Alkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Radionieuws Hewiieton Qemeeniecaden Ru&iicaties Handen) vier en dertigste Jaargang. Donderdag 26 Hei egmond aan zee. noordscharwoude, Ko. 122 Vrijdag 27 Mei. Hilversum, 296 M. (6.45-12—, 4.-8 - 12.— VARA, 8—11— VPRO en a! aVRO van 12—4— uur). 6.45—7— en ta__7.45 Gymnastiekles. 8.Gramofoon- „iaten 10— VPRO-mrogenwijding. 10.15 Voordracht door A. Bouwmeester. 10.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 11— Causerie voor de vrouw. 11.15 Vervolg VARA-septet. .9Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gra mofoonplaten 2.— Dr. P. Klinkenberg: Fridiof Nansen (voor scholen). 2.30 Ver- vnln orkestconcert. 3—4.— Concert uit rafé-Rest. „Atlanta" te Rotterdam. 4— Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Voor de tinoerem 5.— VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 6.— Gramofoonpl. 6.15 Vervolg con cert 6.4Ó Gramofoonplaten. 7.VARA- „rkest o.l.v. Hugo de Groot, m. m. v. Joh long orgel. 8.- Mr. T. G. de Jongh: Kin derwetten en kinderrechtspraak. 8.30 Con cert Cora de Langenvan Rijn, alt-mezzo sopraan en J. Spaanderman, piano. 9— Dr B Haga: Geestelijk leven in Indië. 9.30 Vervolg concert. 10— Vrijz. Godsd. Pers bureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum. 10.45 Gramofoon platen. 11—12— Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma, te verzorgen door de N.C.R.V.) 8— Schrift lezing. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Zie- kendienst. 11— Gramofoonpl. 12.15—2— Concert. H. Hermann, viool. T. G. v. d. Haar, dito. H. v. d Horst Jr., cello en mevr. p A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.30 Indisch programma m. m. v. L. Kruithof- van Diggelen, zang. Dina Appeldoorn, piano en T. Kruithof, voordracht. 4.30 Gramofoonpl. 5— Voor Postzegelverzame laars. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6— Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Gramo foonplaten. 6.40 Causerie door A. J. Herwig. 7.10 Causerie over Gort en Havermout. 7.45 M. K. W Gerisch: De Wezer. 8.Concert door de H.O.V. o.l.v. F. Schuurman m. m. v. A Woud, alt, o.a. Symphonia in F, Bach. 9.Causerie „In de Eempolder". 9.30— 10.30 Vervolg concert, o.a Ouv. „Oberon" en fragm. „La damr.ation de Faust", Berlioz. Ca. 10.Vaz Dias. 10.3011.30 Gramo foonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Em. Starkey en zijn orkest. l.Oo Orgel concert W. Vale. 1.50 Gramofoonpl. 2.45 Voor scholen. 4.35 Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6.50 Mozart's Pianovariaties door M. Cole. 7.10, 7 30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Vaudeville. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „Requiem Mass" van Fr. d'Erlanger. BBC-orkest, National Chorus en solisten o.l.v. A. Boult. 10.55 12.20 Savoy Hotel Orpheans. (Eventueel Nachtegalenzang). Parijs Radio-Paris1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 Faust-concert o.l.v. E. Bigot, o.a. uit „Faust", Gounod en „Damnation de Faust", Berlioz. Kalundborg, 1153 M. 12.20—1.35 Con cert uit het Palace-hotel. 3—5.Radio- blaasorkest o.l.v. Andersen, m. m. v. viool en piano. 8.30 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 9 30 Radiotooneel 10.15 Zang en piano. 10.45—11.20 Concert o.l.v. Reesen, o.a. Le Tombeau de Couperin, suite van Ravel. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramo foonplaten. 7.508.20 Orkestconcert. 11.40 12.20 Gramofoonplaten. 1.202.50 Con cert o.l.v. Kühn. 2.50 Gramofoonplaten. 5.20 —6.35 Pucciniconcert. 8.35 Symphonie C gr. t. Haydn (Uit Königsberg). 9.05 Rettung, drama van H. Kesser. 10.Concert o.l.v. Eysoldt. O.a. 9de rhapsodie, Liszt. Rome, 441 M. 8.10 Gramofoonpl. 9.05 Concert m. m. v. strijkkwartet en I. W. Bar- kany, sopraan. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M 12.20 Trioconcert. 5.20 Concert 0. 