Amstecdamsche £uchtuaact Rechtszaken uitenland £ouMoüui m VteieeÜ vv. VLIEGTUIG GEEXPLODEERD, Drie dooden en vier gewonden. VLIEGFEESTEN TE EELDE. Op de Pinksterdagen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten HET RIJKSDAGLID GREGOR STRASSER GEARRESTEERD. GASUITSTROOMING IN EEN STIL GELEGDE KALIMIJN. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Successen van de Chineesche vrijscharen in Mantsjoerije. Chineesche troepenconcentraties. Dreigende toestand bij Sjan Hai Kwan. Chineesche troe penconcentraties. DE VEREF.NIGDE STATEN STELLEN EEN WERKLOOSHEIDS WET IN. BOND VAN OP COÖPERATIEVEN GRONDSLAG WERKENDE ZUIVEL FABRIEKEN IN NOORD-HOLLAND, Onderzoek kaashandel. Marktgeld boter. Verlaging wik- en weegloonen. Arbeidsregeling. Kaaskeuringen. Boterkeuringen. Kaasuitvoer naar Spanje fcaaS van 13 Mei 1933. Opgave van Huordliollaiidsch latiidlMimveredicl De Ned. Spoorwegen zullen ter gele genheid van de Pinksterdagen in het tijd vak van 13 tot en met 17 Mei 335 extra-trei nen laten loopen n.1. 226 op het Noordernet ?n 109 op het Zuidernet. NOODLOTTIG ONGEVAL. Hedenmorgen omstreeks half elf. had bij de gemeentelijke badinrichting te Roermond een noodlottig ongeval plaats. Een der mod derbakken, die gebruikt worden bij de bag- gerwerkzaamheden, was losgeraakt en dreef de Maas af. Door de motorboot van den den heer B. werd het vaartuig weer opge haald, Bij het roer van den modderbak stonden de arbeiders Beeren en Massy. Toen de bak in den vollen stroom kwam sloeg het roer plotseling om, waardoor de twee arbei ders in de Maas terecht kwamen. De bad meester, de heer Jeukendrup, stak Massy da delijk een stok toe, doch deze kon waarschijn lijk door den schrik den stok niet grijpen. Hierop sprong de badmeester zelf te water en slaagde erin B. op het droge te brengen. Massy was inmiddels onder water verdwe nen en kon niet meer gered worden. Het slachtoffer was 30 jaar oud en woonde te Roermond. INLIJVING UITSTELLERS. De dienstplichtigen van de cavalerie, aan wie indertijd uitstel van eerste-oefening werd verleend tot het tijdvak van 11 April 1932, moeten thans op 4 Juli a s. in werkelijken dienst komen. Bij het vertrek van een Braziliaansch mi litair vliegtuig naar Paraguay heeft aan boord van het toestel een ontploffing plaats gehad. Het vliegtuig werd vernield. Van de inzittenden werden drie gedood en vier ge wond. Dit jaar zijn wederom op het luchtvaart terrein Eelde groote Pinkstervliegfeesten ge organiseerd, waaraan verschillende nationa liteiten zullen deelnemen. Behalve de K.L.M., die Zaterdag 14 Mei met twee machines te Eelde komt, zullen aan deze vertooningen medewerken de Rotterdamsche Aeroclub, de Nationale Luchtvaartschool, Duitsche en Belgische Aeroclubs, de Duitsche kunstvlie ger Gerd Achgelis, de heer Bentley op een Comper Swift namens de Bataafsche Import Maatschappij, een zweefvliegtuig van de Zweefclub voor Jongeren, e.a. - De Ekster (op de uitreis) te Weenen ge land. De Specht (op de terugreis( vertrokken uit Djask; geland te Basra. DE ROOFOVERVAL TE« COEVORDEN. De rechtbank te Assen veroordeelde he den H. Veldhuis en W. Geneveld te Coevor- den, thans gedetineerd, die aldaar op den landbouwer J. H. Bosch van Tarel een roof overval hebben gepleegd, ieder tot 6 jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch luidde 8 jaar. SCHIETPARTIJ OP DE OUDEJAARS AVOND. Het drama op den Achterburgwal te Amsterdam. Op Oudejaarsavond van 1931 ontstond op den O.Z. Achterburgwal te Amsterdam twist tusschen buren, die