Amstecdamsche Jieucs Aardschok teistert Menado op Celebes k r 1 JtacfUfoticfUm EEK HALF DOZIJN BEROEPEN. Veertien dooden. Groote schade. Honderden huizen ingestort. van I? Mei 1932. Opgave van loordhollanflseh LaKidboiiwcrediet V V. kan, heeft het recht om beslag te leggen op en te doen executeeren het geheele vermogen van den schuldenaar. Hier is dus de gijzeling vrijwel overbodig. In andere gevallen kan de gijzeling helpen als een krachtige remedie tegen onwil. Zoo, wanneer iemand veroordeeld is tot het medewerken bij het opmaken van stukken of andere handelingen, welke uitsluitend door hem kunnen worden verricht. Wat den duur der gijzeling be treft, deze wordt teruggebracht van vijf op een jaar. In geen geval wordt lijfs dwang aan kinderen en verdere afstam melingen toegestaan in de opgaande lijn; personen boven zeventig jaar wor den nie. eegijzeld en evenmin personen voor wier gezondheid de gijzeling zeer nadeelig zou kunnen zijn. Ten einde spoedige beslissingen te kunnen krijgen is de prcwedure in kort geding gekomen Tenslotte wordt voorgesteld in de wet een regeling betreffende het opleggen van een dwangsom en wel afgezien van de schade, die de in het gelijk gestelde partij ten gevolge van de houding var. den veroordeelde lijdt Er moet een ge legenheid blijven om in bspaa'.la geval len een dwangsom op te leggen, waar door in zeer veel gevallen lijfsdwang achterwege kan blijven. Een Aneta-telgram meldt dat de re sidentie Menado op het eiland Celebes Zaterdagavond geteisterd is door een aardschok Honderden huizen zijn inge stort veertien personen gedood, enkele tientallen zwaargewond, terwijl talloo- een licht gekwetst werden. De aardschok hield een minuut aan. Dit telegram bereikte ons gister. Wij ontleenen daarbij aan de Crt. van hedenmorgen de volgende bijzonder heden Het schrikwekkende bericht van de ramp, dat hier op den zonnigen vroolij- ken Pinksterdag binnen kwam, werd Zondagmorgen te Batavia telegrafisch uit de stad Menado ontvangen. Volgens het bericht waren toen vijf personen ge dood, twintig ernstig gewond en velen lichtgewond, terwijl voorts gemeld werd dat de districten Minahassa en Bolaang Mongondore de grootste schade hebben geleden. Reeds toer. was bekend, dat daar ten minste 150 huizen moesten zijn ingestort en vele gebouwen ernstig be schadigd. Uit de nadere berichten, die Aneta hedenmorgen seinde, blijkt, dat de schade nog grooter is, dan het eerste bericht deed vermoeden. Blijkens een telegram uit Menado zijn de grootste verliezen geleden in Kakas, alwaar talrijke aardscheuren veroor zaakt werden. Ruim vijfhonderd wonin gen zijn daar vernield, terwijl tachtig woningen werden ontzet. Zeven personen werden daar gedood. De Protestantsche kerk werd ernstig beschadigd, evenals de Katholieke te Tomahon. De bevolking in die streek is diep on der den indruk, doch gedraagt zich zeer kalm. Slechts de bevolking van de nabij gelegen negorij Kaweng is gevlucht, hoe wel daar slechts vijf woningen zijn ver nield. Alle gewonden zijn zooveel moge lijk overgebracht naar de pasanggrahan te Kakas, die gespaard bleef, in tegen stelling met de inlandsche school, welke geheel is ingestort Behalve Kakas werden ook Amoerang en omgeving zwaar getroffen. Te Amoe rang werden 96 woningen vernield, waarbij één persoon werd gewond. De groote brug aan de Zuidzijde is ontzet, doordat het bastion en het bruggenhoofd gescheurd zijn. Een strook van de kust tusschen Amoerang en Toepan is circa anderhalven meter verzonken; daarach ter werden spleten veroorzaakt van 70 centimeter. Voorts werden de pasang grahan, het districtskantoor en de in landsche school beschadigd, terwijl een ijzeren brug over de Ranjaporivier op niet gevaarlijke wijze ontzet is. Doch de ramp beperkte zich helaas niet tot