VVV Nederland-Tsjecho Slowakije 1-2. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELDE BELEEFDEN [INTERNATIONAL £and: en Jmm&ouw De Vrochtwagenfabriek met de grootste ervaring Qemeentecadett Sport Een verdiende overwinning van de technisch beter spelende ploeg op Nederland. Bonsema opent de score, doch de rust gaat in met gelijken stand. v. d. Meulen schittertl 1.01 uur de groote gebeurtenis plaats had. De Zuiderzee was toen voor het laatst ge voed, zooals dit sinds eeuwen had plaats ge had. De Zuiderzee heeft opgehouden te be staan; het IJselmeer is gevormd en een nieuwe toestand is ingetreden voor de bema ling van de landen rondom de Zuiderzee. Van de vier polders is nog slechts dc kleinste, de U'ieringermeerpolder, ter grootte van 20.000 H.A. gereed gekomen Nog drie polders ter gezamenlijke grootte van 204 000 H.A. moeten worden gemaakt, maar daar over zullen de Kamers nog een beslissing moeten nemen. De werken vorderen millioenen en vooral met het oog op het feit, dat de landbouw producten een prijs opbrengen, die een oo- nend bedrijf niet toelaten, is de regeerings- verantwoordelijkheid groot om nog meerdere millioenen ten offer te brengen voor land aanwinning. die men thans allerminst noodig schijnt te hebben. Met den voorzitter van den Zuiderzeeraad, dr. Colijn, zijn wij echter van oordeel, dat men de toekomstige waarde van het land niet mag beoordeelen naar onzen tijd, waarin onze tuinbouwproducten door tolmuren en deviezenregelingen niet die prijzen opbren gen, die zij zonder deze regelingen, zeker zouden gelden Vooral een volk moet zich richten naar de toekomst en mag zich niet blind staren op de naaste toekomst. Nu onze Zuiderzeevisschers beroofd zijn geworden van het gebied, waar zij eeuwen hun brood, zij het dan ook een schamel stuk brood, ver dienden - hun weinige ingenomenheid met de totstandgekomen afsluiting kwam nog tot uiting doordat van hun vaartuigen in de haven van Wieringen de vlag halfstok hing, is het noodzakelijk, dat het ondernomen werk geheel voltooid zal worden. De totstandkoming van den afsluitdijk zal tiet alleen voor den waterstand van de aan grenzende landerijen van groot nut blijk^p te zijn, maar ook vanuit een verkeersoogpunt tusschen Groningen en Friesland èn Hol land. Reeds het volgend jaar zal het moge lijk zijn om per autobus - anuit Alkmaar in 3 uur Leeuwarden te bereiken. Dat onze Noordhollandsche badplaatsen eveneens voordeel zullen ondervinden van de tot stand gekomen snellere verbinding, staat voor ons vast. Moge in de toekomst blijken, dat het tot stand gebrachte grootsche nationale werk tot zegen zal strekken van geheel ons volk. 8D. A. K. SINT PANCRAS. De Neutrale bond van Land- en Tuin bouwers ve^aderde Donderdag in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den heer A. Hoogland. De bestuursverkiezing wegens bedanken van den heer Lek gaf tot uitslag dat de heer A. Stammes werd gekozen, die de benoeming aanvaardde. Deze vergadering is noodig, zeide de voor zitter, omdat uw bestuur op uitoodiging van de hier bestaande landarbeidersorgani saties in samenwerking met den L.T.B. en den Christelijken Boeren- en Tuindersbond verg komst te komen. heeft vergaderd om tot een loonovereen- Dit is in zooverre geslaagd dat, behoudens de goedkeuring der leden, deze overeenkomst is getroffen. De arbeidersorganisaties wilden een contract met bindend mandaat, doch de Christelijke en Neutrale Bond vonden beter voor dit jaar 'n overeenkomst te treffen, dan kan het volgend jaar weer worden gezien, hoe wij zullen handelen. Door den secretaris, den heer de Vries, werd thans het contract voorgelezen. De heer v. d. Wal was van meening dat het beginuur voor den aardappelrooierstijd toch wel wat te hoog is gesteld. Algemeen wordt begonnen om 5 uur en sommigen nog vroeger, en nu zouden