1. v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 8.45 Uit Parijs: La vie de ?oête en derde acte van „Louise", beide barpentier. Hierna tot 11.20 Concert o.l.v. Walpot. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Fr. André. 6.20 en 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Radio-tooneel. 8.50 Con cert uit het Conservatorium. Hierna tot U.20: Zie 508 M. Zeesen, 1635 M. 8.35 Zie Langenberg 10.35 Berichten en hierna concert door de Berliner Konzertverein 0. 1. v. Clemens Schmalstich. uit het Engelsch door A. Treub. 40) Maar er waren andere dingen, die niet zoo gemakkelijk te verklaren waren, en Clin- n v'oelde, dat deze andere dingen de oplos- 8'ng behelsden van het geheim der verdwe nen obligaties obligaties in wier bestaan h'j met tegenzin geloofde. Hij verfoeide uit oeginsel geldschieters en vertrouwde hun oorden slechts na afdoend bewijs. Goeden morgen, mijnheer Clinton, ant woordde Enid vriendelijk, want zij was nog niet onderworpen geweest aan de ondervra ag van den detective, maar had ongehin- haar weg mogen gaan. ter u e ^eb l'e ze gevonden? vroeg sir Pe- scherp, zich toornig tot Clinton wendend aLn' Clinton's stem klonk als een zacht gebrom. ter~^'mStbuiy kad ze bij zich, hield sir Pe- zeker voor den twintigsten keer. ben u2n *\Z€g van niet- sir Peter. Wij heb- ze Hnn' °h z')n hu's nagezocht. Als hij iemanri raam Weggegooid heeft, heeft dat hii maar uit niets bliikt' hij ze ooit gehad heeft IHS hij ze nam g u hem ze nemen? Gisteravond (Vervolg.) Overname Trompenbergstraat. Aan de gemeente werd de Trompenberg straat ter overname aangeboden ondermeer onder de voorwaarde dat de gemeente nim mer toestemming zal geven tot parkeeren voor autobussen. De heer van der Pol verklaarde wel eens een andere meening gehad te hebben doch nu was hij er tegen dat de autobussen uit de Trompenbergstraat zouden verdwijnen. Voor de reizigers zijn er voldoende wachtlokalen in de omgeving. De voorzitter zeide, na eenige discussie, voor te stellen toe te staan standplaats in te nemen alleen langs de serre van hotel Trompenberg. Aldus werd besloten. Jaarwedderegeling der burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Wat dit punt betrof vroegen Ged. Staten advies om de mogelijkheid open te stellen, dat de zooeven genoemde ambtenaren hun pen sioenbijdrage zelf betalen. De heer Hartman was van meening, dat Ged. Staten zonder den raad er in te kennen de bepaling hadden gemaakt, dat de pen sioenbijdrage niet mocht worden afgetrokken en nu de meening van den raad vroeg, een wit voetje wilden houden bij de burgemeesters. Nu de bijdrage afgetrokken moet worden, wordt de meening van den raad gevraagd De voorzitter zeide, dat in B. en W. geen overeenstemming was bereikt, zoodat B. en W. niet met een voorstel komen. De heer Snoeks wilde het salaris verlagen met een bedrag, dat overeenkomt met de pen sioenbijdrage. Weth. de Graaff merkte op, dat in het al gemeen de salarissen achteruit gaan. Daar de burgerij deze salarissen te betalen heeft, vond hij het billijk deze te verminderen. Worden de tijden weer beter, dan is spreker er voor stander van de salarissen weer op peil te bren gen. Na nog eenige discussie werd besloten de pensioenbijdrage verhaalbaar te stellen Tegen stemden de heeren Blok, weth. v. Eenennaam en Hartman. Eenige pensioengrondslagen werden over eenkomstig den pensioenraad vastgesteld. Een opmerking van Ged Staten betreffende de begrooting 1932 werd medegedeeld en overeenkomstig vastgesteld. De suppletoire begrooting 1931 en 1932 werd vastgesteld. In dit verband merkte de voorzitter op, dat in verband met de werkverschaffing nu reeds een tekort is van 10.000. Wat de winkelsluitingsverordening betrof, stelde nGed. Staten een wijziging voor en gaven een lijst van artikelen welke in het sei zoen des Zondags mochten worden verkocht. B. en W. stelden voor er aan toe te voegen tabak, sigaren en sigaretten. Aldus werd be sloten. Regeling van het vergunnings- en verlofs- recht. B. en W. stelden voor deze te laten zooals zij was, n.1. 