AUTO Fa. H. v.d. KAMER ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK C. Eeken, Oudegraciit 223, Tel. 108 De verduisteringen van een Atkmaarschen advocaat. N.V. Boek- Handelsdrukkerij v.li. HERHS. COSTER l ZOON Veordam C U. Loopjongen. DIENSTBODE WERKSTER. Schildersknecht, Telef. 245, Huigbrouwersir. 12. >la$ne<i§eiir JOH. F. v. d. PUTTEN VAN EERSTE KWALITEIT Extra goedkoope aanbieding. ONZE WORSTSOORTEN zijn sterk in prijs GEDAALD De kwaliteit blijft gelijk. Rundvleesch. Varkensvleesch. Kalfsvleesch. De behandeling van deze zaak in hooger beroep voor het Hof te Amsterdam. hii bij ziin £aatste êeticfUen VOORZIEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL Vraagt oiierte aan de JUovinciaal 7lieuws HET DICHTMAKEN VAN DEN VLIETER. De stormwinden vertragen het HEILOO. MacktèetichteH gebouwde eensgezins-woningen of ingerichte hotels en passang-gra- dt gelegenheid biedt om, zonder tot de haflS' n£r te vervallen, dezen tijd zoo gezond Goedkoop mogelijk door te komen, wij etthben er in den lande alom over gejuicht. Prachtig, dat in de ook voor ons in Ne- J 5tand zoo sombere tijden, er nog een or- nisatie als de A. M. J. V. is, die ook ons gflrbeidersleger" in de Oost niet vergeet en jjggig is hen voor het allerergste te behoe- rje meesten onzer lezers zullen deze Am- terdamsche instelling met haar schitterend vugdgebouw aan het Leidscheboschje al wel twen leeren kennen, óf doordat er een oon of een vr'e"d in het voortreffelijke woonhuis voor jongemannen zijn verblijf nd óf doordat zij zelf als ouders in het uitstekende hotel logeerden. ledereen in den lande weet, dat deze ver- >eniging. schoon wat haar leiding betreft op Chnsteïijken grondslag staande, hare deu- rtO wijd open zet voor iedereen van welke politieke of religieuse gezindte hij of zij ook Sjfl moge. Dat zij dezen winter voor meer dan dui zend werklooze jongemensclien de zorg voor ontwikkeling en ontspanning op zich nam, is voldoende bekend. Op die wijze is zij nu voor alle lagen der maatschappij werkzaam, zoowel voor Gymnasiasten, H.B.S. en Han delsscholieren, 'enz. (waarvan er bijna dui zend bij de A.M.J.V. zijn aangesloten), als vo0r jongelui uit de handelswereld, als ook. blijkens haar werkloozen-arbeid, voor de ar- beidersjeugd. Al blijkt uit den naam „Amsterdamsche" ook dat deze vereeniging haar arbeidsveld hoofdzakelijk in de hoofdstad des lands zoekt, haar werk in Rotterdam en Indië be- wijst 'reeds, dat zij zich, wat dat betreft, aan haar naam niet stoort. Die opvatting huldigt zij ook bij haar uit gebreid zomerprogramma. Uitgaande van de gedachte, dat er alom in den lande dui zenden jongemannen en jongens zijn. die bij geen enkele organisatie zijn aangesloten, die hun de gelegenheid biedt hun vacantie ge zamenlijk door te brengen, wendt zij zich ieder jaar weer tot hen met een: hartelijk welkom", trekt maar met ons mee erop uit!" Den 27sten Mei a.s. hoopt de beroemde Violist JAN SCHOON zijn 22ste Verjaardag te herdenken. Zijn dankbare Vriendin JO. St. Pancras, Kerklaan. Getrouwd H. KLUIJVER en MIEN BOK, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 26 Mei 1932. gevraagd. Mevr. KEUSS—GoossEN3,Emma- straat 47. Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 40-jarig Hu welijksfeest ontvangen, betuigen wij, ook namens onze kinderen harteljjk dank. C. SILiVER. G. SILVER—WAAL. Alkmaar, Nieuwpoortslaan 66. SIMON DE WIT direct een netten vraagt voor Goed kunnende fietsen. Aanmelden Filiaal Achterstraat. Er biedt zich aan een Brieven onder letter W 405 aan het bureau van dit blad. Biedt zich aan pr. getuigschriften. Adres te bevragen bureau van dit blad. houdt zitting Zaterdag.-, van 10—1 uur in Café „Modern", Langestraat 78, Alkmaar. te koop gevraagd, prijs 5 a 600 gld., op cond., besl. in pr. staat. Br. met uitv. inl. en cond. ond. lett. V 404> bur. van dit blad. y.r Per 5 ons Bout 45 cent Boutlappen 40 Magero Lappen zonder l.oen 30 Doorr. Lapper. zonder been 25 w Magere. Karbonade 25 Doorregen Karbonade 20 Doorr. vieesch met been 15 Probeert eens een overheerlijke Schapenroilade 35 ct. per pond Dik Schapenvet bij de 5 pond 15 cent p. pond p- 5 on* Haas f 0.90 Biefstuk 0.90 Roastbeaf 0.65 Lenden 0.65 Baklappen 0.70 Ribstuk 0.55 Mag. Rollade 0.55 Doorr. Rollade 0.45 Riblappen 0.50 Magere Lappen 0.45 Doorr. Lappen Poulet of Gehakt 0.35 0.40 Rauw Ossenvet 0.35 bij 5 pond 0.30 Gem. Ossenvet - 0.35 bij 5 pond - 0.30 Rauwe Reuzel 0.25 bij 5 pond - 0.15 p. 5 ons f 0.40 - 0.35 - 1.00 - 0.30 - 0.90 - 0.30 0.70 - 0.30 - 0.25 Fricandeau Magere Lappen %ij 3 pond Karbonade bij 3 pond Saucijsen bij 3 pond Gehakt Doorr. Lappen bij 5 pond 0.1$ Gemalen Spek - 0.20 bij 5 pond - 0.10 Mager Rookspek - 0.25 bij 5 pond Vet Rookspek bij 5 pond Eig. gesm. Reuzel bij 5 pond 0.15 0.25 0.15 0.25 0.15 4 pond Ossen- en Varkensgehakt 2 pond Ossen- en Varkensgehakt 3 pond Kalfs- en Varkensgehakt 2 pond Kalfs- en Varkensgehakt Ham Rookvieesch Plock\v*>rst Tongenworst Ontbijtspek Boterham worst Pekelvïeesch Hamspiek Gesn. Metworst Gesn. Bloedworst Gesn. Leverworst Vs pond Pekelvl. Va pamd Hamspek BELEEFD AANBEVELEND, f l.oo - 0.50 - 0.70 - 0.50 p. 5 ons f,0.45 -0.40 - 0.35 - 0.70 Stukjes Lappen Gehakt Oesters Kluiven met dik vieesch - 0.20 Dikke Kluiven of Krabbetjes - 0.26 Metworst Bloedworst Leverworst - 0.30 - 0.20 - 0.15 per ons f 0.25 - 0.22 - 0.20 - 0.12 - 0.10 - 0.10 - 0.14 0.12 0.08 0.05 0.04 0.30 0.25 Het zomerhuis Landszegen te Doorn, de kampen zoowel die voor jongemannen boven de 18 jaar als die voor jongens beneden de IS jaar kunnen door iedereen bezocht wor den, die zich daartoe aanmeldt. Zoo is het ook met haar reizen naar Det- mold, het Waterkamp voor H.B.S.-ers en gymnasiasten in Friesland. Ieder die zich bij de A.M.J.V. daartoe aan meldt is hartelijk welkom. Een prachtgelegenheid voor alle jonge menschen in den lande om met deze voor treffelijke vereeniging kennis te maken. Wie er meer van weten wil, schrijve aan de A.M.J.V., Leidscheboschje, Amsterdam (W.). DE SECRETARIS DER A.M.J.V. (Van onzen eigen verslaggever). Heden werd voor het gerechtshof te Am sterdam in hooger beroep behandeld de ver duisteringszaak van mr. K., voorheen advo caat en procureur te Alkmaar, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Amster dam. Het Hof was als volgt samengesteld: mr. Jolles, president; mr. Binsbergen en mr. Dommering, raadsheeren, mr. Bauduin, advo caat-generaal. Bij de behandeling van de zaak, waarin 11 getuigen waren gehoord, voor de arrond. rechtbank te Alkmaar op 9 en 10 Febr. j.1., had de officier van justitie, die ter zitting aanvulling van de dagvaarding had verkre gen, tegen verdachte drie jaar gevangenis straf geëischt met last tot onmiddellijke ge