Qememtecaden £xuuU en Juitt&aiM WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN SCHOORL. HEM. WESTWOUD. HOORN. WIERINGEN. De onvergelijkelijke bekoorlijkheid van een mooie vrouw - witte en goed ver zorgde tanden!.... loosheid is, 't polderbestuur niet alles in 't werk heeft gesteld om de bruggen en schoei ingen te teeren. Het is meer dan tijd. De voorzitter oordeelde dat geteerd moet worden als 't goed droog is. Het gebeurt steeds om dezen tijd. Tevens werd door den heer Blaauboer de 'vraag gesteld of carbolineum niet voordeeli- ger kan zijn. De dijkgraaf lichtte toe, dat dit niet 't ge val is. Bruine teer kost 17.75 per vat van 130 K.G., terwijl carboleum 18.50 per 100 K.G kost. Dan nog wilde de heer Blaauboer voor stellen om het presentiegeld der hoofdinge landen met de helft te verlagen en te stellen op 2.50 per vergadring. Onder deze om standigheden vond spr. dit veel te hoog. De dijkgraaf wilde als zijn persoonlijke meening wel zeggen, dat hij er beslist tegen is. Daarmee is de polder niet gered en 't kan ten besparing geven van ongeveer 100. Met de hoofdingelanden wordt weinig vergaderd en wanneer we dit nu zouden verlagen zou 't kunnen gebeuren, dat er minder aandacht aan de belangen van den Polder werd ge schonken. Dit laatste werd door den heer Groneman tegengesproken, die van oordeel is, dat zeker alle heeren die hier aanwezig waren hun volle aandacht zullen schenken. Heemraad P. J. Blaauboer was er niet voor. Vroeger was het 25 in 't jaar, zoodat er betrekkelijk al verlaagd is. Na eenige dis cussie werd het voorstel van den heer Blaau boer, ondersteund door den heer Groneman, in stemming gebracht en met 7 tegen 6 stem men verworpen. Door den heer Groneman werd de behan deling der wegen nog eens in bespreking ge bracht. Spr. meende, dat we dezen winter tevre den geweest kunnen zijn over de wegen, maar vond 't toch jammer dat niet een stuk behandeld is geworden met koolteer en 't be stuur niet is gebleven bij onze proeven. Bij eenigszins nat weer en in den winter zijn deze wegen gevaarlijk, wat misschien nog is te verhelpen met wat koolteer over de Bristal en ten tweede vond de heer Grone man de wegen nog altijd een beetje te smal In de toekomst had men misschien door de rietschoot niet af te steken of uit te bagge ren, gelegenheid gehad daarop de wegen iets uit te zetten en hij zou willen voorstellen om de rietschoot nooit meer af te steken De dijkgraaf lichtte toe, dat de proefneming bij besluit van de vergadering is beëindigd geworden en hij vreesde dat de behandeling met koolteer niet gunstig zal werken. Spr had geen klachten ontvangen over 't vallen der paarden. Dit laatste werd door eenige leden tegen gesproken, waarbij we de opmerking hoor den, dat een boer niet gauw klaagt. De voorzitter zeide, dat de opzichter naar Koegras is geweest en dat men daar ook langzamerhand meer met Bristal gaat wer ken. De heer Groneman merkte op, dat dit hun systeem is en wat Bristal betreft hun proef neming is. Spr. heeft respect voor dat bestuur. De voorzitter wilde het wel onderzoeken en anders omzien naar een andere bedekking. Spr. wilde deze zaak met 't dag. bestuur be spreken. De heer P. J. Blaauboer merkte op, dat de genomen proeven in 19291930 met kool teer heel slecht waren en om nu weer te be ginnen heeft geen zin. De heer C. J. Blaauboer vroeg welke we gen er nu op 't program stonden, waarop geantwoord werd alleij de Teetjesweg. Wat het uitbouwen op de rietschoot be treft, dit von de dijkgraaf moeilijk. Aan den