12.50 per 50 huurwaarde. De heer van de Pol stelde voor 7.50 in plaats van 12.50. Het voorstel van B. en W. werd verwor pen, dat van den heer van de Pol aangeno men. De bedragen voor de strandverpachting werden vastgesteld. Besloten werd het Pomp- plein te vernachten als parkeerterrein. Tevens werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld een prijs van 4 voor den gronu langs de Voorstraat te Oosten van den heer Pronk. B. en W. stelden voor, overeenkomstig het ambtenaren-reglement, met ingang van 1 Nov. eervol ontslag te verleenen aan G. Buis. Dit werd verleend. De heer Snoeks: Valt de gemeente-ontvan ger niet onder deze bepaling? De voorzitter: Neen. De heer SnoeksDan maak ik er een voor stel van den gemeente-ontvanger te ont slaan. De voorzitter weigerde een zoo verstrek kend voorstel in behandeling te nemen. Na eenige bespreking werd dit aangehou den tot de volgende vergadering. Ontslag boventallige onderwijzeres. B. en W. stelden den raad voor de boventallige on derwijzeres te ontslaan. Het onderwijs zal er niet beter op worden, doch bezuinigings maatregelen dwingen ons er toe. De heer Snoeks vroeg wat bet advies van het hoofd der school was. De voorzitter: De leerkracht behouden. De heer Van de Pol was voor goed open baar onderwijs en pleitte voor het behoud. Weth. De Graaf was in principe ook tegen ontslag, doch tijdsomstandigheden dwongen er toe. Met algemeene stemmen, behalve de wet- zei U, dat U er geen eed op kondt doen. U zei, dat het te donker was, om iets te zien, en ik denk, dat U de waarheid sprak. Als het niet was, dat Aimsbury zag, dat U de obligaties in de brandkast deed zou ik ge neigd zijn te denken dat de dingen een ver zinsel waren. Zooals het nu is, zag U niet dat hij- ze er uit nam evenmin als hij zag dat U ze er uit nam. Hoor eens Clinton. Aimsbury kan ze natuurlijk opgegeten hebben, ging Clinton met olifantachtige grappigheid voort. Wij hebben zijn tanden niet onderzocht, daar kunnen wij dus niet ze ker van zijn. Het is niet het oogenblik om gekheid te maken, Clinton, snauwde Sir Peter, den de tective volgend, toen deze de kamer doorliep naar een gemakkelijken stoel, waarin hij zich met een vermoeide zucht liet neervallen. Dat weet ik, antwoordde Clinton uit dagend, in Sir Peter's fronsende oogen kij kende. En ik ben niet hier gekomen, om vra gen te beantwoorden; ik kwam om er een paar te stellen. Roep als het U belieft den butler. Ik zie de noodzakelijkheid niet, Clinton I Niet? Nu, ik wel. En ik leid dit onder zoek U als het U belieft den butler. Sir Peter maakte geen beweging om te ge hoorzamen. Tegenover deze ontzettende on beschaamdheid belette zijn toorn hem zijn voeten te bewegen. Clinton, die sir Peter's gedachtte begreep keek langs de muren'en toen hij den bell- houders, werd het voorstel van b. en w. ver worpen, zoodat de boventallige onderwijzeres gehandhaafd blijft. Na geheime zitting werd medegedeeld dat de tolwoning publiek zal worden verkocht en de huizen tegenover het station bij open bare inschrijving. Rondvraag. De heer Snoeks wees er op, dat enkele straatlantaarns soms des morgens te half tien pas worden gedoofd, wat zeker niet in het voordeel der gemeente is. De voorzitter zegde toe den directeur er mede in kennis te stellen. De heer Van de Pol informeerde naar den Wagenweg. De voorzitter antwoordde, dat dé vergun ning nog niet af is. Hierna sluiting. Dinsdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van Ged. Staten een schrijven met mede- deeling, dat de minister van binnenlandscho zaken &en landbouw zich niet kan vereenigen met het geven van een toeslag op het loon van bij tuinbouwers te werk gestelde werkloo- zen. Voor kennisgeving aangenomen. Missive