JCetk S. Sxhool Jlechtsiaken v 0 ^poofd-en K/esp,5n MIJNHARDT'5 POEDERS Doos *-5ct Per stuk 8 et Bij Uw drogist. en "Tkking lükt te zijn. Re/in is «en zuiver verkennen ïiirht is Nederland een ietsje sterker, r It nog slechts enkele minuten is ge- of Lagendaal zorgt, dat de doel- sprdrdi2er der Tsjechen op de proef nrdt gesteld. Hij heeft echt ar geen Vneite met dezen aanvang en zendt het ver weg, waar de linksbuiten een Indoeten hoog voorzet. Een' klein In-ongetje en v. d. Meulen werkt weg. Nu lL«t Wels er vandoor, een fraai9 voorzet olet en v. Nellen kopt mooi in, doch de Tsjechische doelverdediger redt niet minder ^l)an worden de Tsjechen iets beter. ^pei golft op en neer en onze backs «taan raar te schutteren. Beurtelings >aken ze den bal maar half en er dreigt voortdurend gevaar voor ons doel. v d. Meulen blijft echter kalm en kan met verre trappen onze voorhoede be reiken. Uit een van die trappen komt de Li bij van Nellen die zuiver voorzei De rechtsback der gasten weet niet anders dan corner te trappen. Deze wordt goed genomen Lagendaal Dlaatst zijn hoofd er onder en via de vingertoppen van den keeper vliegt de w weer corner! Deze wordt weggewerkt «n er volgt een razend snelle aanval der Tsjechische rechtervleugel uit. Maar Weer redt v. d Meulen de zeer moeilijke 8'De Tsjechen komen terug. Weber moet tot ♦wee keer achter eikaar reddend optreden. Dan schijnt een Ned. doelpunt op komst, want Lagendaal krijgt het leer. Hij wil schie ten, doch een been van de backs stopt het het'leer. Nog krijgt Lagendaai den bal terug, en weer botst hij tegen een back aan en ten slotte schiet Paauwe dan maar hoog over. Dan volgt een lange serie aanvallen der bezoekers en eenmaal heeft de Tsjechische voorhoede .bijna succes, als v. d. Meulen een hard schot niet kan wegwerken. De bal wordt opnieuw ingeschoten, doch plotseling duikt v. d. Meulen op en slaat het leer tot aller verrassing ver uit zijn doelgebied! En alsof het moet gebeuren, gaan Wels en Bonsema er met een vaart van door; fraai samenselend komen zij in het vijande lijke gebied. Bonsema zet hard voor; Volkers vangt opeen kleine verwarring, de Gro ninger snelt toe en na 16 minuten heeft hij zijn eerste doelpunt gescoord voor het Ned. elftal! Het succes prikkelt de Nederlanders, die een oogenblik sterker zijn. Weer doet Bon sema mooi individueel werk, hij geeft na een ren het leer aan v. Nellen, die een schot lost, dat corner gaat. Deze wordt achter ge plaatst. Even later heeft Lagendaal het leer, maar kan niet schieten en als dan de Neder landers even verslappen, volgen eenigc Tsje chische aanvallen. Een voorzet van den rechtbuiten wordt door den linksbinnen in een schot omgezet, dat v. d. Meulen keert. Een seconde later stopt v. Run een schot, doch dan mist Weber een kopbal en met een onhoudbaar schot wordt v. d. Meulen door Silny gepaseerd, zoodat zes minuten na het Ned. doelpunt de Tsjechen scoren. Het spel blijft nog steeds even snel, maar nu worden de Tsjechen bepaald sterker. Onze halflinie wordt keer op keer gepasseerd en vooral Anderiessen loopt te zoeken. Er dreigt dan ook voortdurend gevaar, maar v. d. Meulen is in ongelooflijken vorm en onge naakbaar. De Tsjechische aanvallen worden echter zoo nu en dan onderbroken door Nederland- sche, maar het afwerken is slecht, terwijl La gendaal het met een 40 M.