^Binnenhuid WAT KIKKER KAREL~ EN TUIMELTJE BEL FFFDFM 18 Hel. 18 Mei is de herdenking van de opening der eerste Vredesconferentie in den Haag jn 1899. Er zijn dus sedert dien drie en dertig jaren verloopen en men vraagt zich terecht af. of de menschheid intusschen eenige voor uitgang heeft te boeken op den weg der inter nationale samenwerking. Deze vraag moet ongetwijfeld bevestigend worden beantwoord. Tegelijk met het Verdrag van Versailles werd de Volkenbond geboren en deze is thans ongetwijfeld een bruikbaar instrument bij het voeren van buitenlandsche politiek en onmisbaar om internationale samenwerking tot stand te brengen. De Bond heeft zeer waarschijnlijk als ideologie in vele kringen afgedaan, doch dit neemt niet weg, dat hij als realiteit ongetwijfeld in kracht heeft gewonnen, niettegenstaande de talrijke decepties van de laatste jaren. Dat de Boud geen wonderen zou kunnen verrichten in het begin van zijn bestaan, had men reeds veel vroeger moeten inzien. Er was toch slechts lot stand gekomen een vereeniging van staten, waarvan het bestuur werd gevormd door een Raad en wier algemeene vergadering slechts besluiten kon nemen met algemeene stemmen meer nie t. En nog steeds ontbreken als leder, twee groote staten t.w. de Vereeniging Staten van Amerika en de Sovjet Republieken. Hier heeft men n b met ontzaggelijke gebieden te doen, die over voldoende grondstoffen en an dere natuurlijke hulpbronnen beschikken om ieder voor zich een autarchie te vormen, zoo dat dus een groot territorium buiten de gestie van den Volkenbond valt. De meeste leden- staten van den Volkenbond zijn in tegenstel ling hiermede samengepakt in een gebied, dat zich zelf niet eens kan voeden en waar onder ling gekrakeel aan de orde van den dag is: bedoeld zijn West- en Midden-Europa. Bo vendien hebben de volken dezer leden zich in den achter ons liggenden wereldoorlog op •leven en dood bestreden. En dat alles is nog maar zoo kort geleden, dat het de meesten onzer nog versch in het geheugen ligt en al leen tot het bewustzijn der jongeren niet vol doende is doorgedrongen. Had men nu werkelijk na dit alles goed overdacht te hebben kunnen verwachten, dat de Volkenbond in de achter ons liggende jaren wonderen zou hebben verricht? Het is te dwaas om van te spreken! Intusschen gaan wij thans een tijdperk van zeer groote ontnuchtering en versobering op aller gebied tegemoet. Het is als het ware alsof men uit een droom ontwaakt is: een droom, die achttien jaren geduurd heeft en waarin men gehad heeft een groote wereld oorlog, politieke revolutie's en twee economi sche crises. De nooden van dezen tijd dwingen intus schen de menschheid wel, zich zelf te her zien. Wat honderden bijeenkomsten en be sprekingen niet hebben kunnen tot stand brengen, schijnt onder den dwang der eco nomische noodzakelijkheid geboren te worden Men behoeft waarlijk geen aanhanger van het historisch materialisme te zijn om dit te erkennen- De regeling van herstel- en inter- geallieerde schulden iets waar de Volken bond reeds buiten staat, omdat de Vereenigue Staten van Amerika de groote crediteur zijr zullen thans worden opgelost in dezen zin, dat de Vereenigde Staten aan het kortste ein de trekken; de budgetten voor oorlog zullen in de meeste staten zoo zwaar worden, dat de Volken deze eenvoudig niet meer in deze mate zullen of liever kunnen opbrengen, hetgeen Een nauwere economische aaneensluiting met En auwere economische aaneensluiting met name in West- en Midden-Europa moet we! tot stand komen op grond van economische noodzakelijkheid! Zoo kan men doorgaan. De nood der tijden zal tenslotte dwingen tot poli tieke en economische stabiliteit! Naar onze meening zal deze t ijd, die er een is vaij. geweldige destructie en tegelijk van schepping van een basis voor nieuwen en grooten vooruitgang, mede tengevolge heb ben, dat cie Volkenbond zich in de toekomst beter zal kunnen ontplooien als organisatie der internationale gemeenschap. Want