'Ml JUowncLicd Tlieuws Tanden zoo blank als Parelen tBuuientafid WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDFM ftn - HEILOO. wanneer U ze 's morgens en 's avonds met Odol-Tandpasta poetst. Ze wordt uit de fijnste grondstoffen samengesteld, die het tand-glazuur niet aantasten en toch de tanden prachtig blank polijsten. BERGEN. LIMMEN. 25 boete of 25 dagen hechtenis. .Men moet weten dat dergelijke liefhebberijen niet goed koop zijn. j- EEN VUISTVECHTER UIT WESTERBLOKKER. De jeugdige landbouwersknecht Cornelis Wilh. P. te Westerblokker sierde de verdach- tenbank op grond van het feit, dat hij op 28 Maart zijn dorpsgenoot den 20-jarigen schil der Paulus Cornelis Laan een vuistslag had toegediend. Het tooneel van den strijd was de dorpsbalzaal, ter plaatse. Voor den ver dachte dreigde deze muis nog een staartje te krijgen, aangezien hij op 29 Febr. voorwaar delijk was veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf ter zake vernieling van een electri- sche verkeersaanwijzer te Hoorn. De officier was althaDS lang niet malsch en stelde de toepassing onfeilbaar in 't ver schiet. Requireerende werd voor dit feit f 20 boete of 20 dagen hechtenis geèischt. De poli tierechter bepaalde echter zijn vonnis op 30 Juni. Het is inmiddels zaak voor Cornelis om nu zeer braaf te zijn! EEN „ALL ROUND" KIPPENDIEF. De 20-jarige landbouwers-assistent Joh. S uit Venhuizen, \hans deel uitmakende van de bezetting in het huis van bewaring, stond terecht ter zake dat hij in den nacht van 11 April zich wederrechtelijk uit eert hok had toegeëigend te Venhuizen 3 blauwe kippen, eigendom van den heer S. de Vries, welke kippen hij op de Purmerender markt had verkocht voor 1.35. Dit jongmensch, reeds vroeger veroordeeld wzgens diefstal van druiven uit een kas, had zich ook nog aan verschillende andere kippendiefstallen schul dig gemaakt, vat welke feiten hij thans ge detineerd was. De heer de Vries was door verdachte schadeloos gesteld, wat hem na tuurlijk tot eer strekte. De officier verzocht thans nog geen vonnis te wijzen, in verband met de andere zaken, thans in behandeling bij den rechtercommis saris. Verdachte was een rare Chinees en de officier wist nog niet welk Chineezenvleesch hij hier in de kuip had. De zaak werd a1s nu voor onbepaalden tijd aangehouden. VARIATIE IN HET TUINBOUWERS- BEDRIJF. De 23-jarige tuinbouwer Cornelis P te Warmenhuizen, had op 10 April het thans zoo rustige tuindersbedrijf zoo'n beetje af gewisseld met kaartspel in de herberg en het afranselen van een zijner medespelers Piet Jonker, toen er kwestie ontstond over de af^ rekening, voor welk laatstgemeld feit hij thans terecht stond. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis conform. LANDELIJK VOETBAL- ENTHOUSIASME. Geinspireerd door een „glaasje" bier dak op 28 Maart de 25-jarige landbouwer Jacob V. uit Grootebroek de handen uit de mouwen en diende zoowel den 17-jarige Pau lus Buisman als diens 21-jarigen vriend Gerard Buisman een vuistslag toe. Dit heldenstuk werd afgedraaid in et café van den heer Boekweit. De 21-jarige Gerard Bakker werd vooraf onthaald op den gerin gen inhoud van een bierglas in zijn gelaat. Het spectakel was ontstaan na afloop van een voetbalmatch, waarbij Gerard Bakker en zijn team tot kampioen was uitgeroepen! De verdachte werd evenwel op voorste# van den officier, die te weinig getuigen had kun nen verzamelen, vrijgesproken. De politie rechter noemde het een boffertje! MISDRIJF ARTIKEL 239 WETBOEK VAN STRAFRECHT. Met gesloten deuren stonden terecht twee rare snaken uit Hoorn en wel de 59-jarige kleermaker P. J. S. en zijn partner Petr. B. (niet verschenen) welke personen zich op 12 Maart hadden schuldig gemaakt aan open bare schennis, zulks onder den