de arbeiders om half zes willen beginnen. De voorzitter antwoordde hierop dat over uren in het contract zijn genoemd, dus dat die dan van toepassing zullen moeten wor den gebracht. Na een breedvoerige discussie werd ten slotte besloten om het contract zooals het is opgemaakt te aanvaarden, doch de voorzitter spoorde de leden zooveel mogelijk aan om zch aan deze regeling te houden. Van arbei derszijde zal dit ook worden geprobeerd. De voorzitter deelde nog mede dat uit een gesprek met een bestuurslid van den christe lijken bond hem ter oore is gekomen, dat door de Prov. Commissie is vergaderd met den L. T. B. en den Christelijken Bond, de Neutrale Bond is in deze gepasseerd. De se cretaris heeft hierover gecorrespondeerd, en nu meende het hoofdbestuur goed te doen, om alles in orde te krijgen door een vergade ring uit te schrijven in Alkmaar met Prov. Comm., L. T. B. en Chr. Bond. Dit is echter totaal mislukt, de L. T. B. had bericht van afstel gestuurd. De Prov. Comm. liet alles in den steek. Hieruit zouden wij kunnen opma ken hoe de Prov. Comm. georiënteerd is. Ook de bestuursleden van den Christelij ken Bond, daar aanwezig, vonden deze han delwijze onjuist. Dit bracht onder de leden ontstemming te weeg. Bij de rondvraag bracht de heer Lek het wegblijven van het tweede millioen naar vo ren Besloten werd om een telegram naar den Minister te zenden aandringende op spoedi ge uitkeering. Ook zal worden geprobeerd of de nering doenden een adres aan den minister willen richten, zij toch zitten ook met de wegblij ving van het ons toegezegde. De Coöp. Boerenleenbank vergaderde Vrijdag in het café van den heer Bouwstra, onder voorzitterschap van den heer ten Hoeve, kassier der bank. Het is thans, zeide de voorzitter, het 28e boekjaar, doch nog nooit hebben wij onder zulke treurige omstandigheden vergaderd, evenwel niet wat het bankwezen betreft. Die verkeert tot heden nog in een gezond stadium stadium. Wat de leden betreft, is het allerdroevigst gesteld. De bedrijfsresultaten waren te slecht, om maar van eenig inkomen te spreken, ja zelfs moest nog veel worden ingeboet en de reserves raken uitgeput. De voorzitter bracht dank aan den heer Gootjes voor wat deze in al de jaren, dat hij Vracht wagen* Troef o n Omnibussen n.v.H. enolebert's automobielhandel ocn haagi theresiastr aat i4j, telefoon 772083 amsterdam, weteringschans 130. telefoon 3*359 miodellurgi korte delft a83. telefoon «20 in het bestuur heeft zitting gehad, gedaan heeft voor groei en bloei der bank. De bestuursverkiezing in de vacature Goot jes (die wegens ziekte bedankte) gaf tot uit slag, dat de heer F. N. Spaan in zijn plaats werd gekozen. De heer P. Bakker (aftredend) werd wederom met bijna algemeene stemmen herkozen Tot lid van den raad van toezicht werd ge kozen de heer Jb. Wagenaar Sr. Uit de rekening stipten wij aan: Aan spaargelden was ontvangen 370751.65 terugbetaalde voorschotten 99617.35, ont vangsten in loopende rekening 281118 83, rente 25478.01. Uitgaven: spaargelden 305166.06, voor schotten 87457.75, loopende rekening 366082.02, rente spaargeld 22534.15. Rekening courant leden rente 106.85. Rente Centrale Bank 1015.70. Volgens de balans bedraagt 't winst-saldo over 1931 1437.19, wat zal worden gestort in het reservefonds Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1931 226 Het aantal spaarboekjes 408, voorschotten 318 en rekening-courant-houders 42. Op de algemeene vergadering te Utrecht is besloten om een crisisfonds te vormen. De rentevoet over 1932 zal zijn 3 voor spaargeld, dat voor 1 jaar vast belegd wordt van 1 Juli 1932 tot 31 Juni 1933 4 'A Rente voorschotten 5 Rente voorschotten 5 in rekening courant 5 1/4 Intusschen houdt het bestuur het recht om indien noodig door den economi- schen toestand wijziging aan te brengen. TEXEL. Donderdag hield de Coöp. Pluimvee Tuinbouwvereen. „Texel" haar jaarvergade ring te Den Burg. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden aantal nog steeds stijgend is, terwijl ook de eierenaanvoer steeds groeit. In 1931 werden aangevoerd 4664096 eie ren (in 1930 235495). De opbrengst per 100 was gemiddeld 4,46 (in 1930 5.44). De hoogste aanvoer was 160869 met een op brengst van 6058.94, de laagste 26422 met een opbrengst van 1531.15. Aan pluimvee werd uitbetaald 9815.79 in 1930 was dit bedrag 6324. Uit de balans en verlies en winstrekening bleek, dat het jaar 1931 voor de vereeniging nog een voordeelig jaar geweest is. De winst bedroeg 1858.31. Dit bedrag werd be stemd voor afschrijving van gebouw en auto, terwijl aan 't reservefonds hiefvan 200 wordt toegevoegd. De reserve bedraagt thans 4122.76. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Aug. Keijser en gekozen, de heer Jb. Keijser Dz. De heer J. Rijk stelde zich niet meer her kiesbaar. Inplaats van den heer Krijnen werd de heer J. N. Rijk tot lid van de con trolecommissie gekozen. Op voorstel van het bestuur werden de vei- lingskosten gebracht van 2 op 2 Yt De directeur deelde nog mede, dat thans veel eieren aan particulieren geleverd wor den. Een depót te Amsterdam betrekt reeds wekelijks meer dan 30 000 eieren. Bij de rondvraag werd geïnformeerd, naar de reden, waarom de heer Piet geen eieren meer kan koopen. De directeur deelde mede, dat bij een handelsgeschil, de heer P. zich niet aan den uitspraak van het bestuur wil onderwerpen. Hierna sluiting. HEEMSKERK. De raad kwam Vrijdagmiddag voltallig bijeen. Ingekomen was een schrijven van de hier gevestigde tuinbouwclub, meldende dat de cursus in het afgeloopen jaar door 25 leer lingen was ingezet, doch bij den aanvang der lessen zich al dadelijk 5 cursisten hadden terug getrokken en tevens werd nog dank be tuigd voor genoten subsidie. De voorzitter maakte de opmerking, dat, gezien het tuinbouwbedrijf ten onzent, de belangstelling voor deze tuinbouwlessen niet groot was. Een verzoek van I. A. Tijms om vrijstelling van schoolgeld voor dit jaar, werd onder bij voeging van medisch advies ingewilligd. Besloten werd om het maximum aantal vergunningen zoomede verloven te handha ven en een verzoek der winkeliers om enkele afwijkingen inzake winkelwet niet toe te staan De heer P. Groot vroeg voor teruggaaf van een bedrag groot 28.15, zijnde de kos ten door hem gemaakt inzake het aanleggen eener zijkabel voor krachtlicht naar zijn werkplaats. Op voorstel van dfen heer Henneman Gzn. werd dit verzoek aangehouden. Naar aanleiding van eene missieve van het Provinciaal bestuur van Noordholland inza ke verlaging van salaris van gemeente-amb tenaren werd besloten alleen pensioenver- haal toe te passen. Ontheffing zal gevraagd worden op een adres van P. Visser om aan de G. v. Assen- delftstraat af te mogen wijken inzake de rooilijn, doch een gelijk verzoek eener Huur- waarborgmaatschappij aan dienzelfden weg af te wijzen. De r.k. bijzondere school vroeg met be trekking tot vergoeding volgens art. 72 der l.o.-wet eene afwijking doordat het bestuur voor groote uitgaven zich plotseling genoopt ziet. Dit werd toegewezen. Ook een verzoek van J. Koedijk om bij drage reiskosten voor zijn zoon welke de Am bachtschool te Alkmaar bezoekt, werd afge wezen. Een verzoek van H. Beentjes om noleering aan de G. v. Assendelftstraat werd voorloo- pig afgewezen, daar de raad tJ.t. wet rioleering zal besluiten. Nog las de voorzitter een schrijven vooi van bet prov. bestuur Noordholland inzake huur ambtswoning van den burgemeester. Dit schrijven betrof een bloote mededee- ling waarover niet gediscussieerd werd, doen die voor kennisgeving werd aangenomen. Een voorstel tot beschikbaarstelling van 200 voor de plaatsing van een urinoir aan de