deze twee plaatsen, hoewel de omvang elders bijna nergens zóó groot was. In de hoogvlakte van Kota Moba- goe en Mongondou zijn 36 woningen ver nield en 79 ontzet. Op de onderneming Modajac van de N.V. Holland-Celebes Cultuur Mij., gelegen in het district Bo laang Mongondou, op 10 K.M. afstand van Kota Mobagoe, zijn twee droogschu ren dermate beschadigd, dat zij niet gebruikt kunnen worden. Een muur van de fabriek zakte in. Te Bolaang Mongon dou zelf moet de materieel-i schade vol gens telefonische berichten gering zijn, doch te Langoan zijn veertig huizen in gestort, waarbij gelukkig niemand ge wond werd, te Loajon 21 huizen, te Ka- lawirang 25 huizen. Te Koja zijn 18 wo ningen vernield, terwijl tien woningen werden ontzet, te Passo zes vernield en twintig ontzet. In de omgeving van Ton- dano zijn 15 huizen ingestort, terwijl drie personen werden gewond. De oostzijde van het meer van Tonelano is licht be schadigd. Uit de kustplaats Kema werd nog gerapporteerd, dat daar Zaterdag avond een kleine vloedgolf is geconsta teerd. In de kustplaatsen Belang en Wa- toelineg spuit water uit de scheuren in den grond. De pasanggrahan in laatst genoemde plaats werd zwaar bescha digd. Berichten uit de overige deelen van het gewest ontbreken nog. Van uit de stad Menado, die zelf ook geteisterd is, is het reddingswerk met kracht aange vat. De dienstdoende resident heeft zich met de leiding belast. Twee doktoren zijn met helpers naar het centrum van de ramp vertrokken. Enkele van de ge wonden verkeeren in levensgevaar. De stad Menado is evenmin vrij geble ven, hoewel de schade daar niet zóó groot was en er geen persoonlijke onge lukken van beteekenis plaats hadden. De pijpen van de waterleiding zijn op verschillende plaatsen gebarsten, ter wijl aan het havenkantoor en de kade muren lichte schade werd toegebracht. De opwinding was echter groot. Een ooggetuige verhaalde aan Aneta, dat ten gevolge van den zwaren schok, welke een richting OostWest had, een groote paniek ontstond. De inwoners vluchtte de straat op termijl meubilair, bloempotten en glaswerk vernield werden. De meeste huizen toonen scheuren. Een Chineesche tempel werd zwaar beschadigd. In enkele straten zijn scheuren ontstaan ter lengte van 30 meter waaruit het water spuit. De vischpassar is beschadigd en in de richting Tialatja zijn de wegen en vloe ren van de toko's opengescheurd. In de Glo riabioscoop ontstond even een paniek. Er hadden echter geen ongelukken plaats. Een groote copra-goedang, twee petakwoningen en een chineeschen tempel stortte voorts in. Een bezoeker van de Chineesche sociëteit sprong in zijn vrees, dat het gebouw in zou storten, uit een venster op vier meter hoogte van den grond en werd bewusteloos opgeno men. Het Proefstation werd beschadigd, terwij het laboratorium op diverse plaatsen is ge scheurd. Ook het electriciteitsnet van de Ned.-lnai- sche Gas-Mij. werd ernstig beschadigd- Tegen middernacht was de schade hersteld. Padvinders deden verdientelijk w-erk e"ae gewapende politie verleent hulp bij 'kt*"1/" king van de ingestorte gebouwen. De be richtgeving was overal zeer snel georgant- seercf De telegraafkabel naar Makasser is echter gestoord; de telegrammen worden daarom per radio verzonden. De schok heeft zich over het geheele noor delijke deel van den „bovenarm" van Celebes uitgestrekt, hetgeen blijkt uit de berichten uit Gorontalo, waar de schade eveneens zeer aanzienlijk was. De aardbeving duurde daar ruim drie minuten. Ruim honderd inlandsche woningen, waar onder verscheidene groote gebouwen, zijn als kaartenhuizen ingestort. De zinkbedekking van de gouvernementspassarloods werd be schadigd. De inlandsche kamponghuizen, welke niet instortten, staan scheef. Tot dusver is vast- geteld, dat drie peronen werden