FLY-TOX Rmcqedijke Stand Onze JtoC Rechtszaken RAeepstiidingen Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Brieven uit de Hoofdstad 459e STAATSLOTERIJ Let op de blauwe verpakking. VECHTPARTIJ. Op den Zwarten weg te 's-Gravenhage is gisteravond omstreeks 6 uur een vechtpartij ontstaan tusschen den 40-jarigen J. W. v. P. die daar met een vrouw liep en den 22- jarigen chauffeur E. P. uit Amsterdam. Eerstgenoemde stak den chauffeur met een mes in den hals, waardoor deze bloedend werd verwond. De getroffene is naar het ziekenhuis gebracht, maar kon 's avonds weer naar huis gaan. De vechtersbaas v. P. is opgeslotenen DOOR EEN ZANDTREIN OVER REDEN. Bij de werken voor het TwenteRijnka naal nabij Goor heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De 18-jarige H. Welberg uit Goor, die naast de locomotief van een zand- trein liep, om zand op de door de klei glad geworden rails te strooien, struikelde over 'n biel, waardoor de baanveger van de locomo tief tegen zijn been sloeg. Met ernstige ver wondingen aan zijn rechterbeen en eenige verwondingen aan zijn arm is hij opgeno men Dr. L. uit Goor, die spoedig ter plaatse was en de eerste hulp verleende, achtte op neming in een ziekenhuis noodzakelijk. Men vreest dat zijn been geamputeerd zal moeten worden. JONGE LIEFDE. Dinsdag is te Brielle het huwelijk voltrok ken tusschen den 84-jarigen J. de Boo en de 83-jarige B. 't Hart. De ambtenaar van den burgerlijken stand was 86 jaar oud. VERKEERSONGEVALLEN. Een winkelpui vernield. Woensdagochtend zijn in de Hoofdstraat fe Apeldoorn op den hoek van de Koren straat 'n veeauto uit Boertange (Gr.), bevracht met 30 varkens, en een vrachtauto, bestuurd door N. uit Apeldoorn, met elkaar in bot sing gekomen. De bestuurder van den vee auto raakte het stuur kwijt en reed tegen de winkelpui van het sigarenmagazijn Ploeg man, welke geheel vernield werd. De auto werd ernstig beschadigd. De bestuurders kregen geen letsel. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Dinsdag is in de boerderij van den heer Th. Deenen aan de Watermolen te Vierlings beek door onbekende oorzaak brand uitge broken. De aan het woonhuis belendende stalling brandde eveneens geheel af. Hofstede afgebrand. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is gistermiddag te Eist afgebrand de groote molenaars-hofstede, eigendom van en be woond door den heer van de Pol. Het geheeïe perceel met den inboedel is tot den grond toe afgebrand. Het mocht de brandweer, die met de motorspuit assistentie verleende, geluk ken d'e belendende schuur en den in de onmid dellijke nabijheid gelegen steenen molen te behouden. FRIESCH OPENLUCHTSPEL. De Friesche schrijved G. Burgy te Jubbega, heeft een Openluchtspel geschreven voor dc propaganda van Staatspensionneering, ondei den titel „Op for Staetspensioen Het voornemen bestaat in den a.s. zomer dit spel op vijf verschillende plaatsen in Friesland op te voeren, waarvoor reeds zijn aangewezen: Donkerhoek, Gorredijk en Drachten. Het zal gespeeld worden door per sonen uit de omgeving van Gorredijk. TE WATER GEVALLEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen is de blokhuiswachter N. G. fshrman nabij het station Hillegom bij het scheppen van water voorover in een sloot gevallen en verdronken. Het mocht niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. De man was 52 