Agenda Jhi&iicaties £cwd: en Jmm&ouiv £aatste A Stad. en Omgeving. Wtec&ecicfU TWEE PERSONEN IN EEN AUTO VERBRAND. DE DOOD VAN PRESIDENT DOUMEK, Deelneming van de Tweede Kamer. Dinsdag 10 Mei. 7.30 uur, Cinema Araericain: De prinses en de loodgieter (amusementsfilm); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Liefde op bevel (milit klucht); boven IS j. 7.30 uur, Victoria-Theater; Shanghai Ex press (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Waterloo bridge (levensbeeld in filmvorm); boven 18 jaar. 8 uur, Gebouw Heul 1, vergadering Bond voor Staatspensionneering. 2.30—5 en 7—9 uur, 't Gulden Vlies, pop pententoonstelling van de afd. Alkmaar Ned. Ver. v. Huisvrouwen Woensdag 11 Mei. 7.30 uur. Cinema Amerkain: De prinses en de loodgieter (amusementsfilm); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Liefde op bevel (milit. klucht); boven 18 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Shanghai Ex press (rom boven 18 jaar. 8 uur, Logegebouw Nieuwe Sloot, Lezing Ned. Ver. van Spiritisten. 10—12, 2—5 en 7—9 uur, 't Gulden Vlies, poppententoonstelling van de afd. Alkmaar Ned. Ver, v. Husivrouwen. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 478). Ingekomen is een verzoek van A. VERBERNE, alhier, om een tapvergun- ning in het perceel Westerweg nr. 270, alhier. Binen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van deze ver gunning indienen. Alkmaar. 10 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WEXDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). De opgaven, bedoeld in de artikelen 35 en 51 van bovengenoemde wet, vermel dende o m. het aantal verleende ver gunningen en verloven A. en B. in deze gemeente, liggen voor een ieder ter in zage ter gemeentesecretarie, le afdeeling en zijn tegen betaling der kosten aldaar verkrijgbaar. Alkmaar, 9 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WEXDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ter nagenoeg geen enkel resultaat op. Wel had men nog bemerkt, dat de kellner kans had gezien een brief, dien hij kort te voren had zitten schrijven, in de kachel te verbran den. Verder bepaalde de politie zich er toe een cogje in het zeil te houden. Omstreeks vier uur in den morgen werd de gemeente opge schrikt door het kleppen van de brandklok. De thans gearresteerde kellner heeft te verstaan gtgeven, dat hij in verschillende kamers den brand heeft aangestoken. Hij bevindt zich ten gemeentehuize, waar hem door den burgemeester een verhoor wordt afgenomen. In verband met den brand was er zeer veel publiek op de been. kool, 3733150 KG. gele kool, 10800850 Deensche witte kool, 3910175 K.G. uien, 3986500 K.G. gewone witte kool, 740400 peen, 4878755 K.G. aardappelen, 169775 K.G. bieten, 364325 K.G zilveruien, 213299 K.G. spercieboonen, 6475 K.G. rammenas, 3394 K.G. tuinboonen, 102157 stuks bloem kool, 10075 bos peen en kleinere hoeveelhe den andere producten. Geklaagd wordt nog over den zeer onge- regelden aanvoer der producten en het aan voeren van minderwaardige kwaliteiten. Tel kens en telkens weer moeten we constateeren, dat ef, vooral in de maanden December en Januari producten worden aangevoerd, die in hooge mate afbreuk doen aan den goeden naam, dien het Hollendsche product voor heen op de buitenlandsche markten bezat en rwe vragen ons met verbazing af, of enkele menschen het dan nooit zullen leeren, hun producten af te zetten, voordat ze zoo goed als waardeloos zijn geworden. Hierdoor be- nadeelen ze zichzelf in de allereerste plaats en anderen dientengevolge. VOORSCHRIFTEN VOOR DE UITVOERING VAN BLAUWZUUR-BE: ROOKINGEN TER BESTRIJDING VAN SCHADELIJKE DIEREN IN DEN LAND EN TUINBOUW. Aan belanghebbenden wordt hierbij mede gedeeld, dat door de beschikking van den minister van arbeid, handel en nijverheid dd. 23 Maart 1932 no. 416 H. Afd. Volksge zondheid, het thans aan ieder is toegestaan blauwzuurdamp te gebruiken voor de be strijding van insecten in kassen en bakken, indien slechts voldaan wordt aan de navol gende voorschriften. 