459e STAATSLOTERIJ •mis een adetasch met werktuigen en Het onderzoek dat tot na midder- duurde en het geheele complex huizen "Trich tusschen den Bagiinensteeg, Kalver de gjj Roozeboomsteeg omvatte heeft de brekers die dit gedeelte van de stad de «te weken onveilig maken nog niet in JJJjn van de politie gebracht. Vraclihvafft'iis Ownihintset! HET BtZöEK VAN EMIR FEISAL AAN DE KONINGIN. Gistermiddag heeft emir Feisal zijn op- ,htjna gemaakt bij de koningin in het «L aan het Noordeinde in Den Haag. P njt bezoek werd gebracht met het eer- toon en ceremonieel, gebruikelijk bij de ont- ^n£St van vreemde vorstelijke personen. Een irfe-escorte van tweede regiment huza- <CL gecommandeerd door een ritmeester en [Tgterkte van drie luitenants en honderd «Ibels, stelde zien om vier uur op het Voor hout voor het hotel, waar de emir logeert, op. Om tien minuten ever vieren reed de open alèche voor, met vier paarden a la Daumont 'pannen, waarin dc emir plaats nam. Te- aiover hem zat de kamerheer-ceremonie Lester van de koningin, baron Van Harden- Goek van Hardenbroek, die den prins van Jet hotel af begeleidde. Voor het galarijtuig ,eed een gedeelte van het eere-escortehet Leede gedeelte volgde er onmiddellijk achter Vervolgens namen in een open volgrijtuig .aats de minister van Buitenlandsche Zaken van den Hedjaz met den oud-consul der Ne erlanden te Djeddah, den heer Van der Meulen. In het tweede volgrijtuig zaten de Igcretaris van den emir en diens adjudant. De buitenlandsche gasten waren allen ge- Vted in hun schilderachtige Arabische klee- die voor officieele plechtigheden voorge breven is. De secretaris van den emir droeg ineen kostbaar album den brrf, dien de emir jn opdracht van zijn vader, den koning van den Hedjaz, aan onze koningin moest over handigen- Onder groote belangstelling van de zijde van Ik' publiek vertrok de stoet van het hotel lafl£S het Voorhout dooi de Heulstraat naar j,(t Noordeinde. Overal langs den weg had de politie uitgebreide ordemaatregelen ge- (rjffen en het verkeer stilgelegd. Bij het koninklijk paleis was een eerewacht der grenadiers opgesteld, bestaande uit een kapitein, vier luitenants en honderd man. De koninklijke militaire kapel was hierbij inge deeld en stond terzijde van den ingang van het paleis. Terwijl de emir het rijtuig verliet, speelde de koninklijke militaire kapel, onder leiding van kapitein Walther Boer, bij gebreke van een Arabisch volkslied, een Oud-Hollandsch lied, „De Jonge Prins van Friesland". Nadat de prins de gala-calèche verlaten had, inspecteerde hij, voorafgegaan door den kamerheer-ceremoniemeester en gevolgd door zijn minister en zijn secretaris, den majoor- adjudant en den heer Van der Meulen, de «erewacht. Na deze inspectie betrad hij de peristyle van het paleis. De audiëntie, die de koningin prins Feisal verleende, duurde naar de Telegr. meldt tot ongeveer kwart over vijven. Toen kwam het hoogc gezelschap weer naar buiten en nam inde rijtuigen plaats. Onder het wegrijden klonken weer de vroo lijkt tonen van de kapel. Langs denzelfden weg werd weer naar het hotel teruggereden. Ook bij het paleis was de belangstelling van het publiek buitenge woon groot. CONGRES INTERNATIONALE STEDENBOND. De deelneming aan Wet Congres van den Internationalen Stedenbond, dat op 23 Mei a.s. te Londen geopend wordt en zal worden voorgezeten