gedood, ter wijl enkelen zwaar gewond werden. De beving begon zwak en nam daarna toe, zoodat men overal gelegenheid tot vluchten had. Er ontstond een paniekstemming, vooral in de zaal van de societiet, waar een fancy- fair voor het Chineesche Roode Kruis plaats had. De zaal was stampvol. Er ontstond kort sluiting en iederen zocht in de duisternis een goed heenkomen, waarbij verscheidene per sonen kneuzingen en verwondingen bekwa men. Deze aardbeving was heviger dan sedert 1903 in de Minahassa ooit werd gevoeld en heeft zich ook uitgestrekt tot Makassar en Ternate, in welke laatste plaats zij zelfs nog een slachtoffer geëischt heeft. Daar zijn n 1 enkele huizen ingetort, terwijl verscheidene steenen huizen zoozeer geleden hebben, dat zij onbewoonbaar geworden zijn. Een inlan der werd dood onder de puinnoopen aange troffen. Het kratermeer van de Goenoeng Awoe (vermoedelijk wordt bedoeld de vul kaan op P. Sangi ten N. van Celebes) ver toont een stijging van temperatuur. Het Koninklijk Meteorologisch Observato rium heeft den aardschok Zaterdagavond 9 uur 45 plaatselijken tijd geregistreerd. Het observatorium had in de laatste drie weken reeds verscheidene aardschokken gere gistreerd, welke echter in de omgeving van Mento geen chade hebben veroorzaakt. Dr. Visser van het Kon. Met. Instituut te Batavia constateerde, dat een zeer zware aardbeving werd geregistreerd. De berichten over den omvang der aardbeving zijn echter niet in overeenstemming met de hevigheid van de aardbeving, welke werd geregistreerd. Het epicentrum ligt daarom zeer waar schijnlijk in zee, betrekkelijk ver buiten Cele bes, n.1. tusschen de Minahassa en Halma- heira. De mogelijkheid bestaat, dat verschillende schokken achtereen zijn gevoeld, waaruit de duur van vier minuten wordt verklaard. De eerste berichten maakten melding van het feit, dat de oorzaak van de aardbeving gelegen zou zijn in een uitbarsting van den vulkaan Soepoetan, doch dr. Visser acht werk zaamheid van de Soepoetan absoluut uitge sloten. Indien de Soepoetan werkzaam zou zijn geweest en aldus de aardbeving had ver oorzaakt, dan zou Menado zijn weggevaagd De storingen op de seismograaf van het Ko ninklijk Meteorogisch Instituut waren zoo groot, dat een nadere plaatsbepaling van de beving onmogelijk is. In 1930 werden 37 aardbevingen in Noord- Celebes, waarvan een over de geheele wereld, geregistreerd. Gemiddeld worden 48 aard bevingen per jaar geregistreerd. Over de jaren 192026 werden jaarlijks 57 zware bevingen geregistreerd, uitsluitend in de zee tusschen de Minahassa en Halmaheira. die zich op zijn ziekenrapport hebben gemel een vrouwelijke afdeelingschef dringt op ver sterking van haar personeel aan.., de leider spreekt afwisselend in de kamer en in den hoorn van de telefoon, bewaar zijn kalmte en zijn goed humeur. Ik verbaas me erover, dat hij nagenoeg zon der aanteekeningen namen, dingen, honderden menschen uit elkaar kan houden. Het is alsof hij onder het overdrukke spreekuur zelfs zijn ondergeschikten aan onzichtbare, in zijn hand uitkomende draden, met behulp van de tele foon, her en der dirigeert. Van een twintigtal solliciteerende verkoop sters neemt mijn mentor er drie onmiddelijk aan. Binnen enkele minuten is alles, ook het salaris, geregeld De leider van het personeél is aan het einde van zijn spreekuur genaderd en we hervatten onzen onderbroken snelwandeltocht door het huis, van welks geweldige afmetingen ik nooit eerder zoo diudelijk de beteekenis aan den lij ve gevoeld heb als nu. Onze komst in een stille afdeeling doet een verkoopster haastig afscheid nemen van een winkelende vriendin; in een drukke afdeeling treffen we te weinig verkoopsters voor het groot aantal wachtende klanten. Een telefoon tje brengt na zeer korten tijd twee helpsters van elders. Dan klinkt een langgerekt belsignaal door het huis. 