invloed van den bron van alle kwaad, den sterken drank. Gerequireerd en opgelegd werd aan ieder 50 boete of 50 dagen hechtenis. EEN NETTE LANDLOOPER. Een 27-jarige huisknecht, genaamd Corn. O., oorspronkelijk gedomiciliëerd te Rotter dam, die zijn congé had gekregen, was aan 't zwerven geraakt en werd op 12 Maart door den chef-veldwachter van Bergen aldaar aan den weg ziek en zonder middelen van bestaan, aangetroffen en gedeponeerd in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De jonge man, thans gedetineerd, stond heden terecht ter zake landlooperij en werd verdedigd door mr. Veltman uit den Heldei. De vereeniging „Het Hooge land" was be reid hem op te nemen. Gerequireerd werd als- nu 1 dag hechtenis en 1 jaar opzending voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Mr. Veltman sloot zich aan bij dit requisitoir- vonnis: 1 dag hechtenis en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verdachte wordt als nu opgenomen in de kolonie „Het Hooge land". Bijeenkomst van werkloozen Maandagmorgen 10 uur waren een 25 personen, allen werkloozen, voor het raad huis aanwezig. Men had contact gezocht met de voorzitters van de s.d.a.p. en den r.k Volksbond en genoemde heeren en een paar werkloozen togen naar het raadhuis om den burgemeester te spreken. De burgemeester- ontving de deputatie en de conferentie duur de ruim een uur. De voorzitters wezen den burgemeester er op, dat er vele gezinnen zonder inkomsten zijn en dat de nood nog even hoog is als in den geheelen winter. Wel waren er veel minder dan dezen winter, doch deze menschen dienden geholpen te worden De burgemeester die het groepje „de monstranten" gezien had, had geen zin om voor allen zijn bemiddeling te verleenen, al leen zou dit het geval kunnen zijn voor bona fide arbeiders. De commissie vroeg uitkeering zoo als altijd en van terugwerkende kracht vanaf 30 April. De burgemeester zou dit ver zoek morgen (Dinsdag) in het college van B en W. bespreken en stond de commissie toe om of bij het onderhoud tegenwoordig te zijn, of het antwoord van het college te ver nemen. De werkloozen besloten om Dinsdag middag weer bij het raadhuis bijeen te ko gewild in 98 landen! Practisch beteekent dat nog niet zoo vee., maar in hoe korten tijd kan alles niet andeis worden Men verwijt aan de radio een deel van de schuld aan de malaise die het concept en theaterleven thans moet door maken. A.s dat waar is, dat zal het ook wel niet lang meer duren of de bioscopen, die thans nog floreeren, zullen worden ontvolkt. Want de zendstations zullen dan in plaats van concer ten en operamuziek het grootste deel van der. dag geluidsfilms en opera's door den aether zenden. Doch hoe die toekomst ook zijn, ze is niet ver meer. En het primitieve kijkglaasje niet ongelijk aan dat van de ouderwetsche kiekkasten zal spoedig genoeg vervangen kunnen worden door een projectiescherm in de huiskamer. En iedere salon, ieder werk kamertje zal zonder moeite in een privé-bios- coopzaaltje worden omgebouwd. Een open vr^g blijft het alleen, of de hui selijkheid erbij zal winnen. Daarover leert de tentoonstelling Klank en Beeld ons niets. men en zoo mogelijk Dinsdagavond de uit keering te krijgen, die men anders Zaterdags ontving. Volgens onze meening is een beslissing van B. en W. omtrent een uitkeering van te rugwerkende kracht, niet van kracht. De raad besloot om 30 April een en ander stop te zetten en zal dan ook kunnen besluiten om door te gaan. Zijn we goed ingelicht dan is er geen kans dat de raad zal besluiten om op den ouden voet door te gaan. Wel is er een redelijken kans, dat de bone-fide arbei der wordt geholpen. De Bissoh. Commissie van O. L. V. ter Nood heeft het bedevaartsterrein verfraaid door het aanbrengen van een nieuwe poort en een hoofdaltaar in de groote kerk. Het verleden jaar aangekochte terrein, groot pl.m. 4000 M2., is nu geheel beplant, zoodat een mooi geheel is verkregen. Het terrein, met zijn mooie wandelwegen, is eiken dag te bezichtigen. CONCOURS WESTFRIESCHEN BOND VAN HARMONIE EN FANFARE CORPSEN. Zondag werd onder gunstige weers omstandigheden met een talrijk publiek het concours van den W.