Alkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Radionieuws 5euiUeton Konden] ffer en dertigste Jaargang. D« juiste wijte om mooi» witte tanden te krijgt» mK'UÏC No. 114 1932 Min$dair 1? Mei Woensdag 18 Mei. Hilversum, 296 M. (Algemeen program ma te verzorgen door de V.A.R.A.) 6.45 Ien 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.Gra mofoonplaten. 10.— VPRO-Morgenwijding. 10.15 Voor arbeideis in de Continu-bedrij- ven; Bram Bleekrode, viool. Joh. Jong, 0jano. Minny Erfmann, voordracht en gra mofoonplaten. 12.—1.45. VAR A-septet o.l.v. Is Eyl en gramofoonpl. 2.15 Onze keuken door P. J- Kers Jr. 3 Pianorecital door Bram Maas. 4.30 Voor de kinderen. 5.30 nramfooonplaten. 6.— Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 R.V.U. 7.VARA- septet o.l.v. Is. Eyl. 7.20 Volkenbond en Vrede. 7-30 Vervolg septet. 8.— Gramofoon- nlaten 8.15 Concert door de Verst. Motet en Madrizaalvereeniging, o.l.v. Sem Dresden. qHoorspel: „Typistetje", van M. Hirsch- mann 9 30 Het VAR A-orkest o.l v. Hugo de Groot 10-15 Vaz Dias. 10.30 Vervolg VARA-orkest. 11.15—12 Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N.C.R.V.) gSchriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10— NCRV-dameskoor. 10.30 Ziekendienst. i'__i2 Concert. M. F. Jurjaanz, har monium en mej. D. Mijnhout, sopraan. V215—2-— Concert. Mevr C. van Raven- -rwaav—Möllenkamp, zang. H. Hermann, viool H. v. d. Horst, cello en mevr. R. A. v. Horst—Bleekrode, piano. 2.30 Chr. Lec tuur 3 Concert door het „Hendriks'Mrio, viool cello en piano. 5.— Kinderuur. 6 Voor de landbouwers. 6.45 Causerie over Puitsche sagen. 7.lp Causerie door J. Schip per. 7.45 Ned Chr. Persbureau. 8.Leger des Heils-samenkomst te Utrecht, o.l.v. Maj. F J. Buiterman, m. m v. het orkest en koor, Snsign Claeijs, orgel. A. van Ameror.gen en R Stankuweit, duetten met guitaar-begelei ding. 10.15 Vaz Dias. 10.25—11.30 Gramo- foonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. II 20 Orgelconcert Quentin Maclean. 12.05 Gramofoonpl. 12.50—1.50 Jack Martïn's Hotel-orkest. 2.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Montague Phil Tips en Sir Dan God- frey, m. m. v. L. England, piano. 4.05 Or gelconcert, Reg. New. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 K. Long speelt Beethoven's pianosonates. 6.10, 6.30 en 6.50 Lezingen. 7.20 Eerste acte van Wagner's „Der Fliegen- de Hollander", o.l.v. Robert Heger (vanuit de Royal Opera, Covent Garden). 8.20 Ber. en lezing. 8.55 „The P-Boat", hoorspel van <J. WoodHarrington. „Till Tomorrow", hoorspel in 1 acte van Adrian Brunei. 9.40 Gershom Parkington- kwintet. 10.2011.20 'Jack Harris en zijn band. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Con cert uit het Palace Hotel. 1.202.10 Kerk- concert, zang en orgel. 2.504.50 Concert uit het Rest. „Wivex". 4.204.50 Gramo foonplaten. 7.50 Deensche avond ten bate van het Radio-steunfonds, m. m. v. orkest o.l.v. Gröndahl en solisten, o.a. uit „Der var engang", Lange-Müller en Champagne galop, Lumbye. 9.5011.50 Dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris", 1725 M. 7.05 en 11.50 en 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Operette „Nina Rosa", Romberg. Langenberg, 473 M. 6.20—6.50 Gramo- foonplaten. 6.501—7.20 Orkestconcert. 10.40 11.20 Gramofoonplaten. 11.2012 10 Symphonieconcert uit München. 12.20'1.50 Concert o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20—5.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 6.50 „Von Lutzow"-herdenking. 7.20 Opera „Giocon- da" van Amilcare Ponchielli. Hierna berich ten en tot 11.20 avondconcert uit Frankfurt. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.05 „L'Arlesiana", opera in drie acten van F. Cilea. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 11.20 Max Alexys' crkest. 4.20 Sonatencon eert, viool en piano. 4.50 Gramofoonplaten. 5.50 Chas Remue en zijn band. 7.20 Opera „Samson en Dalilah", St. Saëns. Solisten koor en orkest o.l.v. Kumps 9.3010.20 Concert. 338 M.: 11.20 Max Alexys orkest. 4.20 Chas Remue en zijn band. 5.20 Gramo foonplaten. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Triocon cert. 7.50 „Armoede" schets van W. Putnam. 8.20—10.20 Concert uit Antwerpen. Zeesen, 1635 M. 7.20 Opera „La Giocon- da", Ponechielli. 9 40 Berichten en hierna tot 11.50 dansmuziek door Gerhard Hoffmann en zijn orkest (refreinzang: Max Mensing). uit het Engelsch door A. Treub. 821 De laatste woorden klonken bijna als een schreeuw, en Spencer gehoorzaamde met te genzin aan den gebiedend wijzenden vinger van den baronet. Hij draaide zijn blad zenuwachtig rond, en zich op den drempel omkeerend, pro beerde hij nog iets te zeggen. Zal ik Neen! Maak dat je weg komt! Spencer verliet langzaam de kamer en sloot de deur achter zich met een eigenaardig ram melen van den knop, wat een minachtenden grijnslach op sir Peter's lippen te voorschijn riep. Sir Peter keek een paar seconden naar den deurknop, toen lichtte hij zijn hoofd op, keek snel de kamer rond, liep naar het raam en sloot het zachtjes, er de zware zijden gordijnen met een opzettelijken ruk over heen trekkend. Weer wierp hij een haastigen blik over de meu belen, toen liep hij bijna steelagewijze naar de brandkast. Hij schoof het gebeeldhouwde pa neel weg en was bezig de slot-combinatie te regelen, toen de salondeur met lawaai open ging. Hij draaide snel op zijn hielen om, alsof hij een aanval verwachtte, en kookte van woe de, toen hij zag dat Nina onverschillig naar de tafel ging. Pardon, zei ze vriendelijk, een soottende 1 Vrijdag vergaderde de raad meente n.m. 2.30 uur. De geloofsbrieven van de heeren van 't Hof Schouten en Groot werden in orde bevonden zoodat tot toelating besloten werd. De voorzitter wenschte hen geluk en 1 hoopte beiden met moed en energie de be langen der gemeente zullen behartigen Verzoek van het bestuur der St. Michael- stichting- tot beschikbaarstelling van f 300 ingevolge 72 der L. O.-wet 1920 voor aan schaffing meubilair en leermiddelen Terug gezonden naar B. en W. voor prae-advies daar het onderzoek nog loopende is Verzoek van de Ned. Ver. tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeids krachten om toe te treden als lid (minimum contributie 10 per jaar. B. en W. stelden voor dit verzoek voor kennisgevoing aan te nemen. Conform besloten. Verzoek afd. Akersloot van de V. A. R. A. om een verordening in het leven te roepen ter voorkoming van radiostoringen, gelijk dit is geschied te Alkmaar. B. en W. waren van meening, dat de storingen in deze gemeente uiterst minimaal zijn en eenige klachten hun nog nimmer bereikten, waardoor het h. i. niet gewenscht is in deze strafregelend op te treden. Zij stelden voor het verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Adres van A. G. de Wit, pontwachter al hier, houdende verzoek om hem 30 pCt. reductie op zijn pachtsom te verleenen op grond van de door hem aangehaalde mo tieven. B. en W. stelden voor afwijzend op het verzoek te beschikken en zoo noodig later op deze aangelegenheid terug te komen na afloop van het pacht jaar. Conform besloten. Circulaire van Ged. Staten dezer provinciê inzake jaarwedden van burgemeester, secre