't Is 12 uur, een gedeelte van het per soneel zal gaan koffie-tafelen. De leider van het personeel spoedt zich naar de vijfde ver dieping, waar in een groote zaal een aantal blanke tafels en banken gerijd staan. Op de ta fels bevinden zich kannen met thee. Tiental len meisjes en jonge mannen, allen voorzien van trommeltjes en uniforme taschjes, passee ren ons en zetten zich aan de tafels te eten. De zaal gevuld met dametjes in zwarte ja'- ponnen met witte garneering, doet aan een af deeling van een meisjeskostschool denken. Ik zeg iets in dezen geest tot mijn geleider, en vergelijk hem lachend met een vaderlijken herder. „Ja, ja, lach maar eens. Maar zoo'n beetje vaderen ligt ook op mijn weg. Van bijna alle dames ken ik de omstandigheden thuis. Als een verkoopster zich plots gaat kleeden boven de mogelijkheden van haar huiselijk milieu en van haar verdiensten, is het mijn taak na te gaan, uit welke bron zij put. Soms blijkt, dat zij haar extra-kleeding uit verduisteringen haalt, dat zij ons dus niet eerlijk dient, soms uit vriendschappelijke betrekkingen met hee- ren, hetgeen ons minder interesseert zoolang zij strikt haar verplichtingen jegens ons huis nakomt. Des middags, na den inwendigen mensch te hebben versterkt, controleeren we het waren- huis, waar zich nu duizenden bezoekers bevin- 4. Chef van het personeel in een warenhuis. Tusschen half negen en negen uur sta ik naast den leider van het personeel van het groote warenhuis bij den ingang van alle ge ëmployeerden. We kijken. Vermoedelijk kijkt mijn gezel naar andere dingen dan ik. Ik kijk naar de gezichten van hen, die vlug langs ons loopen; opgewekt en frisch, gemelijk, verveeld; de blijheid van den zonnigen morgen, en het emotielooze vooruitzicht van den langen werk dag. Ik kijk naar de fleurige kleeding van de vrouwelijke employées, naar coquette hoedjes, kleurige japonnen en jassen, naar schoentjes in allerlei tinten, rad trip-trappelend over den steenen vloer Stemmen gonzen 900 vrouwen en mannen uit alle deelen der stad, dringen door den smallen ingang naar het wijde interieur van het huis, dat zij straks van het dak tot in den kelder, in alle hoeken en gaten zullen bevolken Mijn leidsman berispt twee verkoopstertjes, die enkele minuten na het laatste tijdsein bin nenkomen, hij werpt een blik op de borden, voorzien van de legitimatiepenningen van het personeel, en hij brengt me vervolgens in de vertrekken, waar de menschen gelegenheid hebben zich in het voorgeschreven werktenue te kleeden en te wasschen. Ontelbare afge sloten hooge metalen kasten bergen de kleedij, waarin de werkers in het warenhuis zich van avond, na hun dagtaak, naar buiten zullen haasten. Terwijl we nog in de kleedkamers toeven, snerpen twee korte belsignalen door de ruim te. Mijn geleider begeeft zich naar het tele foontoestel, zegt; „Halloja ik kom." „Dit bellen zult u den geheelen dag door overal hooren. Het is mijn oproep, twee korte belstooten en het gloeien van twee gekleurde lampen. Op deze wijze kan men mij steeds be reiken, via de telefoniste, ben ik door iedereen van minuut tot minuut te vinden". De telefoon blijkt ons naar de derde étage te hebben ontboden. De liftjongen doet ons stij gen. Als hij stilzwijgend de eerste verdieping voorbij glijdt, herinnert zijn chef hem aan zijn opdracht om de daar aanwezige afdeelingen af te roepen. Een afdeelingschef op de derde étage vraagt den leider van het personeel instructies in ver band met de onvolledigheid van zijn door ziek ten geplukten staf. Tijdens een snelle wandeling over de derde étage, volgend op het onderhoud met den af deelingschef, vraag ik mijn leidsman, hoe hij, zonder aanteekeningen te raadplegen, onmid dellijk