Alkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Radionieuws JxuiMetou 'Èu&Ücaties Rechtszaken Hondem vier en dertigste jaargang. Dinsdatt lO Mei. No. 109 1932 Woensdag 11 Mei 1932. Hilversum, 296 M. Uitsl.-V.A.R.A. 630 _7.00 R.V.U. 6.45—7.00 en 7.30-7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 V A R A -orkest o.l.v. H. de Groot. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor arb. i d Continuebedrijven: V.A.R.A.-orkset o.l.v. de Groot en "Groot Volkstooneel. 12.00 __1.45 V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl e#Gra mofoonpl. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Zang en piano, Elize de Haas en Joh. jong, afgew. door gramofoonpl. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 6.30 R.V.U. Schaak cursus door Dr. Max Euwe. 7.00 Lezing. 7.30 „Das Dreimaderlhaus" van Willner en Reichert. Muziek van Schubert—Berté. Fritz Hirsch Ensemble. Regie: H. Weissbach. Di rigent: J. Ziegler. 10.00 Wakker en Tropen- duit. 10.15 Orgelspel Joh. Jong. 10.45 Vaz pias. 11.00—12.00 Gramofoonpl. Hdzen, 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitz. gOO Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonpl. lÖ.OO N.V.R.V.-Dameskoor. 10.30 Zieken- dienst. 11.00 Concert. M. Jurjaanz (harmo nium), mej. de Jaber (sopraan), mevr. R. Mijnhout (alt). 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelspel L. Blaauw. 1.00 Concert door kwintet o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.30 Chr. Lec- tuur. 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Concert. Mevr. j\l. Rolloos (zang) en mej. v Riemsdijk (piano). 3.50 Clarinet-recital A. de Wilde. K. Gersteling (piano). 4.40 Vervolg zang en piano. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de land bouwers 7.00 Causerie over het muziek leven in de reformatieperiode. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00—10.30 de H.O.V. o.l.v. F Schuurman. O.a. Ouv. Freischütz, Weber 8 30 Boekenpraatje. 8.50 Vervolg concert. Casse-noisette, suite, Tschaikowsky. 9.15 Boekenpraatje. 9.35 Vervolg concert. O.a. uit Prince Igor, Borodin. ca. 10.00 Vaz iDas. 10.30 Orgelsjsel L. Blaauw. 11.00 11.30 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelconcert Quentin Maclean. 12.05 Gramofoonpl. 12.50 Jack Martin's orkest. I.45 Voor scholen. 2.50 Sted. orkest Bourne- niouth o-l.v. Frederick King Hall en Sir Dan Godfrey. Sheridan Fussell (cello). O.a. 4de symphonie d-moll, Schumman en cello-con cert, Tartini. 4.05 Orgelconcert Reg. New. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Bach's sonates voor viool en piano. 6.10; 6.30; en 6 50 lezingen. 7.2C Concert (bariton) en D. Wise (viool). O.aj, Mainacht, Brahros en Balletmuziek, SchubertKreisler. 8.20 Be richten en lezing. 8.55 „The triumph of youth", hoorspel van Edw. Lewis. 10.10 11 20 Jack Harris en zijn Band. Parijs „Radio-Parijs", 1725 M. 7.05 en II.50 Gramofoonpl. 8.05 Radio-concert. „Le chemineau" var X. Leroux. Orkest en solis ten o.l.v Henri Defosse. Kalundborg, 1154 M. 11.20—12 35 Con cert uit Rest. „Wixev". 2.50—4.50 Concert o.l.v. A. Bendix. 4.204.50 Gramofoonpl 7.20 „Het leven en de dood van Koning Richard III", drima van Shakespeare. 9.35 10.05 Concert door het „Venetiaansch Trio" (mandoline-mandola-luit). 10.0511.50 Dansmuziek. Langendijk, 473 M. 6.257 00 Gramo foonpl. 10.40—11.20 Concert m.m.v. Strijk kwartet. 11.20 Concert uit München. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 5.35 Concert uit Stuttgart o.l.v. óörlich. 7 50 Zie Zeesen. 9.40—11.20 Avondconcert. Brussel, 508 en 338 M. 508 M. 11 20 Max Alexys' orkest. 4.20 Gramofoonpl. 5 50 Gra mofoonpl. 7.20 Radio-toonecl. 8.20 Chas Remue en zijn orkest. 9.3010.20 Concert uit Antwerpen. 338 M.: 11.20 Zie 508 M 4.20 Chas Remue en rijn orkest. 5.20 Gramo foonpl. 5.50 Orgelconcert L. Joos. 7.20 „Winternachtsdroom" opera van A. De- boeck (solisten, koor en orkest o.i.v. Meule- mar.s). 