Agenda Slad en Omqzwiq JSinnenOand Weec&ecickt Dinsdag 17 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Kamerad- schaft (vredesfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Drie nobele bandieten (sens.); boven 14 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Zeebonken (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Heerscher der duisternis (rom.); boven 18 jaar. Woensdag 18 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Kamerad- schaft (vredesfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Drie nobele bandieten (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Zeebonken (rom.); boven 14 jaar. 8 uur, Harmonie, viering Goodwill-day. UK PnH§TERDRIKTE Boven verwachting zijn de Pinksterdagen, wat het weer betreft, in alle pzichten gunstig geweest. Dt 1ste Pinksterdag was zelfs een dag van schitterende zomerweelde. De laatste dagen van de vorige week wa ren van dien aard, dat men niet kon verwach ten, dat Pirfkster zich door zonnige zomer weelde zou kenmerken en ook de weerberich ten voorspelden niet veel goeds. In den nacht var. Vrijdag op Zaterdag werd het echter veel zachter en Zaterdag voor Pinkster kon men alie hoop koesteren, dat men goede feestdagen zou krijgen. In Bergen en Bergen aan Zee arriveerden dan ook in verschillende hotels en pensions de week enders, al was hun aantal met zoo groot als het 'vorig jaar. Zondagmorgen was het weev zoo mooi, dat een ieder de blijde opmerking maakte, dat de Zomer was gekomen. De groene sappige weiden met haar paar den- en boterbloemen waren een lust voor het oog. Hier en daar zag men he'. irissche groen afgewisseld door de kleurenpracht van de bloemenvelden en de bloeiende boom gaarden en één van onze bekende artisten, met wien wij een tocht maakten om de Pink- sterdrukte te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Camperduin, Egmond aan Zee en Castricum aan Zee gade te slaan, maakte de opmerking, dat ons landschap gelijk was aan een spiksplinternieuwe vlag, die schitter de van purper en groen. Het stemde tot blijmoedige vreugde, jong en oud, per auto en fiets in drommen naar buiten te zien trekken. Vooral de dames in haar aardige zcmertoiletjes gaven kleur aan het landschap. Het viel ons dit jaar bijzonder op, dat er weer gewandeld wordt. Vooral was dit het geval langs het prachtige wan delpad door het piovinciaa! duingebied van Bakkum naar Castricum aan Zee, waar het parkeerpark te klein bleek om de vele wagens behoorlijk te plaatsen. Het strandleven was daar in vollen gang en enkele enthousiaste waterrotten waagden het reeds, een bad te nemen. Vanaf het terras van het nieuwe hotel café restaurant aldaar, waar alle beschik bare kamers met gasten bezet waren, heeft men een prachtig gezicht op de zee en het strandleven, wat te Egmond aan Zee ook het geval is vanaf de terrassen van de hotels „Welgelegen" en „Zeerust". Egmond aan Zee gereed voor de ontvangst van gasten. Ook in Egmond aan Zee, waar met. Pink ster tevens de traditioneele kermis gevierd werd, was het vrij druk Het viel ons op, dat men daar reeds lang een groot stuk van de boulevard bevrijd heeft van brokken duin, die het uitzicht op zee belemmerden, zoodat men ook daar thans volop een blik op het strandleven en in zee kan werpen. Een groot voordeel voor Egmond aan Zee is ook, dat men daar nu aan het einde van de hoofdstraat voor hotel Zeerust rechts kan afslaan en na een 300 M. een nieuwen weg rechts kan volgen, waardoor men bij de voormalige tol weer op den straatweg komt. Van Castricum tot Rinnegom is de weg langs den duinvoei voor het verkeer afgeslo ten en is het nog alleen mogelijk langs stof fige binnenwegjes var. Rinnegom den Kenne merstraatweg naar Heiloo te bereiken. De weg wordt vaTt een nieuw