Mkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker A COCKTAIL DRINK-A COCKTAIL 5M0KE Jladixmieuws £xmd: eaJxiM&oiua 2euiMetwl B- K°k- 4->« L„Colv Honden! vlet en dertigste Jaargang. Vertegenwoordiging in het Bondsbestuur. Alléén veilingbelangen. 1932 No- 112 Vrijdag 13 Wei 11.20 Max Elexys' orkest. 4.20 Chas Remue goede resultaten hebben gehad. Dan had men ten. 7.20 Omroeporkest o.l.v. K. Walpot en het uitschot van de markt gehouden. Spr. solisten. 9.4010.20 Dansmuziek door heeft hoop, dat van de provincie een bijdrage zal worden verkregen als men eerst de hand in eigen boezem steekt. Zaterdag 14 Mei. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 457.en 7.30—7.45 Gymnastiekles o'Gramofoonpl. 9.Schrammelkwintet 01 y W. Drukker en gramofoonpl. 10. VPRO-Morgenwijding. 10.15 Voor arbeiders 'in de 'Continubedrijven: Schrammelkwintet 01 v W. Drukker, de „Snarenzangers", Minnv Erfmann, voordracht en VARA-too- Deel o.l.v. W. van Cappellen. 12.—1.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 2p. Voogd: Plaatselijke kaderscholen WlS Plantage- en geestelijke neger liederen uèramofoonplaten). Toelichting door W. Zie- ijmer en P. Tiggers. 2.45 Lezing; 3.— Ver- volg plantage-liederen. 3 30 P. Kiès: Van iipt Ontwapeningsfront. 3 50 VARA-Mando- rtelt Amsterdamsche sagen 4.30 Vervolg Mandolineconcert. 4.30 Sportpraatje 5^- 'iRpoefening der huismuziek. 5.30 S.D.A.P.- ^L^iertje. 5.45 Pinksterprogramma van PI onthouders Radio-comité. To v d. Sluys, Zkna Joh. Jong, piano, VARA-tooneel o. 1. Z W van Cappellen en Joh. Jong, orgel. jaCk Payne en zijn orkest. 7 30 Teun de Jfleooerman. 7.45 Jack Payne en zijn band. lA inseph Schmidt, tenor met het ver sterkt V \RA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. o _- Brand in de Jonge Jan", schets van H Hevennans. (Willem van Cappellen in «11# rollen). 9.50 Vervolg concert met Joseph Ichmidt 10.30 Vaz Dias, VARA-varia en ^pfhalnieuws. 10.45 Louis Noiret, liedjes aan den vleugel. 11.— Orgelspel door Joh. Uong 11.15 Vervolg Louis Noiret. 11.30— (12 Orgelspel door Joh. Jong. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.) o_9.l5 Gramofoonplaten. 10.—Orkestcon cert 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15—1.45 Sextetconcert. 2.— Gramofoonpl. 2.30 Kin deruur. 4.— Zang. 4.20 Gramofoonpl. 4.40 2ang. 5.— Sportpraatje. 5.15 Gramofoonpl. 16 Causerie. 6.20 Gramofoonpl. 6.40 Es- peranto-les. 7.10 Lezing. 7.45 Sportpraatje. Orkestconcert. 9— Vaz Dias. Gramo- Joonplaten. 9.15 Voordracht. 9.35 Orkest concert. 10.05 Voordracht. 10.15 Orkestcon cert. 11.12.Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 11.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 12.05 Orgel concert Reg. New. 12.40—1.50 Commodore (Grand orkest o.l.v. J. Muscant. 2.50 Nor thern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge, m. m. v Dorothy Reid, alt. 4.05 Orgelconcert Reg. foort. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 6.05 intermezzo uit Wales. 6.50 Vaudeville pro gramma, m. m. v. het B.B.C.-dansorkest o. I. v. Henry Hall. 7.50 Radio-Mannenkoor o. v. St. Robinson, m. m. v. S. Robertson, bariton en B. Mason, piano. 8.20 Berichten '8.40—11.20 „The end of the Savoy HM" overgang van de oude studio's naar het (Nieuwe Broadcasting House. Samengesteld door Lance Sieveking. Parijs „Radio-Paris", 1725 M- 7.05 en '11.50 Gramofoonpl. 8.05 Radio-tooneel „La vie dróle" van L. Baldy. 8.50 Gramofoon muziek (klankfilm-fragmenten). Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Con eert uit Rest. „Wivex". 1.50—2.20 Gramo foonplaten. 2.50—4.50 Kovacs Lajos en zijn orkest (dansmuziek). 7.20 Waldteufel-Ganne concert o.l.v. Gröndahl, o.a. Frühlingsboten, IWaldteufel en La Czarina, Ganne. 8.45 Fluitrecital door J. Bentzon. 9Concert o.l.v. Gröndahl m. m. v. orkest en solisten, o.a. Ouv. „Lulu", Kuhlau en uit „Drotog marsk", Heise. Langenberg, 473 M. 6.257.20 en 11-25 —12.10 Gramofoonplaten. 12.201.50 Con eert uit München. 1.552.45 Gramofoonpl 4.20—5.35 Solistenconcert „aus Goethes 'Leipziger Liederbuch". 7.20 Vroolijke avond in. m. v. de kapel Eysoldt. 9.25 Berichten en hierna tot 12.20 Dansmuziek uit Berlijn. Rome, 441 M. Ca. 7.25 Gramofoonpl. 8.05 Opera „de Parelvisschers", van G. Bizet Orkestleiding: Riccardo Santarelli. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M II.20 Gramofoonpl. 12.20 Chas Remue' orkest. 4.20 Concert o.l.v. Fr. André. 5.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Fragm. uit Jeanne d'Are". van Shaw. 8.20 Zangvoordracht. 8.35 Radio-tooneel. 8.55 Max Alexys' orkest. 10.20 Sluiting. 338 M. Chas Remue's orkest. Zeesen, 1635 M. 7.20 „Hinüber-herüber", vroolijke avond uit Frankfurt a. M. 9.50 Ber en hierna tot 11.50 Dansmuziek door Hans Schindler's Jazz-orkest. DE NIEUWE STUDIO VAN DE A. V. R. O. Uit de „Radio-Bode" ,,De A.V .R.0. gaat uit de door haar gespaar- de middelen een definitief studiogebouw zet ten. „Dit gebouw, waarvoor de plannen op dit oogenblik nog niet door het bestuur zijn goed gekeurd, zal in ieder geval een zeer goede be vrediging geven van onze behoefte aan studio ruimte. Maar, welke vertrekken men in een omroep-studio-gebouw ook noodig heeftéén is er, dat men zeker niet ontberen kan.., en dat is een zaal, die zooveel overeenkomst moet bezitten met de normale concert, of schouw burgzaal, dat de vraag rijst: waarom dan ook geen concert- en-of schouwburgzaal. In het programma van eischen, dat aan den architect is overhandigd, is dan ook opgeno men een schouwburgzaal van provinciale afme tingen. Deze behoefte is ook al weer in de practijk gebleken; want immers, een omroep, die welhaast zes jaar onafgebroken haar hoofd- erkest-studio heeft gehad in een schouwburg van provinciale afmetingen, heeft de wensche- lijkheid van het bezit van zulk een werkruimte in de practijk leeren inzien' CIGARETTE5 - COCKTAIL ClG ARETTES - COCKTAIL Cl GAPET hoofdorganisaties uit het Engelsch door A. Treub. 30) Enid hield angstig haar adem in en stond op maar Spencer stelde haar gerust met een zeer onbutlerachtig tikje op haar arm. Hij had der gelijke tooneelen al dikwijls bijgewoond. Lee Wang keek Nina een paar seconden on heilspellend aan; toen hernamen zijn trekken opeens weer hun maskerachtige ondoorgronde lijkheid en hij gaf het meisje het mes met een lichte buiging. Nina zette haar handen in haar zijde en trok haar lippen samen. Bij het heft, varken! gilde ze. Bij het heft! Heb je geen manieren in China? Lee Wang boog als verontschuldigend en stak haar het heft toe en het meisje greep het mes met een gebaar, waardoor de Chinees bijna den top van zijn wijsvinger verloor. Ga nu terug naar de keuken, beval zij, met de punt van het mes naar de deur van den salon wijzend. Lee Wang vouwde zijn handen in zijn mou wen, blijkbaar onbewust van het bloed, dat uit zijn gewonden vinger vloeide, en liep zwijgend door de kamer, met zijn oogen op het karpet. Hij