Knip, werd toegestaan. Een voorstel vaststelling verordening re gelende de eischen benoembaarheid en bezol diging veldwachters, werd aangehouden. Aangenomen werd een voorstel verhoo ging subsidie t.b.c -bestrijding van 1200 op 1500. Ten slotte werd nog aangenomen een voorstel-B. en W. om termijn-ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Starstraat 3 en 5 met 1 jaar op te schorten. OUDE NIEDORP- De raad der gemeente vergaderde Woensdag des namiddags te half drie ten raadhuize dezer gemeente. Bij de opening herdacht de voorzitter het overlijden van den gemeentebode Appel boom. Medegedeeld werd: dat de woning van den rijksveldwachter Bruines te Winkel, die de gemeentelijke poli tiedienst waarneemt, telefonisch is aange sloten met dag- en nachtverbinding. Dat de met het rijk gesloten kasgeldleening ten bedrage van f 100.000 zonder bezwaren de voorwaarden is verlengd. Hierna was aan de orde: Schrijven d.d. Maart j.I. van de Neder- landsche Vereeniging tot bevordering van den Arbeid voor onvolwaardige Arbeids krachten (A. V. O.) te Amsterdam, houdende verzoek om toetreding als lid (minimum contributie 10 's jaars). Overeenkomstig het advies van B. en W. werd afwijzend op het verzoek beschikt. Missive van B. en W. ten geleide van een exemplaar der door hun college op 30 April j.1. vastgestelde instructie voor het agent schap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering in deze ge meente, van welke instructie mededeeling wordt gedaan ingevolge art. 6 der ter raads vergadering van 21 April j.1. vastgestelde ver ordening te dier zake. Voor notificatie aangenomen. Schrijven van H. Kossen, daarbij ontslag nemende als lid der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting, zulks wegens vertrek uit de gemeente. Als voren. Circulaire van Ged. Staten van Noord- Holland d.d. 13 April j.1. no. 95, houdende verzoek het gevoelen zoowel van den raad als van B. en W. te willen mededeelen nopens het openen van de mogelijkheid tot verhaal van pensioensbijdragen van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers in de provincie. Na ampele 'bespreking werd besloten, aan Ged. Staten te berichten, dat voor pensioens- verhaal niet wordt gevoeld, doch het wen- schelijk wordt gevonden, dat Ged. Staten de jaarwedden verlagen met een door dat col lege te bepalen percentage. Circulaire van B. en W. van Enkhuizen d.d. 11 Mei j.1. nopens jaarwedden van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers. Dit schrijven werd zonder meer voor ken nisgeving aangenomen. Adres van de Nationale commissie tegen het alcoholisme te Utrecht d.d. Maart 1932, houdende verzoek aan de Kroon te verzoeken het maximum aantal verloven A voor deze gemeente vast te stellen op drie. Hierop werd afwijzend beschikt conform het voorstel van den voorzitter. Adres van de afd. Zijdewind der R.K. Mid- denstandsvereeniging d.d. 17 Mei j.1., hou dende verzoek om de heffing voor de perso- neele belasting op de biljarts in cafés te doen vervallen. Werd gerenvoyeerd aan B. en W. om prae-advies. Voorstel tot intrekking van de ter open bare raadsvergadering van 12 Februari j.1. vastgestelde verordeningen op de heffing en op de invordering eener belasting op de hon den en tot vaststelling van nieuwe verorde ningen te dier zake. Na toelichting door den voorzitter werd aldus besloten. De nieuw vastgestelde ver ordeningen zullen op 1 Januari 1933 in wer king treden. Voorstel tot onderhandsche verpachting aan N. Stam te de Leijen van na te noemen perceelen bouwland, zulks voor den tijd van 26 December 1931 tot 26 December 1933. Het tweede, derde gedeelte van „Het Hop- mansweidje" Sectie B no. 388 in den Leijer- polder, welk gedeelte groot is ongeveer 0.37.66 H.A. (perceel no. 33). Het laatste derde gedeelte van „Het Hop- mansweidje" Sectie B no. 