WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN^ £cutd: en Juitt&ouw. 'fxoviticiaal 'Fiieuws HOOGHEEMRAADSCHAP HOLL. NOORDERKWARTIER SINT-PANCRAS. OTERLEEK. SCHIRMERHORN. EGMOND AAN ZEE. HEILOO. - tegen den predikant uit Winterswijk, ver dacht van aan verschillende personen anonie me briefkaarten met beleedigenden inhoud te hebben geschreven Deze briefkaarten had den gewoonlijk steeds betrekking op de stich ting „Zandbergen" te Hoogland bij Amers foort. Nadat reeds enkele deskundigen hadden verklaard, dat de schrijver van de anonieme 'briefkaarten en de predikant ongetwijfeld de zelfde persoon waren, kwam ter sprake de advertentie, die de verdachte heeft geplaatst om zich in verbinding te stellen met den briefschrijver en dezen te verzoeken berich ten uit de Amersfoortsch krant over te schrij- ,ven en naar een anderen predikant te Win terswijk te sturen, terwijl de verdachte bui tenslands vertoefde. Dit is ook inderdaad ge schied. De andere predikant ontving de brief kaarten en gaf ze aan schriftkundigen. (Re sultaat van dit onderzoek komt ter zitting niet.) De getuige-deskundige v. d. Laan heeft laatstbedoelde briefkaarten op de zitting te Utrecht gezien en was na vluchtig en opper vlakkig onderzoek tot de meening gekomen, dat hier dezelfde anonymus aan het werk moest zijn geweest. Deze getuige, die ook de beleedigende schrifturen heeft onderzocht, verklaarde zonder eenig voorbehoud, zulks 'in verband met het ambt dat de verdachte bekleedt, dat deze de schrijver is De predi kant beschikt o.a. over een groote schrijf vaardigheid en heeft veel lettervormen, eigen schappen, die ook den anonymus moeten aan kleven. Vervolgens verklaarde de deskundige de heer Arima, dat er voor hem na gedaan on derzoek ook geen twijfel meer was: de ver dachte had deze briefkaarten geschreven. De deskundige mr. Heymans, die op verzoek van den verdachte een onderzoek heeft inge steld naar het schrift, is tot geen andere con clusie kunnen komen als de vier andere des kundigen. Na de deskundigen werden getuigen ge hoord, politie-ambtenaren, personen, die ook anonieme briefkaarten hadden gekregen en ook een oud-verpleegde, die tuinman bij den predikant is geweest toen de laatste nog in Hoogland stond, vanwaar hij naar Winters wijk is gegaan. De verdachte in afzondering. Nadat de Utrechtsche rechtbank den ver dachte heeft veroordeeld, heeft deze tien da gen in afzondering doorgebracht, teneinde zich een alibi te verschaffen, want in dien tijd zou de briefschrijverij doorgaan. De ano nymus had n.1. den predikant bericht dat hij bereid was mee te werken diens onschuld aan te toonen, de predikant had slechts per ad vertentie in een Amersfoortsch blad aanwij zingen te verstrekken. Tijdens die afzondering nu getuigen legden omtrent de controle daarvan verkla ringen af werden, op verzoek van den verdachte door den anonymus briefkaarten gezonden aan een anderen predikant te Win terswijk. Deze briefkaarten waren steeds ge post binnen het uur na het verschijnen van een Amersfoortsche krant en bevatten een opsomming van de berichten onder gemengd nieuws uit het blad van dien dag. Hiermede was het getuigenverhoor ten einde en verzocht de proc.-generaal de zitting tot heden te schorsen. Het Hof ging echter eerst in raadkamer om te zien, zooals de president zeide, of er nog iets anders moest gebeuren. Teruggekeerd uit de raadkamer, besliste het Hof dat de zitting hedenmorgen zal worden voortgezet. WOEST RIJDEN. Voor de rechtbank te Den Haag stond gister wegens het veroorzaken van dood door schuld meldt de Tel. terecht een 20-jarig chauffeur uit Delft. In den avond van den Tweeden Paaschdag heeft verdachte zooda nig op den Oostsingel te Delft gereden, dat hij op den linkerkant van den weg kwam, waar een troep fietsers passeerde. Eenige .wielrijders werden tegen den grond gewor pen, terwijl een hunner zoodanig tegen een boom terechtkwam, dat hij spoedig aan de gevolgen van de opgeloopen verwondingen overleed. In zijn requisitoir zeide de Officier van