PUDDÈMC WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN PUDDIMGFAJ3&IEJ<L 'Wl :M*w al? tocm/ Sr'JPOU^fC G&ONrNC,EJV godsdienstige strekking in behandeling wor den genomen. Het bondsbestuur kon zich met het voorst-l van „De Eendracht" geheel vereenigen. De heer C. Borst Pz. verdedigde dit voor stel. De bestuursleden kunnen aanwijzen wie niet in de veilingsorganisatie thuis behooren „Tuinbouwbelang" kon hiermede niet ac- coord gaan, daar het een groote vraag is, wat politiek is en wat niet. De voorzitter zeide, dat het noodig was, dat politieke vraagstukken uit den N.M.B. werden gehouden. De heer IJ. Kaan vond het voorstel te ver strekkend en stelde de vraag wat politiek is. Wat heden een politiek standpunt is, kan het over eenige jaren wel niet meer zijn. Ka eenige verdere discussie werd het voor stel aangenomen met 791 tegen 188 stemmen. 144 stemmen blanco. Hierna werd eenigen tijd gepauseerd. Uitvoerverbod van koolplanten x en -zaden. De vereeniging „De Eendracht stelde voor, te trachten dat een wet in het leven worde ge roepen om den uitvoer van koolplanten en za den te verbieden. Waar gebleken is, dat de kool de laatste jaren geen loonende prijzen in doorsnee kan opbrengen, mag dit voor een deel geweten w'orden aan het feit, dat er veel koolzaad en planten naar het buitenland worden uitge voerd. Vooral uit de warenhuizen worden massa's vroege koolplanten verzonden, waardoor het telen van vroege koolsoorten niet meer voor onze bedrijven loonend kan zijn. Ook in „de Tuinderij" wordt hierop reeds gewezen, dat we met eigen mes de keel afsnij den. Het bondsbestuur meende, dat er veel voor te zeggen valt, dat er noch planten noch kool zaden onze grenzen mogen passeeren en wil de graag een onderzoek ter plaatse instellen, in hoeverre we hiermede succes kunnen in- oogsten. De heer A. Swager vroeg, hoe het in de practijk ging. Spr. zeide, dat het voor ons een strop is, dat in het buitenland zoo veel kool wordt verbouwd en dat kooplieden ook veel kool telen. Als men zaad uit het buitenland wil betrekken, kan men het niet bekomen Daar is men allen solidair. Spr. herinnerde aan een artikel in de Tuinderij met den titel „Zelfmoord", waarin wordt gewezen op de groote fout van het verzenden van koolzaad en planten. Spr. vroeg of men zoo verder moest gaan. De voorzitter vond het voorstel van De Eendracht zeer aanlokkelijk. Hij betwijfelde of er resultaten zullen worden bereikt, doch men kan het probeeren. Voor planten zou wel wat te zeggen zijn, doch voor zaad zijn bezwaren aanwezig, daar er verschillende plaatsen zijn, waar de zaadteelt een bron van bestaan is. De heer K- v. Dijk, Noord-Scharwoude, was bang, dat men aanstonds zaad ging telen in het buitenland. De heer Jb. Klaver dacht, dat men het voorgestelde nooit van de regeering zou klaar krijgen. Door een uitvoerverbod van kool planten zal de zaadteelt zeer toenemen. De heer A. Swager zeide, dat men zaad gemakkelijk kan smokkelen, doch met planten za! dat niet het geval zijn. Door den heer W. Duijs werd er op gewe zen, dat een lid van „Koophandel" 2 bunder kool heeft uitgezet voor zaadteelt. Daartegen zou spr. maatregelen willen nemen. De heer G. Bakker Oz" merkte op, dat men in Duitscl land net zulke kwaliteit zaad kon telen als hier, waarmee de heer K. Kaan zich niet kon vereenigen, daar deze van meening was, dat als de Duitscher z'n geld in Duitsch land kon houden, hij het niet bij die domme Hollanders zal brengen. De voorzitter merkte op, dat men zoo soli dair moest zijn als de buitenlanders. Het