1. Voor het uitvoeren van berookingen met blauwzuurdamp, zal uitsluitend gebruik gemaakt worden van poedervormig calcium- cyanide (dus Cyanogas of Calcid), met uit sluiting dus van alle andere blauwzuurdamp ontwikkelende middelen. 2. Berookingen met blauwzuurdamp mo gen alleen worden uitgevoerd door de amb tenaren van den Plantenziektenkundigen Dienst door den eigenaar van het bedrijf, waarin de berooking wordt uitgevoerd of door de personen die in dit bedrijf in dienst betrekking werkzaam zijn. In bijzondere ge vallen kan door ondergeteekende ook aan personen toestemming verleend worden tot het uitvoeren van blauwzuurberookingen ten behoeve van anderen. 3. Berookingen met blauwzuurdamp mo gen slechts worden uitgevoerd na afloop van den werktijd. Personen, die niet rechtstreeks aan de be rooking deelnemen, mogen zich niet in de te behandelen ruimten ophouden. De uitvoerder mag zich na het uitstrooien niet meer in de behandelde ruimte ophou den. Nadat hij deze verlaten heeft, moeten de deuren door hem worden afgesloten, zoo dat niemand de ruimte voor den volgenden ochtend kan betreden. Aan de personen, die niet reeds krachtens een der vroeger bestaand/ regelingen beroo kingen met blauwzuurdamp hebben uitge voerd, wordt dringen aangeraden, zich, al vorens zij tot uitvoering overgaan, om ad vies inzake de techniek der berookingen en daarbij in acht te nemen voorzorgsmaatre gelen te wenden tot den Plantenziektenkun digen Dienst te Wageningen of tot de bij dien Dienst werkzame ambtenaren. Deze voorlichting wordt kosteloos verstrekt. Voor hen, die de berookingen niet zelf willen uitvoeren, kan de uitvoering verricht worden door ambtenaren van den Planten ziektenkundigen Dienst tegen een daarvoor vastgestelde vergoeding, waarover nadere in lichtingen kunnen worden verstrekt. LANGENDIJK. Het jaarverslag van de veilingvereeni- ging „De Noordermarktbond" getuigt van de slechte uitkomsten in het afgeloopen jaar. Herinnerd wordt aan de lage prijzen der vroege aardappelen in verband met de vroeg optredende ziekten en den onvoldoenden han del in dit product. Geklaagd werd over de weinige tastbare- resultaten van het werk der commissie, die trachtte schadeloosstelling van overheids wege te verkrijgen. Ook de vroege koolsoor ten brachten weinig op of waren onverkoop baar. Volgens inventarisatie waren er bij den aanvang der campagne 4444 wagons a 10.000 K.G. winterkool of 1264 wagons meer dan bij den aanvang van de campagne 1930 1931. Ook de winterproducten hadden lan gen tijd moeite om de minimumprijzen op te brengen, zoodat de toestand hopeloos werd. Een buitengewone Algem. Vergadering werd belegd, waar besloten werd, aan de regeering het alleszins billijke verzoek te richten, om voor alle koolsoorten, welke een zeer matigen prijs niet konden opbrengen, 1 per 100 K.G. toeslag te willen verleenen. Ondanks de stappen bij de regeering gedaan en waarbij andere organisaties dit voorstel overnamen, is er nog maar weinig goeds van vernomen en we willen aan onze meening wel uiting geven, dat we het nu nog in twijfel trekken, of deze vorm van steun dan ook wel toege staan zal worden. Mocht deze veronderstel ling bewaarheid worden, zoo zal dit een groote teleurstelling onder de tuinders te weeg brengen, te meer, daar er in de moei lijkste jaren voor onze regeering zulke groote offers van den