Agmda Stad m Omqeuui^ £aatste AecUhtm lüeecêeeicht Jietk Schaal ïïucqectijke Stand 'JlaMicaües DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Nankings strijd tegen het Communisme. Vrijdag 20 Mei. 730 uur, Cinema Americain, Kamer ad- schaft (geprolongeerd Toegang 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T. 1. Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent (hoofdrol Tom Mix) (sens), toegang 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater. Twee Gelukki ge harten, (rom.). Hoofdrollen Magda Schneider, Herman Thimig, Lee Party en George Alexander. Boven 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebioscoop Het Congres danst (rom toegang eiken leeftijd- (Lilitan Harvey, Willy Fritsen, e.a.) Zaterdag 21 Mei. 411 uur, Gulden Vlies, huisvlijttentoon- stelling D. E. S. 7.30 uur, Cinema Americain, Kamerad- schaft (geprolongeerd). Toegang 14 jaar. 7.30 uur, A B. T. 1. Een Vrouwentemmer: 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten Boven 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebiosoop, Het Congres dapst (rom.), toegang eiken leeftijd. 8 uur, Groote Kerk, Orgelconcert en rede Prof. dr. Alberts Schweitzer. Zondag 22 Mei. Cinema Americain doorloopende voorstel ling vanaf 2 uur van Kameradschaft (ge prolongeerd). Toegang 14 jaar. A. B. T. Vanaf 2 uur doorloopende voor stelling van 1. Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent, toegang 14 jaar. Victoria-Tneater doorloopende voorstelling vanaf 2 uur van: Twee gelukkige harten. Bo ven 14 jaar. 2 uur, 4.30 uur, 7.30 uur, Harmonie bioscoop, Het Congres danst, toegang eiken leeftijd. Gulden Vlies, 25 uur en 711 uur, huis- vlijttentoonstelling D. E. S. Maandag 23 Mei. Cinema Americain. Kameradschaft (ge prolongeerd). Toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1. Een Vrouwentemmer: 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 730 uur, Harmoniebioscoop, Het Congres danst (rom.). toegang eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. Dinsdag 24 Mei. 7.30 uur Cinema Americain: Kamerad schaft (geprolongeerd). Toegang 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, 1. Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebioscoop, Het Congres danst (rom.), toegang eiken leeftijd. Dinsdag 24 Mei. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. Woensdag 25 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain Kamerad schaft (geprolongeerd). Toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1 Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebioscoop Het Congres danst (rom.), toegang eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. Donderdag 26 Mei. 7.30 uur Cinema Americain Kamerad schaft (geprolongeerd). Toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1. Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebioscoop Het Congres danst (rom.), toegang eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. DE BURGEMEESTER AFWEZIG. De burgemeester is van 21 Mei tot en met 5 Juni a.s. afwezig. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 145000 K G. De hoogste prijs bedroeg slechts 21 per 50 K.G., terwijl er veel verkocht werd voor 15 h 16, ja zelfs voor 13. Wanneer men weet, dat er voor een kaas van 4 pond 23 liter melk noodig is en men van 100 liter melk 31/, K G. boter maakt, ter wijl de boter heden in Leeuwarden 74 cent het kilo gold, dan moet het een ieder duidelijk zijn, dat de fabrieken voor de melk nauwelijks 2cent per liter kunnen betalen, een prijs, die feitelijk alleen als melkloon voldoende is. Mei is de beste maand voor de melkgift van het vee. Als Mei slecht is, is voor den veehouder het geheele jaar slecht. Gezien de lasten, die er op het land druk ken, werkt thans zelfs