-Fr. Bond voortgezet. Vooral toen de eere-afdeelingen aan de beurt kwamen werd de publieke belangstel ling groot. Men verwachtte natuurlijk dat er een felle strijd zou ontstaan om den wissel- prijs machtig te worden en dat „Onder Ons" van Dirkshorn, dat verleden jaar te Schoor! voor de tweede maal in het bezit daarvan kwam, haar uiterste kracht zou inspannen die te behouden. De jury bestond uit de heeren Gerhard Boedijn te Veendam; K. H. Kerkhof te Sant poort; Joh. Schuitmaker te Amsterdam. De uitslag was als volgt: 3e afd. fanfare: Cresendo, Qude Niedorp, 3e pr. met 119^4 pnt. 2e afd. fanfare: Eensgezindheid, Heiloo, lste pr. met 159 pnt. lste afd. fanfera: De Eendracht, Enkhui- zen; 2e pr. met 126 pnt.; Volharding. Berk hout, 2e pr. met 138J4 pnt.; De Vriendschap, Schoorl, lste pr. met 16914 pnt.; Excelsior, Nieuwe Niedorp, 2e pr. met 128J4 pnt. Eerste afd. harmonie: Apollo, Wieringen (Den Oever), 2e pr. 123 pnt. Afd. Uitmuntendheid harmonie: Schagens Harmoniekapel, Schagen, lste pr. 166 pnt.; Winkels Harmonie, Winkel, lste pr. 152 pnt. Afd. Uitmuntendheid fanfare: Concordia, Hoogkarspel, 2e pr. 127 pnt.; Excelsior, Warder, 3e pr. 11314 pnt.; Willen en Kun nen. Lutjebroek, 2e pr. 131 pnt. Eere-afd. fanfare: West-Frisia. Twisk, lste prc147 pnt.Ons Genoegen, Wijdenes, lste pr. 165 pnt.; Kunst na Arbeid, Zuid scharwoude, lste pr. met 177 pnt., met lof der jury en een bijzonder compliment aan den directeur vooor de zeer muzikale uitvoering; Andante. Oosthuizen, lste pr. 14914 pnt.; Hugo, Heerhugowaard, lste pr. 15214 pnt.; Onder Ons, Dirkshorn, lste pr. 155 pnt. De wisselprijs komt dus dit jaar in het bezit van Kunst na Arboid te Zuidschar- woude. Voor een lste pr. moesten behaald worden 145 punten, voor een 2e pr. 120 en voor een 3e pr. 100 punten (maximum 180). De uitslag van de eere-wedstrijd was Harmonie prijs niet toegekend, 2e pr. Win kels Harnjonie, Winkel, met 61 punten; 3e priis Schagens Harmoniekapel met 60 pnt. In de afd. fanfare was de uitslag: lste pr. Kunst na Arbeid, Zuidscharwoude, 81 pnt.; 2e pr. Onder Ons. Dirkshorn, 74 pnt.; 3e pr. Ons Genoegen, Wijdenes, 73 pnt. Het maxi mum aantal punten was 90. Ook des avonds was er veel publiek. N. Slooten-Smit, wethouder en den heer C. de Groot, Burgemeester van Zuid- en Noord schermer. AANRIJDING ONDER LAREN' (N.-H.) Zaterdagavond heeft op het kruispunt van den rijksweg AmsterdamAmersfoort met het fietspad, dat over de heide van Larer. naar Het Bluk loopt, een ernstige aanrijding plaats gehad, welke echter nog bijzonder goed is afgeloopen. In de richting Baarn nader den het kruispunt een tweetal achter elkaar rijdende auto's, waarvan de een den ander wilde passeeren, terwijl over het rijwielpad uit de richting Laren een wielrijder, zekere B. van Hilversum kwam aanrijden. De heer B. schijnt nog voor de auto's die eenige meters voor het kruispunt reeds naast elkander reden, den weg te hebben willen oversteken, hetgeen hem evenwel noodlottig werd. Hij kwam nog voor den eersten wagen langs, doch werd door den tweeden gegrepen. De wielrijder en ■een dame mej. S. Ch. uit Laren, die op zijn bagagedrager zat, werden tegen den grond gesmakt. Onmiddellijk heeft men een dokter getelefoneerd en de gemeentepolitie van La ren met het gebeurde in kennis gesteld. Nadat de slachtoffers ter plaatse verbonden waren, zijn ze naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. Beiden zijn er bijzonder goed afgekomen. Hun toestand was Zodnag bevre digend. Het rijwiel werd totaal vernield. Men vermoedt, dat de heer B. zonder licht heeft gereden daar geen der beide autobestuurders iets hadden zien aankomen. LOONSVERLAGING VAN HET GEMEENTEPERSONEEL. Te Rotterdam. Na dagenlange beraadslagingen heeft de raad van Rotterdam gisteravond besloten de loonen van het gemeentepersoneel met 3 pCt. te korten. Dit voorstel werd met 25 tegen 18 stemmen aangenomen. Tegen stemden s.d.a.p., c.p.h. en r.s.p. Voorts werd met 24 tegen 19 stemmen be sloten de opcenten op de hoofdsom van de ge- meentefondsbelasting te bepalen op 80. Bij de tegenstemmers had zich ditmaal gevoegd de vertegenwoordiger van de st.g.p. Te 's-Gravenhage. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft gisteravond het voorstel van B. en W. tot verhooging van den pensioenaftrek voor het gemeentepersoneel van 5 tot 8V? pCt. aange nomen met 28 tegen 16 stemmen. Tegen wa ren de s.d.a.p. en de comm. DE BEZUINIGINGEN BIJ P.T.T. De afd. St. Servatius te Maastricht van den R.K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Petrus" heeft Zondag in de Leostichting te Maastricht een bijeenkomst gehouden, waarin een motie werd aangenomen naar aanleiding van de voorstellen van den Directeur-Gene raal der P.T.T. In deze motie spreekt de ai- deeling als haar oordeel uit, dat de voorge stelde bezuinigingsmaatregelen de werk loosheid nog zullen vergrooten en wijst zij deze met verontwaardiging van de hand. Het Bondsbestuur werd opgedragen met alle hem ten dienste staande middelen, hiertegen met alle kracht te protesteeren. DOOR MOTOR GEGREPEN EN GEDOOD; Gistermorgen is te Langweer het 14-jarig zoontje van den heer Zwaag, dat met zijn vader in een boot meevoer, tijdens het sme ren van den motor, doordat zijn stropdas bij het voor over bukken in den motor bekneld raakte, door den motor gegrepen en voor de oogen van zijn vader gewurgd. De jongen was onmiddellijk dood. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Leger des Heils heeft opge bracht 43.90. VEENHUIZEN. Aan den heer A. Rentenaar alhier, is voor den tijd van vijf jaren concessie ver leend, om radiouitzendingen over de door hem aangelegde radiocentrale te doen plaats hebben. De Onderlinge Veeverzekering alhier heeft de verzekeringsbedragen der koeien met f 30 per koe verminderd en wel van 1 Mei tot 1 Augustus. De Coöp. Boerenleenbank heeft het afge loopen jaar de millioen gulden overschreden. De gemaakte winst is ruim 1800. Door deze winst is de reserve gestegen tot f 9000. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Gedeputeerde Staten van Noordhol land hebben, met ingang van 1 Mei j.1. be noemd tot leden der nieuw ingestelde schat tingscommissie voor de inkomstenbelasting, voor het gebied der gemeenten Schermer- horn en Zuid- en Noord-Schermer, mevrouw TELEVISIE BIJ KLANK EN BEELD. Bevredigende resultaten van vrij eenvoudige apparaten. Een der attracties van de expositie Klank en Beeld, zegt de Tel., is de kleine en nogal schrille stand die aan de televisie is gewijd. Of eigenlijk aan de radiovisie. Want wat ge demonstreerd wordt, is het draadloos over brengen van beelden, en de ontvangst daar van met zoo betrekkelijk eenvoudige appara ten, dat ze zelfs binnen het bereik van den leek en den amateur vallen. Men ziet er een ontvangtoestel volgens het systeem Telehor, waarmede vrij primitief nog zoowel stilstaande als bewegende beelduitzendingen kunnen worden ontvangen En meer nog: er is een gecombineerd toestel, dat binnenkort ook in den handel komt, waar mede zoowel het beeld als het geluid van een uitzending gelijktijdig kunnen worden ont vangen. DE BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. De loonsverlaging van het Spoor wegpersoneel. Zaterdag 7 Mei kwam de personeelsraad in vergadering bijeen ter bespreking van de situatie, ontstaan door het schrijven van den minister van waterstaat aan de organisaties en aan den personeelraad. De raad besloot: 1. Aan den minister een audiëntie te verzoe ken ter nadere toelichting van zijn standpunt. 