prae-advies van het bondsbestuur werd aangenomen. De sociale lasten. De Vereeniging „Tuinbouwbelang" stelde voor, een algemeene actie in te zetten, ten ein de een wetswijziging te verkrijgen ten aan zien van de kosten der sociale wetten, waar door deze niet meer, zooals thans, ten laste van de bedrijven komen, doch gezocht worder. door een belastingheffing naar het inkomen; en tevens te verkrijgen gelijkstelling in rech ten van werkgever en eigenwerker met der. werknemer ten aanzien van het genot van eer. ouderdomspensioen of uitkeering bij ziekte en invaliditeit, voor zoover zijn inkomen niet meer bedraagt dan een bij de wet vast. te stellen norm. Waar nog nooit zoo fel de onrechtvaardig heden der sociale wetten tot uiting kwamen als thans in dezen crisistijd, nu de lasten op ons onbeschermd tuinbouwbedrijf ondragelijk zijn, en vele onder ons, die wel betaald hebben- voor de lusten van andeern, zelf bij ouderdom of eventueele ziekte en invaliditeit grooten- deels zijn aangewezen op ondersteuning door armbesturen en liefdadigheidsinstellingen, is een krachtig en breed opgezette actie een dringende eisch. (Zie hiervoor het rae-advies van het bonds bestuur gegeven op het eerste voorstel van de Vereeniging „De Eendracht" behelzende voorstellen van politieken aard.) De voorzitter zeide, dat men het voorstel van „De Eendracht" heeft aangenomen. Er is nu wel aanleiding om het voorstel van „De Eendracht" toe te passen. De heer K. van Dijk, Tuinbouwbelang, was van meening, dat het wel tijd is, dat de poli tieke richtingen op hun manier in deze schro melijke onbillijkheid voorzien. Het voorstel werd verworpen. Rondvraag. De afd. Waarland en Omstreken verzocht uitvoering van het besluit, dat de vracht vaarders om de 5 nummers loten, waarop de voorzitter zijn toezegging deed, dat dit zal gebeur eo. Door „De Eendracht" werd de vraag ge steld of van de „Vierbond" geen officieels bond is te maken, waarop de voorzitter op merkte, dat dit moeilijk zou gaan, o.a. wees spr. op het besluit, om geen bonnen af tc geven, waaraan slechts 2 veilingen hebben voldaan. Ook zouden er veel werkzaamheden aan verbonden zijn, zooals extra algemeene vergaderingen. De secretaris van den Vierbond voorzag dezelfde bezwaren. Spr. dankte namens de gasten voor de uitnoodiging en de hartelijke ontvangst. Over den toeslag had spr. nog niets naders vernomen, doch zoolang er hoop is, is er leven. De heer C. Borst Pz. begon nog eens weer over het bonnenstelsel. In Warmenhuizen houdt men zich daar niet aan, wat voor onze markt een nadeel zal zijn. Met de pogingen ter veredeling der bewaarkool heeft men geen medewerking ondervonden van Broek. „Sint Maarten" wilde trachten de prijzen van thee, koffie en melk in het Spoorcafé ver laagd zien te krijgen. De voorzitter der N.V. Spoorlijn was van meening, dat de consumptieprijs niet te hoog is. De vereen. De Koophandel heeft een adres gericht aan de N.V. Spoorlijn, ten doel heb bende dat geen bier meer in het café mag worden verstrekt. De heer P. F. Slot (Koophandel) lichtte toe, dat dit de beste maatregel zal zijn om het bier weg te krijgen. (Applaus.) Men besloot een sympathiebetuiging aan de N.V. Spoorlijn te zenden. „Tuinbouwbelang", Noord-Scharwoude, vroeg of de afschafing der bonnen wel goed is gezien. De heer K. van Dijk merkte op, dat het be oogde doel niet wordt bereikt. Er wordt nu zonder bon verkocht.