wegdek voorzien en over een lengte van eenige kilometers vindt men den weg opgebroken en met hoopen puin bedekt. Voor het toerisme is dit vooral op zulke drukke dagen wel heel jammer en onwillekeurig dachten wij: ..waarom maakt* men toch geen klinkerwegen?" Het voordeel daarvan is, dat men de Hollandsche industrie steunt, dat deze wegen voor het autotoerisme het meest safe wegdek vormen, voor voer tuigen met dierlijke of menschelijke trekkracht het lichtst te berijden zijn en bovendien het voordeel hebben dat een klinkerweg, ook als deze vernieuwd wordt, geen maanden voor het verkeer behoeft te worden afgesloten. Bergen was wel het brandpunt van het toerisme. Dank zij de uitstekende verkeers maatregelen, (daags voor Pinkster waren overal borden geplaatst, waarop de richting was aangegeven en waarop kenbaar werd ge maakt of men al of niet parkeeren mocht) werd de intrekkende stroom auto's, motor rijwielen, fietsers en wandelaars in de juiste richting geleid. In de omgeving van het café „Duinver- maak" stonden stellig wel een paar duizend fietsen gestald. Vooral den Tweeden Pinksterdag was het langs de Breelaan zoo druk, dat de auto's zich slechts met een 10 K M. snelheid kon den voortbewegen. In de Rustende Jager puilden de jongelui, die zich daar gister avond en -nacht met het dansen vermaakten, de zaal uit. Ook in 't café Hildebrand, waar eveneens muziek voor den dans was, bleek de drukte groot De trams brachten duizenden naar het strand, doch ook in het vooral in het voor jaar zoo mooie Bergerbsch werd druk gewan deld. Bergen aan Zee ontwaakt. Bergen aan Zee. dat uit zijn winterslaap ontwaakt was. had zich ongemaakt de gas ten en bezoekers te ontvangen. Na maan den niets te doen te hebben gehad, verheug den de winkeliers er zich over, eindelijk weer eens in de gelegenheid te komen om iets te verdienen. Tot hun niet geringen schrik gewerd hun echter Zaterdagavond van de rijkspolitie de mededeeling, dat zij op grond van de winkel sluitingswet Zondags niet geopend mochten zijn. Men beriep er zich terecht op, dat de raad bij verordening bepaalde, dat van halt Mei tot half September in Bergen als sei- zoenplaats een andere regeling gold, doch het gezag voerde hiertegen aan, dat de offi- cieele goedkeuring op deze verordening nog niet was verkregen, zoodat de W inkelslui tingswet moest worden toegepast. Men zal zich kunnen voorstellen, dat deze toch zoo rustige burgers, die er naar haak ten, om aan den slag te gaan, allerminst ge diend waren van de rust, die het gezag hun beschermend wilde verkenen, omdat deze rust hun eenvoudig de mogelijkheid benam om te leven, en opstandig werden. De koppen werden bijeen gestoken en algemeen ver klaarde men zich voor het voorstel om de winkels dicht te plakken en de vlag half stok te hangen. Gelukkig kwam men tot het besef, dat een dergelijk protest geen geld in het laadje brengt en een van hen had dan ook het heldere oogenblik om het voorstel te doen eenvoudig open te blijven en proces verbaal te laten opmaken, aangezien het toch al te absurd is om een wet te gehoorzamen, die vordert, dat men zich het leven beneemt. Toen kwamen er spoedig tegenorders van den brigadecommandant en kon men verkoo- pen zonder wetsovertreder te zijn. Op het strand was het zeer druk. De Stille Stranders waren reeds in actie' gekomen en ook het badbedrijf had het tentenbad in ex ploitatie genomen, zoodat ook hier het gezel lige strandleven was ingezet. Het aan zee gelegen terras van hotel Nas- sau-Bergen was den eersten dag geheel met bezoekers bezet, die zieh ten zeerste ver heugden over de sterk verlaagde consumptie prijzen aldaar. Het viel ons, na ons bezoek aan Castricum aan Zee en Egmond aan Zee op, dat het te Bergen aan Zee meer dan noodzakelijk