9.20—10.20 Zie 508 M. Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonpl. 8.05 O] era „De Parelvisschers" van Bizet. Zeesen, 1635 M. 7.20 Concert uit Weenen „Wien, Wien nur dus allein" o.l.v. Josef Holzer. 9.20 Berichten en hierna tot 11.50 Dansmuziek door ^dalbert Lutter's orkest uit het Engelsch door A. Treub. 271 HOOFDSTUK XII. Lee Wang bleef opeens star.'', toen zijn oogen vielen op de bewegenlooze en niets ziende gedaante op den Chesterfield. Hij had gedacht, dat er niemand in de kamer was. Op zijn geel gelaat verscheen een begrijpende glimlach en hij liep in de richting van de salon deur. Hij bewoog zich als een krab, met zijn aandacht ongelijk verdeeld tusschen den Ches terfield en zijn bestemming, en toen de wijde rok van zijn gebloemden zijden jas vastraakte in den kruk van het kabinet, waar de overblijf selen van het zilver der Braces geborgen was, stiet hij een sissenden Chineeschen vloek uit, kuchte verontschuldigend, en stond de gelieven aan te kijken met een gelukkige glimlach, die al zijn regelmatige, een weinig verkleurde tanden deed zien. A's J1160 hem in een zulk een houding zag, was hij de belichaming van een goedaardigen hineeschen God, van wien de jaren niet te vee ®rgden. Zijn leeftijd was niet te raden, evenmin als zijn gedachten, want zijn gewone ou ing was die van ieder ander Chineesch, die a °oze uren in wijsgeerige overpeinzingen 1 °°Ji i ,n^\ Hi' droeg de kleeding van zijn an *leur'ge pyama-achtige kleedingstukken, wijde, golvende mouwen, groote pantoffels V,n nistslroo, en een zwart zijden mutsje, af- RADIOSTORINGEN TE ALKMAAR. De afdeeling der V. A. R. A. heeft het ver zoek aan den raad der gemeente gericht ter voorkoming van radiostoringen om tusschen des middags twaalf uur en des nachts twaalf uur het in werking hebben van hoogfrequent- apparaten en electrisch gedreven of verwarm de apparaten, toestellen en machines, onder welke benaming ook, welke Siorend werken op de radio-ontvangst, te verbieden. De bepaling van het eerste lid is niet van toepassing op inrichtingen, waarvoor een vergunning ingevolge de Hinderwet ver- eischt is. Overtreding van de bepaling van het eerste lid van dit artikel wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf-en-twintig gulden. Onze oud-stadgenoot ir. A. Schrooder. landbouwkundige, thans wonende te Ede, spreekt morgenavond tusschefi 6 en 7 uur voor den Huizenschen zender over de bestrij ding van de runderhorzel. DIENSTPLICHT. Onderzoek van Verlofgangers. Het onderzoek van verlofgangers der lich tingen 1920 en 1923 zal plaats hebben in het Beursgebouw aan het Luttik-Oudorp op DINSDAG, 14 JUNI 1932 voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met een der letters: Lichting 1920: A. t/m. H. 9.15 uur, I. t/m. R. 10.15 uur en S. t/m. Z. 11.15 uur. Lichting 1923: A. t/m. H. 13.— uur, I. t/m. P. 14.uur en Q. t/m. Z. 15— uur. WIE BIJ HET ONDERZOEK MOETEN VERSCHIJNEN. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot-verlof gangers, ingelijfd voor een der bovengemelde lichtingen. Zij, die voor een dezer lichtingen zijn in gelijfd, maar tengevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere lich ting de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek on derwerpen, voorzoover zij althans niet be- hooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelnemen de dienstplichtigen van de genoemde lichtin gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan: a. als verzorger bij den rijks- postduivendienst; b. als hoefsmid bij de in fanterie; c. als smid-bankwerker bij de voor malige oefenings-houwitsercompagnie; d. in verband met erkende gewetensbezwaren. WIE NIET BI! HET ONDERZOEK BEHOEVEN TE VERSCHIJNEN. Aan het onderzoek nemen niet deel zij: a. die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht; b. die in dit jaar, vóór den voor