de oplossing van de puzzle heeft gevon den. „Een kwestie van geheugen en van routine. Ik ken alle menschen bij den naam, weet waar zij werken, ongeveer ook hoe zij werken De chefs van de afdeelingen zijn voortdurend in contact met mij over de sterkte en de hoe danigheid van hun verkoopstaf". Terwijl we ons over de derde étage spoeden als geldt het een wedstrijd in snelwandelen, gaan de oogen van mijn mentor links en rechts. Verkoopsters, die we uit de verte met elkaar zien praten, zijn druk en stilzwijgend aan het stoffen en ordenen van voorwerpen als we na deren. „Uw werk is begonnen, dames", voegt de lei der haar toe onder het voorbij loopen. „Vergeet u straks vooral niet dien stoel daar weg te zet ten, juffrouw Meijer". Het antwoord bereikt ons niet meer.... we zijn al om den hoek gestoven. We rennen van de eene afdeeling naar de andere, van de eene étage naar een volgende, hier en daar blijven we plots staan. Mijn geleider spreekt dan even met een chef, zegt iets tot een verkoop ster, laat wal opruimen, maakt een aanmerking of luistert aan een telefoon, waarheen de twee belsignalen hem voortdurend dirigeeren. In het hoofd van den leider staan twee helde re oogen, hij spreekt militairement, kort en doordringend. Onder het snelwandelen komt het me voor, dat zijn oogen en zijn stem op circa 900 verspreide vrouwen en mannen een bijna hypnotischen invloed hebben. Tegen 10 uur bewegen zich al tal van koop sters en koopers, althans belangstellenden, door het geheele huis, zij verleenen aan de aanvankelijk ongezellig ledig lijkende ruimten de bekende roezemoezige warenhuissfeer. Ook wij bewegen ons nog, zeer snel zelfs. Als ik me begin af te vragen, of mijn gids voornemens is mij tot 6 uur in dit moordend wandeltempo voort te stuwen, en daardoor zichzelven bloot te stellen aan een strafrechte lijke vervolging wegens dood door schuld, deelt hij mede, dat we spreekuur gaan houden in zijn kantoor. „Op mijn spreekuur zou een dokter met een flinke practijk jaloersch kunnen worden krijg ik te hooren, nadat we het kantoor langs een haag van wachtende bezoekers bereikt hebben. Nauwelijks heb ik naast den leider van het personeel achter zijn bureau plaats genomen, of er wordt geklopt; een jongedame treedt bin nen, gaat op een wenk van mijn mentor op den voor het bureau geplaatsten stoel zitten, vraagt: „Mijnheer, ik kwam eens vragen of ik hier mis schien verkoopster kan worden". Het spel van vraag en antwoord, dat zich ont wikkelt, is ongeveer als volgt: Hoe is uw naam, waar werkt u, hoe oud is u?" „Jannie Jansen, ik werk al twee jaar bij Gerritsen, ik ben 19 geweest", „Waarom wilt u bij Gerritsen weg?" „Het lijkt me hier gezelliger „U komt hier anders niet voor de gezellig heid. Depkt u daaraan. Hoeveel verdient u mo menteel, en in welke afdeeling werkt u?" Volgen opgaven omtrent kunde en ver diensten. „Hoeveel dacht u hier te kunnen verdienen?' Een korte aarzeling, die de opgave van een bedrag inleidt. „Er is op 't oogenblik wel plaats voor u. Het hangt dus af van uw eischen en van de inlich- tingen, die we over u zullen inwinnen of u hier te werk zult worden gesteld. Neem dit formu. lier Bee, stuur het me zoo spoedig mogelijk nauwkeurig ingevuld terug. U hoort dan nader van mij; goeden morgen". Jannie Jansen is de eerste van de zeer velen die vanmorgen naar een betrekking in het wa renhuis komen dingen. Meisjes, jongelui, vrou. wen en mannen met dochtertjes en zoons wor den te woord gestaan, velen krijgen een formu lier ter invulling mee, anderen hooren onmid dellijk na hun binnenkomst, dat hun hoop ijdel is geblekenOm noodeloos werk te voor komen. Aan sommige candidaten ziet de chef direct, dat zij nooit van dienst zullen kunnen zijn, en dan stuurt hij ze direct weg. De stroom van bezoekers