keerde zich bij de deur om en glimlachte vroolijk tegen Spencer. Een ander maal, Spencer, hè? Morgen misschien, zei hij vriendelijk, en sloot de deur zacht achter zich dicht NOORDERMARKTBOND. Vervolg Algeiö. Vergadering Garantieprijzen. Het Bondsbestuur stelde voor om de noo- dige stappen te doen tot het verkrijgen van garantieprijzen voor eenige hoofdproducten, met name: de vroege aardappelen en kool soorten. Gelijk onze regeering beschermende maat regelen heeft genomen ten gunste van de akkerbouwers, melkveehouders en werkloozen mogen onze bedrijven met hetzelfde recht een beroep op steun doen in den vorm zooals hier wordt voorgesteld, daar de nood in den tuin bouw eveneens tot het uiterste is gekomen Het bestuur stelde voor, hiertoe nu reeds in beginsel een besluit te nemen en het bestuur te machtigen, met de hiervoor in aanmerking komende organisaties samenwerking te zoe ken om, na overleg, met een eensluidend ver zoek drang op de regeering uit te oefenen, welke tot een bescherming van onze bedrijven zal leiden. De voorzitter zeide, dat er op dit terrein reeds door de organisaties is gewerkt en nu valt ervoor ons weinig aan af of voor te doen. Spr. herinnerde aan de reeds in dezen ge dane voorstellen. De heer K. Kaan, Oudkarspel, zeide, dat deze zaak niet te veel kan worden bespro ken. Er moet de meeste drang uitgeoefend, anders zal men dit jaar nog geen resultaten hebben. Er moet alles worden gedaan en onze macht getoond worden. De heer P. Kostelijk, Heer-Hugowaard, zeidehet is toe te juichen, dat de actie het voorstel eigenlijk al is vooruitgegaan. Daar voor kunnen we op onze hoofdo vertrouwen. Door den vorozitter werd mededeeling ge daan, dat de tuinbouwconsulenten reeds door de regeering zijn aangezocht. Het voorstel werd aangenomen. Fonds door minimumprijzen. Het bestuur stelde zich voor, om voor dit te met ten hoogste 1 te verhoogen tot het fonds, waaruit de minimumprijzen geheel of ten deele zouden kunen worden uitbetaald, waardoor het niet meer zal voorkomen, dat deze producten bij herhaling worden aange boden. Het ligt in de bedoeling deze producten een bepaalden prijs toe te kennen, waarna ze direct vernietigd zullen moeten worden en geen belemmering voor den handel meer ten gevolge zullen hebben. Het bestuur stelde zih voor, om voor dit te vormen fonds, een gelijke bijdrage te vragen van ons Provinciaal bestuur. Overigens ligt het in de bedoeling, dat bij gelijkwaardige veilingen, een zelfde percentage voor dit fonds zal worden geheven en achtte het be stuur het voorshands gewenscht, dat de uit voering aan elke veiling zal worden overge laten. Het achtte een machtiging hiervoor zeer gewenscht. Er is thans een tamelijke hoeveelheid voor minder dan den minimumprijs weggegaan Spencer glimlachte en trad snel terug, toen Nina hem met het mes een tikje gaf. Zeg me, als hij zegt dat hij je verwonden wil, zei ze hardop, terwijl haar rechteroog zich langzaam met een betooverend knipje sloot. Ik zal hem wel vasthoudenl En zij lachte vertrou- j welijk. Spencer nam het mes zacht, maar dringend. Dank je, Nina, antwoordde hij ernstig. Ik hoop er aan te denken. Enid legde haar hand zacht op zijn mouw en Nina ging eerbiedig een paar stappen achteruit. Ik heb geprobeerd vader over te halen zich van den man te ontdoen, zei Enid als verontschuldiging. Het spijt me vreeselijk. Spencer. Ik moest me verontschuldigen, miss Enid, antwoordde Spencer met een glimlach Ik