van den minister van economische zaken en arbeid, dat ten behoeve van de cre- dietverleening aan tuinbouwers een bedrag van 6707.50 voor deze gemeente is be schikbaar gesteld. Idem van de Centrale commissie van Ad vies met mededeeling, dat door de gemeente bij dit bedrag 2874.65 moet worden toege- staan De heer Kansen vroeg of reeds de aanvrage is toegestaan, waarover een misverstand heeft plaats gehad. De voorzitter deelde mede, dat over één aanvrage een misverstand had plaats gehad. De aanvrage was verminderd, omdat men dacht, dat het over een bedrijf van 2 H.A Ïing en het ging over een bedrijf van 5 H.A >it zal echter worden verbeterd. De voorzitter bracht hierna de commissie, die de credieten heeft behandeld, en den ge meente-secretaris een woord van dank voor de vele bemoeiingen, wlke deze er aan hebben gehad. Spr. hoopte, dat spoedig nogmaals een beroep op de heeren zal moeten worden gedaan als gevolg van het afkomen van de toezegging van het tweede millioen. Jaarwedden Burgemeesters, Secre tarissen en Ontvangers. Van Ged. Staten was de bekende circulaire ingekomen betreffende verschillende verzoe ken van plattelandsgemeenten om de salaris sen van burgemeesters, secretarissen en ont vangers te verlagen. Van de gemeente Enkhuizen was een schrij ven ingekomen met verzoek adhaesie te wil len betuigen aan een adres dier gemeente, waarin wordt verzocht, de salarissen dier titularissen te verlagen. De meerderheid van B. en W. stelde voor, Ged. Staten te berichten, dat het op prijs zal worden gesteld, als de bepaling werd ge schrapt, dat geen verhaal van pensioen mo gelijk is. Het adres van Enkhuizen wilde men voor kennisgeving aannemen. De heer Kooi zeide, dat er al zooveel over is gesproken en het schijnt, dat het toch dien kant heen moet. Spr. vereenigde zich met de meerderheid. De heer Schrijver vond het een eigenaardig adres. Practisch komt het toch op loonsver laging neer. Het had spr. sympathieker ge leken als werd gevraagd te kiezen tusschen loonsverlaging of niet. Spr. kan er, zooals het nu is, in meegaan, doch zonder de conse quenties te dragen, die er nog kunnen komen De heer Kwadijk zeide, dat men een paar maanden geleden voor salarisverlaging heeft gestemd. Dit komt op hetzelfde neer. De hou ding van Ged. Staten vond spr. eigenaardig en hij wilde het maar aan die heeren over laten. Ze zeggen toch, zoo willen wij en niet anders.' De heer J. Ootjers was het niet met den heer Kwadijk eens om het maar aan de heeren over te laten. Dan weten we het wel. Toen wij hebben geadresseerd, was er geen reden om tot verlaging over te gaan en er zal nu ook weinig van komen, als het aan Ged. Staten wordt overgelaten. De houding van Ged. Sta ten vond spr. niet sympathiek. We hebben echter slechte tijden en er zal helaas een ver andering moeten komen. De koopkracht zal verminderd worden en ook het andere ge meentepersoneel zal lager moeten. We moeten aanpassen ,dat brengt de tijd mee. De voorzitter had er eigenlijk niets over willen zeggen, doch stelde er prijs op, mede te deelen, dat de salarissen te Noord-Schar- woude niet zijn opgelegd door Ged. Staten. Men kan niet zeggen, dat de salarissen ver laagd moeten worden, voor men heeft vastge steld, dat ze te hoog zijn. Het gaat ook om - knop zag, schoof hij zijn stoel met een groo- ten ruk van zijn beenen naar den kant van den schoorsteen en belde hard. Enid stond zonder haast op. Als U mij verontschuldiging wilt, zei ze, beleefd naar de deur gaande. Dadelijk stond Clinton op, en naar het meisje toe gaande, nam hij op zijn Vaderlijke manier haar hand. Als het U hetzelfde is, miss Brace, zei hij met een vriendelijken glimlach, zou ik graag hebben, dat U bleef. Oh, U behoeft niet bang te zijn, voegde hij er bij toen het meisje onzeker aarzelde. Ik blaf erger dan ik kijk. Ondanks zijn vriendelijke manieren, voelde Enid een