inter nationale politieke en economische gebonden heid zal meer noodzakelijk worden dan ooit. Reeds kan men zeggen, dat het tegenwoordige West- en Midden-Europa economisch althans een monstrum is geworden. Binnen het kader en onder auspiciën van den Volkenbond zal hier veel tot stand moeten komen, teneinde de hoognoodige rationalisatie der productie te kunnen doorvoeren. Naar een z.g.n. „Pan Europa" zal men ongetwijfeld zoo veel moge- ,'ijk moeten streven, doch wij kunnen niet an- dtrs inzien, dan dat dit door middel van de organen van den Volkenbond zal moeten ge schieden. Want welke organisatie beschikt er in de werkelijkheid over andere organen? De internationale politiek loopt nu eenmaal over Genève. Samenwerking met andere complexen, met name de Vereenigde Staten van Amerika en de Sovjet-Republieken, zal het wordt nu reeds beproefd steeds via Genève tot stand komen. Wat er op het gebied van de regeling der arbeidsvoorwaarden, doch vooral van die van productie en distributie in de toekomst nog zal zijn te regeken kan thans met zekerheid nog niet worden gezegd. Maar het ligt voor de hand, dat de Volkenbond ook in deze zeer zeker een rol zal worden toebedoeld. Zoo zijn wij dan van meening, dat de Vol kenbond in de toekomst veel meer kans zal hebben internationale regelingen door te voe ren, die in het verleden onmogelijk bleken te zijn en dat zijn rol dus belangrijk grooter zal zijn dan in de achter ons liggende periode Moge men dit bij de herdenking van 18 Mei in zoo breed mogelijke lagen der bevolking inzien en krachtig medewerken om den Bond zoo sterk mogelijk te maken! om overleg te plegen. Bij de behandeling van het voorstel om het hoofdbestuur een jaar langer te laten zitten, zeide de heer P. v. 't Veer teleurgesteld te zijn, dat de heer Lovink zwichtte voor de bewering van den minister in zake de contingenteering van Deensch vleesch. Volgens spr. had hij pal moeten staan voor onze belangen, bovendien toonde spr. aan, dat de minister geen gezond ver weer hiertegen stelde. De voorzitter was het hiermede volkomen eens, het had ook hem gefrappeerd. Ook vroeg dezelfde spreker of er bij de rondvraag ge legenheid was om te vragen of er nog iets kwam van den toeslag op melk; het gaat alles zoo tergend langzaam. Als afgevaardigden werden voorgedragen en benoemd de heer P C. Schuitemaker en C. Zeeman, plaatsvervan ger de heer K. Muijs. De afgevaardigde kre gen vrij mandaat. Daarop werden op de 2 pet. obligatiën rente uitgekeerd, terwijl een bestuursvoorstel om dit jaar geen obligatie uit te loten, werd aanvaard. Ingekomen was een voorstel van den heer J. Bakker Hzn. om bemiddeling te verkrij gen, dat de kosten aan het babattoir voor af gekeurd vee verminderd werden, daar die in stelling groote winsten maakt en wij naast ons afgekeurd vee, waar niets voor terechi komt, nog moeten betalen en niet zuinig ook, vooral o Zondag. Besloten werd zich via het gemeentebestuur zich tot Alkmaar te wenden Door dezelfde voorsteller werd ook voorge steld om via het hoofdbestuur verlaging te krijgenkrijgen van het Varkensfonds. Uit de discussie bleek, dat deze en bovengenoemd ge val zich niet aanpassen bij de terk verlaagde veeprijzen. Besloten werd om nogmaals een poging te doen, en zoo mogelijk een tarief zoo al in Friesland van een cent per kilogram. Omtrent het gebruik van landbouw werktuigen werd een gewijzigd tarief vastgesteld. Met één stem meerderheid werd besloten om de greppelploeg te verhuren voor 0.75 per uur en niet meer per bunder. Mot algemeene stem men vóór werd besloten om het tarief voor de veewagen te verlagen tot 1. voor het rayon Alkmaar De tarieven voor buiten het genoemde rayon en voor niet-leden werd eveneens verlaagd. Daarna sluiting. MEER LICHT VOOR DE VARKENS. Het is algemeen bekend, dat het licht van groote beteekenis is voor den groei van het jonge individu. Waarschijnlijk moet dit wor den toegeschreven aan de ultra-violette stra len, waardoor o.a. het in de