had Lee Wang meer in het oog moeten hou den. Hij is volkomen onschadelijk, dat verze ker ik U, maar zijn gehechtheid aan sir Peter is, dat geef ik toe, nu en dan wat lastig. Enid glimlachte in twijfel. Je onderschat je moed, Spencer, zei ze I bewonderend. Integendeel, ik verzeker U, antwoordde Spencer luchthartig, dat ik de grootste bewon dering voor mij zelf heb, miss Enid, maar ik geloof, dat U te veel geneigd is de moordda dige neigingen van Lee Wang te overschat ten. Zijn woorden zijn angstverwekkende! dan zijn moed. Waarom blijf je bij ons, Spencer? vro-.p zij ronduit. Je wordt toch niet heel goed te handeld. In andere tijden had ik slechter behan deld kunnen worden, antwoordde hij ontwij Het is van toepassing op alle producten De heer D. Wonder, Oudkarspel, zeide, dat dit voorstel overbodig is als de garantieprij zen komen, daar er dan geen slechte produc ten meer aan de markt zullen komen. De heer Jb. Groen Az. merkte echter op, dat toch ook in normale tijden een enkel product wel eens laag in prijs is. Daarvoor is de minimumprijs. Ook zal de regeering niet elk jaar garantieprijzen geven. De heer C. Borst Pz., Oudkarspel, stelde voor dit voorstel uit te stellen, totdat de ga rantieprijzen zijn verleend. Hiervoor is de tijd nog niet rijp. De voorzitter achtte het wel gewenscht, dat de regeering er niet dadelijk voor zal zijn*te vinden, doch er kan actie worden gevoerd, men zelf begon, dan kan men zien, dat we willen meewerkes. Het zal wel wat kosten, doch het voordeel zal het driedubbele zijn. De heer K. Kaan vond het tijdstip ook slecht gekozen. De heer P. Kostelijk, Heer-Hugowaard, wees er op, dat het 't geld der tuinder blijft. Spr. wilde het beschouwen als de premie voor de werkloosheidsverzekering welke de ar beiders betalen. Het voorstel werd aangenomen. - Voorstellen der afdeelingen. - Middagveiling van boonen cl nep. De afd. L.T.B. Heerhugowaard (Noord) stelde voor om het besluit, in de vorige Alge- meene vergadering genomen uit te voeren en des middags de nep en boonen te veilen. De vereeniging is van meening, dat niets mag worden nagelaten om bedoelde produc ten goed tot hun recht te doen komen, wat alleen mogelijk geacht'wordt door deze des middags aan te voeren en te veilen. Prae-advies van het bondsbestuur. Het bondsbestuur heeft, gezien de omstan digheden met deze producten, den voorgaan- den zomer niet het genomen besluit durven uitvoeren, om hiervoor een middagveiling te houden. Ook nu weer is het de meening toege daan, dat dit op een mislukking zal moeten uitloopen, omdat hiervan een te geringe aan voer zal komen om een speciale veiling hier van te houden na den middag. Wel is het product beter tot zijn recht ge komen, door dat de boonen werden aange voerd in manden en kisten en stelt het bestuur voor 't voorgestelde niet te aanvaarden en geeft de vergadering in overweging er genoe gen mee te nemen, dat deze producten des morgens het laatst worden geveild. De voorstellende vereeniging verdedigde haar standpunt. De voorzitter wees er op, dat het practisch onmogelijk was dit besluit den vorigen zomer uit te voeren. Door den aanvoer in manden en kisten is al een groote verbetering in de kwaliteit inge treden. Daar er dit jaar zeer weinig zilver- nep zal zijn en de aanvoer van slaboonen wei nig beteekent, stelde het bestuur voor deze producten na afloop der veiling te veilen. De bedoeling is, dat een A, B en C kwaliteit wordt ingevoerd. De voorstellende vereeniging kon zich hier mee vereenigen als de boonen echter van te voren worden gekeurd. Het prae-advies van het hoofdbestuur werd aangenomen. De Vereen. „N.