rotterdam werd gistermiddag de wed strijd Rotterdam—Brussel gespeeld. Hoewel Rotterdam het zonder de Feijenoord-spelers moest doen, wist ze met 50 te winnen. Een mooi resultaat! Voetbaluitslagen. Kamp. v. Nederland. Ajax—Feijenoord 1—3 P. S. V.Enschedé 22 P r o m o t i e w e d s t r ij d e n 2de k 1 a s s fc Haarlem—H. V. V. 5—2 Middelburgde Valk 1—4 Helmond—Juliana 3—2 Promotiewedstrijden 3e klasse. O. S. V.-O. V. V. 2-5 Promotiewedstrijden 4e klasse. Q. S. C.—Purmersteijn 3—6 6 4 l 1 24— 9 9 6 3 2 1 17— 9 8 6 2 3 1 14—11 7 0 1 0 3 '9-12 4 b 1 5 4-27 2 Adspirant serie-wedstrijden van Alcmaria Victrix. Alcmaria heelt den Hemelvaartsdag be nut, om de Adspirant-serie-wedstrijden te la ten spelen, een mooie gelegenheid tevens om eens te zien, wat de oude vereeniging aan jonge krachten bezit. En hier waren we wel wat nieuwsgierig naar. Immers, teveel zijn aller oogen gericht op de prestaties van de hoogere elftallen, speciaal het eerste, maar laten we dan hierbij niet uit het oog verlie zen, dat wie de jeugd heeft, ook de toekomst bezit. Nu. wat de toekomst betreft, kan Alcmaria tevreden zijn. Met drie elftallen aan dit tournooi deelnemend, wisten zij het alle drie tot de finale te brengen, en werden twee 2e en een le prijs veroverd, en.... verdiend veroverd Eén ding was jammer. Het weer! Maar daar valt niet tegen te vechten 's Morgens was het ideaal voetbalweer, maar de gewel dige regen- en hagelbui omstreeks 1 uur was een geduchte spelbreker en maakte de terrei nen er niet beter op. Toch werd besloten, toen het tegen half drie droog werd, door te zetten, en gelukkig bleef het toen droog. Maar balcontrole, glijpartijtjes, doorschie tende ballen, waren het gevolg van het vele water, en maakten mooie sjrort bijkans on mogelijk. Vooral de doelverdedigers hadden veel last van den gladden bal. o Alcmaria had de beschikking over drie velden, en daarom had men drie afdeelingen gemaakt, ieder van vier elftallen, die 's och tends twee aan twee tegen elkaar speelden, terwijl we 's middags eerst de verliezers, en daarna de winnaars tegen elkaar zagen kampen. Alle drie de Alcmaria-elftallen wisten hun eersten wedstrijd te winnen, A met 10 van D.T.S. a, B met 4—3 van Bergen b en C met 3—0 van Koedijk a. Van deze ploegen speelt C het aardigste, met midvoor en keeper als uitblinkers. Vooral dat keepertje! Een zeld zaam gezicht was het 's middags, toen deze kleine dcelverdediger, (de lat is voor hem onbereikbaar hoog) niet minder dan drie strafschoppen eruit hield, terwijl we het "s morgens meemaakten, dat de midvoor van Alcmaria B, ook al zoo groot van stuk, er drie onhoudbaar inknalde! Hier was wat te leeren voor spelers van hoogere elftallen. De spil van C is hier de stuwende kracht, die steeds goed probeert te openen, want het veld is zoo groot, en de kracht, waarmee de bal weggeschoten wordt, nog zoo klein. j Bij Alcmaria B zijn de midvoor en de ver dediging uit het goede hout gesneden. V erder zagen we hier een jonge spruit van een be kend ex-Alcmaria I-speler aan het werk. He laas, z'n vader wist beter kansen te benutten dan hij! Maar wat niet is, kan nog komen. Alcmaria A speelde nog te slow, en het zou een goed iets zijn, wanneer ook deze ploeg door den nieuwen Alcmaria-trainer on derhanden werd genomen. De achterhoede, midvoor en linkervleugel

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9