Rechtszaken 'fxcviHcioxdHieuws JieckéL Scheel £aatste betichten Macktèedchten Amstecdamsche Jimcs v%. autobusdiensten. noordscharwoude. oterleek. heiloo. winkel. texel, graft. uitgeest. schagen. andijk. grootebroek. hem. de streek. bovenkarspel. noordschermer (April). een sportvliegveld in de gemeente westerbork. amsterdamsche veemarkt*' u/s u/s Per auto van den G. G. en G. D. is het slachtoffer van eigen onvoorzichtigheid naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. Qeslipt en tegen een boom gereden Vannacht is de auto van den heer J. Brou wer, oud-burgemeester van Noorbeek, die van Maastricht naar zijp woning te Nijswil- ler op weg was, bij het afrijden van den Gul- penerberg geslipt en tegen een boom gere den. Om 4 uur vanochtend werd hij langs den weg gevonden, levensgevaarlijk gewond. Hij had een schedelbreuk gekregen en enkele ribhen gekneusd. Hij is naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht overgebracht. 91*14 Voetbal. Jnnioren-tournooi Blauw Wit. De Pinksterdagen worden door het Am- sterdamsche Blauw Wit benut met het hou den van een junioren-tournooi, waaraan 12 elftallen deel nemen. Daaronder zijn o m D W.S., Purmersteijn en de Alkm. Boys De elftallen zijn bij loting in vier groepen verdeeld, die den eersten dag een halve com- petiespelen. Den tweeden dag worden de finales verspeeld, terwijl Blauw Wit zelf een op|uistering8wedstrijd speelt tegen O.V.V.O. Diverse mooie prijzen zijn beschikbaar ge steld, w o. een zilveren wisselbeker. Wij zijn benieuwd, hoe de Alkm. Boys het er af zullen brengen. Zij hebben wel een kans, om zich den eersten dag te handhaven, want hun tegenstanders zijn Zeeburgia en Blauw Wit B. Gymnastiek. Het conflict A.T.B.K.N.G.V. Definitief bijgelegd. Gisteravond werd te Amsterdam de over eenkomst geteekend tusschen het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond en den Amsterdamschen Turnbond, waarmede het geschil tusschen beide organiaties definitief uit den weg is geruimd. De A.T.B. zal voortaan als turnkring van het K.N.G.V. fungeeren. Reeds twaalf ver- eenigingen van den A.T.B. meldden zich aan als lid van het K.N.G.V., terwijl gehoopt wordt, dat de overige niet alleen op papier, maar ook daadwerkelijk geheel en al zal zijn weggevaagd. Den bemiddelaar, den heer P. Spaander, komt een woord van dank toe voor zijn be moeiingen. Dit resultaat is voor hem een schoone voldoening. Biljarten. Een aardige match. Gisteravond is een begin gemaakt met den wedstrijd tusschen de amateurs Kranenburg (Alkmaar en Savonije (Amsterdam). Na een mooi en spannend verloop bereikte de Alk maarder het eerst de 250 punten. Savonije stond toen op 241. Bridge. Wedstrijd te Beverwijk. De Bridgeclub te Beverwijk, aangesloten bij den Ned. Bridgebond, hield gisteravond in het Kennemer Hotel haar eerste wedstrijd volgens het Scheveningsche Systeem. Het aantal deel nemers was bepaald op 40. Doordat er 19 pa ren uit Beverwijk deelnamen, kon er slechts één paar uit Alkmaar worden toegelaten. Dit paar heeft echter de naam van Alkmaar hoog gehouden. De vier prijswinnende paren waren! A. Oneven. Mevr. en de heer Belinfante. A, Even. Dr. J. E. Becher en ir. J. K, Hu- bregtse. B. Oneven. Dr. Naessensfen ir. Spruijt. B. Even. Mevr. v. Gulik en Mevr. de Vries te Alkmaar. Deze paren hebben daarna nog vier dupli catespellen gespeeld, omdat slechts twee paren voor prijzen in aanmerking konden komen. De uitslag hiervan was dat de prijzen werden gewonnen door het Alkmaarsche paar en door Dr. Naessens en ir. Spruyt. De wedstrijd had een buitengewoon prettig verloop en viel bij de deelnemers ten zeerste in den smaak. DOODELIJKE AANRIJDING VEROORZAAKT DOOR ZAND-VRACHTAUTO'S. Gistermorgen behandelde de rechtbank te 's Gravenhage een tweetal zaken tegen chauffeurs van de bekende zes-wielige zand- vrachtauto's, die zich te verantwoorden had den wegens het veroorzaken van dood door schuld. Het eerste geval betrof de doodelijke aan rijding