blijft aanhouden. Sollicitanten wisselen met reeds te werk gestel den, die den leider wenschen te spreken, met chefs en sous-chefs, die overleg willen plegen over aan hun zorgen toevertrouwde verkoop sters. Het is een komen en gaan. Tusschen ge sprekken en tusschen het ernstig spel van vraag en aanbod rinkelt herhaaldelijk de tele foon. De huisdokter vraagt inlichtingen over hen. den, van boven tot onder. We sla^TheTw van de vrouwelijke detective gade, zijn getu^ van de aanhouding van enkele dieveggen onderhouden ons met haar en dan weer re'nnw we, alsof we ons aan 'n strenge vermageri™ kuur onderwerpen, door kelders, pakkame aeteliers, door verkoop-afdeelingen, «j"' lunchroom, door den daktuin Te 6 uur, bij het uitgaan van het groote w». renhuis, slaan we weer, als des morgens, circa 900 menschen gade. Een tiental verkoopsteri wordt terzijde gewenkt en naar het kantoortje verwezen, waar een vrouwelijke chef ter eere van den één-dags-assistent van den personeel, leider een onverwacht onderzoek aan den lijve instelt. Met een lachje en een grapje weet de leider het zoo in te kleeden, dat geen der aangehou- denen zich beleedigd voelt. Er is immers geen aanwijzing van oneerlijkheid en controle moet toch bestaan. Over zes is het bijenvolk uitgezwermd, ver. moeid, maar toch kleurig en gehaast; de avond, lijke stad wacht buiten Het warenhuis is uitgestorven, in zffn groote ruimten hangt een vreemde stilte, die ons zoo voorzichtig doet loopen, als bevonden we ons in een bedehuis. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Mei'32. Langendijker Groentenveiling. 3500 K.G. Tomaten, waarvan de prijzen als volgt: A 50.30—/ 52.30; B 44.90; C 46.20 en CC 25, alles per 100 K G. PURMEREND, 17 Mei 1932. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 7 stapels Boerenkaas 18.50 per 50 K.G.2154 K.G. Boter 0.80—1.05. Vee. 958 Runderen, w.o. 210 vette, 0.68 0.74 per K.G.; 695 Melk- en Gelde- koeien 110—/ 270, handel stug; 53 Stie ren. Handel runderen matig 27 Paarden 80150, handel stug; 62 Vette kalveren 0.80—1, handel matig; 453 Nuchtere kalveren, slacht 4—16 en fok 814, handel stug; 580 Vette varkens, voor de zouterij 18 cent per KG., voor de slacht 20 —25 cent per KG., handel matig; 64 Ma- gere varkens 5—15, handel vlug; 297 Biggen 3—6.50, handel vlug; 279 Scha pen 14—19, handel stug; 747 Lammeren 5ƒ9, handel stug; 77 Bokken; Kipeieren 2.252.75; Eendeieren 2.10; Piepkui kens 80—90 cent per K.G. Eierenveiling. 29200 stuks kipeieren a 2.202.70; 1246 stuks kipeieren b 2.10—2.20; 19068 stuks Eendeieren a 2.10; 1000 stuks Broedeendeieren 2.70. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nedetl. 1932 4K Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie t TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw, Cert Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. Vorige koers 101% 997, 93% 61 42% 51 78% 27i/, 18% 50 -8/u 1001/4 68% 101% 101/, 10% l18/i6 1<%6 2Vs 29% o 137 95 62% 34 23 00 !05% 12% 70 103% 114 77Vs 5%s 3% Koers vao heden te: 37% 7%s 501/is 2% PROLONGATIE Vorige koers 30 9 9i/: 7V. 2 L/s uAs U/s 8V, 10% 45i/, 87 6 101 114% pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 42 51 27 50 _2Vs 2% 101 68V, 69-Va 98 98l/i-9 w% 10»/, 1% 14 4 14»/$ H*/s 29V, 47, UVlB 137 1363/, 137 95 63 32 100* 13 j— 70 106 118-7 117-8 117-8% 70* Q 29% 0 30 10 9 45V, 87 A O 101 110 46 2% 2% pl.rn. 2.15 10% 3% 136-% 117% 1 pCt. Heden pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. LoDd.n N1ET OFFICIEEL. Weenen p. Sc'h. 100 Kop^hagen Stockholm Odo New-York iwi Vorige koers 9.02 58.871/, 9.73»/, 34.65 48.30 35 25 49 50 46.25 45.50 246.1%, 12.80 Koers op heden 2 uur 9.0U/, 58.83 9-72% 34.61 48.26 4^30 46.- 45.25 246.40 12.73

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8