2. De hoofdbesturen uit te noodigen tot een gemeenschappelijke bespreking van den toestand, welke bespreking op Zaterdag 21 Mei a.s. zal worden gehouden. De hierboven bedoelde brief van den minister van water staat houdt o.m. in, dat het door den perso neelraad ingenomen standpunt hem be vreemdt, terwijl hij zijn leedwezen over het ten aanzien van de directievoorstellen tot loonsverlaging ingenomen standpunt uit spreekt. Verder stelt hij de vraag of het niet op den weg van de vakvereeniging ligt te zorgen, dat een dergelijke hoogst belangrijke aangelegenheid niet zonder overleg tusschen directie en personeel worde afgedaan. Ontslag van een aantal machinisten bij de Spoorwegen. Naar wij vernemen heeft de directie van de Ned. Spoorwegen het besluit genomen om met ingang van 1 Juli a.s. een veertigtal ma chinisten, die den leeftijd van 58 jaar heb ben bereikt, de dienstbetrekking op te zeggen onder toekenning van zoogenaamd vervroegd ouderdomspensioen. In den loop van dit jaar zullen dan nog 6 machinisten, die dan den zelfden leeftijd zullen bereiken onder dezelfde voorwaarden worden ontslagen. De directie is hiertoe moeten overgaan, waar er behalve het bestaande overcompleet van locomotiefpersoneel, door de invoering van de zomerdienstregeling nog weer meer locomotiefpersoneel overcompleet zal komen. EEN HONDERJARIGE. Het feest van C. Keg's Groothan del te Zaandam. Te Zaandam heeft Zaterdag de firma C. Keg, groothandel in koffie, thee en verpakte levensmiddelen, onder zeer veel blijken van belangstelling haar 100-jarig bestaan ge vierd. De receptie was druk bezocht terwijl zeer velen van hun belangstelling blijk hebben fegeven door het aanbieden van bloemstuk- en. Het personeel heeft aan de firma een ge denkraam aangeboden, waarop de oude en nieuwe panden der firma zijn afgebeeld. Daarnaast waren de ouderwetsche theelood en koffielood te bewonderen, het wapen van Zaandam en dat van de firma C. Keg. Het personeel heeft van de firma als feest gave een spaarbankboekje gekregen terwijl hun een dubbel vacantieloon is toegezegd. Cp de receptie hebben o.m. burgemeester K. ter Laan het woord gevoerd namens het gemeentebestuur, en de heer M S. Schoen voor de Kamer van Koophandel en Fabrie ken Zaanland. DE GEMEENTE-FINANCIEN VAN AMSTERDAM. Heden en toekomst. In een bijeenkomst van Sociaal-Democra tische Raads- en Statenleden heeft Zater dagochtend de heer Ed. Polak, gesproken over „het heden en de toekomst der gemeen- tefinanciën". Spreker deed, naar wij in het verslag in „Het Volk" lezen, uitkomen, dat spoedig voor een crisis, ook der gewone middelen, moet worden gevreesd, daar de werkloos heids- en crisislasten voortdurend stijgen. De regeering geeft alleen bijdragen voor on- derstqgning van werkloozen uit bedrijven, waarin zij crisis aanwezig acht. Daardooi draagt zij practisch slechts in een gering deel der crisisuitgaven mee, een bijdrage, die spr. niet hooger dan op 10 tot 20 pet. der totale uitgaven meent te kunnen stellen. De rest betalen de gemeenten. TREURIG EINDE. Te Nieuwkoop is, naar het Hbld. meldt, dt 77-jarige weduwe Meerloo in een achter haar woning loopende sloot geraakt. Hoewel eenige voorbijgangers, die het ongeluk za gen gebeuren, haar spoedig op het drog» gevolge van de schrik te zijn overleden, gevolge van de schrik te zijn oveerleden. t INBRAAK. Dief en zijn medeplichtigen ge> arresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag ia ingebroken in een woning aan de Wilhelmina- straatp te Loosduinen. De dader is het huis binnengedrongen door een ruit van het W.C.