is, dat het duin aan den zeekant van de boule vard behoort te worden afgenomen. Het gezicht op strand en zee, ook van het terras van Nassau-Bergen zal er door wor den verhoogd. lsten Pinksterdag vervoerde de tram van Alkmaar naar Bergen aan Zee 6033, den tweeden dag 11250 passagiers. Deze cijfers zijn voor de tram Alkmaar— Egmond aan Zee 1058 en 1737 en voor die van Alkmaar naar Schagen 608 en 1203. Schoorl, Heiloo en zeilwed strijden. In Schoorl viel vooral den 2en Pinksterdag een geweldige drukte waar te nemen. Tradi tie is sterk en het is in West-Friesland een oude traditie om 2en Pinksterdag naar het speelduin achter het café van den heer Tim merman te trekken en dus waren er hier ook ditmaal duizenden, die zich trouwens door ge heel Schoorl tot Camperduin bewogen. In Schoorl heeft men zeer zeker goede zaken gemaakt. In Heiloo, voor een 25 jaar met Pinkste ren het centrum van uitgaand Alkmaar, was het stilletjes, al werd er hier 'in de fraaie bosschen druk gewandeld. De zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Zaandamsche Zeilvereeniging slaag den uitstekend. In het schitterende zon licht leverde het meer door de vele zeilen en zeiltjes een heerlijk beeld voor watersport en in het anders zoo stille Akersloot ondervond men hiervan een gewaardeerde drukte. Dank zij het mooie weer vervoerde de Alkmaar Packet een grooter «atria:1 passa giers dan het vorige jaar. Het blijft altijd 'n genoegen met den bekenden driedekker over het Meer en de Zaansche wateren te varen. De prachtige Alkmaarsche Hout mocht zich in een druk bezoek verheugen en onze buitenzaken, vooral de zoo mooie Stedelijke Muziektuin trokken hiervan het gewenschte voordeel. De belangstelling voor de dieren in den Hout, vooral voor de apenkooi, was grooi. De stadsmenschen hebben Pinkster 1932 met vreugde buiten doorgebracht. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar C. Bijvoet—H. C. Bijvoet-Seiz herdenkt heden den dag waarop het voor 50 jaar in den echt werd verbonden en aan gezien zij direct na hun huwelijk hun man denmakers- en rietmeubelenbedrijf, thans het bedrijf van de firma Bijvoet en Zoon, in Ak- maar vestigden, bestaat ook de zaak 50 jaar zoodat het voor hen een dubbele feest dag is. De heer Bijvoet telt 73, zijn vrouw 76 le vensjaren en beiden verheugen zich nog in een uitstekende gezondheid en genieten het voorrecht, dat dit met hun kinderen en klein kinderen eveneens het geval is. Vooral mevr. Bijvoet was vol van den afwe zigen zoon, die als stuurman op de groote vaart juist te Geneve was binnengeloopen en nu spoedig verwacht werd. Een groot aantal bloemstukken, telegram men en andere gelukwenschen legde er ge tuigenis van af, dat velen zich in het zeldza me feest verheugden. De heer Bijvoet is nog steeds in zijn be drijf werkzaam en smaakt bij zijn arbeid nog de voldoening, die in den gildentijd het geluk was van iedere zelfstandigen arbeider. Hij behoort nog tot de weinige werkers die een werkstuk van het begin tot de voltooiing ge heel afwerken en daarom is 't altijd plezie rig hem en zijn zoon in hun werkplaats aan den Achterdam bezig te zien. Dat zij hun zaak op den hoek van den Dijk en Achterdam tot de grootste op dit ge bied in Alkmaar en omgeving wisten op te voeren, moet hem mede een voldoening zijn Op deze plaats ook gaarne onze hartelij ke gelukwensch aan dit gouden paar. VERKEERSREGELS'ZIJN BLIJKBAAR ZEER MOEILIJK! Een wielrijder, die de bocht LaatKoor straat nam, werd op dien hoek aangereden door een auto, komende uit de richting Heilooër- brug en gaande in de richting Groote kerk Hoewel de autobestuurder den wielrijder had moeten laten voorgaan, verzuimde hij dit, met het gevolg, dat de automobilist aan dezen twee den Pinksterdag herinnerd zal