het onder zoek bepaalden dag, in werkelijken dienst zijn geweest uit andere hoofde dan bij wijze van straf; c. die bestemd zijn om in dit jaar voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen d. die elders wonen dan in Nederland; e. die zich buitenlands bevinden ter uit oefening van de zeevaart (hieronder niet be grepen de zeevisscherij die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doel in een dier lan den ophouden; g. die ingevolge de geldende bepalingen geheel zijn vrijgesteld van opkomst in werke lijken dienst in geval van oorlog, oorlogs gevaar of andere buitengewone omstandig heden h. die als vrijwilliger behoor en tot een der landstormkorpsen Motordienst, Vaartuigen- dienst op Spoorwegdienst. i. die na hun ontslag als reserve-officier in de hoedanigheid van gewoon dienstplich tige tot het leger zijn blijven behooren. WIJZE VAN VERSCHIINING. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en bovendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting be hoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitgereikt of door hemzelf zijn aange schaft. Hij moet, zoo mogelijk, op eigen schoenen bij het onderzoek verschijnen. ONDERWORPENHEID AAN BEVELEN. De verlofganger staat niet alleen gedu rende den tijd, dien 't onderzoek duurt, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van het on derzoek in uniform gekleed is, onder de beve len van den autoriteit, die 't onderzoek houdt, zoodat, indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, gezet met rood, terwijl zijn taal het eentonige Pidgen-Engelsch van de Shangai Bond was. In dit huis kende alleen sir Peter zijn ge schiedenis en alleen sir Peter gaf er iets om. Eric hief het hoofd voftrzichtig op, keek over het golvende haar van het meisje en slaakte een zucht van verlichting, toen hij den indrin ger herkende, van wien niet verwacht kon worden, dat hij de dringende noodzakelijkheid van volstrekte afzondering begrijpen zou. Hallo, Lee, zei hij onverschillig, met te-i genzin terugkeerend naar een gewone wereld, terwijl Enid verlegen rechtop ging zitten. Hallo, antwoordde de Chinees vroolijk, terwijl zijn glimlach nog breeder werd en hij goedkeurend met het hoofd knikte. Je maakt allen het hof aan mis Enid, hè? Goed, goed! Eric grinnikte schaapachtig, maar Enid stond trotsch op. Zij had een instinctmatig wantrou wen tegen alle Chineezen, zooals velen van haar ras, en voor Lee Wang voelde zij iets, dat op vrees geleek, maar als het noodig was, toonde zij hem een onverschrokken voorkomen in het geloof, dat als sommige dieren de Chi neezen altijd bang zijn voor een vastberaden menschelijk oog, en tot nu toe was zij niet te- Ileurgesteld. Wat heb je noodig, Lee Wang? vroeg zij kortaf. Lee Wang werd dadelijk ernstig. Ik zoek Spencer, zei hij met een gelaats uitdrukking als een masker. Eric stond op en ging naast Enid staan, met het duidelijk voorkomen van den eigenaar. Dan zoek je Spencer maar op een andere plaats, zei hij den Chinees. Het helpt niet of je hier zoekt. De Chinees bewoog zich niet. Is Spencer niet hier? Neen? hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het on derzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht. NALATIGHEID. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen kan worden opgelegd aan den verlofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet aan zijn hierboven omschreven verplichtin gen voldoet. On^rminderd deze straf kan de verlof ganger, die zich schuldig maakt aan een der bedoelde feiten of wiens goederen bij het on derzoek blijken niet in den vereischten staat te verkeeren, worden verplicht om op een na der te bepalen tijd en plaats te verschijnen of opnieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor laatstbedoeld onderzoek, daarbij zonder gel dige reden niet verschijnt of daarbij in ander opzicht zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelijken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. VERHINDERING. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeente secretarie te worden overgelegd een genees kundige verklaring, welke op ongezegeld pa pier kan worden gesteld. De handteekening van den geneeskundige behoort gelegaliseerd te zijn door den Burgemeester van de ge meente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelijkheid ver keert om bij het Juni-onderzoek te verschijnen dan wel wegens woonplaatsverandering niet voor dat onderzoek is opgeroepen, wordt door den Indeelingsdistrictscommandant ver plicht het onderzoek in October of Novem ber te ondergaan. VERSCHIJNING OP ANDEREN TUD OF OP ANDERE PLAATS. Aan den verlofganger kan op zijn verzoek door den Indeelingsdistrictscommandant te Haarlem, Inf. kazerne, worden vergund, het onderzoek op een anderen dag, op een andere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelijk moet worden om schreven, moet tijdig en gefrankeerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien een dergelijke vergunning is verleend, daarvan niet nauwkeurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zijn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot October of November, dan kan hij ook daartoe het verzoek doen aan den Indeelingsdistrictscommandant. Alkmaar, 10 Mei 1932. De Burgemeester van Alkmaar WENDELAAR. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 9 Mei. HERNIEUWDE POGING OM DEN GORDIAANSCHEN KNOOP DOOR TE HAKKEN. Onze welbekende heer Jacob de G., vis- scher en pandoer specialiteit te Egmond aan Zee, die in den nacht van 21 op 22 April als gevolg van drankimpulsie uit de bottelarij van den heer Höppener een respectabele hoe veelheid vloeibare vtrfrisschingen wegnam en tegen wien onze anders zoo spoedig tot clementie bereide officier met onwrikbare hardnekkighedi 4 maanden gevangenisstraf requireerde, verscheen heden opnieuw voor het aanschijn des politierechters, ten einde zoo mogelijk, definitief over zijn naaste toe komst te hooren beslissen. Mr. Belonje was zoo welwillend geweest deze predeaan juridisch bij te staan. Verdacht had bereids te kennen gegeven aan mijnheer Wiggers dat hij tot alle moge lijke anti-alcoholische concessies bereid was. De gemeente-veldwachter ten Bruggencate wilde toezicht uitoefenen. Ook alweer 'n pracht-toezegging. Het was de bedoeling dat een gecombineerde straf zou worden opge legd. De officier bleek in deze „laatste ronde" geneigd wat water in zijn wijn te doen en vorderde alsnu 4 maanden doch daarvan 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en op te leggen bijzondere voorwaarden. De geachte verdediger noemde de voorge- Eric schudde krachtig het hoofd en zwaaide met zijn hand als om al de hoeken der aarde te omvatten, waar Spencer met reden gevonden kon worden. Lee Wang boog ernstig. Goed, zei hij, Spencer is niet in huis. Ik zal in den tuin gaan kijken! Hij boog weer. Het spijt me, verontschuldigde hij zich, kalm omkeerend en naar het raam loopend met den hoog opgeheven gang, die het erfdeel is van eeuwen van rijstvelden. Iets sombers in zijn houding, iets dreigends in zijn blijkbare bedoeling om Spencer in den tuin te gaan zoeken, wekte plotseling argwaan bij Eric. Een oogenblik, Lee Wang, riep hij, terwijl hij de kamer doorliep, om den Chinees aan te spreken, die zich gehoorzaam omkeerde. Wat wil je met Spencer? Lee Wang keek den ander een oogenblik met ondoorgrondelijke oogen aan, toen ver anderde de uitdrukking van zijn gezicht met verbijsterende snelheict De maskerachtige on bewegelijkheid verdween, de lippen trokken samen over zijn tanden in een dreigenden grijns, zijn oogen gingen open aan de bin- nenhoeken en trokken zich samen aan de buitenhoeken, de gladde huid plooide zich op de brug van de neus, en zijn rechter hand kwam langzaam uit zijn