Barsingerweg is al heel wat verbreeding aangebracht. Het uitsteken van rietschokken hebben we gedaan om de waterleiding en het is minder onderhoud dan riet en voor 't oog is 't ook mooier Het dag bestuur houdt wel 't oog op het verbreeden der wegen. De heer Groneman: We verschillen in dit opzicht van opinie. De waterloop blijft groot genoeg, ik beschouw de rietschoot als een sieraad en wil dan ook voorstellen deze niet meer uit te steken. Alles wat is weggenomen had moeten blijven zitten. De heer P. J. Blaauboer: De heer Grone man beschouwt het als een sieraad en ik als een gemeen smerig goedje, wat ook door den heer C. Schenk werd beaamd. Ten slotte wilde de heer Groneman toch voorstellen om vanaf den kant voorloopig A Meter niet meer af te steken. Dit werd niet ondersteund zoodat het wegenpraatje hiermee was afge- loopen. Na de sluiting bleven de heeren nog eeni- gen tijd gezellig bijeen, wat sinds jaren voor de Mei-vergadering gewoonte is geworden. PETTEN. Mej. G. E. van der Hoek, kindergeleid ster aan het Herstellingsoord „trein 8.28" alhier is met ingang van 23 Mei 1932 aan gesteld in dienst van het Binnengasthuis te Amsterdam. Zomerfeesten V. V. V. Ook dit jaar zal er, krachtens een be sluit van de ledenvergadering van de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer „Noord Kennemerland", weder een zomerfeest wor den gehouden, deze keer op het terrein aan den Duinweg. Deze zomerfeesten behooren in Schoorl zoo langzamerhand tot het tradioneele zo- mergebeuren, en we weten het reeds lang, zoowel bij de zomergasten als bij de verdere Noord-Hollanders aie gewoon zijn om naar Schoorl te komen, niemand zou de zomer feesten op het programma willen missen. Niet toelaatbaar vanwege de slechte tij den? Och kom, we weten het, niemand be hoeft om de hooge kosten van dit feest weg te blijven! 't Is eenvoudig van opzet, vele Schoorlaars werken belangeloos en hard voor dat feest, de entree's zijn zeer laag gesteld en 't is overbekend, dat men voor weinig feld, op de beide dagen veel kan genieten n dit is de menschen, welke slechte tijden medemaken van harte gegund. Lateii ze ge rust naar Schoorl komen, als een verzetje in het sombere zakenleven. De feestcommissie, het jaarlijks terug- keerende gezelschap menschen, die zorgen jt, ver. wacht dan ook de menschen van buiten we der en maakt reeds groote plannen. Geen ge makkelijk werk! We! is er veel, wat elk jaar wederkeert op deze feesten. We bedoelen b.v. de dansvloer, de concerten, het vuurwerk, enz., doch daarnaast komt steeds weer naar voren, de eisch om afwisseling te brengen in het feestprogramma. Daarover is het, dat de commissie wekelijks reeds nu vergaderd in het oude Raadhuis, en met succes. Reeds nu staat vast, dat 't feest (behoudens goedkeu ring van het hoofd van de gemeente) zal ge houden worden op 7 en 8 Augustus, en dat de eerste feestdag zal geopend worden met een gecostumeerde, tevens een allegorische optocht. Daarvoor is natuurlijk veel medewerking noodig! Men rekent daar natuurlijk op. Te vens denkt men in de kinder- en volksspelen weer nieuwe attracties in te voeren. Hoogst waarschijnlijk wordt de tweede dag wel weer geopend met ruitersport. Dit nummer blijft altijd nieuw. De avonden worden wel weer gevuld met concerten, met dans op de dansvloer, met een gecostumeerd bal en 't traditioneele einde zal natuurlijk weer 't mooie vuurwerk zijn. Zoo ongeveer teekent zich het programma thans af. Doch natuurlijk staan we, waar de commissie zoo druk steeds