-schot probeert, zonder succes echter. Ook Volkers krijgt een kans, maar schiet in de richting van den hoekvlag. Toch wordt Nederland nu weer iets beter en bij een mooie aanval van onze linkervleu gel kopt de rechtsback der Tsjechen bijna in eigen doel. Rakelings suist het leer langs de paal! Corner! 't Gaat niet en evenmin heeft Bonsema met een volgenden aanval succes. Plotseling een doorbraak der Tsjecheij. De rechtsbinnen stormt op v. d. Meulen af, die uitloopt en juist het leer voor de voeten van den Tsjech wegwerkt! En waarachtig herhaalt zich hetzelfde spelletje een halve minuut later met hetzelf de succes! Beurtelings zijn nu de elftallen in den aanval, doch de verdedigingen redden, waarbij echter de onze akelig slecht plaatst. ^og volgt een snelle ren van Wels, de voorzet stompt de keeper weg en v. Heel [rapt dezen bal hoog over het doel. Dan is net rusten. vijf minuten over half vier begint de twee- ne helft en dadelijk zijn de bezoekers ster- je j. Aanval op aanval volgt, maar onze ver jaging werkt nu beter dan voor de thee. nven komt er verpoozing, als Volkers het er opbrengt, maar hij plaatst zoo zuiver lukT eCn ^ec^' c'at °o'< deze poging mis- Jraa. combi,merend trekken de Tsjechen p ons doel af, waar v. Run nu goed speelt s'.^aar v- d. Meulen zich schor staat te reeuwen, om zijn makkers aan te moedi- ,.n waarachtig, het helpt en we zien NoZIi!ngj e^n S€r'e aardige aanvallen van men f hoofdzakelijk van rechts ko- ovpr j paar schoten gaan echter hoog trin nü re,s,* werkt het Tsjechische achter- on hÜ 5enLak.ke!ijke wijze weg. Het valt dan ken nm /sJechen bij elk gevaar hands ma- op 'fe -ui'eenheid te hebben, zich opnieuw van her ui-6? dat valt niet 'n den smaak Weinisr VPU De heeren trekken er zich len Fn aan en d°cn precies, wat ze wil- Nadat VS*, succes- atiderinrr iÜ'je e'^a"en getracht hebben, ver- heide nprtii» stand te brengen en waarbij hen geinH J "ogeveer evenveel kansen heb- Ctn razonH V„ n na h'jna 10 minuten spelen y°°rdat on» k aanval der bezoekers en heurt, volcrt i Precies weten, wat er ge- is 2 I voor de de leiding nemen. Door dezen aetyerstand wordt Nederland een oogenblik slapper, doch ook de Tsjechen nemen het nu kalmer op. Totdat er plotse ling een actie in onze voorhoede komt. Vol kers krijgt een kans; mis... Dan Bonsema, die gevloerd wordt; dan Lagendaal, die eveneens op zijn teentjes ge trapt wordt. Vlak buiten het beruchte ge bied volgt dan een strafschop, die Wels zui ver plaatst Helaas, het leer gaat rakelings langs den buitenkant van de paal. Dan komen de Tsjechen weer opzetten, maar een aantal schoten stopt v. d. Meulen op onverbeterlijke wijze en tenslotte denken we aan den gelijkmaker, als Bonsema ver warring in de Tsjechische verdediging brengt. Maar drie, vier schoten worden ge keerd en Anderiessen is zoo onverstaneng, om tenslotte hoog over te schieten. Er volgt dan weer een spel, waarin beide partijen kansjes krijgen, maar toch blijven de bezoekers juist een tikje sterker. Onze ver dediging moet dan ook herhaaldelijk optre den en brengt op succesvolle wijze de bui- tenspelval in werking. En juist in een Tsjechisch overwicht komt het doel der gasten in gevaar. Lagendaal krijgt plotseling een kans, doch de keeper is juist iets eerder bij den bal en weet weg te werken. Een