een eigen geërfde boer met verlies en het komt reeds voor, dat boeren, die hun plaats verhuren aan hun pachters geld moeten toe betalen om te bereiken, dat het land bewerkt blijft. In verhouding tot de industriemelkers, zijn de consumptiemelkers, die nog 4 cent per liter uitbetaald krijgen, er het slechts aan toe. De treurige economische toestand in den landbouw is in hoofdzaak het gevolg van de exportmoeilijkheden aan onze producten door het buitenland opgelegd. Onze regeering zit voor groote moeilijk heden, aangezien maatregelen voor de eene groep van de bevolking meestal nadeelen voor een andere groep met zich brengen. Het gekke van het geval is, dat men in Duitschland gaarne ons product afneemt. Door de deviezenverordening mogen de koo- pers aldaar slechts een deel van het gekochte betalen en zijn de Hollandsche verkoopers verplicht het grootste deel van het te vorde ren bedrag op de Duitsche banken te laten staan, tot er weer eens een tijd komt, waarin dit geld mag worden uitgevoerd. De handel vérkeert hierdoor in het onzekere. Deze onzekerheid is nog verhoogd door dat Frankrijk het contingent voor het tweede kwartaal gelijk heeft gelaten aan dat voor het eerste kwartaal Was dit voor het eerste kwartaal vrij redelijk, voor het tweede kwar taal, waarin veel meer zuivel wordt gepro duceerd, is het dit allerminst. Bovendien staan Holland beperkende maatregelen voor den invoer in België te wachten, waardoor de onzekerheid nog meer wordt verhoogd. f)ê regeering poogt door een menggebod van boter en margarine de melkprijs te steu nen, doch io zuivelkringen verwacht men hiervan terecht een groot nadeel voor de zui vere Hollandsche boter in den toekomst. In deze kringen, alsmede in die van den handel, is men van oordeel, dat de oplossing gevonden moet worden in de verhooging van de exportmogelijkheid. Men meent daar. dat de regeering gebruik moet maken van de omstandigheid dat Duitschland in ons land voor 300 000.000 invoert, terwijl wij momenteel naar Duitsch land voor een 100.000.000 uitvoeren. Aan Duitschland, dat door de deviezenver ordening onze export bemoeilijkt, dient als ejsch te worden gesteld, dat er althans een verzekering plaats vindt voor de in- en uit- voerbedragen. Hoewel deze maatregele zeker niet het ge- wenschte economische herstel zal geven, zou die toch zeer zeker leiden tot verbetering. Het is mogelijk, datmiet betoonde gevolgen de regeering nopen van deze maatregel af te zien, doch het komt ons voor, dat de regee ring in ieder geval verplicht is. ons volk in te lichten. Wat ze nu doet. eenvoudig op alle moge lijke verzoeken van landbouworganisaties geen antwoord geven, is iets, wat zelfs onze zoo rustige plattelandbewoners tot wanhoop moet brengen en wanhoop is voor iedere volksbeweging een slechte tijdsvrouw. GEVAARLIJKE AUTO-UITSTEEKSELS. O.a. Radiatormascottes. De A. N. W. B. deelt ons mede: Een recent ongeval heeft er weder eens de aandacht op gevestigd, hoe gevaarlijk het is, I wanneer op of aan automobielen en andere voertuigen onnoodige scherpe uitsteeksels voorkomen Soms krijgt een of andere aan rijding de ernstigste gevolgen alleen omda: de aangereden persoon met zijn hoofd tegen een radiatormascotte terechtkomt. Het ge bruik van de ongetwijfeld zeer elegante vogels op den radiatordop moet dan ook ten stelligste ontraden worden, terwijl ook mas cottes van glas zeer gevaarlijk zijn. Voorts komt het voor, dat nummerplaten, bumpers, zoeklicht of bagagedrager van zeer scherpe uitsteeksels voorzien zijn; met geringe moeite en kosten kan men deze voorwerpen, die de oorzaak van andersmans dood kunnen zijn ongevaarlijk maken. Afzagen, rondvijlen of ombuigen is in den regel "afdoende. Men zie zijn auto eens even na! VERLOREN EN