tenslotte zoodanige af metingen aannam, dat een 55-jarige rij wielhandelaar, naar hij later ter terechtzit ting verklaarde, uit noodweer zijn revolver trok en enkele schoten loste. Twee daarvan troffen een man der tegenpartij in het onder lichaam. De getroffene werd naar het Bin nengasthuis gebracht, waar hij niet behan deld wenschte te worden. Hij keerde naar zijn huis terug, doch een paar uur later was door inwendige bloedingen operatief ingrij pen zeer noodzakelijk geworden. De man werd weer opgenomen en nog vóór de operatie, toen hij reeds onder nar cose was gebracht, veroorzaakten braakbe- wegingen verstopping van den luchtweg. De getroffene overleed toen terstond. De 55-jarige rijwielhandelaar heeft veer tien dagen geleden terecht gestaan voor de Amsterdamsche rechtbank; hem was dood slag, subs. zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende tenlaste gelegd. De of ficier van justitie eischte wegens doodslag 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis. De rechtbank heeft gister uitspraak ge daan en den verdachte terzake van het toe brengen van zware mishandeling veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. POGING TOT DOODSLAG. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft veertien dagen geleden terecht gestaan een 18-jarige jongeman, uit Purmerend, beschul digd van poging tot doodslag op een meisje, met wie hij verkeering had gehad. De offi cier van justitie had negen maanden gevan genisstraf geëischt, waarvan drie maanden onvoorwaardelijk en zes maanden voorwaar delijk. Gister deed de Haarlemsche recht bank uitspraak en veroordeelde hem tot tien maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. DE LEIDSCHE NAAIMACHINEZWENDEL. De rechtbank te 's-Gravenhage behandelde gisteren de zaak tegen den colporteur A. M en den naaimachinehandelaar H. J. V beiden te Leiden, die betrokken zijn bij den gerucht- makenden zwendel met'-naaimachines. Deze vervolging was ingesteld op verzoek van de Zweedsche hoofddirectie der Maat schappij „Husqvarna" na een bespreking met .de commissie ter bestrijding van de uitwas- sen in het Volkscredietwezen te Leiden, waar van de secretaris, de heer Th. J. van der Hevden, ter terechtzitting aanwezig was. Beide zaken werden gevoegd. M. was niet verschenen; tegen hem werd verstek ver leend. Door het O. M. waren 13 getuigen gedag vaard. Gezien het ongehoorde van deze mis drijven eischte het O. M. tegen ieder der verdachten twee jaar gevangenisstraf. De uitspraak is bepaald op 25 Mei a s. Het nationaal socialistische rijksdag lid Gregor Strasser wien de politie gis teren niet kon arrestee>en, omdat zij hem niet herkende, is hedenmorgen vroeg, door ambtenaren van de politieke politie gearresteerd op het Anhalter Bahnhof toen hij met den D-trein naar München wilde vertrekken. Strasser zou eveneens medeplichtig zijn bij de gisteren gepleegde mishandeling van de journalist Klotz in den rijksdag. Hij werd naar het politie presidium ge bracht en na te zijn gehoord ter beschik king gesteld van den snelrechter, zooda hij misschien reeds hedenmiddag te recht zal staan. In den afgeloopen nacht ontstond in de sedert 1924 stilgelegde Kalimijn „Carlsfund" te Grosz Rhüden een gas- uitstrooming, zoodat de op het vroegere fabrieksterrein van de mijn wonende bevolking in een oogwenk haar wonin gen had ontruimd. De gasontwikkeling was zoo groot, dat de muurwerk tus schen 2 gangen een steen en aardmas- sa s van vele kubieke meters ongeveer 50 M. werd weggeslingerd. De uitstroo- ming