Justitie, mr. Van Asch van Wijck, dat ver dachte op een schandelijke manier gereden heeft; zooals verdachte handelde moesten er dooden vallen en dat er slechts een slachtof fer te betreuren valt, ligt waarlijk niet aan het optreden van verdachte. Spr. eischte het maximum, n.1. negen maanden gevangenisstraf en een jaar ont zegging van de bevoegdheid om een motor rijtuig te besturen. UITGEEST. Coöperatieve Boerenleenbank. Woensdagavond hield bovengenoemde Bank haar algemeene jaarvergadering in het hotel de Ooievaar alhier. Opgekomen waren 75 leden. Volgde rekening en verantwoording over 1931 door den kassier. De commissie belast met het onderzoek der boeken, werd bij mon de van den heer Van der Zee verslag gedaan waaruit bleek alles in goede orde bevonden was. Tot goedkeuring werd besloten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. IJff, was keuring verzorgd. Uitvoe rig werden de onderscheidene verrichtingen van de bank uiteen gezet. Bij de verkiezing van 2 leden van bestuur werd de heer A. van der Eng Hz. als zoo danig herkozen en de heer H. Vrouwe in de vacature G. Rijs Dz. gekozen die beiden hun ne benoeming aanvaarden. Tot lid van den Raad van Toezicht werd de heer J. Grootes, periodiek aftredend als zoodanig herkozen terwijl in de vacature ont staan door de benoeming van den heer H. Vrouwe, die reeds 24 jaar secretaris was van den raad van toezicht tot lid Yan bestuur, de heer A. van der Eng Lz. die beiden hunne benoeming aannamen. Punt 7 van de agen da „Bepalen de hoogste som der spaargel den welke door het bestuur alleen en welke het met toestemming van den Raad van Toe zicht in depót mag nemen a. van alle inleg gers tezamen; b. van één persoon of gezin, alsmede de hoogste som die het bestuur aan één en dezelfde persoon mag uitleenen in eens of in loopende rekening" gaf tot geen bespreking aanleiding en werd besloten deze bedragen op gelijk bedrag als het vorige jaar te stellen en gaf ook punt 8 Vaststellen der rentevoet van spaargeld, hypotheek en voorschot tot geen, opmerking of bespreking aanleiding. Ook hier werd met algemeene stemmen besloten den bestaanden toestand te handhaven. Punt 9 was voor de meeste leden iets nieuws op de agenda, doch bleek er ge wichtiger uit te zien dan het in werkelijkheid was, hqt punt hield in: Afschrijving afgetre den leden. Door het bestuur werd medege deeld dat volgens de wet op de Coöperatieve vereeniging het verplicht was dit punt op de agenda te plaatsen en inhield dat mededee ling gedaan wordt van ingetrokken en uitge geven boekjes. De behandeling van den be schrijvingsbrief gaf tot geen bespreking aan leiding. Door den voorzitter werd medege deeld dat men thans overgegaan was tot een andere ring n.1. ring Leiden en de bank hier mede meer behoort tot dien ring waartoe ze uit haar aard ook bij aangesloten moet zijn Tot afgevaardigden naar de buitengewone verkadering in 1932 werd benoemd de heer J. van der Eng en tot plaatsvervanger de heer S. Zoet, die beiden hun benoeming aan namen. Tot leden van de commissie belast met het nazien van de balans en boeken over 1932 werd gekozen de heeren N. Scheerman, P. W. Kalkman en A. J. van der Zee, welke heeren voor zoover aanwezig, hun benoe ming aanvaardden. Bij de daarop volgende rondvraag bracht de heer Kortekaas naar voren het verleenen van credieten door de bank aan land- en tuinbouwers en aan ande ren b.v. bouwcrediet. Door den voorzitter werd medegedeeld dat men in Utrecht blijk baar in hoofdzaak alleen credieten verstrekt aan land- en tuinbouwers en bouwcredieten worden afgewezen, aldus volgens de erva ring van de laatste aanvragen Hiermee kon den verschillende leden zich niet vereenigen en vonden het onbillijk dat de bank nu in eens ten opzichte van anderen dan land- en tuinbouwers deze houding aannam, temeer nog daar bouwcrediet momenteel meer safe beschouwd mag worden dan eenig crediet aan land- en tuinbouw. Door vele leden werd hierover nog het woord gevoerd en bracht de heer Dobber tenslotte naar voren de afge vaardigden