jaar oud, gehuwd en vader van 9 kinderen. OP AVONTUUR. Drie jeugdige kinderen wandelen van Nijmegen naar Kleef. De drie jeugdige spruiten van een Nijmeeg- Sehe familie, resp. 7, 9 en 10 jaar oud, heben blijk gegeven van hun avontuurlijken aanleg. Maandagmiddag verlieten zij de ouderlijke woning voor he^ maken van een wandeling. Hun tocht voerde via Ubbergen en Beek naar de Nederlandsch-Duitsche grens, waar zij vernamen, dat in het naburige Cranenburg de kermispret in vollen gang was. De gelegen heid vonden zij te schoon om daar niet van te profiteeren en dus passeerden zij de grens lijn en keken op de Cranenburgsche kermis hun oogen uit. Daarna herinnerden zij zich, dat in Kleef familie woonde en aangezien de afstand van Cranenburg naar Kleef korter is dan den terugweg naar Nijmegen, zetten zij hun uitstapje in Duitschland voort en kwa men des avonds acht uur, tot stomme verwon dering van de familie in Kleef. Nadat zij het verhaal van hun avontuur gedaan hadden, stelde de familie zich telefonisch in verbin ding met de ouders, die in doodelijke onge rustheid verkeerden. Zij bleven natuurlijk in Kleef overnachten en werden Dinsdag naar Nijmegen teruggebracht. De bengels toonden zich bij hun terugkeer hoogst voldaan over het welslagen van hun uitstapje. KORTE BERICHTEN. In het Palacehotel te Hilverusm werd gisteren geopend het jaarcongres van den Algemeenen Nederlandschen Christelijken Ambtenaarsbond. Te Groningen is gisteravond op 67- jarigen leeftijd overleden de nestor der Gro- ningsche journalisten, de heer L. v. d. Reijs. (Van onzen eigen correspondent). HULP VOOR ONBEHUI8DEN. Het lot van 290 kleuters. Het Is nog niet zoo lang geleden, dat er op ons mooie Leidscheplein eiken avond een lange rij havelooze, meest on ooglijke types stonden voor het daar ge vestigde politiebureau. Het waren de klanten voor het nachtasyl, het toe vlucht voor onbehuisden, nog in de wan deling „Jonker" genoemd. Vóór evenwel gegadigden voor het nachtlogies, het warme bad en het warme ete incluis, de betreffende kaart verstrekt werd, placht de politie na te zien of men met elementen te doen had, met wie de justi- tia nog iets had te verrekenen en die dan eveneens „onderdak" gebracht, moesten worden. De lange rij met wachtenden zien wij niet meer. Het gaat voor de maatschappelijk gezakten wat mensche lijker toe; zij melden zich direct bij Hulp voor Onbehuisden, een nachtlijst wordt daar aangelegd en gedurende den nacht heeft het politieonderzoek langs admi nistratieven weg dan plaats. Wij zien dus niet zoo veel meer van het werken van deze zoo specifiek Amsterdamsche instelling, waarvoor in 1904 het echtpaar Jonker den grondslag legde op beschei den schaal, doch dat helaas niet meer heeft kunnen beleven hoe Hulp voor On behuisden van het kleine nachtasyl ge worden is tot een der belangrijkste so ciale instel'ingen. zonder welke Amster dam het thans noode meer zou kunnen redden. Immers, al zien wij weinig of niets van het mooie werk, dat, betrekke lijk afgelegen van het stadgewoel, in het oude Pesthuis, op het terrein van het Wilhelminagasthuis gebeurt, men heeft bij Hulp voor Onbehuisden niet stil ge zeten. En ik zou willen, dat alle Amster dammers, die van de week de amusante film naar het Daddy Longlegs-boek be werkt, gingen zien, ook eens, als het tenminste mogelijk ware, in de kleine behuisde