huid voorkomen de ergosterine omgezet wordt in het antira cistische vitamine. Ofschoon omtrent de verklaring van de lichtwerking de meeningen nogal uiteenloopen, terwijl eveneens de resul taten van proeven met ultra-violette bestra ling sterk verschillen, staat het vast, dat licht een onmisbare factor is voor het jonge groeiende individu. Een bijdrage tot de werking van het licht voor jonge groeiende varkens geleverd door A. Shaw, in Scientific Agriculture 1930, II, bevat het weekblad „Schakels". Onderzoeker experimenteerde met groeien de varkens, die in 4 verschillende proefne mingen op precies dezelfde wijze werden ge voederd. Hierbij kwam vast te staan, dat het directe zonnelicht voor de normale ontwik keling van varkens noodzakelijk was. Varkens die een goed samengesteld rant soen, maar geen licht ontvingen, kregen ra chitis, terwijl de varkens met hetzelfde rant soen en een uitloop met direct zonlicht geen rachitis kregen. Het zonlicht dat door gewoon vensterglas naar binnen v;el, bleek slechts een zeer ge ringe anti-rachitische werkzaamheid te be zitten, terwijl bij Vita-glas het effect twijfel achtig was. Het toedienen van groenvoer in zeer rui me mate beschutte de dieren voor het optre den van rachitis. Bij biggen traden de nadeelige gevolgen van onvoldoende belichting sneller op dan bij oudere varkens. Varkens, die zich 34 maanden lang nor maal kunnen omwikkelen, bleken langer weerstand te kunnen bieden tegen het licht- tekort, dan de andere dieren. Het directe zon licht bracht bij zieke varkens spoedig verbe tering, terwijl varkens, die zelf reeds in hooge mate rachitische verschijnselen vertoonden, nog in verkoopbaren toestand konden wor den gebracht. Afgezien van anti-rachistische werking, bleek eveneens, dat de dieren, die steeds di rect zonlicht hadden ontvangen, een veel snellere gewichtstcename vertoonden dan de andere dieren. „GRAAL"-FEEST IN HET STADION. Duizenden menschen waren er Maandag middag binnen de muren van het Amster- damsche Stadion, ter bijwoning van het groote Pinksterspii van „De Graal". In drommen trokken de vele belangstellenden er omstreeks twee uur heen ca groote groe pen arriveerden er uit alle deelen van het land met auto's, trams en bussen, zoodat het even druk op den Amstelveenscheweg en in de omgeving was, als op den dag van een internationalen wedstrijd. Langzaam stroom de de tribunes geheel vol en heel spoedig bood, naar de Tel. vertelt, het Stadion al een zeer fleurig schouwspel, in de blakende zomersche zon en met de honderden vroolij- ke graalvlaggen en zeker niet het minst door de kieurschakeeringen van de costumes van een deel der tienduizend graalmeisjes. Deze hadden n.L van te voren reeds plaats geno men in vakken der Noordelijk en Zuidelijk gelegen rangen. Een daverend gejuich steeg er op, toen de bisschop van Haarlem, mgr. Aengenent, die vergezeld was van vele geestelijken van het Kathedraal Kapittel op de eere-tribune ver scheen. Daar bevonden zich ook o.a. de vica ris-generaal van het bisdom te Berlijn, de ministers Verschuur en Deckers, de commis saris der koningin in de provincie Noordhol land, jhr. mr. dr. A Röell, de deken van Amsterdam, dr. G. C van Noort, vele r.k. Kamerleden, Statenleden en mede ook de ge meentesecretaris van Amsterdam, de heer Roovers en nog vele andere autoriteiten. Het plechtig spel „Pinksterzegen" begon te halfdrie en heeft tot het einde toe, te on geveer vijf uur, de toeschouwers zeer geboeid. Deze massale opvoering van zooveel duizen den maakte veel indruk door het machtige van het geheel en vooral door de schitteren de kleurenweelde, welke ten toon gespreid werd. Het grootsche leekespel was gewrocht door Mia van der Kallen, die zelf de regie op zich genomen had en bij deze zware en moeilijke taak, ter zijde gestaan werd door mej. Van Kersbergen. Op bewonderenswaardige wijze werd die arbeid vervuld. De muzikale illu stratie was van Th. van der Bijl. Vele kerk zangers verleenden medewerking. Onder