TERUGGEVONDEN. Huilend liep het op den Voordam, een ledige poppenwagen voortduwende. Ze was verdwaald en zocht, hopeloos en troosteloos. Een der bewoners van den Voordam be moeide zich met de kleine. Hij nam haar mee naar zijn woning en vroeg hoe ze heette. Ze wist het nietZe wist evenmin waar ze woonde. Ze wist geen vriendinnetje op te noemen, niets. Eindelijk geraakte ze wat op streek. De tranen vloeide niet zoo overvloedig meer. En toen wist ze te vertellen, hoe ze heette en dat ze in Alkmaar woonde. Een adresboek geraadpleegd, 't Resultaat nihil. Geen naam, die ook maar eenigszins leek op die, welken zij gezegd had. Gelukkig, de politie wist raad. Een tele foontje deelde ons mede, dat het kind reeds als verloren voorwerp was aangegeven. De korte beschrijving klopte er.een kwartier tje later kwam een oude grootmoeder haar lieveling ophalen. 't Kind was spelenderwijze met andere meisjes meegeloopen en verdwaald. De fami lie woonde nog maar kort hier, zoodat het zeer begrijpelijk was, dat het geen straat naam kende. Zeer begrijpelijk, maar Wij herinneren ons een klein joch, dat lustig kon babbelen. Zoo'n joch van een jaar of drie. En als je hem vroeg: wie ben je?, dan kwam er zonder dralen uit: ik ben (hier noemde hij naam en voornaam van zich zelf) en woon (volgde nauwkeurig straat en huisnummer en woonplaats). 't Was een geijkte term geworden van het jongetje. De heele zin dreunde hij achter elkaar op. Welnu, als alle ouders hun kinderen zoo'n adres leerde, dan waren „verloren voorwer pen" spoedig aan den rechtmatigen eigenaar terug bezorgd! VER DER SPEELTUINEN D. E. S. Men schrijft ons: Nu den dag van Zaterdag 21 Mei nadert wenscht het bestuur van bovengenoemde vereeniging nog het een en ander toe te lich ten. Wanneer men de zaal aanschouwt van 't Oulden Vlies, Koorstraat, dan denkt men in een bloementuin aanwezig te zijn, en als men dan daartusschen de massa diverse handwerken ziet die dezen winter onder goede leiding vervaardigd zijn door de kinde ren dan staat men geheel paf. En dan nog de vele attracties, wat zal er gelachen wor den. Als men nu eens bedenkt, dat dit alles te zien is tegen den geringen prijs van 10 cent, kinderen 5 cent, aan kan het niet anders of deze Huisvlijttentoonstelling moet met een druk bezoek vereerd worden. Vele ingezete nen weten misschien wel dat bovengenoemde vereeniging bestaat, maar haar werkzaamhe den weten zij niet. Bezoekt daarom eens deze Tentoonstelling in 't Gulden Vlies en maakt tevens eens kennis met de vereeniging. De tentoonstelling is geopend Zaterdag 21 Mei van 4 tot 11 uur en Zondag 22 Mei van 2 tot 5 en van 7 tot 11 uur. ALGEMEENE VERGADERING PROTESTANTSCHE VROUWEN- VEREENIGING. (OPGERICHT 1855). Notulen, Jaarverslag en Rekening en Ver antwoording werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat een en twintig al leen-wonende vrouwen en eenige gezinnen ondersteuning hadden ontvangen bestaande uit kruidenierswaren, brandstoffen en huis houdelijk goed. Ontvangen aan contributie enz. 556.15. Uitgaven ondersteuning etc. 331.32. Saldo 224.83. Als leden der Kascommissie werden be noemd de dames Lind en Roodzand. TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermeldende, dat alsnog gelegen heid bestaat tot het doen van aangifte van leerlingen voor toelating tot één der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. ALKMAAR PACKET N V. In het verslag over het boekjaar 1931, uit te brengen in de algemeene vergadering van aandeelhouders op 30 Mei a.s., lezen wij, dat het afgeloopen jaar, evenals voor zoovele andere maatschappijen, ook voor de Ven nootschap een ongunstig jaar is geweest. De opbrengsten uit het passagiersvervoer bleven ten achter bij vorige jaren. Van het goederenvervoer is de