worden in den vorm van een proces-verbaal en een rekening voor de zwaar beschadigde fiets. SCHIET NIET MET DE KATTAPULT. Zaterdagmiddag schoot een jongen op den Zij dam met de kattapult door het zich aan 't Fnidsen, naar de banketbakkerij van den heer v. d. Veen bevindende slop, met het gevolg dat het steentje een dikke spiegelruit van den winkel van den heer Finkensieper verbrij zelde. Wij kunnen begrijpen, dat een jongen ge dreven door het oer-instinct, de kattapult spant, doch de straten van een stad JÉ en en zich daarvoor nu eenmaal niet. Men treft daar zoo gauw ongewild een voorbijganger of brengt materiale schade aan anderen toe. WAARSCHUWINGSBORDEN IN BERGEN EN BERGEN AAN ZEE. In Bergen en Bergen aan Zee zijn diverse waarschuwingsborden geplaatst waarbij de schilder blijkbaar ter opluistering van het natuurschoon de eerste letters van alle woorden niet zwart maar rood heeft geschil derd. Diverse automobilisten hebben geconsta teerd dat wanneer de zon schijnt, de zwarte letters wel maar de roode op eenigen afstand niet te lezen zijn, zoodat zij telkens de volgen de officieele puzzle moesten oplossen. erboden uto's en utorijwielen p f an en eg e laatsen. Zou het niet verstandig zijn nog een beetje zwarte verf bij te koopen en de sierlijke begin letters een ander kleurtje te geven? AANBESTEDINGEN. De Prov. Waterstaat van Noord-Holland heeft na aanbesteding aan de N.V. Maat schappij tot aanneming van waterbouwwer ken v.h.- A. Hofman te Haarlem gegund het baggeren of zuigen van een vaargeul in het Alkmaardermeer, het bergen van het be schikbaar komende zand en de verbreeding van een gedeelte van den Noorderweg langs de Noordervaart in De Schermer, alsmede het maken van een gewalste fundeering in dien weg, voor 221.052. FAILLISSEMENTEN. -»■* Uitgesproken zijn de taillissementen van Willem Twisk, bloembollenhandelaar te Uit geest. R. c. mr. J. Krabbe, Cur. mr. Van Leeuwen te Alkmaar, van B. Driessen, bloembollenhandeiaar te Heiloo, R. c. mr. A. M. Ledeboer, Cur mr J. Belonje te Alkmaar, van A. F. Tjaden, koopman te Den Helder, R. c. mr. H. M. Fruin, Cur. mr. S. A. Thomas te Hoorn, P. Pieterse, schoenmaker te Alkmaar, R c. mr. A. M. Ledeboer, Gur. mr. P. S. Winkel te Alkmaar. AFD. ALKMAAR VAN DE R. S. P. Men schrijft ons: Donderdag hield de afd. Alkmaar van de R. S. P. 's avonds om 8 uur een openbare ver gadering in het P. A. S.-gebouw aan den Lim- merhoek met als spreker p.g. A. Longkemper van Amsterdam over het onderwerp „de scheu ring in de S. D. A. P." De voorzitter, de heer van der Wal, opende met een kort woord van welkom en zeide, dat het bestuur gemeend heeft goed te doen met den heer Longkemper een uiteenzetting te la ten geven over de oprichting der O. S. P. en naar aanleiding hiervan het onderscheid uiteen te zetten tusschen O. S. P. en R. S. P. Hij hoopte dat het betoog van den spreker de noo- dige klaarheid zou brengen. De heer Longkemper begon met er op te wij zen dat reeds in de 19e eeuw de kwestie be stond reformisme of revolutionair en dat toen reeds het reformisme vasten voet verkreeg. Spreker schetste vervolgens het opkomende kapitalisme en zijn verderfelijken invloed voor de arbeidende klasse, en behandelde het soci aal anarchisme van Domela Nieuwenhuis, als ook de oprichting van de S. D. A. P. in 1894. Het reformistisch karakter der S. D. A. P kwam het sterkst tot uiting internationaal tij dens en na den wereldoorlog van 19141918. De Russische revolutie van 1917 is tot op he den door de 2e internationale alsook door de S. D. A. P. en O. S. P. verloochend. De 2e internationale onder Emile Vander- velde voerde geen wereldpolitiek maar coalitie politiek, ook nog heden ten dage (zie Duitsch- land, Frankrijk en Engeland). De 3e internationale