naar de buitengewone vergade ring te Utrecht goed op het hart te drukken hierover vooral te spreken en de meening van de vergadering daar te verdedigen, waartoe werd besloten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. DE NOOD IN DE VEEHOUDERIJ. Het menggebod. Naar „De Tijd" verneemt, zal uit de heden te verwachten Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag betreffende het wetsont werp tot steun aan de veehouderij blijken, dat de regeering bereid is, groote wijziging te brengen in het oorspronkelijke ontwerp. Het menggebod zou tot 15 pet. gereduceerd worden en overigens facultatief worden ge steld tot ten hoogste 40 pet. Ter aanmoediging van het opslaan van boter in koel- en vrieshuizen, zal de regeering alle opslagkosten voo* boter, die reeds is opgeslagen of nog opgeslagen zal worden, voor haar rekening nemen. Naar het Hbld. van officieele zijde ver neemt, is de regeering voornemens om wan neer het thans aanhangige wetsontwerp hou dende tijdelijke maatregelen tot hulpverlee ning aan de Melkveehouderij tot wet wordt verheven, in de alsdan te treffen regelingen alle rekening te houden met de hoeveelheden boter, die reeds in koelhuizen opgeslagen zijn of opgeslagen zullen worden. Deze hoeveelheden zullen dan in bedoelde regelingen worden betrokken, zoodat het op slaan van boter in koel- en vrieshuizen geen extra-risico voor de belanghebbenden op levert. In afwachting hiervan en ter aanmoediging van het opslaan van boter heeft de regeering besloten, dat de kosten van opslag en bewaren van boter in koel- en vrieshuizen door haar vergoed zullen worden, zoowel voor wat aan gaat de reeds aanwezige voorraden alsook tot nader order voor alle voorraden die nog opgeslagen zullen worden. Ter voorkoming van prijsopdrijving der koelruimten is dit besluit, hetwelk reeds Dins dag j.1. genomen werd, eerst heden bekend gemaakt. Een telegram van het KN. L. C. Het Kon. Ned. Landbouwcomité heeft on der dagteekening van Donderdag het vol gend telegram aan den minister van Econo mische Zaken en Arbeid gezonden: „Het Kon. Ned Landbouwcomité verzoekt Uwer Excellentie dringend in verband met den meer dan treurigen toestand der melkvee houderij in afwachting van het tot stand ko men van de wet tot steun aan de melkvee houderij nu reeds voorloopig maatregelen tot steun, o.m. door ontlasting van de botermarkt wel te willen nemen". DE R.K. NED BOEREN- EN TUINDERSBOND. Het bestuur van den R.K. Ned. Boeren- ea Tuindersbond heeft besloten, een buiten gewone algemeene vergadering zijner leden bije ente roepen, in verband met den noodtoe stand waarin de land en tuinbouw verkeert. Deze vergadering wordt gehouden op Woensdag 25 Mei as. des voormiddags te 11 uur in het concertgebouw te 's-Hertogen- bosch. Als eenigst punt van de agenda wordt behandeld, de noodtoestand in den land- en tuinbouw, welk onderwerp zal worden inge leid door den heer H Ruyter, secretaris van den aarts diosesanen r.k. boeren- en tuinders- bond te Arnhem - DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. Het Tweede kamerlid, baron Van Voorst tot Voorst, heeft aan den minister van finan ciën de varaag gesteld of het den minister bekend is, dat ten gevolge van de crisis in den landbouw de opbrengst of het genot der landelijke eigendommen niet slechts 20 pCt. maar in vele gevallen met 100 pCt. is verlo ren gegaan. Is de minister niet van oordeel, zoo vraagt de heer Van Voorst tot Voorst, dat de billijk heid meebrengt, dat tntheffing of verminde ring van de grondbelasting dient te worden toegekend bij een crisisramp als wij thans beleven? De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft aan zijn blad: De heer J. Th. Droog, te Beemster, heeft onlangs in ons blad de vraag gesteld of „het dure hoogheemraadschap N.