vangenneming. Zooals men weet, was aan verd. ten laste gelegd, dat hij als beheerder van het „Huis van Zessen" effecten had ont vreemd ter waarde van 28COO gulden en als gemachtigde van de Onze Lieve Vrouwen stichting te Amersioort (de door den officier verkregen aanvulling van de dagvaarding hield in dat hij dit ook als administrateur kon hebben gedaan) bedragen van 107.000 of 100.000, of 97.000 cf 51.000, of 38.000, of althans 20.000 gulden te hebben ont vreemd. In zijn vonnis var 23 Febr. bepaalde de rechtbank, dat vast stond, dat verd. de effec ten van het Huis van Zessen had ontvreemd en 79.000 gulden van het bestuur van Onze Lieve Vrouwenstichting (de bizondere meis jesscholen te Alkmaar) en werd verd. veroor deeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenis straf met bevel tot zijn onmiddellijke gevan genneming. Als verzachtende omstandigheid had de rechtbank in aanmerking genomen, dat verd. maatschappelijk volkomen ten val was gebracht; dat hij een deel van geld ge bruikt had voor hei steuner' van behoeftige familieleden en dat hij gedurende de twee jaren, waarin de zaak hangende was, voort durend met ernstige geestelijke en lichame lijke ziekte te kampen heeft gehad. In zijn verweer had verdachte voor de rechtbank toegegeven, dat hij de effecten van het Huis van Zessen had ontvreemd. Ten aanzien van ds verduisterde gelden van Onze Lieve Vrouwenstichting heeft hij echter be toogd, dat dit bedrag niet was te bepalen, en dat hij in ieder geval meer gelden aan die stichting heeft afgedragen, dan uit de sim pele boekhouding was gebleken. Opzettelijke fraude had hij niet gepleegd. Men had hem aiet den tijd gelaten om de boel in orde te maken. Ia eerste instantie werd verdachte verdedigd door mr. P. Langeveld; in hooger beroep 'rad deze thans alleen als verdediger op in df zaak t.a.v. het Huis van Zessen, terwijl mj t.a.v. het ten laste gelegde in de zaak yan de Onze Lieve Vrouwenstichting in hooger beroep verdedigd werd door mr. A. Prins. Dezelfde getuigen als in eerste instan- 'e werden heden door het Hof gehoord. Het verhoor van verdachte. Om half elf werd mr. K. die er slecht uit- [7$ door den Rijksveldwachter binnen ge- Als woonplaats geeft hij thans Alkmaar r> De president wijst verdachte op zijn dub- oeizinnige houding Aan den eenen kant u> z.00 zegt hij, een hardvochtigen ^njü met juridische verweermiddelen en daar na roept u in uw brief in het Hof de clemen- rfcU?- SPüeker. oordeelde het beter dat ver- vonr ii heb het gedaan en wil er ZOO het eChter 2elf Wetei1' met ulV°lgt sP»r' z!,'t daarover wel overleg kriiopn f,^vocaten hebben gepleegd, maar wij is be- gelegd -- verdachte zegt. dat klaring blijft. Wat hij gedaan heeft kend, doch wat hem ten laste wordt is niet juist. Het hooren van de getuigen. Hierna werd overgegaan tot het hooren van de getuigen, waarvan niet gedagvaard zijn mr. Leesberg, zuster Frankenmolen en de heeren C. Venneker en A J. Klaver. Ais eerste getuige werd gehoord de heer Anghina, die een gelijke verklaring als voor de rechtbank te Alkmaar over de effecten van het Huis van Zessen aflegde. Getuige ver klaarde, dat op voorstel van mr. K. het Huis van Zessen als instelling vaa weldadigheid van de lijst der instellingen werd geschrapt. Verdachte zegt dat dit reeds eerder ter sprake is gekomen. Dat kan ook blijken uit de verklaringen