WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN ODO L-tand pasta HEERHUGOWAARD. - dagelijks gebruikt - het publiek, öf het onderhands had moeten verhuren aan den heer Heinis, indien deze het risico had willen loopen, zijn raadszetel daardoor in gevaar te brengen (onderhand- sche pacht toch is aan raadsleden verboden) Ged. Staten geven den raad in overweging, alsnog een van tweeën te doen. Uiteraard wenschte de heer Heinis het vorengenoemde gevaar niet te loopen, zoodat alleen de an dere mogelijkheid overblijft. Meerdere leden o.m. de heer Heinis zelf, de heer Smit en de heer van der Laan waren van oordeel, dat, waar de huurders (ook aan den huurder P Kieft Czn. is later voorwaardelijk dezelfde afwijking toegestaan) reeds hun bedrijf heb ben ingesteld op de gewraakte wijziging, die het hooien in plaats van het beweiden, gedu rende het eerste huurjaar betreft, het thans te laat is om op het eens genomen raadsbe sluit terug te kernen. Met den voorzitter was de heer C. Molenaar van meening. dat toch dit laatste de voorkeur zal verdienen, omdat Ged. Staten zich zoo maar niet bij eene wei gering van den raad ten deze zullen neerleg gen. De heer Vaalburg was mede van oordeel, dat het nu te laat is. maar deze spreker zegt, dat dit toch een les is voor een volgende keer en dat men niet meer aan een eenmaal ge maakt huurcontract moet tornen. De voorzitter onderschreef dit laatste ge heel en zeide, dat hij met mevrouw Slooten daarom het nemen van dit besluit destijds zoo sterk heeft ontraden. De heer Smit zeide, dat er geenerlei waarde is te hechten aan het bezwaarschrift van an dere belanghebbenden, waarvan dit schrijven van Ged. Staten een gevolg is Dat bezwaar schrift is uitgelokt en er zijn altijd wel men schen, die zooiets wel willen teekenen. Mevr. SlootenSmit verzekerde, dat zij zich in het minst niet aan zulk eene uitlokking heeft schuldig gemaakt. Maar het is begrij pelijk, dat het publiek in verzet komt, als de raad, om iemand een genoegen te doen van een wettig standpunt afwijkt. De heer van der Laan stelde voor aan Ged Staten te berichten, dat de raad van oordeel is, dat de raad niet aan de aanwijzing van dat college kan voldoen, omdat de tijd ten deze reeds te ver gevorderd is. Dit besluit werd aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de leden Smit, van der Laan en Vaalburg, tegen de leden Molenaar en Sloo ten—Smit. De heer Heinis onthield zich vol gens de wet van medestemmen. Alsnu was aan de orde de bespreking der werkloosheid. Mevr. SlootenSmit leidde deze in en zeide, dat, waar de werkverschaf fing, volgens het besluit, ter vorige raadsver gadering genomen, met half Mei zou moeten eindigen, B. en W. van meening zijn, dat deze voorziening na dien datum ook nog zal moeten worden voortgezet. Er zijn nog 7 a 8 werkloozen. waaronder geheel volwaardige arbeiders, die na alle gedane moeite nog geen werk hebben kunnen vinden. De voorzitter stelde daarom namens het vol lege voor, de werkverschaffing voort te zetten op de tot dusvere gevolgde wijze. De heer Smit zou den datum tot welken werk verschaft zal worden, willen overlaten aan het beleid van het college. De heer van der Laan was mede van oor deel, dat de menschen, wie het betreft gehol pen moeten worden, maar zou de werkver schaffing in ieder geval willen beëindigen en de betrokkenen willen steunen, hetzij via het Burgerlijk Armbestuur, hetzij rechtstreeks uit de gemeentekas. De heer Vaalburg ondersteunde de ge dachte van den heer van der Laan, maar was ervan terug gekomen, om, zooals hij ter vori ge vergadering voorstelde, de menschen naar het Armbestuur te verwijzen, nu