tuinbouw, ten behoeve van 't geheele Nederlandsche volk, genomen zijn, als het ware met overleg en zonder morren. Herinnerd wordt dan aan den steun van 1 millioen in den vorm van rentelooze voor schotten en aan den steun van akker-, land bouw en zuivelbereiding, maar, als er toch aan steun wordt gedaan in verschilende vor men en men weet dan niets beter uit te vin den voor den tuinbouw dan een renteloos leeninkje, moet het van het hart, dat dit miniem en ontactisch bovendién is ingezien, omdat met den tuinbouw een groot gedeelte van het Nederlandsche volk staat ofvalt. Het ledental is vrijwel stationnair geble ven. n.1. 1532, waarvan 1091 stemgerechtig den. De omzet in het afgeloopen kalenderjaar bedroeg 2.273.747.35 tegen 2.382.587.68 in 1930, 4.436.953.99 en 1929 en 4.922.315.66 in 1928. Aangevoerd werden 13931888 K.G. roode Ongecorrigeerd. BELEEDIGENDE BRIEVEN. In de zaak tegen den kantoorbediende die zich in 1930 voor de rechtbank te Den Haag te verantwoorden heeft gehad wegens het schrijven van beleedigepde brieven heeft he den het gerechtshof te Amsterdam het on derzoek niet volledig verklaard en de verdere behandeling uitgesteld tot 21 Juli a.s. De rechtbank te Den Haag had hem vrij gespro ken, doh het Hof te Den Haag veroordeelde hem op grond van de verklaring van een schriftkundig. Verd. ging van dit arrest in cassatie, waarna de hooge raad de zaak naar het gerechtshlof verwees. fende woorden, dor den voorzitter ge sproken naar aanleiding van den ver foeilijken mord op de eerbiedwaardige figuur, die de president van Frankrijk is geweest. Gaarne zal spr. zich beijve ren, om overeenkomstig den door den voorzitter uitgesproken wensch. de deel neming van de Tweede Kamer ter ken nis te brengen van de Fransche regee ring. MEN WIL DE NOODVERORDENING UITBREIDEN. De nationaal-socialistische rijksdag fractie heeft heden een voorstel inge diend om de noodverordening inzake het verbod der communistische vrijdenkers organisaties ook uit te breiden, tot de sociaal-democratische organisaties van denzelfden aard. Gisteravond geschiedde tusschen Noithausen en Hemmerden een ernstig auto-ongeluk. Een uit de richting van Jülich komende auto, waarin drie personen zaten, kwamen bij het inhalen van eenige wielrijders in botsing met een vrachtauto, en doordat de benzinetank ontplofte, raakte de auto uit Jülich in brand. Terwijl de chauffeur, zij het ook met levensge vaarlijke brandwonden kon worden gered, ver brandden de beide andere inzittenden, een dame en een heer, levend. De ehauffeur werd naar het ziekenhuis te Neuss overgebracht. Terwijl de ministers jhr. Beelaert van Blokland en Verschuur en de leden der Kamer zich van hun zetels hebben ver heven, houdt de voorzitter, mr. van Schaik, een toespraak, verklarende, dat de even afschuwelijke als tragische ge beurtenis, waarvan de president der Fransche republiek het slachtoffer is ge worden, de Kamer diep heeft getroffen. Spr. is er van overtuigd, hiermee uit drukking te geven aan de gevoelens, welke de geheele Kamer bezield en ver zocht den minister van buitenlandsche zaken aan de Fransche regeering mede- deeling te willen doen van de hartelijke deelneming der Tweede Kamer in het verlies, dat de Fransche republiek ge troffen heeft. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. van Beelaert van Blokland, zegt, dat de regeering met onverdeelde instem ming kennis heeft genomen van de tref NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN, AFD. ALKMAAR. Poppententoonstelling en demon straties in het Gulden Vlies. Heden en morgen zal de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen het publiek weer eens toonen. dat ze de poëzie hoog weet te schatten en dat ze naast het nuttige, nog een plaatsje weet open te laten voor het mooie. Want... naast de halfjaarlijksche de monstraties, die in het Gulden Vlies worden gehouden, heeft bovengenoemde vereeniging een poppententoonstelling georganiseerd. Dat de pop maar niet zoo n levenloos ding is, maar een levende bron van fantasie, zien we wel aan onze kleine meisjes, voor wie de poppen bezielde wezentjes zijn. Wat hier tentoongesteld wordt echter, is niet alleen kinderspeelgoed, eigenlijk in hoofd zaak niet. Als we al die kunstig samenge stelde groepen, die smaakvolle met de hand vervaardigde japonnetjes want alles, wat we hier vinden is eigen maaksel bezien, komt de gedachte bij ons op, dat al dit moois toch wel niet bestemd zal zijn om door' on handige kinderhandjes te worden bedorven. We hebben hier dan verder kunnen zien, dat de huisvrouwen niet een van de moge lijkheden, die de poppen onze fantasie bie den, niet uitgebuit hebben. We zouden, als we zoo op deze poppenten toonstelling rondloopen, er haast toe komen te zeggen, dat het poppenland, evenals Ame rika, het land van de onbegrensde mogelijk heden is. En zeker is het dat de leden die zelf dit allemaal hebben vervaardigd, ook tot die conclusie zijn gekomen. Wat we het eerst te zien krijgen en wat een waardige inleiding is tot deze sprookjes wereld, is het prachtige bruidspaar, hij al even schattig als zij. En wat het mooiste is, men kan het win nen, als men het lot maar mee heeft, want het wordt verloot, ten bate van het crisis-comité. Dit bruidspaar heeft zijn bestaan te dan ken aan de kunstvaardige hand van mevr. de Hoog. Verder komen we tot een aaneenschake ling van allerlei aardige groepen. We zien een miniatutorbestuutstafel, alle leden van het bestuur zijn vertegenwoordigd, zeer in het klein natuurlijk, maar toch pre cies gelijkend. Dan volgt „Grootmoeder vertelt sprook jes", een beeldig oud moedertje in ouderwet- sche kleeren en gezeten in een anthieke mi niatuur huiskamer temidden van een troep luisterende kleinkinderen. Deze twee alleraardigste groepen zijn sa mengesteld en vervaardigd door mej, van de Bergh. Dan is er nog een pracht-inzending van de huishoudschool. Dit Is een gedeelte van de huishoudschool ook natuurlijk in minia tuur: een keuken, een naai- en een strijk- zaal met volledige inrichting, keukengerei enz., tot in de kleinste bijzonderheden ver zorgd en ook alles met de hand vervaardigd. Dat poppen min of meer onsterfelijk zijn, zien we aan de inzending antieke poppen, waaronder er een is van honderd jaar oud. Dan zijn er nog een doopkindje, snoezig aangekleed, andere mooi gecostumeerde pop pen, een Biedermayerjuffrouw met een door een Singermachine kleurig geborduurde jurk, kleederdrachten, alle mogelijke soorten pop- penkamers, uitheemsche poppen, ja wat al niet. Voorts wordt een leuke pop, die ook door een lid is gemaakt, voor een verloting ten bate van het Jacobafonds afgestaan. Dan moeten we nog vermelden de sprookjesgroep, waar allerlei bekende persoonlijkheden uit eve nbekende sprookjes in poppen worden uitgebeeld. Verder hebben de padvindsters voor een heel aardige inzending gezorgd; de leeszaal heeft popen tentoongesteld, die de titels van boeken voorstellen, men kan er naar raden, met de kans de prijs te winnen, er is een pop pendokter van de ia. Simon Trijbetz met een verpleegster, die alle zieke poppen weer beter maakt. In 't kort een paraaijs voor de kinde ren; ieder, die hier komt en wie zal dit na laten moet dan ook vooral de kleintjes meenemen, dat zal zeker de moeite loonen. Dan zullen we nog iets zeggen over de demonstraties. z De Nazorg afd. Alkmaar komt met een in zending met het doel hiervan te verkoopen Op