-Niedorp" stelde voor, om de vertegenwoordiging in het bondsbestuur /liet meer afhankelijk te stellen van een be paalden veilingsomzet der leden, maar het weer te regelen als voorheen, naar het leden aantal, met dien verstande, dat voor elke 50 leden 1 lid zitting kan nemen in het bondsbe stuur niet meer afhankelijk te stellen van een bepaalden veilingsomzet der leden, maar het weer te regelen als voorheen, naar het leden aantal, met dien verstande, dat voor elke 50 leden 1 lid zitting kan nemen in het bonds bestuur, met een maximum van 3 leden. De Vereen. „Waarland en Omstreken" meende, dat het bedrag van stemgerechtigde leden, welke hiervoor in aanmerking komen, van 300 op 200 gesteld dient te worden, terwijl de Vereeniging „St. Maarten" een voorstelde indiende om dit bedrag van 300 te verlagen tot 100. Door de groote inzinking der prijzen is de vertegenwoordiging der vereenigingen in het bondsbestuur niet meer de juiste te achten, omdat die tuinders, wier bedrijven nog even groot zijn en voorheen voor tamelijke sommen veilden, nu uitgesloten worden, omdat hun omzet beneden het minimum is gebleven. Zij kend. Enid keek hem scherp aan. Blijkbaar had haar vader ook tegen anderen dan haar van de middeleeuwsche geeseling gesproken. Je bent zoo i ets van een wijsgeer, Spencer- Wijsbegeerte is noodig om een goed but ler te zijn, was zijn diepzinnig antwoord. Is er nog iets gebeurd? Eric stak zijn hoofd om den hoek van den salondeur en keek voorzichtig de kamer rond. Ik heb den ellen deling gemist, voegde hij er verdrietig bij, met veel drukte binnenkomend en naar Enid gaande. Hij stond stil toen hij langs Spencei kwam en klopte hem bemoedigend op den rug Vertrouw maar op mij, Spencer. Ik zal dien Chinees vermorzelen, als ik hem het eerst zie. Dank U, mijnheer, antwoordde de but ler. Wij hebben hem gezien en het gevaar was niet buitengewoon groot. Vind je dat niet? vroeg Eric, zijn wenk brauwen met verbazing optrekkend. Ik kan niet zeggen dat ik prettig zou vinden, als een gekke Chinees rondliep en met een mes naar me zocht. Men raakt er hier aan gewend, mijnheer antwoordde Spencer. Hij boog plechtig en keerde zich om, om heen te gaan. Eric krabbe peinzend zijn kin keek met be wondering naar den rechten, waardigen rug van den butler en Enid glimlachte even. Spencer! Het woord kwam als de knal van een zweep sag van den drempel der salondeur. Spencer "leef eerbiedig staan en keerde zich naar sir 'eter. Eric legde zijn hand beschermend op Enid s vCOCKTAIL CIGARETTES - COCKTAIL CIGARETTES - COCKTAIL worden dus niet meegeteld, hetgeen niet in het belang wordt geacht. Het bondsbestuur gevoelt in zekere mate de bezwaren van de voorstellende vereenigingen en wil hierin tegemoet komen ën het voorstel „St. Maarten" aanbevelen, hetgeen aangeeft om het stemrecht te verfeenen bij een omzet van 100 per jaar. De heer Jb. Groen Az. (bestuur) merkte op, dat het prae-advies niet met algemeene stem men in het bestuur is aangenomen. De voor stellen zijn niet op tijd ingediend, omdat een statutenwijziging het gevolg zal zijn. Spr. stelde daarom voor, dit jaar de stemmenver houding gelijk te stellen het vorig jaar. Sta tutenwijziging kan dan desgewenscht nog het volgend jaar plaats vinden. De heer Baud, N. Niedorp, merkte op, dat het dwaasheid is, dat de vertegenwoordiging in het bestuur afhankelijk is van een zekeren omzet aan de veiling. Spr. vereenigde zich echter met het prae-advies van het hoofdbe stuur. De afd. Harenkarspel Oost was het met den heer Groen eens en zal tegen het voorstel stemmen. Ook Sint Maarten kon zich wel met den heer Groen vereenigen. Na eenige bespreking werd het voorstel van den heer Groen aangenomen. Verlaging der grondlasten. De Vereeniging „N.