opbrengst ook belang rijk lager geweest. De algemeene slapte in den goederenhandel en de scherpe concurren tie van het landvervoer zijn hiervan de oor zaak. De winst- en verliesrekening wijst een ver lies aan van 6540.91. De balans wijst in activa voor booten, rollend materiaal en onroerende goederen een bedrag aan 780149,84, kasrekening f 2056,38. postrekening f 330,93, debiteuren 1087.73, reservefonds C. W. R. B. 948, reservefonds R. V. N. f 1133.06, voorraden 13488,27, vooruit betaalde lasten 2764.34, vooruit betaalde premiën „Pensioenfonds Alkmaar Packet" 3088.27, Waarborgfonds Ziektewet 2889.05. Passiva: Kapitaalrekening f 75000. onuit gegeven aandeelen 150000, statuaire re serve 13274.30. bankrekening 16731.94. uitgelote obligaties 8000, crediteuren 6644.60, dividendrekening 1927 60. intrest f 200, vooruit ontvangen baten 99.44, te betalen accepten 50000. FAILLISSEMENTEN. Ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank is heden gedeponeerd de eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van D. Kuyper, schilder te Wijdenes. R.C. mr. A. M. Lede boer, cur. mr. E. H. J. Wiene,tmet een uitkee- ring van 2.91 r'r. behoudens" verzet tegen deze uitdeelingslijst. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20,24 uur licht op. Ziet gij muggen, lang van póót, Aarzelt niet, maar slaat ze dood Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling van de motie-Drost inzake nadere regelingen ten aanzien van de subsidiëering van kerkge nootschappen, godsdienstige vereenigingen en cultureele organisaties. De heer Slotemaker de Bruyne acht der gelijke regeling overbodig. Bovendien is de motie niet duidelijk. Wat zijn bijvoorbeeld cultureele organisaties? De heer Drost heeft verzuimd te zeggen, welke kerkgenootschappen bevoordeeld zou den worden. De heer Zandt betoogt, dat de staat alleen den waren godsdienst mag subsidieeren en is dus tegen de motie van den heer Drost. Bovendien wil deze subsidieering bezorgen aan allerlei vereenigingen, doch de kerke zelve in de kou laten staan. Spr. betoogt, dat de subsidieregeling niet deugt, nu Rome het geld van rijk, provincie en gemeente naar zich toe weet te trekken. De staatkundige gerefor meerden hebben alle recht op grond van het reformatorische beginsel Rome te bestrijden We mogen aldus spr. niet meedoen aan het verkoopen van ons land aan Rome. (Trouw (den ochtend na de schipbreuk): - Hela zoo ver velend zaï Dei nier toch niet aja, George, Daai tomen de oegerz&agere al aan! - ^Humorist) De heer van der Heijde zegt, dat de heer Drost het vraagstuk de scheiding van kerk en staat buiten de motie gehouden heeft. Volgens een Russisch bericht uit Nanking heeft de Chineesche regeering medegedeeld, dat de veldtocht tegen de communisten, wel ke onderbroken werd ten gevolge van den strijd tegen Japan, thans zal worden hervat. De Chineesche regeering heeft zich tot taak gesteld, China van communistische troepen te zuiveren. De strijd zal worden geleid door generaal Tsjang Kai Sjek. ANONIEME BRIEFSCHRIJVERIJ. Voor het gerechtshof te Amsterdam stond gisteren en vandaag in hooger beroep te recht de predikant E. R. te Winterswijk, vroeger te Hoogland, die door de Utrecht- sche rechtbank wegens het schrijven van ano nieme, beleedigende brieven, o.m. aan Jhr. Ortt, directeur van de stichting „Zandber gen" te Amersfoort tot één maand gevange nisstraf was veroordeeld. Gisteren werden o.a. vier schriftkundiger, gehoord, die unaniem verklaarden, dat verd R. de schrijver van de brieven was. Na het uitvoerig getuigenverhoor was heden het woord aan het O.M., waargenomen docr den procureur-generaal mr. Bauduin, die het tenlaste gelegde bewezen achtte. Hij vroeg vernietiging van het vonnis der rechtbank te Utrecht en, opnieuw