in de wewtonstraat op 14 Januari j.1., waarbij de 14-jarige kappersleerling Mi- chiel Belderbos het leven liet. Het O. M. requireerde wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebben tegen K. 2 maanden hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor één jaar. Mr. S. B. de Leeuw uit Amsterdam, be twistte dat K. roekeloos zou hebben gereden, of zijn zwenking nonchalant heeft genomen. Het is niet komen vast te staan, welke de handelingen waren van het slachtoffer toen de wagen hem voorbijreed en pleiter vroeg, bij de overweging van het vonnis, hiermede rekening te houden. DE ROOFOVERVAL TE DOETINCHEM. Tegen verdachte drie jaar geëischt. Voor de Arnhemsche rechtbank werd gis termiddag behaiuted de zaak tegen een 24- jarigen electricien uit Den Haag, die op 12 Maart j.1. te Doetinchem een roofoverval pleegde op den portier van de emaillefabriek Beccon aldaar. De portier had in den mor gen van dien dag geld gehaald voor het uit betalen van de loonen. Hij bevond zich met een koffertje waarin 3900, vlak bij de fa briek toen een jongeman op hem toekwam, die hem een papiertje, naar het heette met een boodschap, in de hand duwde. Een oogenblik later viel de man den portier aan. Deze hield zijn koffertje vast en ging, terwijl hij om hulp riep, den aanvaller te lijf. De dader heeft, toen verschillende personen te hulp kwamen, de vlucht genomen Hij werd later door de politie gearresteerd. Verd was kort voor A>n roofoverval uit de gevangenis te Scheveningen ontslagen, waar hij Vi jaar gevangenisstraf had ondergaan wegen dief stal. Twee jaar geleden had hij in de emaii- lefabriek te Doetinchem gewerkt. Verdachte ontkende het hem ten laste ge legde, en beweerde dat hij naar Doetinchem was gegaan om een Duitscher te helpen met een roofoverval. Verschillende getuigen, ook de portier, herkenden in den verdachte den dader. De subst.rofficier van justitie wees erop, dat niemand een spoor van den Duitschen vriend van verdacht-' heeft gezien. De dader sprak Hollandsch en is door verschillende ge tuigen herkend. De eisch luidde drie jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger mr. Roobol pleitte vrij spraak Uitspraak 18 Mei. Ged. Staten van Noordholland hebben besloten aan de ïirma Kok, Tuinman en Wilken te Oudkarspel, aan de firma Keetman en Schotel te Winkel en aan G. Boon te Medemblik, vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een autobusdienst van Schagen naar Verlaat en terug. UITWATERINGSSLUIZEN IN DEN AFSLUITDIJK. Uit Den Oever werd aan de Telg. ge meld: Maandamiddag te 12 uur zijn voor het eerst de in den afsluitdijk gebouwde complexen uitwateringssluizen, welke zooals men weet dienen tot regeling van den*waterstand van het toekomstige IJselmeer in werking gesteld. De inbe- drijfneming is hiermede definitief. Voortaan zullen met elk getij de sluizen functionneeren. Het waterverval bedroeg bij de in- dienststelling 1.10 M. hetgeen wil zeggen dat de waterstand op de Zuiderzee 1.10 Meter hooger was dan buiten den af sluitdijk op de Waddenzee. Bij de in- dienststelling waren tegenwoordig de Ingenieurs der Zuiderzeewerken, hoofd ingenieur W. Kamp de eerstaanwezend ingenieurs J. F. R. v. d. Wall en J. C. Pannekoek en ir. J. C. N. Ringeling. Zoo als bekend zijn van deze uitwaterings sluizen 3 complexen van 5 stuks ge bouwd nabij Den Oever en 2 complexen van 5 stuas te Kornwerderzand. De voor de sluizen benoodigde ijzeren wjel- schuiven, welke de krachtproef hadden te doorstaan, werden geleverd door „Werkspoor" voor zoover de 29 schuiven te Den Oever betreft en door de N.V. „De Schelde" voor zoover betreffende de 20 schuiven te Kornwerderzand. In tegen stelling met andere spuisluizen is hier gebruik gemaakt van schuiven, welke electrisch in verticalen stand worden ge opend resp. neergelaten. •Dinsdagavond om ongeveer half tien ont stond er brand in een koolschuur van den heer K. Wagenaar, nabij de Raadhuisbuurt. De brandweer was