van den heer Van Dijk, ambte naar ter secretarie. De president vond het eigenaardig dat verdachte in 1921 de effecten had ontvreemd en er in 1927 voor zorg droeg dat door schrapping van de lijst van instellingen van weldadigheid de zaak verjaard is. Verdachte ontkent dat dit met een bedoeling gedaan is, waarop de president opmerkte, dat er maar niet kwaad geaacht moet worden. De president: Hoe komt het dat de zaak vervolgd is geworden? Getuige: Dat is nooit de bedoeling ge weest, ook niet van de meisjesscholen. Het is fekomen doordat menschen die beloofd adden hun mond te zullen houden, dit niet hebben gedaan. Daarop heeft de Officier van Justitie ambtshalve ingegrepen. Op een vraag van den verdediger, mr. Lan geveld, zei getuige Anghina nog, dat in het Huis" van Zessen vrije plaatsen zijn, doch dat de meesten 10 per maand moeten betalen, dat er evenwel ook wonen, die door het storten van 3000 a f 70Ó0 zich inkochten Het gaat er in deze zaak vooral om of het Huis van Zessen is een instelling van wel dadigheid. Als dit namelijk niet het geval, is, is de ontvreemding der effecten verjaard. Voorts blijkt uit de verklaringen van getuige, dat er geen controle was van de medebestuurders. Getuige van Dijk, directeur der Noorder- bank, verklaarde op een vraag van den presi dent, dat iedere verpleegde m het Huis van Zessen een vrije kamer heeft en 120 per jaar betaalt, De genen, die op de z.g.n. vrije plaatsen verpleegd worden, betaalden een inkoopsom, doch hadden het recht op een be paalden tijd. De bezittingen van het Huis van Zessen bestaan thans uitsluitend uit land. Get. zeide de instelling nu nog als een in stelling van weldadigheid te beschouwen De verklaringen van dezen getuige leveren overigens geen nieuwe gezichtspunten op. Hij legde hierna nog verklaringen af, inzake de relaties van verdachte als beheerder van de meisjesscholen, ten aanzien van de Noor- derbank. Ter zitting kwam hierbij naar vo ren mr. Buncker die optrad voor de Neder- landsche Landbouwbank, welke bank door de manipulaties van mr. K. van de Onze Lieve Vrouwe Stichting 4000 heeft te vor deren, welke vordering ontkend wordt door deze stichting, omdat deze zich op 't stand punt stelt dat mr. K. geen volmacht had om de instelling voor leeningen te binden. Get. v. Dijk zeide op een vraag van den president dat de levenswijze van mr. K. dik in orde was. Zijn reis naar Rome om den paus te bedanken voor de door hem ontvan gen onderscheiding heeft 5000 gekost. De verdachte ontkende dit, waarop de ge tuige zeide dat mr. K. dit erkend heeft in de vergadering waarin hij over het gevoerde be heer ter verantwoording was geroepen. Verd. zeide dat hij in die bewustë vergade- ver-1 rintr od aandrang van deken Rengs niet heeft tegengesputterd en alles heeft toege- geven. Pastoor Micklinghof had gezegd: „Wij willen het geld niet terug, de zusters willen het ook niet, omdat je zooveel voor hen hebt bereikt". „Ik heb een volmacht'zoo zeide pastoor Micklinghof, „om een streep door alles te halen". De president: „Heeft verdachte boven zijn stand geleefd?" Verdachte: „Met wat ik voor mijn familie deed: „ja", maar voor mezelf heb ik nooit meer dan mijn inkomen uitgegeven. De moei lijkheid is gekomen doordat wij nooit wisten wat wij verdienden. Onze boekhouding was 3 jaar ten achter. Als er in Alkmaar wat was, werd alles op