388, Kregen ten Noorden van voorgaand P^ceel wei g deelte groot is ongeveer 0 n 82 (perc J-ri Aldus besloten. Voorstel tot vaststelling van den pensioens grondslag van W. T. J Euddendorf hoo der School voor Openbaar Gewoon Lager Onderwijs te Oude Niedorp. De pensioensgrondslag werd op t *21» vastgesteld. Voorstel tot vaststelling van de jaarwedde van den ter openbare raadsvergadering van 21 April j.1. benoemden agent der Arbeidsbe middeling en den dienst der Werkloosheids verzekering. Zonder discussie of hoofdelijke stemming vastgestel dop 40. Ccnc'pt-besluit tot wijziging van den ge wonen dienst van de begrooting der ge meente van het dienstjaar 1931. De suppletoire begrooting 1931, verschil lende af- en overschrijvingen inhoudende, werd zonder bespeking vastgesteld. Voorstel tot onderhandsche verhuring der voormalige veldwachterswoning annex kap perswinkel ingaande 1 Mei 1932 voor den tijd van 3 jaren aan een gegadigde, die daar voor naar het oordeel van B. en W. in aan merking komt. Na toelichting door den voorzitter aldus besloten. Benoeming van een lid der Schattings commissie voor de Rijksinkomstenbelasting (vacature H. Kossen). Aanbeveling no. 1 P. Blokker, no. 2 A. van Zoonen. De heer Blokker werd met algemeene stem men benoemd. Voorstel tot intrekking van het ter vorige raadsvergadering genomen besluit tot wijzi ging van het raadsbesluit van 8 Dec. 1931 tot het aangaan eener vaste geldleeniog van 103000. Conform besloten. Voorstel tot vaststelling eener verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. De verordening werd. nadat van den j- houd lecture was gedaan, onveranderd va« gesteld. ast' Idem op de invordering van vergunning, recht voor dier. verkoop. Werd na voorlezing eveneens onveranderd vastgesteld. Voorslel tot vaststelling eener verordenin» regelende het heffen van verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein. Als voren. Idem op de invordering van ferloferecht voor dien verkoop. Als 'voren. Bij de rondvraag stelde de heer Kolkman den voorzitter de vraag of het waar is, dat de herstelling van het wegdek van den weg Oude Niedorp—Verlaat geschied is door Amsterdamsche arbeiders en niet door werk- loozen uit de gemeente. De voorzitter antwoordde bevestigend, daarbij opmerkende, dat de N.V. „De Ge! ruischlooze weg" te Heemstede nog het on derhoud voor hare tekening had voor be. doeld wegdek, dat in 1930 nieuw is gemaakt, zoodat deze gebruik kon maken van eigen werkkrachten. De heer Waiboer gaf in overweging aan het Prov. Waterleidingbedrijf zoomede aan het Prov. Electriciteitsbedrijf een adres te zenden, inhoudende het verzoek tot ver- laging der tarieven. De heer Van Zoonen meende dat ieder wel veriaging zal willen, doch het is de vraag of de bedrijfsuitkomsten zulks toelaten. Zoolang geen feitelijke gegevens ten dienste staan, kan naar spr.'s meening de raad niet adresseer en. De voorzitter onderschreef dit. Spr. zegde toe om waar de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in het Kanton Schagen reeds eerder besprak de bepalingen t. a. z. van het vastrecht voor electriciteit, de onderwerpelijke aangelegenheid bij die ver eeniging eerst te zullen bespreken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. 3 I Nederland—België natuurlijk steeds ver boven alles staan. (Van onzen eigen verslaggever). Merkwaardig is het toch, dat interland wedstrijden zoo in soorten Verdeüld kunnen worden! Neem een Nederland Bolgië-ontmoeting en het loopt, storm; het stadion is stukken te klein, om alle gegadigden te kunnen herbergen! Komt Duitschiand, het trotsche kasteel is da gen van te voren uitverkocht! En komt Italië, ook dan kan het Ne.lerlandsch elftal voor een uitverkocht huis optre den. Maar voor andere wedstrijden is de be langstelling veol kleiner. Zeker, Ierland trok vele