aanhoudend gejubel hebben, nadat eerst nog door toeschouwers en arera gezamenlijk het „Te Deum Laudamus" gezongen was, de tien duizend meisjes gedefileerd voor bisschop Aengenent. In alle opzichten is dit r.k. feest uitstekend geslaagd. De groote Graal-dag was 2e Pinksterdag des ochtend te acht uur reeds aangevangen met een H. Mis in het Stadion, welke opge dragen werd door rector Voorham. Deze ker kelijke plechtigheid was daar uitsluitend voor de tienduizend meisjes georganiseerd. BOERDERIJBRAND TE BELFELD. Zaterdagmorgen is te Belfeld op de boer derij van den landbouwer P. Bolten brand uitgebroken. De woning met aangebouwden stal en schuur brandden tot den grond af. Het vee kon nog tijdig in veiligheid worden gebracht. De geheele inboedel ging echter verloren. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. OVERBODIGE BEDRIJFSLEIDERS BIJ DE P.T.T.? De besturen der grootste afdeelingen van den Centralen Bond van P.T.T.-personeel die Zaterdag te Utrecht hebben vergaderd, heb ben een telegram gezonden aan den directeur- generaal van de P.T.T. en aan den Postraad, waarin zij er op wijzen, dat het veel te groote en daardoor goeddeels onnoodige corps van hoogere ambtenaren als een looden last op het Staatsbedrijf drukt en verzoeken door een kleine commissie van buitenstaanders een rap port te doen samenstellen over hetgeen dt ambtenaren met jaarwedden boven de 4000 als productief werk opleveren. De besturen zijn overtuigd, dat een zoodanig onderzoek zal uitwijzen, dat een zeer groot aantal be drijfsleiders totaal overbodig is. DRIJFNET-HARINGVISSCHERIJ. Rfgeering&garantie gevraagd. De Reedersvereeniging van de Ned. Ha- ringvisscherij heeft tot den minister van Eco nomische Zaken en Arbeid het verzoek ge richt om, ook bij beperkte uitoefening van de Noordzeedrijfnet-haringvisscherij, een mini mum prijs te garandeeren van de in 1932 aan te voeren haring. Het ligt in de bedoeling van het Hoofdbe stuur der vereeniging om zijn leden, bij een gunstige beslissing, een beperking van de uitoefening der Noordzee-haring-visscherij voor te stellen. Wanneer deze beperking *ot 40 zou worden doorgevoerd, zoodat pl.m 60 van de geheele Nederlandsche haring vloot zou uitvaren, zouden pl.m. 2500 vis- schers aan het werk worden gehouden, ter wijl zeker een gelijk aantal arbeiders en ar- baidsters dan in het bedrijf en de nevenbedrij- ven aan den wal werkzaam zouden zijn. Bij de voorgestelde beperkte uitoefening van de haringvisscherij meenen wij, dat ten hoogste 400.000 kantjes haring zullen wor den gevangen en aan den wal gebracht. Het bestuur is van oordeel, dat de doorsnee- prijs niet lager mag worden gesteld dan netto 13 per kantje, met dien verstande, dat de door de regeering te verstrekken toeslag op de marktprijzen nooit hooger zal mogen zijn dan 4 per kant haring. Wordt het maximum aantal aan te voeren kantjes haring op 400.000 gesteld, dan zou de regeeringsbij- drage dus nooit meer behoeven te bedragen dan 400.000 X 4 is 1.600.000. DE GE MEE NT E LOONE N TE AMSTERDAM. In de gistermiddag te Amsterdam gehou den vergadering van het Georganiseerd Over leg voor de werklieden hebben, naar het Hb! meldt, de arbeidersafgevaardigden met alge meene stemmen besloten te volharden bij het eenmaal ingenomen standpunt, d.w.z. dat de loonkorting met 16—6 stemmen door het G. O. blijft verworpen. De Federatie, Moderne en Algem. Bonden bleven van de korting afkeering; dat is de meerderheid. De confessioneele organisaties bleven bereid de korting te aanvaarden. SAMENWERKING IJZERGIETERS. Op 1 Juni zal te Utrecht een vergadering worden gehouden van ijzergieters om te ko men tot systematische ordening van het be drijf. De alsdan te stichten vereeniging zal de werkzaamheden van de commissie-Groot- hoff, die over de aspecten van den crisistoe stand in het bedrijf van gedachten heeft ge wisseld, voortzetten, terwijl de commissie zich dan zal kunnen bepalen tot afhandeling van die onderwerpen, waarvoor