mijn dak geschoven. Ik had teveel hooi op mijn vork genomen. Ik kón niet weigeren Nooit heb ik een waarschuwing gehad. Iedereen kwam met nieuwe dingen naar me toe, en ik heb dit zelf ook gewild. Ondanks alles ging mijn practijk voor, waarom ik om 6 uur opstond. Voor de scholen deed ik meer malen uitgaven op kladjes papier die wel eens zoek raakten. Pas in de tweede helft van 1929 kwam ik tot de overtuiging dat er in de kas een tekort was. Wel wist ik eer der dat de boel door elkaar was. De President: „Ook die reis naar Nörd- lingen heeft zooveel gekost". Verdachte ontkende dat dit veel is geweest. Op een vraag van den president erkende getuige van Dijk, dat mr. K. voor de katho lieke zaak in Alkmaar veel heeft gedaan. Hierna werd als getuige gehoord de heer A. j. Mulder, directeur der Ned. Landbouw bank te Alkmaar, die, verklaarde verdachte, voor de Onze Lieve Vrouwestichting 40.000 debet ctond en voorts deelde hij mede hoe de handelingen op de bank ge schiedden. Verdachte wees erop, dat in een civiele procedure te Utrecht door de O. L. V. Stichting ontkend werd, dat hij een volmacht had. Er is echter wel een volmacht en spr. zou dat zeker niet verklaren, als het niet zoo was, want dan zou men hem niets kunnen maken. Hierna werd gehoord de heer Tebaerts. Uit diens verklaringen bleek, dat enkele zijner mededeelingen in het proces-verbaal onjuist waren opgenomen. Zoo was hij niet tegenwoordig geweest bij het overbrengen van de boeken toen die door den heer Engelgeer in beslag waren genomen en hij had ook later geen boeken meer afge geven. Voorts kwam een brief van dezen ge tuige naar voren, waarin hij aan mr. K. mededeeling deed van 14.000, die verzon den waren door den boekhouder De Witte en die niet verantwoord waren. De getuige erkende dezen brief als juist Hij legde dien destijds op de tafel van mr. K., omdat die afwezig was, en dit om hem in te lichten. Verdachte zei, dat hij den heer De Witte hierover had onderhouden, doch die ver klaarde noch van de ontvangst noch van de uitgaaf te weten. Op een vraag van den verdediger, mr Prins zei getuige Tebaerts, dat mr. K. hem steeds zijn salaris uitbetaalde. Hierop wees de verdediger mr. Prins erop, dat in de boeken van den boekhouder De Witte toch posten van betalingen aan Te baerts voorkwamen. Op een vraag van den president zei get. De Witte, dat hij bij zijn verklaringen, voor de rechtbank afgelegd, blijft. Wat hij heeft ontvangen en uitgegeven, heeft hij geboekt. Wanneer hij de mandaten van de gemeente had geïnd, heeft hij ze ook als ontvangsten geboekt. Op een vraag van den president erkende getuige dat hij met de mandaten steeds naar den gem.-ontvanger ging. Hij herinnerde zich niets van de 14000, waarvan in het briefje sprake was en die hij volgens ver dachte moest hebben ontvangen en waarvan hij ook betalingen moest hebben gedaan zon der die te boeken. Zoowel de president als mr. Bauduin on derwierpen dezen getuige aan een kruisver hoor, doch deze bleef erbij, dat hij noch betalingen noch ontvangsten heeft gedaan, die niet geboekt waren. De president: Werd elke uitgaaf van U aan mr. K. gedekt door een bon? Getuige: Bijna nooit. De verdachte vestigde de aandacht op de aanwezige bonnen en mr. Bauduin wees getuige erop, dat hij door het doen van betalingen zonder bon niet gedekt was. Getuige zei, dat hij ook van de