*1 Is dat niet veel erger? De voorzitter zeide, dat men geen besluit kon nemen, daar geen voorstel is ingediend Op de vraag van den heer K. Kaan, of de invoering van de laatste bepaling de prijzen ten nadeele heeft beïnvloed, antwoordde de voorzitter van zeker niet, daar de kooplieden, omdat ze in de veiling moeten zien klaar te komen, dan meer moeten geven. De vereen. „De Koophandel" verzocht vermelding der kwaliteit van de op monster verkochte partijen op veilingbordje en briefje. Dit zal in de bestuursvergadering worden besproken. Door de heeren G. Bakker Oz. en Abr. de Geus werd er op aangedrongen, dat vanuit deze vergadering de nóód in den tuinbouw wordt kenbaar gemakt en zij stelden voor een massale demonstratie te houden in Den Haag ter verkrijging van den toeslag op de winter- kool. Na eenige discussie werd besloten geen demonstratie te houden. Op voorstel van de Eendracht zal den mi nister een telegram worden gezonden ter spoedige verkrijging van den toeslag op kool. Door den eere-voorzitter, de nheer S. Brug man, werden woorden van dank gebracht voor de hartelijke ontvangst. Ook burgemeester van Spengler en burge meester Wijnveldt brachten het bestuur dank voor de uitnoodiging, waarna de voorzitter te ongeveer 9 uur tot sluiting overging. WIERINGERWAARD. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Wieringer waard van de Holl. Maatschappij van Landbouw onder uitstekende leiding van den heer Daan Kaan, die in zijn ope ningswoord den wensch uitsprak dat de heer P. J. Visscher als voorzitter een volgende vergadering wederom lust gevoelt om de leiding op zich te nemen. Spreker heette de aanwezigen welkom en zeide dat deze verga dering hoofdzakelijk is belegd om een paar punten welke nog al belangrijk zijn. De voorzitter deelde eerst mede, dat deze slechte tijd organiseeren noodzakelijk maakt. Tot zijn genoegen zag hij dat de opkomst grooter is dan gewoonlijk, ofschoon 15 van de 80 leden toch nog niet schitterend is te noemen. Naar aanleiding der door den heer D. Sleutel voorgelezen notulen zeide voor zitter dat in de laatste vergadering de wen- schelijkheid werd besproken tot 't samenstel len van een Pluimveecommissie. Dit is door het bestuur ampel besproken, doch dit is hier van zoo weinig beteekenis dat het voorloo- pig geen zin heeft. Toch zal het bestuur deze zaak in gedachten houden. Verder dat de heer Veenstra geen tijd heeft kunnen vinden hier een lezing te houden en dat in diens plaats door mr. de Vries was aangeboden een lezing te houden over 't nut van melkveecon- tröle. Aangezien hierover ook reeds een stenogra fisch verslag van elders was verschenen, had het bestuur ook dit voor onze afdeeling niet wenschelijk geacht. Toch is het de bedoeling van het bestuur om eenmaal per jaar een lezing of cursus te houden. Dan heeft spr. een prettige mededeeling n.1. dat een tiental nieuwe leden zijn toege treden en nu behoudens een enkeling alle boeren alhier lid zijn. Een serie ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. De heer Jb Kaan Kz. en Daan Kaan hebben Maandag een onderhoud gehad met den inspecteur der belastingen in verband met de aangifte van landerijen voor de ver mogensbelasting, met als resultaat dat een norm is vastgesteld. Wat betreft bouwland heeft de inspecteur vastgehouden aan dezelfden norm als verle den jaar n.1. van 15001800 per H.A. Het weiland is daarentegen met 400 verlaagd en is gesteld op 16002000. De inspecteur verlangt echter, dat de gebou wen verdisconteerd worden in het land. Enkele gebouwen die boven gewone boer derijen uitsteken kunnen ook verdisconteerd worden, doch dan moeten de landprijzen in evenredigheid hooger worden opgegeven. Er