-hollands Noor derkwartier bestendigd moet blijven, nu de afsluiting van de Zuiderzee een feit is ge worden". Hij wilde „krachtig doch dringend bij het college van Ged. Staten van Noord-Hol land aanhouden ons van het Hoogheemraad schap te verlossen". En de Holl. Mij. van Landbouw heeft een commissie ingesteld, die bij den dijkgraaf van het hoogheemraadschap een onderhoud zal aanvragen om te worden ingelicht over de werkzaamheden en de kosten van het hoogheemraadschap. Nu dus van verschillende zijden getracht wordt van het hogheemraadschap een ant woord te krijgen op de vraag hoe het over zijn ev. opheffing denkt, meenen wij, dat het van belang is te weten hoe Ged. Staten van Noord-Holland daarover denken. Er is nog wel geen uitspraak van dit college die zou kunnen komen als een lid van de Prov. Staten de vraag stelde, die de heer Droog In ons blad heeft gesteld maar dat neemt niet weg, dat het in deze aangelegenheid wel een standpunt inneemt. Dat is, dat opheffing van het hoogheemraadschap niet noodzake lijk en zelfs niet wenschelijk is. Want de taak, die het nu te vervullen"heeft: het on derhoud van wegen en dijken, zou ook na opheffing van het hoogheemraadschap blij ven bestaan. Al zal zij dan ook, wanneer de afsluitdijk gereed is, minder zorgen geven. Om het werk van het hoogheemraadschap te kunnen beoordeelen, moet men de vraag beantwoorden, hoe het geschiedde vóór de op richting in 1919. Het onderhoud van wegen en dijken was toen opgedragen aan een groot aantal wa terschappen. Sommige van deze waterschap pen zijn opgeheven, omdat hun taak aan het Hoogheemraadschap werd opgedragen; an dere zooals Waterland, Drechterland, De vier Noorderkoggen, die ook voor het onder houd van andere wegen hadden te zorgen, zijn blijven bestaan. Wanneer het hoogheemraadschap N.-Hol lands Noorderkwartier werd opgeheven, zou den de waterschappen, dei zijn blijven be staan, hun vroegere werk terugkrijgen. Of dit een vermindering van kosten zou betee- kenen, is een vraag die onder de oogen zou moeten worden gezien. Maar dat de thans gemaakte kosten door opheffing van het hoogheemraadschap zouaen wegvallen, is uitgesloten. Een andere mogelijkheid zou zijn het we der oprichten van de opgeheven waterschap pen, Dti zou een terugkeer zijn tot de vroe gere versnippering; waartoe niet gemakkelijk zal worden besloten. Ten slotte zou de mogelijkheid bestaan om de taak van het hoogheemraadschap over te brengen naar de provincie, dus naar den prov. waterstaat. Dit zou een zeer sterke cen tralisatie zijn, die vermoedelijk door de eige naren van de gronden en gebouwen, die door de dijken worden beschermd, niet wenschelijk zal worden geacht .Daarmee zou hun zeg genschap die zij nu in het hoogheem raadschap hebben geheel vervallen en overgaan aan den Prov. Waterstaat. De kosten voor de onderhoudswerken zou den echter toch gevonden moeten worden, zij 't door verdeeling op andere wijze, en de meermalen uitgesproken wensch van 't plat teland, dat Amsterdam en Haarlem in de lasten zullen bijdragen, zou langs dezen weg tot op zekere hoogte in vervulling kun nen gaan. Bij de actie, die nu gevoerd wordt, is sPr<j' ke van opheffing van het hoogheemraad schap, in plaats van, zooals voorbeen het ge val was, aan te dringen op vermindering van lasten, door vermindering van de bijdragen, die het hoogheemraadschap, dus de ingelan den, hebben op te brengen voor de wegen en de kosten der watersnood-leening. Bij de oprichting van het hoogheemraad schap in 1919 hebben de Prov. Staten een amendement-Kooiman aangenomen om de rijksbijdrage in de watersnood-leening voor de helft aan het hoogheemraadschap ten goede te doen komen. Eenige jaren later is besloten om de bijdrage van 60 in het resteerende deel der leening 20 millioen) terug brengen tot 40 Het is niet te verwachten, dat nu een actie om in dit op zicht verder te gaan, succes zal hebben Maar wat de medewerking van Ged. Sta- •ten betreft, schijnt dit toch nog eerder be reikbaar te zijn dan opheffing van het hoog heemraadschap Een van de redenen, waarom opheffing van het hoogheemraadschap wordt gevraagd is, dat het zoo duur zou werken. In een ver gadering op initiatief van de Holl. Mn. van Landbouw, onlangs te Alkmaar gehouden, is o.a. door den heer