Agmda Jlccvincuuxl 1lieuws £aatste Ae Qemeentetadm JJidscheiftm Stad en Omgeving- HEILOO. NOORDSCHARWOUDE. BERGEN. HOORN. BEVERWIJK. Overzicht. Dinsdag 24 Mei. 7.30 uur Cinema Americain: Kamerad- schaft (geprolongeerd). Toegang 14 jaar. A B. T., 7 30 uur, 1. Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebioscoop, Het Congres danst (rom.), toegang eiken leeftijd. Woensdag 25 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain Kamerad- schaft (geprolongeerd). Toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1 Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent (sens.); toegang 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. Eenige weken geleden hebben twee mannen een overval gepleegd in een filiaal van Ons Dagelijksch Brood te Heerlerheide. Na bedreiging met een revolver namen zij een kistje met geld mede. Zaterdag j.1. is 't de militaire politie gelukt een der vermoedelijke daders van dien overval, een Duitscher, in Nieuwenhagen te arresteeren. BROEDERTWIST. Hedenmiddag hebben 2 jonge mannen, broers, terwijl beiden aan het koffiedrinken waren in een vertrek van perceel Laagte Ka- dijk 28 te Amsterdam, twist met elkaar gekre gen. De jongste der beiden heeft toen plotse ling een broodmes gegrepen en daarmede den ander een of meer messteken in de zijde toe gebracht. De getroffene zakte hevig bloedend ineen. Buren,.die op de ruzie waren komen toe- loopen, riepen de assistentie in van de politie, met het gevolg, dat de dader, die zeer overstuur was, kon worden gearresteerd. Hij is aan het bureau Kattgnburgergracht in bewaring gesteld. De gestokene is in vrij ernstigen toestand naar het Binnengasthuis overgebracht. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Onze Openbare School. In het Gebouw voor „Sport en Kunst" werd Maandagavond een openbare bijeen komst gehouden, waar de heer K. de Vries, lid van het hoofdbestuur voor Volksonder wijs sprak met het onderwerp „Onze Open bare School". Ter plaatse was een voorloopig comité ge vormd, dat, we vernamen het met genooegen, eens een openbare vergadering hield en met alle geheimzinnigheid van de Ouder-com- missie die alle vergaderingen geheim hield, heeft gebroken. We weten de reden, waarom alles binnenskamers moet blijven, doch we zullen er niet dieper op ingaan. De voorzitter van het voorloopig comité, de heer Wiersma, opende de goed bezochte bijeenkomst er waren pl m. 75 personen aanwezig en heette allen welkom. Hij bracht in herinnering dat mej. ds. Rappold in een vergadering protesteerde tegen den aan val op de openbare school. Zij toonde toen aan dat een bijzondere schoei onnoodig en ongewenscht was. Thans hebben wij weer een spreker gevraagd, die ervaring heeft en wij hopen dat hij zal slagen uw liefde voor het openbaar onderwijs te vergrooten. Er is hier, aldus de voorzitter, een voorloopig comité gevormd van de Ver. „Volksonder wijs''. In dat comité hebben zitting de ondei- wijzers Heijt, Keuning en Wiersma en de heeren ten Bruggecate en La Mair. Hun toe treden tot het voorloopig comité staat ios van de Ouder commissie. Na den spreker zullen we, zoo mogelijk, een Ver. van „Volksonder wijs" oprichten en U kiest dan Uw eigen be stuur. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den spieker. Rede van den heer K. de Vries. De heer de Vries, de oude veteraan voor de Openbare School, begon te zeggen, dat het een dankbare taak was om voor deze school op te treden. In Heiloo is een aanval op de O. S. gedaan en met kracht moeten wij daartegen optreden. Wanneer wij, aldus spreker, spreken van onze openbare school, dan bedoelen wij niet dat het een school is van een groep personen, zooals de Bijz. school, doch onze school is „de" school, die zij voor hunne kinderen wenschen. Wanneer er een groep personen zijn die ander (bij zonder) onderwijs voor hunne kinderen wil len, dan zullen wij ze geen stroo breed in den weg leggen. Maar dan is dan dan ook de verantwoording voor hunne rekening Noo- dig is die school niet, want de openbare school is voor iedereen. Het onderwijs dat gegeven wortd is door de grondwet gewaar borgd en laat ruimte voor ieders godsdien stige overtuiging, zonder dat zou het geen openbare school zijn. Is het wel verant woord, aldus spr., om het kind van het kind te vervreemden, een scheidingslijn tusschen hen te maken? Dat is onkinderlijk. De open bare school is een school in den besten zin van het woord waarvan de kinderen reinheid en zachtmoedigheid bijbrengt en niet de kin deren van elkander vervreemt. Hoe wil een bepaalde groep .een bijzondere school? Spr. citeerde uit de Alkm. Courant, waar hij uit opmaakte, dat de voorstanders van de bij zondere school het niet eens waren of men Christelijk nationaal of Christelijk onderwijs zou geven. Staande de vergadering gaven zich 37 personen op die zich voor Christelijk nationaal onderwijs uitspraken, zegt het ver slag. Spr. wist geen verschil tusschen dat onderwijs, maar spreekt er niet duidelijk uit dat er zelfs onder die 37 menschen reeds weer een verschil van inzicht bestond? Wij zijn geen tegenstanders voor vrijheid van onderwijs, doch wel tegen de uitwassen dier wet en sinds 1920 hebben we wel eenige er varing hoe groepjes van elke denkrichting en schooltjes willen hebben. Spr. toonde met voorbeelden, welke waanvoorstelling men heeft. Ja, zeide spieker er zijn maar liefst 37 soorten van denkrichtingen (gelach) en elke denkrichting doet een aanval op het open baar onderwijs Waarcm, vroeg spr., is het openbaar onder wijs dan niet „het" onderwijs voor Uw kind? Het openbaar onderwijs is neytraal in den besten zin van het woord. Er blijkt uit dat het de godsdienstige overtuiging niet in den weg staat, integendeel. En die versnippering van onderwijs maakt het slecht omdat die schooltjes nooit kunnen geven wat het openbaar onderwijs geeft. En dan zal ik van het geld vermorsen maar zwijgen. Toen in 1920 de gelijkstelling van onderwijs een feit werd, verrezen de schooltjes als paddestoelen uit den grond en na 1M jaar zat men met het geval verlegen. Een inspecteur door den mi nister aangesteld, bezocht het buitenland en overal bleek de liefde voor de openbare school. Alleen niet in het rijke Holland zeide men, daar kan men zich de luxe van onge- breidelden scholenbouw veroorloven. Ook bij ons begint het meer en meer door te drin gen dat we met het „vermoorden" van de openbare school den verkeerden kant uit gaan. De liefde voor de openbare school komt het best tot uiting bij „Volksonderwijs". Bij de oprichting hadden we 36 afdeelingen met 2736 personen, nu 630 afdeelingen met 63000 leden. Met krasse staaltjes toonde spr. aan hoe men een aanval op de openbare kas sen deed om het doel, „bijzondere scholen bouw" te bereiken, doch alles wijst er op, dat er kentering komt. Spr. toonde het aan. En naast het onderwijs op de openbare school kunnen de kinderen in de catechisatie en thuis toch godsdienstonderwijs ontvangen, terwijl de openbare school die overtuiging niet in den weg staat, integendeel. Weest propagandist voor „Volksonderwijs", die het openbaar onderwijs aanmoedigt en zoonoodig voor zijn belangen opkomt. Als laatste voor beeld zeide spr. dat op een vergadering in Purmerend een pastoor zeide, dat hij van het onderwijs het openbare onderwijs de goede vruchten plukte, doch roomsch-katho- liek onderwijs beter vond. Toen stond er een persoon op die zeide „ik ben op die school opgevoed en ben nu een ongeloovige". Ziet mijn hoorders, een persoon