moet tevens bij vermeld worden dat de gebouwen er bij ingesloten zijn. De heer C. J. Blaauboer dankte de hee ren voor hunne bemoeiingen, doch meende toch dat de verhouding niet deugt, omdat het voor de koeboeren er lang zoo goed niet voorstaat als voor de bouwboeren, dank zij de Tarwewet. De heer Jb. Kaan zeide dat niet de be- drijfswaarde gevraagd wordt, doch de ver koopwaarde. Door den heer P. Visser werd nog opge merkt dat hij het niet billijk vond dat de ar beiderswoningen niet voor afschrijving In aanmerking mogen komen. De aanwezigen vonden het algemeen zeer goed gezien dat een onderhoud heeft plaats gehad. Hierna werden bij monde van den heer K. Schagen mede uit naam van den heer P. Visser Az., enkele mededeelingen gedaan van het verhan delde op een vergadering van de afdeeling Awia Paulowna met den Bond van Land arbeiders. In verband daarmede werd de wensche- lijkheid besproken om in de allereerste plaats eigen werkelooze arbeiders aan het werk te stellen en geen vreemden. Dit vond algemeen bijval. Als afgevaardigde naar de op 18 Mei a.s. te houden algemeene vergadering werd de heer P. Visser Az. gekozen en als plaatsver vangers de heeren Cor Waiboer en Dirk Kaan. Een voorstel van het bestuur om de func tie van secretaris en penningmeester te ver eenigen, kon bij de vergadering instemmine vinden. Het hoofdbestuur had hiertegen ook geen bezwaar. Een kleine wijziging in de statuten is hiervoor noodig. Als bestuurslid in plaats van den overle den heer P. Schenk Dz. werd de heer Cor Waiboer gekozen. De rekening van den penningmeester na- ezien door de heeren A. Bakker Az. en P. 'isser Az. sloot met een batig saldo van nihil. De rekening van den penningmeester der Aankoopvereeniging gaf als ontvangst aan een bedrag van 3063,42, uitgaaf ƒ2962.42. Batig saldo 101. De heer P. Visser betreurde dat er zoo weinig gebruik werd gemaakt van de aan koopvereeniging. In Anna Paulowna had spr. daar zulke mooie resultaten van gezien en zou wel in overweging willen geven nog eens kaarten rond te zenden ter opwekking. Dit werd toegezegd. De beschrijvingsbrief Voor de algemeene vergadering gaf geen aanleiding tot bespre king en werd aan den afgevaardigde vrij mandaat gegeven evenals voor de vergade ring van Hollands Noorderkwartier welke Woensdag te Schagen wordt gehouden. Bij de rondvraag gaf de heer C. Schenk in overweging, om, indien er bij een boer verandering van personeel moet plaats heb ben zoo weinig mogelijk personeel te nemen van christelijke richting, wat hij zeer in het belang acht der boeren doch ook in dat van de ingezetenen. De heer Sleutel zeide dank voor het in hem gesteld vertrouwen door hem ook de functie van penningmeester op te dragen. De voorzitter hoopte dat de hepr Sleutel dit nog lange jaren zal waarnemen en sloot de vergadering. Vi Qememtecaden WARMENHUIZEN. Gistermiddag kwam de gemeenteraad in voltallige vergadering bijeen. Na de ope ning door den voorzitter met een kort woord van welkom werden de notulen van de beide laatste vergaderingen (8 en 31 Maart) goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Het bekende schrijven van B. en W. der gemeente Ooststellingwerf om adhaesie te betuigen aan het adres van den raad dier gemeente, gericht aan de regeering om met den meesten spoed maatregelen tot steunver- leening aan den land- en tuinbouw te nemen Voorgesteld werd geen adhaesie ie betui gen op grond van de te algemeene termen, waarin het adres gesteld was, waarvan geen effect werd bereikt. Conform besloten. b. Jaarverslag