beging haar eerste fout door haar eenheidsfrontpolitiek, waar niets van terecht gekomen is. Ze Arminderde ziender- oogen, overal slinkt haar invloed. Uitvoerig ging spreker de gebeurtenissen van den laatsten tijd na in Frankrijk, Duitschland en Engeland en constateert dat de 2e internati onale en het I. V. V, niets uitvoeren, alsook de 3e internationale en de R. V, O. Er moet klare revolutionaire politiek gevoerd worden, van daar de groote linksche stroomingen en de R. S. P, De O. S. P. is niet revolutionair, wanneer men het reformisme wil bestrijden moet men geen overleg voeren met de S. D. A. P. Vervolgens releveerde spr. de pogingen van Timmer om het N. A. S. te elimineeren, Timmer heeft nooit stelling genomen tegen het refor misme, doch meende met cellenbouw zijn doel te kunnen bereiken. We zien het reformisme optrekken in het Textielconflict, met het Juliana-Kuiperscomité enz. enz. We zien „de Socialist" verschijnen en verdwijnen, Schmidt bedankt als Partijbe stuurder en „de Fakkel" werd gesticht. De scheuring is een feit, de O. S. P. is er. De arbeiderspers ontwikkeld een hetze tegen de O, S. P. Bij de vaststelling van het beginselprogram moet klaarheid komen in verband met de vak bewegingspolitiek. Het N. A. S. wordt dood gezwegen, zeer ten onrechte, het N. A. S. heeft de groote klasse conflicten gebracht. Op den duur kan de O. S. P. het N. A. S. niet negeeren. De groote massa zal hen volgen die klare re volutionaire politiek voeren en met geweld de kapitalistische klasse verbannen, wanneer wij doorgaan op deze wijze dan moet de O. S. P. kleur bekennen. Wij moeten hard werken om te komen tot een revolutionaire 4e internationale. (Luid applaus). Van de gelegenheid tot debat werd geen ge bruik gemaakt. Wel werden door den spreker eenige vragen naar genoegen beantwoord. De voorzitter bracht dank aan den spreker en hoopte dat velen de oogen zijn geopend en zij zullen toetreden om een bolwerk te vormen tegen het kapitalisme. Hij sloot onder applaus deze leerzame bijeenkomst. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20,20 uur licht op- VERGIFTIGINGSGEVAL TE VENHUIZEN. Hel slachtoffer overleden. Dezer dagen is overleden de landbouwer K. Uit een onderzoek is gebleken, dat de man aan arsenicumvergiftiging is overleden. De politie stelt een onderzoek in. De vrouw van den overledene is door haar verhoord. Wij vernemen nader, dat de betrokken land bouwer reeds in den nacht van Dinsdag op Woensdag is overleden. Donderdagmorgen heeft het secti-eonder- zoek laats gevonden. Het braaksel is naar Utrecht opgezonden. De man is bijna niet ziek geweest. Hij heeft 's morgens om tien uur brood en koffie ge bruikt, is daarna naar zijn bouwland gegaan, waar hij een schuit mest heeft geladen. Te half twee is hij ziek thuis gekomen, heeft overgegeven en is des nachts om 3 uur ge storven. Het onderzoek duurt voort. AFSCHUWELIJKE VECHTPARTIJ IN WOONWAGENKAMP TE ROERMOND. Uit Roermond werd gister-aan de Crt. ge meld: Hedenmorgen heeft in het woonwagen kamp op het Bon aan de Maas alhier een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij drie personen zeer ernstige verwondingen opliepen. Gisteravond reeds was het zeer rumoerig in het kamp en handtastelijkheden waren niet uitgebleven. In den afgeloopen nacht ontstond een nieuwe vechtpartij, waarbij de woonwagenbewoner A. Scheffers door een messteek werd gewond. Vanmorgen tegen tien uur ontbrandde de strijd opnieuw. De 32-jarige P. Craus kreeg ruzie met den 21- jarigen J. Lutgens en eenige vrouwen. Lut gens, gewapend met een schop, ging Craus te lijf. Deze zou toen, volgens de verklarin gen van eenige aanwezigen, het mes getrok ken hebben en Lutgens een diepen steek in den buik hebben toegebracht. Inmiddels waren de