geroepen tot een hoog ambt in zijn kerk, kreeg openbaar onderwijs en de ander werd in de bijzondere school opgevoed en werd een ongeloovige. Pleit dat niet voor de openbare school? Spr. eindigde dus op te wekken om het openbaar onderwijs te steunen (applaus). Hierna werd gepauzeerd. Enkele vroegen wat „Volksonderwijs" beoogde en wat de contributie was. De spr. antwoordde, dat men voorstander moet zijn van openbaar onder wijs. De contributie is het minimum van 1 per persoon, waarvan 0.60 moet afge dragen worden aan het hoofdbestuur, dat gratis 't orgaan aan de leden zendt. Staande de vergadering gaven zich 59 personen op. De spr. sprak zijn teleurstelling uit, dat er niet gedebatteerd werd of dat men bescheiden of desnoods onbescheiden vragen stelde. Hij meende hier uit op te maken dat men het allen met hem eens was en sprak de hoop uit, dat men zonder uitzondering voor de rechten en belangen van de openbare school zou op komen. Nadat de voorzitter het slotwoord had ge sproken en natuurlijk een dankwoord aan den eminenten spreker volgde sluiting. TEGENSLAG BIJ DICHTING VAN „DE VLIETER". Het laatste gat in den afsluitdijk, waarvan de dichting j.1. Zaterdag reeds tot op 350 Meter was gevorderd, is ten gevolge van den krachtigen Noord-Westen wind, welke in den loop van Zondag nog een snelheid van 20 Meter per seconde bereikte, meldt de Tel. niet onbelangrijk verwijd. De keileemdam aan de Wieringerzijde is n.1. ov^r een flinke lengte weggeslagen. De M. U. Z. heeft oogenblikkelijk tot her stel der schade energieke pogingen in het werk gesteld en wel van zoodanigen aard dat de schade van geen invloed op den slui tingsdatum zal zijn. EGMOND AAN DEN HOEF. Priesterfeest. Zaterdag werd te Haarlem de heer J. Franse tot priester gewijd, de eerste in deze parochie. De parochianen hebben hem dezen dagen tot een onvergetelijken gemaakt. Op 1 Juni a.s. is de heer A. Barten Pz. 25 jaar bestuurslid van de Noordscharwouder Polder. Van deze 25 jaar bekleed hij 22 jaar de functie van voorzitter. WIERINGERMEER. Prinses naar Wieringermeerpolder- Onthulling van een gedenksteen. In de Wieringenneerpolder zal prinses Juliana een gedenksteen onthullen in de kerk der Ned. Hervormde gemeente, waarbij te genwoordig zullen zijn prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine, als voorzitter van het Zui- derzeefonds der Ned. Hervormde gemeente, ir. V. J. P. Blocq van Kuffeler, directeur- generaal der Zuiderzee-werken, de burge meesters van Wieringen en Medemblik, de heeren L. C. Kolff en P. C. J. Peters, en de directie van den Wieringermeerpolder. Voorts is het voornemen, dat de prinses het waterleidingbedrijf in den polder in werking zal stellen en eenige in aanbouw zijnde ge bouwen en huizen zal bezichtigen, zooals de Gereformeerde kerk, de R.K. kerk en het „Witte Kruis". In het gebouw voor Maat schappelijk Werk zal aan de prinses een thee worden aangeboden. Als het weer goed is, zal de prinses na af loop van het bezoek aan den Wieringermeer polder incognito nog even naar het sluitgat in den grooten dijk rijden. De eigenlijke slui ting zal Woensdag evenwel nog niet plaats hebben. Ministers op bezoek. Gistermiddag om halftwee arriveerden naar onze correspondent meldt in een vijftal auto's de leden van den ministerraad, vergezeld van hun dames, te Den Oever. Al lereerst werd afgestapt in het ontspanpings- gebouw voor Zuiderzeewerkers, alwaar de koffiemaaltijd werc'. gebruikt. Per auto reden de bezoekers vervolgens te 2.15 over den af sluitdijk naar De Vlieter, alwaar men zich inscheepte aan boord van het directievaar tuig van dien naam, om de dichtingswerk zaamheden van nabij gade le slaan. De voor middag was besteed met het brengen van een bezoek aan den