Hlkmaarsche Courant. Speet JhiMicaties JUovindaal Tlieuws Honderd vier en dertigste Jaargang, 5o. 1°R 1932 Maandag 9 Wei yoetba 1- NederlandIerland O2. In een mooien wedstrijd, waarvan de voet- liefhebbers ten zeerste hebben genoten, iLft het elftal van den Ierschen Vrijstaat 2—O-overwinning behaald op het Neder- fndsche De belangstelling oor deze inter zonale match was heel groot, maar toch t zoo groot, dat alle plaatsen, ten minste 1ie duurdere, waren uitverkocht. De leren SfL m Ierland een elftal samengesteld van ?n2e spelers, 23 jaar en jonger. Alleen de en aanvoerder O'Brien was wat ouder. enthousiast over de hartelijke ontvangst Men ha i01., den wedstrijd liet zich een uitstekend muziekcorps hooren van de Draka (Draad Kabelfabriek), waarin ook een vrouwelijk rd krani^ haar partij mee blies. Tegen half 3 Le kwamen de Ieren in 't veld en begroet met hun volkslied. Zij waren gekleed in gree- l verseys en witte broeken. Een hartelijke «ntvangst viel ook even daarna het Ned. elf tal met v. d. Meulen voorop, ten deel en het vfflelmus werd staande aangehoord. De Belgische scheidsrechter Langenus, riep de aanvoerders O'Brien en v. d. Meulen L het midden en Holland wan den toss. Bei de elftallen stelden zich op. In 't Ned. elftal bl€ek Bas Paauwe de plaats van zijn broer laso te hebben ingenomen. De elftallen wa- in als volgt: Van der Meulen Weber v. Run B. Paauwe Anderiessen Van Heel (fels' Volkers Lagendaal Mol v.Nellen o i/pllv Horlacher Moore Stephenson Kennedy Kensella O'Brien O'Reilly Byrne Daly Mc. Carthy Al spoedig na den aftrap bleek dat de leren bijzonder vlot en gemakkelijk speelden en de techniek van het spel uitstekend ver stonden. De spelers waren snel en zeer be weeglijk en zij wisten er een tempo in te hou den, dat de Hollanders tot de grootste in spanning dwong. Het werd daardoor al gauw een boeiende strijd en inderdaad de eerste helft werd een kamp, zoo goed als men in langen tijd niet had gezien. De snelle ge vaarlijke aanvallen der Ieren werden door Weber en v. Run afgeslagen en Van der Meulen hield enkele lastige ballen. De aan vallen der Hollanders, meestal geleid door Wels en v. Nellen, liepen dood op de Iersche defensie, terwijl al Spoedig ook Mc. Carthy bleek een goede doelwachter te zijn. Het zui vere aangeven der Iersche middenlinie viel op. O'Reilly was inderdaad schitterend en de spil deed zonder veel moeite heel wat *erk. Het koppen viel op. Na twintig minuten kwam het eerste doel punt. De rechtsbinnen schoot op doel en de midvoor Moore wist nog met een snelle voet beweging den bal in 't doel te plaatsen. On houdbaar. Die kleine midvoor bleek een fa natiek en gevaarlijk speler. De aanvallen van Holland werden slecht afgewerkt en het kanon bleek weer eenigszins vernageld. De Iersche verdediging gaf heel weinig kansen, want zelfs op de liachelijkste momenten be hield zij haar kalmte en werkte alles weg. Rust kwam met 1—0 en men was in de pauze ajgemeen ten zeerste ingenomen met den niooien wedstrijd. Heel vlug na de hervatting kreeg Moore vanaf de rechtsbinnenplaats een kans en hij benutte die, door den ba! juist in 't verste hoekje van 't dc.1 te doen verdwijnen. Als de gedachte bij v. d. Meulen niet aanwezig was geweest, dat de bal „out" zou gaan, had hij dit doelpunt wellicht kunnen voorkomen. Langzamerhand begon Holland zich ook te dóen gelden. Maar er was geen geluk en bo- djen was de verdediging van Ierland prach- »'g op dreef. Een derde Iersche doelpunt uit een voor- zot van links werd niet toegekend. Op 't laatst zetten de Hollanders er nog eens al les op om ten minste de eer te redden, maar t