vergaderd, telkens voor nieuwe gebeurtelijkheden. We kunnen veilig zeggen, dat de 7e en 8ste Augustus weder zullen staan in 't mooie teeken van een goed in elkaar gezet zomerfeest. Door den heer S. Rood, alhier, zijn de eerste snijboonen aan de veiling „De Zuider kogge" aangevoerd Tot hulpbesteller, alhier, is aangesteld de heer G. Stieltjes. De gehouden bloempjesdag ten bate van het Drankweercomité heeft 113.36 opge bracht. ENKHUIZEN. zoo mog Een arrestatie. In den polder bij Enkhuizen is Vrijdag avond een 64-jarige visschersknecht gear resteerd, die zich 2 K dag had schuil gehou den, wijl hij zich vergrepen had aan een 11- jarig meisje. Zaterdag is hij ter beschikking van de justitie in Alkmaar gesteld. De Raad vergaderde Vrijdagmiddag 2 uur onder voorzitterschap van den burge meester. De voorzitter memoreerde bij de opening, dat Woensdag of Donderdag voor geheel Nederland het groote moment zal zijn aan gebroken, dat het laatste sluitgat in den af sluitdijk naar Friesland, De Vlieter, zal wor den gedicht. Van de Nat. Commissie tegen het alcoho lisme was er een verzoek om maatregelen te nemen tot vaststelling van het maximum aantal verloven op het bestaande getal. Dit stuk ging om praeadvies naar B. en W. Aan den gemeente-deurwaarder C. Duijn- ker werd op zijn verzoek over 1931 een grati ficatie verleend van 100. Aan een adres van de gemeente Landsmeer betreffende een garantieregeling ten behoeve Van de kippenhouderij werd adhaesie betuigd Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd besloten geen adhaesie te betuigen aan het adres van den gemeenteraad van Oost stellingwerf aan den minister van binnen landsche zaken om bij het invoeren van maat regelen tot steunverleening aan den land- en tuinbouw, den meest mogelijken spoed te be trachten. Op het verzoek van den 2en ambtenaar ter secretarie om verhooging van zijn jaar wedde werd afwijzend beschikt. Ook B. en W meenden, in verband met de tegenwoor dige slechte tijdsomstandigheden, niet gun stig te mogen adviseeren Een voorstel van den heer J. Lont, om de jaarwedde" met 100 te verhoogen, werd eveneens verworpen. Aan B. en W. werd een -lgemeene machti ging verleend voor het uitzenden van kinde ren naar kinderherstellingsoorden en vacan tiekolonies. Elk geval zal door hen afzonder lijk worden beoordeeld. Besloten werd tot aanleg van gedeelten rioleering in de Elft. De totale kosten zullen bedragen 1120. De winst, voortspruitende uit den verkoop van gemaaid zeegras van den oogst 1931, zal, evenals van vorige oogsten is geschied, aan de maaiers, die aan de maaierij van dien oogst hebben deelgenomen, worden uit gekeerd. Van het R.K. kerkbestuur van den H. Hippolytus was ingekomen een aanvrage om gelden beschikbaar te stellen voor het stich ten van een houten hulplokaal bij de bijzon dere lagere school te Hippolytushoef. Het nieuwe schoolgc'v zal n.1. niet voldoende ruimte bieden om de leerlingen plaats te geven, aangezien er thans 3 leerkrachten aan die school zijn verbonden. B. en W. meenden, dat er echter geen enkel bezwaar tegen is, tot dit doel tijdelijk gebruik te blijven maken van de oude school, waar door de gemeente zich de uitgaaf voor be doelde stichting zal kunnen besparen. De Raad vereenigde zich met het voorstel van B. en W. tot het weigeren der gevraagde gelden. Zonder discussie werd besloten, in verband met de z.g. kortingswet, geen korting toe te passen op de jaarwedden van het gemeente- personeel, terwijl aan Ged. Staten als het ge voelen van den Raad zal worden