Wieringermeerpolder. Na aankomst van den trein te 9.33 in Alkmaar werd nl. gereden naar Aartswoud, van waar uit men den nieuwen polder ging bezichtigen. In diverse richtingen werd de Wieringermeer doorkruist, waarbij tot Medemblik en Kol- horn werd gereden, terwijl ook het nieuwe plaatsje Sluis I werd bezocht. Van laatstge noemd plaatsje uit ging de tocht naar Den Oever. Toen de in uitvoering zijnde werken waren bezocht, werd de terugtocht wederom via Alkmaar ondernomen.. Ingenieurs naar den afsluitdijk. Het brengen van een bezoek aan de Zuider zeewerken nabij Den Oever is de laatste da gen zeer actueel geworden door de op handen zijnde sluiting van den afsluitdijk. Ook het Kon. Instituut van Ingenieurs bracht gister in een achttal touringcars een bezoek aan den Wieringermeerpolder en den afsluitdijk. Aan deze excursie werd door 190 leden van het instituut deelgenomen. De boottocht naar de sluitingswerken werd ondernomen per motor schip „Van der Wijck", het groote passagier schip in den dienst Enkhuizen-Stavoren der Nederlandsche Spoorwegen. De winkelsluiting. De voor deze gemeente vastgestelde veror dening ingevolge de winkelsluitingswet 1930 is bij koninklijk besluit van 18 Mei j.1 goed gekeurd en heden afgekondigd, zoodat zij van heden af van kracht is. ZIJPE. Kind overreden en gedood. Zondagavond pl.m. half 8 is op den rijks weg langs het N.-Holl. Kanaal nabij de Stolper Vlotbrug het 8-jarig zoontje van den heer M. Bakker door een auto aangereden. Het kind vermaakte zich op den weg met het spelen met een tol, en toen hij vlug achter zijn speeltuig aanliep, dacht hij niet aan ge vaar. Juist echter naderden uit de richting Den Helder drie auto's waarvan één den knaap aanreed en ernstig verwondde. De borstkas werd ingedrukt. Geneeskundige hulp mocht niet baten, twee uur na het on geval is het arme kind aan de verwondin gen overleden. Politie-onderzoek zal moeten uitmaken of den chauffeur schuld treft. Er was gereden met een snelheid van 40 h 45 K.M. Bovenstaand bericht ontvingen wij pas gistermiddag van onzen correspondent, toen ae krant al afgedrukt was. De Tel. en het Hbld. geven hedenochtend de volgende lezing van het droevig ongeval Zondagavond half acht moest bij de Stol pen aan het Noord-Hollandsch kanaal een personenauto een vrachtauto passeeren. Op het oogenblik, dat deze auto gepasseerd werd, moest de chauffeur uitwijken voor een dronken fietsrijder. De bestuurder van de personenauto gooide daarom zijn stuur naar rechts, met het gevolg, dat hij den aan den kant van den weg spelenden Maarten Bak ker aanreed. De negenjarige jongen werd zwaar gewond bij zijn ouders binnengedra gen. Om negen uur is de jongen aan zijn ver wondingen bezweken. j. Vg BERKHOUT. Alhier is het anderhalf jarig dochtertje van den heer T. K. te water geraakt en ver dronken. Onze stationschef, de heer Sperna Wey- land gaat Vrijdag den dienst met pensioen verlaten. Ongetwijfeld zal het den dienst- vaardigen en populairen chef niet aan be langstelling ontbreken. Motorraces te Alkmaar. In verband met bovengenoemde race en uitgaande van het roode-kruis Ziekenhuis ligt het in de bedoeling om op zulke Zonda gen tusschen Velsen en Noorddorp roode kruis transportcolonnes in actie te brengen om hulp te verleenen bij eventueele ongeval len, welke op zulke dagen lang niet denkbeel dig zijn. Een auto speciaal ten dienste voor het ver voer van gewonden zal dan op die dagen tusschen genoemde gemeenten kruisen. Zondag is de eerste proef genomen tegelijk met den dit jaar gehouden tweeden wedstrijd. BROEK OP LANGENDIJK Zaterdag hield de schippersvereniging „Beurtbevrachting" alhier haar 15de jaar vergadering in café Jn. de Boer. De voorzitter, de heer H. Kamp, memo reerde de ontstellend slechte tijden, waarvan de schipperij in niet mindere mate haar volle portie krijgt, maar tot heden in tegenstelling met zoovele andere groepen van werkgevers en werknemers, geen enkelen steun van over heidswege geniet, integendeel zelfs. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental stationnair is geble ven, terwijl uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek dat de inkomsten de uitga ven hebben gedekt met een voorloopig batig saldo van 432,03 lA en aan waarborgstor- ting aanwezig was een bedrag van 450. Uit de verslagen der agenten over de werk zaamheden en bevrachtingen bleek maar al te zeer de juistheid van hetgeen de voorzit ter in zijn openingsrede had opgemerkt. Van de beurtlijst waren afgegeven 808 motorboo ten vergeleken bij het vorig jaar een vermin dering van 82 motorbooten. Hoe over het algemeen de toestand der binnenschippers is, werd maar al te zeer ge ïllustreerd door het verslag uit Rotterdam, in welke stad aan ruim 1400 schippers reeds „bedeeling" moet worden gegeven. De aftredende penningmeester, de heer G Arends, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen, de aftredende secretaris, de heer A. de Boer, wenschte niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen, in zijn plaats werd benoemd de heer N. P. van de Wel. Aan den aftredenden secretaris werden hartelijke woorden van dank gebracht voor de vele werkzaamheden als bestuurslid in 13 jaren verricht. Tot kascontroleur werd geko zen de heer J. de Boer Na de gezamenlijk gehouden koffietafel werden vele besprekingen gehouden betref fende de werkzaamheden, vrachtprijzen en dergelijke. Besloten werd o.a. evenals voor A'aam, ook voor Rotterdam een z.g.n. ga rantievracht vast te stellen, welke bij eventu eel kastekort, door alle leden gezamenlijk ge dragen zal worden. In zijn slotwoord ge waagde de voorzitter dan ook nog van de vereenigingskracht, die ook thans weer uit de besluiten was gebleken. De vergadering was ook ditmaal wederom door alle varende leden bezocht. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten het wetsontwerp, houdende tijdelijke maatregelen tot hulpverleening aan de melk veehouderij, dadelijk te behandelen. De voor zitter wenscht den spreektijd te bepalen op een half uur per spreker, waartegen Braat en Wijnkoop zich verzetten. Na repliek wordt overeenkomstig voorzit ters voorstel besloten. (De heer Wijnkoop wil geacht worden te hebben tegengestemd De heer Braat critiseert de traagheid van de regeering jegens het comité voor econo misch verweer. Weldra moet het melkvee af geslacht worden, omdat de minister geen af doende maatregelen weet te nemen. De regee ring is reeds maanden geleden gewaarschuwd doch daarvan werd geen nota genomen. Zij verklaart in de memorie van antwoord, dat de toestand der zandboeren haar aandacht heeft. Die hadden echter al lang geholpen moeten zijn. Was hier minister Posthuma maar 1 Dan zouden, evenals in oorlogstijd, de maatregelen wel sneller worden genomen! Spr. dient een motie in, waarin de regeering wordt verzocht, den richtprijs der melk van 5 cent, welke geen bestaansmogelijkheid biedt te verhoogen. De heer v. d. Sluis merkte op, dat het hier gaat om enorme bedragen, 100 a 120 mil- lioen! Tegen het menggebod komen vele klachten. De afzet moet op den voorgrond staan en tegen Duitschland hebben we toch wel middelen van verweer. Verder is een der middelen tot verbetering inkrimping van den veestapel. De boter zal door het wetsontwerp op .80 per K.G. komen. De margarine wordt verhoogd tot ongeveer 1.10. Andere spijsvetten worden verhoogd naar rato. Voorts wacht den broodeters nog een prijsver- hooging. Spr. heeft daartegen bezwaar, temeer, daar de boeren slechts een klein deel der vele