spoedig ter plaatse. De burge meester was ook tegenwoordig. Het vuur werd van twee kanten bestreden en het mocht gelukken den brand na anderhalf uur te blusschen. De oorzaak is tot heden onbekend. Enkele dagen geleden werd den ingezetenen een inteekenlijst gepresenteerd, door een per soon, die voorgaf een goochelvoorstelling voor de schooljeugd te zullen geven. Als datum werd opgegeven Dinsdagmiddag. Bijna alle dorpelingen teekenden, om den kinderen een gezellig uurtje te bezorgen. Het bedrag werd dan meteen meegegeven, behoudens een enkele uitzondering. Achteraf blijkt, dat de laatsten het verstandigst zijn geweest, door eerst den „professor" af te wachten. De kleinen wachtten vol spanning, doch de goochelaar heeft niets meer van zich laten hooren. Men zij gewaar schuwd voor dergelijke practijken. Werkverschaffing annex steunver- leening. Dinsdagmiddag half drie hebben B. en W. de heeren P. J. Kraakman en P. Greeuw, de voor zitters van den R. K. Volksbond en de afd. der S D. A. P. in gehoor ontvangen. De „organi satie van werkloozen, pl.m. 20 man, stond bij het raadhuis. De voorzitters betoogden dat de steunregeling doorgang moest hebben (indien geen productief werk werd gevonden) daar het vinden van eigen werk tot de onmogelijkheden behoorde. B.' en W. zeiden dat, behoudens zeer enkele uitzonderingen, de bona-fide arbei ders werk hadden. Wie thans geen werk had was op het Burgerlijk Armbestuur aangewezen, doch dit zouden er slechts enkelen zijn. De voormannen der arbeiderspartijen be toogden dat een gang naar het B. A. een moei lijke gang was. Een organisatie als Maatschap pelijk Hulpbetoon was beter op zijn plaats. B. en W. konden dat niet inzien. Het bleef gelijk of men een gift ontving van het B. A. of van M. H. Inzake de adressen van den R. K. Volksbond en de S. D. A. P. om de steunverleening te ver lengen was van B. en W. geen steun te ver wachten, evenmin zou het college met een voorstel tot verlenging komen. Het zal bijge volg Woensdagavond aan den raad zijn om zich uit te spreken. We hebben hier en daar eens geïnformeerd, doch op grond van wat men ons mededeelde, zal er in den Raad geen meerder heid zijn om de steun te verlengen. Door B. en W. werden als leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs aanbevolen de heeren Brommer en Keu- ning. Naar men ons mededeelt organiseert de gymnastiekvereeniging „Sparta" al hier, een gymnastikwedstrijd op 22 Mei a.s. Hieraan zal worden deelgenomen door de vereenigingen „W. I. K." te Stroet-St. Maarten „Z. S. C." te Burger- brug en „Sparta" te Winkel. De algemee- ne lpiding pal berusten bij den beer S Keesman te Schagen. Door verschillende personen pijn reeds fraaie prijzen beschikbaar gesteld. 'De heer P J. Korver, tijdelijk amb tenaar ter secretarie, is door B en W. als zoodanig eervol ontslagen en te reke nen vanaf 1 Maart j.1. benoemd in vas ten dienst. ZIJPE. *Tot laborant aan de zuivelfabriek „Nieuw Leven" te 't Zand in deze ge meente is aangesteld de heer C. J Ver tegaal ujt Alkmaar. 'Het fietspad dat van het dorp den Hoorn tot aan de Dennebosscben van het Staatsboschbeheer wordt gelegd, na dert zijn voltooiing. Deze week zullen de werkzaamheden afgeloopen zijn, Door den aanleg van dit pad dat langs en door de duinen gaat is het mogelijk van Den Hoorn tot De Koog en van daar naar Eierland te fietsen over uitsteken de fietspaden. Ongetwijfeld zal dezen tocht door vele bezoekers van Texel in den komenden zomer gemaakt worden. *De heer P. A. Romijn, voorheen amb tenaar ter secretarie in deze gemeente en te de Rijp, is aangesteld als tijdelijk klerk bij het maatschappelijk hulpbe toon der gemeente Haarlem. Een verzoekschrift, Dinsdagmiddag heeft een groep werk loozen ten stadhuize den burgemeester een adres aan den raad overhandigd. Door hen wordt verzocht om verhooging van den steun en een extra uitkeering met de Pink sterdagen. Tentoonstelling Nederlandsch Fabrikaat. Van 18 tot en met 26 Juni