Agenda £and: en Suin&oma Jifdsdiciften ïficouittcuud 'llieuws kaatste. éecichten &heepstijdinQen lüeec&eticht jftucgecCijêe Stand Stad en Omqemnq. HET SKLAREKPROCES. Getuige Kohl. NOORDSCHARWOUDE. Woensdag 18 Mei C7.30 uur, Cinema Americain: Kamerad- schaft (vredesfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Drie nobele bandieten (sena.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Zeebonken (rom.); boven 14 jaar. 8 uur, Harmonie, viering Goodwill-day. Donderdag 19 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Kamerad- schaft (vredesfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Drie nobele bandieten (sens.); boven 14 i. 7.30 uur, Victoria-Theater: Zeebonken (rom.); boven 14 jaar. 3 uur,Gebouw v. vrijz. herv., Heul 3, ver gadering protestantsche vrouwenvereeniging. Zaterdag 21 Mei. 8 uur, Groote Kerk, Orgelconcert en rede Prof. dr. Alberts Schweitzer. 4—11 uur. Gulden Vlies, huisvlijttentoon- stelling D. E. S. Zondag 22 Mei. Gulden Vlies, 2—5 uur en 711 uur, huis- vlijttentoonstelling D. E. S. TWAALF PERSONEN BIJ GROOTE BRAND GEWOND. De Berlijnsche bladen melden, dat in Rosenberg in Opper-Siiezië tijdeus een trand in een smidse 10 burgers en 2 politieagenten, die bi; het blusschingswerk behulpzaam waren, gewond zijn en naar het ziekenhuis roesten worden vervoerd. VOORMALIG LITTAUSCHE PREMIER EN MINISTER VAN FINANCIEN VEROORDEELD. Tot twee jaar dwangarbeid. Het hooge gerechtshof te Kowno heeft gis teravond vonnis geveld in het proces tegen .den voormal-gen premier en minister van financiën, Petrullis". Petrullis werd veroordeeld tot twee jaar dwangarbeid en het betalen van een schade loosstelling aan den staat, groot ruim 58000 iei. Een derde gedeelte van de vrijheidsstraf wordt hem in verband met de intusschen uit gesproken amnestie geschonken. In de moti veering van het vonnis wordt o.a. gezegd, dat Petrullis alleen veroordeeld is wegens het overschrijden van zijn bevoegdheid als mi nister van financiën; hij is vrijgesproken van dat gedeelte der aanklacht, dat betrekking had op onregelmatigheden in tariefzaken, daar hiervoor geen bewijs was geleverd. De voormalige gouverneur van Memel- land, Merkys, die door getuigenverklaringen van Woldemaras zeer gecompromitteerd was, heeft zich aan een verhoor weten te ont trekken door als woonplaats Memel op te geven, zoodat hij niet voor het gerecht van) Kowno behoefde te verschijnen. TWAALF PERSONEN VERDRONKEN. Op de rivier Koera (Kaukasus) is een ge heel bezette veerpont, welke werd gebruikt voor het overzetten van arbeiders, ten ge volge van den krachtigen stroom afgedreven en omgeslagen. Twaalf personen verdronken. men zal begrijpen, gaat de kwaliteit terug, dóch le soort bleef duur, met prijzen van 0.35—1.10 per kist. Kropsla, die hier be duidend mooier is dan sla van den za"y' grond, was, voor zoover le soort, duur. we noteerden voor le soort 610.50 en voor 2e soort 2—4 per 100 stuks. Bloemkoo. was duur, vooral le soort die nog steeds n de minderheid is. We noteerden voor a'oem- kool le soort 20—30 en voor 2e soort 12—20 per 100 stuks. Een nog steeds gewild zijnd product is postelein, welke duur is. De noteering liep echter sterk uiteen, met prijzen van 0.601.20 per bak. Boswor telen zijn in kwaliteit beduidend vooruit ge gaan en in dat licht bezien, viel dè prijs niet mee, waar tegenover staat, dat de bosjes de helft duurder zijn dan in Beverwijk. De no teering van boswortelen was 1217 per 100 bos. De aanvoer van mooie kwaliteit an dijvie was vrij klein, terwijl de totaal-aanvoer ook