halve minuut later heeft Lagen daal weer een kans, maar hij zet over naar Bonsema, in plaats van zelf te schieten. Bon sema schiet, doch de keeper redt mooi. Nederland'wordt dan plotseling iets ster ker en er komen aardige kansen. Zoo schiet Wels hard tegen de lat en trapt v. Heel een vrije schop juist langs den buitenkant van de paal. De Tsjechen verplaatsen het spel nog even, doch Weber redt, zij het ten koste van een vrije trap. Deze gaat hoog over en dan vol gen nog twee Nederlandsche aanvallen, die echter op niets uitloopen. En als dan dr. Bauwens het eindsignaal laat klinken, heeft Nederland verloren van een zeer sterke ploeg, die een zeer verdiende overwinning behaalde! Spel en spelers. Als we met de overwinnaars beginnen, aan moeten we allereerst hulde brengen aan het geheele elftal. Een bepaalden uitblinker had de ploeg niet, maar alle elf speelden de heeren een sublieme partij. Het samenspel was van zeer hooge kwaliteit en het was be- wonderingswaardig, hoe gemakkelijk deze Tsjechen speelden. Tot in onderdeelen ging het vlot; steeds was het elftal in actie en nie mand nam een afwachtende houding aan. Voorts viel hun kopwerk op, dat stukken be ter was dan dat der Nederlanders, terwijl ze tenslotte het tempo gemakkelijk konden vol gen. 't Spreekt bijna vanzelf, dat de heeren verschillende keeren in den buitenspelval lie pen en het spreekt ook bijna vanzelf, dat ze de noodige prof-trucjes kenden. Dat laatste is het eenige, wat we minder fraai vonden. Wanneer er ook maar even een gevaar dreig de, dan draalden de heeren niet, om hands te maken. Daardoor kregen ze immers gelegen heid, om zich te herstellen. De doelman was van prima klasse, die in fraaien stijl zijn doel verdedigde. De backs waren zeer doortastend en trapvast. Het te korte samenspel der tegenpartij was juist een kolfje naar hun hand! De grootste kracht ging echter uit van de halflinie met den spil aan het hoofd. Dit drietal vatte zijn taak volkomen juist op, Zoowel verdedigend als aanvallend. En wat tenslotte de voorhoede betreft, de vijf spelers waren ongeveer van gelijke kracht. Misschien dat de binnenspe- lers een tikje beter waren. o Het Nederlandsch elftal heeft met eere verloren, dat staat vast. 't Was duidelijk, dat de profs de techniek beter verstonden, dan onze vertegenwoordigers. Misschien mede daardoor was het plaatsen verre van zui ver. Het eenige waarmee de Nederlanders konden concurreeren, was de snelheid, maar dit ging ten koste van het zuivere trappen. v. d. Meulen was wel de ster van het veld. Op ongelooflijke wijze heeft hij zijn doel verdedigd en de beide doelunten waren voor hem onhoudbaar. Daarnaast was hij een even groot aanvoerder, die het noodige vuur in het elftal bracht. De backsja, wat er van te zeggen. In het begin waren ze akelig slecht en zag men slechts mistrappen. Herhaaldelijk werd de bal maar half geraakt en daardoor werd v. d. Meulen's taak veel zwaarder. Weber kwam er nog het eerste in en v. Run was de tweede helft ongeveer de oude. Het plaatsen bleef echter gedurende den geheelen wedstrijd zwak. Hetzelfde zouden we kunnen zeggen van de middenlinie. Ook hier begon het drietal heel povertjes, maar gelukkig bleken Paauwe en v. Heel er later een goeden kijk op te krijgen zonder nu bepaald te schitteren. 