omgeving, wat nader met het werk, dat hier gedaan wordt, konden kennis maken. Wat een verschil met de gestichtssfeer van het vondelingentehuis van Mrs. Lippets, waar de kinderen geen kinderen, maar opzettertjes voor de be zoekende regenten zijn geworden. En hoe is het mogelijk, vraagt men zich af, dat hier door de leiders, van wien zeker de directeur der vrouwen- en kinderafdee- ling, de heer P. C. Faber, een niet te onderschatten deel van 't werk voor zijn rekening heeft genomen, in dit bouwval lige gebouw, waarvan een vleugel be reids gesloopt werd, daar waar de span ten kraken en constructie spot met elk modern begrip van hygiëne, die vrien delijke en die regelmatige, zindelijke sfeer heeft weten te scheppen, die haar stempel drukt op heel het werk van H. v. O. Het is zonder meer onbegrijpelijk hoe hier 350 kinderen, systematisch in gedeeld als baby's, peuters, kleuters en verder als „jongens en meisjes", zijn ondergebracht en hoe zij hier niettegen staande gebrek aan ruimte en licht, toch datgene hebben gevonden, dat het huis gezin, door ziekte, wangedrag der ouders of overlijden van een hunner, den kinde ren niet heeft kunnen bieden. Hoe won derlijk wel is men er in geslaagd om met beperkte middelen en zonder hoog gesalarieerd personeel immers ook de financiën baren hier veel hoofdbrekens alle specifieke gestichtssfeer te mijden en het woelige kroost iets van het eigen huis te geven. Geen te streng doorgevoerde uniform- kleeding. bloemen en planten, speelgoed, hier en daar eigen verzamelingen, pren tjes en ansichtkaarten, en niet een gefor ceerde stramme discipline. En het lijkt alsof er in dit huis der toevlucht-behoe- venden van klein tot groot gevoeld wordt, dat men er elkaar ook helpt. De vrouwen uit het vrouweninternaat toch helpen ijverig mee bij het voeren der massahuishouding, bij schoonmaak en wasch en bij kinderverzorging. Ook de ongehuwde moeder met haar kind vindt hier een oogenblik rust en zij beiden, on geacht afkomst of verleden, genieten hier de verzorging, die ook hun in onze georganiseerde maatschappij ongetwij feld toekomt. Niet minder dan 250 schoolgaande kinderen herbergt Hulp voor Onbehuis den en zij bezoeken, die scholen waar aan de ouders, in vele gevallen vader of moeder alleen, de voorkeur geven En als men bedenkt, dat het geen uitzonde ring is, dat voor een 8-tal kinderen in totaal drie of vier gulden per week soms wordt gevraagd van vader of moeder, die ten slotte niet geheel en al zonder in komsten zijn, want in dat geval is de inrichting niet minder gastvrij, dan kan men zich zeker wel voorstellen, dat directeur Honing wel eens moeite heeft om rond te komen. Van een vermeerde ring der gemeentesubsidie zal in deze tijden moeilijk sprake kunner zijn en niet alleen zal de noodzakelijke verhui zing naar moderner omgeving thans moeten worden uitgesteld, maar even eens belaaet de malaise 240 Hulp voor Onbehuisden-kleuters, die nu met de aanstaande vacantie noodig naar buiten moeten, om de eenvoudige reden» dat men met deze kinderen niet vier weken kan blijven hokken in diezelfde bouw vallige omgeving, waar anders de school of de vrije middagen nog wel afwisseling vermogen te brengen. En wanneer het benoodigde bedrag van 2000, stel u voor, voor vier weken lucht en intens genot van 240 kinderen niet nog binnen komt op een of ande re manier, dan zullen de