door dr. F. M. Wibaut zal be langrijk zijn. Op 13 Mei j.1. waren er 583 deelnemers, waarvan 312 uit Engeland en 271 uit 39 verschillende landen der wereld. Er komen eiken dag nog aanmeldingen van deelnemers in bij het secretariaat 3 bis Rue Regence Brussel. Er zijn talrijke delegaties uit de Vereenigde Staten van Amerika 15, Spanje 20, Frankrijk 30, Polen 33, België <2, Zwitserland 10, Nederland 14, Italië 6, Egypte 4, Australi 3, Tsjechoslovakye 6, Roemenie 8, Joegoslavië 3, Mexico 3, Ier land 3, Esthland 3, Bolivia 3 en verder kleinere delegaties uit Zuid Afrika, Argen tinië, Canada, Chili, Chhina, Fnland, Peru, Perze enz. Duitse! land is vertegenwoordigd door een kleine delegatie van de Deutsche Staedtetag. WILDE STAKING WERKVER SCHAFFING. Gistermiddag is een honderdtal werkloo- 2fn die werkzaamheden verrichtte bij de rijkswerkverschaffing te Enter in Overijse':, in staking gegaafc Deze wilde staking is ontstaan wegms ontevredenheid over de loonregeling en het te zware werk. Gister avond zijn de werkloozen te Nijmegen aan gekomen. DOOR MARECHAUSSEE DOODGESCHOTEN. gij meldden gister dat een man die onder licht reed door de politie was doodgeschoten. O "er dit drama worden uit Sittard v Tel. nog de volgende bijzonder- gemeld: - aandagavond omstreeks tien uur dc t v 49"jar'ge L v. d. Wouw', wonen- hov-f ^attenll°ve bij Obbicht en Papen- Pan V.ln Achting van Obbicht od m °yen naar Berg-Urmond, gezeten Wnc s zonder da» deze voorzien N»ha\eenig licht seêrdp'wc veei'huis van Obbicht pas die ui» 1 een marachaussee uit Sittard, Deze geaover8esteldf richting kwam. moerd orA.n W°uw hebben gesom- Pen, aan wï houden en af te stap- daan. Dp sommatie niet is vol- daaion n\arechaussee achtervolgde 96,1 achtervau» njvviel v- Wouw. Na meter heef» g van ongeveer 300 Ver getrokkp.,e marchaussee zijn revol- elkaar geloM an lWee schoten achter l®-n8s den kant vO JWouw is daarop Bur«?ers, die met h »eu Weg neergestort. net mooie weer in de 1 Va 9 ton N V. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL OEN MAAG. THERESIASTRAAT US, TELEFOON 772085 AMSTERDAMWETERINGSCHANS I30.ZELEFOON 34359 MIDDELBURG: KORTE DELFT A83T TELEFOON 626 nabi' ieid buiten zaten, waren direct plaatse van het ongeval aanwezig. Zij waarschuwden dadelijk daarop dr. Duysens te Grecveubicht. Deze, die heel spoedig daarna ter plaatse verscheen, kon echter slechts den dood van het slachtoffer constateeren. Het lijk is daarop vervoerd naar het gemeentehuis van Obbicht en Papenhoven, terwijl het parket te Maastricht is gewaarschuwd. Van de Wouw was weduwnaar en laat negen kinderen, waarvan het oudste 18 jaar en het jongste drie jaar is, ach ter. Toen de oudste kinderen bij het lijk van hun vader kwamen, moeten zich hartverscheurende tooneelen hebben af gespeeld. Het slachtoffer was mijnwer ker, had een klein landbouwbedrijf en stond als oppassend bekend. De marechaussee is op last van de justitie naar Maastricht overgebracht en aldaar in arrest gesteld. HET CONFLICT IN DE DRENTSCHE VENEN. Omtrent het conflict in de Drentsche ve nen wordt gemeld, dat in het district Bar- ger-Oosterveen de toestand eenigermate ver scherpt is. De groote verveners hebben aan hun arbeiders medegedeeld, dat indien niet tegen 10 pCt. verlaging de arbeid zal wor den hervat, de vaste arbeiders de woning der werkgevers op zeer korten