taris en ontvanger. B. en W. stelden voor Ged. Staten te berichten, dat Uwen raad zich er mede kan vereenigen dat de gelegenheid tot pensioenkorting weder worde geopend. Met algemeene stemmen alzoo besloten. Verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme om het aantal verloven A reeds thans te verminderen van 8 op 4, welk laatste getal thans van kracht is. B. en W. waren van meening dat een be sluit tot verlaging eerst in 1935 kan worden i genomen en stelden voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Verzoek van de besturen van de R.IC Volks bond, R.K. Landarbeidersbond en R-K. bouw vakarbeiders om alsnog een regeling te tref fen voor hen die na 15 Mei a.s. nog werkloos zijn. B. en W. hebben deze zaak besproken en gehoord de commissie van advies stelden zij voor behoudens de goedkeuring van den minister, daar anders de gemeente niet in staat is alleen de kosten te betalen de werk verschaffing te verlengen tot 5 Juni a.s. als uitersten termijn. Alzoo besloten. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot heffing van vergunnings recht en op de invordering van dat recht. De voorzitter lichtte toe dat volgens de nieuwe Drankwet het vergunningsrecht is verhoogd van 25 op 40. Nieuw op te richten ver gunningen f 100. De verordening wordt in conceut voorgelezen en alzoo vastgesteld. Idem een verordening tot heffing van ver- lofsrecht en op de invordering van dat recht. Het verlofsrecht bedraagt 25 voor zwak alcoholische dranken, z.g. verlof A. Ook deze verordening werd algemeen goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening ingevolge art. 9 der Win kelsluitingswet. Verschillende verzoeken in verband hiermede zijn ingekomen van de Middenstandsvereeniging de Hanze, die vraagt: openstelling van kruidenierswinkels voor den verkoop van koek, chocolade en suikerwerken op Zondagen van 4—6 uur. Openstelling sigarenwinkels op Zondag van 8Vj12 uur. Openstelling van alle winkels gedurende de dagen dat de groote jaarlijk- sche zeilwedstrijden door de Zaanl. Zeilver- eeniging worden gehouden. De bankiers C. Bosman en C. J. Schut gedurende den zo mertijd Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag sluiting tot 9 uur. Woensdag tot 10 uur. A. Borsjes, slager, vraagt openstel ling van zijn zaak op 15 Mei a.s. (Zeilwed strijden). J. Kerssens, sigarenwinkelier, vraagt openstelling op Zondagen van 8.30— 9 uur en van 11.15—11.45 uur. De voorzitter zeide, dat aan al deze ver zoeken geen gevolg kan worden gegeven. Want de goedkeuring der verordening ver- eischt de Kon. goedkeuring. B. en W. hebben de volgende verordening ontworpen. In afwijking van liet bepaalde in art. 2 der winkelsluitingswet 1930 geldt buiging voor hem makend. De drommel haal je, meisje! barstte hij uit. Klop of doe iets voordat je deze kamer bin nen komt. Hij liep naar den belknop en drukte er woe dend op. Nina keek hem verbaasd aan. Er was iets van een hortende beweging in zijn spreken, wat van gespannen zenuwen sprak. Toen haalde zij langzaam haar schouders op. Ik kom om het boek van miss Enid, ver waardigde zij zich te zeggen, terwijl zij ver scheidene boeken op tafel opzettelijk langzaam doorkeek. En ditmaal lieg ik weer niet. Sir Peter trok zijn gezicht samen alsof Nina's stem inderdaad iets zuurs was, dat hij onvoor bereid geproefd had. Krijg het en ga heen! bromde hij. Hij draaide haar zijn rug toe en terwijl hij dit deed nam Nina bliksemsnel de kaart van den hoek der tafel en legde ze tusschen de bladen van een roman waarbij een eind der kaart naar buiten stak op de manier