wilde niet lukken, en zoo bleven de Ieren met 2—0 de baas, hoewel 3—1 zeker een teer verdiend resultaat was geweest. De verdediging der Hollanders, v. d. Meu- 'L weber en v. Run, heeft een mooi werk gedaan ofschoon niet geheel feilloos. Ande- riessen was in de middenlinie ditmaal niet Qt demineerende figuur. In de tweede helft haU T ^aauwe SP'1 en de Ajaxied rechts- «aif. Toch gelooven wij dat de twee zware "strijden van 1 en 5 Mei op het spel van uze halflinie van invloed zijn geweest, in de voorhoede deden de vleugelspelers oor werk. De binnenspelers waren zeker nLiu re van bun Iersche collega's. En het P bleem Lagendaal? Weinig heeft deze peer weer gepresteerd. Hij beschikt over te cinig voetbalcapaciteiten om zich voldoen- vrh te maken en alleen met twee prima hnspe 1 ers naast zich, die in staat zijn lip?; u °P€n Lansen te geven, zou hij wel bij bet Z''n ar een Prob'eem De Ieren hadden een uitmuntend elftal Prr,ü'jr zwaLLe plek. Het aangeven langs den It was Leurig, evenals het positiespel en en „°PPen- bovendien waren de spelers snel r-r?u ven geen gelegenheid tot solospel. Mc. Rvm V waS€ en uitstekende keeper. Daly en dé mnJrM ?aar vasthoudende backs, die in midrW P°sities w'sten te redden. De vallprc "Ue was voor de Nederlandsche aan- rechtshJif'L®'1?;.0* struikelblok. Vooral de VoorhroH schitterend gespeeld. In de ee„ K-Vlel vopral de kleine Moore op. vermden ®ldvoor- De binnenspelers hcedc en m?HHU'Si -schakel tusschen voor in coed r, De vleugelspelers wa- corners Jaü stonden veel buitenspel. De Scheidsrprlo Z'i "let a'dïd €ven m00' grooten net en' ^angenus' die er met ziïn «enigszins vreemd lfiLnaard'g costuum altijd vreemd uitziet, maakte wel enkele fouten, doch hield den wedstrijd uitstekend in handen. De Ieren hebben een bijzonder aantrekke lijke partij gespeeld. Maar als geheel heeft ook het Ned. elftal inderdaad goed gewerkt Alleen het benutten der kansen, dat moest men nog eens leeren. En nu over drie weken tegen Tsjecho-Slo- wakije. Wat zou dat brengen? Promotiewedstrijden. In het Oosten ontving Quick de Ensch Boys, dat weldra toonden, de sterkste der twee clubs te zijn. Weliswaar was Quick in het be gin sterker en leidde dan ook met 1—0, maar nog voor de rust werd de stand gelijk. Na de thee waren de Boys veel sterker en wisten dat in een doelpunt uit te drukken. Nog werd er van beide kainten een keer gescoord, zoodat het einde kwam met een 2—3 nederlaag voor Quick, die nu uitgeschakeld is. In het Zuiden twee verrassende uitslagen. Middelburg ging naar de Valk. dat haar de vorige keer thuis geklopt had. Nu waren de bordjes verhangen en won Middelburg, on danks een minderheid in het veld. D.eind stand was 3—0 voor Middelburg. Ook Helmond liet zich verrassen door het zwakke Juliana, dat plotseling uit haar slof schoot en met 3—2 won. In het Noorden won Sneek thuis met 3—0 van Noordster en werd daardoor eerste klasser. De standen luiden Afd. III. Ensch. Boys 3 2 1 0 8—6 5 Quick 3 1 0 2 6—7 2 Z.A.C. 2 0 11 5—6 1 Afd. II. de Valk 5 3 11 10— 6 7 Middelburg 5 3 0 2 12—12 6 Helmond 5 2 12 11—95 Juliana 5 1 0 4 5—12 2 Afd. V. Sneek 4 3 10 13—5 7 Noordster 4 112 4—8 3 F.V.C. 4 0 2 2 5—9 2 Vriendschappelijke wedstrijden. Vitesse—Arnhemsch Xl-tal 41 Sparta—D.F.C. 34 Neptunus—R. V. B.