duurde ongeveer 10 minuten. De Chineesche vrijscharen in Noord-Mant- sjoerije zetten hun actie tegen de Mantsjoerij- sche regeering voort, waarbij zij wederom ver schillende successen te boeken hebben. Door het in de lucht laten springen van een spoor brug hebben zij het verkeer op het traject Ki- rinToengoeha stilgelegd, terwijl zij de stad Toengoeha, een belangrijk punt aan de spoor lijn, hebben bezet. Terwijl de Chineesche regeering het be richt nopens de terugtrekking der Japansche troepen uit Sjanghai met bevrediging heeft vernomen, beoordeelt zij den toestand in Mantsjoerije zeer ernstig. De houding der Japansche autoriteiten en troepen in de om geving van Sjanghaikwan aan de Chineesch Mantsjoerijsche grens is uiterst gevaarlijk. Verwacht kan worden dat de Japanners Sjanghaikwan zullen bezetten. Maarschalk Tsjang Hsoe Liang concentreert derhalve, naar verluidt, sterke troepencontingenten ten einde tegenstand te kunnen bieden aan iede- ren aanval der Japanners op Sjang Hai Kwan. President Hoover heeft in het Witte Huis een conlerentiegehouden, waaraan o.a. werd deelgenomen door de commissie voor het bank wezen uit den senaat, de partijleiders en verte genwoordigers van de banken en van de fede rale reserve-banken, waarin werd besloten, nog vóór de verdaging van het congres een werk loosheidswet in te stellen. Reeds is een com promis-voorstel uitgewerkt, volgens welk voorstel de Finance Reconstruction Corp 1500 millioen dollar beschikbaar stelt, waarvan 300 millioen dollar ter beschikking wordt gesteld van de bondsstaten voor directe werkloozen- steun. 40 millioen dollar zullen worden ge bruikt voor de bevordering van den uitvoer van landbouwproducten en de rest voor de uitvoering van openbare werken in de ver schillende staten en voor het verleenen van steun aan de industrie. DE MUITERIJ IN DE DARTMOOR- GEVANGENIS. In de zaak tegen de 30 veroordeelden die beschuldigd werden van deelneming aan de muiterij in de Dartmoor gevangenis op 24 Januari werd gister, de vijftiende dag der be handeling, uitspraak gedaan. De jury sprak negen gedetineerden vrij, verklaarde vijf gevangenen schuldig aan op ruiing en zestien schuldig wegens het veroor zaken van schade. POLITIEKE MOORD IN BERLIJN. Gisteravond tegen hal elf werden door de geopende deur plotseling verscheidene scho ten gelost in een café in de Guertelstrasse Van de in het café aanwezige gasten werd de 53-jarige werktuigmaker Karl Beyer doo delijk in de borst getroffen. De 46-jarigc waard kreeg een schotwond aan het hoofd Een man en twee vrouwen werden verder ernstig gewond. De politie stelt een onderzoek in. Nader blijkt, dat het hier een politieken aanslag betreft. Het café was een plaats van samenkomst van nationaal socialisten. WARMENHUIZEN. Overzicht „C. V. V." Van de veilingdagen in deze week waren er drie waarop de aanvoer niets of zoo goed als niets was. Uit den aard der zaak valt er thans niet veel te zeggen. Op j.1. Dinsdag en Woensdag bedroeg de noteering van de eerste kwaliteit roode kool aanmerkelijk minder dan op het einde van de vorige week. Hooger dan 2.50 kon men op laatst genoemde dagen niet komen. Op den laatsten dag dezer week kon men voor de eer ste kwaliteit iets meer bedingen en wel 1.50—4.40 per 100 K.G. Tweede kwali teit roode kool is verzocht voor 0.60 1.50 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg 49725 K.G. tegen 125275 in de vorige week. De prijzen van de gele kool konden in deze week wel gehandhaafd blijven. De eerste kwaliteit bracht 2.6O—4.30 per 100 K.G. op. Slechts één artijtje tweede kwaliteit gele kool is verkocht voor 160 p. 100 K G. Deze aanvoer bedroeg 7700 K G. tegen 5475 K.G. in de vorige week. De Deensche witte kool zijn thans zoo goed als niets waard. De eerste kwaliteit is in deze week verkocht voor 0.60—120 per 100 K.G. Tweede kwaliteit Deensche witte kool is in het geheel niet verkocht. De aanvoer be droeg in deze week 38300 K.G. tegen 50075 K G. in de vorige week. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Röode koo! 1.452.950 K.G. 304.050 K.G. Gele kool 375.475 241.900 D. witte kool 1.051.475 573.550 Uien 7.900 81.225 8.525 55.225 1.325 Peen Bieten Aardappelen 1.160 475 De omzet bedroeg in April 1932 56.025,75 tegen 91.003,19 in April 1931. Bovengenoemde bond hield heden in het Landbouwhuis een druk bezochte algemee- ne vergadering onder voorzitterschap van den heer H. V, Koster te Wieringerwaard, die er in zijn openingswoord er op wees, Cat de toestanden in het zuivelbedrijf zoo slecht zijn als men ooit heeft kunnen denken. Regee- ringsmaatregelen zijn noodzakelijk en he laas kan niet gezegd worden, dat de regee ring, die herhaaldelijk op den toestand is ge wezen, doet wat noodzakelijk is, Spr. pro testeerde tegen de aksheid der regeering in het nemen van maatregelen, die moeten ko men. Wij uitte den wensch, dat de regeering spoedig tot het besef zal komen, dat gehan deld moet worden. Eiken dag uitstel betee- kent bedreiging van de levensmogelijkheid voor vele boeren. Van het bestuur van de stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" te Julianadorp vas een schrijven ingekomen waarin er wordt op aan gedrongen nog eens stappen te doen bij het gemeentebestuur te Alkmaar tot verlaging van de marktkosten. die thans 2 pCt. van het product bedragen. Over hetzelfde onderwerp was een schrijven ingekomen van de kaaszet- ters waarin deze zich bereid verklaren om vanaf 1 Juni de kaas te zetten voor 25 cent per 100 stuks. De heer D e W i t oordeelde, dat niet juist was gehandeld, door zonder overleg met de kaaszetters de circulaire te verzenden. De voorzitter antwoordde, dat de kaaszetters geen vereeniging hebben. De wensch tot overleg is er en spr. hoopte, dat het aan het bestuur thans zal gelukken, de kaaszetters te overtuigen van de noodzake lijkheid van verlaging. Medegedeeld werd, dat de geldigheid van het kaasmerk verlaagd zal worden. Aan het selectiebedrijf van het Groot Yorkshire Varkensstamboek werd financieele steun verleend. Van den burgemeester van Purmerend kwam een schrijven in waarin wordt gewe zen op een onderzoek van prof. Th. Limperg te Amsterdam naar een stelselmatig onder zoek naar de kaashandel in Nederland. Hij verzoekt daarom of het niet gewenscht is dat genoemde prof. een onbevooroordeeld oordeel uitspreekt over de vraag: „Beurs of Markt". Het bestuur besloot om overleg te plegen met prof. Limperg en eventueel een onderhoud over dit onderwerp met hem te hebben. Uit de hiervoor gevoerde correspondentie is gebeken dat prof. Limperg zijn onderzoek betreffende de techniek en organisatie van de kaasmarkten in Nederland nog niet zoo ver gevorderd is, dat voldoende materiaal verzameld is voor het gewenschte overleg. Van B. en W. van Alkmaar is eene mede- deeling ingekomen, dat in verband met de omstandigheid dat een marktgeld van 1 cent per Vi K.G. boter reeds zeer gering is te achten, zij geen termen kunnen vinden den raad een voorstel tot verlaging van het marktgeld voor boter te doen. Het zal ons bestuur duidelijk zijn dat