hij vernam, dat het volwaardige werklieden zijn. Hij meende echter, dat het beter is steun te geven, zonder arbeid, omdat dan de menschen beter in de gelegenheid zijn hun geheelen dag te besteden aan het zoeken van werk. De voorzitter zeide, dat mevr. Slooten Smit, die deze zaak namens het college in het bijzonder bestuurde, steeds verlof geeft voor het zoeken van werk. Naar aanleiding van eene opmerking van den heer Vaalburg, deed de voorzitter mededeeling, dat B. en W. zich telegrafisch tot Ged. Staten hebben ge wend met verzoek, om de te werkstelling van 10 valide grondwerkers uit deze gemeente te willen mogelijk maken bij provinciale werken, die in de omgeving zullen worden uitgevoerd, of het college den weg te willen wijzen, om dit doel zelf te bevorderen. Van de zijde van het provinciaal bestuur is daarop telefonisch geantwoord, dat de te werkstelling van arbei ders uit bepaalde gemeenten alleen in de be stekken wordt voorgeschreven, voor zoover het arbeiders geldt uit die gemeenten, binnen welke de werken worden uitgevoerd, zoodat alleen voor het gemeentebestuur den weg openstaat, de menschen te verwijzen naar de betrokken aannemers. Echter zijn die aan nemers nog niet aangewezen, wat de bedoel de werken in deze omgeving betreft. De hoofd ambtenaar ter griffie, met wien de burge meester een telefonisch onderhoud had, zegde evenwel toe, bericht te zullen zenden, als de gunning, hiervoren bedoeld haar beslag zal hebben verkregen en daarop wordt nu ge wacht. De heer van der Laan nam het amende- ment-yaalburg, om in geval van aanneming van zijn voorstel tot het verleenen van steun inplaats van werk, dien steun uit de gemeente kas te geven, over. Het voorstel van B. en W., om de werkver schaffing voorshands voort te zetten, ge amendeerd door den heer Smit, in den zin, dat de datum tot welken die voortzetting zal duren aan het beleid voor het college wordt overgelaten, werd nu aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de leden Smit, Heinis, Molenaar en Slooten—Smit, tegen de leden van der Laan en Vaalburg. De heer van der Laan vroeg, of de werk loozen in dienst der gemeente voor de Ziekte wet verzekerd zijn, wat door den voorzitter werd bevestigd. De heer C. Mplenaar vroeg herstelling van eenige kuilen in den dorpsweg te Driehuizen, welke voorziening door het college werd be vestigd. Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. Bij K.B. is benoemd tot lid en voorzit ter van de Rijksbeurzencommissie mr. H. v. d. Vegte, oud-minister van waterstaat te 's- Gravenhage. yUovinciaal 'Flieuws Vrijdag vergaderde het polderbestuur. De voorzitter, dijkgraaf van Slooten, open de om ruim twee uur de voltallige vergade ring en heette speciaal prof. Thierens wel kom, die rapport had uitgebracht, betreffen de de kostenberekeningen, ingediend door de verschillende coöperaties, die hadden mede gedongen in levering der motoren noodig door voorgestelde wijziging der bemaling. De voorzitter las hierna het schrijven van het Hoogheemraadschap voor, betreffende geschatten waarde van het gebouwd van een belasting ingeriail op den voet als dit aldaar geschiedt. Wat de gemeente Heerhugowaard betrot was de geschatte waard» van het belastbaa' gebouwd 99.234 waarbij nog kwam het onbelastbaar gebouwd met /_3.