familieleden van den getroffene, die niet in het kamp vertoefden, gewaarschuwd, waarbij ten onrechte werd medegedeeld, dat Lutgens gedood zou zijn. Toen de familie zulks vernam, lieten de man nen zich per auto naar het woonwagenkamp brengen en rukten gewapend het kamp bin nen. Spoedig was het kamp in twee partijen verdeeld, die elkaar te lijf gingen, waarbij met geweren en revolvers werd geschoten. Verschillende woonwagens werden door ko gels en zware hagel doorboord. P. Craus werd op een afstand van circa 30 Meter door een schot hage in den buik en onder het hart getroffen De vrouwen gingen elkaar als furiën te lijf en verscheiden van haar wer den aan de haren over den grond gesleept. Beide partijen kregen in den loop van het gevecht versterking, zoodat de vechtpartij veranderde in een formeelen veldslag. Scho ten klonken in het rond, mannen gewapend met zeisen, messen en één zelfs met een zwa- ren smidshamer, sloegen er lustig op los. Craus kreeg nog een steek in den linker bo venarm. Het mag een wonder heeten, dat nog niet meer personen verwond werden. Inmiddels verscheen de politie ter plaatse. De agenten waren genoodzaakt hun revol vers te trekken. Het gelukte hun na veel moei te en met geweld aan de vechtpartij een ein de te maken. Terwijl de politie poogde eenige vechtenden te scheiden, bracht een der woon wagenbewoners nog een steek toe aan Craus. Het groote mes, dat op de borst ge richt was, stuitte echter af en trof Craus in den linker pols. Daarna gelukte het de politie de aanvallers te overweldigen en te ontwa penen. Een drietal vechtersbazen werd naar het politiebureau overgebracht en in arrest gesteld, waartoe ook Craus behoorde. Deze is echter hedenmiddag van het politiebureau naar het ziekenhuis gebracht, waar de ha gelkorrels langs operatieven weg uit zijn ichaam zijn verwijderd. De toestand van J. Lutgens, die ook in het ziekenhuis is opge nomen, is levensgevaarlijk. Craus ontkent dat hij Lutgens heeft gestoken. Volgens zijn verklaring zou laatstgenoemde met een schop op hem zijn toegeloopen en daarbij in het mes zijn gevallen, dat Craus uit zelfverdedi ging had getrokken. De 18-jarige A. Lutgens die ook verdacht wordt Craus een messteek te hebben toegebracht, is ook gearresteerd. Het kamp is onder politiebewaking gesteld. Hoewel dadelijk ter plaatse een nieuwkeu- rig onderzoek is ingesteld, zijn geen vuur- wapjenen gevonden en verscheiden messen ing beslag. Hoewel dadelijk ter plaatse een nauwkeu rig onderzoek is ingesteld, zijn geen vuurwa penen gevonden. Wel nam de politie een zwaren smidshamer en verscheidene messen in beslag. WEDEROM INGEBROKEN BIJ DE BONNETERIE. Voor de tweede maal binnen enkele dagen is een inbraak gepleegd in het modemagazijn de Bonneterie aan de Kalverstraat. Hedenmorgen is n.L ontdekt, dat vermoedelijk in den afge loopen nacht een of meer tot nu toe onbekend gebleven personen zich toegang tot het maga zijn hebben verschaft en daar het een en ander hebben weggenomen. De buit beslaat voor zoover men heeft kunnen nagaan, uit tweehon derd driehonderd dassen, een groot aantal handschoenen, boorden- en overhemdsknoopen. Evenals de eerste maal is het ongewenschte be naar waarnemingen, verricht in den moreren van 17 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.7 mM. te Happaranda. Laagste barometerstand 756.9 mM. tt Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Mei: Matige Zuid Westelijke tot Zuidelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; warmer. Overzicht. Zweden en Oost-Duitschland zijn nog onder invloed van een belangrijk hooge-druk- gebied, dat bij Zuid-Oostelijke winden zeer hooge dagtemperaturen meebrengt. Een lage drukgebied, dat sterk in diepte afneemt trekt Oostwaarts en wordt door een rug