kenbaar ge maakt, dat invoering van de gelegenheid tot pensioenverhaal geen aanbeveling verdient. Van de Soc -Dem. raadsfractie was een voorstel ingekomen tot het vaststellen van een regeling, aangevende de bedragen, waar op de ondersteuning van werkloozen dient te wortjen gesteld. Daar de raad ingevolge de Armenwet onbevoegd ie een dergelijke rege ling vast te stellen, werd het schrijven over eenkomstig.het voorstel van B. en W. voor ieöüisgeyijag aangenomen. Naar aanleiding I V De O DOL-tandpasta maakt de tanden zoo, blank als parelen. Gebruikt ze iederen dag. van de omtrent het voorstel gevoerde bespre king werd besloten een commissie in te stel len, die de verschillende gevallen, waarin ondersteund moet worden, onderzoekt en hierover advies aan B. en W. uitbrengt. In principe werd door den Raad besloten tot het geven van zwemgelegenheid. B. en W. werden gemachtigd tot het doen maken van een plan voor een eenvoudige kleedgelegen heid. Vastgesteld werden verordeningen tot hef fing en invordering van vergunnings- en verlofsrecht en een 2e suppletoire begrooting, dienst 1931. Aan den brigadier der Rijksveldwacht A. Bergsma werd een gratificatie verleend van 50 per jaar, ingaande 1 Jan. 1932. Hoewel de oogst 1931 nog niet geheel is verkocht, werd toe* besloten dit jaar zeegras te laten maaien. De prijzen werden met 0.50 per 100 K.G. verminderd. Benoemd werden tot hoofd d-r school te Oosterland de heer J. J. A. Leenders te Werkendam, tot armvoogden de heeren Jb. Dekker Pz. en S. Russelman en tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer A. H. J. van 't Hof. Na rondvraag, die weinig opleverde, ging de raad in comité. DE AARDAPPELZIEKTE. (Phythophthora infestans). Het vorige jaar is de aardappelziekte (ver oorzaakt door de zwam Phythophthora in festans) ongekend vroeg en in hevige mate opgetreden. Hoewel het geenszins vast staat, dat ook dit jaar de ziekte wederom vroeg zal optreden, moet toch met de mogelijkheid daarvan rekening gehouden worden. Van daar, dat nu reeds speciaal de aandacht van de verbouwers van vroege aardappelen, maar ook van die van latere soorten, gevestigd wordt op de maatregelen, die genomen moe ten worden om door een tijdige besproeiing van het loof de ziekte tegen te gaan en daar door schade te voorkomen. Deze maatregelen zijn: het aanschaffen van de noodige bestrijdingsmiddelen en het nazien en in gereedheid brengen, zoo noodig ook het aankoopen van sproeiwerktuigen. Als de gebruikelijke en met gunstig resul taat toegepaste bestrijdingsmiddelen worden genoemd Bourgondische en Bordeauxsche pap. Bourgondische pap wordt bereid door sa menvoeging van 1 A K.G. kopervitriool en 3/4 K.G. watervrije soda (sodex) en de op lossing daarvan in 100 L. water Bordeaux sche pap wordt bereid uit IA K.G. koper vitriool en 1 K.G. ongebluschte of 2 L. droge gebluschte kalk op 100 L. water. Voor bijzonderheden over de bereiding en de toepassing dezer middelen zij verwezen naar Mededeeling No. 52 van den Planten- ziektenkundigen Dienst: De Aardappelziekte (prijs 0.15). Gegevens over sproeimachines zijn opgeno men in Mededeeling No. 33 van den Plan- tenziektenkundigen Dienst; Sproeien en Sproeiers (prijs 0.40). Wat het tijdstip betreft, waarop voor de eerste maal het loof bespoten moet worden, zij medegedeeld, dat door het Koninklijk Mteoreologisch Instituut te de Bilt telken male bekend gemaakt wordt, als in een etmaal de weersomstandigheden gunstig (of bijna gunstig geweest zijn voor het optreden van de