Ó40. Vermeer dering moest neg plaats vinden met een eigendom fcehoorend; tot het gebied van andere gemeenten binnen den omnngdiik, vermindering wegens het gebouwd in den polder Berkmeer. De voorzitter zeioe dat door omstandig heden nog geen bespreking bij het college had plaats gevonden. Ruw weg berekend naar een totaal bedrag van 1CO.OOO zou dus indien van 50.000 een percentage gerekend naar 5 pCt. kunnen worc'en geheven wat een extra opbrengst van 2500 per iaar zou geven, bij een heffing van 6 pCt. dus 30C0. Waar algemeen deze opbrengst niet mee viel en de opzet van een dergelijke heffing nogal kosten met zich zou brengen werd be sloten als nog niet iot invoering over te gaan. Het hierna in bespreking komende inge diende rapport van den heer Lierens gaf meermalen aanlei&.n- tot scherpe discussies en was moeilijk te volgen aangezien meer dere malen door verschillende personen gelijk werd gesproken. Nadat eenige vragen waren beantwoord kwam de heer Poland met een reeks opmer kingen en de slotconclusie dat het rapport zeer eenzijdig was opgeste'd ten nadeele van diesselmotorbemaling en ten gunste van elec- triciteit. De meening van den heer Poland dat men gezien den hoogeren te verwachten boeren- waterstand minstens een motor moest hebben van 240 P K. deed den heer Lierens opmer ken, dat men in de berekening der firma Thomassen ook daarmee had rekening ge houden, doch dat daar niet in uitkwam het nadeel, dat men zou ondervinden door het lang niet altijd op vol'e kracht kunnen wer ken. Bovendien achtte hii in verband met den boerenstand een zoodanige motor niet noo dig. Na eenige discussie betreffende de cijfers die voor een bepaalde motor een uurkosten van 6.80 aan wezen, en na raadpleging van de statistische lijst van den prov. waterstaat moest de heer Thierens toegeven, dat dit be drag inderdaad gerectificeerd diende te wor den. Na nieuwe berekening kwam men tot on geveer 5.80, terwijl mede de electrische be maling van 5.50 op 5.40 werd gebracht. Deze verrekening, die zijn oorzaak scheen te vinden in het gebruik van-een andere sta tistische lijst, veranderde evenwel niets aan de eindconclusie van het rapport, dat zich uitsprak voor electrische bemaling, boven ruwoliebemaling. Wat cijfers betrof gaf den heer Poland een vergelijking tusschen een electrisch- en een diesselmotorgemaal in de Beemster welke vergelijking sterk ten voor- deele van het laatste uitviel. De heer Kostelijk, na den heer Poland het woord krijgende, zeide dat hij niet in het be doelde gemaal in de Beemster is geweest, doch wei heeft vernomen dat dit zooveel ge luid maakt, dat men er elkaar bijna niet kan verstaan. Als lid van de commissie was hij naar den provincialen waterstaat geweest. Hij betreur de de fout in het rapport, doch deze is thans gerectificeerd. In de conclusie van den heer Poland ver nam hij echter wantrouwen en hij vermeende dat als dit de meening van de geheele verga dering was, de professor slechts een ding kon doen, nl. de vergadering verlaten. Wat de opzet der rekening van de firma Thomassen aan ging, deze was hem ruim toegeschenen. Met allerlei vertegenwoordigers had hij gesproken en ieder had ruimschoots gelegen heid gehad zijn bciar-gen te verdedigen. Wat de contracten met het P.E.N. aanging deze achtte hij zouden steeds lager worden, aangezien het bedrijf de laatste jaren had te worstelen gehad met de aflossing van 7.000.000 door de provincie renteloos ver strekt. Bovendien was men ook genegen een con tract van 15 jaar aan te gaan met daarin op genomen de z.g. economische clausule, zoo dat de inkoopprijzen, zich zouden regelen naar het indexcijfer. Nog pleitte z.i. voor een lager worden der tarieven de handreiking tusschen de nieuwe centrale te IJmuiden en de Hoogovens aldaar, hetwelk een belangen- complex in het leven had geroepen dat een bedrijfsgang waarborgde die tot de meest economische van Europa behoorde. De opmerking van den heer Poland be treffende de gema'en in de Beemster vocht hij