niet groot was. De prijzen der andijvie zijn van 27.50 per 100 stuks. Kool is plotseling in het teeken van belang stelling gekomen en het gevolg was vrij hooge prijzen. We noteerden voor roode kool 2 f 6 en voor gele kool 3 508 per 100 stuks. De aanvoer van asperges wordt met den dag grootre en de kwaliteit beter. Mooie kwaliteit asperges golden 6080, 2e kwaliteit (blauw) 4055 per 100 bos. Aardbeien ,mooi en minder mooi, gaven een groot verschil in prijs. Mooie aardbeien, voor 0.60—0.80 per 'doosje, zijn nog peper duur. De prijzen der aardbeien liepen van 0.35—0.80 per doosje, dus een groot ver schil. In de prei- en radijsaanvoer kwam eeni- ge wijziging met een noteering van resp. 6 10 en 3—5.50 per 100 bos. Toen Woensdagochtend de advocaat dr. Weissenberg zijn Vrijdag beg&nnen pleidooi in het Sklarekproces wilde voortzetten, werd geconstateerd, dat de beklaagde burgemees ter Kohl niet aanwezig was. Het bleek dat hij in den afgeloopen nacht een zenuwaan val had gekregen. De zitting werd daarop verdaagd en aan prof. dr. Störner werd op gedragen burgemeester Kohl te onderzoeken. KENNEMERLAND. Als regel is er in de week voor de Pinkstc-r een vlugge handel te constateeren en dit jaar maakte op dien regel geen uitzondering. De aanvoeren worden telkens grooter en in meer variatie, terwijl spinazie en sla domineeren In de afgeloopen week kwamen er wederom groote kwantums spinazie en sterk uiteenloo- ?ende prijzen van 0.40—1.15 per kist. la, die nog sterker uiteenloopt, werd voor alle prijzen aangeboden en wel in prijzen van 150—10 per 100 krop; echter profiteert men weinig van den hoogen prijs, want eerste soort is in de minderheid. Rabarbar werd in groote volgens onze meening te groote kwantums aangevoerd en alleen extra kwali teit kon den prijs handhaven. Er was schit terend mooie rabarber, die nog 1014 opbracht, doch ook rabarber van 24.50, alles per 100 bos. Eigenlijk is het jammer, dat men de markt met uitschot rabarber be derft. Bloemkool werd in mooie kwaliteit aan gevoerd en le soort was duur, terwijl 2e soort, naar verhouding niet minder opbracht, le soort bloemkool gold 22—30 en 2e soort f 1016 per 100 stuks. Mooie bospeen (zware bossen en mooie kwaliteit) werd in beduidende partijtjes aan gevoerd en voor fancy-prijzen verhandeld. Echter was er ook mindere kwaliteit en deze was eerder goedkoop dan duur. Bospeen le soort gold 22—30, 2e soort 10—15 per 100 bos. Lag het aan de groote vraag naar groente, dat er plotseling vraag was naar roode en gele kool? We weten het niet, doch wel dat de prijs sterk omhoog ging. De noteering voor roode kool was 3—5 en voor gele kool 3—6.50 per 100 stuks. Hoe groot ook de aanvoer van radijs was, de prijs voor le soort bleef op peil. De doorsneeprijzen waren 4—5 per 100 bos. De aanvoer van aardbeien welke nu vermeerderd zijn met koudglas-product komt meer in het gedrang om den hoogen prijs te handhaven. De prijzen waren 0.20 0.60 per doosje. 1 ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO. De markt mocht zich in de afgeloopen week verheugen in flinken aanvoer, in door snee goede kwaliteit en van redelijke tot hooge prijzen. Aan dezen vluggen handel zullen de feestdagen niet vreemd zijn. De aanvoer van spinazie was nog opmerkleijk groot en zooals Panorama brengt een geïllustreerd artikel over een reis met een trawler en de visch- vangst op de Noordzee. Het weekblad ver telt een en ander over het vallen met behulp van een parachute. Interessant is de bijdrage over het winnen van goud in Europa. In woord en beeld wordt