-eltfal 32 V.O.C.Spielv. Kaldenkirch 30 Go Ahead—Z.F.C. 4-2 Heracles—Nicholson 21 De Alkm. Boys fuiven. Eike sportvereeniging, die met haar tijd mee wil gaan, moet tegenwoordig een feest- vergadering organiseeren. De gymnastiek vereenigingen doen dat, om haar aanhang te toonen, waartoe de leden in staat zijn; de voetbalclubs doen het, om de leden en den trouwen aanhang een prettigen avond te be zorgen. De Alkmaarsche Boys wilde in dit op zicht natuurlijk niet achterblijven bij haar oudere zustervereenigingen en organiseerde op Zaterdag j.T. een feestavond. Zij meende dit te kunnen doen, omdat er meer dan een reden was, om feest te vieren. Verschillende elftallen toch zijn in deze competities kam pioen geworden en deze titels worden in den regel niet gemakkelijk behaald. Eenige kampioenschappen behaald.! Wijst dat op groote kracht der club? Misschien wel, maar zeker is dit niet. O.i. toch zijn deze kampioenschappen voor een groot deel te danken aan te lage klasseering. De diverse uitslagen wezen er op, dat de Boys niet thuis hoorden in de afdeeling, waarin ze waren ondergebracht. Men zal dus goed doen, om zich niet blind te staren op de behaalde suc cessen, maar om te bedenken, dat pas het volgend seizoen zal kunnen biijken, waartoe men in staat is. Intusschen stemden de resultaten tot te vredenheid er. dus was er feest, 't Programma was eenvoudig opgesteld, maar toch met zorg gekozen, zoodat het een feestavond be loofde te worden. Daarin heeft het bestuur zich dan ook niet vergist, want de stemming zat er al vrij spoedig in, vooral bij de jeugd, die verreweg de meerderheid vormde. Dat laatste was wel een verschil met de andere voetbalclubs, waar men op een feest avond naast de leden tal van ouderen aan treft, die hun club niet kunnen vergeten. Deze oudere clubs hebben echter een his torie, iets, wat de Boys vanzelfsprekend missen. o De heer Hoek, w.n. voorzitter, opende de vergadering, omdat de voorzitter zelf ziek was. Hij herinnerde aan de gebeurtenissen van het afgeloopen seizoen, sprak over de be haalde successen, over de terreinmoeilijk heden, over den goeden geest, die er in de ver eeniging heerscht, enz., enz. In den loop van den avond huldigde hij namens het bestuur de kampioenen, tooverde de aanvoerders op het tooneel, sprak hun hartelijke woorden toe en werd door hen even hartelijk beantwoord. En natuurlijk werd de wensch uitgesproken, om zoo spoedig mogelijk K. N. V. B.-er te worden. De voorzitter van den N. H. V. B. hield daarna nog een hartelijke speech, waarin hij er vooral op aandrong, om goede, waardige sportmen te blijven, opdat de Boys een parel van de N.-H. voetbalkroon zouden worden. De voorzitter van Go-ahead feliciteerde de Boys ook al met de successen en bood na mens de vereeniging bloemen aan Zijn collega van de Alkm. Hockeyclub bracht de gelukwenschen van zijn vereeni ging over en wees er op, dat het hem was opgevallen, dat de le4en zelf hun terrein zoo goed in orde hadden gebracht, wat wees op een goeden clubgeest. Verder feliciteerde hij de Boys met het verkiezen van eenige leden dier club voor het N. H. V. B.-elftal. De heer Hoek dankte de verschillende sprekers. Tenslotte werd het bestuur door de sprekers gehuldigd. Een fraaie bloemenmand werd aangeboden, welke spoedig verhuisde naar het liuis van den zieken voorzitter. o Wij hebben hier zoo ongeveer het ge sprokene weergegeven en ons daarbij niet aan de volgorde van het programma gestoord. De Boys hadden het N. H. stemmingsorkest uit Hoorn geëngageerd en dit ensemble, waarin we o.m. den partner van Louis Noiret zagen opgenomen, heeft een groot deel van den avond gevuld met diverse nummer tjes, w.o. verschillende met refreinzang, die tegenwoordig hevig in de mode is. Verder bezat het ensemble een dame, die uitstekend op de xylofoon terecht kon en een paar accordionisten, die met veel succes hun num mers weg gaven. Humoristische nummers wisselden de mu ziek af en brachten de stemming er ook al in en tenslotte verliep alles naar wensch. Er werd een kleine verloting gehouden, er was met bloempjes gevent, er werd na afloop ge danst, kortom, er was alles, wat op een feestavond aanwezig moet zijn. En toch. heelemaal in orde was het niet. Het programm bevatte als no. 8 een drietal vraagteekens, en dit nummer is een groot vraagteeken geworden. 