millioenen krijgen en het grootkapi taal het meerendeel. Hoezeer overtuigd, dat de boeren geholpen moeten worden, kan spr. zijn stem niet aan dit wetsontwerp geven. DE ROOFOVERVAL TE DOETINCHEM. De 24-jarige electricien H. H., die terecht gestaan heeft terzake van den in Maart j.1. te Doetinchem gepleegden roofoverval op den portier van de emaillefabriek „Beccon" aldaar, is door de rechtbank te Arnhem heden veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. ERNSTIGE MOTORBOTSING. Drie ernstig gewonden. Gisternamiddag had in de Vaarselstraat te Someren (N.-B.) een ernstige aanrijding plaats, tusschen twee motorrijders. In een bocht van den weg zijn de motorrij der Dumen, bouwkundige uit Heeze en de vertegenwoordiger der N. S. U.-motoren, C. van Veen, wonende te Eindhoven in volle vaart op elkaar gereden. De botsing was zoo hevig dat beide motorrijders en de echtge- noote van van V., die op de duo zat, werden weggeslingerd. Alle drie werden zeer ernstig gewond. De heer Damen had een gevaarlijke hoofdwonde, doch kon naar huis worden ver voerd. De beide andere personen, de heer van Veen en echtgenoote moesten nog dezelfden avond naar het ziekenhuis te Eindhoven wor den overgebracht. Hun toestand is hoogst ernstig. Het ongeval is vermoedelijk te wijten aan het snelle rijden va» den heer van Veen, die daardoor de oocht niet kon nemen. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. Vop tb a 1. Het Nederlandsch elftal. Voor den interland-wedstrijd Nederland— Tsjecho-Slowakije is Adam verhinderd mee te spelen. In zijn plaats zal de Groninger Bonsema (Veïocitas) meespelen. SCHERMERHORN. Maandag vergaderde de Raad in voltallige zitting onder voorzitterschap van den heer B. Meindersma. Mededeeling werd gedaan van de navolgende ingekomen stukken: Van de Vereeniging van Ned. Gemeenten een schrijven dat opzegging van het lidmaatschap kan plaats hebben met ingang van 1 Jan. '33. Van de gymnastiekver. „Volharding" een ver zoek om plaatselijke wedstrijden, welke worden gehouden op een Zondag, te mogen houden op het sportterrein van de gemeente. Dit werd z. h, s. goedgevonden met de stem van den heer Mantel tegen. Z, h. s. werd vastgesteld eene verordening regelende het georganiseerd overleg in ambte naarszaken, welke verordening artikelsgewijze werd behandeld. Mede werd vastgesteld een steunregeling voor werkelooze arbeiders. Deze steunregeling houdt in een steun voor gehuwden en ongehuwde kostwinners a 8. per week met een toeslag van 0.50 voor elk gezinslid boven 2 personen; een huurtoeslag wanneer de huur meer bedraagt dan 2.75 met een maximum van 1.50. Voor kostgangers 5.per week. Voor gedeeltelijke werkeloosheid »/3 van ver diend loon, aangevuld tot vastgesteld werke- loobedrag. De steunverleening van geheel werkeloozen mag niet meer bedragen dan 65 pet. van het loon in het vrije bedrijf; voor kost gangers 55 pet.; voor een gezin van meer dan 6 personen 70 pet. van het loon; gedeeltelijke werkeloosheid met steun tot 80 pet. van het loon. Geen uitkeering wordt gegeven bij verdienste van 14.voor een gezin van 2 personen, van 17.daarboven en voor arbeiders boven 65 jaar. Voor ongeorganiseerden bedraagt deze rege ling 7.50 voor gehuwden en kostwinners met 0.40 per gezinslid boven 2 Dersonen met een naar waarnemingen, verricht in den morgén van 24 Mei. 6 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 mM. t« Ahurdijn. Laagste barometerstand 752.5 mM. Den Helder. Verwachting, geldig tot den avond van 25 Mei: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen zwaar bewolkt met tijdelijk op- klarend waarschijnlijk nog regenbuien; aanvankelijk iets koeler. In het groote depressiegebied nam de kern bij Noorwegen af, terwijl zich een nieuwe