van hoogedruk gevolgd die in onze omgeving in de onderste luchtlagen een sterke afkoeling bracht. Van de Oceaan nadert een diepe depressie, zoodat de wind weer naar het Zuiden zal loopen en de temperatuur op. nieuw zal gaan stijgen De Britsche eilanden en West Frankrijk hebben na een heldere nacht zeer lage ochtendtemperaturen. Mid- den-Frankrijk heeft fraai weer. In Duitsch land is plaatselijk onweer te wachten. Aan de Iersche kust begint het uit het Zuiden hard te waaien. M.KATIR MVeNT3* zoek het gebouw aan de achterzijde binnenge drongen. Langs de achterzijde van het gebouw, die naar de Munt is gekeerd, loopt n.1 aan den Rokinkant een nauwe doodloopende steeg, Blinde Katersteeg geheeten, op het einde waar van de afdeeling expeditie en de kantoorruim te van de Bonneterie uitkomt. De Commissaris van het Bureau Singel, de heer P. Harrebomee, heeft in den loop van den morgen persoonlijk ter plaatse een onderzoek ingesteld. Van de(n) dader(s) ontbreek nog elk spoor. Een aanwijzing, die wellicht resultaten kan opleveren, is, dat de gestolen dassen alle met „De Bonneterie" zijn gemerkt. VOLKENBONDSDAG. Kerkelijke belangstelling In Amsterdam zal morgen, Volkenbonds dag, des avonds te 8 uur, in de Oude Kerk, aldaar, vanwege de gezamenl ke Kerken, aangesloten bij de plaatselijke Confederatie voor den Vrede, een Oecumenischen Jeugd dienst worden gehouden. Ds. W. van Limburgh, Ned. herv. predi kant en ds. W. Mackenzie, predikant der Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente hopen te spreken over de onderwerpen: „Onze Persoonlijke Roeping" en „Onze Ge meenschappelijke Roeping" De voorzitter der Confederatie, ds. J. F. van Duyne, zal de sprekers inleiden. Het zangkoor „Toewijding" der Luthersche Jon geren Organisatie verleent zijn medewerking ERGERLIJK GEDRAG VAN WERKLOOZEN. In het Westland hebben enkele werkloo' zen hun ontstemming over de vermindering der steunuitkeeringen op hun wijze kenbaar Ïemaakt door ruiten in te werpen. In de ier heeft een groep werkloozen in een on bewoond huis op ergerlijke manier huis ge houden. Men had van de steungelden wijn etc. gekocht en vierde er vroolijk feest, waar bij het treurig is toegegaan. Burgemeester Crezee heeft in de jongste raadsvergadering deze handelwijze sterk afgekeurd en medege deeld dat de gemeente zeer strenge maatre gelen zal toepassen. OPRUIING. De politie te Vlissingen heeft een 50-jari' gen man aangehouden, die voor gaf werk* loos te zijn, doch die er zijn werk van maak te om aan de jonge matrozen der marine-op leiding enveloppes uit te deelen, waarin com munistische en opruiende drkuwerken zitten- Een en ander is door de politie in beslag ge' nomen. KOVACS LAJOS TE KOPENHAGEN- In hotel Angleterre te Kopenhagen heeft d< band van Kovacs Lajos Zaterdagmiddag voof de gasten van de Dempo en de Nederlandsche kolonie een uitvoering gegeven, waarmede zij zeer grooten bijval oogstte. UIT DE STEENINDUSTRIE. De moderne vakbond drijft werkloosheid! naai Men schrijft aan de N. R. Crt.: Naar wij vernemen is de steenfabriek dé Schans te Brummen nagenoeg geheel stilge' legd. Er is tot nu toe geen regeling kunnen getroffen worden wat betreft de loonen. Het collectieve arbeidscontract, bestaande schen den bond van steenfabrikanten eeJJe"' zijds en de werknemersorganisaties ander zijds loopt tot 1 Mei 1933. Eerstgenoemd bond heeft echter gemeend, gezien aen ,aWV ongunstigsten economischen toestand, in wijking van de C. A. O., een loonsverlaging van 25 pet. te moeten voorstellen. Te dez aanzien is evenwel geen overeenstemming re'k*- t, ft de In afwachting van een beslissing h^el u bond van steenfabrikanten voorgesteld) reeds een verlaging van 10 pet. toe te pass

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2