't Bleek een soort revue-tje te zijn. dat het ontstaan der Boys weergaf. Op zichzelf kan dit heel aardig zijn, maarmen beging de groote fout, om een zustervereeniging daarin op minder sportieve manier te hekelen en zelfs bekende personen in het zonnetje te zetten. Met dit nummer kunnen de Boys de sym pathie van den neutralen toeschouwer ver liezen. Het hoorde niet op een dergelijke avond thuis. Wanneer men eritiek wil uit oefenen op anderen, wel, een ledenvergade ring, een clubavond is daarvoor wellicht ge schikt, maar niet een feestavond, waar be halve de leden zelf, ook afgevaardigden van andere clubs komen, ook afgevaardigden van den bond zelf aanwezig zijn. Nogmaals, de avond zelf slaagde uit stekend, maar het bestuur mag zich nog wel eens bedenken, voor het een dergelijk num mer op een dergel ijken avond goedkeurt. Texel IGo-ahead I 41, De a.s. Alkmaarsche vierde-klassers heb ben hun verre reis naar Texel niet met een overwinning beloond gezien. De daarvoor benoodigde fortuinlijkheid liet hen in den steek. Bovendien speelt Texel een buitenge woon enthousiaste partij voetbal. Geen enkele speler wacht ook maar een moment af, wat zijn tegenstander zal doen, maar grijpt on middellijk forsch in. Ondanks het feit, dat Texel met een invaller moest verschijnen, bleek de ploeg over een elftal goede spelers te beschikken. Het is een zeer droeve oor zaak, die Texel noodzaakte niet volledig uit te komen. De bekende speler A. Ran had n.1. in den vroegen morgen van gisteren een on geluk gekregen. Hij was met zijn motor met groote snelheid tegen een auto aangereden en zoodanig gewond, dat hij niet mocht wor den vervoerd. Tijdens den wedstrijd werd bekend, dat hij aan de bekomen verwondingen was overle den. Het spreekt van zelf, dat dit treurig voorval niet naliet zijn stempel op den wed strijd te drukken. Vooral in het begin ble ken de eilandbewoners merkbaar onder den indruk, hoewel ze direct de leiding namen. Go-ahead moest uitkomen met invallers voor N. v. Os en A. Ales. Hun plaatsen wei den bezet door J. Visser en W. Jongejans. Janson huldigde voor den aanvang den aanvoerder van Texel en hoopte, dat als de vereenigingen elkander in de toekomst nog meer ontmoeten, de verstandhouding even prettig zal blijven als die op het oogenblik is. (De noodlottige afloop van Ran's onge luk was toen nog niet bekend.) Aanvoerder Dapper was te zeer onder den indruk om veel te kunnen zeggen en volstond met een driewerf hoera op de Alkmaarders uit te roepen. Zooas gezegd duurde het zéér kort (nog geen minuut!) voor Texel de leiding had. Na een goeden van links opgezetten aanval werd Sietsma (die op een heel goede wedstrijd kan terugzien) onhoudbaar gepasseerd. Toch was Go-ahead voor de rust het meest aanvallend, maar de voorhoedespelers kre gen geen gelegenheid tot het maken van doel punten, omdat de vleugelspelers zeer zwak bleken en de verdediging van Texel zich daar door op eigen doel kon terugtrekken. Er was geen doorkomen aan. Nog voor de rust maakte Dapper met een prachtigen kopbal uit een corner het tweede doelpunt, zoodat de rust inging met een 2-0- stand in het voordeel van Texel. Na de #hervatting begon ook Go-ahead met wat meer geestdrift te spelen en de wedstrijd dreigde een ruw karakter