bevel in zijn woorden en zonder tegenspreken keerde zij, een beetje bang, naar den chesterfield terug. Dat is goed, zei Clinton glimlachend. Nu zijn we klaar om te beginnen. Hij wilde juist gaan zitten, toen Spencer binnenkwam en hij veranderde van gedach ten. Hij liep naar den rand van het haard kleed en keek den butler scherp aan. Oh, zei hij blijkbaar voldaan. Wat beteekent het op deze manier tijd te verknoeien? vroeg sir Peter. De bedien den weten niets van de zaak af. Ik zag Aimsbury Ik weet wanneer ik tijd verknoei, viel de detective scherp in. En ik weet dat U Aimsbury zag. U heeft hem al sedert langen tijd gezien. U zei zelf dat hij een geregeld bezoeker was en ik wed dat miss Brace dit zal bevestigen als ik het haar vraag. de andere gemeente-ambtenaren. Eenige ver gaderingen geleden is gezegd, dat het sala ris der wethouders wordt verdiend, doch ook het salaris van den secretaris wordt verdiend. Door de slechte tijden worden de werkzaam- van het gemeentebestuur en ook van de amb tenaren vermeerderd. In vele gemeenten worden de salarissen verlaagd, omdat ze de begrooting drukken, doch dat is hier het geval niet. Het salaris van den secretaris drukt maar voor 1300 op de begrooting en dat van den burgemees ter met 900. Spr. handhaafde steeds de uit spraak, dat naast een redelijk loon ook een voldoende arbeidsprestatie wordt geleverd. Als de werkzaamheden niet verminderen, kan een Salarisverlaging niet doorgevoerd wor den. Weth. Barten merkte op, dat het eigenlijk geen verlaging is. Het indexcijfer is verlaagd met 40 zoodat het leven veel goedkooper is. Dit is de weg, waarlangs men tot net eenige maanden geleden aangenomen doel zal geraken. De heer Ootjers ging niet met den burge meester accoord. Spr. heeft de bedoeling, dat een behoorlijk salaris moet worden verdiend, doch de levensstandaard is enorm gezakt Dit zou geen reden zijn, als er niet veel meerdere redenen waren. Er zijn er maar zoo weinig, die een inkomen hebben. Noodge dwongen zal moeten worden verlaagd. De voorzitter zeide, dat de noodtoestand geen onderscheid in de beteekenis maakt. Spr wees er op, dat de zuivelproducten zoo goedkoop zijn. Dat is toch geen normaal ver schijnsel en men zal toch hopen, dat dit spoe dig anders mag zijn. Spr. meende, dat men moest oppassen om te zeggen, dat de salaris sen te hoog zijn. De heer Schrijver was van meening, dat, gezien de door de regeering getroffen maat regelen ter bescherming van den export, de levensstandaard omhoog zal moeten gaan De koopkracht der massa zal worden ver laagd, want de particulieren zullen zich bij de overheid aansluiten enz. Het land zal spoedig op zichzelf zijn aangewezen. Men houdt zijn hart nu reeds vast bij de gedachte aan de nieuwe aardappelen. De heer Duijves behield zijn zelfde stand punt als eenige maanden geleden. Het be vreemdde spr., dat van den kant der ambte naren nog zooveel tegen de salarisverlaging wordt geageerd. Spr. was bang, dat als men nu op het oude door ging, er over een paar jaar één vierde gedeelte zou moeten worden afgeknepen, omdat het Rijk het onmogelijk kan betalen. Na nog eenige bespreking werd het voor stel van de meerderheid van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Kwadük en Schrijver aangenomen. Van den R.K. Volksbond en den Lange- dijker Bestuurdcrsbond was een schrijven ingekomen met verzoek, den minister mede te deelen, dat de raad het standpunt van den minister inzake de steunregeling aan de bouwvakarbeiders onjuist oordeelt. B. en W. gaven het advies, hier niet op in te gaan, daar het niet op den weg van het gemeentebestuur ligt zich met aangelegen heden te bemoeien tusschen een minister en den bouwvakarbeidersbond. Daarvoor moei men zich wenden tot de Tweede Kamer. De heer Schrijver meende, dat de toelich ting van den burgemeester niet juist is ge steld. Er wordt gevraagd, aan te dringen, dat