aan. Immers men betaalde daar een vast recht van 2600 en uit de vergelijking bleek dat de diesselmotor 2828 maal uren had, het electrisch gemaal 1940. Bij omkeering zouden de cijfers zich in gunstigen zin voor electrische bemaling gaan wijzigen. Hij was principieel voor electrische bema ling, doch niet blind voor cijfers. Gezien naar het rapport meende hij tegenover ingelanden vrij uit te gaan als hij voor electriciteit stemde. De heer Oudeman meende dat de vrijheid verloren zou gaan, indien men zich aan het P. E. N. verbond. Zelfs bij een contract van 15 jaar zou men daarna weer terug moeten komen. De voorzitter toonde zich eveneens voor stander van electrische bemaling. Hij kon niet begrijpen, dat onze buren dit namen als het zooveel duurder was. Waar men boven dien niet zulke zware fundamenten noodig had als bij stootmachines, en de bediening eenvoudige was dan van diesselmotoren voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelriekenden adem. meende hij dat de keuze niet moeilijk was. Zelfs in zijn rondschrijven van de vorige vergadering had hij zich voor electrische be maling uitgesproken al was dit toen duurder gesteld dan motorbemaling. Het was hem duidelijk dat in een water gemaal de risico voor diesselmotoren grooter was dan in een bedrijf waar zij geregeld in werking bleven. Intusschen erkende hij geen deskundige te zijn, doch zich te spiegelen aan hetgeen hij in andere polders gezien had meende hij wijze tactiek en overal was men wat bemaling betrof tevreden over de elec triciteit. Het onderhoud aan diesselmotoren was nooit gering, do:h geen eind was aan de misere indien men met een dergelijke motor ongelukkig was. De heer Gootjes had gehoord, dat men in de Schermer waar men electrisch had een diesselmotor wilde bouwen en toen tot de con clusie was gekomen, dat er in het contract met het P. E. N. een clausule voorkwam, die dit verbood. De voorzitter vond he t begrijpelijk, dat mén meer moest betalen indien men niet de volle 100 pCt. die men noodig had, afnam. De heer Kostelijk zeide, dat men wel is waarin de Schermer duur uit was, doch men daar een contract had gesloten, toen de olie prijzen hoog waren. Te bang maakte hij zich niet voor de ge vreesde hcoge prijzen. Immers de verkoop werd geregeld door een daartoe uit Prov. Staten ingestelde commissie. Deze had echter rekening te hou-den met de dagprijzen der olie, dat als felle concurrent was te oeschouwen. Wilde men zaken blijven doen ook als P. E. N., dan moest men daar rekening mee houden. O? wij baas zouden zijn, als we ruwe olie moesten koopen, betwijfelde hij ook, indien de toestand op de oliemarkt weder gecon solideerd werd. De heer Poland wees er op, dat in de kos tenberekening van prof. Thierens de duur van een diesselmotor op 13 jaar is gesteld in overeenstemming met den tijd door ons provinciaal college gesteld. Hij was er echter van overtuigd, dat een motor minstens 25 jaar mee kon, wat de laatste jaren belangrijker goedkooper zou uitkomen, aangezien men dan geen rekening meer had te houden bet de ka- pitaalslasten. De voorzitter zeide, dat men na langdurige bespreking in het bestuur besloten had om voor te stellen tot electrische bemaling over te gaan. Ten allen tijde had hij er zich voor ge hoed om ten voordeele van een of anderen fabrikant een oordeel uit te spreken. Een dergelijk oordeel kon slechts gegeven worden door een deskundige, voor den polder zou het hem spijten als we, wat we ook namen later zouden moeten zeggen, dat we ons ver gist hadden. Hij meende dat thans genoeg gepraat was en men eindelijk tot een einde moest komen. Bij de hierna gehouden stemming