't Werd hun echter bovendien nog moei lijk gemaakt, doordat Anderiessen er totaal uit was. Dit was wel de slechtste wedstrijd van den Ajaxied. Door het min of meer falen der achter hoede, kwam de voorhoede voor een moeilijke taak te staan. Vooral Lagendaal werd daar de dupe van, want slechts sporadisch kreeg hij een bal toegespeeld, aie hij zonder moeite verwerken kon. Vandaar dan ook, dat La gendaal tegenviel, al gelooven wij zeker, dat hij zijn plaats volkomen waard is. Daarbij komt, dat hij danig de gaten werd gehouden en geen gelegenheid kreeg, om te vuren. De rechtervleugel was /de beste. Wels speelde een heerlijk partijtje en gaf afgeme ten voorzetten, die beter lot verdiend hadden, Doch de grootste verrassing was Bonsema. Deze Velocitaan bleek een actief spelertje, die voortdurend in actie was. Zijn doelpunt was voor een groot deel ook zijn werk. Na den bal opgehaald te hebben, speelde hij met Wels net leer naar voren, zette voor en Vol kers zou de rest doen. Een der backs redde echter half en Bonsema was er als de kip pen bij, om van de gelegenheid te profitee- ren. Ook verder deed Bonsema goede dingen en wij gelooven, dat hij nog wel een tweede kans zal krijgen. Volkers stelde teleur. De Ajaxied speelde op een voor hem vreemde plaats en was bo vendien te licht. Zijn schieten was ook zeer onzuiver en zijn plaatsen liet al evenzeer te I wenschen over. Hij was absoluut de zwakste van het vijftal, waarin v. Nellen tenslotte een aardige partij speelde en zijn v/erk behoorlijk verrichtte. Tenslotte kunnen wc nog hulde brengen aan dr. Bauens, die dezen wedstrijd keurig leidde en zijn taak uitstekend begreep. En dan eindigen we dit verslag met den wensch, dat het volgende seizoen minstens zoo suc cesvol mag worden als het thans bijna voor bije! Alcmaria Victrix (Comb.)Langro 35. Vrijdagavond j.1. heeft bovenstaande wed strijd plaats gehad op het Gem. Sportpark alhier. De onbekende naam van de bezoe kende club had vele sportliefhebbers naar het Sportpark gelokt. Vooropgesteld zij, dat de bezoekers in i«le opzichten een prettigen avond hebben gehad. Wie is nu Langro? De naam is ontleend aan de namen Land- bouwcrediet en Grondcrediet,, de twee beken de finantieele instellingen alhier. Het elftal was geheel samengesteld uit employés aldaar werkzaam. Wat net elftal ons heeft laten zien, heeft de verwachtingen overtroffen, Alcmaria kwam met een sterke combinatie in het veld en aanavnkelijk zag het er naar uit, dat de kantoorlui als haringen in de pan zouden worden gehakt, doch het is geheel anders uitgekomen. Voor de rust wilden de stroeve kantoorbeenen nog niet erg, en Hart- land c.s. wisten daarvan in zooverre te pro- fiteeren, dat de Alcmaria-comb. een 20 voorsprong veroverde. Nog voor rust werd de achterstand tot 21 verkleind. Na de rust heeft het publiek van een pret tigen en vluggen wedstrijd genoten, afwis selend gcede en slechte momenten kwamen er in voor, doch de animo bij de boekenwur men was zoo groot, dat de Alcmarianen niet konden verhinderen, dat zij nog driemaal het net wisten te vinden. Hartland wist nog slechts éénmaal te scoren. Als bijzonderheid vermelden wij nog. dat door den directeur van de beide instellingen (Mr. M. Moens) 11 Edammer kaasjes be schikbaar waren gesteld voor het winnende elftal. Het was voor de kantoormenschen een groote voldoening, dat zij er in slaagden de ze .asjes te winnen. De directie en procuratiehouders, alsmede de vrouwelijke collega's, gaven met veel ani mo blijk van hunne belangstelling voor de verrichtingen van het Langro-elftal en aan aanmoedigingen heeft het niet ontbroken. De Langro'ers zullen nog wel meer van zich laten hooren. In het Langro-elftal ont dekten wij enkele oude voetbal-bekenden, die lieten zien het nog niet geheel verleerd te zijn. R. V. V-, Duiven. Postduivenvereen. „Alcmaria Victrix". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 22 Mei een wedvlucht met oude duiven i vanuit Mons. Los 8 uur, wind O.Z.O,, af stand 252 K.M., aantal duiven 229. De uit slag is als volgt: B. Termaat 11.54.59 Idem 11.56.01 D. Haasbroek 11.58.56 S. Dingerdis 11.58.43 B. Termaat 12.01.07 H. J. Struijs 12.02.03 Idem 12.07.06 L. v. Vuure 12.09.01 H. J. Struijs 12.09.06 P. Ranzijn 12.08.48 J-Kaper 12.11.54 J. A. Dekker 12.18.03 P. Ranzijn 12.16.37 H. J. Struijs 12.19.42 R. J- Ran 12.20.08 L. v. Vuure 12.20.41 J- Kaper 1220.43 Joh. Thie 12.24.53 B. Termaat 12.26.21 L. v. Vuure 12.27.06 J. A Dekker 12.28.12 H. J. Struijs 12.29.01 R. J- Ran 12.29.33 J. A. Dekker 12.31.11 Idem 12.32.01 R. Groot 12.29.54 Joh. Thie 12.33.11 H. J. Caarls 12.33.47 D. Haasbroek *12.33.31 J. Kaper 12.34.51 Postduivrnvereen. „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 29 Mei een wedvlucht met oude duiven vanuit Compiegne (Frankrijk). Gelost om 10 uur 30 min.; aankomst: C. J. Paulisse 4.08.59 J J. Veel 4.17.42 M. Kroese 4.22.11 H. Punt 4.23.01 Jn. Huiberts Jzn. 4.32.12 H. Mooij 4.34.26 J- J- Veel 4.36.38 F. H. C. Dingerdis 4.36.15 G. Hijmans 4.40.43 J- J. Veel 4.44.16 C. J. Paulisse 4.46.04 H. Mooij 4.46.51 Schieten. Uitslag der gehouden onderlinge schietwedstrijden te Alkmaar. Korps A. Bijz. vrijwillige landstorm 484 p. Ie pr., Nimrod 483 p. 2e pr„ Alkm. poliie sport- vereen. 474 p. 3e pr., Alcmaria 467 (93) p Willem Teil 467 p Korps B. Bijz. vrijwillige landstorm 464 p. Ie pr, Alcmaria 461 p 2e pr., Willem Teil 460 p. 3e pr., Alkm. politie sportvereen. 452 p.! Nimrod 443 p. Kampioenschap Alkmaar I. J. E. Staats 90 p. kampioen, 2. Th. v. d Aakster 89 p., 3. J. Dreeuws 88 p. Beste schutter in de kampioenswedstrijd. A. A. Florijn 85 p. Geluksbaan. N. Nijman 761 p., Th. Groothuizen 757 p, J Groothuizen 744 p., G. Verbaan 742 p H. v. Galen 735 p., H. Ofman 734 (237) p, J v. Galen 734 p., Th. v. Gijzei 709 p., C. Besteman 704 p. Vrijebaan klasse A. J. Doeschot 84 p„ Th. v. Gijzen 81 p., C. Spruit 78 p., A. Genelaas 75 pJac Plas 74 p., J. Dingerdis 73 (23) p., C. Besteman 73 (21)p„ P Veel 72 p-, S. Veel 71 p., Th. v. d Aakster 69 p. Vrijebaan klasse B. Thie 82 (27) p. Jac. Dingerdis 82 (25) p., v Dijk 71 p., A Florijn 70 p., Joh. Plas 63 (17) p, v. Mastrigt 63 (11), Heidentrijk 62 p., M. Duinmeijer 61 p., Th. Groothuizen 60 p., Jan Dingerdis 57 p Personeel A. Th. v. d. Aakster 40 p., J. Schoonhoven 38 p., J. Dingerdis 37 (38) pJ. Doeschot 37 (36) p., Th. v. Giizen 37 (23) p., J. Vogelpoel 37 (22) p., J. Buis 36 (37) p., C. Vasbinder 36 (35j p., J. Fiorijn 36 (31) p, C. v. Dam 35 p. Personeel B. J. Groothuizen 43 p., Jac. Dingerdis 40 p., Joh. Plas 36 (15) p., H. de Vries 36 p., Vre- denburg 32 p.. H. Zwart 32 pL. v. d. Aak ster 30 p„ J. Zoncerhuis 30 p., Personeel C. P. Ris 37 (23) p., P. Buis 37 p., J. Win der 32 p., J. Roskam 29 p. Dagprijzen vrijebaan. Jac. Plas, citroenpers 9-5-'32' J. Doeschot aschbak 10-5-'32. Dagprijzen geluksbaan. H. v. Galen, aschbak 23-5-'32, N. Nijman citroenpers 24-5-'32. De prijsuitrijking zal morgenavond plaats hebben. Paarden. Kortebaan-draverij te Anna Paulowna. De uitslag van óe gisteren te Anna Pau- lowna gehouden Handicap-draverij van gere gistreerde paarden luidt als volgt: Ingeschreven 20 paarden. Ie prijs Northerman B 2CO.Eigenaar B. Spaan, Schagen,berijder T. Slikker 275 M 2e prijs 100.Grettchen H. Eigenaar- berijder J. Vergaay, F urmerend 290 M. 3e prijs 50.Our Ulhan B. Eigenaar berijder J. A. Mooij. Wieringerwaard 280 M 4e prijs 25.— 'vennuth K. Eigenaar Da- vidson. Oosterblokker, berijder F. Broers 285 M. Kolven. Wedstrijd te Spanbroek, De uitslag van den gehouden kolfwed- strijd, waaraan door een groot aantal kol vers uit Noord-Holland werd deelgenomen en die gehouden werd in de Kolfbaan van „De Vier Eenen" te Spanbroek, had den vol genden uitslag: Eerste k'asse: Quant te Warmenhuizen 526 p„ 2. H. Molenaar te Zuid-Scharwoude 509 p., 3. J. Klapper. Enkhuizen 503 p.; serieprijs T. Roosje, Grootebroek 107 p. Tweede klasse: 1. G Hop, Noord-Schar- woude 501 p.. 2. C. Groet, Nieuwe Niedorp 494 p.. 3. J. Buis. Grootebroek 477 p.; serie- priis, L. Koorn, Opmeer 108 p. Derde klasse: 1. Sj. Maakal, Broek op Langendijk 421 p., 2. P. Druif, Spanbroek 403 p„ 3. J. Kramer, Zuid-Scharwoude 402 p.: serieprijs J. Koelemeij, Spanbroek 94 p. Zaterdag is te Leiden de zevende Broe derschapsdag der remonstranten geopend. SCHOOLKWESTIE TE EMMEN. In de jongste vergadering van de gemeen teraad van Emmen is de kwestie van het te kort aan schoolruimte weder ter sprake ge komen. De regeering heeft dezer dagen in antwoord op vragen van het Kamerlid Van der Heide medegedeeld, dat voor school- bouw geen bijzonder crediet van rijkswege verleend wordt en dat de beide bestaande scholen te Emmen ruimte genoeg bieden. Dit laatste is slechts in zooverre juist, dat met de grootste moeite de leerlingen geborgen worden, waarbij gebruik gemaakt wordt van een lokaal der herv. kerk. In de raadsverga dering heeft de voorzitter nu medegedeeld, dat het gemeentebestuur omtrent het regee- ringsstandpunt niets naders weet dan wat uit hef antwoord aan ds. Van der Heide be kend geworden is. De moeilijkheden worden inmiddels nog aanmerkelijk ernstiger, omdat de inspecteur der volksgezondheid het lokaal der kerk ongeschikt voor leslokaal verklaard heeft. Daar de tweede school haar leerlingen ook slechts bergen kan met gebruikmaking van een primitief houten hulpgebouwtje, is geen andere oplossing mogelijk dan het bou wen van een nieuwe school. Zoolang de re geering echter niet helpen wil, zijn B. en W. niet in staat een dragelijken toestand te scheppen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 27 Mei 1932. J. G D te Alkmaar, A. v. d. W. te St, Jan steen, dronkenschap, de le 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. C. B. te Bergen, L. A. te Amsterdam, loopen over verboden grond, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. P. H. te Haarlem, G. B. te Medemblik, overtreding openbare middelen van vervoer, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 1 boete of 1 dag hechtenis. L. v. D. te