verteld van het paleis te Soestdijk. Paula Derose schrijft over tail leurs en ensembles voor den zomer. Het tijd schrift geeft nog een overzicht van den wed strijd HollandIerland en brengt Pinkster- folklore in beeld. Er zijn novellen van I*. Jackson, A. G.'Greenwood en Ludwig van Wohe en talrijke kieken die de voornaamste gebeurtenissen uit binnen- en buitenland in beeld brengen. Kie-ke-boe, het Kleuterweekblad, brengt weer een reeks avonturen van Kiekeboe, ge schreven door de redactrice Geurt Brink- greve doet verhalen uit Berenstad en er zijn versjes van mevr. D. A. Cramer-Schaap en C. Wilkeshuis. D. v. Heyting leert den kleu ters een schommel-wiegje maken. Onze Wonderbare Wereld uitgave W. de Haan te Utrecht vertelt van Peking, het levende hart van een dood rijk, beschre ven door J. O. P. Bland. T. A. Joyce be schrijft het geheim van de beelden op Paascheiland en bij interessante foto's ver telt F. Deaville Walker over de groote tro pische wouden. Dr. W. M. Smart verklapt hoe sterrenkundigen sterren wegen. In woord en beeld verhaalt J. A. Hammerton over de moderntieit der oude wereld en Do- nald. A. Mackenzie vertelt van geheimzinni ge overblijfselen van onbekende rassen. Na een artikel van R. J. Minnie over Bombay, de toegangspoort tot een wonderland, ein digt deze aflevering met een bijdrage ovjr at vruchtbaarmaking der woestijn. TEXEL. Het vreemdelingenverkeer is gedurende de Pinksterdagen zeer groot geweest in deze gemeente. Door de booten van T. E. S. O. zijn een zeer groot aantal personen vervoerd, verschillende diensten op Vrijdag en Zater dag en de beide Pinksterdagen zijn door 2 booten tegelijk vervuld, omdat personen en auto's niet op één boot vervoerd konden worden. 't Aantal personen, dat in de verschillende hotels logeerde was echter geringer dan in de laatste jaren. Het vreemdelingenbezoek be stond nu in hoofdzaak uit personen, die één dag hier vertoefden. ZWAAGDIJK. Hier worden den laatsten tijd kleeding- stukken gestolen. Bij der veehouder L. wer den eenige kippen ontvreemd. Het vrouwenkoor van „Crescendo'', diri gent de heer Willem Hespe, heeft Zondag le Pinksterdag een mooi succes behaald op het te Amsterdam gehouden Internationale Zang concours in het Concertgebouw. In de 2e afdeeling werd met algemeene stemmen een lsten prijs toegekend. Als men weet dat „Crescendo" te kampen had tegen vereenigingen uit de groote ste den, dan kan men wel begrijpen wat dit b> teekent voor eer. plattelands vereeniging. LIMMEN. Hier is tijdens een groen te veld staande verkooping van diverse bloembolgewassen, een hoek van 80 roe narcissen (Coster) ver kocht voor 8. UITGEEST. Van de Coöp. Boerenleenbank (Centr Eindhov), is tot directeur benoemd, de heer W. Groen Az. en tot secretaris de heer W. Groot. Ongecorrigeerd. DE MOORD OP DEN HEER ESCHAUZIER. Voor de vierde kamer van het gerechtshof te 's-Gravenhage werd heden in hooger be roep behanded de zaak tegen de beide ver dachten van den moord op den heer W. G. J. Eschauzier, directeur der Indische Suiker unie, in den namiddag van Zaterdag 9 Mei 1931 te 's-Gravenhage, wiens lijk na het ple gen van de misdaad door de verdachten in een kist werd geborgen en naar een pakhuis aan de Weterbaanstraat vervoerd, waar het den daarop volgenden Maandagavond door den pakhuisverhuurder Bars werd ontdekt. Verdachten zijn de 32-jarige techniker J. A. J. H. Konings en de 22-jarige kantoorbe diende J. G. W. Penders die dogr de Haag- sche rechtbank op 20 Februari j.1. werden veroordeeld. Verdachte Konings terzake van moord en