van een lees wijzer en toen de baronet zich weer om draaide, was zij reeds bij de deur met het boek stijf in de kromming van haar arm. Zij kwam Spencer, die zich blijkbaar haastte om gehoor te geven aan de roepstem van sir Peter, juist binnen den salon tegen, en, zooals haar vaste gewoonte was als zij den butler op stille plaatsen tegen kwam, bleef zij staan en keek hem coquet aan. Spencer bleef geduldig staan en het meisje tikte hem speelsch met het boek, terwijl zij hem aanzag met de kwijnende blikken, die hij haar kinderlijkste karaktertrek vond. Het maanlicht is vanavond zeer mooi, het bepaalde in de art. 1 en 2 dezer verorde ning. Art. 1. Gedurende den zomertijd is het verboden een winkel geopend te hebben tus schen 9 uur des n.m. en 6 uur des v.m. Kap pers en barbierswinkels mogen gedurende den zomertijd voor het publiek geopend zijn op Woensdagen tot 10 uur des n.m. Art. 2. Winkels in tabaksartikelen, chocolade en sui kerwerken, gelegen in de onmiddellijke nabij heid van de in deze gemeente staande open bare kerkgebouwen, doch uitsluitend van die waren, zullen des Zondags geopend mogen zijn van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. De heer Schut: De 21 dagen door den raad te bepalen kunnen Zondags ook ge bruikt worden. De voorzitter: Dat is een tijdelijke uit vlucht. De heer Schouten: Ik zou het zoo willen regelen, dat alle zaken geopend zijn Zondags van 9 tot 1 uur. Dan is de concurrentie weg, dus ook voor de bakkers. De heer Blokker was het hiermede eens. De bakkers b.v. van 912 uur. Dit voorstel werd overgenomen en alzoo de verordening vastgesteld. Vermeld zij, dat de verordening in werking treedt na de Kon. goedkeuring en dan zal worden bekend ge maakt. Vastgesteld werd alsnu een verordening als bedoeld in art. 9 derde lid der Winkel sluitingswet. Art. 1. Het is geoorloofd, op de 3 dagen, waarop de jaarl. Zeilwedstrijden worden ge houden op het Alkmaarder Meer, winkels ge opend te houden van des morgens 5 tot 10 uur 's 3vonds, benevens een dag voor de ker missen in deze gemeente en gedurende de kermisdagen. Deze verordening werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot vaststelling eener verordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van veld wachters. Deze verordening in concept voor gelezen werd onveranderd vastgesteld. In de rondvraag zei de heer Berkhout: Ik zou er een voorstel van willen maken om de Spencaire, zei ze smachtend. Mogelijk, stemde Spencer toe, en liep zonder complimenten langs haar heen. Het meisje keek hem na toen hij de studeer kamer binnen ging, en haar oogen stonden als vuur. Cochon! siste zij. Het is mogelijk, dat zij nog meer venijn in den scheldnaam gelegd zou hebben, als zij de handige beweging gemerkt had, waarmede de butler de kaart uit het boek naar zijn vestjes- ajk had overgebracht! Gedurende twaalf uren diarna vroeg zij zich toornig af, waar zij die verloren kon hebben. Sir Peter keek boos op, toen Spencer de ka mer binnen trad. Hij had den kerel nu niet noodig; de noodzaak was uit eigen beweging heengegaan. Je zult vanavond niet meer noodig zijn, Spencer. Je kunt naar bed gaan. Goed, sir Peter. Spencer sloot de deur achter zich en ratelde meer dan ooit met den deurknop. Sir Peter was zich van geen bepaald plan, geen werkelijke ingeving bewust, toen hij naar de schrijftafel ging en een Amerikaanschen re volver met dubbelen loopt uit de lade kreeg. Hij wist echter, dat hij kinderlijk zenuwachtig en onrustig was en toen hij het wapen in zijn hand voelde, wist hij ook, dat hij het eenige be trouwbare kalmeerende