van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten over 1931. Uit gekeerd zal worden 6 pCt. dividend. Voor ken nisgeving aangenomen. c. Een adres van den raad der gemeente Bloemendaal inzake beperking van on- matigen scholenbouw. Voorgesteld werd het schrijven voor kennisgeving aan te nemen om dezelfde redenen als ten aanzien van het adres van Ooststellingwerf waren genoemd. Aldus werd besloten. d. Een schrijven van het bestuur van de afdeeling Warmenhuizen van den Neutralen Bond van boeren, land- en tuinbouwers in zake reductie landhuur B. en W. deelden mede, dat op hun voor stel in de vorige vergadering van den raad is besloten tot het verleenen van reductie op den huurprijs van het bouwland. In verband Uiv L aivi gviiv/iuvit v*/i w»w het adres voor kennisgeving aan te nemen. Adressanten meenden dat hun adres nog niet behandeld wao, maar de voorzitter zette uiteen, dat dit wel het geval was: het was be sproken tegelijk met dat van den L. T. B. in de vergadering van het college van B. en Vi Zij hadden gevraagd voer alle bouwland 40 pCt. reductie te verleenen op den huurprijs, in tegenstelling met het voorstel van B. en W., dat een verlaging wilde van 20 tot 40 naar gelang van de pachtprijzen. Het voorstel van B. en W werd na eenige bespreking voor kennisgeving aangenomen. e. Een schrijven van het bestuur van de r.k. middenstandsvereeniging om het z.g. beurzen der jeugd voor winkels te verbieden, alsmede het plaatsen van automaten. B. en W. deelden mede, dat in de algemeene politieverordening een bepaling is opgeno men, dat het verboden is zonder toestemming van de eigenaars op stoepen enz. te zitten en zij achten het verder niet noodzake lijk een verbodsbepaling in het leven te roepen inzake het plaatsen van automaten. De voorzitter achtte de eerste kwestie voldoende geregeld, verschillende winkeliers verklaarden het zitten op stoepen enz. niet te willen toelaten. Wat het plaatsen van automaten betreft, dit komt ter sprake als gevolg van de winkel sluitingswet, die niet spreekt van een verbod van automaten Het zal misschien mogelijk zijn die te verbieden op grond van de veilig heid van het verkeer of de openbare zedelijk heid, maar B. en W. meenden, dat geen van deze twee in het gedrang komt. Het kan waar zijn wat de adressanten beweren, n.1. dat de winkeliers elkaar op kosten jagen, maar de gemeente is er toch niet om dat te voorkomen, want waar zou dan het einde zijn? B. en W. gelooven bovendien niet, dat er veel automaten zullen worden aange schaft, omdat de kosten voor een goeden automaat nogal hoog zijn. Weth. Molenaar was het met dit laatste niet geheel eens en meende dat er voor de gemeente geen gevaar in ligt om te voldoen aan het verzoek. Spr. geloofde wel dat een dergelijke bepaling in de verordening de goedkeuring van hoogerhand zal vernemen. Gevaar zag de voorzitter ook niet, maar hij zag er toch evenmin heil in, om op het verzoek in te gaan. Weth. Slot geloofde niet, dat de snoep lust zal worden beteugeld door het niet plaatsen van automaten, de jeugd zal haar geld evengoed uitgeven, misschien wel aan andere, meer afkeurenswaardige dingen. Spr zag geen enkele aanleiding dat de winkeliers gedwongen zullen zijn tot het plaatsen van automaten, omdat een ander het misschien zou doen. Spr. noemde „De Hanze" niet principieel, want hoewel zij had gevraagd om Zondags- sluiting, hadden zij den laatsten Zondag, toen sluiten nog geen verplichting was, de zaken open gehouden. Spr. achtte inwilliging van het verzoek ook niet noodig of