-Niedorp en Omstre ken" stelde voor, een gezamelijke acteie te voeren voor het verlagen der lasten, die op den grond drukken, door vanuit deze Bonds vergadering een sympathiebetuiging te zen den aan het streven in deze richting door de Vereeniging Hollands Noorderkwartier. Genoemde Vereeniging is voor deze aan gelegenheid ijverig aan het werk en het zai goed zijn dat ook de veilingsorganisaties hieraan hun steun verleenen. Het bondsbestuur wil hieraan voldoen. Aldus werd besloten na een toelichting door den afgevaardigde van N.-Niedorp. Staatshypotheekbank. De vereeniging „N.-Niedorp en Omstre ken" achtte het van belang, dat er van uit deze bondsvergadering een verzoek aan de regeering gericht wordt, tot het oprichten van een Staatshypotheekbank, waarvan het doel is, gelden op hypotheek te verschaffen aan boeren, tuinders en landbouwers, waarvan de rente niet hooger zal zijn dan die de Post spaarbank geeft. Van verschillende zijden wordt over deze zaak reeds drang op de regeering uitgeoefend en de vereeniging meende, dat er ten deze .zóó lang pressie op de regeering moet wor den uitgeoefend tot dit verwezenlijkt zal zijn, arm; de lippen van Enid klemden zich opeen en Nina nam haar onschuldige houding en voorkomen aan. Sir Peter keek niet naar de anderen en wierp een onheilspeilenden blik op de kame nier, die hem schelms aankeek en glimlachte. Spencer, sneuwde hij, een schrede in de kamer doende, verwijder dat caricatuur van een vrouw. Ik wil zoo iets niet in de studeer kamer hebben! Dat heb ik je al meer gezegd- Spencer boog, liep de kamer diplomatiek door, en hield de salondeur uitnoodigend open. Weet U, wat U is? vroeg Nina boos, stampend met haar voet en den neus optrek kend voor den baronet. Nina! Enid sprak op scherp verwijtenden toon en de kamenier keek neeer op het karpet. Zonder de tusschenkomst van Nina, va der, was U mogelijk medeplichtig aan moord geweest! Eric's oogen openden zich .wijde en hij grin nikte vroolijk. Ba! snoof sir Peter minachtend. Ga als het je belieft naar mijn kamer, Nina, ging Enid voort. Ik kom dadelijk bij je. De kamenier verliet de kamer met een boos aardig glimlachje tegen den woedenden baro net, die haar zag heengaan met oogen, schitte rend van inspanning, om niet te vergeten, dat men geen verdiende straf aan kinderen toe dient, als zij zekeren leeftijd bereikt hebben. Toen de deur zich achter haar gesloten had, ging hij naar zijn dochter, die hem tartend aan keek. Ga naar je kamer, meisje, beval hij scherp, naar de deur wijzend, en blijf daarl En jij, ging hetgeen voor de tuinders een uitkomst zal zijn. Het bondsbestuur raadde aan, om deze aangelegenheid niet in een veilingsorganisa tie te behandelen en geeft in overweging deze aangelegenheid in een adere dan een veilings- vereeniging onder te brengen. Dit is een meer ingrijpend voorstel. Het bestuur heeft bij het vorige voorstel een ruim standpunt ingenomen. De afgevaardigde van N. Niedorp merkte op, dat de Postspaarbank meer geld