valschheid in geschrifte tot 20 jaren gevan genisstraf, en verdachte Penders, wegens medeplichtigheid aan doodslag, tot 5 jaar gevangenisstraf. Zoowel de beide verdachten als de officier van justitie bij de rechtbank, die aan K., het opzettelijk wederrechtelijk iemand van de vrijheid berooven, hebbende dat feit den dood tengevolge, alsmede diefstal en valsch heid in geschrifte, en aan P. behalve eerst genoemd feit, ook heling ten laste had ge legd en deswege hun veroordeeling had ge vraagd voor den tijd resp. van 16 en 4 jaar waren van dit vonnis in hooger beroep ge komen. Evenals in eerste instantie werd de verd. K. bijgestaan door mr. F. J. M. Nederveen uit Roermond en de verd. P. door mr. E. G. S. Boulier te Den Haag. Bij de behandeling van de zaak van de moord op Eschauzier voor het Haagsche ge rechtshof was hedenochtend slechts matige belangstelling op de publieke tribune. Er wa ren 21 getuigen onder wie 5 deskundigen door de advocaat-generaal Visser gedag vaard. Verschillende politieambtenaren leggen verklaringen af omtrent den toestand waar in het lijk van den heer E. met touwen ge bonden in de kost in het pakhuis werd aan getroffen. Dr. Rochart die de sectie op het lijk verrichtte verklaarde dat de dood van den heer E. jaoet zijn veroorzaakt, hetzij door een projrin den mond, hetzij door het binden van een touw om den hals, dan wel door beide. Verdachte Koning houdt een de monstratie om aan te toonen, dat een prop ter grootte van de op het lijk aangetroffene niet doodelijk kan zijn. Nadat nog enkele getuigen zijn gehoord werd pauze gehouden tot 2 uur. Na de pauze verklaarde de chauffeur v. Keulen, Penders te herkennen als dengene, die hij met den heer Eschauzier naar de wo ning van Konings heeft gebracht. Het loopjongetje, de thans 16-jarige vis- scher, herkent Konings als dengene, die hem op 15 April naar de bank van Heldring en Pierson zond. TWEEDE KAMER. Het nieuw gekozen lid P. G. Peereboom legde in handen van den voorzitter de ver- eischte eed af en neemt zitting. De voorzitter achtte de aangevraagde in terpellatie-Wijnkoop inzake voedsel voorzie ning voor de Indische bevolking overbodig, wegens aanstaande behandeling van het Indische wetsontwerp. De heer Wijnkoop protesteert hiertegen wegens het belang van de zaak. De heer Kramer zegt^ dat als overeenkom stig de wensch van de voorzitter werd beslo ten, bovendien schriftelijk voorbereiding mo gelijk is. De heer De Visser zegt, dat hongerende menschen niets hebben aan een schriftelijke voorbereiding doch wel aan vbedsel. Na repliek van den heer Wijnkoop en mede- deeling van den voorzitter, dat de bewuste suppletoire Indische begrooting de volgende maand aan de orde komt, wordt met 70 tegen 2 stemmen (die der communisten) besloten, de interpellatie niet toe te staan. Voortgezet wordt de behandeling van de wetsontwerpen, regelende den invoer van schoeisel, tricotgoederen, wollen en halfwol len stofen en bovenkleederen. Mej. de Jong klaagt over te weinig over leg met de belanghebbende werknemers. Zij bestrijdt de meening van mej. Catz, dat er weinig werkloosheid zou bestaan in de con- fectie-industrie. DE ONLUSTEN IN SPANJE. 