werden 11 stemmen uitgebracht voor ruwolie-bema- ling, 8 voor electriciteit. Van de ingelanden stemde slechts de heer Kostelijk met het be stuur. De voorzitter zeide dat het hem speet dat dit besluit genomen was en vroeg thans met nadere voorstellen te komen aangezien het bestuur deze niet had. De heer Kostelijk vroeg of men, na de ge houden stemming, die een uitslag had te zien gegeven tegen het advies, zich nog wel aan de cijfers van dat rapport kon houden. De heer K. van Langen was voor een in schrijving op de vrije markt. De heer wonder meende het zonder advi seur te kunnen stellen aangezien de provin ciale waterstaat toch het gemaal keurde voor de inwerkingstelling. De heer Thierens verklaarde dat dit slechts gebeurde als de zaak eenmaal geïnstalleerd was. De heer Wonder vond dat het eigenbelang van een fabrikant het meebracht goede waar te leveren. De heer Kostelijk wees er op, dat de taak van het prov. bestuur niet was om toezicht te houden tijdens den bouw. De heer Poland stelde voor gezien de aan bieding van de firma Thomassen hierop in te gaan. De heer Thierens las een schrijven voor van zijn collega Kloppers waaruit bleek dat deze nog belangrijk oeneden de gedane aan bieding wilde blijven. Hieruit ontstond een heftige discussie tus schen de heeren Thierens en Poland wat den voorzitter deed opmerken, dat we eigenlijk in den heer Poland een beter adviseur zou den hebben gehad, dan in den eerstgenoemde en men dus het bestede geld zoo goed als weggeworpen kon beschouwen. Hij van zijn kant dacht er niet aan om den polder als proefkonijn te laten dienen voor de firma Thomassen, die altijd liggende motoren had vervaardigd en thans voor de eerste maal met een staande op de markt kwam De heeren Wonder en Poland meenden dit risico te kunnen aanvaarden. Alleen al uit reclame-oogpunt zou de firma verplicht zijn een deugdelijke machine te leveren. Een der Heemraden merkte op dat ook het tegengestelde wel eens waar kon zijn en ge noemde firma blij zou kunnen wezen als zij op een dergelijke manier van haar machine afkwam. De heer Poland vroeg wat er gebeurd zou zijn indien tot electr. bemaling was be sloten. De voorzitter antwoordde dat nog geen besluit was genomen. Hij zou in ieder geval voor vrije inschrijving zijn geweest. De heer Oudeman wilde de drie firma s dei kostenberekening zouden maken laten in schrijven. De heer Wonder wilde den heer Thierens als adviseur houden. De heer Poland drong er op aan motoren te nemen met grooter capaciteit dan de te genwoordige stoommachine. Na eenig beraad besloot de heer Thierens het adviseurschap te aanvaarden en werd be sloten zoodanig te werk te gaan dat einde Mei opnieuw een vergadering zou kunnen worden uitgeschreven teneinde de ingeko men opgaven te beoordeelen. De heer Poland vroeg nog stemming over de benoeming doch niemand steunde dit voorstel. Alleen de heer Wonder gaf te ken nen, dat hij zich bij de meerderheid neerleg de, zonder het er mee eens te zijn. Nog volgde mededeeling dat de polder baas wegens ziekte eenigen tijd rust moest nemen, terwijl mede besloten werd na een op merking van den heer C. van Langen om den polderbaas in het vervolg bij de vergaderin gen van het bestuur mede aan te laten zitten. Hierna sloot de voorzitter, de hoop uit sprekende dat de genomen besluiten in het belang van den polder zouden blijken te zijn OUDE NIEDORP. Ongeval. De aannemer M. B. alhier had dezer da gen het ongeluk, terwijl hij bezig was platen op te hangen in de nieuwe R.K. Meisjesschool te 't Veld, van de trap te glijden, waarbij hij een zijner beenen ernstig kneusde, zoodat directe opname in het Sint