de crisisbepalingen ook voor de bouw vakarbeiders in toepassing worden gebracht, evenals voor de andere arbeiders. De voorzitter meende, dat dit op hetzelfde neer kwam. De heer Kwadijk wees er op, dat de bouw vakarbeiders geen crisiswerkloozen zijn in het oog van den minister. We kunnen wel een steunregeling opmaken en aan den mi nister ter goedkeuring zenden, doch krijgen toch nul op het request. Spr. weet niet wat er tegen zal zijn. Aanstonds zit men hier ook met de bouwvakarbeiders. E>e voorzitter deelde mede, dat hier geen goedkeuring zou worden verkregen omdat hier zoo weinig bouwvakarbeiders zijn. Wij juichen de handelwijze van den minister niet toe, doch het ligt niet op den weg van de ge meente, zich hier in te mengen. De heer Kwadijk wilde hieraan wel mee doen, daar ook voor andere arbeiders pogin gen in het werk zijn gesteld. Het motief van den minister is, dat de bouwvakarbeiders te veel geld verdienen, welke mededeeling deze heeft gehad van een particulier. De heer Schrijver zeide, dat er wel andere dingen door de gemeente worden gedaan. Er is alle aanleiding voor om aan te dringen. De heer Kooi had geen bezwaar hiertegen. Na nog eenige bespreking besloot men met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Barten, Ootjers en Kansen, den minister wel in de zen geest te schrijven. Van de Nationale commissie tegen het Al coholisme was een schrijven ingekomen met Hij glimlachte en trok vragend zijn wenk brauwen op, toen hij zich omdraaide om Enid aan te kijken die bevestigend met het hoofd knikte. Dat is dus zoo, ging hij voort, zijn han den beteekenisvol uitspreidend. Wat wil dat zeggen? vroeg sir Peter Waarom sloop hij in het donker om het huis Ik weet het niet. Misschien zocht hij naar glimwormen. Sir Peter snoof verachtelijk en liep naar het andere eind der kamer, waar hij deed of hij de titels der boeken op de planken bestu deerde. Ik zal U eens laten zien, hoe zeker men kan zijn van zaken op inbrekersgebied, ging Clinton voort, zich wendend tot den rug van den verontwaardiden baronet. Luister maar eens even. Hij keerde zich tot Spencer, die eerbiedig naast de salondeur stond. Kom eens hier. Spencer kwam ernstig vooruit en ging staan op de plek, die Clinton's reusachtige vinger aanwees. Behalve dat hij wat bleeker zag en een iets stijver houding dan gewoon lijk had, liet hij niets merken van de kwet suur die hij gekregen had en Enid ten minste schreef de kleine verandering in zijn hou ding toe aan een natuurlijke zenuwachtig heid in tegenwoordigheid van een man van het gerecht. Nu Spencer, begon Clinton op zijn strengsten toon, zijn woordenafbijtend en den butler scherp en achterdochtig aankij kend. Je naam is immers Spencer, hé; VISCHAKTEN. Binnenvisscherij. Het hoofd van plaatselijke politie te Alk» maar maakt bekend, dat aan het politie bureau (Afd. „Administratie") kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aan vragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 JULI aanstaande en eindigende 30 JUNI daaropvolgende. Belanghebbenden worden uitgenoodigd hun aanvragen zooveel moge lijk vóór 12 Juni e.k. aan hem in te dienen. De aanvraag van een minderjarige wordt mede onderteekend door zijn vader of voogd, die daarbij tevens zijn beroep vermeldt. De navolgende akten worden uitgereikt: a. GROOTE VISCHAKTEN A tot het vis- schen in de binnenwateren en de rivieren met alle geoorloofde vischtuigen, tegen be taling van 7.50; b. GROOTE VISCHAKTEN B tot het vis- schen uitsluitend in de rivieren met alle geoorloofde vischtuigen, tegen betaling van 2.50; c. KLEINE VISCHAKTEN tot het vis- schen, hetzij met één peur, hetzij met één hengel geaasd met visch of met één sleep- hengel, tegen betaling van 1,— d. HENGELAKTEN tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van OM Alkmaar, 25 Mei 1932. S Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd, WALRAVEN. verzoek