Egmondbinnen, overtreding art. 459 W. v. Strafr., 4 boete of 4 dagen hech tenis. G. H. te Koedijk, valschen naam opgeven, 15 boete of 15 dagen hechtenis. T. M., L. K. te Alkmaar, overtreding vo- gelwet, ieder 6 boete of 6 dagen. W. H., J. M. te Alkmaar, L. P. P. te Am sterdam, overtreding arbeidswet, de le 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e I boete of 1 dag hechtenis, de 3e geen straf toege past. J, V. te Castricum, J. G. K., A. L. te Ber gen, P. P., P. H. te Heiloo, A. W. te Rotter dam, G. P. te Enkhuizen, C. H. te Heerhu- owaard, J. v. D. te Katwijk, B. v. d. B., B. P. H. de R., J. F. K., F. A. K., S. S., L. K. te Alkmaar, overtreding politieverordening, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e. 3e, 6e, 7e, 10e, 11e en 15e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 5e, 12e en 14e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 8e en 16e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 9e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 13e 8 boete of 8 dagen hechtenis, -~ C. J. S. te Egmond a.d. Hoef, G J. K. te Heemskerk, N. D. te Noordwijkerhout, C. H. H., M. A. R. te Wijk aan Duin, L. V. te Be- verwijk, F. v. V., P. K., A. B., J. W., H. G. J. R te Castricum, E. v. G. te Haarlem, P, H. B. te Heiloo, A. D. te Uitgeest, A. D., C< W. te Egond aan Zee, L. F. K., C. F. R., J. H, te Bergen, F. J. v. V. te Oudorp, K. K. te St. Pancras, T. N. te Zijpe, F. M. te Harencar* spel, H. K. te Hoogwoud, G. H. te Koedijk, J K. te Nieuwe Niedorp, K. D., M. K., K. D. te Broek op Langendijk, C. B., C. L. te Anna Paulowna, P. A. B. te Amsterdam, J. H. te Wervershoof, H. K. te Kalverdijk, C. S. te Beemster, J. K. te Petten, J. B. te Oudkar spel, J. R., J. v. G„ C. H., J. L„ B. E., E. G' E., S. V., K. B„ N. P. S., J. K., C. G. E., P. v. d. B. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet, de le, 3e, 18e, 21e, 22e, 30e, 31e, 32e, 38e en 39e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e, 6e, 7e, 9e, 10e, 11e, 13e, 15e, 25e, 37e, 41e, 43e, 44e, 48e en 49e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e, 8e en 33e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5e en 47e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 14e, 19e, 26e, 27e, 28e, 29e, 35e en 42e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 12e, 16e 30e, 34e, 36e, 45e en 46e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 17e en 40e ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 20e 1.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 23e 30 boete en 25 boete of 30 en 25 dagen hechtenis, de 24e 5 boete of 5 dagen hechtenis. DE MALVERSATIES TE BREDA. Behandeling voor den Krijgsraad. Voor den krijgsraad te Breda werd heden de zaak behandeld tegen den 52- jarigen adjudant onderofficier der Mili taire Administratie A. L. die er van wordt verdacht betrokken te zijn bij ge pleegde malversaties. Verdachte werd verdedigd door Mr. H. de Boer te Utrecht. Hem waren in de eerste plaateen vijf tal corruptieve handelingen ten laste ge legd Hij zou terwijl hem de regeling van de voeding was opgedragen giiten heb- i-eu aangenomen van de slagers A. v. d. G. e -. A. v. L. i:-'J zou geweten hebben dat die giften hem werden gedaan, omdat hij, in strijd met zijn plicht, vóór de aanbesteding van vleesch, met