termijn zullen hebben te verlaten en ook de vaste arbeiders als ontslagen zullen kunnen worden be schouwd. De afbeiders hebben in gisteren gehouden vergaderingen besloten hun standpunt on danks dit dreigement volledig te handhaven. Met de vereeniging van kleine verveners te Barger Compascuum voeren de arbeiders organisaties thans nog onderhandelingen. De geest onder de arbeiders wordt er niet beter op, hetgeen de burgemeester van Em- men er aanleiding toe heeft gegeven, voor politie-versterking in het geheele district zorg te dragen, terwijl speciale verordenin gen op grond van artikel 217 der gemeente wet zijn uitgevaardigd, teneinde stakings appel- en samenscholingen te kunnen voorko men. BRANDEN. Zaterdagavond heeft op de Zevenberg- sche Heide bij Oss een groote bosch- en hei debrand gewoed. Verscheidene perceelen hei de- en naaldhout gingen verloren. De brand weer uit Oss slaagde er in het vuur te doo- ven. Maandagmiddag woedde een bosch- en heidebrand aan den Rijksstraatweg tusschen Apeldoorn en Woeste Hoeve, welke werd ge- bluscht door de brandweeren van Apeldoorn, Eendracht, Beekbergen en Loenen, benevens de boschbrandweer van de Ned. Heide-Maat- schappij pl.m. 10 H.A., toebehoorende aan de Ned. Heide Maatschappij, ging, naar hei Hbld. meldt, in vlammen op. Zondagmiddag woedde een heidebrand achter de Zwanenspreng nabij het Apeld.- Dierensch kanaal. De brandweer van Apel doorn slaagde erin, met assistentie van da Wormensche brandweer, den brand tot 1 H.A. te beperken. Het terrein behoort aan notaris Walter te Apeldoorn. Vermoedelijk is hier kwaadwilligheid in het spel. Heidebranden bij Tilburg. Op den tweeden Pinksterdag hebben in de onmiddellijke omgeving van Tilburg drie heidebranden gewoed, die echter door het zeer snelle en krachtdadige optreden van de Til- burgsche brandweer tot betrekkelijk geringen omvang beperkt konden worden. Aan den Dongenschen Weg ging ongeveer 4 H.A vcsch en heide verloren. Nabij Dongewijk linies van den Bredaschen Weg, kon bet vuur geHuscht worden toen 2 H.A. waren in asch gelegd. Een hoog bosch bleef behouden. Om streeks 5 u. eindelijk woedde het vuur weer op een uitgestrekten bosch- en heidegrond achter het Wandelbosch in de buurt Hasselt. Hier konden, naar het Hbld., meldt, de omwo nenden de schade gemakkelijk tot een halve H.A. beperken. Brand in een kermistent. Tengevolge van het overkoken van olie ontstond in "een oliebollenkraam op de Gro- ningsche kermis brand. De brandweer, die spedig ter plaatse verscheenen, kon niet ver hinderen, dat de tent geheel uitbrandde. De eigenaar bekwam een ernstige brandwonde aan den voet. De schade, die aanzienlijk is, wordt niet door verzekering gedekt. Felle brand te Gennep. Tijdens afwezigheid van de bewoners brak Maandagmorgen brand uit in het bovenhuis van den heer Vreeswijk, bewoond door een zekeren C„ die als kellner aan den Plasmolen te Gennep in betrekking is. De brand greep snel om zich heen en aangezien alles was af gesloten, kon niets worden gered. Onder deze woning is het tapijtenmagazijn van den heer Vreeswijk gevestigd. De aanwezige voorra den zijn door toegeschoten buren in veilig heid gebracht. De gealarmeerde brandweer bestreed met kracht de felle vlammenzee en het mocht haar plukken den brand tot het aangetaste perceel te beperken. De bovenverdieping brandde totaal uit; ook