het ooneel kan men zich overtuigen van de voortreffelijkheid van koffie-Hag, waarvan men gratis een kopje kan genieten. Aan het buffet is West-Frisia chocolade te krijgen, dan kan men nog proeven van Zwaardema ker s bowl, die samengesteld is uit nieuwe smaakjes, die in fijnheid alle andere ton"-- streelingen schijnen te overtreffen. Karperton komt met alle mogelijke soorten kaas voor koffietafel, picnic, ontbijt, enz. Ook kan men kaasgerechten maken van de Karpertonproducten; we konden dan ook smakelijk uitziende schoteltjes bewonderen. Liraaja laat ons prachtige fleschjes par fum bewonderen, daar komt dan nog bij, dat we ook het product kunen ruiken, hoe dat moet men maar gaan zien. Bussink toont het publiek honingkoek, De venterkoek, mippenkoek en wat al niet. Ook kan men zich overtuigen van de delicatesse der West-Frisia's bonbons. Ook Klavarscribo is er met een stand, die ten doel heeft aan te toonen hoe veel verkies lijker het leeren van muziek met behulp van Klavarscribo is, dan met behulp van gewoo,. muziekschrift, dat vergeleken bij Klavarscribo een soort geheimschrift moet zijn. De Mercuriusfabriek zorgt er in haar stand voor, dat men de Mercuriushavermout en gortmout niet voorbij ziet. Bovendien is dit Nederlandsch fabricaat, wat men vani de meeste havermout niet zeggen kan. Ook Mo- lenaar's kindermeel heeft een stand. De fa. IJpma zorgt voor de vroolijkheid door middel van gratis afgestane muziek. Ter opluistering is er ok nog iets, n.1. een pracht collectie poppen van Gerzon, die na deze tentoonstelling regelrecht naar Parijs wordt verzonden. We kunnen dus wel begrij pen dat het de moeite waard is. We zien er Indische, Japansche en Chineesche poppen. Verder komt als waardig besluit de alge- meene blinden vereeniging uit Amsterdam met eigen werk, dat verkocht kan worden. (Ongecorrigeerd). AANRIJDING. Hedenmorgen om ca. 8 uur heeft op de Kennemerstraatweg een kleine aanrijding plaats gehad. Door het achteruitrijden van een vrachtauto die aldaar gebruikt werd voor het lossen van bazaltsteen, bestuurd door G. S. uit Haarlemmermeer, werd een 18-jarig meisje A. N., die te laat bemerkte dat de vrachtauto achteruit reed, aangere den. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De sch'ade wordt door den bestuurder vergoed AANBESTEDING. Ten stadhuize had hedenmiddag de aanbeste ding plaats van het ophoogen, rioleeren en be straten van het gedeelte Bergerweg tusschen den Hoeverweg en de Barnebrug, volgens be stek No. 3 dienst 1932 met 1 teekening. Ingekomen waren 7 biljetten, n.1. van de firma Punt, Alkmaar, ingeschreven voor a. 3.064 en b. 3.888: de firma Koevert en Klompemaker, Bergen, voor a. 4.468 en b. 4.468; de firma Peters te Bergen, voor b. 4.675; de firma de Moei en Hermes, te Alkmaar voor 3.478; de firma Bakkers en Co. te Alkmaar voor 9.250; de firma de Klerk, Castricum voor a. 3.849; de firma Holman te Alkmaar voor a. 4.395 en b. 4.325. De gunning wordt later bekend gemaakt. SCHIETWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Gisteravond zijn de onderlinge schietwed strijden, te houden door de verschillende schietvereenigingen hier ter stede, geopend. Zooals men weet, nemen de schietvereeni gingen van den Burgerwacht, de B. V. L. en de politie aan dezen wedstrijd deel en het programma is zeer aantrekkelijk gemaakt. O.m. zal de corpswedstrijd verschoten wor den, terwijl tevens voor de eerste maal een wedstrijd wordt gehouden om het persoon lijk kampioenschap van Alkmaar. In de bovenzaal van den heer v. Gijzen in de Breedstraat alhier had gisteravond de of ficieele opening plaas. De heer v. Dam, voorzitter der schietcom- missie heette met een kort woord de aanwe zigen welkom en