O. L. V. Stichting nimmer bonnen kreeg. De president constateerde, dat het toch wel een rare boekhouding was en hij merkte op, dat de kashoudir.g naar niets leek. Mr. K. wisselde met den president en de advocaten verschillende stukken en toonde een groote zekerheid van optreden. De president vond het noodig den heer Te baerts nog eens de vraag te stellen of hij wel eens salaris van den heer De Witte had ont vangen. Met nadruk werd dit evenwel door dezen getuige ontkend, waarop de president den heer De Witte vroeg hoe het mogelijk was dat in ziin boeken door hem geschreven pos ten voorkomen van gedane betalingen aan Tebaerts. De heer De Wilie antwoordde, dat dit dan voor betalingen aan Tebaerts moet zijn ge weest voor andere doeleinden. De zaak werd hierop tot half 3 geschorst. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Besloten wordt na het wetsontwerp Gods lasteringen het z.g. cleaningsontwerp aan de orde te stellen. Aangevangen wordt met het wetsontwerp ten aanzien van het wetsontwerp betreffen de bepaalde voor godsdienstig-voelenden krenkende uitingen. De heer Eerdmans betoogt dat het wets ontwerp beter had kunnen blijven rusten, nu zal het juist prikkelend werken zoolang er geen algemeen vastgesteld Godsbegrip is, kan men dit niet wettelijk vaststellen. Men onthoude zich van bemoeiing met de godsdienstige ontwikkeling van ons volk. De minister trekke het ontwerp in. De heer vanderHeide had eveneens bezwaar tegen het wetsontwerp. Dit is alleen ontstaan door drie schendartikelen in De Tribune en een plaatje. We heben hier een noodeloos staaltje van gelegenheidswet geving, doch uitingen als in De Tribune zou den niet kunen voorkomen, als de werkelijk heid zelve niet dikwijls een smalende gods lastering was. De werkelijkheid is gewoonlijk veel erger van elk woord over de werkelijkheid. Spr. kon aai: deze gelegenheidswetgeving niet mee doen. HET BEZUINIGINGS-RAPPORT WELTER. Naar wij vernemen, zou het in de bedoeling liggen, dat het tweede deel van iet rapport van de commissie-Weiter nog deze week aan de regeering zal worden aangeboden. LIJK OPGEVISCHT. In de Maas te Venlo werd Woensdagavond bij het dreggen het lijk opgehaald van den 20-jarigen H. Houdé, die Vrijdag j.1. bij het zwemmen was verdronken. werk. Wanneer de dichting zal plaats hebben, is nog niet zeker. De stormwinden van den laatsten tijd hebben de keileemdammen wel beschadigd, zoodat het historisch moment telkens verschoven wordt. Naar ir. De Blocq van Kuffeler aan de Tel. mededeelde, is het gat nu nog ongeveer 300 M. breed, en hij verwacht ae stichting eerst Maandag. Maar zekerheid bestaat er nog niet. *In het bestuur van de „Vemiewaters- polder" is gekozen de heer J. C. de Wit. 'Door het gemeentebestuur is een aanvang gemaakt met de verbreeding van den Hol leweg. Het gedeelte bij het Louwterrein van J. Rus c.o. is verbreed door het verwijderen der onooglijke wal len, terwijl de straat bij de Nieuwe Be graafplaats wordt verbreed en opnieuw bestraat. Het werk word.t door werkeloo- zen, waaronder ook bouwvakarbeiders, uitgevoerd. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 25 Mei 1932. Aardappelen per 100 K.G. 2.10; Aardbeien per doos 15 —40 cent; Andijvie per 100 stuks 2.6D- 6.90; Bloemkool le s. per 100 stuks 15 21; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 8— 13; Kropsla per 100 shiks 3.20—6.20; Sla 2e s. per 100 stuks 1—2; Komkom mers per 100 stuks 18—21; Prei per 100 bos 4.406.70; Postelein per bakje 15—26 cent; Peulen per 100 pond 40— 49; Rabarber per 100 bos f 1 4- Raapstelen per 100 bos C.60—f 1.50; Ra! dijs per 100 bos 1.20—2; Roode Kool per 100 K.G. 0.903; Spinazie per bak 24 —69 cent; Wortelen per 100 bos 10— 17. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Mei 1932. Op de he» den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 650 H.L. EIERVEILING SCHAGEN SCHAGEN, 26 Mei 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 158000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 2.302.80; wit 2.10ƒ2.50; 600 stuks Eendeieren 1.80—1.90; J Kalkoeneieren 2.10 6.30; 4 pauweieren 19.90 per 100. SCHAGEN, 26 Mei 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 8 Paarden 140—250; 16 Stieren 90120; 30 Geldekoeien (mag.) 80—180; 29 Geldekoeien (vette) 180 260; 25 Kalfkoeien 120225; 5 Pinken 7080; 79 Nuchtere kalveren 3—10; 81 Overhouders 13—20; 697 Lammeren 6—13; 51 Varkens (mag.) 6—9; 39 Varkeus (vette) per K.G. 15— 19 cent; 77 Biggen 3—5; 9 Konijnen 0.751.25; Kippen 0.60—f 1. HOORN, 26 Mei 1932. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 13 stapels kleine -abriekskaas 21; 12 sta pels kleine boerenkaas 19; 1 stapel boeren- commissiekaas 21; totaal 26 stapels, we gende samen 29432 K.G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Mei '32. Langendijker Groentenveiling. 5500 K.G. Tomaten: A 45.40, B 31.90, C 47.10 en CC 27, alle»per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 25 Mei 1932- 11100 K.G. Deensche Witte Kool 0.60, per 100 K.G. PURMEREND, 25 Mei 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Bloemkool f 4—27 per 100; Spi nazie 1753 cent per mand, 6 K.G.; Poste lein 18—36 cent per mand; Sla 1.20— 5.40 per 100 krop; Andijvie 15—60 cent per kist; Radijs 1.10—3.60 pjer 100 bos; Pieterselie 25 per 100 bos; Selderij 28 per 100 bos; Raapstelen 5080 ct. per 100 bosRabarber 2—8 per 100 bos; Wortelen 1426 per 100 bos; Prei 3.6012.40 per 100 bos; Doperwten 21 cent, Peulen 34 cent en Aardbeien 3150 ct per pond. ZAANDAM, 25 Mei 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.50—1.50 per kist; Andijvie 0.60—1.06 per kist; Peen 20—25 cent per bos; Bloemkool 5—20 cent f>er stuk; Pieterselie 1—7 cent per bos; Sel derie Yt7 cent per bos; Bloemkool le s. 17 22 cent per stuk; Raapstelen *41*4 cent per bos; Komkommers 814 cent per stuk; Rabarber *46% cent per bos; Spinazie 1 2*4 cent per pond; Postelein 1535 cent per kl. kist; Roode Kool 2—3 cent per st.; Radijs 1 *4— 4 cent per bos; Sla 2e s. 15 50 cent pier kist; Sjalot 23*4 cent per bos; Aardbeien 18—29 cent per doosje; Asperges 31 cent per bos; Peen 2e s. 57 cent per bos. BEVERWIJK, 25 Mei 1932. Sla 080— 1.40; Postelein en Spinazie 10—55 cent per kist; Peen 17—20 cent; Rabarber, Raap stelen, Uien en Radijs 1—5*4 cent; Asperges dik wit 28—33 cent; dik blauw 18—23 cent; dun Wit 1018 cent; dun blauw 6—13 ct.: Stek 3—5 cent per bos; Tomaten per pond 24 cent; Druiven 37—65 cent; Bloemkool 10 —17 en 5*4—9 cent per stuk. WIJDENES, 25 Mei 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool les./ 16f 18.90, 2e s. 9—13.50, 3e s. 3—6; Wortelen 10—11.90; Rabarber 3—4 en Aard bei c»er K.G. 80 cent.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3