Elizabeth nood zakelijk bleek. W.O.L. Polder. In de Dinsdag gehouden bestuursverga dering werd o.m. opgemaakt de begrooting voor 1932, waarbij de lasten werden bepaald behoudens goedkeuring der Ingelandenver gadering op de vol ide bedragen: Westerkamerlano .i 14, Oosterkamper landen 17 en Leijerlanden 20 er H.A. De omslag in het vorig jaar was respectievelijk 15, 19 en 22. Een zeer zeker welkome verlaging in deze moeilijke tijden. tBwnentand NOODTOESTAND VAN DE NOORDZEEHARINGVISSCHERIJ. Het hoofdbestuur der Reedersvereeniging voor de Ned. Haringvisscherij heeft een tele gram aan H.M. de Koningin verzonden, waarin het mededeelt, dat het op zijn zeer dringend verzoek om steun voor de aanstaan de Noordzee-drijfnet-haringvisscherij een af wijzende beschikking van de regeering heeft ontvangen. Dit weigerend antwoord van de regeering is voor alle belanghebbenden een zeer groote teleurstelling. Het telegram wijst op de groote moeilijkheden voor ae haring visscherij en verzoekt aan H.M. de belan gen van dit bedrijf bij de regeering te willen bevorderen. Ten slotte zegt net hoofdbestuur der reedersvereeniging het op hoogen prijs te zullen stellen, in deze aangelegenheid door de Koningin te worden gehoord. DE TWEEDE 3 KORTING. Ook voor burgemeester, wethou ders enz. Den gemeenteraad van Rotterdam wordt voorgesteld Ged. Staten, resp. de Kroon te verzoeken met ingang van 1 Mei 1932 een tweede tijdelijke aftrek van 3 procent toe tc passen op de jaarwedden van: burgemees ter, wethouders, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand, hoofdcommissaris en commissarissen van politie. BOERDERIJBRAND. Vrijdagavond werd brand ontdekt in de groote boerderij van den landbouwer Okkin- ga te Herbajum. In een oogwenk stond de groote schuur in lichtelaaie. Toen de brand weer uti Franeker ter plaatse kwam had de vuurzee al zulke groote verwoestingen aan gericht, dat er van de schuur met al wat er in aanwezig was niets meer te redden was en men zich moest bepalen tot bescherming van verkeer De een van de voorhuizen. Het vlas, het hooi machinerieën, dei voor den hooioo^t bruikt worden en in de chuur waren g€* borgen, werden vernield. Verzekering de schade. 8 «art VREEMDELINGENVERKEER POSTZEGELS. Van 23 Mei tot en met 15 September a* zullen op de postkantoren bijzondere fran keerzegels worden verkrijgbaar gesteld waarvan de extra opbrengst ten bate komt de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdeling» eer. >e zegels zullen worden uitgegeven met een frankeerwaarde van resp. 2%, 6, 12K cent. De verkoopprijs is vastgesteld on resp. 4, 10, 11 en 15 cent. De geldigheid*, duur loopt tot 31 Dec. 1933. De ontwerpen van de zegels zijn vervaar- digd door Paul Schutiema te Rotterdam; z« toonen voorstellingen, karakteristiek voor ons land en erop gericht in het buitenland de belangstelling voor Nederland te verle vendigen. Met het oog op de duidelijkheid is het formaat grooter dan dat der gewone postzegels beeldoppervlakte 33X22 mm. De zegels zullen niet in roltandingsvorm verschijnen. Voorgesteld is op het zegel van 2Y, cent een polderlandschap met molen; 6 cent; nieuwe en oude bouwwerken; 1% cent; het water met bruggen van oude en nieuwe con structie; \2% cent; bloembollenvelden met tulpen. De zegels bevatten verder alle het opschrift „Nederland" en langs de onderzijde de woor den „Salve Hospes" (welkom gast), voorts de waarde-aandüiding en de letters A. N. V. V. (Algemeen Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer). SPOORWEGPLANNEN TE ROTTERDAM. B. en W. van Rotterdafh, hebben den Raad een stuk doen toekomen in zake de spoorweg» plannen, waarin wordt