Barendrecht gesproken van een luxe-huishouding. Ged. Staten hebben echter, naar wij verna men, tot dusver geen aanleiding gevonden om aan het hoogheemraadschap aanmerking te maken over te hooge kosten van de huis houding. Zij zijn ook niet van oordeel, dat die kosten hoog zijn. Toen eenige jaren geleden het hoogheem raadschap in Alkmaar een eigen gebouw kocht, zijn door verschillende ingelanden daartegen bij Ged. Staten bezwaren ,n?p" bracht. Die bezwaren zijn echter ongegrond verklaard. Een klacht is, dat te hooge salarissen zou den worden betaald aan den dijkgraaf en hoogheemraden (aan den eersten 6000, aan de laatsten 1500); maar in elk geval hebben zij dei salarissen niet zelf bepaald. Dat hebben Ged. Staten gedaan. De pensi oenregeling die eveneens reden tot klagen over te dure huishouding geeft is inder daad door het waterschapsbestuur vas'ge- steld. Echter niet door de pensioengerechtig de hoogheemraden zelf, maar door de, krachtens het door de Staten vastgestelde be stuursreglement, door de ingelanden gekoze- nen. Door dijkgraaf en hoogheemraden word' overigens naar de meening van Ged. Staten, soberheid betracht. Gastmalen als waarover in de vier Noorderkoggen geklaagd is, ko men in N.-H. Noorderkwartier niet voor. De administratie van het hoogheemraad schap is, dank zij den tegenwoordigen dijk graaf en vooral den eersten secretaris wijlen den heer Van Amstel, zeer practisch, doel matig en weinig kostbaar ingericht. Een te veel aan personeel is er niet. Het door de staten vastgestelde bestuursreglement veron derstelt de aanstelling van gaarders van de lasten in het hoogheemraadschap op te bren gen, met standplaatsen in alle deelen van het uitgestrekte gebied; c'at ongeveer geheel Noord-Holland ten Noorden van het Noord- zee-kanaal omvat. De penningmeester heeft deze inning ecn- ter anders georganiseerd; zij geschiedt door middel van den Postchèque en girodienst, waardoor de aanstelling van tientallen gaar ders achterwege is kunnen blijven. Dit is na tuurlijk een zeer belangrijke besparing. Overigens is het begrijpelijk, dat het hoog heemraadschap voor velen een steen des aan stoots is. Zij die zitting hadden in besturen van opgeheven of ingekorte waterschappen hebben nog een zekere gehechtheid aan hun, in een klein gebied, vervulde taak; zij kun nen er zich niet goed mee vereenigen, dat die arbeid meer gecentraliseerd is, al blijven zij dan, in een grooter geheel, toch hun eigen bestuurders kiezen. Dan is niet zonder belang het feit, dat het hoogheemraadschap belast werd met een erfschuld, de bijdrage in de kosten van de watersnood-leening; waardoor de totale las ten verhoogd werden. Men weet dit aan het hoogheemraadschap en verliest uit het oog, dat als alle waterschappen waren blijven be stan, die lsten zeker met niet geringere be- drgen zouden zijn verhoogd. Donderdag 19 Mei vergaderde in hei café van den heer Bouwstra, de besturen van de verschillende alhier bestaande arbeiders- en patroonsvereenigingen, n.1. de R.K Christelijke en Moderne Landarbeidersbon den, en de R.K., Christelijke en Neutrale Patroonsvereenigingen, om tot een arbeids overeenkomst te komen. Dit is in zooverre geslaagd, dat volgens een gemeenschappelijk advies zal worden ge werkt, dus geen collectief contract. Indien de werking van dit advies goed moge slagen, zal volgend jaar worden geprobeerd om een collectief contract te sluiten. Het loon voor volwaardige arbeiders zal HIJ KCN NIET LEZEN DOOR INDIGESTIE. „Sterretjes" voor zijn oogen. „Eenige -arsn voor 1922 leed ik aan indigestie; ik had hoofdpijnen en zag duizenden sterretjes voor mijn oogen zoodat ik niet kon lezen. Ik besloot Kruschen Salts eens te probeeren. Dat was in Augustus 1922 en sindsdi n heb ik steeds een beetje 's morgens in mijn eersten kop thee genomen. Ik ee nu alles en ben absoluut bevrijd van indigestie en „sterretjes". F. c. We kunnen nu wel moteen zeggen, dat wat Kruschen voor hem deed, het voor iedereen doet, die net als hij aan indiges tie lijdt Het is n.1. een feit dat „de kleine, dagelijksche dosis" eerst de maag tot geregelden toevoer van sap aanspoort om de spijsvertering te helpen, en \J daarna iederen dag een volledige en ge regelde verwijdering van alle afvalstof fen verzekert. Spoedig nadat U met Kruschen bent begonnen zult U de weldadige uitwer king reeds voelen. U zult tot Uw groote voldoening bemerken dat U van Uw voedsel kunt genieten zonder onaange- name gevolgen. En, zooals U zult bemer ken, de verlichting die Kruschen Salts brengt is een b 1 ij v e n d e. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 4 0.90 en 1.60 per flacon. bedragen van 1 Maart tot 30 Mei 3.50 per dag of 20 per week, van 1 Juni tot 31 Aug. 4 per dag of 24 per week. Van 1 Sept. tot 1 Maart wederom 3.50 per dag of 20 per week. Koolthuishaler 4 per dag. De werktijden zullen bestaan van 1 Maart tot 15 Mei van 66. 16 Mei tot 1 Sept. 554 6. 1 Sept. tot 1 Nov. licht tot donker kool- afbladen 6—6. Aan alle patroons en arbei- ders zal als de gemeenschappelijk ledenverga dering tot goedkeuring van deze overeen komst hebben besloten, een circulaire worden uitgereikt. SCHAGEN. Geslaagd Geslaagd voor apothekers-assistente mej. C. W. de Graaf. 'Terwijl Donderdagmorgen burgemeester van Reenen zich op kalme wijze in z'n two-sitter naar het raadhuis, begafbrak in de Dorpsstraat plotseling de achteras van de auto. Gelukkig, dat heel kalm gereden werd, nu kwamen geen verdere ongelukken voor. Door de vereeniging „Floralia" werden heden uitgereikt 1080 planten aan 220 leden en 100 kinderleden, alsmede 700 dahliastekken, waaronder soorten, die op de Internationale dahlia's-tentoonstelling te Den Haag iu 1931 gehouden, bekroond werden. Door het plaatselijk Crisiscomité is op geloopen een bedrag van 192.60. Woensdagavond hebben de verpleegden der Prins Hendrik Stichting weder een bij zonder gezelligen avond mogen hebben. Het was de Tooneeiclub N. E. A. uit IJmuiden, die de oudjes hezft laten lachen bij de op voering van een klucht in 3 bedrijven, ge titeld „Welke Vrouw". Het stuk werd zeer vlot gespeeld en de oude zeelui leefden geheel mee met het spel, hetgeen vaak door luid ge lach tot uiting kwam. Het daverend applaus na afloop bewees wel dat de opvoering zeer voldaan had. De opgewekte muziek door eenige leden en vrienden der vereeniging N. E. A. gegeven vóór het begin en tusschen de bedrijven, werd als altijd het geval hier is, zeer door de oudjes gewaardeerd. Het is ons recht aangenaam hier nog eens onzen harte- lijken dank te kunnen betuigen aan allen, die hun tijd en moeite hebben gegeven om de bewoner* der Prins Hendrik Stichting dien avond weder zoo'u prettige afleiding te be zorgen. Donderdagmiddag 2 uur had op de Al gemeene Begraafplaats de begrafenis plaats van Mevr. Glas-Peereboom voorzitster der S. D. V. C., die na een ongeval op 35-jarige leeftijd aan hare kinderen, echtgenoot en fa milie is ontrukt. De baar werd gedragen door partijgenooten der S. D. A. P. en ge volgd door vele vrouwen en mannen der par« tij, maar ook door vele vriendinnen en vrien den buiten de partij, want de overledene had ook buiten haar geestverwanten vele vrien den. Nadat de ksit, onder bloemen bedolven in de groeve was neergelaten trad de heer W. van de Vall naar voren en diep bewogen ?9\ ,|Uk ijl rJ DOKTER. Kg?" 266 265. De radio-meester in het paleis had al in de gaten, dat er iets niet in orde was. De radio kraakte en piepte, alsof aan den anderen kant de wereld verging en even daarna hoorde hij heelemaal niets meer. Hij draaide eens aan alle knopjes, zocht wel twintig stationnetjes op, maar het was en bleef doodstil. *66. Direct werd de radio-dokter gewaarschuwd en deze kwam met zijn koffertje vol met allerlei gereedschap op het kasteel aan. Intusschen was kikker Karei als een wil- paleis ingehold en vertelde wat er met Tuimeltje gebeurd was. Nu was het geheim van de radio ineens op gelost. Heel vlug ging de radio-dokter op het dak zitten en maakte de antenne weer in orde.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6