vroeg aar. kapitein Hare maker, om de wedstrijden te openen. Deze voldeed gaarne aan dat verzoek. Hij #ees er op, dat de schietsport hier bloeit. Dat deze wedstrijden georganiseerd werden, deed hem bizonder veel genoegen en hij hoopte, dat er op prettige en sportieve wijze gekampt zou worden. Verder wees hij er op dat door schietoefeningen het lichaam bizonder goed getraind wordt t. o. v. de zelfbeheersching. Verder kon het gezellig samenzijn, dat steeds deze wedstrijden kenmerkt, niet anders dan de kameraadschappelijkheid van allen ver- hoogen. Dank bracht hij aan de commissie voor het voorbereidend werk en dank ook aan den heer v. Gijzen vopr de keurige banen. Daarom ook verzocht hij den heer v. Gijzen de banen te willen openen met het eerste schot. Na nog enkele mededeelingen van den voorzitter, begaf deze schutter zich naar de baan en even later klonk een scherpe tik. Het eerste schot was gevallen. En het spreekt vanzelf, dat dit schot als een roos werd aan geduid Dat hoort zoo bij een eereschot. Weldra werd nu met de wedstrijden zelf begonnen en waren alle banen druk bezet. was a' dadelijk groot en zal waar schijnlijk vanavond nog wel groeien. Wat de banen zelf betreft, deze zien er werkelijk fraai uit. Elke baan is door een schijnwerper scherp verlicht en de construc tie is zeer vernuftig. Elke schutter heeft geen hulp van anderen noodig en kan doen, zoo als hei hem het beste bevalt. Daarbij komt, dat de banen zoover van elkaar lig<rtn dat men geen last heeft van de andere schutters tnfim aan de banen ligt het niet. En aan de schutters ook niet. En wij zijn alleen maar benieuwd wie straks kampioen van Alkmaar wordt! naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.7 mM te La C°Laagste barometerstand 741.7 mM. te J^jprg Verwachting, geldig tot den avond van 11 Mei: Matige tot zwakke Westelijke tot Zuidwes telijke wind; afnemende bewolking; weinig of geen regen in het Westen; in het Oosten waarschijnlijk nog regenbuien; overdag iets warmer. Overzicht. De depressie over ons land en in Oost- Duitschland vereenigden zich tot een vrij diepe depressie over de Oostzee. Op den Oce aan vertoont zich een diepe depressie, die over eenige dagen zachter weer belooft maar een krachtige stijging van de barome ter in Engeland deed tijdelijk de Noordelijke winden weer terug keeren. In Frankrijk bleef de barometer stijgen, en komt vrij veel zon neschijn voor. In Zuid-Duitschland waaien stormachtige westelijke winden met regen. Op de Britsche eilanden neemt de regen af, in de Oostzeelanden is het weer tamelijk buiig en koud.Danzig meldde 27, Groningen 15 mM. regen. PUZZLERUBRIEK. Door een misverstand zijn de twaalf plaatsnamen uit onze laatste puzzle niet in de juiste volgorde gezet. De volgorde onder elkaar moet zijn: Bcvenkarspel, Capelle, Heerlen, Kerk- weg, Heerenveen, Naenen, Oosthuizen, Willemsdorp, Zaandam, Gouda, Over! veen en Muntendam. DRAMA IN EEN GEVEDERDE FAMILIE. Vader vermoordt zijn nog onge boren stamhouder. Er is blijkbaar iets niet in den haak bii het zwanenhuishouden dat tusschen den Mo len van Piet en de Kneppelbrug is te vinden In tegenstelling met het zwanenpaar dat aan de andere zijde van de Lamoraalslni is gehuisvest en waarvan de moeder al we^ kenlang roerloos op het stroo zit terwijl va der met vleugelgeklap de nieuwsgierige schooljeugd op een afstand houdt, zijn de gevederde nestbewoners bij de Knepplw blijkbaat onevenwichtige dieren die hun hu- welijksplichten op schandelijke wijze ver- waarloozeo. 