zij in de tegen woordige tijdsomstandigheden geen bron nen van inkomsten kan prijs geven en dat er om dezelfde reden overwegend bezwaar be staat tegen het nemen van beschikkingen waardoor de inkomsten zouden worden ver minderd. B. en \vvan Hoorn hebben ons bondsbe- stuur uitgenoodigd tot eene bespreking op -3 Februari over ons verzoek tot verlaging van de wik- en weegloonen. Deze bespreking is gehouden ter toelich ting van ons verzoek en om te kennen het inzicht van het gemeentebestuur van Hoorn. Resultaat in den vorm van verlaging heeft .deze bespreking nog niet gehad, evenmin als die van Alkmaar. Van Purmerend is nooit geen verzoek om eene bespreking te hebben ingekomen, zoodat het resultaat dezer bemoeiingen tot heden nog negatief is. Bij de besprekingen over de arbeidsre geling in den bond en de daarvoor ingestelde commissiën is het resultaat geweest, dat in de meeste gevallen, met eventueel de daar voor in aanmerking komende afwijkingen eene loonsverlaging is toegepast van 10 pCt., tengevolge van den slechten economischen toestand in het zuivelbedrijf. De commissie is eenstemmig van oordeel, dat het ondoenlijk is keuringen te houden met kazen met verschillende bestemming, exporikaas en dan voor verschillende landen en verschillende soorten kaas voor binnen- landsch gebruik. Wel acht de commissie het uitvoerbaar keuringen te houden van consumptiekaas en exportzuivel. Door den bond moet dan de fabrieken duidelijk worden gemaakt wat on der export- en consumptiezuivel wordt ver staan. De commissie meent dit te kunnen be reiken door de kenmerkende eigenschappen mede te deelen. De commissie adviseert in 1932 weer drie keuringen te houden met daarbij een kwa- iteitskeuring van de 2e keuring. Het bestuur keurde deze regeling goed. Aangezien in 1931 slechts zeven fabrie ken drie maal deelnamen aan de drie keurin gen adviseert de commissie geen prijzen uit te reiken voor de drie hoogste inzendingen. Het bestuur gaat ook accoord met dit ad vies. De uitslag van de keuringen in 1931 is: „Rosita" te Twisk 1 222V? punt; „West- Friesland te Abbekerk 2a 205H punt; „De Hoop" te Beemster 2b 205% punt. De commissie voor de boterkeuringen ad viseert de keuringen weer om de 14 dagen te houden. Het bestuur gaat met dit advies accoord. Buitenlandsche boter. Naar aanleiding van den invoer van bui tenlandsche boter is overleg gepleegd met den Directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar en daarbij is zeer tot ons genoegen gebleken dat extra aandacht ge schonken wordt aan deze ingevoerde boter, wat betreft de geschiktheid van deze boter. Bespreking met de directie van het Provinciaal Waterleiding bedrijf en het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf. Vertegenwoordigers van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, L. T. B., Hol- landsch Noorderkwartier en onzen Bond' hebben een bespreking gehad met de Directie van het Provinciaal Waterleidingsbedrijf. Daarbij is gepleit voor goedkooper water voor de bedrijven en de boerderijen en aanleg voor niet rendabele gebieden en het afschaf fen van watermeters, hoewel door water meters de waterverspilling voorkomen wordt. Ook is gesproken met hit Provinciaal Electriciteitsbedriif en ve: zocht om u speruren ais gewone ure te willen be«eh- wen. om dat men daarvan veel hinder iW' Definitieve resultaten werden niet v» kregen al werden er ten aanzien van de wf* terleiding wel nieuwe gezichtspunten latere overweging geopend. Van de Vereeniging van kaashandelaren in Noord-Holland