wenschelijk. Weth. Molenaar verdedigde het hel pend optreden van de overheid bij het be perken van de snoeplust. De heer Mink voelde wel voor een auto- matenverbod. Dat er beperking van snoeplust van zou zijn.te verwachten, geloofde spr. niet, hij zou het verbod alleen kunnen goed keuren uit höofde van Zondagsrust. De heer Dekker dacht wel, dat de snoep lust zou verminderen, de ouders zullen min der zakgeld behoeven te geven. De heer Slot legde den nadruk er op, dat de grootere jeugd haar geld wel eens in de café's kan opmaken. Na nog eenige besprekingen werd het nemen van een besluit uitgesteld tot behande ling van het punt winkelsluiting. i. Een schrijven van de nationale com missie tegen het alcoholisme inzake vast stelling van het^aantal verloven volgens de Drankwet in deze gemeente Voorgesteld werd het adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus werd besloten. g. Een verzoek van het bestuur der afdee ling Warmenhuizen van den Ned. r.k. land- arbeidersbond St. Deus Dedit inzake het geven van voorkeur bij werkverschaffing aan georganiseerde arbeiders, alsmede bij steunverleening. B. en W. deelden mede, dat aan het verzoek zooveel mogelijk medewer king zal worden verleend. De heer Mink vreesde, dat de ongeorga niseerden zullen worden uitgesloten en dat zou hij betreuren, omdat de slechte tijd van thans eigenlijk niet toelaat om de vrij hooge bondsccmtributie te betalen. Voor de onge- huwden zou hij aansluiting bij een organi satie wel toejuichen, want er spreekt een zorg voor de toekomst uit. De heer Slot oordeelde, dat het idee van verzekering zooveel mogelijk moet worden aangemoedigd, maar dat neemt niet weg, dat ongeorganiseerden niet mogen worden uit gesloten. Spr. stelde vast, dat vele arbeiders uit louter onwil in betere tijden hebben na gelaten zich te verzekeren. Het prae-advies werd goedgekeurd. h. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten betreffende het besluit van ANGSTIGE TIJDEN! Zwakte van de organen in den bedreigt zoowel mannen als vroim- vooral in den middelbaren leeftijd n' daarna. De verschijnselen zijn eem.t!1 kelijk te onderkennen. sem&it- Als uw rug, ledematen en snier* pijnlijk zijn; als gij u prikkelbaar v*r moeid en zenuwachtig voelt; als git w hebt van urinestoornissen, waterzuch tige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid, gebruik dan onmiddei lijk Foster's Rugpijn Pillen. Want au tengevolge van verzwakking der er*» nen in den rug winezuur en andere' schadelijke onzuiverheden zich in heti bloed meer en meer ophoopen door ver- waarloozing der eerste waarschuwende verschijnselen, wordt herstel moeilijker Er ontstaat gevaar voor rheumatiek ischias, spit, waterzucht en blaaszwakta! Foster's Rugpijn Pillen zijn een sp«- ciaal middel, dat rechtstreeks op de be doelde organen werkt en geen neven werking heeft op de_ ingewanden. Bij alle drogisten ét 1.75 per flacon. den raad inzake het aangaan van een gelde leening, groot 20000, stelden B. en W. voor het genomen raadsbesluit in te trekken en een nieuw besluit vast te stellen overeen komstig het voorstel van Ged. Staten. Het betrof niet anders dan een redactiewijziging. Het voorstel werd goedgekeurd. Jaarwedden burgemeester, secretaris en ontvanger. Naar aanleiding van de bekende circulaire van Ged. Staten betreffende de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, waarin wordt medegedeeld dat dit college van oordeel is, dat de mogelijkheid van pensioenverhaal toe te passen in aanmer king zal kunnen komen, deelden B. en W. mede, aan Ged. Staten