het winkelhuis liep belangrijke schade op. Vermoed wordt, dat de brand door £0I"t- sluiting is ontstaan. De belangrijke schade wordt door verzekering gedekt. Brand in een schoenfabriek te Tilburg. Hedennacht omstreeks 2 uur werd brand ontdekt in de fabriek van de N.V. van Aren- donk schoen en lederfabriek aan de Nieuw- straat te Tilburg. De brand woedde op de, droogzolder van de zoollederlooierij. Aan vankelijk liet de brand zich niet ernstig aan zien, doch het vuur scheen reeds lang ge smeuld te hebben, want plotseling sloegen de vlammen over een lengte van ca |5 M. uit. Met 11 stralen tastte de brandweer de vuur zee aan. Ze slaagde erin den brand te beper ken, tot de droogzolder van de leerlooierij, die totaal uitbrandde. Door het verloren gaan van de geheele hoeveelheid zoolleeder zal het bedrijf eenigen tijd stagnatie onder vinden. De oorzaak is tot nog toe onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE UITVOER VAN VLEESCH EN VLEESCHWAREN NAAR FR/NKRIJK De verdeeling van de consenten. Het lid van de Tweede Kamer de heer Van den Heuvel heeft aan den minister van economische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de ingevolge het Koninklijk besluit tot re geling van den uitvoer naar Frankrijk aangewezen adviseur voor den uitvoer van vleesch en vleeschwa^en een com missie van exporteurs heeft ingesteld, om het uitgeven van consenten te rege len? 2. Is het den minister bekend, dat deze commissie bestaande uit enkele exporteurs het verdeelen van die con senten zoo heeft opgevat en geregeld, dat deze leden-exporteurs voor zich zelf 90 pet. der consenten hebben behouden en aan alle overige exporteurs tezamen slechts 10 pet. hebben gegeven? 3. Is het den minister bekend, dat de exporteurs voorheen per schaap een winst maakten van gemiddeld ten hoog ste 50 cent per schaap en thans een winst volgens nauwkeurige marktbe richten van ten minste tien gulden per schaap (immers de inkoopsprijs in Ne derland op alle markten is ten hoogste 0.60 por K.G. afgeslacht netto gewicht, de onkosten bedragen met inbegrip van alle rechten maximum 0.40, terwijl de opbrengst te Parijs is franc 14.20franc 15.20, volgens officieele noteering in het blad De Vee en Vleeschhandel, officieel orgaan van den Nederl. Grossiersbon d voor den Vleeschhandel; volgens de op gave in het nummer van 6 Mei 1932, op genomen onder de buitenlandsche marktberichten? 4. Is het den minister bekend, dat zich nog duizenden schapen in Neder land bevinden geboren in het voorjaar van 1931 en bestemd om te worden ge slacht, welke schapen binnen 2 maan den moeten zijn afgeslacht, daar zij an ders te vet en te zwaar worden, en dan geen handelswaarde meer hebben? 5. Is het den minister bekend, dat bovengenoemde exporteurs nu reeds -lammeren aankoopen, geboren in 1932, en daarop nog een grootere winst ma ken, dan op de andere schapen, terwijl de export van de schapen geboren in 1931, nog veel meer wordt geperkt? 6. Is het den minister verder bekend dat zeer vele handelaren in het voorjaar van 1931, aan de landbouwers lamme ren verkocht hebben zooals in dezen tak van handel gebruikelijk is, onder de verplichting, deze lammeren in den herfst terug te koopen, voor een prijs ten minste 8 hooger dan den voorjaars inkoopsprijs, en dat deze handelaren als grootste belanghebbenden herhaaldelijk getracht hebben van de commissie con senten te verkrijgen, doch zulks stelsel matig is geweigerd? 