kwam een afschrift in van een telegram aan de ministers van Bin.nenland- sche Zaken en Landbouw en van Arbeid* Handel en Nijverheid, over de afname van den invoer van kaas in Spanje, en de moei- lijkheden door de hooge invoerrechten met verzoek om steun van den Bond om te trach ten dit afzetgebied toch te behouden. Het bestuur heeft zich hiervoor in ver- binding gesteld met het Comité voor Eco nomisch Verweer, met het gevolg dat in dit Comité is besloten om met de importeurs- groepen van Spaansche Wijnen en Zuid vruchten eene bespreking te hebben, teneinde na te gaan of langs dezen weg invloed is uit te oefenen pp de Spaansche Douanepolitiek ten aanzien van invoer van Nederlandsche Deze mededeelingen werden voor kennis- gering aangnomen. D heer V a n B a a r rapporteerde tot goed- keuring van de rekening, doch verzocht er in de toekomst rekening mede te houden, dat de secretaris en zijn assistente, hetgeen voor reizen meer noodig was, uit eigen zak had den betaald. Dit mag niet bestendigd worden. De rekening werd in ontvangst en uitgaven goedgekeurd op een bedrag van 75363.54 met een batig saldo van 360,51. De voorzitter zegde toe bij de vol gende rekening met de opmerking van den heer Van Baar rekening te zullen houden. Wegens het bedanken van den heer D. Pijper werd tot bestuurslid gekozen de heer K. Kuiper te Oostwoud; in de plaats van het aftredende, niet herkiesbare lid, de heer C. Ham, de heer J. Veldstra te Opmeer In de vacature J. Veldstra werd tot lid van de commissie voor de kaaskeuringen ge kozen de heer Jensma te Lutjewinkel. Tot lid van de commissie voor de boter keuringen werd in de vacature-P. de Boer Cz. gekozen de heer v. d. Meer te Heerhugo- waard, terwijl tot lid van de commissie voor de Landbouwcoöperatie in de vacature van den heer Jn. Blauwboei Kz.; gekozen werd de heer D. Brugman te Lutjewinkel Het woord was hierop aan den heer van B u r e n, de leider van den technischen dienst, die mededeelde, dat hij 204 bezoeken aan de fabrieken had gebracht, in verband met de inrichting en aanschaffing van werktuigen. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers vaD beden te: STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 434 Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind Haneldsbank D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg_ Kunstzijde Unie v. Berkels Palent Calvé Delft Cert Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kou Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Bata via Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers 101 Va 99'/a 93Vs 61 42 53 78'/, 30 Vs 181/4 51 '-3/ia lOO'/i 71'/s 1058/s 100/g ll»/s Wis 13 7:6 f/:o 3D/S 53/s B'Yio 6'/s 1411/4 96 64 37 22 00 1Ü9 121/4 70 10/ 1221/4 SO f-8/ X 3% 311/4 10 11 lOVs 13/4 W, 9 103/4 477, 90 6 104 1143/4 39 79/l6 53'/o 2^ PROLONGATIE Vorige koers 1 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 277j 27, 70V. 143/a-l 1334 42 52 297, 1017, 711A 1027, 107, 11 13/4 14 <Vs 5Vs 1% 137 95 63 35 107 12 70 104 116-57, 79 37, 20 9 10 I Vi 46 89 6 103 114 51 27, dCi, Heden 1 pCt. 1157, 3'/i« s/i pl.m. 2.15 631/4. i J'/s 30 1/4 1377, 1153-6# 578 30 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belgaj Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL 100 Vorige koers 9.06 58.87'/, 9.735/s 34.677 48 27'/, 49ri0 46- 46 24.08/4 12.75 Koers op heden 2 uur 9.021/, 58.86 34.65 48.27'/, 49 40 45.90 45 61 246.67 12 73 «fls'i uYftiT' r8uVcLTK.,..^«-i'?'

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10