linkermouw en toonde een lang, scherp keukenmes. Eric voelde zijn haren te bergen rijzen en zijn vingers klemden zich samen in afwach ting van een plotselingen aanval; terwijl Enid met doodsbleek gezicht haar handen voor haar mond hield om den schreeuw te onderdrukken, welke dezen geleden maniac tot een bloedige daad zou kunnen brengen Lee Wang liet een bloedverstijvend ver stelde straf tamelijk zwaar en drong aan op een speciaal voorw. veroordeeling. De politierechter, daarop uitspraak doen de, vonniste overeenkomstig het requisitoir van den officier. EEN BEETJE TE VEEL GEVRAAGD. Maandag 18 April was ondermeer ook verzocht op het steeds rijk voorziene reper- toir van den politierechter een nummertje ten beste te geven zekere heer Hendrik Corne- lis H., een inwoner van Hoorn, welke artist echter helaas niet verscheen, zoodat zijn bij drage maar buiten zijn tegenwoordigheid werd geëxecuteerd. Het bleek dat deze heer H. zich had te verantwoorden voor een gelukkig in ons kalm kikkerland niet alledaagsch feit en wel dat hij op den hoek van de Nieuwsteeg een soort manifest had uitgereikt, waarin 't ver sufte volk van Nederland werd aangespoord korte metten te maken met de tegenwoordige maatschappelijke disorde en zich eenvoudig met geweld, door plundering en andere ra dicale middelen toe te eigenen, waf goed schiks niet verkrijgbaar werd gesteld. Deze propagandist voor de wereldrevolutie in haar meest aangenamen vorm had bereids aan een paar eerzame huismoeders, die eerst dachten dat het een nieuwe prijscourant was van Simon de Wit, Albert Hein of een ande ren commercieele nakomeling van onze be roemde staatsmannen of zeehelden, bedoeld manifest plechtig uitgereikt, toen de politie aan deze rudimentaire uitlokking tot 't ontke tenen van een terreur der proletariërs een eind maakte. Op de zitting, waar een exem-, plaar van die gloedvolle proclamatie als corpus delicti aanwezig was, werd de nog onbezonnen jonge man als revolutionnair niet heel serieus genomen en de verdachte bij verstek veroordeeld tot 50 boete of 50 da gen. Op deze wijze werd hem bespaard een gevangenisstraf en hem belet te poseeren als martelaar van zijn sterk rood gekleurde be ginselen, maar een ieder die persoonlijk be kend is met de ellende van de leege porte- monnaie kan precies narekenen, dat een der gelijke onmatige vordering wel direct onder de oninbare posten kon worden geboekt. De veroordeelde althans zag er bepaald geen gat in en kwam tegen het bij verstek gewezen vonnis in verzet. Toen echter de verzetzaak werd uitgeroe pen, was de opposant niet op het appèl aan wezig, waarop onmiddellijk het verzet ver vallen werd verklaard. Voor den veroordeelde, die kort daarna arriveerde, zit er niet anders op, dan tegen het vonnis in verzet te komen bij het ge rechtshof te Amsterdam. EEN ONRUSTIG JONGELLING, DIE VEEL BEKOMMERNIS BAART. Het staat wel vast, dat niet de politierech ter, noch de officier of de reclasseeringsamb- tenaar met veel bange vrees zijn vervuld met betrekking tot het onordelijke gedrag hunner eigen kinderen, maar des te meer koesteren zij zorgen voor de spruiten van anderen, die door verschillende de strafwet rakende af dwalingen hun speciale bemoeiingen eischen. En onder die talrijke schaar jeugdige ver dwaalden behoort dan voorzeker ook de 21- jarige slagersknecht en koopman Lodewijk van St. geboren en thans weer vertoevende te St. Pancras welke overigens niet van geest en aanleg verstoken jonge man, zich als gevolg vdn zijn periodieke onmatigheid aan verschillende strafbare feiten had schul dig gemaakt zooals op 12 September 1931 vernieling en verzet en op i Januari daar aanvolgende vernieling in een café te Alk maar. v Aangenomen kan worden, dat deze delin quent er inderdaad naar streeft uit het ver derfelijk drankmilieu verlost te worden. Maar het vleesch is zwakker dan den geest en het valt niet