zal te Scha gen in samenwerking met de Vereeniging Ned. Fabrikaat te 's Gravenhage een groote tentoonstelling worden gehouden alleen van Nederlandsche fabrikaten. De commissie bestaat uit: N. V. J. C. Bol- doot, Amsterdam, Mercurius v.h. Gebr, Laan, Wormerveer, Onrust en Hoorn, Zaan dam en J. G. van Barneveld, Schagen, se cretaris. Voor deze tentoonstelling is reeds door tal van fabrikanten toezegging gedaan. Deze toezegging houdt zeer zeker verband met het doel en strekking dezer z.g.n. Nefa ten toonstelling. Immers, wanneer deze te Scha gen in het centrum van West-Friesland (de streek tusschen Alkmaar, Medemblik en den Helder) een succes mag worden genoemd zal ze zeer zeker navolging hebben over geheel Nederland. Het zal de: werkloosheid helpen bestrijden. Het gebouw waarin de tentoonstelling wordt gehouden is groot 900 M2. en biedt dus een schitterende gelegenheid. Op initiatief van de vereeniging „Akker bouw" alhier is een vergadering gehouden van verschillende leden der vereeniging en andere personen uit de gemeente onder lei ding van den burgemeester. In deze vergadering werd de wenschelijk- heid uitgesproken om enkele punten vast te stellen voor de aangifte van de waarde der landerijen voor de vermogensbelasting. Algemeen achtte men 4 normen voldoende. Tot de le klasse zou men dan moeten rekenen het beste en gunstig gelegen land. Tot de 2e klasse: gunstig gelegen, doch minder goed land of minder gunstig gelegen en beste grond. Tot de 3e klasse verder afgelegen land, doch beste grond of wel mindere kwali teit grond, maar nog vrij gunstig gelegen; terwijl dan voor de 4e klasse in aanmerking zou komen de minder goede gronden, die tevens ongunstig gelegen zijn. Bouwterrein vallen natuurlijk buiten deze regeling. Algemeen was men van oordeel, dat de waarde moest gesteld worden van landerijen in de le klasse op 4000; in de 2e klasse op 3200; in de 3e klasse op 2400 en in de 4e klasse op 1600; alles per H A. kadastrale maat. Nog kan worden medegedeeld, dat de In specteur der R.I.B. aan deze regeling zijn goedkeuring kan hechten, mits dan ook elke aangever zijn land indeelt in die klasse, waarin het werkelijk thuis behoort. Zoo noo- dig kan men nadere inlichtingen bekomen bij de commissie. De heer J. Nov alhier is benoemd tot kantoorhouder van het poststation te Schel linkhout. Op de veiling der marktvereeniging „De Zuiderkogge" werden gisteren de eerste vroe ge aardappelen aangevoerd door den heer P. Spruit, alhier. De prijs bedroeg 0.27 per De nachtvorsten hebben hier veel schade aangericht. Verschillende aardappelakkers zijn gedeeltelijk zwart gevroren. Naar wij vernemen, zal de bloembollen- veilingsvereeniging „Westfriesland" van de in het vorig jaar verkochte bloembollen voor loopig 80 van het totaalbedrag uitbetalen Geboren: Frederik, z. van Gerrit van der Heide en Jannetje Klein. Overleden: Jacobus Serrareus, 73 j., echtgenoot van Maria Mathilda van Bunderen Ondertrouwd Gerrit Wiedijk en Jannetje Koning. Jan Dekker van Sint- Pancras en Geertje Jongert. Getrouwd: Gerrit Wiedijk en Jan netje Koning- *De heer K- Renses heeft bedankt als diaken der N. H. kerk te Graft. w Donderdagavond 12 Mei, 7 uur, wordt doos ds. H J Hak van Alkmaar D. V. hef nieuwe Fvangelisatiegebomv van E V. Maranatha te Bergen, ingewijd en in gebruik genomen. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Voortgezet werd de behandeling van het wetsontwerp tot instelling van een economi- schen raad. Het gisteren behandelde amende- ment-Joekes om de mogelijkheid niet uit te sluiten, om behalve de erkende advies col leges, over hetzelfde onderwerp ook den raad te hooren, wordt aan genomen met 52 tegen 19 stemmen. Het amendement-van Voorst tot Voorst om ook tot erkennin gals advies col leges die nu nog niet bestaan, wordt aange nomen met 52 tegen 19 stemmen. Artikel 6 wordt aangenomen met 52 tegen 19 stemmen Het amendement-Joekes om den raad de be voegdheid te geven, speciaal