rechtdoen de, verdachte's veroordeeling tot een gevan genisstraf van één maand. DE MOORD TE ROOSENDAAL. Zooals bekend werd Woensdagavond in het café Hagenaar van Oorschot te Roosen daal door den 17-jarige Jansen uit Oud-Ges tel een moordaanslag gepleegd op zijn 68- jarige blinden vader. De aanleiding van deze afschuwelijke daad is te zoeken in het feit, dat de oude man sinds hij sedert 7 jaar vol slagen blind is zijn kinderen tot last is Reeds eerder heeft een zijner zoons getracht zijn vader des nachts door verstikking om het leven te brengen. Intusschen heeft de jonge onverlaat bekend, dat hij met voorbe dachten rade heeft gehandeld en den dolk, waarmede hij heeft gestoken, opzettelijk voor dit doel den middag voor den aanslag bij den wapenhandelaar T. te Roosendaal heeft gekocht. Het moet echter niet uitgesloten worden geacht, dat nog andere leden van het huisgezin Jansen als medeplichtigen zullen worden aangehouden. De toestand van het slachtoffer is nog dezelfde. Hij is nog zeer zwak doch er bestaat nog hoop op herstel. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Op 10 Juli van het vorige jaar bezocht een 37-jarige handelsreiziger, in dienst bij een firma in reclame-artikelen een steenfabrikant te Brummen en zou hem volgens opgave 5000 potloden bedrukt met den firmanaam van den steenfabrikant, hebben evrkocht. De steenfabrikantzei de echter slechts 50 potloo- den te hebben gekocht. Het orderbriefje, waarvan de steenfabri kant geen copie had, vermeldde 5000 potloo- den. onform den eisch van het O.M. veroor deelde de rechtbank te Amsterdam den man tot zes maanden gevangenisstraf. HAAR PASGEBOREN KINDJE GEDOOD. De rechtbank te Assen veroordeelde heden de 29-jarige gescheiden vrouw Aagje Hunne man, thans gedetineerd, wegens het dooden van haar pasgeboren kindje tot 1 jaar ge vangenisstraf. De eisch van het O. M. luidde twee jaar. SCHULDMISDRIJF. «Voor de Vierde Kamer der Arr. Rechtbank had zich een chauffeur uit Bussum te verant woorden, die in den nacht van 13 op 14 Nov. met zijn wagen in botsing kwam met een hem tegemoet rijdenden auto, tengevolge waarvan de koopman J. van P. S. ernstig werd ge wond. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde den man wegens veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, tot een maand hechtenis voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. EERSTE NEDERLANDSCHE OPENLUCHTTURNSCHOOL. Opening te Schiebroek op 1 Juni a.s. Op 1 Juni a.s. wordt aan de Wilgenpias te Schiebroek (bij Rotterdam) de eerste Neder- landsche Openluchtturnschool geopend. Voor het specia e Dames-zwembad wordt thans een groot grasveld aangelegd- alle moderne toestellen worden daarop geplaats' Voor Nederland is dit de eerste Openlucht turnschool; de leiding is opgedragen aan mejuffrouw L. Benjamin, leerares M O De bedoeling van deze school is om de lichamelijke opvoeding te bevorderen zoowe! door het geven van turnlessen aan toestellen ais door het geven van rhythmische gymna stiek. In het buitenland worden de openlucht turnscholen zeer druk bezocht en kunnen zij op goede resultaten wijzen. Voor Nederland is dit nog nieuw en zullen vele dames er wat vreemd tegenover staan, doch de ervaring in het buitenland heeft bewezen, dat het tur nen in de openlucht verre te verkiezen is ho ven turnen in afgesloten ruimten ONDERTROUWD? Izaak Harshagen en Belia Visser. Albert van Nijen en Annegien van Urk. Rein de Siebrands 8 Piele' Frai' OVERLEDEN: Pieter Kluit 77 jaar. Marie Jes 15 iaar Joris Donker 53 jaar. 1 ar naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Mei. ^gen Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.8 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 752.6 mM. te Blacksod. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Mei: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke of Zuid-Oostelijke wind; meest half tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk enke- le regen- of onweersbuien; weinig verande ring in temperatuur; kans op onweer. Overzicht. Over het geheele gebied is de barometer gedaald, met uitzondering misschien van het Westelijk van Spanje gelegen deel van den Oceaan, waar zich uit het Zuid Westen een gebied van hoogedruk ontwikkeld. Indien dit zich met den hoogen druk over Zuid-Duitsch- land vereenigt zal dat een invoer in onze streken van kouderen Westelijke wind betee- kenen, doch voorloopig ligt nog over Spanje een ondiepe depressie, die zich wellicht ver der ever Frankrijk zal ontwikkelen en in onze omgeving, den luchttoevoer uit Zuid- of Zuidoost doet aanhouden, zoodat nog warmte is te verwachten met een toenemende kans op regen of onweer. AANGIFTE TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat ouders of verzorgers alsnog ter secre tarie, afdeeling onderwijs, hun kinderen kun nen aangeven voor toelating na de a.s. zomer- vacantie tot een van de volgende openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, t.w.: de Gemeenteschool nr. 1 aan de Laat, de Gemeenteschool nr. 2 aan de Oudegrachf, de Gemeenteschool nr. 3 aan den Konings weg, de Gemeenteschool nr.,4 aan de Keetkolk (over te plaatsen naar het nieuwe school gebouw nabij de Vondelstraat), de Gemeenteschool nr. 6 aan de Snaarmans. laan, de Gemeenteschool nr. 7 (meisjesschool) aan de Oudegracht, de Gemeenteschool nr. 8 aan de Brillensteeg, de Gemeenteschool nr. 9 aan de Bleekers- kade, de Lindenschool aan de Lindenlaan. Voor deze aangifte zal in het bijzonder gelegenheid zijn op MAANDAG 23 MEI a.s., des namiddags van 25 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Gemeentescholen nrs. 1, 7 en 8 in het bijzon der bestemd zijn voor de leerlingen, die na het doorloopen van de school gymnasiaal-, mid delbaar-, handels- of uitgebreid lager onder wijs zullen genieten. Bij de aangifte moet worden overgelegd het geboortebewijs (of trouwboekje der ouders) en, voor zoover de kinderen de koepokinen ting hebben ondergaan, het vaccinebewijs. De kinderen kunnen reeds worden toegela ten, wanneer zij op 1 Augustus a.s. den leef tijd van 5)4 jaar hebben bereikt, derhalve geboren zijn vóór of op 1 Februari 1927. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeente zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebestu ren van hun woonplaats. Alkmaar, 20 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDE LAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar Nr. 1279 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 21 April 1932, waar bij is vastgesteld eene Verordening op het verstrekken van sterken drank en/of zwak-alcoholi- schen drank in het klein op den openbaren weg. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter secretarie ter le zing gelegd. Zij is daar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 20 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. STEDELIJK MUSEUM. Het Stedelijk Museum te Alkmaar is voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 9—12 en \3Vv-\bX uur. Van heden af is de nieuwe catalogus van de schilderijenverzameling, tegen den prijs van 25 ct., aan den ingang, Breedstraat, ver krijgbaar gesteld. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476) Heden is ingekomen een verzoek van H. Frikkee, alhier, om een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Zijdam nr. la. Binnen twee weken na degteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 20 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. t A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2