aardappelziekte. Men zal goed doen, met deze berichten on middellijk rekening te houden, maar het ver dient ongetwijfeld ook aanbeveling, dat de aardappeltelers zich er rekenschap van ge ven dat zij de bespuiting zullen moeten uit voeren zooveel mogelijk in een droge periode, zoodat het niet altijd mogelijk zal zijn, de uitvoering tot het uiterste uit te stellen. Zeer noodig is het de bespuitingen eenige malen tot aan het einde van het groeiseizoen uti te voeren, daar alleen dan een voldoende be strijding van de ziekte verkrege kan worden. Nadere inlichtingen over alles, wat met de bestrijding van de aardappelziekte verband houdt, worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin- ge en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren. WORMSTEKIGHEID BIJ APPEL EN PEER. Om de eerste aantasting van appels en peren door de rups (Carpocapsa), welke de aan ieder bekende wormstekigheid veroor zaakt, te voorkomen, is het noodig, dat da delijk na den bloei de appel- en pereboomen bespoten worden met een vloeistof, die giftig is voor deze rups. Hiervoor kan men gebruiken Parijsch- Soen (0.1 pCt. 1 gr. per L. water) of jdarsenaatpoeder (0.3 pCt. 3 gr. per L. wrtcr). Om bladverbranding te voorkomen is toe voeging van kalk (1 pCt. 10 gr. per L.) gewenscht. Daar de verschillende soorten b.v. goud- reinet, Belle fleur) niet gelijktijdig bloeien, kan men niet alle boomen op hetzelfde tijd stip bespuiten, doch moet men eerst de vroeg- bloeiende, later de laatbloeiende behandelen Alleen een bespuiting dadelijk na den bloei geeft goede resultaten. Loodarsenaat kan toegevoegd worden aan californische en aan Bordeauxsche pap; Pa- rijschgroen alleen aan Bord. pap. Door vermenging van deze middelen ver krijgt men een sproeivloeistof, die tegelijker tijd tegen de wormstekigheid en tegen de schurfziekte werkzaam is. Echter is tegen wormstekigheid één bespui ting voldoende, terwijl tegen de schurftziekte eenige keeren gespoten moet worden. Bij de latere bespuitirgen tegen deze ziekte kan dus toevoeging van vergif aan de pap achterwege blijven, tenzij men vreterij aan de bladeren door andere insecten (kevers, rup sen) waarneemt. Volledige gegevens over de bestrijding van de wormstekigheid zijn opgenomen in Mede deeling no. 20 van den Plantenziektenkundi gen Dienst te Wageningen en bij de op ver schillende plaatsen werkzaam gestelde amb tenaren van den Dienst. DE MALVERSATIES BIJ DE MILITAIRE ADMINISTRATIE TE BREDA. Behandeling voor den krijgsraad. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch werden gister behandeld de strafzaken in verband met de malversaties bij de militaire administratie te Breda, welke, zooals men zich zal herinneren, verband houden met on regelmatigheden bij leveringen ten behoeve van het garnizoen aldaar. In deze zaak zijn vier verdachten, van wie heden terechtstonden de 40-jarige le luite-" nant bij de militaire administratie G. J. van D., geboren te Bergen op Zoom en de 39- jarige wachtmeester bij de tweede schoolbat- terij van het 3e reg. veldartillerie te Breda K.H.B De beide andere verdachten, de adju dant-onderofficier L. en de sergeant V. zul len de volgende week terecht staan. Den len luitenant G. J. van D. wordt in de zeer uitvoerige dagvaarding ten laste ge legd: a. dat hij in of omstreeks de jaren 1927, 1928, 1929, 1930 en 1931 te Breda, terwijl hij de functie uitoefende van administrateur van het tweede halfregiment Ile regiment huzaren, op de gekwiteerde rekeningen, af gegeven door den slager A. J. van