kleuters die zooveel al missen, ook dit, waarop zij zoo rekenen, nog moeten ontberen. Naast de verschillende afdeelingen in het Oui.o Pesthuis exploiteert de ver- eeniging Hulp voor Onbehuisden nog een mannen-internaat voor ongeveer 140 stumpers, die geen uitweg meer weten, een observatiehuis voor jongens, die met den strafrechter in aanraking zijn ge komen, een apart jongenshuis voor oudere knapen en een meisjestehuis, speciaal voor ouderen, te Houten bij Utrecht. Wanneer men daarbij nog be denkt dat deze inrichting een 100-tal kinderen, z.g. voogdijkinderen, in gezins verpleging onder haar beheer heeft, dan is het zeker niet te veel gezegd, dat Hulp voor Onbehuisden in Amsterdam een dier instellingen is, waaarop wij trotsch kunnen zijn; een dier instellingen, die niet aan den weg timmeren, behoudens wanneer de financiën zulks eischen. Het mag niet noodig zijn- dat centi- metersgewijs 100 bedjes in lange rijen naast elkaar staan en dat er een soort galerij in het oude gebouw is volgestopt met slaapgelegenheid. Het is eigenlijk hemeltergend, dat de dagverblijven der kinderen hier en daar gestut moeten worden uit vrees voor instorten en dat er 350 kinderen gebonden zijn aan een speelplaatsje, waarop twintig spelende jongens elkaar al in den weg zouden loa- pen. Men verlangt en zeer terecht naar een nieuwe omgeving met stroo- mend water, met behoorlijke vloeren en met ruimte en lucht. Het was Woensdagmiddag en in een der vertrekken werd een soort cantate ingestudeerd door vriendelijke leidsters met onuitputtelijk geduld. Het is vreemd en het stemt even tot nadenken om dan te hooren zingen in het ruïnegebouw, dat je innerlijk vervloekt bij het zien alleen al: „Hoezee, hoezee, het is feest, het is feest". En ik moet u zeggen, dat ik het bezoek aan den heer Faber en het lot der kin deren, die misschien niet naar buiten gaan. moeilijker zal kunnen vergeten, dan de film van Daddy Longlegs, hoe aandoenlijk de regie die ook heeft weten te maken. De groote collecte van den Bioscoop bond, het machtige lichaam der theater directeuren, brengt jaarlijks duizenden en duizenden guldens op. Zou nu niet een heel klein deel en misschien wel speciaal in verband met die Amerikaan- sche film van Janet Gaynor, mogen wor den afgestaan aan Hulp voor Onbehuis den? Ik bemoei mij misschien met zaken, die mij eigenlijk niet aangaanMaar 's avonds comedie zien en den volgenden dag de werkelijkheid, dat stemt tot na denken! VAN SIEGEN. GETROUWD: Hendrik Kluijver en Wilhelmina Bok. Ja- cob Meurs en Elsje Verhagen. Hermanus de Jong en Dieuwertje de Jong. Jan de Moei en Henderica Rijkenberg. GEBOREN: Johanna Catharina Maria d. v. Petrus Aardenburg en Alida van der Wardt. Cor- nelia Maria d. v. Johannes Breed en Corne- lia Snip. Lodewijk z. v. Leendert Jupijn en Maria Rens. Levenloos aangegeven kind van Johannes Breed en Cornelia Snip. RUIM DRIEHONDERD KARBOUWEN VERDRONKEN. Tengevolge van een plotseling opkomende bandjir zijn, naar Aneta aan het Hbld. seint, in de kampongs Peminggir en Rantau- Koendjang in het Amoentaische 330 karbou wen verdronken. Het bestuur heeft zich naar de plaats van de bandjir begeven. OPRUIING. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak tegen H. C., rei ziger te 's-Gravenhage, die tijdens de textiel staking te Enschede aldaar in een openbare vergadering de volgende woorden heeft ge bezigd:, „als de oorlog komt, keer dan je geweer om en schiet het kapitalistische regi me te pletter, maar schiet dan meteen ook die politiehonden, die je nu met sabel en re volver hebben afgeranseld, neer, tot er geen een van die bloedhonden over is". De eisch was drie maanden gevangenis straf. Het vonnis luidde één maand. VERDUISTERING VAN CIRCA 73.000. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak tegen H. G., make laar te Enschede, thans gedetineerd, ver dacht, dat hij in den loop van de jaren 1927 tot 1931 te Enschede, als agent der Nederl. Middenstandsspaarbank zich opzettelijk we derrechtelijk gelden heeft toegeëieend, en van valschheid in geschrifte. Het vonnis luidde: één jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De eisch was twee jaar gevangenisstraf met aftrek. IEDER WORDT GEACHT DE WET TE KENNENZEKER DE POLITIE! Voor het kantongerecht te Schoonhoven heeft de zaak gediend tegen den winkelier J. van B. te Stolwijk wegens het verkoopen van ijs op Zondag. Verdachte, die allerlei arti kelen in zijn winkel verkoopt, had in verband met de Winkelsluitingswet, een biljet voor zijn raam gehangen, waarop medegedeeld werd, dat Zondags bij hem alleen consump tieijs verkrijgbaar was. De rijksveldwachter was, naar verdachte mededeelde, bij hem ge komen met de mededeeling, dat hij geen ijs mocht verkoopen en dat de winkel gesloten moest blijven. Aangezien verdachte van mee ning was, dat hij op Zondag wel ijs mocht verkoopen, had hij den veldwachter ver zocht, proces-verbaal op te maken. De verdediger mr. Jonker te Gouda sprak zijn verbazing er over uit, dat een rijksveld wachter sluiting beveelt, hoewel de wet den verkoop van ijs toelaat; art. 3 van de Win kelsluitingswet noemt immers onder de arti kelen waarop de wet niet van toepassing is, onder letter f ijs. De kantonrechter deelde deze opvatting en ontsloeg verdachte van rechtsvervolging. VERDUISTERING EN HELING. Bij de „Magneet-rijwielfabriek'' te Weesp werden in 1930 en 1931, zonder dat dit aan vankelijk werd gemerkt, verschillende rijwiel- onderdeelen gestolen. Een controle wees la ter uit, dat deze onderdeelen systematisch waren ontvreemd. Terzake van diefstal heeft nu de magazijnmeester van genoemde fabriek terecht gestaan voor de Vierde Katner der Amsterdamsche rechtbank, waar hij bekende zich aan de verduistering te hebben schul dig gemaakt. De officier van justitie, mr. Ref- ling, achtte het voortgezet miadrijf van ver duistering bewezen en eischte tien maanden gevangenisstraf onder aftrek van den in preventieve hechtenis doorg?brachten tijd. Een zelfde straf werd geëischt tegen een fabriekschef die ook werkzaam is geweest op de rijwi.elfaoriek te Weesp, en die terecht stond wegens diefstal en heling. Hij bekende enkele aan de fabriek toebehoorende rijwtel- onderdeelen te hebben weggenomen en van den magazijnchef door dezen verduisterde onderdeelen tegen de helft van den prijs te hebben gekocht. Op zijn beurt verkocht hij deze goederen ook weer; een getuige ver klaarde dienaangaande van den verdachte eens voor een bedrag van 280 onderdeelen te hebben gekocht. Hierna stond terecht een gewezen lakker aan de fabriek te Weesp, eveneens wegens diefstal en heling. Deze verdachte ontkende schuldig te zijn. Na een uitvoerig getuigen verhoor werd de behandeling dezer zaak uit gesteld tot 6 Juni, om