ontvangt dan men kan gebruiken. De tuinders kunnen best geld gebruiken en het zal geen bezwaar zijn, dat de regeering dit geld beschikbaar stelt voor zakelijke voorzichtig gestelde hypotheken. De heer Jb Groen (bestuur) merkte op, dat eigenlijk eerst het achtste voorstel moest zijn behandeld. Door spr. werd betwijfeld of de Staat hier wel toe zou overgaan. Spr. verwachtte niet, dat de regeering lager kon gaan dan het disconto van de Nederland- sche Bank. De voorzitter meende, dat de N.M.B. zich beter met andere dingen kon inlaten als deze politieke voorstellen. Men moet zich op een neutraal standpunt stellen. De heer W. Duijs, Zuid-Scharwoude, zeide, dat deze laatste 3 voorstellen eigenlijk in één verband konden worden behandeld. Spr. wil de de tuinbouwvereeniging onderling laten samenwerken. De heer Lout, N. Niedorp, merkte op, dat De heer A. van Kleef stelde voor, de regee ring te verzoeken een nationale politiek te voeren. j De heer W. Duijs wijde den Noordermarkt- J bond bujten deze kwestie houden. De Heer Jb. Klaver, Heerhugowaard, bracht den tijd van 1914/18 in herinnering, toen de regeering ons ook via de tuinbouwor ganisaties wist te vinden. Moeten we versnip peren of via de organisatie? De heer G. Barten, Noord-Scharwoude, was van meenig, dat dit een politiek voorstel was en dat het niet in deze vergadering be hoorde te worden behandeld. Na nog eenige discussie werd het voorstel niet ondersteund, aldus verworpen. De vereeniging „De Eendracht" stelde voor, alleen die voorstellen op de bondsver gadering in behandeling te nemen welke ons direct belang als veilingsorganisatie raken. Daar onze veilingsorganisatie bestaat uit leden van verschillende godsdienstige en poli tieke richtingen, moet het noodzakelijk geacht worden, om de eenheid in onzen bond te be houden, dat geen voorstellen van politieke of hij woedend voort, zich snel naar Eric wen. dend, ga weg voordat ik er je uit laat gooien! Spencer verliet zwijgend de kamer, omdat hij aan de voordeur had hooren bellen. Moet ik daaruit begrijpen, dat U mijn on- middellijk vertrek met een zeker vaag genoe. gen zoudt zien? vroeg Eric, met blijmoedige on beschaamdheid. Sir Peter gaf zooveel teekenen van een drei gende uitbarsting, dat Eric met reden oordeel de, dat het oogenblik gunstig was om zijn hoed van de boekenkast te krijgen. Ik denk, sir Peter, ging hij voort, terwijl hij zijn hoed omdraaide en de voering afgetrok ken bekeek, dat U liever geen inlichtingen zoudt willen geven aangaande de obligaties? U ^iet Maar Enid, bang voor de gevolgen, greep zijn arm en bracht hem naar de waranda. Sir Peter hield het antwoord in, dat hij op het punt was te geven, maar hij mompelde he vige bedreigingen, terwijl hij naar het jonge paar keek, dat zachtjes juist buiten het raam stond te praten. Toen lachte hij luid, liep de kamer door en wierp zich in zijn stoel Hij reikte over de tafel heen, greep een sigaar, duwde dien tusschen zijn tanden, nam de luci fersdoos en stak een lucifer aan. Zij brak zon der te ontbranden. Hij nam een ander en weer een, telkens met hetzelfde gevolg. Toen wierp hij de doos boos van zich weg. Hij zonk weer terug in zijn stoel, staarde peinzend in het uitgaande vuur en maakte zich zelf voor een gek uit. Gewoonlijk was hij zijn zenuwen de baas, maar vanavond Spencer kwam geluidloos naast hem en hij schrikte zenuwachtig op. Wordt vervolgd. --

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5