de Goor- bergh wegens leveranties door dezen gedaan aan genoemd halfregiment, aan de achterzij de he^ft gesteld de valsche verklaring en deze niet zijn handteekening heeft ondertee kend, dat de in de rekeningen vermelde hoe veelheden boterhamspek in orde waren ge weest, terwijl hij wist, dat steeds van die hoeveelheden slechts ongeveer de helft gele verd was. met het oogmerk die valscheüjk opgemaakte geschriften te gebiuiken als echt en onvervalscht, ter verantwoording aan den minister van defensie van in voornoemde kwaliteit door hem gedane uitgaven voor levensmiddelen ten behoeve van meergenoemd corps. Niet minder dan 36 gevallen van dezen aard worden achtereenvolgens opgesomd Verder wordt ten laste gelegd: b. dat hij opzettelijk heeft gebruik ge maakt van de omschreven valsche geschrif ten, nadat de gekwiteerde rekeningen voor zien van het door hem, beklaagde, valsche üjk opgemaakte onderschrift, door hem wa ren voorgelegd aan den commandant van het tweede halfregiment huzaren ter goed keuring van het totaal dier rekeningen en deze totalen uiteindelijk over te leggen aan den minister van defensie. c. dat hij in en omstreeks het jaar 1930 te Breda, toen hij als administrateur belast was met het houden van aanbestedingen voor de leveranties van levensmiddelen len behoeve van het garnizoen Breda van den broodleverancier A. A. Weiten, op verschil lende tijdstippen giften heeft aangenomen in geld, uitmakende 5 pU., althans een percentage van hetgeen Wellen u.tb»£S!! kreeg voor zijn leveranties aan bak-Ur d ren in dat tijdperk aan het garnizoen Rr^3" wetende dat die giften hem gedaan wer£i naar aanleiding van de omstandigheid h! beklaagde in strijd met zijn plicht en ziin h! diening bij gelegenheid van een of meer bestedingen van bakkerswaren voor het a»r' nizoen Breda waarvoor de inschrijvingsbil jetten bij beklaagde werden ingeleverd en van den inhoud waarvan beklaagde dus in de gelegenheid was, kennis te nemen, na van dien inhoud der reeds ingeleverde biljetten kennis genomen te hebben, aan Weiten mede- deeling had gedaan van de prijzen, waar. voor reeds door anderen ingeschreven was. teneinde hem in de gelegenheid te stellen dé door hem in te leveren inschrijving daarnaar te regelen d. Dat hij in of omstreeks te jaren 1928 1929, 1930 en 1931 te Breda, belast met den aankoop van visch voor dat corps, op ver. schillende tijdstippen driemaandelijks van A W. Visser te 's-Gravenhage als gift heeft aangenomen telkens bedragen, uitmakende vijf procent van de geldsommen, die aan Vis ser per kwartaal werden uitbetaald wegens leverantie van visch aan het tweede halfre giment Ile regiment huzaren, wetende dat die giften hem gedaan werden tengevolge van de omstandigheid, dat beklaagde in strijd met zijn plicht en zijn bediening de visch betrok bij A. W. Visser, zonder daartoe andere vischleveranciers voor die vischleve- ranties uit te noodigen; e. dat hij in of omstreeks het jaar 1930 te Breda, belast met het houden der aanbe stedingen van de leveranties van levensmid delen ten behoeve van het garnizoen Breda en van het ontvangen van inschrijvingen voor het recht van het weghalen der spoe ling voor het tweede halfregiment ïïe r.gi- ment huzaren, kwartaalsgewijze van A. van der Bliek heeft aangenomen giften van 25, wetende dat zij werden gedaan tengevolge van de omstandigheid, dat beklaagde in strijd met zijn plicht en zijn bediening ter go. legenheid van de driemaandelijkscht aanbe stedingen van groenten, te leveren aan het garnizoen