voorgesteld thans een principieele beslissing te nemen. Uit het rapport, dat is uitgebracht door den inspecteur der Ned. Spoorwegen, den heer W. Simon Thomas en den stadsarchitect ir. W. G. Witteveen, blijkt, naar de Tel. ver» neemt, dat als grondtrekken voor het opge stelde plan zijn aan te merken: 1. Volkomen splitsing tusschen het reizi gers- en goederenverkeer, zoowel op de sta tions als op de daarbuiten gelegen baanvak ken; 2. Stichting van een station-Zuid voor den reizigersdienst, ongeveer ter plaatse van het tegenwoordige station IJsselmonde, dat ook in rechtstreeksche verbinding komt met de lijn Utrecht, via een nieuwe, op hoog niveau ontworpen spoorbrug nabij IJsselmonde over den Stormpolder. Als gevolg van een en ander kan aan het station D.P. de uitsluitende functie gegeven worden van hoofdstation voor het reizigers verkeer, terwijl de baan van bedoelde spoor brug het mogelijk maakt, dat op dit station ook de treinen van en naar Gouda zullen aankomen en vertrekken, waarbij zij zuilen stoppen aan het nieuwe doorgangsstation Zuid. De bestaande verbinding tusschen dit sta tion en het station D.P., gevormd door het viaduct en de bruggen, zal in de toekomst uitsluitend worden gebruikt voor reizigers verkeer, en als gevolg daarvan voldoende capaciteit hebben om aan het toenemende rei zigersverkeer, zelfs voor een verre toekomst, het hoofd te bieden. Het Maasstation zal in dezen gedachten- gang als personenstation dus geheel worden uitgeschakeld. Tegen de volledige uitschake ling van Maas als personenstation blijken de Nea. Spoorwegen echter voorshands bezwa ren te hebben. De Spoorwegen wenschen dit station voorloopig als buurtstation te hand haven en hebben dan ook het in dien geest gewijzigde ontwerp aan de regeering aange boden. Het station-Hofplein hebben de ont werpers behouden zonder aansluiting op het hoofdstation, aangezien zij terugdeinzen voor de zeer aanzienlijke werken en kosten, welke met een zoodanige aansluiting zouden moeten gepaard gaan Het Beursstation zal kunnen verdwijnen. Wat het goederenver voer betreft, dit zal voor den geheelen rech ter Maasoever worden behandeld van uit een rangeerstation onder Barendrecht. Een be langrijk element in het plan vormt de hoog teligging van de stations en de spoorbanen, die zoodanig is gekozen, dat zooveel mogelijk alle belangrijke verkeerswegen, zoowel wa ter- als landwegen, er onder door kunnen worden gevoerd. Hoofdstation D. P- Zoo komt het nieuw te bouwen hoofdsta tion D.P., dat op dezelfde plaats is gedacht als het bestaande, doch belangrijk uitgebreid in Westelijke richting op een niveau van 5 Meter pl. N.A.P., waardoor de mogelijkheid is geschapen, ruimen doorgang te maken, lfl verband met deze hoogteligging zal het aan sluitende gedeelte van het viaduct eveneens 259. Nu Tuimeltje de inbreker had gesnapt, wisten de kikkers niet hoe ze hem zoudenn bedanken. Iedereen kwam een ge zellig praatje bij hem houden en kikker Karei kwam uit naam van al de kikkers vragen wat of hij wilde hebben. Ik hoef niks te hebben, antwoordde Tuimeltje. Ik wil vandaag met de ooievaar gaan wandelen en hoewel ze dat gevaarlijk vonden, durfden ze het hem toch niet te weigeren. 260. Tuimeltje ging dus naar de ooievaar en nam zelf de kroon, die nog altijd om het dier zijn nek zat, er af. Vandaag heb je vacantie, zei Tuimeltje lachend tegen het dier. Je gaat een eindje met mij wandelen en kikker Karei gaat ook mee. Meer pas op, als je hem iets durft te doen. De ooievaar boog ®e' zijn lange hals heel diep voor Tuimeltje en daar gingen ze het kasteel uit,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6