7. Is de minister niet van oordeel, dat een heffing van b.v. 5 cent per K.G. van den export uitsluitend zal komen te drukken op do belanghebbende' schapen- verkoopers, d^ar ten gevolge van deze heffing de inkoopsprijs door bovenbe doelde exporteurs, die dit in eigen hand hebben, wordt gedrukt met ten minste het bedrag dier heffing? 8. Is de minister eveneens niet van oordeel, dat de bestaande toestand, waarbij practisch enkele exporteurs alle macht in handen hebben, en alle finan- cieele voordeelen trekken ten koste van schapenhouders en tusschenhandelaren, niat langer bestendigd kan blijven, maar hierin met den meesten spoed onmiddel lijk wijziging moet worden gebracht, ten behoeve van de tusschenhandelaren en schapenhouders, hetzij door aan de houders van de schapen of aan de cen trale landbouworganisaties, de consen ten te geven? DE NACHTARBEID BIJ DE P. T. T. Een maatregel om de nachturen niet meer met D/2 te vermenigvuldi gen overwogen. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van Braambeek: 1. Is het juist, dat dc directeur-generaal der posterijen, telegraiie en telefonie aan de hoofden van dienst opdracht heeft gegeven tot het ontwerpen van dienstregelingen met uitschakeling van het bepaalde in art. 13 D.A.P.T.T. omtrent de vermenigvuldiging van elk tusschen 22 en 6 uur vallend dienst uur met 1 Yt 2. Zoo ja, heeft deze opdracht de instem ming van den minister, en is hierbij wel vol doende overwogen, welk een ernstige ver slechting deze inhoudt voor het personeel van het P. T. T.-'bedrijf met zijn steeds onge regelde, versnipperde diensttijden, en dat een dergelijke maatregel tot ontslag van perso neel en uitbreiding van het aantal werk loozen moet leiden? 3. Is de minister bereid op grond van de bezwaren in vraag 2 genoemd, alsnog hand having van het bepaalde in art. 13 D.A.P.T.T. tc overwegen? heeft de minister van waterstaat geant woord: I. Vraag 1 wordt bevestigend beantwoord, waaraan echter zij toegevoegd, dat de op dracht geen verdere strekking had dan rege lingen voor te bereiden in afwachting van de bij Koninklijk besluit tot stand te brengen wijziging van het D.A.P.T.T. 2. Deze opdracht was den ondergeteekende bekend; hij acht het juist, dat in de tegen woordige omstandigheden met voortvarend heid te werk wordt gegaan en maatregelen worden getroffen, die tijdig de noodzakelijke gegevens ter beoordeeling van het resultaat van een bezuinigingsmaatregel verschaffen, en voorts den toestand zoodanig voorberei den. dat na beslissing van hoogerhand geen tijd verloren gaat met het invoeren der nood zakelijke regelingen. Bij die beslissing zullen uiteraard de in de vraag bedoelde punten nauwgezet worden overwogen. In verband met het voorgaande behoeft deze vraag geen beantwoording. VERKEERSONGEVALLEN. Het slachtoffer van het motoronge luk bij de Óverschiesche tol over leden. Zondag is in Eudokia overleden D. O., die vorige week bij het motorongeval bij de tol te Overschie, gewond werd. Aanrijding onder Etten en Lear. Maandagmorgen omstreeks half tien heeft onder Etten en Leur een ernstig ongeluk plaats gehad. Eenige dames uit Zeist, die in Etten logeerden en zich per rijwiel naar Oisterwijk wilden begeven, bemerkten niet, dat er achter hen eenige motorrijders aan