- raampje te verbreken. Uit een geldkistje, staande in een kast in de huiskamer is een be drag van veertig guledn gestolen. Als verdacht van deze inbraak heeft de recherche een 19-jarige iizerwerker aange houden, wonende te Looscruinen, die aanvan kelijk ontkende, doch later heeft toegegeven zich aan de inbraak te hebben schuldig ge maakt. In verband met deze inbraak zijn voorts nog aangehouden een 23-jarige zeeman es een 20-jarige schipper, beiden te Loosduinen als verdacht aan medeplichtigheid. ECHTPAAR DOODGESCHOTEN. V Door den verloofde van de dochter, In het Duitsche grensplaatsje Scherpenzeel bij de Nederlandsche gemeente Waubach heeft gistermorgen vroeg de 26-jarige Pey- mans de beide ouders van zijn verloofde dood geschoten. Tusschen den man en de verloofde waren moeilijkheden gerezen, waarvan de ouders van het meisje de oorzaak zouden geweer zijn. AUTO OP HET TROTTOIR. Zondagavond omstreeks elf uur kwam P Maas uit Santpoort met een vrachtauto den Wageningschen Berg te Wageningen afrij den. Bij het hotel „De Wereld" moest hij achter de electrische tram heendraaien, waar bij hij te ver doorschoot en op het trottoir aan den overkant van den weg terecht kwam. Daar bevond zich de heer P. Assink, lid van den raad, die aangereden werd, waardoor hij een been brak. Een jongen en een meisje uit Renkum, die met Maas in de cabine zaten, werden er uit geslingerd en vrij zwaar ge wond. Alle driogekwetsten werden in Zieken zorg opgenomen. De bestuurder is gear resteerd. TWEE KINDEREN BEWUSTELOOS. Een hond had de gasslang doorga- beten. Te Utrecht zijn Zondagmorgen omstreeks zeven uur twee kinderen van vier en zes jaar in de woning aan het Wol ff-Dekenplein al daar tengevolge van gasontsnapping bewus teloos geraakt. De moeder, die de gaslucht bemerkte, stelde een onderzoek in, waarbij aan het licht kwam, dat een hond de gasslang van het comfoor had stukgebeten. De kinde ren zijn naar de klinieken overgebracht. DE DOOD VAN PRESIDENT DOUMER. Rouwbetuiging uit Nederland. H. M. de Koningin der Nederlanden heett mevr. Doumer een telegram gezonden, waarin zij haar innige deelneming betuigt met het smartelijk verlies. Jhr. Loudon heeft Tardieu de condoleanties van de Nederlandsche regee ring overgebracht. In opdracht van H. M. de Koningin-Moe der heeft de kamerheer van dienst, jhr. De Pesters, een bezoek gebracht ten huize van den Franschen gezant ten einde Hr. Ms. deel neming te betuigen met het overlijden van den president der Fransche republiek te ge- volge van den op hem gepleegden aanslag 249. Slapend kwam Tuimeltje op het kasteel aan, waar de dokter probeerde hem wakker te krijgen. Maar het hielp niet en men bracht hem gauw naar bed. Hier is je bed Tuimeltje, zei de huishoudster met haar liefste stem, stap er maar in ventje, en alsof Tuimeltje dat verstond, ging ie vanzelf zijn bed in. De huishoudster scheen er niets van te snappen en brom de, ik heb geen verstand van kabouters. Het zijn zulke eigen aardige kereltjes en ze gooide de deur achter zich dicht. Wie lag in bed te lachen? —..s ueea amher ivarei ae slaapkamerdeur epen en nadat ie zich nog eens over Tuimeltje heengebogen ad, kroop ie zelf ook onder de dekens. Ongeveer een half uur aarna, toen kikker Karei net sliep, sprong Tuimeltje plotseling onder de dekens vandaan en gilde... Een inbreker, een inbre- ker. Ik heb hem zelf gezien. Nou, daar moest kikker Karei niets van hebben en direct was ie het bed uit om de nachtwa kers te gaan waarschuwen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6