200 bommen in beslag genomen. Te Moron in de provincie Sevilla heeft de politie 200 bommen in beslag genomen, die bestemd waren om te worden gebruik bij een voor de eerstvojgende dagen vastgestelde op standige beweging der syndicalisten. Er heb ben vele arrestaties plaats gehad. De syndi- calistiche vakvereenigingsgebouwen zijn ge sloten. De Plasenzuela in de provincie Caceres hebben stakende landarbeiders dtl politie aangevallen. Bij het vuurgevecht werd -^en landarbeider gedood..Hierdoor ont stond groote opwinding onder de bevolking De slechts drie man sterke politiepost werd ontwapend en de menigte trachtte de politie agenten te lynchen. Een der beambten werd ernstig gewond. Stoomvaart Mij. Nederland Poelau Tello, uitreis, 15 Mei v. Bombay. Johan v. Odenbarnevelt, (vacantiereis) 17 Mei v. Oslo te Amsterdam. Marrnx v. St. Aldegonde, thuisreis, 15 Mei oabang. P. C. Hooft, thuisreis, 17 Mei te Genua, labian, thuisreis, 17 Mei te Gravesend. tawali, 14 Mei v. Batavia n. A'dam. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Amor, 15 Mei te New-York. Ariadne, 17 Mei v. Napels te Tarragona. oln' thyisreis- 17 Mei 's middags 12 uur 240 mijl yan Land's End. Clio, 16 Mei v. Mutzuna te Smyrna. Orpheus, 17 Mei v. Catania te Calamata. Perseus, 15 Mei v. Kopenhagen te Gdynia. Proteus, 17 Mei v. A'dam te Kopenhagen Van Rensselaer, 16 Mei te New-York. Ajax, 16 ei v. Alicante n. Malaga. Amazone, 15 Mli v. Barcelona te Londen. Ariadne. 14 Mei v. Napels n Tarragona. Atlas, 14 Mei v. Curagao. Baralt, 11 Mei te Curagao. Bodegraven, thuisreis, 13 Mei v. Tocopilla n. Ilo. Boskoop, 13 Mei v. Antwerpen te A dam. Brion, 15 Mei v. Hamburg te A'dam. Ceres, 15 Mei v. Alexandrië n. Piraeus. Clio, 15 Mei v. Mutzuna n. Smyrna. Euterpe, 16 Mei v. Santander n. Oporto. Hebe, 16 Mei v. Genua te Burriana. Irene, uitreis, 14 Mei v. Santo Domingo Cit> n. Puerto Barrios. Iris, 16 Mei v. A'dam te Odense. Jason, uitreis, 16 Mei te Havre. Medea, 13 Mei v. New-York n. West-Indië. Nereus, 17 Mei v. Aalborg te A'dam. Orestes, 16 ei van A'dam te Hamburg. Orion, 14 ei v. Valencia te Rotterdam. Saturnus, 16 Mei v. Mostaganem n. Lissabon. Simon Bolivar, 17 Mei v. Hamburg te A'dam Stella, 15 Mei v. Constantinopel n. Cavalla. Stuyvesant, 15 Mei v. West-Indië, 1. v. Hevre te A'dam. Theseus, 16 Mei v. Stettin te A'dam. Titus, 15 Mei v. West-Indië, l.v. Greenock te Amsterdam. Trajanus, uitreis. 14 ei te San Juan. Venus, 16 Mei v. Cadix n. Genua. HollandOost-Azië-Lijn. Gaasterland, thuisreis, 14 Mei te Manila. Serooskerk, uitreis, 14 Mei v. Suez. JavaNew-York Lijn. Kota Radja, New-York-Java, 17 Mei v. Perim Scekaboemi, 17 Mei v. Batavia n. New-York. Emzetco-Liin. Jonge Jacobus, 13 Mei v. Palma al Mallorca n. Valencia. JavaChinaJapan Liin. Tjiliwong, 14 Mei v. Makassar te Shanghai. Tjisondari, 15 Mei v. Tsingtao n. Amoy. HollandAfrika Lijn. Amstelkerk, thuisreis, 13 Mei v. Port Said. N'ijkerk, uitreis, 16 Mei te Beira. Springfontein, 16 Mei v. A'dam te Hamburg RotterdamZuid Amerika Lijn. Alchiba, thuisreis, 14 Mei v. Bahia. Alphacca, thuisreis, 16 Mei v. Montevideo. Aludra, uitreis, 16 Mei te Montevideo. Alwaki, 15 Mei v. B.-Ayres te A'dam. Holland—West-Afrika-Lijn. Maaskerk, thuisreis, 14 Mei v. Las Palmas n. Havre. HollandBritscb-Indië Lijn. Bengalen, 15 Mei v. Hamburg te Rotterdam, Hoogkerk, uitreis, 17 Mei v. Suez. Streefkerk, thuisreis, 14 Mei v. Port Said. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax, 13 Mei v. Yokohama n. Rott. Hector, 13 Mei v. Tientsin n. Rotterdam. Maron, 14 Mei v. Liverpool n. Macasser. Anchises, Japan-Rott., 15 Mei te Suez. Antenor, Japan-Rott., 15 Mei te Singapore. Stentor, 15 ei v. Londen te A'dam. HollandAustralië Lijn. Grootekerk, uitreis, 14 Mei te Melbourne. SilverJava Pacific Lijn. Silverguava, San Francisco n. Calcutta; 14 Mei te Rangoon. Silverhazel, Calcutta n. Sap Francisco; 12 Mei van Honolulu. Silvermaple, Calcutta n. San Francisco; 