1 Gistermiddag omstreeks kwart over vier was dit zwanenpaar nog in het bezit van een reusachtig ei, dat blijkbaar niet hun onver deelde goedkeuring kon wegdragen. Vader zwaan stond met scheefgehouden kop te kijken naar het product, dat bij goede ouderlijke verzorging een pracht van een stamhouder zou kunnen opleveren. Hij nam het tot drie keer toe in den bek en liet het dan weer vallen en aangezien dit niet de meest doelmatige behandeling van een broedei is, was het niet te verwonderen, dat de schil al spoedig kapot was en het eigeel er aan alle kanten over heen stroomde. Het &as een geval van opzettelijke kinder moord. Eigenlijk komt het misdrijf onder een nog veel leelijker naam in het wetboek van strafrecht voor, maar het zwanenpaar trok zich van de wetsartikelen niet het min ste aan. Vader nam het druipende overschot van wat bestemd was zijn eerstgeborene te worden in den bek, waggelde er mee naar het grachtwater en liét Zich daar majestueus inglijden. Hij strekt de lange hals onder wa ter en toen de gele snep weer boven kwam was er geen spoor van.een ei meer in te be kennen. Moeder had niet eens omgekeken en de vernieling en verdwijning van haar toekom stige zoon of dochter liet haar blijkbaar volkomen koud. Met vrouwelijke ijdelheid was zij bezig toilet te maken, plukte wat witte veertjes uit en liet de snep langzaam over de vleugels glijden. Toen keek zij met scheefgehouden kop en schitterende oogjes naar het ledige nest, waggelde naar de gracht en zeilde even later gezellig naast haar echtgenoot in het drab bige water. Het verstokte ouderpaar bleek niet het min ste onder den indruk van de afgrijselijke ge beurtenis en wij vreezen, dat er ook in de zwanengemeenschap al een verderfelijke pro paganda gemaakt is voor vrijwillige beper king van het kindertal in dezen moeilijken crisistijd. Het huwelijk van dit ontaard twee talvoor welks installatie de gemeente nog wel een keurig omrasterd stroonest heeft ge leverd, zal binnenkort wel op een scheiding uitloopen waarbij men zich bij gebrek aan stamhouders niet over de toewijzing der kin deren bezorgd behoeft te maken. DEMONSTRATIE BIJ WESTERLICHT. Gisteravond half vijf werd voor het aan bouw zijnde tehuis voor ouden van dagen „Westerlicht" een demonstratie gehouden door een tal demonstranten aangesloten aan gesloten bij diverse bonden van bouwarbei ders, schilders enz. De bedoeling van deze demonstratie was Pjotesteeren tegen het optreden van den sclulderspatroon Rees uit Twisk, aannemer van het schilderwerk van „Westerlicht" wien men verwijt dat hij zijn arbeiders voor J 0.16 per uur beneden het te Alkmaar gel dende loon 0.66 laat werken. De bij liet erk betrokken schilders een twintig- 2'J'\ °P. één na allen ongeorganiseerd. verschillende vertegenwoordigers van af delingsbesturen begaven zich onder politie- geleide op het terrein met de bedoeling den schilderspatroon en de gezellen op den h. i. verkeerden toestand te wijzen. 1 Iet resultaat van deze besprekingen was, dat alle schildersgezellen beloofden zich bij de bondien aan te sluiten. Hedenavond zul len in de Muziektuin door de bondsbesturen met hen nadere besprekingen worden ge voerd. Tegen half zes was de demonstratie afgeloopen. Ongeregeldheden kwamen niet Belanghebbenden verzoeken ons er on te wijzen, dat de demonstratie niet gericht was tegen het bestuur van „Westerlicht of tegS de aanneemster, de firma Van Riell uit Hoorn, daar deze laatste aan haar werklïe- den den geheelen winter l 50 boven het Alkmaarsche loon betaalde en benendiJn een vacaitiebon verstrekte. JONGETJE OVERREDEN. Gisteravond is te Hoog woud de driejarige R-v. A„ die onverwachts den weg overstak, door een motor aangereden en ernstig ge wond. Het kind werd naar het St. Elisaoefhs ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar het is overleden,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2