uitsluiting van ande ren, aan v. d. G. drie inschrijvingsbiljet ten voor vleeschleverantie ter hand stel de. De twee andere biljetten werden door v d. G. aan andere slagers gegeven, ter wijl verd. wist, dat die slagers onderling een afspraak zouden maken over de prijzen, waarvoor zij zouden inschrijven. Hierdoor ontstond gevaar, dat de prij zen, die het Rijk voor het vleesch zou moeten betalen, hooger zouden zijn dan die bij open inschrijving. Ten tweede is een dergelijk geval ten laste gelegd, dat zich afspeelde in de jaren 1928/1931 betreffende de leverantie van groenten en de inschrijving voor het recht van weghaling der spoeling. Voorts had de man gedurende de laat ste vier jaar geld aangenomen van een vischhandelaar tot een bedrag van 5 van het bedrag door dien leverancier aan visch geleverd. In strijd met zijn plicht werd verd. hierdoor bewogen te bevorderen, dat het regiment zooveel mogelijk visch at, terwijl het ook in zijn belang was, dat bedoelde handelaar de leveranties behield. Tenslotte had hij van den bakker A. W. te Breda geld aangenomen en als contraprestatie vóór de officieele ope ning van de inschrijvingsbiljetten van den inhoud daarvan kennis laten nemen. liet tweede gedeelte der tenlasteleg ging betreft een valschheid in geschrifte. Bij de inschrijving voor het weghalen van de spoeling zou verd. in het biljet van A G. F. het cijfer 78 F. had voor 78 ct. per dag en per 100 man ingeschre ven hebben veranderd in 73. Hij zou dit gedaan hebben met het oogmerk dat vervalscht geschift te gebruiken en te doen gebruiken als echt en onver- valscht, uit welk gebruik nadeel voor F en voor het Rijk kon ontstaan. DE MALVERSATIES TE BREDA. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft heden den luitenant der militaire administra tie te Breda, die terecht had gestaan wegens malversaties bij het garnizoen aldaar, ver oordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ontslag uit den dienst zonder ontzetting uit de bevoegd heid om bij de gewapende macht te dienen. De wachtmeester werd veroordeeld tot vijl maanden voorwaardelijk met een jaar proef tijd. DE MOORD OP DEN MAJELLATOREN. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt, heeft heden na mens den procureur-generaal Mj dit college, geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van J. G. M., lei- dekkerpatroon te den Haag, die zoowel door de rechtbank te Amsterdam als in hooger beroep door het gerechtshof al daar is veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf wegens moord op zijn compagnon A., gepleegd op den Majella- toren te Amsterdam. Het arrest van den Hoogen Raad werd bepaald op 24 Juni. OVERTREDING VAN DE WINKEL» SLUITINGSWET. H. J. S., sigarenwinkelier, wonende tê Rotterdam, heeft voor het Kantongerecht te Rotterdam terecht gestaan, omdat hij op Woensdag 18 Mei 1932 des avonds omstreeks 9 uur door middel var een nagemaakte automaat, welke hij in werkelijkheid zelf bediende, van uit zijn winkel iemand sigaren verstrekte. De gemachtigde van verdachte, jhr. mr. Pómpe van Meerdervoort, verklaart dat deze automaat door verdachte is ge bezigd om zich te waarborgen tegen het werpen van valsch geld, zooals vaak door het publiek in de mechanische automaten pleegt te worden gedaan! Vee»

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7