16 Mei yan Rangoon. GEBOREN: Elize d. v. Gerrit Waalewijn en Anna Schornagel. Wilhelmina Catharina d. v. Jo- hannes Geels en Anna Vestering. Jacobus Johannes z. v. Johannes Staats en Johanna de Boer. Johannes z. v. Petrus Kraakman en Margaretha Castricum. Gerardus Johannes z. v. Nicolaas Mul en Anna Brantjes. OVERLEDEN: Jan de Wit 57 jaar. Henricus Adrianus van Dijk 77 jaar. Aris Kuijk 73 jaar. NOORD-HOLLANDSCHE SUCCESSEN IN HET BUITENLAND. Naar wij vernemen is op de veetentoon stelling te Straatsburg het kampioenschap behaald door de jonge koe Blok 75, dochter van de nationale kampioene van de tentoon stelling te Den Haag in 1928. Fokker is de heer C. Stapei te Hoog- karspel. De eerste prijs verkreeg de koe Jantje Adema, een zeer bekende Ned. tentoonstel lingskoe, die reeds verschillende kampioen schappen behaalden. Fokkers zijn de gebrs. Ruiter te Oosterblokker en de Beemster. EEN MOOI SUCCES. De gemengde zangvereeniging Onder Ons te Zaandam, directeur de heer P. A. Blaauw, alhier, behaalde 2den Pinksterdag in de 2de afdeeling gemengde koren op den zangwedstrijd te Soesterberg met 337 punten een eersten prijs, met speciale ïelicitatie van de jury. Dit koor behaalde het hoogst aantal puntert in de 4de, 3de en 2de afdeelingen. VERGIFTIGINGSGEVAL TE VENHUIZEN. Het slachtoffer overleden. Dezer dagen is overleden de landbouwer K. Uit een onderzoek is gebleken, dat de man aan arsenicumvergiftiging is overleden. De politie stelt een onderzoek in. De vrouw van den overledene is door haar verhoord. Wij vernemen nader, dat de betrokken landbouwer reeds in den nacht van Dinsdag op Woensdag is overleden. Donderdagmorgen heeft het sectie-onder zoek plaats gevonden. Het braaksel is naar Utrecht opgezonden. De man is bijna niet ziek geweest. Hij heeft s morgens om tien uur brood en koffie gebruikt, is daarna naar zijn bouwland toe gaan waar hij een schuit mest heeft geladen. Te half twee is hij ziek thuis gekomen heeft overgegeven en is des nachts om 3 uur ge storven. Het onderzoek duurt voort Bovenstaand bericht werd 'reeds in een deel van ons vorig nummer opgenomen Van andere zijde wordt nog gemeld dat het slachtoffer Zaterdag is bfg?aven' De sectie op het lijk geschiedde door dr ïlkmV" -Vrijdag was het parket uit Alkmaar aanwezig voor het instellen van een onderzoek naar dit geval van arsenicum- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.9 mM te München. Laagste barometerstand 754.2 mM. te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Mei: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelij. ken wind; meest licht ot half bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer. Overzicht. De beide gebieden van hoogen druk die gif. teren in het Noordoosten en het Zuidoosten van het gebied lagen hebben zich vereenigd, waarbij het eerstgenoemde Oostwaarts af trok, terwijl zich over Zuid-Oost Duitsch. land een kern ontwikkelde die nog toeneemt. Ook over het Noordzeegebied en op IJsland steeg de barometer, terwijl het iets verder Oostwaarts doordringen van de oceaan-de- pressei den druk op Ierland deed afnemen waardoor over de Britsche eilanden een krachtige Zuidelijke tot Zuidoostelijken wind ging waaien. Welke koers de depressie in het Westen zal volgen is nog onzeker. De afkoe ling drong sinas gisteren tot over Duitsch- land door, doch in ens land is als gevolg van de opklaring de temperatuur weer stij gende en het laat zich aanzien dat deze stijging nog wel zal aanhouden. Alleen in Ierland en in het Noorden van Zweden vielen hier en daar zware