voor te stellen op de genoemde salarissen te heffen 3 pCt. voor eigen- en 5 H pCt. voor wed. en weezen- pensioen. De heer Slot was teleurgesteld door het schrijven van Ged. Staten. Wij kunnen nu bereiken wat we wilden in ons schrijven van onlangs aan dat college, zei spr., maar hij had toch een ander geluid verwacht. De sala- risverhooging werd bevolen op een tijdstip toen de slechte tijd al in zicht was en nu zou spr. het beter vinden, als gelegenheid was ge geven de salarissen weer op een apdere basis vast te stellen. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten zonder hoofdelijke stemming. Reductie pachtprijzen lan derijen van het burgerlijk armbestuur. Behandeling verzoek, reductie pachtprijzen van het bouwland verhuurd door het alge meen burgerlijk armbestuur. Voorgesteld werd het besluit goed te keu ren in dien zin, dat de reductie op den huur prijs wordt vastgesteld overeenkomstig het besluit van den raad van 31 Maart 1932, te weten bij een huurprijs t/m. 4 per snees 20 pCt.; t/m. 5 25 pCt.t/m. 6 30 pCt.; t/m. 7 35 pCt.boven 7 40 pCt. De heer de Groot wilde eenzelfde per centage voor alle landerijen. De heer Slot verdedigde het voorstel van B. en W., er moet één lijn zijn in de reductie, door het gemeentebestuur en door het burgerlijk armbestuur toegestaan. De voorziiter was het hiermee eens, voor uitzonderingsgevallen kan een aparte regeling worden getroffen. Ook uitzonderingen zou weth. M o 1 e n a a r niet wenschen te maken, omdat er dan geen einde zal komen. Het voorstel van B. en W. werd hierop zonder hoofdelijke ctemming aangenomen. Heffen van vergunningsrecht. Tot vaststelling van de nieuwe verordening werd overgegaan omdat de Drankwet eenige wijzigingen heeft gebracht in de heffing van het vergunningsrecht. Conform vastgesteld. Heffen van verlofsrecht. Tot vaststelling van deze verordening moest worden overgegaan, omdat de Drankwet de heffing van een verlofsrecht voor de verloven A voorschrijft, welke som jaarlijks 25 be draagt. Conform vastgesteld. Nadere vaststelling pensioens grondslagen. In verband met enkele opmerkingen ten aanzien van de pensioensgrondslagen van ambtenaren in» dienst der gemeente werd voorgesteld de pensioensgrondslagen nader vast te stellen. ,j Conform besloten. Winkelsluitingswet. Verschillende besprekingen werden gevoerd na de voorlezing der artikelen van de veror dening. Opgemerkt werd, dat de groote meerderheid der winkeliers heeft gevraagd om Zondagssluiting, waartegenover werd ge steld, dat fruit en visch b.v. seizoenartikelen zijn, welker verkoop ook op Zondag mogelijk zou kunnen worden gemaakt. Daardoor zou ontduiking van de wet mogelijk zijn, omdat 255. Opnieuw volgde een onderzoekingstocht en Tuimeltje sprak er van, dat ze ieder wat moesten meenemen, daar de in breker zwaar gewapend was. In de kamer van de huishoudster gekomen, bleven ze verbaasd staan. Daar zat dat arme kik kertje aan een stoel vastgebonden. Ze kon bijna niet meer schreeuwen, zoo stijf had de dief haar vastgebonden en vlug sneed Tuimeltje de touwen los en bracht haar bij de andere kikkervrouwtjes, zelf. Hij ging heel alleen alle kamers in, maakte de kasten open en waarachtig, toen hij de linnenkast opende, zag ie dat de inbreker al de planken overhoop had gegooid en aelf recht op in de kast stond. Tuimeltje riep direct om den inbreker te komen arresteeren en hem in de donkerste cel, met de groote ijzeren slooten te brengen. H'/i' xr ~(1T' rilfs'Ti in "ïK/vUii uv'n

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6