kwamen. Zonder een teeken te geven stak mej. V. plotseling de straat over. De eerste motorrijder kon nog juist passeeren, maar de tweede reed haar aan. Met een hersenschud ding en zware inwendige kwetsuren is zij naar het gasthuis te Etten overgebracht. Men vreest het ergste. Den motorrijder treft geen schuld. Door een moterfietsijder aangereden en gedood. Op den Jutfaasschen weg te Utrecht, ter hoogte van Hoograven, is Maandagavond de 60-jarige, uit Hoogeveen afkomstige schip persknecht van een in den Vaartschen Rijn liggend schip door een motorfietsijrder aan gereden. Hij kwam van de nieuwe brug over den Vaartschen Rijn en liep eerst een eindje langs den weg, wachtende met oversteken op een lange rij van auto's, welke zich bewoog in de richting van Jutfaas. Toen deze auto's voorbij waren, ging hij oversteken, niet letten de op het verkeer uit de richting Jutfaas. De motorfietsrijder, die volgens ooggetuigen langzaam reed, toeterde ter waarschuwing, waarna de man weifelde. Hij werd toen van achteren aangereden, viel met het hoofd op de steenen en was bijna onmiddellijk dood Het lijk werd naar den politiepost Tolsteeg- brug overgebracht. Vrachtauto vernield. Twee inzitten den zwaar gewond. Maandagmiddag passeerde een vrachtauto van de firma Jos. Leyer uit Boxtel het dorpje Uren. E>e auto, waarin behalve de bestuurder een knaapje gezeten was, had, naar 't Hbld. meldt, een snelheid van ca. 80 K.M. In een bocht verloor de bestuurder de macht over het stuur, tengevolge waarvan de zware wa gen eerst tegen de stoep van een huis botste en daarna tegen een boom reed, die ontwor teld werd. De auto kwam vervolgens onderste boven in een sloot te liggen. Zoowel de be stuurder als het knaapje kregen zware hoofd wonden en moesten na voorloopig verbonden te zijn in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Boxtel worden vervoerd. De auto werd geheel vernield. Uit een auto gevallen. Een meisje zwaar gewond. Maandagavond is tusschen Heerenveen en Oranjewoud de twintigjarige dochter van den heer v. d. Weide te Tjalleberd, doordat het portier niet goed gesloten was, uit de auto ge vallen. Met zware hoofdwonden, een lichte hersenschudding en pijn in de borst werd zij, naar de Tel. verneemt, per ziekenauto naar huis vervoerd. RELLETJE TE HAARLEM. Gisteravond liep in de Anegang te Haar lem een man met bananen te venten. Omdat dit bij politieverordening verboden is, beleite een agent van politie den man daarmee voort te gaan. De venter verzette zich daartegen met kracht. Er ontstond een groote oploop, waardoor de agent zóó ingesloten wera, dat hij zijn revolver trok en een schot in de lucht loste. Het gevolg was, dat politiehulp ver scheen, waarna de nog steeds onwillige ven ter naar het bureau kon worden gebracht Verdere gevolgen had dit opstootje niet. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Gistermiddag omstreeks half vier is aan den Fruitwee te Rotterdam een negenjarige jongen, C. Koenen, uit de Breughelstraat, door een trein overreden en gedood. De Eer ste Hulpdienst heeft het stoffelijk overschot naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuid- wal gebracht. VEEN ARBEIDERSSTAKING TE EMMERCOMPASCUUM OPGEHEVEN. De leden van de vier veenarbeidersbonden tg Emmercompascuum en Emmer Erfscheiden veen hebben met algemeene stemmen besloten den arbeid te hervatjpn