over de Noordzee vormde en een derde over Polen. De hooge druk op den Oceaan breid de zich tot IJsland uit en begint zich nu Oostwaarts te bewegen. Het buiïge weer houdt nog bijna overal aan, in Ierland waai en gure Noordelijke winden, over Noord- Scandinavië, koude Noordoostelijke en voor de eerstvolgende dagen is nog geen stijging van temperatuur te verwachten. In Hernö- sand in Zweden viel 27 mM. neerslag, ge deeltelijk sneeuw. Ook in het Noorden van ons land en in Zuid Frankrijk is zware re gen gevallen. gelijke huurtoeslag als georganiseerden. Ongeorganiseerde kostgangers 4.— p« week. Voor geheele werkloosheid geen hoogere uitkeering dan 60 pet. van het loon in het vrije bedrijf; voor kostgangers 50 pet. De regeling werd geacht te zijn ingegaan 17 Mei en zal eindigen 18 Juni a.s. Alsnog werd vastgesteld een suppletoire gem. begrooting en suppl. G. E. B., begrooting diensten 1931 en 1932 en af- en overschrijvin gen 1931. Rondvraag. De heer Bosga zag gaarne een zandbak geplaatst op het terrein voor lichame lijke oefeningen. Deze zal worden geplaatst. Hierna begaf de Raad zich in comité ter be handeling van een ingekomen schrijven van eenige vaklieden den Gem.-opzichter betref fende. Na heropening werd z. h. s. besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen, waarna de vergadering werd gesloten. Panorama heeft een geïllustreerd artikel over het Japansche huwelijk. Het tijdschrift geeft in woord en beeld nieuws van de Kolo niale tentoonstelling in Den Haag en vertelt van de dressuur van zeeleeuwen. Paula Derose behandelt de rubriek Vrouwenleven. Er zijn novellen van John Holden, F. Jacïc- son, Wil Weeney en Ludwig von Wohl. Van de illustraties noemen wij die van een optocht in Kopenhagen, van de presidentskeuze in Frankrijk, van de bloeiende Betuwe, van het Graalfeest, benevens een uitgebreide serie sportkieken, kleine opnamen van gebeurtenis sen in binnen- en buitenland en eenige fraaie natuur foto's. Kie-ke-boe het kleuterweekblad brengt een vervolg van de avonturen van den kleinen clown, geschreven door de redactrice. Marie Schmitz vertelt van Fransjes droom en er zijn versjes van mevr. CramerSchaap en van D. Heijting. A. Deletaille leert den kleinen lezers een leeuw van papier maken. De vijfde aflevering van De ontdekking van de wereld uitgave Elsevier te Amsterdam vervolgt de beschrijving van het zoeken naar China en geeft diverse bijzonderheden uit oude reisverhalen en o.a. een reproductie van de oudste bekende kaart van China van 1137. Reproducties van vele oude prenten verduidelijken den tekst van deze beschrij ving. Ten slotte wordt begonnen met een arti kel „Aan den vooravond", Waarin een nieuw tijdperk verteld wordt. TELEGRAAFDIENST TE ALKMAAR. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt de tele graafdienst onttrokken aan het telegraaf- en telefoonkantoor alhier en vereenigd met den postdienst. BEVOLKING, Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking: Reinkje Roukema, geb. te Franeker, 1 April 1914 geko men van Oudorp, MATINEE te geven door de R.K Hamuyiie „St Cae- cilia". Dir. de heer P. N. Joosen op Zondag 29 Mei van 2.304.30 uur in den Sted. Mu- ziektuin. 1. Constantia feestmarsch van M. A. Ver- daasdonk. 2. Fantasie Franz Schubert van Albert Floris. 3. Marion suite de Ballet de 1'opera comi- que van Sam Vlessing. 1. Prélude, 2. Rigau-; don, 3. Badinage, 4. Intermezzo, 5. Gavotte,; 6. Ronde Finale. 4. Rachel Grande Valse van L. Lanttloi8* Pauze. 5. Maritana fantaisie de 1'Opera van J0*-; Kertels. 6. La Fidélité, polka pour picolo, voorge dragen door den heer J. J. Uillen (p*r- Christophe). 7. Sur un marche persan van Albert Ketélbey. 1 8. Finale.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2