alsdan nog een ge tuige a decharge te hooren. In de andere zaken zal de rechtbank 8 Juni uitspraak doen. voor VERDUISTERING VAN 7000 Een communistisch raadslid de rechtbank. Voor de rechtbank te Almelo werd Dins dagmiddag behandeld de zaak tegen een communistisch gemeenteraadslid te Glaner- brug (gem. Lonneker). Hem werd ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak van Mei 1929 tot Maart 1932, als bode-administrateur van het ziekenfonds van den arts Oldeboom zich verschillende bedra gen, totaal 7000, heeft toegeëigend, welke hij als contributie van de leden had ontavn- gen en aan dokter Oldeboom moest afdra gen. Verdachte gaf toe, dat er een tekort was en tevens, dat de administratie niet al te best in orde was. Hij betwistte echter, dat met op zet fouten zijn gemaakt. Uit het verhoor van dokter Oldeboom bleek, dat er aanvankelijk geen ledenlijst was en wekelijks 450 tot 500 aan getuige moest worden afgedragen. De organisatie van het fonds liet te enschen over. Getuige dokter Langelaan, de voorganger van dokter Oldeboom, verklaarde, dat verd. vroeger al eens een tekort van ongeveer 2000 heeft gehad, dat vermoedelijk door een zoon van verdachte is veroorzaakt. De administrateur van het Twentsch Cen traal Station voor Electrische Stroomlevering deelde mede, dat verd. sinds 1912 reeds in casseerder voor dit Station is. Verd. heeft hier eens 6000 te kort gehad, doch dit be drag is aangezuiverd. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. eischte een strenge straf en vroeg ne gen maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Vonnis over 14 dagen. HOTELGASTEN BEDWELMD EN BEROOFD. De Rotterdamsche rechtbank heeft een oberkellner, die in den nacht van 7 op 8 Jan. j.1. in het Parkhotel te Rotterdam twee Engelsche gasten een slaapmiddel heeft toe gediend, waarna hij hen heeft beroofd van eenige Engelsche ponden en wat Neder- landsch geld, veroordeeld tot een gevange nisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. De eisch luidde: een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar en zes maanden. Kou. Ned. Stoomb Maatschappij. Barneveld, thuisr., 23 Mei te Valparaiso. Ceres 25 Mei v. Konstantincpel te Bourgas. Irene, uitr., 22 Mei te Kingston (Ja.) Nereus 24 Mei v. Danzig n. Stettin. Juno 25 Mei v. Amsterdam n. Hamburg. Perseus 25 Mei v. Amsterdam n. Kopen hagen. Astrea 24 Mei v. West-Indië te New York. Bacchus 24 Mei v. Tarragona n. Sagunto Fauna 24 Mei v. Passages n. Bilbao. Ganymedes 24 Mei v. Malta n. Alexandrië Stella 24 Mei v. Piraeus n. Candia. Trajanus, uitr., 23 Mei v. Port au Prince n. Puerto Plata. Stoomvaart Mij. Nederland Johan v. Oldenbarnevelt, uitr., 25 Mei van Algiers. Poelau Roebiah, thuisr., 23 Mei te Singapore Poelau Tello 25 Mei v. Amst. te Batavia. Kon. Paketvaart-Mij. Sigli 24 Mei te Belawan. Holland—Amerika Lijn. Leerdam 24 Mei v. New Orleans n. Rott. Drechtdijk, Pacifickust n. Rotterdam; 25 Mei v. Londen. Kon. Holl. Lloyd. Ludwigshafen 25 Mei v. Amst. n. Z -Amerika Pernambuco, uitr., 25 Mei te Antwerpen. Wiegand, uitr., 22 Mei v. Sao Francisco. Kennemerland, thuisr., 24 Mei v. Las Palmas n. Falmouth. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax, Japan-Rott.; 22 Mei v. Shanghai. Alcinous 25 Mei v. Amst. n. Londen. Eurybates 25 Mei v. Amsterdam n. Batavia Maron, Amst.