gemakkelijk den drankduivel onder de knie te krijgen. Daarom had men getracht Lodewijk tot hooger maatschappe lijk peil te brengen en daartoe hadden ook krachtig medegewerkt een tweetal particu liere philantropen, de heeren Ambagtsheer en Strikker te Alkmaar. En in hoeverre al die pogingen om ge noemd jongmensch moreel in veiligheid te stellen, met succes waren bekroond, zou dan ook op deze zitting nader besproken worden. De heer Wiggers kon tot dusver niet an ders dan goede noten kraken van den candidaat-reclassant, die onder meer eerlijk had toegegeven dat hij één keer met zijn meisje een café had bezocht. Hij had toen plichtmatig een glaasje onschuldige cider gedronken. Ten einde echtfY de proef nog een poos voort te zetten, werd thans besloten, de ver dere behandeling der zaak op 5 September a.s. te bepalen en zoo mogelijk definitief te beëindigen. stikkend geluid hooren, en met een plotse linge, afschuwelijke beweging trok hij de achterzijde van het messcherp langs zijn eigen keel! Eric stapte vlug achterwaarts en struikel de over de bridgetafel, de onheilspellend on der zijn gewicht kraakte, en voordat hij zijn evenwicht hersteld had, was de Chinees in de duisternis verdwenen. Goede hemel! riep hij ademloos uit, terwijl hij weer op zijn voeten stond en zijn zenuwen voor een goed deel was meester ge worden en met een licht bevende hand over zijn achterhoofd streek. De zaken zien er niet heilzaam voor Spencer uit. Hij keek Enid besluiteloos aan. Zijn inge ving was den Chinees te volgen, maar hij wilde het meisje niet alleen in een kamer, waar een moorddadig maniac onverwachts binnen kon komen. Spencer! riep zij uit, met een wanho- pigen vinger naar het raam wijzend, en haar gezicht doodsbleek van angst. Ga Spen eer zoeken! Eric wachttte geen tweede uitnoodiging af. Hij herinnerde zich verhalen van Chinee zen, die amok maakten zonder eenige rede lijke verontschuldiging en toen hij in den tuin verdween, betreurde hij het, dat de wet zoo kortzichtig was om het dragen van vuur wapens te verbieden. Blijf waar je bent, End, riep hu, toen hij het achter-grasveld bereikte en de ver geeflijke eigenwaan van zijn vijf-entwintig jaar gaf kleur aan zijn woorden. Ik zal den kerel in niet meer dan zeventien seconden op een baar terugbrengen! En daarna geraakte hij in een doolhof VOORSTANDER VAN BELASTINGLOOZE RIJWIELSPORT De niet verschenen heei Joh Ulke Her man S., ingezetene van Wervershoof, had zich op 31 Maart aldaar een rijwielplaatje toegeëigend. Dit belastingmerk was het eigendom van den getuige J. Bos. De officier nam verdachte deze vrijpostig heid hoogst kwalijk, maar requireerde voor ditmaal nog 20 boete of 20 dagen hechte nis. Vonnis conform. Laat de heer S. dank baar zijn, want hij is waarlijk door het oog van een naald gekropen! EEN ONNETTE EN BOVENDIEN GRAMMATICAAL-ON JUISTE KWALIFICATIE. Een slanke Heldersche gehuwde dame mej. Cornelia T., echtgenoote van den heer M.. had volgens dagvaarding haar stadge- noote mej. Sjouke S.. gehuwd met den heer O., op zeer duidelijke en openbare manier een schoft genoemd. Ze bedoelde natuurlijk een schofte, doch dit taalkundig onderscheid! was niet van invloed op dd strafwaardig heid. De thans ter zake beleediging terecht staande dame ontkende deze blamage te heb ben gelanceerd, doch een tweede getuige mej. Schenk bleek de onhebbelijke uitdruk king en nog meerdere van het zelfde weinig hoogstaande kaliber (de politierechter noem de het „gevleugelde woorden") mede te heb ben aangehoord. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 7 boete of 7 dagen hechtenis. E>e veroordeelde verklaarde zich zelf echter plechtig onschuldig. HET LEEK ONBEDUIDEND, MAAR HET WAS LANG GEEN KLEINIGHEID. De heer Jan F., 'n 26-jarig arbeider te Wieringen stond voor niets meer of minder terecht dan voor het ernstig feit van op ruiing. Hij zou namelijk in den laten avond van 28 Maart in de Koningstraat een gezelschap niet zeer alcoholvrije personen, dat luidkeels liep te zingen, althans geluiden uitstootte, die men met een beetje goeden wil voor zin gen zou kunnen houden en welk „ensemble" door brigadier Bergsma en een collega werd aangemaand tot stilte, hebben aangemo». digd met zingen voort te gaan onder de be woordingen: Zing maar op en goed hard! 'n Prettige medewerker voor de dienaren van Hermandad, die met de handhaving der Wieringer politieverordening waren belast! De verdachte deed het nu tamelijk handig l voorkomen, alsof hij zelf ook bedoeld gezel schap tot kalmte had aangemaand, doch de officier wilde in dit aas niet bijten en requi reerde 25 boete of 25 dagen hechtenis, nog 'n kleinigheid bij het maximum op het feit gesteld, namelijk 5 maanden gevangenisstraf of 300 boete! Vonnis conform eisch. EEN ONGELIJKE KNOKPARTIJ. De heer Pieter IC, 'n 33-jarige inwoner van de Blauwe Reiger Polder te Heerhugowaard, compareerde voor den politierechter als ver dacht op 31 Maart den 13-jarigen J. Bes ont haald te hebben op een vuistslag tegen het hoofd. De jongeheer Bes reed op den Jan Glijnis- weg op zijn rijwiel, werd eensklaps in zijn nek gepakt en vervolgens op de boven om schreven onwelwillende manier afgedroogd. De kleine Jan moest op aandringen van den politierechter, die hem al direct in de gaten had, echter toegeven, dat hij Pieter K. wel eens had uitgescholden voor „verloopen kastelein!" De verdachte beweerde echter dat dit de oorzaak niet was. Hij had den jongen alléén vastgegrepen, omdat hij de kinderen van verdachte niet met rust kon laten. Geslagen had hij niet! De officier releveerde dat ook hier weer een addertje onder het gras school en in verband met de aan te nemen voor verdachte gunstige omstandigheden requireerde de of ficier vrijspraak, 'n Opinie die de politie rechter ten volle onderschreef door deze vordering te bekrachtigen. EEN VOLLEDIGE STRAFOEFENING. Albert P„ een 20-jarig visscher te Den Helder, had op 19 Maart zijn vakgenoot Pieter Eelman 'n opstopper toegediend op zijn oog, hem beetgepakt, tegen den grond geworpen en hem getrapt. De strijdlustige visscher, thans terecht staande, erkende de mishandeling onder den invloed van een te rijkelijk genoten kwantum bier te hebben ge pleegd en betuigde daarover zijn spijt, die hij ook al per brief had uitgedrukt. Eisch 35 boete of 35 dagen hechtenis. Vonnis van bloembedden en struiken, waar hij een paar opgewonden oogenblikken doorbracht met schaduwen te besluipen en onnoozele slapende vogels te storen. Sir Peter was juist den hoek van zijn huis omgeslagen, op weg terug naar de studeer- stalte van Eric zag, die door het open raam en de warande afrende en de naam van zijn dochter, die uit de duisternis geroepen werd, maakte de voeten van den baronet vlug van angst. Hij botste tegen Enid aan, waar zij juist in de kamer bevend stond, en het volgende oogenbik sloot hij haar in zijn armen. Hij klopte haar zacht op den rug en vroeg kamer, toen hij met stomme verbazing de ge- angstig, waarover al die drukte was. Lee Wang, begon zij. Haar stem stokte van zenuwachtigheid. Sir Peter verstijfde. Wat is er met Lee Wang? vroeg hij, het meisje van zich af houdend en haar met blijkbare onrust aanstarend. Hij hij, stamelde het meisje, die haar best deed haar kalmte te herwinnen. Wat? Wat is het? Sir Peter schudde haar ruw. w Hij zoekt Spencer! Met een mes! De woorden klonken bijna als een giL Hij zoekt naar Spencer. Er klonk een oneindige verlichting in de stens van den baronet, toen hij het meisje weer in zijn armen nam, haar wang met verwonderde blijdschap streelde, en haar verzekerde, dat zulke episodes een deel uitmaakten van den dagelijkschen huishoudelijken gang, Hij was verwonderd dat Spencer het haar niet verteld had. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5