en de staking op te heffen. Het werk wordt aangevaard voor 90 van het loon van 1931, aangezien het aanbod van de kleine verveners, welke voor het persturfmaken en droogmaken het loon van 1931 wenschten te handhaven, als inge trokken moest worden beschouwd, omdat net niet aanvaard was voor 7 Mei des namiddags drie uur. De leden van de Landelijke Federa tie van Landarbeiders spraken zich in meer derheid tegen aanvaarding uit. KORTE BERICHTEN. De Bond van Ned. Herv. Jongelingsver- eenigingen op Geref. grondslag heeft giste ren te Utrecht zijn 22sten bondsdag gehou den. Onder zeer groote belangstelling werd gister door burgemeester Van Oppen te Maastricht het vergroote en uitgebreide Na tuurhistorisch Museum in Limburg te Maastricht geopend. De Jeugdbond voor onthouding heeft gedurende de beide Pinksterdagen te Utrecht zijn veertiende algemeene vergadering ge houden. Niet Officieel. Trekking: van Woensdag 18 MSei 1932. 5e Klasse, 2e Lijst Hooge Prijzen. 17848 5000. I i 4944, 7916, 11181, 11225 ƒ1000. j 10628, 11198, 14450, 20043 400. 608. 2255, 13331, 15293. 16224 ƒ204 1386, 5418, 6938. 12268, 13605, 14006, 17426 100. Prijzen van 70.—. 91 149 341 589 761 913 1158 1413 1443 1457 1496 1785 1931 1969 2165 2217 2379 2387 2428 2437 2796 2821 2828 3056 3143 3157 3218 3220 3282 3437 3597 3728 4069 4096 4106 4157 4269 4310 4339 4835 4926 5077 5174 5339 5348 5366 5386 5464 5738 5892 5989 6174 6196 6304 6455 6524 6898 7145 7256 7570 7574 7577 8115 8393 8549 8722 8730 8823 8958 9097 9136 9146 9257 9920 9964 9993 10047 10151 10181 10341 10464 10679 11115 11450 11616 11656 118B4 11789 11791 12150 12216 12266 12327 12389 12472 12483 12489 12705 12860 13090 13138 13177 13275 13337 13454 13516 13578 13630 13706 13905 13908 14022 14076 14140 14181 14225 14674 14900 15344 15444 15613 15839 16309 16321 16360 16398 16512 16545 16601 16809 19923 16955 17001 17477 17911 18501 18855 18878 19026 19275 19436 19445 19588 19651 19756 19821 20155 20311 20313 20350 20513 20542 30745 5 275 491 682 1062 1552 1797 2051 2440 2678 2793 3116 3541 4223 4551 4696 4949 5261 5557 5709 5960 6217 6567 6996 7517 7902 8365 8661 8933 9273 45 294 498 70b 1075 1553 1828 2076 2527 2712 2843 3239 3631 3978 4231 4607 4706 5020 5264 5559 5728 5979 6284 6732 7192 7575 73 386 505 745 1083 1578 1854 2132 2542 2738 2850 3351 3636 4012 4271 4620 4736 5024 5275 5574 5730 6074 6289 6745 7212 7668 Nieten. 88 186 424 637 8196 7964 8391 8408 8704 8710 8938 8955 9284 9285 1279 1584 1867 2254 2603 2773 2994 3364 3830 4075 4367 4659 4864 5126 5330 5595 5846 6088 6365 6881 7437 7878 8272 8539 8751 8976 9473 204 434 670 906 1379 1743 1925 2300 2612 2783 3021 3379 3831 4186 4443 4665 4903 5178 5409 5631 5850 6149 6374 6946 7476 7880 8313 8589 8780 8987 9539 421 514 814 1161 1581 1859 2147 2597 2762 2978 3358 3705 4028 4314 4625 4780 5041 5328 5579 5731 6075 6325 6783 7220 7718 8228 8412 8735 8965 9384 9816 9914 10000 10095 10128 10134 10325 10350 10439 10490 10506 10562 10733 10757 10759 10770 10772 10792 10872 10873 10904 10912 10990 10999 11097 11117 11159 11182 11206 11284 11404 11531 11540 11543 11554 11572 11573 11619 11637 11662 11755 11765 11867 11884 11915 11992 12058 12160 12166 12282 12335 12354 12373 12380 12531 12620 12641 12683 12685 12703 12747 13032 13042 13054 13101 13110 13117 13229 13248 13289 13309 13355 13397 13529 