te zul len krijgen. De scheidsrechter, die herhaaldelijk door een der neutrale grensrechters werd gecorri geerd, verklaarde den wedstrijd niet in han den te kunnen houden, waarop de aanvoer ders hun spelers tot wat kaimte aanmaan- men. Intusschen bleef de verstandhouding perfect. Homan scoorde uit een penalty Go-ahead's doelpunt, waarna Texel haar derde doelpunt toegewezen zag ondanks het feit dat het vol gens de bovengenoemde grensrechter in bui tenspel-positie was gemaakt. Vlak voor het einde werd nog een vierde goal gemaakt door een misverstand in de Go-ahead-verdediging. Zoo kwam het einde van Go-ahead's twee den kampioenswedstrijd met een verdiende, doch eenigszins geflatteerde overwinning van Texel. Het Go-ahead-elftal zag er aldus uit: Sietsma Jansen de Looze Visser Kranenburg v.d. Baden Engel Schuit Homan Mulder Jongejans Het Corinthians-tournooi voor juniores. In Haarlem heeft gisteren op het Haarlem-terrein het jaarlijksche tour- nooi plaats gehad van de Corinthians Aan dit tournooi nam ook het juniores- elftal van Alcmaria deel en het heeft aan dezen dag bizonder prettige herinnerin gen bewaard. Tien elftallen van V. V. A., A. W Hercules, H. F. C., U. V. V., A. S. C., Haarlem, Kampong, Olympia en Alc maria hebben elkaar bestreden op een uiterst felle, doch buitengewoon spor tieve manier. Verschillende wedstrijden waren zeer spannend en vergden veel van de jeugdige spelers, die maximum 16 jaar mochten zijn. De scheidsrech ters, allen bekende fluitisten uit de hoogste klassen van den K. N. V. B., deden op bizondere wijze hun plicht. Ze floten niet vaker dan noodig was en wezen de jonge spelers op hun fouten, ook wat de spelopvatting betreft! Mede daaidoor werden het zeer nuttige wed strijden. De ontvangst was buitengewoon har telijk. De tournooileider J. C. Pater, wist, wat hij daar moest. Hij wist o.m. ook, dat de jeugd dikwijls niet al te veel zak geld heeft en gaf eiken speler vier con sumptiebonnen. Ook de leiders werden hartelijk ontvangen. We kunnen hier over de wedstrijden zelf niet uitwijden, maar het doet ons genoegen, dat het Alcmaria-elftal zich goed gehouden heeft. De jongens waren verreweg de kleinsten en hadden het vooral tegen tegen de stevige boys van Haarlem zeer zwaar te verantwoorden. Als prijzen waren beschikbaar: le prijs de Corinthian-Beker (wisselbeker) en elf zilveren draagmedailles (beschikbaar gesteld door den K. N. V. B.)2de prijs Lauwertak (wisselprijs) en elf zilveren speldjes, beschikbaar gesteld door Alc maria Victrix; 3de prijs elf zilveren draagmedailles, uitgeloofd door Allen Weerbaar. Verder kreeg elke deelnemer een Corinthianspeldje mee naar huis als herinnering aan een prachtigen voetbal dag. De uitslagen luidden: le ronde: Haarlem—V. V. A. 80 H. F. C—U. V. V. 2—1 Kampong—A. S. C. 0—1 Olympia—Hercules 2—1 Allen WeerbaarAlc. Victrix 30 Tusschenronde: Kampong—V. V. A. 0—1 Alcmaria—Hercules 2—0 U. V. V. vrijgeloot. 2e ronde: Haarlem—H. F. C. 5—0 Allen Weerbaar—Olympia 3—0 A. S. C. (Leiden)Alc. Victrix 12 U. V. V.—V. V. A. 2—0 3e ronde: Allen Weerb.—U. V. V. 0—1 Haarlem—Alcm. Victrix 4—0 Tusschenronde: Alcm. Victrix—Allen Weeibaar 1—0 Finale: Haarlem—U. V. V. 2—0 Zoodat de einduitslag als volgt luid Ie: le prijs Haarlem. 2e prijs U. V. V. 3e prijs Alcmaria Victrix. 4e prijs Allen Weerbaar. Wielrennen. Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland. De uitslagen om het Clubkampioenschap 1932 (peleton), gehouden op Zondag 8 Mei, over een afstand van ongeveer 88 K M., lui de nals volgt: 1. De Bataaf te Halfweg 2.19.30 2. De Germaan te Amsterdam 2.19.50 3. Excelsior te Amsterdam 2-21.14 4. Ulysses te Amsterdam 2.21.52 5. Le Champion te Amsterdam 2.22 27 6. De Adelaar te Amsterdam 2.23.38 7. Germania te Amsterdam 2.25.43 8. Olympia te Amsterdam 2.28 5S 9. De Gazelle te Amsterdam 2.29 45 10. Onderling Genoegen te Alkmaar 2.33.47 11. D.T.S. te Zaandam 2.34 20 Duiven. Postduivenvereniging „Steeds in spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 8 Mei een wedvlucht met oude duiven van uit Vilvoorde (België); gelost om 8 uur; aankomst J- Veel 10.23.00 F. H. C. Dingerdis 10.24.32 C. J. Paulisse 10.25.04 M. Kroese 10,25.22 F. H. C. Dingerdis 10.25.35 H. Punt 10.26.00 G. Hijmans 10.26.11 H. Mooij 10.26.42 Jn. Huiberts Jzn. 10.26.44 J. J. Veel 10.27.19 C. J. Paulisse 10.27.24 J. J. Veel 10.27.41 C. J. Paulisse 10.27.56 J. J. Veel 10.27.56 H. Mooij 10.27.56 TREKHONDENWET. Keuring van trekhonden en karren. HEILOO. Het fanfarecorps „Eensgezindheid" be haalde gisteren op het concours te Wieringen in de 2e afdeeling een len prijs met 159 punten. BROEK OP LANGENDIJK. De Chr. Bond van Harmonie- en Fan fare-gezelschappen in Noord-Holland hield Hemelvaartsdag zijn jaarlijksch concours, dit maal in Den Helder. Liet de lucht zich des morgens eerst drei gend aanzien als zou spreekwoordelijk ge zegd deze dag in het water vallen, door het ontlasten van enkele regen- en hagelbuien boven de stad, al spoedig bleek dit niet het geval en klaarde het weer op, waarna 13 muziekcorpsen zich bij het station opstelden tot het brengen van een aubade aan het ge meentebestuur. Terwijl de muzikanten zich onder leiding van den heer Dol, directeur van de Oranje kapel te Den Helder, opstelden, verzamelden het eere-comité. hoofdbestuur, concours commissie en voorzitter der vereenigingen zich in het gemeentehuis, waar burgemeester Driessen den bond complimenteerde en de heer O. v. d. Wal, voorzitter van den bond. gemeentebestuur en marine-autoriteiten dank zegde voor de ondervonden medewerking om dit concours te doen slagen. Na het rond dienen van den eerewijn, werd op het balcon en voor de ramen der raadkamer, de aubade aangehoord, bestaande uit Psalm 150, het oude Wilhelmus en Bruxelles-hilli marsch. Om half één stelden een zestal corpsen zich aan den singel op voor den te houden marschwedstrijd en werd om 2 uur een aan vang gemaakt met den concertwedstrijd op het sportterrein, welke door den voorzitter op de gebruikelijke wijze werd geopend. Dat er over het algemeen genomen goed j gemarcheerd en gespeeld is om de eer van het i BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen houders van trekhonden in deze gemeente op, hunne trekhonden met tuig en kar of karren, waarvoor of waaronder de honden als trekdieren worden gebruikt, ter keuring aan te bieden. Deze keuring zal plaats hebben in een lokaal van het GEMEj-NTE-SLACHT- HUIS aan den Helderscheweg, waartoe de houders van trekhonden, die aldaar verschijnen moeten, nog nader zullen worden opgeroepen, voor zoover zij reeds in het trekhondenregister staan inge schreven. Het niet ontvangen eener per soonlijke kennisgeving ontheft belang hebbenden echter niet van de verplich ting om ter keuring te verschijnen. De keuring geschiedt groepsgewijze op WOENSDAG 11 en DONDERDAG 12 MEI a.s. en vangt aan des namiddags 1 uur. De lichamelijke eischen, waaraan een trekhond o.m. moet voldoen, om als zoo danig geschikt te worden verklaard, zijn de volgende: korte, breede, zware nek, krachtige hals; 2. breede schoft (deel van den rug tusschen de schouderbladen); 3. rechte, breede, gespierde rug, korte rechte breede lendenen; 4. breed, gespierd kruis, smalle ge vulde flanken; 5. de