middel vbor zijn tegen- woordigen toestand vast hield. Hij spande den cylinder met zijn duim, overtuigde zich dat het wapen geheel geladen was en liet het in zijn jaszak glijden. Toen liep hij heen en weer tusschen het raam en den schoorsteen, met zijn handen in zijn zakken, zijn hoofd voorover, en beide volontairs voor de vele werkzaam heden op de secretarie verricht, een gratifi catie te verleenen van f 100 ieder, t Is wel geen tijd om het geld weg te geven, maar het gaat om de prestatie van deze personen. De heer Schut kon zich hiermede vereenigen, maar dan komt de g emeenteopzichter toch ook wei f 50 toe voor de vele werkzaam heden bij de werkverschaffing. De'heer Schouten: De vorige volontair had toch ook een gratificatie en daarom als er 800 voor op de begrooting staat als schrijf- loonen, zijn wij in de goede richting en ga ik met het voorstel Berkhout en Schut mee. De voorzitter: het doet mij plezier dat dit voorstel van den raad uitgaat en niet van het college van B. en W., temeer daar het vele werk gewaardeerd wordt. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. De heer Schut: De achterwegen dienen wat bijgewerkt te worden; met dat natte weer zijn zij niet best. De voorzitter: Daarin zal worden voorzien. De heer Blokker: Wij hebben een mooie straat bij onze woning, maar de graszoden groeien bij de rioleering. Met het oog op de vreemdelingen is het wel gewenscht, dat dit voor Zondag wordt opgeknapt. De voorzitter: Dat zal wel gaan, maar volgens de politieverordening is iedere be woner voor zijn perceel verplicht de straat schoon te houden. Wij zullen een aanschrij ving richtentotde bewoners. den tandaanslag op de tanden te doen verdwijnen, is de volgende: U drukt .een strook Chlorodont-Tandpasta op den drogen Chlorodont-Tandenborstel (speciale borstel met gekartelde insnijdingen), borstelt bet gebit in alle richtingen, ook van beneden naar boven, doopt eerst daarna den borstel in water en spoelt met Chlorodont Mondwater gorgelend flink na Het resultaat zal O verrassen! De onooglijke tandaanslag is verdwenen en U behoudt een heerlijk frisch gevoel. Verlangt nadrukkelijk Chlorodont-Tand- pasta Prijs per tube 35 eent en 60 cent zijn oogen fronsend naar het karpet gericht. Neen, zei hij bij zich zelf, hij was niet be paald ongerust of opgewonden over den Decker, maar de gedachte van politieambtenaren in de buurt was niet opvroolijkend. Hij had zeer on aangename herinneringen aan handelingen der politie tijdens het proces van zijn broeder en hij voorzag geen genoegen van dit nieuwe con tact met hen. Maar hij meende, dat in een ge val als dit de politie onmisbaar was Hij was halverwege de tafel en het raam, toen hij opeens staan bleef, en zijn hoofd verbaasd en vragend ophief. De lichten waren uitgegaan! HOOFDSTUK XV. Eric liep vlug de straat af met voeten, die licht waren van opwinding over een tot waar heid geworden droom en een hoofd, dat zwaar was door het probleem der obligaties. Maar hij was zelfs niet in het minst verwonderd waarom deze lijnrecht tegenovergestelde gevoelens de twee uiteinden van zijn persoon zouden aan doen, want hij was niet gewoon te peinzen over de bewuste en onderbewuste gedachten. Hij aanvaardde eenvoudig de feiten dat Enid hem lief had en dat zijn vader betrokken was in een snood bedrijf. Als een jong en gezond zich zelf bewust man aanvaardde hij het eerste als iets, wat hem toe kwam. Als een krachtig en bekwaam lid der firma Aimsbury en Zoon overwoog hij, wat het tweede feit betreft, dat het zijn dure plicht was het Aimsbury-fortuin in een