-Java; 24 Mei te P. Said Myrmidon 24 Mei te Belawan. Philoctefcs, Japan-Rott., 22 Mei te Singa pore. Polydorus 24 Mei v. Liverpool te Swansea Rotterdamsche Lloyd. Dempo 25 Mei v. Rotterdam n. Batavia Baloeran 25 Mei v. Batavia n. Rott Sibajak, thuisr., 24 Mei v. Marseille Tosari, uitr., 25 Mei v. Suez. HollandAfrika-Lijn. Meliskerk, thuisr., 25 Mei v. Walvischbaai n. Duinkerken. Nijkerk 23 Mei v. Port Amalia n M La„„ Rotterdam—Zuid-Amerika.T 58 ani Alphacca. thuisr., 24 Mei v Santos Holland—Aastralie Lijn Grootekerk, uitr., 25 Mei te Misbane Silver—Java Pacific Lijn Silvermaple, Calcutta n. Los Angeles' y\ u v. Singapore. K £i Met Holland—Oost-Azlg-Lijn Gaasterkerk, thuisr 23 Mei v. Singapore Zuiderkerk, uitr., 23 Mei. te Yokohama Java—China—Japan Llin. Tjileboet 25 Mei v. Dairen n. Batavia. Tjinegara 24 Mei v. Makassar n. Batavia Maaskerk, thuisr., 24 Mei v. Bremen f. HollandWest Afrika-Lijn 1 Hamb. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 25 Mei v. Alicante te ValeQ. cia. Java—New-York Lijn. Soekaboemi, Java-N. York, 24 Mei te Penan? Holland—Britsch-Indië Lijn, Meerkerk, uitr., 24 Mei v. Antwerpen. (Nlet-Offlcleel) Trekking van Donderdag 26 Mei 1932 5e Klasse, 8e Lijst Hooge Prijzen No. 6321 100.000. No. 12530 1500. No. 7556 en 13078 1000. No 4482 10597 13070 en 13572 400. No. 4599 1284^3918 17149 en 20785 200. No. 6711 9564 Wl6 12856 13176 19769 en 21000 100. Prijzen van 70.— 43 53 127 340 352 384 489 584 779 827 876 950 1038 1150 1165 U79 1187 1208 1308 1434 1460 1478 1513 1631 1855 1927 1955 1959 2010 2145 2189 2192 2246 2252 2423 2649 2652 2653 2666 2694 2695 2794 2859 2923 .3082 3128 3191 3251 326C 3266 3275 3292 3310 3746 4003 41H 4188 4191 4215 4449 4559 4574 4638 4649 4730 4852 4855 4893 4928 4931 5068 5069 5104 5105 5133 5161 5288 5343 5416 5537 5544 5656 5679 5753 6061 6226 6246 6367 6386 6420 6483 6554 657' 6588 6634 6648 6716 6786 6840 7186 7608 7728 7799 7909 7914 8097 8270 8293 831- 8379 8389 8414 8493 8643 8797 8813 8859 8863 8923 9032 9055 9184 9202 9369 9429 9530 9766 9859 9919 10008 10010 10021 10174 10477 10534 10577 10709 10785 10808 10851 10856 10893 10948 11146 11171 11236 11292 11327 11398 11439 11605 11713 11790 11842 11907 12147 12322 12462 12470 12561 12833 12861 12870 12956 12990 13011 13157 13167 13209 13260 13405 13487 13505 13613 13897 13999 14034 14317 14361 14362 14378 14464 14527 14579 14947 14978 15085 15095 15232 15249 15490 15528 15537 15712 15750 15881 16007 16081 16089 16142 16202 16236 16275 16278 16310 16357 16482 16574 16660 16705 16711 16768 16843 16995 17025 17221 17263 17313 17358 '.7366 17503 17563 17673 17699 17791 17854 17873 17895 18002 18095 18147 18361 18438 18520 18552 18706 18801 19131 19196 19218 19263 19432 19581 19668 19695 19753 19914 19928 20237 20239 20396 20411 20559 20592 20737 20786 20834 20841 20882 20927 20947 20960 NIETEN 3 8 41 121 257 290 296 400 453 464 507 523 529 602 605 665 690 692 763 776 860 900 910 951 997 999 1003 1005 1008 1017 1030 1114 1185 1191 1241 1253 1256 1298 1303 1315 1316 1325 1381 1394 1402 1415 1426 1525 1551 1591 1619 1654 1682 1692 1710 1716 1720 1722 1730 1746 1811 1853 1861 1901 1910 1915 1954 1984 1996 2004 2053 2073 2090 2096 2114 2139 2141 2186 2231 2W 2345 2346 2426 2490 2549 2607 2619 m 2890 2751 2761 2874 2897 2912 2973 sioa 3109 3123 3140 3155 3194 3204 3378 m\ 3444 3447 3448 3438 3462 3490 3492 3498 3530 3535 