Breda en het in ontvangst nemen van inschrijvingen voor het recht van het weghalen der spoeling van dat corps, van Van der Bliek had in ontvangst genomen bo ven het inschrijvingsbiljet voor die groenten- leveranties en voor het recht van weghalen der spoeling, een of twee extra inschriivings- biljetten, waarop een andere inschrijvings prijs vermeld was, dan op de officieel inge diende, met het oogmerk, dat beklaagde, in dien zulks voor van den Bliek voordeel kon opleveren, bij gelegenheid van het aflezen der biljetten, bij de aanbesteding zou aflezen inplaats van het biljet dat uit de bus geko men was, een der door van der Bliek ingele verde biljetten en dan het langs regelmatigen weg ingediende biljet door hem, beklaagde, zou worden achtergehoudeh. In deze zaak zijn vijf getuigen gedag vaard. De beklaagde werd bijgestaan door mr. E. van Zinnicq Bergmann, uit Den Bosch. Aan den tweeden beklaagde K. H. B. wordt ten laste gelegd, dat hij in dezelfde jaren van den vischhandelaar W. A. Visser te Den Haag en den groentenhandelaar A. C. v. d. Bliek giften heeft in ontvangst geno men voor het bijstaan van den eersten be klaagde in het plegen der malversaties. In deze zaak werden twee getuigen ge hoord; de beklaagde werd bijgestaan door mr Van den Hurk, te Breda. De luitenant bekende het hem ten laste ge legde. De leveranciers, als getuige gehoord, be vestigden de verklaringen van verdachte, dat zij hem alles hadden aangeboden. De auditeur-militair eischte wegens valsch- heid in geschrifte meermalen gepleegd en het aannemen van giften in strijd met beklaag- de's plicht, tegen hem een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en vier maanden met ontslag uit den militairen dienst. Hierna volgde de behandeling van de strafzaak tegen den wachtmeester. Ook deze bekende giften te hebben aangenomen. Hij wist echter niet, dat dit verboden was. Tegen hem eischte de auditeur-militair vijf maanden gevanegnisstraf met verlaging van rang. De krijgsraad bepaalde de uitspraken in beide zaken op a.s. Zaterdag 28 Mei. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 20 Mei 1932. H. v. W.. A. D. de R te Alkmaar, straat* schenderij, ieder 10 boete of 1 week tucht school. P. B. te Castricum, nachtrust verstoren, vrijspraak H. B., G. C. A. te Amsterdam, overtreding Kanaalreglement, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. W. S te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, f 30 boete of 30 dagen hechtenis. J. K. Az., C. Z. Ti.. J. Z. Tz.. A. D. te Egmond aan Zee, A. K. te Alkmaar, over- - -s 271. Nu werd het tijd weer naar beneden te gaan. Tuimeltje hield de ooievaar bij zijn lange pooten vast en beval hem naar beneden te vliegen. Het was een heele optocht zoo boven in de lucht. Het leek dat groote bekende luchtschip wel zeiden de kikkers tegen elkaar en lachend stonden ze te kijken toen de radio-dokter, Tuimeltje en de ooievaar op den grond ston- den. Tuimeltie gelastte den ooievaar in de fuik te kruipen en zoo werd bet dier gevangen genomen. 2. Je bent toch een leelijke ondeugd, begon Tuimeltje tegeu den ooievaar. En kikker Karei, die Tuimeltje geluk kwam menschen, was het daar roerend mee eens. Ik zal de kroon maar weer omhangen, dan kun je niet ontsnappen, ging Tui meltje voort en hij liet de kroon brengen en hing hem om het dier zijn nek. En nou wil ik eerst eens wal te eten hebben, na al die lucht, zei Tuimeltje en bij stelde aan Karei voor wat l* gaan eten,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6