minimum-breedte van de voor- borst, gemeten tusschen de beide middelpunten der boegen, is vastge steld op 14 c.M. 6. gewelfde diepte borst, gespierde voldoende vastliggende schouders; 7 krachtig gebouwde, rechte voorpoo- ten; 8. korte ronde klauwen, niet gespreide teenen, met ronde niet weeke zooi kussens 9. goed gebroekt, lange flink gespier de dij en schenkel, sprongge- wrichten laag bij den grond bij goe den stand van de achterpooten; 10 krachtige gewrichten. De honden, die overigens als trekhond worden goedgekeurd, moeten, wil de eigenaar aanspraak maken op een ver gunning tot het zitten gedurende den rit op de hondekar, forsche honden zijn. Keuring hond met kar. Verdere beoordeeling van den hond, gespannen vóór of onder de kar. Na de keuring van den hont. op zich zelf, worden de honden verder beoor deeld vóór of onder de kar o." karren (naar gelang van hunne bestemming)', waarvoor het dier als trekhond zal wor den gebruikt. Er zal op gelet worden, dat niet alleen tuig en kar voldoen aan de bepniing^n. vervat in de artikelen 6 en 7 van het sedert gewijzigde en aangevulde Ko ninklijk besluit van 6 Februari 1911 (Stbl. nr. 45), doch tevens: 1. of de onder de kar gespannen hond te rekenen naar de schouderhoogte, rechtop onder de kar kan staan en in behoorlijken stand kan loopen (artikel 9, laatste lid); 2. of gewicht en bouw van de kar in overeenstemming zijn te achten met den ter keuring aangeboden hond, zoodat de arbeid, welke naar ver wacht mag worden, den hond zal worden opgelegd, geen bovenmatige ■spanning zal vereischen; 3. of bij elke kar eea of meer doelma tige liaplanken voor de honden aan wezig zijn. Alkmaar, 9 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeestei'. A. KOELMA, Secretaris. corps hoog te houden, bewijst wel de na volgende uitslag. Marschwedstrijd: Excelsior, Texel, 22 pun ten, 2e prijs; Soli Deo Gloria, Breezand, 21 punten, 2e prijs; Crescendo, Hoorn, 25 pun ten. le prijs; Oranje Harmonie kapel, Den Helder, 25 punten, le prijs; Sursum Corda, Krommenie, 26 punten, le prijs; Soli Deo Gloria, Weesp, 25 punten, le prijs. Concertwedstrijd: 4e afdeeling fanfare: Advendo, Broek op Langendijk, 57 punten, le prijs; 4e afdeeling harmonie: Oranje Har monie Kapel, Wormer, 56 punten, le prijs; 3e afdeeling fanfare, Excelsior, Texel, 49 punten, 2e prijs; Juliana, IJmuiden-Oost, 60 punten, le prijs; le afdeeling fanfare: Soli Deo Gloria, Breezand, 37 punten, geen prijs. (Deze vereeniging strandde voor het behalen van een 3den prijs, op de stemming), le af deeling harmonie Crescendo, Hoorn, 58 pun ten. le prijs; Oranje Harmonie Kapel, Den Helder, 57 punten, le prijs. Afdeeling uitmuntendheid fanfare: Patri monium, Enkhuizen, 59 punten, le prijs. Afdeeling uitmuntendheid harmofiie: Sur sum Corda. Krommenie, 62 punten, le prijs; Soli Deo Gloria, Zaandam, 62 punten, le prijs; Soli Deo Gloria, Zaandam, 62 punten, le prijs. Eere-afdeeling fanfare: Sursum Corda, An- dijk-Oost, 57 punten, le prijs. Eere-afdeeling harmonie Soli Deo Gloria, Koog-Zaandijk, 54 punten. 2e prijs. De wisselbeker, welke in het bezit was der afdeeling Weesp, komt dit jaar in het bezit van de afdeeling Zaandam voor het hoogst aantal behaalde punten van dit concours, zijnde 373. Het Chr. Fanfare-corps Advendo, alhier, behaalde onder leiding van haren directeur, de heer G. van Kalken te Hoorn, een len prijs in de 4e afdeeling met 57 punten. KOEDIJK. Ingekomen personen. G. Stam gekomen van Haarlem. H. Timmerman gek. v. Heerhugowaard. T. Olij gek. v. Heerhugowaard. K. Zweet en echtgenoote van W'stwoud.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9