het maximum-aantal vergunningen te stellen op 2. Hieraan was door het Langedijker Drank- weercomité adhaesie betuigd. B. en W. stelden voor dit schrijven aan te houden,d aar het aantal verloven eerst in 1935 kan worden veranderd en vervolgens elke 5 jaar. Aldus besloten. Reductie pacht weiland. De voorzitter deelde mede, dat eenigen tijd geleden aan huurders van bouwland een re ductie is toegestaan op de huurprijs. Naar aanleiding hiervan heeft het gemeen tebestuur een adres ontvangen van de heeren C. Pranger en A. de Vet Azn., met verzoek een reductie te mogen ontvangen op het door hen gehuurde weiland. B. en W. achten ook termen aanwezig om aan dit verzoek te voldoen en stelden voor over 1931 een reductie te verleenen van 25 Pv_>t. voldoen en stelden voor over 1931 een reduc tie te verleenen van 25 pCt. Op de vraag van den heer Duijves. hoe hoog de huur is, antwoordde de voorzitter, dat voor een perceel van 1.20.60 H.A. 100, voor 0.57.45 H.A. 60 en voor een gelijk perceel ook 60 wordt betaald, wat de heer Duijves niet zoo bijzonder hoog vond. De heer Barten merkte evenwel op, dat het zuinig land is en niet te vergelijken met bouwland. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Rondvraag, f 500 voor het crisis comité. Bij de rondvraag merkte de Ootjers op, dat spr. in de B. en W.-vergadering heeft ver zuimd over het crisis-comité te spreken. Het zal noodzakelijk zijn, dat het crisis-comité nog een bijdrage van het gemeentebestuur ontvangt. De voorzitter hoopte, dat dit geen prece dent zal scheppen als het in de rondvraag wordt behandeld. Spr. stelde voor 500 ter beschikking te stellen. De heer Kwadijk informeerde, hoe het stond met de bijdragen van de ingezetenen. Het comité is toch afhankelijk van de liefda. digheid en niet van de gemeentekas. Spr. vond dat niet in den haak. De voorzitter wees er op, dat alleen crisis slachtoffers worden geholpen en dat men het comité niet kan vergelijken met het B.A. Spr. stelde voor er bij te vermelden, dat in die 500 is inbegrepen een bijdrage van 0.10 per inwoner ter aanvullende ondersteuning aan werkloozen, die van de steunregeling trekken. Dan kan het comité een beroep op het Rijk doen, dat ook een dergelijke bijdrage wordt verleend. Na nog eenige gedachtenwisseling werd aldus besloten. De her Kwadijk bracht een verzoek van de bewoners der Oosterstraat over, om meer op het voetballen in die straat te letten. De voorzitter zegde toe, dit aan den veld wachter te zullen zeggen. Het politie-kamer- tje mag anders wel worden uitgebreid voor de ballen welke al in beslag zijn genomen. Hierna sluiting. Voor zoover ik weet, ja, antwoordde Spencer eerbiedig. Clinton trok één oog op. Niet Troggy Bowers of Basher Forythe van Surry Hils? vroeg hij. Spencer hief zijn hoofd een weinig op. Neen mijnheer, ant woordde hij trotsch. Ik ben een rechte af stammeling van den dichter van Faerie Queene. Enid's oogen gingen wijd open en zij hield met moeite een glimlach tegen. Sir Peter keek over zijn schoüder alsof hij opgeschrikt was, toen keerde hij, zijn schouder ophalend weer terug tot het bekijken van de boekenti tels. Clinton wist niet of er eenige humor in het antwoord lag of dat de butler inderdaad letterkundige voorvaderen had; maar daar hij nooit van de Faerie Queene ge hoord had liet hij het antwoord onopgemerkt voorbe- gaan. Nu Spencer, vroeg hij op eens, Waarom heb je gisterenavond de draden van het elec- trische licht doorgesneden? Waren die doorgesneden? vroeg Spen cer met schijnbaar echte verbazing. Ik had begrepen dat een van de voornaamste zeke ringen los gelaten had. Wie heeft je dat gezegd? De electriciën, die het herstelde, mijn heer. Zoo, zij Clinton sarcastisch. Nu, je weet even goed als ik, Spencer, dat de dra den doorgesneden waren. üTordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5