duizenden bezoekers, die het Stadion vrijwel geheel vulden, maar toch, een „run" werd hVt niet. Zoo ging het ook met Tsjecho-Slowakije. Ook nu was de belangstelling zeer groot, maar ook nu werd er niet om kaarten ge smeekt! En toch, het publiek heeft ongelijk. Wedstrijden tegen België mogen zeer zeker de aantrekkelijke sfeer meebren gen, wedstrijden tegen Duitschiand mo gen gezellig zijn en door beide partijen enthousiast gespeeld worden, ontmoetin gen tegen Italië mogen nog zoo aantrek kelijk zijn, omdat Italië zoo'n beetje als kampioen van Europa beschouwd is ge worden na de succesen op de Olympi sche Spelen te Amsterdam, het „hooge- school"-voetbal ziet men van de Engel- schen en de bewoners van Midden-Europa Als deze heeren komen, weet men voor uit, dat men een spe! ziet, dat geen Bel gië ooit bereikt heeft, dat Nederland nog nimmer gespeeld heeft, dat Duitschiand voorloopig nog niet zal kunnen spelen. Toch verandert de publieke opinie eenigszins. Bij Nederland—Ierland wa ren de opkoopers absoluut verdwenen, bij Nederland-Tsjecho Slowakije kwa men ze weer voor den dag al deden ze geen zaken. Men v kon aan de loketten nog plaatsen krijgen, maar van alle rangen slechts een beperkt aantal. V aaruit we dus meenen te mogen op maken, dat het goede spel langzamer hand meer gewaardeerd wordt! Al zal Zooals we Zaterdag opmerkten, zijn de Tsjechen hier feitelijk niet eerder ge weest, want de ploeg, die 5 jaar geleden tegen Nederland eetf 81 nederlaag leed, kon moeilijk als een vertegenwoor digend elftal beschouwd worden. Deze ploeg bestond uitsluitend uit amateur», die er heusch niet al te veel van terecht brachten en dan ook door het waarachtig niet zoo sterke Nederland verdiend ge klopt werd. We zouden dus thans een heuschen wedstrijd tegen de Tsjechen spelen en waren dus tegen tweeën in volle span ning. Langzamerhand vulde het stadion zich. Geleidelijk werden de doode ban ken levend en dank zij het vriendelijke zonnetje schitterde tegen den aanvang van den wedstrijd het geheele gebouw van fleurige damestoiletjes, die de mu ziek (de „Amsterdamsche Postharmo- nie zorgde voor het muzikale gedeelte!) blijkbaar inspireerde tot onvermoeid blazen. Wind was er bijna niet, zoodat de temperatuur rijkelijk hoog was voor voetballen. Maar de heeren zijn getraind er moeten dus niet al te veel hinder van de warmte hebben. Even voor half drie het traditioneele gedeelte De muziek stelt zich op voor de eeretribune, de klaroenblazer staat klaar op de Marathontoren, de eere- wacht peupelt van ongeduld Nog een moment en 't is weer voor elkaar. We hebben het applaus, het kla- roengeschale de volksliederen, 't kieken, enz. enz. gehad en de scheidsrechter kan laten tossen. De wedstrijd. v. d. Meulen wint den opgooi niet en moet zijn mannetjes dus opstellen laten tegen het zwakke windje in. En zoo brengt Lagendaal om 2.37 uur den bal aan het rollen en is het spel begonnen. De Tsjechen blijken hun 'inksbuiten te hebben vervangen door don Slavia-spe- er Sipera, wat later heusch geen ver- - ucuücu «een v 281. Toen alles aan de awschdraad hing te drogen kwam er storm opzetten. Enkele kikkers hadden vol plezier zitten kij ken, hoe leuk Tuimeltje's broek, muts en jasje bol gingen staan en hoe hoog het telkens opwaaide. Plotseling ging de draad stuk en alles vloog de hoogte in. De kikkers renden er achter aan en als ze de kleeren bijna te pakken hadden, lieten ze ze weer wegvliegen. ?er'trouwdeeheet 'D dikke badmantel bij de kachel zat, ertrouwde het mets met die zware storm. Ik ga zelf eens kii- en o mijn kleeren nog niet droog zijn zei ie tegen kikker Ka- rel,maar,awel:de heele draad was verdwenen. iTde vert, éina^The? L MkkeiS met Ziin spuUen 'pelen en bedroefd ging hij het aan kikker Karei vertellen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6