359C 3622 3627 3633 3688 3693 3733 3736 3751 3762 3785 3821 3829 3838 3840 3901 3924 3945 3981 4016 4030 4034 4045 4111 4124 4127 4161 4173 4174 4199 4209 4307 4332 4335 4337 4428 4435 4483 4502 4517 4519 4576 4631 4695 4698 4720 4795 4810 4897 4910 4940 4989 5005 5018 5019 5090 5120 5152 5154 5156 5214 5218 5267 5274 5277 5352 5354 5378 5475 5479 5501 5503 5505 5550 5607 5613 5634 5650 5698 5708 5734 5812 5835 5861 5955 5983 6076 6166 6182 6199 6216 6239 6271 6276 6294 6336 6371 6400 6473 6509 6547 6576 6632 6655 666Q 6665 6671 6703 6763 6769 6782 6803 6858 6882 6887 6890 6908 6916 6939 6943 7004 7006 7104 7107 7146 7151 7160 7173 7188 7241 7255 7261 7275 7285 7307 7337 7341 7400 7410 7440 7444 7497 7498 7507 7576 7591 7673 7717 7726 7727 7841 7851 7881 7889 7901 7941 7945 7960 7975 8002 8010 8017 8044 8058 8122 8137 8140 8225 8246 8273 8288 8314 8400 8456 8525 8529 8581 8635 8651 8707 8726 8768 8810 8849 8889 8897 8907 9012 9051 9138 9150 9183 9227 9262 9295 9320 9347 9379 9385 9430 9462 9500 9590 9614 9640 9642 9656 9664 9671 9704 9774 9778 9786 9808 9818 9871 9882 9992 9905 9918 9922 9951 9966 9978 9989 iUUUb 10091 10094 10106 10189 10204 10255 10266 10298 10308 10320 10334 10358 10362 10441 10474 10501 10557 10564 10585 10603 10635 10646 10654 10690 10702 10724 10728 10736 10761 10764 10782 11103 11120 11149 11155 11163 11191 11202 11267 11273 11307 11311 13317 11329 11334 11405 11426 11492 11542 11588 11610 11626 11673 11709 11818 11825 11871 11914 11942 11985 11995 12334 12347 12542 12570 12627 12646 12693 12698 12725 12728 12729 12738 12739 12768 12804 12814 12821 12824 12863 12865 12955 12985 13010 13035 13044 13152 13293 13358 13390 13416 13431 13498 13523 13560 13587 13623 13644 13682 13743 13747 13749 13783 13788 13799 13803 13817 13823 13824 13859 13878 13926 13935 13951 13960 14000 14015 14026 14051 14188 14216 14256 14379 14411 14439 14441 14508 14550 14553 14561 14562 14573 14617 14619 14653 14752 14880 14897 14906 14932 14945 15027 15046 15060 15068 15076 15086 15104 15152 15163 15221 15242 15251 15269 15278 15279 15287 15319 15340 15347 15371 15414 15464 15477 15478 15604 15645 15780 15842 15915 159C2 16014 16025 16127 16197 16240 16266 16303 16350 16425 16453 16464 16475 16521 16540 16617 16637 16655 16761 16765 16805 16813 16856 16879 16881 16889 16906 16943 16977 17003 17012 17038 17051 17076 17082 1716° 17177 17242 17247 17267 17291 17306 17308 17319 17353 17373 17430 17451 17463 17465 17492 17502 17553 17589 17590 17594 17643 17648 17682 17703 17745 17783 17902 17944 17968 17973 17787 1800» 18014 18025 18060 18069 18081 18102 18158 18193 18199 18226 18251 18265 18311 18408 18426 lW99 18546 18582 18591 18595 18648 18673 18680 18746 18773 18784 18785 18807 18819 18859 18882 18969 18966 18997 19035 19064 19071 19077 19202 19206 19216 19234 19371 19375 19438 19450 19455 19497 19505 19562 19580 19595 19621 19633 19677 19682 19696 19738 19813 19850 19887 19898 19925 2002* 20026 20040 20041 20045 20081 20085 20087 20107 20192 20196 20207 20264 20273 20305 20359 30408 20495 2063S 20728 20805 20905 20943 20944 20965 20991 Verbeteringen: 5e Klasse, 7e Lijst: 3996 met 70: 3232 mz. 3233; 10716 70 mz. 70; 18062 mz. 18032; 414 m.z. 4144 en 16968 met 70; 3066 8886; 9038 mz. 9098; 16527 elk met niet- 16633 vervalt.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10