regens. vergiftiging dat in Venhuizen begrijpelijker wijze veel opzien heeft gebaard en druk be sproken wordt. Het slachtoffer is 54 jaar oud en was voor den tweeden keer getrouwd; uit zijn eerste huwelijk had hij twee kinde ren. UITSLUITEND VOOR LIEFDADIG DOEL. ave van het volgende: icht Men verzoekt ons Dezer dagen is te* Alkmaar opgericht een Cabaret club onder den naam „Sicoka" die zich ten doel stelt het geven van cabaret avonden uitsluitend voor liefdadige doelein den. Namen, zooals Siem Spruit, met zijn uit 16 musici bestaande band, Piet Cloeck de populaire levensliedjeszanger, Erlie Conell, de goóchelaar-telepaath en vele anderen heb ben hunne medewerking toegezegd, w.o. zeer bekende zangers, voordrachtkunstenaars, musici op verschillend gebied. De eerste avond valt het plaatselijk crisis comité te Koedijk ten deel. Een keurig pro gramma staat den bezoekers te wachten en zal als solist optreden de heer Willy Kohier, terwijl waarschijnlijk het Bergeu's mannen koor zich zal laten hooien. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de voltallige band „The Cheese Towni- ans" onder leiding van Siem Spruit en zal eveneens optreden Erlie Conell. Het groote succes dat de leiders dezer club hebben geoogst met de cabaretavonden voor de werkloozen te Alkmaar, zal ook hier niet achterwege blijven. Vermelden wij nog, dat op alle avonden iedere medewerking geheel belangeloos is, dan twijfelen wij niet of vele comité's zullen de hulp dezer club inroepen. Voor aanvragen wende men zich tot de heeren S. Spruit, Kenuemer Straatweg. 167 Alkmaar en C. .H. Muylaert, Snaarmans- laan 74 te Alkmaar ZOMERDIENSTREGELING. Bij den uitgever C. van der Tooien Ko ningsweg 7 en 11 te Alkmaar is weer de zomer-dienstregeling voor Alkmaar en Om streden verschenen welke 22 Mei a.s. ingaat. De dienstregeling op carton of voor de portefeuille omvat de aankomst en vertrek uer treinen tusschen Alkmaar, Amsterdam en Haarlem, tusschen Alkmaar en Enhui- zen en tusschen Alkmaar en Schagen. Ver- ter, de aankomst en het vertrek der stoom- tiamaiensten van Alkmaar naar Bergen aan Zee, ugmond aan Zee en Schagen en die van den stoombootdienst Alkmaar Packet. (Aan de achterzijde zijn de aparte dienst regelingen tusschen Alkmaar en Bergen aan van o3q ün' to* en met 1 September en mek! Septemfcer tot en met 1 October ver- DE WINKELIERS EN DE GEDWONGEN ZONDAGSRUST. Zooals bekend was de Raad er niet vool te vinden ook de bloemenwinkels des Zon dags gelegenheid tot verkoop te geven. Zondapen"1—k V°°r de moeiHjkheid dat op linerpn ai, T' iV?or sch°uwburgvoorstel- die dan i b bloemen vereischt worden zU ÜT" bezorgd worden, k 4 ch4 aet £tval voor dat een bloe- voor d bloemstukken moet leve ren voor de motor-races die Zondag op het bportpark worden gehouden. Brengt hij de bloemen reeds Zaterdag dan de loosJ g voor het Smotste deel waar- 0ff,cieele aa'lv'age om dispensatie voor bezorging op Zondag kon niet gegeven vnnr h" b.etrokl«€n winkelier staat dus voor de keuze of niet leveren, óf wel leveren, eveit hij wel en hij is van plan dat te ïnrdT i°0pt hij natuurlijk de kans be keurd te worden, maar daardoor toch meer te verdienen dan te verliezen. Het voordeeligst is het voor hem natuurlijk leveren en toch niet bekeurd te worden en een winkelier met wat fantasie kan zeker pro- beeren dit vraagstuk met succes op te lossen. Overigens zou het zeker algemeen geap- pi ecieerd worden als de politie in dergelijke gevallen zich niet bezorgder over de rust van

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2