13598 13686 13707 13804 13807 14097 14103 14116 14117 14135 14149 14350 14391 14466 14507 14532 14584 14689 14781 14878 14951 14958 15029 15105 15118 15199 15211 15337 15364 15396 15400 15425 15448 15463 15493 15606 15641 15737 15822 15857 15913 15995 16001 16098 16107 16120 16159 16479 16488 16507 16568 16602 16698 16775 16808 16869 16900 16901 16908 17128 17155 17215 17250 17300 17302 17320 17323 17380 17460 17516 17525 17634 17649 17695 17705 17761 17778 17811 17827 17884 17897 17920 18090 18195 18209 18366 18374 18380 18382 18484 18638 18694 18734 18774 18871 18873 19081 19153 19277 19314 19386 19401 19524 19570 19605 19645 19647 19680 19754 19814 19816 19817 19838 19857 19993 20070 20073 20120 20220 20223 10330 10337 10338 20358 20377 20438 20535 20596 20606 10634 20637 20690 20824 20876 20895 Verbeteringen: 6785, 18942 moet zijn met 70.—. 208 447 677 938 1447 1744 1968 2372 2613 2790 3042 3466 3862 4208 4473 4670 4909 5246 5445 5648 5867 6198 6444 6979 7487 7885 8343 8596 8816 9022 9728 10218 10600 10806 11011 11451 11583 11876 12188 12579 12908 13170 13418 13964 14301 14625 15054 15382 15601 15972 16291 16741 16994 17305 17583 17804 18109 18507 18968 19406 19711 19868 20294 20457 20717 272 483 681 985 1484 1757 1978 2397 2623 2791 3068 3497 3893 4213 4536 4682 4942 5252 5542 5691 5905 6201 6492 6992 7488 7899 8354 8653 8915 9034 9747 10310 10671 10867 11047 11483 11590 11878 12234 12595 13000 13226 13428 14013 14333 14679 15385 15603 15992 16465 16756 17081 17318 17630 17806 18177 18626 19053 19418 19727 19950 20327 20471 20776 Zaterdag werd het kamp van het Ne- derlandsche Meisjes-Gilde te Hoog-Soeren geopend, op een terrein door de koningin be schikbaar gesteld. De Indische tentoonstelling te 's Gra- venhage is sinds de opening op Zaterdag j.1. bezocht door 48.793 personen. Op het luchtvaartterrein van Eelde bij Groningen zijn gedurende de Pinksterda gen groote vliegfeesten gehouden, die de be langstelling hadden tot uit verren omtrek. De Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag in Nederland heeft Maan dag te Amsterdam zijn 14en Bondsdag ge houden, die door eenige duizenden meisjes uit ons geheele vaderland werd bijgewoond DE KORTING OP DE LOONEN VAN HET AMSTERDAMSCHE GEMEENTE- PERSONEEL. Nader wordt gemeld: Morgennamiddag om twee uur komt de gemeenteraad wederom bijeen. De agenda voor deze en zoo noodig volgende vergade ringen vermeldt slechts één voordracht, n.1. tot tijdelijke korting op wedden, loonen en wachtgelden van personeel der gemeente. OUDE NIEDORP. (April). Geboren: Alida Margaretha, d. van Cornelis Bakker er. Jannetje Kwakman. Johannes Cornelis, z. van Petrus Simon Kuilboer en Maria Stet. Ondertrouwd: Johannes Petrus Nol ten te Harenkarspel en Maria van der Fluit. Overleden: Jan Sterkelbosch, oud 57 jaren, echtgenoot van Neeltje Kuiper. Jiunst Wetenschap DON KOZAKKEN KOOR „PLATOFF" NAAR NEDERLAND. Onder auspiciën der N.V. Int. Concert directie Ernst Krauss zal het beroemde Don Kozakken Koor „Platoff", dir. N. Kostru- koff, na een zeer succesvolle tournee door Zuid-Amerika, Zuid- en Noord-Afrika, Spanje, Frankrijk en België, volgende week een groote tournee door Nederland beginnen. Tot nu toe zijn diverse plaatsen vastgesteld, o.a. op 12 Juni te Alkmaar in den Sted. Muziektuin.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7