de nieuwe ver eeniging de medewerking van de regeering noodig heeft. DE NIEUWE HOLLANDSCHE HARING. Gister werd te Vlaardingen de eerste nieu we Hollandsche haring aangevoerd. DE KOTING OP DE LOONEN VAN HET AMSTERDAMSCHE GEMEENTE PERSONEEL. De Amsterdamsche gemeenteraad is bijeen geroepen tegen Donderdag a.s. en volgende dagen ter behandeling van het voorstel van B. en W. om over te gaan tot tijdelijke loon korting van de gemeentewerklieden. In de toelichting wordt herinnerd aan het Konink lijk Besluit, waarbij vernietigd werd het raadsbesluit, om niet te korten op de salaris sen van de ambtenaren, waarover reeds in het Georganiseerd Overleg overeenstemming was bereikt. B. en W. herinneren er aan, dat dit besluit gegrond was op de overweging, dat het met net gemeentebelang in strijd zou zijn, als op de wedden der ambtenaren zou worden gekor- ten, en niet op de loonen der gemeentewerk lieden. Nu door de vernietiging van het raads besluit korting wordt toegepast, meenen B. en W. te moeten voorstellen ook op de loonen der werklieden, op de wedden der hoogere ambtenaren alsmede op de wedden van het onderwijzend personeel de korting toe te pas sen. EMIR FEISAL EN DE K L M. Emir Feisal van en Hidjaaz, die den Twee den Pinksterdag per K.L.M. uit Londen aan kwam en eenige dagen hier te lande zal ver toeven, zal zich a.s. Vrijdag 20 dezer verge zeld van den Minister van Buitenlandsche Zaken Fou'ad Hamzah met een extra, door hem van de K.L.M. gehuurd, vliegtuig naar Berlijn begeven. KINDEREN OP DE FIETS. Maandag is onder Domburg een vrouw uit Souburg, die een meisje van vier jaar op haar rijwiel had, vlak voor een autobus ge vallen. De chauffeur stopte onmiddellijk, doch het kind was reeds onder het voorwiel geraakt en onmiddellijk gedood. De vrouw kreeg geen letsel. ONGELUKKEN LANGS DEN WEG. Maandagochtend omstreeks 4 uur is, door dat de chauffeur het stuur verloor, een trac tor met aanhangwagen van den expediteur Zandbergen van Rotterdam, op den Rotter- damschen weg te Delft tegen een boom ge reden. De chauffeur en iemand die naast hem zat werden licht verwond, doch een an dere knecht werd over de cabine op den weg geslingerd. Deze kreeg een schedelfractuur. Per politie-auto werd hij naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. BOND VOOR STAATS- PENSIONNEERING. Gister heeft de Bond voor Staatspension- neering zijn 32e algemeene vergadering ge houden in het Odd-fellowhusi te Amsterdam. De vergadering was zeer goed bezocht. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, jhr. De Muralt, dat de indirecte invloed van den Bond den laatsten tijd groot is geweest. Bereikt is, dat inderdaad het grootste deel der pensioen-behoeftigen thans op 65-jarigen leeftijd pensioen ontvangen, zonder dat zij daar premie voor hebben be taald. Toch schijnen er nog meer dan 60.000 personen te zijn, die nog niet onder de nieuwe, gunstige regeling vallen. Spr. is overtuigd, dat minister Verschuur zich het lot ook van dezen zou aantrekken, als de cri sis dit vooralsnog niet onmogelijk maakte De Bond heeft zich tevens ten doel gesteld te bevorderen, dat de voor de pensioenen be! noodigde gelden door het geheele volk naar draagkracht worden opgebracht. De zegel- plakkerij, aldus spr., voldoet allerminst aan den eisch van een belasting naar draag kracht. De Bond zal dus ook in deze rich ting actief blijven. Met voldoening constateerde spreker, dat het aantal leden en afdeelingen van den Bond gestadig stijgt. Het ledental steeg sinds September 1931 van 52.788 tot ruim 56.000. Ten koste van belangrijke financieele of. fers heeft de Bond een propaganda-film la ten vervaardigen, die reeds op verscheiden plaatsen met succes is vertoond. Spr. brengt den makers van deze film dank. Ook zijn an dere medewerkers speciaal den penning meester, ds. P. A. Vis, huldigt spr. en stelt voor, een telegram van sympathie te zenden San den, door ongesteldheid afwezigen heer Perio te Rotterdam, redacteur van 't Bonds orgaan, welk voorstel bij acclamatie wordt aangenomen. Spr. herdenkt de heeren prof. Heeres en Daan de Clercq, die zooveel voor den Bond hebben gedaan. Met genoegen constateerde spr., dat het streven van den Bond ook in rechtsche krin gen steeds meer aanhang krijgt. Naar aanleiding van het jaarverslag werd uit de vergadering aangedrongen op een In tensieve propaganda vooral ook in die deelen van het land, waar de Bond nog weinig aan hang heeft. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden goedgekeurd. De penningmeester, ds. P. A. Vis, deelde mede, dat de verkoop van vlaggetjes een flink bedrag opbrengt. Na breedvoerig debat werd ook de begroo ting goedgekeurd. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 15-jarige zoon van den caféhouder N. te Princenhage, was met vier vrienden aan het zwemmen in een wiel van de rivier de Aa of Weerijs, toen hij plotseling door kramp bevangen werd en zonk. Zijn kameraadjes door hevigen schrik bevangen, vluchtten op den weg en riepen een voorbijganger om hulp. Deze bedacht zich geen oogenblik, dook in het water dat daar ter plaatse 4 4 5 meter diep is en bracht den drenkeling naar boven. Terstond werd kunstmatige ademhaling toegepast, doch het gelukte niet meer de levensgeesten op te wekken. Een In middels ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. INBREKERS AAN HET WERK. v Na den tweeden inbraak in Maison de Bonneterie aan het Rokin te Amsterdam, heeft het gisteravond weer allen schijn ge had, dat opnieuw door inbrekers een bezoek aan het modemagazijn werd gebracht. Een agent van politie toch vond omstreeks 9 uur in de Blinde Katersteeg, den gang die aan het Rokin langs het bewuste perceel loopt en toegang geeft tot de kantoren en expeditie lokalen, een pak dassen met het merk van de Bonneterie. Hij maakte alarm, vermoedende, dat voor de derde maal hier inbrekers aan het werk waren. De omtrek werd door de politie afgezet. Onder leiding van den Commissaris van politie, den heer Harrebomee, en den inspec teur van Cleef werd het geheele modemaga zijn doorzocht, maar niets verdacht werd ge vonden. Het bleek dat de dassen, ongeveer 300 in getal, afkomstig waren van een vorige inbraak en vermoedelijk als onverkoopbaar voor hen die ze meenamen teruggebracht zijn. Inmiddels was bericht gekomen, dat inbre kers bezig waren hun slag te slaan in de Bagijnenstraat, een zijstraatje van de Kal- verstraat. De heer Paetz die in de Bagijnen straat 3 woont, hoorde omstreeks 11 uur dat er geboord werd in een der deuren van zijn woning. Hij waarschuwde de politie en deze heeft ook hier weer de omtrek afgezet om daarna een nauwkeurige huiszoeking te doen. Ook hiér hadden de Commissaris van politie Harrebomee en de inspecteur van politie van Cleef de leiding Het bleek dat er inderdaad ongewenscht bezoek was geweest, dat ver moedelijk over de daken het huis waarin de heer Paetz woont, was binnengekomen. Men schijnt de bedoeling gehad te hebben een bezoek te brengen in een zaak van galan i terie van den heer Van Pelt in de Kalver- straat. Er zijn een aantal gaten in een deur geboord. Bij die gelegenheid zijn de heeren gestoord en hebben overhaast de vlucht ge nomen. Zij hebben den boor achtergelaten 261. Heer Ooievaar, die in langen tijd niet uit het kasteel was geweest, begon weer brutaal te worden. Hij broeide in stilte een plan uit, dat was goed aan zijn oogen te zien, maar Tui- meltje had niets in de gaten, evenmin als kikker Karei. Het duurde niet lang, of Tuimeltje werd moe en kroop op den ooievaar zijn nek, maar dat was erg dom van hem, want de ooievaar had dit verwacht en nu had hij Tuimeltje in zijn macht. -IT T1" ll£P d® ooievaar met Tuimeltje deftig lang» de boschwegen, maar toen klepperde ie ineens met zil bek. i| eugels het hij op en neer gaan en daar ging Tuimeltje V UW T kker KareI stond radeloos toe te zien en trachtte Tuimeltje moed in te roepen. r.ïsr i"

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6