gezonden, groeien- den toestand te houden, en hij redeneerde, dat het niet in de beste belangen der gemeenschap was ze te berooven van de voedzame kwalitei ten der Aimsbury's Superior Biscuits, door zijn De heer Polle. Het licht bij de sluis is soms vele avonden uit en dat is daar wel wat ge vaarlijk. De voorzitterIk zal het een» nagaan, hoe deze regeling is. Hierna sluiting. ZUID- EN NOORDSCHERMER Onder voorzitterschap van burg. de Groot vergaderde de raad dezer gemeente. De voorzitter deelde mede, dat hij deze ver gadering op zoo korten termijn heeft belegd, op verzoek van de wethouder, mevr. Slooten Smit, omdat nader moet worden beraad slaagd omtrent het vraagstuk der werkloos heid. Vastgesteld werden een tweetal besluiten tot wijziging der loopende gemeentebegroo tingen. Bij die voor 1932 wordt geregeld de uitbetaling van de voorschotten aan tuinders, naar de regeling voor den z.g. groven tuin bouw in West-Friesland. In totaal bedroegen die voorschotten voor deze gemeente, volgenh toewijzing van de rijkscommissie 387.50, waarin door de gemeente een bedrag van 116.25 moet worden gesuppleerd. Het be treft twee aanvragen. De voorzitter legde de van de voornoemde commissie ontvangen bescheiden aan den raad over en gaf daarbij de vereischte toe lichting. Eenige ingekomen stukken, houdende goed keuring van vroegere raadsbesluiten enz., werden voor kennisgeving aangenomen. Een van Ged. Staten ingekomen missive, inzake het toestaan van eene afwijking van het pro ces-verbaal der publieke verhuring, bij raads besluit d.d. 30 December 1931, aan den huur der van gemeenteland, het raadslid Jacob Heinis Mzn. en tegen welk besluit door an dere belanghebbenden bezwaren bij het pro vinciaal bestuur waren ingediend, gaf aan leiding tot uitvoerige discussiën. Ged. Staten zijn van oordeel, dat de raad in plaats van die afwijkingen toe te staan, öf het betrokken perceel opnieuw had behooren te verhuren in eigen blind vertrouwen in de eerlijkheid van het hoofd der firma. Zijn stap werd langzamer, toen hij het einde der straat naderde en hij bleef onzeker stil staan in den lichtkring van een straatlantaarn. Verscheidene voetgangers gingen langs hem heen en keken nieuwsgierig naar hem, maar hij zag noch hoorde ze. Hij was bezig te overwegen het voor en tegen, kwade kansen tegen mogelijk gunstige resultaten. Zeven, vijf, acht, één. Ja, dat was de com binatie. Misschien had Enid toch eigenlijk ge lijk. Als de obligaties 's morgens ontbraken, zou er groote drukte zijn, en, zoo hij zijn vader juist beoordeelde, zou de stem van Henry Aimsbury luide overal gehoord worden. Dan zou het 't oogenblik zijn de papieren terug te geven tegen een prijs! en die prijs zou zijn: de verklaring van de geheele kwestie. Waar waren zulke kostbare obligaties vandaan gekomen? Het was bijna ondenkbaar, dat zijn vader ze plotseling verkregen had en er over gezwegen zou hebben. Dat paste niet bij het karakter van Henry Aimsbury in dien tijd. Neen. Er was iets verdachts aan de geheele zaak en het was de blijkbare plicht van een zoon zijn vader te redden voor de gevolgen van zijn overijlde daden. Indien hij betrapt werd bij het zich toe eigenen der obligaties nu, daar kon mis schien wel een uitlegging voor gevonden wor den! Maar hij wilde niet betrapt worden. Daarvoor kende hij den weg te goed. In ieder geval, Enid had gezegd, dat het in de gegeven omstandigheden het beste was en als op dit oogenblik Enid's woord geen wet voor hem was, dan was dit warme gevoel in zijn hart geen liefde, j. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5