commissie in te stellen wordt verworpen met 40 tegen 27 stemmen. De eindstemming wordt bepaald op Vrijdag a.s. DE ZES ENGELSCHE MIJNENLEGGERS TE AMSTERDAM. De zes Engelsche mijnenleggers, waarvan wij dezer dagen het niet officieele bezoek aan Amsterdam hebben aangekondigd, zijn heden middag in de hoofdstedelijke haven aan den steiger van de HollandAmerika lijn gearri veerd. Naar wij vernemen zal te Orgelte in de ge meente Westerbork (Dr.) achter de bekende Ortex-fabriek een landingsterrein voor sport- vliegtuigen worden aangelegd, groot 16 H.A. Het werd zal worden uitgevoerd door de Ned. Heide Maatschappij voor rekening van den heer Ir. G. Jannink te Enschede. AMSTERDAM, 11 Mei 1932 Op de be den gehouden veemarkt waren aanvoer Pn prijzen als volgt: 348 vette kalveren, ie u 5058 cent, 2e kw. 40—50 cent, 3e kw 32 40 cent per K.G. jevendgewicht60 NucT tere kalveren f 2-50—5.50 per stuk; 1130 Vleeschvarkens, wegende van 90—110 KG 25 cent, zware varkens 24—25 cent en vette varkens 22—23 cent per K.G. slachtgewicht Markrverloop. Vette varkens met flinke aanvoer, levendige handel en prijshoudend. Varkens met groote aanvoer, vlugge handel en de prijzen ais Maandag. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Mei'32 Langendijker Groentenveiling. 6000 K G Gele Kool le s. 2— 6.80 en 20.000 K.G Deensche Witte Kool 0.701.10, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 10 Mei 1932. 800 K.G. Kroten f 2-f 3.20; 82400 K.G. Roode Kool 2—6.10, doorschot 1.20-! 2.10; 112600 K.G. Deensche Witte Kool /0.60—ƒ1.50; 41000 K.G. Gele Kool 3 60— 7.80, doorschot 2—3.50, Taaie gele 3.105.20, alles p. 100 K.G, WARMENHUIZEN, 10 Mei 1932. Roode Kool le s. 4 50—5.10, 2e s. 1; Gele Kool le s. 4.80—5 30; Witte Kool le s. 0.60-/ 0.90. Aanvoer: 4100 K.G. Roode Kool; 1900 K G Gele Kool; 10500 K G. Witte Kool. COOP CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 10 Mei 1932. (Weekber.) Afdeeling eieren. 174584 stuks Eendeieren 2.10—2 25 en 176732 st. Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 3.30-4.30, 65-66 2.70-/ 2.80; 63 -64 2.40-/ 2.70 60-62 2.20- 2.60; 58—59 2.20—2.40; 56—57 2102.30; 53-55 2.10-/ 2.20; 50 -52 2.10-/ 2.20 en 45-49 2-f 2.10. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 9 Mei 1932. Op de heden gehou den eierenveiling waren in totaal 149600 stuks kippeneieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. 2.20 2.55; 62—66 2.40—2.65; Hoogste markt 3; kl. eieren 1.75—2.25; Een deneieren 2. Oude kippen (vorige week) 45 47 'A cent per K.G. TEXEL, 9 Mei 1932. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen ais volgt: 7 Koeien 120—170; 6 kalveren 20—40; 41 Nuchtere kalveren 2—6; 15 Lammeren 412.50; 12 Biggen 2—5. 1 Paard en 3 korven kippen van Wei lf>32. Opgave van Hoordliollanclscli liaiidbouwerediel (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 o/0 Nedeil. 1932 4'A Nedert. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert., Kucbenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr p.°ï.kp*"\ Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE Vo Vorige koers 101'%; 99'/,6 93-/18 62% 427, 53 78'/, 2*>7/s 18 50% 1027, 661/. 1023/, lll/s JD/10 1% IS'-'Ag 4 2 30% 5% l'/s 142% 97 60'/, 388/, '20 10 108-7, 12'/s 70% 1107a 12072 83% 4% 3% 31 10 10 10 17, IV» 9'/s 107» 46% 90 6 110 117 38 8'/g 537, 27, ge koers 1 Koers van heden te: pl.m. 1.30 62 41 507» 2 102 64 104 117» 11 15 47s 317, 141 95 65 38 108 12% 70 110 1]9% 82 3% 301/. 10 10 46 90 6 105 118 7% 54 2% DCI. pl.m. 1.45 2'/s 64-7, D3/s-i 1-% 140'/;,-1 119J-20 37s 31-1 pl.m. 2.00 29J-36 15'/ pl.m. 2.16 29 2Vs 64%-5 1C4 1107, 1 H0%-! 120 317, 119-8/, 46% Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers Heden 1 pCt. 9.071/. 58.877, 9.731/, 34.677» 48.27 49^50 46.75 46.50 24.6 "As 12.75 niLs i uiai .1 - iniMZU KKB m Koers op lieden 2 uui 9.061/. 58.877» 9.737, 34.66 48.26 49 50 46.60 46.30 24.6»/, 12.727,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10